دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تحصیل مهندسی برق در آمریکا

تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا

آخرین بروزرسانی: 26 تیر 1402

فهرست عناوین

تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا ؛ تحصیل در یکی از برترین رشته‌های دانشگاهی آمریکا

آمریکا کشوری است که همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی قرار گرفته است. تحصیل در این کشور مزایای بسیاری دارد که می‌توان از آن‌ها به ورود به بازار کار بسیار قوی اشاره کرد. در کشور آمریکا به انواع رشته‌های مهندسی توجه ویژه‌ای می‌شود.

مهندسی برق نیز یکی از این رشته‌ها است و از این رو دانشجویان این رشته می‌توانند با تحصیل در آمریکا، آینده‌ای روشن را برای خود رقم بزنند. اما آیا انتخاب کشور آمریکا برای تحصیل کار درستی است؟ کدام دانشگاه و ایالت را باید برای تحصیل و کار انتخاب کنیم؟ در ادامه این مطلب از موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری قصد داریم تا با موضوع تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا آشنا شویم و به این سوالات نیز پاسخ دهیم.

تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا

تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا

آشنایی بیشتر با نظام و سیاست‌های آموزشی کشور آمریکا

کشور آمریکا را می‌توان به نوعی پیش‌گام در انواع زمینه‌های آموزشی و تحصیلی معرفی کرد. این کشور همواره به دنبال جذب دانشجویان برتر از سراسر جهان است و از این رو می‌توان کشور آمریکا را به عنوان یک مقصد مناسب برای تحصیل و همینطور زندگی دانست. اما این کشور برای جذب دانشجویان برتر شرایطی را در نظر گرفته است. همچنین در میان این شرایط، امتیازاتی هم دیده می‌شوند که می‌توان از آن‌ها به عنوان یک مزیت بزرگ یاد کرد.

تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا

اخذ بورسیه تحصیلی

در سال‌های اخیر بسیاری از کشورهای جهان تلاش کرده‌اند تا بتوانند دانشجویان برتر را به هر طریقی جذب کنند. یکی از راه‌های جذب دانشجویان، اعطای بورسیه تحصیلی است. بورسیه تحصیلی را می‌توان به عنوان یک کمک هزینه در نظر گرفت که می‌تواند در برخی موارد تمام هزینه‌های تحصیل دانشجو در کشور را پوشش دهد.

بورسیه انواع مختلفی دارد اما به طور کلی می‌توان آن را به دو دسته کامل یا و نیمه تقسیم کرد. در اغلب کشورها بورسیه کامل به دانشجویانی اعطا می‌شود که از سطح علمی بسیاری بالایی برخوردار هستند.

بورسیه نیمه نیز نوع دیگری از بورسیه تحصیلی است که خود زیرشاخه‌های متفاوتی دارد. برخی از بنیادهای ارائه دهنده بورسیه نیمه، تنها برخی از شهریه را پوشش می‌دهند. برخی دیگر نیز کمک‌هزینه‌ای را به صورت ماهانه برای دانشجو در نظر می‌گیرند. در ادامه به انواع بورسیه‌های رایج در کشور آمریکا و بنیادهای ارائه دهنده آن‌ها پرداخته خواهد شد.

سیاست درباره دانشجویان بین‌المللی

در دهه گذشته سالانه چندین هزار دانشجو می‌توانستند در کشور آمریکا پذیرش دریافت کنند. اما در سال‌های اخیر و با روی کار آمدن رییس جمهور پیشین این کشور یعنی ترامپ، قانون ممنوعیت پذیرش دانشجویان بین‌المللی اجرا شد.در سال‌های ریاست جمهوری ترامپ، سالانه تنها در حدود 2 هزار دانشجو در سراسر این کشور پذیرفته می‌شدند. اما با روی کار آمدن بایدن، این ممنوعیت برداشته شد و دوباره شاهد ورود دانشجویان بین‌المللی به خصوص ایرانی به کشور آمریکا هستیم.

نکاتی درباره اقتصاد آمریکا که یک دانشجوی بین‌المللی باید بداند

اقتصاد کشور آمریکا را می‌توان همواره به عنوان یک اقتصاد پیشرو در تمام جهات در نظر گرفت. از این رو ارز رایج این کشور یعنی دلار ارزش بسیار بالایی در بازار جهانی دارد. شما به عنوان یک دانشجوی مهندسی برق در این کشور باید این نکته را در نظر داشته باشید که تفاوت ارزش مالی ريال ایران و دلار آمریکا زیاد است و از این رو ممکن است فشار زیادی را در حین تبدیل ارز متحمل شوید.

تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا

جایگاه مهندسی برق در جهان به خصوص آمریکا

تحصیل در رشته‌های مهندسی مزایای بسیاری دارد. اما باید در نظر داشت که در حال حاضر، تکنولوژی و برق در اولویت جهان قرار دارند. از این رو، تحصیل در رشته مهندسی برق می‌تواند یک انتخاب مناسب برای داشتن آینده‌ای روشن باشد.

تحصیل مهندسی برق آن هم در کشور آمریکا این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید به تخصصی‌ترین علوم الکتریسیته و برق پی ببرید. مهندسی برق یکی از پردرآمدترین رشته‌ها در جهان است که روز به روز نیاز به این فعالان در این رشته بیشتر از قبل حس می‌شود. مهندسی برق در بسیاری از کشورها به ویژه آمریکا بسیار پرطرفدار است و فعالان در این زمینه می‌تواند در کمترین زمان ممکن به بازار کار وارد شوند.

تحصیل در یکی از برترین رشته‌های جهان می‌توان این نوید را به دانشجو بدهد که بتواند تقریبا در هر کشوری پذیرش شود و زندگی خود را بسازد. البته باید در نظر داشت که این موارد تنها با تلاش بسیار محقق خواهند شد. لازم به ذکر است که شما با تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا می‌توانید در این کشور به جایگاه‌های علمی بالایی دست پیدا کنید و در جهان هم شناخته شوید.

مزایای تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا

تحصیل رشته مهندسی برق در کشور آمریکا می‌تواند از جهات مختلف حائز اهمیت باشد. کشور آمریکا از بالاترین سطح علمی در جهان بهره‌مند است و از این رو انواع دروس در این کشور به کامل‌ترین شکل ممکن تدریس می‌شوند. همچنین در نظر داشته باشید که در این کشور شما می‌توانید در حین تحصیل خود، کار پیدا کنید و با توجه به مقطع تحصیل چند ساعت در هفته را کار کنید.

برای متقاضیان کار در حین تحصیل در کشور آمریکا این امکان در نظر گرفته شده است تا بتوانند در صورت تحصیل در مقطع کارشناسی، 10 ساعت در هفته را کار کنند. همچنین برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز، 20 ساعت کار در هفته در نظر گرفته شده است. دانشجویان مقطع دکترا هم می‌توانند در حدود 20 ساعت در هفته را در داخل دانشگاه کار کنند.

تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا

همانطور که پیش‌تر نیز به آن پرداخته شد، دانشگاه‌های کشور آمریکا از سطح علمی بسیاری بالایی در جهان برخوردار هستند و شما می‌توانید با دریافت مدرک تحصیلی معتبر خود از این دانشگاه‌ها از اعتبار بالایی برخوردار شوید.

شرایط پذیرش در دانشگاه‌های کشور آمریکا

همانطور که گفته شد، دانشگاه‌های کشور آمریکا از سطح عملی بسیار بالایی برخوردار هستند. از این رو شما برای تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا باید از شرایط خاص مورد نظر دولت و دانشگاه‌های این کشور برخوردار باشید. البته یکی از مواردی که باید به آن‌ها توجه کرد، این است که تحصیل در هر مقطع تحصیلی در کشور آمریکا، شرایط خاص خود را دارد و شما باید برای تحصیل در هر مقطع، شرایط خاص آن را در نظر داشته باشید.

شرایط تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا در مقطع کارشناسی

یکی از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در جهان و کشور آمریکا که سالانه بیشترین تقاضای دانشجویان بین‌المللی را نیز دارد. باید در نظر داشته باشید که شما به عنوان دانشجوی ایرانی متقاضی تحصیل در کشور آمریکا باید بتوانید به زبان رسمی این کشور یعنی انگلیسی صحبت کنید. لذا باید بتوانید سطح زبان خود را نیز به تایید دانشگاه و سفارت آمریکا برسانید.

برای این کار باید در آزمون‌های زبان رسمی IELTS یا TOEFL شرکت کنید. حداقل نمره مورد نیاز از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت خواهد بود اما معمولا برای مدرک آیلتس باید حداقل نمره 6 و یا برای ازمون تافل باید حداقل نمره 80 را کسب کرده باشید. همچنین با وجود معدل بالای 17 در دبیرستان به همراه حداقل نمره زبان لازم شانس دریافت پذیرش شما در یکی از دانشگاه های کشور آمریکا در این رشته افزایش خواهد یافت.

تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا

شرایط پذیرش مهندسی برق در دانشگاه‌های آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد جهت تحصیل در رشته مهندسی برق، باید درست مانند مقطع کارشناسی، مدرک زبان آیلتس یا تافل داشته باشید. اما در این مقطع باید نمره آیلتس شما به 6.5 افزایش پیدا کند و شما باید حتما مدرک کارشناسی در رشته برق یا یکی از رشته های مرتبط و نزدیک به این رشته را هم داشته باشید. همچنین شما می‌توانید با دریافت ویزای همراه نیز، همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را هم به این کشور ببرید که در ادامه بیشتر درباره این موضوع صحبت خواهد شد. از جمله مدارک لازم برای درخواست و اپلای برای کارشناسی ارشد این رشته در کشور آمریکا ارائه رزومه مناسب، انگیزه نامه قوی و کسب حداقل نمره لازم در آزمون تافل یا آیلتس است. لازم بذکر است که در مواردی نیز نمره آزمون GRE نیز در برخی از دانشگاه های کشور آمریکا ممکن است از فرد متقاضی درخواست شود.

شرایط پذیرش در مقطع دکترا برای رشته مهندسی برق

مانند دیگر مقاطع تحصیلی در کشور آمریکا، باید در نظر داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7 و یا مدرک زبان تافل با حداقل نمره 90 داشته باشید. لذا اگر قصد تحصیل در کشور آمریکا را دارید، باید بتوانید ابتدا به زبان انگلیسی تسلط کامل پیدا کنید. از جمله مدارک لازم برای درخواست اپلای برای مقطع دکترای این رشته در کشور آمریکا ارائه رزومه مناسب، انگیزه نامه قوی و کسب حداقل نمره لازم در آزمون تافل یا آیلتس است. لازم بذکر است که نمره آزمون GRE نیز در برخی از دانشگاه های کشور آمریکا ممکن است از فرد متقاضی درخواست شود.

مدت زمان تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا در تمام مقاطع

تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا برای مقطع لیسانس 3 الی 4 سال در نظر گرفته شده است. اما باید در نظر داشته باشید که شما برای تحصیل در این در این مقطع، ابتدا باید دیپلم دوازده ساله خود را به همراه داشته باشید و همچنین از شرایط تحصیل در این مقطع که به آن‌ها پرداخته شد نیز مطلع باشید.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، لازم به ذکر است که تحصیل در این مقطع به 2 الی 3 سال طول خواهد کشید. همچنین باید در نظر داشته باشید که شما برای تحصیل در این کشور و در مقطع کارشناسی باید مدرک لیسانس 4 ساله خود را دریافت کرده باشید. همچنین برای تحصیل در مقطع دکترا نیز طول دوره تحصیلی 4 تا 5 ساله در نظر گرفته شده است.

دروس مهندسی برق در دانشگاه‌های کشور آمریکا

بدیهی است که دروس ارائه شده برای تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا در هر مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود. به طور کلی، دانشجویان این رشته در ابتدا انواع مداهای الکتریکی و منطقی را یاد خواهند گرفت. همچنین این افراد می‌توانند در این کشور انواع دروس مرتبط با علم فیزیک را فرا بگیرند و از این طریق بتوانند بر رشه مهندسی برق تسلط پیدا کنند.

در کشور آمریکا تدریس دروس رشته مهندسی برق تنها به این دروس ختم نمی‌شود. در برخی موارد نیز شما به عنوان یک دانشجوی رشته مهندسی برق درباره دانش شیمی نیز باید اطلاعاتی کسب کنید. چرا که در مدارها، این آلیاژها هستند که می‌توانند بر روی سرعت انتقال تاثیر بگذراند.

تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا

همچنین یک دانشجوی مهندسی برق در کشور آمریکا باید بتواند به دروس مختلف برنامه‌نویسی نیز تسلط پیدا کند. چرا که برقی از قطعات الکترونیکی قرار داده شده در مدار نیاز دارند تا با برنامه نویسی بازده مناسب خود را ارائه بدهند.

از دیگر دروس ارائه شده در دانشگاه‌های کشور آمریکا، دروس مربوط به نقشه کشی مدارها هستند. این دروس، از دروس تخصصی و پایه مهندسی برق هستند که شما باید به عنوان یک مهندس برق به طور کامل بر این دروس تسلط پیدا کنید.

معرفی برترین دانشگاه‌های کشور آمریکا برای تحصیل در مهندسی برق

دانشگاه‌های کشور آمریکا از سطح بسیار بالای جهانی برخوردار هستند. لذا انتخاب بهترین دانشگاه برای تحصیل در این کشور انتخابی سخت خواهد بود. در کشور آمریکا دو نوع دانشگاه وجود دارد. برخی دانشگاه ایالتی یا دولتی و برخی دیگر نیز دانشگاه خصوصی هستند. عمده تفاوت دانشگاه‌های ایالتی و خصوصی به امکانات و شهریه آن‌ها بر می‌گردد. در ادامه قصد داریم تا برترین دانشگاه‌های کشور آمریکا را مورد بررسی قرار بدهیم.

دانشگاه هاروارد؛ برترین دانشگاه آمریکا

دانشگاه هاروارد از نظر بسیاری از نشریه‌های بین‌المللی به عنوان برترین دانشگاه کشور آمریکا و سومین دانشگاه برتر جهان شناخته می‌شود. این دانشگاه همواره یک انتخاب برتر برای تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا به شمار می‌رود. شما می‌توانید با تحصیل در این دانشگاه آینده خود را روشن‌تر از قبل کنید.

دانشگاه هاوارد سالانه مقالات مختلفی را در انواع زمینه‌های مهندسی به خصوص مهندسی برق منتشر می‌کند و در این زمینه نیز به عنوان یک پیشتاز شناخته می‌شود. دانشگاه هارواد بیش از 6700 دانشجوی مقطع کارشناسی و بیش از 15 هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی را در خود دارد.

تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا

دانشگاه استنفورد؛ دانشگاهی برای تمام رشته‌های مهندسی به خصوص برق

دانشگاه استنفورد نیز یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر کشور آمریکا است که برای تحصیل در رشته مهندسی برق بسیار پیشنهاد می‌شود. شما می‌توانید با تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا و در دانشگاه استنفورد، به جایگاه‌های بالای علمی دست پیدا کنید.بسیاری از دانش‌آموختگان و استادان این دانشگاه موفق شده‌اند تا انواع جایزه‌های نوبل و فیلدز را دریافت کنند. لذا کادر آموزشی این مدرسه از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار است و از این رو شما توسط بهترین استادان آمریکا آموزش خواهید دید. دانشگاه استنفورد در حال حاضر بیش از 16 هزار دانشجو و 2100 عضو هیئت علمی دارد.

دانشگاه خصوصی و بالا رده سانفرانسیسکو

دانشگاه سانفرانسیسکو نیز یکی دیگر از دانشگاه‌های کشور آمریکا است که می‌توان آن را برای تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا انتخاب کرد. این دانشگاه از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار است و استادان برتر آن در رشته‌های مهندسی می‌توانند برای شما مناسب باشند.این دانشگاه در ایالت کالیفرنیا قرار دارد و یک دانشگاه خصوصی است. دانشگاه سانفرانسیسکو همراه با دانشگاه کالیفرنیا در رتبه یازدهمین دانشگاه برتر جهان و دومین دانشگاه برتر آمریکا قرار دارد. دانشگاه سانفرانسیسکو دارای بیش از 8 هزار دانشجو است که بسیاری از آن‌ها در رشته مهندسی برق در تمام مقاطع تحصیل می‌کنند.

دانشگاه دولتی و بزرگ کالیفرنیا

دانشگاه کالیفرنیا همانطور که از نامش پیداست، در ایالت کالیفرنیا آمریکا قرار دارد و می‌تواند یک انتخاب مناسب برای تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا باشد. این دانشگاه از لحاظ جایگاه علمی درست مانند دانشگاه سانفرانسیسکو است. البته دانشگاه کالیفرنیا برخلاف دانشگاه سانفرانسیسکو، یک دانشگاه ایالتی یا دولتی به شمار می‌رود.

شما می‌توانید با تحصیل در این دانشگاه در کنار 240 هزار دانشجوی دیگر این دانشگاه، از خدمات نوین آن بهره‌مند شوید. بیش از 50 هزار نفر یعنی بیشتر از تمام دانشجویان دانشگاه سانفرانسیسکو در این دانشگاه به تحصیلات تکمیلی می‌پردازند. 180 هزار نفر باقی نیز در مقطع لیسانس تحصیل می‌کنند.

بررسی دانشگاه پنسیلوانیا جهت تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا

دانشگاه پنسیلوانیا یکی دیگر از دانشگاه‌های مناسب برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر است. این دانشگاه با قدمی بیشتر از 250 سال می‌تواند یک انتخاب مناسب برای تحصیل باید. شما می‌توانید با تحصیل در این دانشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف، در حین تحصیل، به صورت پاره‌وقت نیز کار کنید و از این رو بتوانید هزینه‌های زندگی را کاهش بدهید.

دانشگاه پنسیلوانیا با داشتن بیش از 20 هزار دانشجو در سال 2020 می‌تواند یک انتخاب مناسب برای تحصیل باشد. چرا که سطح علمی بالای این دانشگاه همواره زبان‌زد همگان بوده است. نشریه تایمز نیز در سال 2019 این دانشگاه را به عنوان پانزدهمین دانشگاه برتر جهان و هشتم آمریکا معرفی کرده است.

دانشگاه ییل؛ تحصیل در یکی از برترین دانشگاه‌های آمریکا

دانشگاه ییل هم یکی دیگر از دانشگاه‌های پیشتاز در انواع زمینه‌های پزشکی و مهندسی است. مهندسی برق در این دانشگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و از این رو شما به عنوان یک دانشجو می‌توانید در این داشنگاه به تحصیلات عالیه برسید.دانشگاه ییل را می‌توان به به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور آمریکا و جهان با قدمتی 320 ساله دانست. این دانشگاه در سال گذشته در حدود 13 هزار دانشجو داشت که 7 هزار نفر در تحصیلات تکمیلی و 6 هزار نفر نیز در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کردند.

دانشگاه خصوصی واشنگتن

دانشگاه واشنگتن یک دانشگاه ایالتی واقع در سایتل آمریکا است و از این رو می‌توان این دانشگاه را به عنوان یک دانشگاه با نرخ شهریه معقولی در نظر داشت. شما می‌توانید در این دانشگاه بزرگ، به تحصیل در رشته مهندسی برق بپردازید.مهندسی برق رشته‌ای بوده که در دانشگاه واشنگتن از اهمیت بسیاری برخوردار است. این دانشگاه به شما این اجازه را می‌دهد تا بتوانید در این دانشگاه تمام اصول حرفه‌ای مهندس برق شدن را بیاموزید. لذا این دانشگاه را به هیچ عنوان دست کم نگیرید.

دانشگاه معروف ام آی تی

موسسه فناوری ماساچوست با شعار ذهن و دست را می‌توان بهشتی برای علاقه‌مندان به رشته مهندسی در نظر گرفت. این دانشگاه به اختصار ام آی تی نامیده می‌شود که به احتمال قریب به یقین نام آن را شنیده‌اید. این موسسه فناوری سالانه مقالات بسیاری را در انواع زمینه‌های مختلف منتشر می‌کند و رشته‌های مهندسی نیز محور بسیاری از این مقالات هستند.

این دانشگاه 160 ساله در حدود 11500 دانشجو در سال دارد که دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی را 7 هزار نفر از این تعداد تشکیل می‌دهند. از این میان نیز در حدود 4 هزار نفر در مقطع کارشناسی ‌‌‌‌تحصیل می‌کنند. این دانشگاه بیش از هزار عضو هیئت علمی دارد که همه از افراد سرشناس آمریکا به شمار می‌روند.

از انواع افتخارات این دانشگاه می‌توان به برنده‌شدن بیش از 26 جایزه تورینگ، 8 مدال فیلدز و 97 جایزه نوبل در انواع زمینه‌های از جمله زمینه‌های مرتبط با مهندسی برق اشاره کرد. تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا آن هم در دانشگاه ام آی تی می‌تواند یک انتخاب مناسب و برتر برای شما به شمار برود.

دانشگاه کالتک؛ از دانشگاه‌های پیشرو در رشته‌های مهندسی

دانشگاه کالتک با نام کامل موسسه فناوری کالیفرنیا نیز از دیگر دانشگاه‌هایی است که شما می‌توانید جهت تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا، آن را انتخاب کنید. این دانشگاه به نسبت دیگر دانشگاه‌های کشور آمریکا وسعتی کم دارد و تنها 2500 دانشجو در سال در آن تحصیل می‌کنند.

شعار دانشگاه کالتک، صداقت شما را آزاد خواهد کرد است. کالتک یک دانشگاه 120 ساله خصوصی است که می‌توانید آن را برای تحصیل انتخاب کنید. لازم به ذکر است که این دانشگاه به دلیل تحقیقات زیاد خود، همواره در سطح جهانی شناخته شده است و بسیاری از مقالات منتشر شده هم مربوط به برق و مهندسی برق هستند.

دانشگاه میشیگان؛ مناسب برای تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا

نوبت به بررسی یکی دیگر از برترین دانشگاه‌های کشور آمریکا می‌رسد. دانشگاه میشیگان همواره می‌تواند یک گزینه برای تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا باشد.چرا که در این دانشگاه، مهندسی برق به صورت کاملا تخصصی تدریس می‌شود و از این رو می‌توانید این دانشگاه را برای تحصیل در این رشته انتخاب کنید. سالانه بیش از 46 هزار دانشجو در دانشگاه میشیگان تحصیل می‌کنند و از این رو می‌توان این دانشگاه را به عنوان یکی از پرطرفدارترین دانشگاه‌های آمریکا نامید.

دانشگاه بزرگ نیویورک؛ مناسب برای تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا

دانشگاه نیویورک را می‌توان به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های کشور آمریکا نامید. در سال‌های اخیر هم نشریه‌های مختلف بین‌المللی این دانشگاه را در لیست 40 دانشگاه برتر جهان قرار داده‌اند. این دانشگاه این دانشگاه با نزدیک به 200 سال قدمت و داشتن بیش از 40 هزار دانشجو می‌تواند یک انتخاب مناسب برای تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا باشد.

دانشگاه عالی شیکاگو

دانشگاه شیکاگو نیز با داشتن دانش‌آموختگان سرشناس می‌تواند برگ برنده شما برای تحصیل و زندگی در آمریکا باشد. این دانشگاه همواره به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های خصوصی کشور آمریکا نامیده شده است و سالانه دانشجویان بین‌المللی بسیاری نیز در انواع رشته‌ها در این دانشگاه پذیرش می‌شوند.

برای درک بهتر شما از سطح بالای کادر آموزش این دانشگاه، می‌توان به این نکته اشاره کرد که باراک اوباما رییس جمهور پیشین آمریکا، در سال‌های پیش از ریاست جمهوری خود در این دانشگاه رشته حقوق اساسی را تدریس می‌کرده است.

انواع بورسیه‌های تحصیلی در کشور آمریکا

همانطور که گفته شد، بورسیه‌های تحصیلی بسیاری در کشور آمریکا وجود دارند که شما می‌توانید آن‌ها را اخذ کنید. این بورسیه تحصیلی انواع مختلفی دارند که تقریبا تمام بنیادهای ارائه دهنده بورسیه به نوع کمک‌هزینه تحصیلی و زندگی اکتفا می‌کنند. به عبارتی دیگر، بورسیه کامل در این کشور بسیار به ندرت اعطا می‌شود. در ادامه قصد داریم تا برخی از بنیادهای ارائه دهنده بورسیه تحصیلی را به شما معرفی کنیم.

بورسیه You Are Welcome Here

بورسیه معروف به اینجا خوش آمدید آمریکا (You Are Welcome Here)، بورسیه‌ای است که تقریبا به تمام دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌شود. به نوعی این بورسیه، ضمانت‌کننده تحصیل شما در آمریکا است و تمام دانشجویان از این بورسیه برخوردار هستند.

بورسیه جوایز رهبری جامعه مدنی

بورسیه جوایز رهبری جامعه مدنی نیز یکی دیگر از انواع بورسیه است که شما می‌توانید برای تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا آن را انتخاب کنید. این بورسیه با توجه به هزینه‌های زندگی و تحصیل، مبلغ کمک‌هزینه خود را تعیین خواهد کرد. لازم به ذکر است که این بورسیه تنها برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد است و بیشتر دانشجویان بومی آمریکا می‌توانند از آن استفاده کنند.

بورسیه اوتیسم دیوید

بورسیه اوتیسم دیوید، برای دانشجویان مبتلا به بیماری اوتیسم ایجاد شده است و می‌تواند کمک هزینه مخارج هزار دلاری را برای این افراد مهیا کند.

بورسیه کمک هزینه تحصیلی

بورسیه کمک هزینه تحصیلی نیز یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی در کشور آمریکا است که به افراد بسیار محدودی در این کشور اعطا خواهد شد. این افراد انگشت‌شمار، می‌توانند کمک‌هزینه تا سقف 2 هزار دلار را دریافت کنند.

بورسیه اختصاصی دانشگاه اوریگان (Oregan)

این بورسیه تحصیلی نیز یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی است که مختص دانشجویان دانشگاه اوریگان است. این بورسیه تنها به دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته‌ها اعطا خواهد شد. لازم به ذکر است که این بورسیه اختصاصی، به صورت نقدی ارائه نمی‌شود و به صورت خودکار شهریه دانشگاه شما را پوشش می‌دهد.

تحصیل با بورسیه کالج فولبرایت

بورسیه تحصیلی کالج فولبرایت مناسب دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است. این بورسیه بسیار گسترده است و سالانه 4 هزار دانشحو را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. همچنین یکی از ویژگی‌های خوب این نوع بورسیه، پوشش دادن دانشجویان مختلف 155 کشور است.

بورسیه تحصیلی مخصوص دانشگاه کلارک

این نوع بورسیه بسیار پرطرفدار است و از این رو شما به عنوان یک دانشجو می‌توانید این بورسیه 15 الی 20 هزار دلاری را دریافت کنید. شایان ذکر است که این مبلغ به صورت سالانه پرداخت خواهد شد. البته در صورت مکفی نبودن این مقدار، شما می‌توانید در صورت واجد شرایط بودن، 5 هزار دلار دیگر هم از این دانشگاه دریافت کنید.

بورسیه دانشگاه هوبرت هامفری؛ نوعی بورسیه اختصاصی بسیار گسترده

این بورسیه مناسب کشورهای آفریقایی، آسیایی و دیگر کشورهای فقیر جهان می‌باشد. شما با داشتن این بورسیه می‌توانید کمک هزینه مناسبی را دریافت کنید. البته در نظر داشته باشید که این بورسیه تنها به افارد محصل در مقطع کارشناسی اعطا خواهد شد.همچنین افارد تحت پوشش بورسیه هامفری بسیار محدود هستند و در محدوده 200 نفر قرار دارند. لازم به ذکر است که شما برای پذیرفته‌شدن در این بورسیه باید حداقل 5 سال سابقه کاری داشته باشید.

حقوق مهندسین برق در کشور آمریکا

همانطور که گفته شد، رشته‌های مهندسی در کشور آمریکا بسیار مورد توجه قرار دارند و به همین منظور، مهندسان سالانه درآمد بالایی را دریافت می‌کنند. مهندسی برق نیز یکی از این رشته‌ها است و این افراد می‌توانند در آمریکا حقوقی تقریبا معادل و یا بیشتر از یک داروساز دریافت کنند.

پایه‌ترین حقوق مهندسی در کشور آمریکا در حدود 87 هزار دلار در سال است. این نرخ برای افراد با تجربه کاری بیشتر و با دیگر شرایط، افزایش پیدا خواهد کرد. به طوری که ممکن است تا به مبلغ 120 هزار دلار در سال نیز برسد.

نرخ بیکاری و اشتغال مهندسی برق در کشور آمریکا

نرخ بیکاری یکی از مواردی است که یک دانشجو باید همواره آن را زیر نظر داشته باشد. در سال‌های گذشته کشور آمریکا همواره دارای یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری در دنیا بوده است.

به طوری که پایین‌ترین نرخ بیکاری در جهان 3.68 درصد بوده است. این مقدار در کشور آمریکا در حدود 5 درصد است و از این شما می‌توانید در این کشور به عنوان یک مهندس برق به خوبی راه خود را برای ورود به بازار کار پیدا کنید.

انواع مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا

شما برای دریافت ویزای تحصیلی کشور آمریکا باید بتوانید ابتدا پذیرش در دانشگاه مورد نظر را دریافت کنید. سپس باید با ارائه نامه پذیرش در یکی از دانشگاه‌های کشور آمریکا، به سفارت این کشور مراجعه کرده و نسبت به دریافت ویزای تحصیلی آمریکا اقدام کنید. برخی مدارک مورد نیزا برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا به شرح زیر هستند:

  1. عکس پرسنلی تمام‌رخ و جدید
  2.  تمام مدارک هویتی از جمله پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
  3.  نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های کشور آمریکا
  4. مدارک مربوط به همسر و یا فرزندان زیر 21 سال جهت تمایل به همراهی
  5. ارائه تمام مدارک تحصیلی گذشته به همراه ریز نمرات
  6. ارائه مدرک زبان با حداقل نمره مورد نیاز

ویزای F؛ ویزای مناسب برای تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا تنها یک نوع نیست. بلکه برای دریافت آن باید با توجه به نیاز خود، یکی از انواع این ویزا را انتخاب کنید. برای تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های آمریکا، باید ویزای سری F را درخواست دهید. این ویزا از دو نوع یک و دو تشکیل شده است. نوع اول برای متقاضی و نوع دوم نیز برای همراهی خانواده(همسر و فرزندان زیر 21 سال) خواهد بود.

اخذ ویزای تحصیلی آمریکا با موسسه مهرآیین مخبری

کشور آمریکا را می‌توان به عنوان یک مقصد مناسب برای تحصیل در انواع رشته‌های مهندسی دانست. تحصیل رشته مهندسی برق در آمریکا می‌تواند از جهات مختلفی حائز اهمیت باشد که یکی از آن‌ها، سطح علمی بسیار بالای دانشگاه‌های این کشور هستند. بنابراین شما با تحصیل در یکی این دانشگاه‌ها، می‌توانید آینده‌ای روشن را برای خود بسازید.

تحصیل در کشور آمریکا شاید هزینه بر باشد، اما بورسیه‌های مختلف تحصیلی می‌توانند کمک هزینه‌ای برای شما باشند. این بورسیه‌‎ها انواع مختلفی دارند که شما می‌توانید با توجه به شرایط خود، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری با چندین سال تجربه درخشان در انواع فرآیندهای مهاجرتی، این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید با راحت‌ترین حالت ممکن ویزای کشور مورد نظر خود را دریافت کنید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع روندها و خدمات مهاجرتی، با کارشناسان مجرب این مجموعه تماس برقرار کنید.

 

اشتراک گذاری در:

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب مرتبط