مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند می تواند گزینه بسیار خوبی باشد، زیرا هلند از جنبه‌های مختلف جزو کشورهای پیشرفته به حساب می‌آید و زندگی در آنجا می‌تواند شرایط خوبی را برای خودتان و اطرافیانتان رقم بزند. هلند از لحاظ جاذبه توریستی و گردشگری هم رتبه بالایی در بین کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی دارد، در نتیجه از زندگی در این کشور نهایت لذت را خواهید برد. اگر می‌خواهید در این‌باره اطلاعات بیشتری کسب کنید، با ما در موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری همراه باشید.

فرم ارزیابی اولیه

فرم ارزیابی اولیه

"*" indicates required fields

مرحله 1 از 3 - اطلاعات هویتی

تابعیت
وضعیت تاهل
مهاجرت به هلند - بنر اصلی

فهرست مطالب

شرایط مهاجرت به هلند چیست؟

زمانی که شما بخواهید به هر کشوری مهاجرت کنید، قطعاً قبل از هر چیزی باید شرایط مهاجرت به کشور موردنظر را بدانید؛ یعنی باید بررسی کنید که کشور هلند از طریق راه‌های مختلف چه شرایطی را برایتان در نظر می‌گیرد. هلند جزو کشورهای پیشرفته دسته‌بندی می‌شود و مردم این کشور جزو خوشحال‌ترین و مرفه‌ترین مردم دنیا هستند. همین می‌تواند خودش عامل انگیزه برای مهاجرت به این کشور باشد و احتمالا ذوق و انگیزه‌تان را خیلی بیشتر از قبل کند. علت این خوشحالی و مرفه ای این است که کشور هلند در زمینه دامپروری، تکنولوژی، پزشکی و کشاورزی رشد اقتصادی بسیار زیادی دارد.

از دیگر عواملی که باعث افزایش کیفیت زندگی می‌شود، جمعیت کم در کشور هلند است که تقریباً ۱7 میلیون نفر است.

در این مطلب تصمیم گرفتیم که روش‌های مهاجرت به هلند را برایتان توضیح دهیم و بگوییم که برای هر روش، نیازمند چه شرایطی هستید. با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

قبل از هر چیز باید بگوییم که در اکثر روش‌های مهاجرت به این کشور، شما نیاز به ارائه مدرکی از دانش زبان هلندی ندارید زیرا ۹۵ درصد مردم، طبق آمار رسمی این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و این می‌تواند یک مزیت بزرگ برای انتخاب هلند به عنوان مقصد مهاجرتی باشد.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به هلند

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل می‌تواند جزو راه‌های مهاجرت رایج باشد.‌ بهترین توضیحی که می‌توانیم در مورد مهاجرت تحصیلی به این کشور برایتان داشته باشیم، این است که شما یک روش منطقی را انتخاب کرده‌اید اما به شرطی که بدانید کشور هلند هم اکنون به چه تخصصی بیشتر نیاز دارد. سپس در دوره‌های آموزشی متناسب با آن شرکت کنید تا هم برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور آماده شوید و هم اینکه تحصیلاتتان را به اتمام برسانید و بتوانید راحت‌تر وارد بازار کار شوید زیرا شرایط کار در این کشور به خاطر جمعیت کمی که دارد، بسیار عالی است.

در مورد شرایط تحصیل هم باید بگوییم زمانی که شما به عنوان یک دانشجوی خارجی وارد کشور هلند میشوید، در طول دوره تحصیلی خود با زبان هلندی آشنایی پیدا می‌کنید و همین باعث می‌شود که هم تحصیلاتتان را در یک کشور خارجی ادامه دهید و هم این که برای پیدا کردن کار آماده باشید.

حتی شما برای تحصیل در هلند نیز به یادگیری زبان این کشور نیاز ندارید. این دوره‌های تحصیلی در مقاطع مختلف از جمله لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و همچنین در مدارس، همگی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. به خاطر همین در شرایط مهاجرت به هلند نیاز به دانش زبان انگلیسی است که حداقل باید آیلتس ۶ برای مقطع لیسانس و آیلتس ۶.۵ برای مدرک فوق لیسانس و دکترا را داشته باشید‌.

از شرایط تحصیل و مزیت‌های بزرگ در کشور هلند، این است که شما به عنوان یک دانشجو علاوه‌بر ویزای تحصیلی می‌توانید برای فرزندان یا همسر خودتان هم ویزای همراه بگیرید. ویزای همراه به آنها اجازه می‌دهد که یک سال در این کشور اقامت داشته باشند.

قطعا هزینه تحصیل در این کشور برای دانشجویان خارجی و بین‌المللی رایگان نیست و با توجه به رشته و دانشگاهتان متفاوت است. اما به طور میانگین دوره‌های تحصیلی مختلف بین ۸ الی ۲۰ هزار یورو هزینه دارد. شاید خیلی از شما فکر کنید که کشورهایی مثل فرانسه و آلمان دوره‌های آموزشی رایگان را بیشتر برای مهاجران در نظر می‌گیرند و گزینه بهتری هستند اما باید به این قضیه هم فکر کنید که دروس مختلف در کشور هلند به زبان انگلیسی تدریس میشود که در فرانسه و آلمان کمتر چنین اتفاقی می‌افتد. این می‌تواند مزیت مهاجرت به هلند نسبت به کشورهای دیگر باشد.

آیا دانشجویان هلندی حین تحصیل اجازه کار هم دارند؟

اگر تصمیم خود را برای مهاجرت به هلند گرفته‌اید، باید بگوییم که از لحاظ تحصیلی نه تنها کیفیت بالایی را تجربه می‌کنید، بلکه می‌توانید همزمان کار هم بکنید و مخارج زندگی را در بیاورید. در واقع می‌توانید مجوز کار از کارفرما بگیرید و به عنوان یک دانشجو، حداکثر در هفته تا ۱۶ ساعت کار کنید. اگر کاری که می‌خواهید انجام دهید و شغلی که پیدا کرده‌اید، مربوط به دوره آموزشی یا همان کارآموزی است، نیاز به اخذ مجوز کار وجود ندارد. شرایطی که برای دوره کاراموزی در زمان دانشجویی در نظر می‌گیرند، این است که شما حتما طرح بیمه درمانی هلند را داشته باشید.

برای اخذ ویزای تحصیلی هلند به چه مدارکی نیاز داریم؟

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کاری

مهاجرت کاری به هلند

اگر میخواهید مهاجرت به هلند از طریق کار را به انجام برسانید، در ادامه راجع به شرایط کار در این کشور بیشتر برایتان توضیح خواهیم داد. در واقع زمانی که برای پیدا کردن کار در هلند اقدام می‌کنید، شاید کمی شرایط سختی را تجربه کنید اما انجام و پیش بردنِ این کار غیر ممکن نیست. در بین شهرهای مناسب برای پیدا کردن کار باید آمستردام را نام ببریم.

شرکت‌ها و تجارت‌های بین‌المللی که رونق بسیار زیادی دارند، در شهر آمستردام به دنبال افراد متخصص خارجی هستند، زیرا کشور هلند خودش به اندازه کافی جمعیت ندارد که بتواند پاسخگوی نیروی کار متخصص باشد. از طرفی شرایط دریافت ویزای کار هلند این است که فرد بومی در هلند، شرایط شغلی آن شرکت را نداشته باشد. در نتیجه از شما به عنوان یک فرد خارجی برای کارتان دعوت می‌کند.

برای اینکه بتوانید در کشور هلند کار پیدا کنید، می‌توانید از دو روش زیر استفاده کنید:

این وبسایت شبکه‌ای است که توسط کمیسیون اروپا اداره می‌شود و به افراد خارجی و بین‌المللی کمک می‌کنند که بتوانند کار مورد نظر را پیدا کنند‌.

در این وبسایت سرویس اشتغال طراحی شده که با آژانس‌های کاریابی متفاوتی همکاری می‌کنند و شما از طریق آنها می‌توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

برای اخذ ویزای تحصیلی هلند به چه مدارکی نیاز داریم؟

گرفتنِ ویزای کار برای مهاجرت به هلند مراحل سخت و پیچیده‌ای ندارد. فقط باید مانند هر جای دیگری در دنیا یکسری مراحل را پیش ببرید که شامل موارد زیر می‌شود:

مرحله 1

اول از همه از سرویس مهاجرت و تابعیت هلند وقت بگیرید که نام آن به اختصار IND است.

مرحله 1

مرحله 2

اگر قصد شما این است که ویزای اقامت طولانی مدت برای کشور هلند بگیرید، باید این اقداماتی را که گفتیم در سفارت هلند در کشور خودتان به انجام برسانید.

مرحله 2

مرحله 3

در مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ویزای کار هلند را جمع‌آوری کنید که در ادامه برایتان این مدارک را توضیح خواهیم داد.

مرحله 3

مرحله 4

سپس به دنبال اجازه اقامت موقت بروید که در این مرحله معمولاً برای ویزای اقامت طولانی مدت یا مجوز کار هم درخواست میدهند.

مرحله 4

مرحله 5

در مرحله بعدی حتما باید مجوز کار بگیرید؛ به این صورت یک کارفرمای هلندی از شما درخواست کار میکند و شما به راحتی مجور کار می‌گیرد. در غیر این صورت باید ثابت کنید که کارگر بسیار ماهری هستید تا اجازه کار در این کشور داشته باشید.

مرحله 5

مرحله 6

در مرحله آخر باید مدارک مربوط به تمکن مالی را ارائه دهید که برای همه روش‌های مهاجرتی در همه کشورها به آن نیاز دارید.

مرحله 6

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری هلند شامل موارد زیر است:

مشاوره تخصصی

برای دریافت مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید!

چه مشاغلی برای مهاجرت به هلند بهتر هستند؟

زمانی که شما می‌خواهید به هلند مهاجرت کنید، باید بدانید که چه شغل‌هایی در این کشور بازار کار و درآمد بیشتری دارد و در نتیجه متوجه می‌شوید که گزینه خوبی برای مهاجرت به هلند هستید یا خیر. بهترین مشاغل از لحاظ درآمد در کشور هلند شامل موارد زیر است:

 • جراحان و پزشکان

 • قضات

 • وکلا

 • مدیران بانک

 • مدیران اجرایی

 • مدیران مالی

 • ارتودنتیست

 • اساتید دانشگاه

 • خلبانان

 • مدیران بازاریابی

چگونه باید در کشور هلند بلوکارت بگیریم؟

بلوکارت نوع دیگری از ویزای کار است که بهترین کارت اقامتی برای کار کردن در کشورهای مختلف از جمله هلند به حساب می‌آید. برای مهاجرت به هلند، خیلی‌ها به سراغ بلو کارت می‌روند. در چنین حالتی باید دعوت‌نامه ارسال شده باشد و شما از طرف کارفرما قرارداد کاری داشته باشید. در حقیقت شما به عنوان فرد متقاضی مدرک تحصیلی آکادمی خواهید داشت که یک دوره زمانی حداقل سه ساله را به آن اختصاص میدهند و مدت قرارداد شما هم نباید کمتر از یک سال باشد.

میزان حقوق دریافتی شما طبق قوانین اداره کار کانادا هر سال تغییر میکند. برای اینکه بتوانید کارت آبی یا بلو کارت بگیرید، حقوق ماهیانه شما حداقل باید پنج هزار یورو در کشور هلند باشد اما در مورد بعضی از مشاغل مثل پزشکی یا وکالت، همه‌چیز بستگی به مدرک تحصیلی و گذراندن استانداردهای کاربردی در این کشور دارد که حقوق و درامدتان را تغییر میدهد.

مهاجرت به هلند از طریق سرماهی گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری به هلند

شاید شما بخواهید مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری را به انجام برسانید؛ اما بهتر است که از قبل در مورد وضعیت سرمایه‌گذاری در این کشور اطلاعات کافی داشته باشید. کشور هلند در سالهای اخیر در زمینه اقتصاد برتر دنیا رتبه ۲۰ را کسب کرده است‌. همین باعث شده که خیلی از سرمایه‌گذاران خارجی بخواهند به این کشور مهاجرت کنند. از طرفی هلند جزو کشورهای عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان‌نامه شینگن است و در نتیجه شما به عنوان سرمایه‌گذار می‌توانید سود زیادی ببرید. بعلاوه اینکه با زبان رسمی این کشور هم مشکلی نخواهید داشت و می‌توانید با زبان انگلیسی، کار خودتان را راه بیندازید.

اینکه کشور هلند و پایتخت آن آمستردام به شدت زیبا هستند و مقصد مناسبی برای گردشگری و توریستی هستند، نشان‌دهنده این است که برای سرمایه‌گذاری می‌تواند گزینه مناسب و خوبی باشد؛ مخصوصا اگر قصد سرمایه‌گذاری در امور گردشی و تفریحی را داشته باشید.

چند نوع سرمایه‌گذاری می‌توان در کشور هلند انجام داد؟

اگر قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را دارید، باید بگوییم که سرمایه‌گذاری‌ها در هلند انواع متفاوتی دارند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • سرمایه گذاری با ثبت شرکت

 • سرمایه‌گذاری با خرید ملک

 • سرمایه‌گذاری با اوراق قرضه دولتی

 • سرمایه‌گذاری با روش خود حمایتی

 • سرمایه‌گذاری با استارتاپ

 • سرمایه گذاری با کارآفرینی

شرایط مهاجرت به کشور هلند از طریق سرمایه‌گذاری چگونه است؟

برای مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری باید اثبات کنید که آمادگی سرمایه‌گذاری در یک شرکت هلندی را دارید؛ همچنین باید مجوز اقامت داشته باشید و یکسری شرایط عمومی را رعایت کنید که برای همه لازم و ضروری است. شرایط زیر جزو شرایط عمومی به حساب می‌آید که باید آنها را دارا باشید تا موفق به سرمایه‌گذاری در این کشور شوید:

مهاجرت به هلند از طریق خرید بیزینس

مهاجرت به هلند از طریق خرید بیزینس هم جزء روش‌هایی است که افرادی که سرمایه‌گذاری می‌کنند یا ثروت بالایی دارند، معمولاً این روش مهاجرتی به هلند را انتخاب می‌کنند. یکی از این روش‌ها این است که شما کسب و کار یا بیزینسی را در این کشور بخرید تا بتوانید دریافت اقامت هلند بگیرید. البته این روش جزو طبقه‌بندی سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید که شاید بتوانید به عنوان یک روش مجزا هم به آن فکر کنید.

شما از طریق خرید کسب و کار یا بیزینس می‌توانید تایید دریافت اقامت کشور هلند را بگیرید اما زمانی می‌توانید درآمدزایی داشته باشید که ببینید چه نوع کسب و کار یا بیزینسی در این کشور بیشتر مورد نیاز است‌ در نتیجه احتمال پیشرفت برایتان بیشتر خواهد بود. در این زمینه باید خلاقیت هم داشته باشید تا سرمایه‌گذاران دیگر نتوانند از شما پیشی بگیرند و شما نیز خودتان بتوانید سود بالایی کسب کنید.

اگر بتوانید خرید بیزینس و کسب و کار را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانید، مطمئن باشید سرمایه شما سریعاً افزایش پیدا خواهد کرد‌. یا اینکه شاید بعد از مدتی سرمایه خوبی جمع کنید و بخواهید که بیزینس خود را بفروشید که آن هم سود بسیار بالایی برایتان خواهد داشت؛ پس این فرصت مهاجرت را از دست ندهید.

مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در هلند

یکی از روش‌های مهاجرتی؛ مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت است. خوشبختانه کشور هلند در این زمینه گزینه مناسبی است، زیرا همانطور که بالاتر هم توضیح دادیم، سرمایه‌گذاری در این کشور می‌تواند کار مناسبی برای سوددهی و تجارت باشد.

ثبت شرکت هم خودش یک نوع روش سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید و چه بهتر که شما این فرصت را غنیمت بشمارید. در این قسمت به طور مفصل شرایط این کار را برایتان توضیح خواهیم داد. شما می‌توانید از این طریق کسب و کار جدیدی در هلند به راه بیندازید و نیروی هلندی هم استخدام کنید.

هلند رشد اقتصادی بسیار زیادی دارد. مصادره اموال در این کشور نرخ و آمار پایینی دارد و در نتیجه سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند اقدام به ثبت شرکت در این کشور کنند. شما هم به عنوان یک فرد خارجی می‌توانید در این کشور شرکت خود را ثبت کنید و از مزایای شهروندی این کشور بهره ببرید.

مزایای ثبت شرکت در هلند چیست؟

شاید خیلی از شما مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت را انتخاب کنید؛ پس بهتر است که مزایای آن را هم بدانید. اگر این مزایا برایتان قابل توجه است، بدانید که گزینه خوبی را انتخاب کرده‌اید و در غیر این صورت روش دیگری را انتخاب کنید. مزایای این روش شامل موارد زیر است:

برای ثبت شرکت در کشور هلند باید چه شرایطی داشته باشیم؟

قطعا می‌دانید که روش‌های مختلف مهاجرتی برای کشور هلند، هر کدام شرایط خودشان را دارند اما مهمترین شرطی که برای ثبت شرکت در این کشور وجود دارد، این است که شما شرایط اقامت را داشته باشید. پس قبل از اینکه بخواهید به سراغ ثبت شرکت بروید، اول باید ببینید که می‌توانید در هلند اقامت کنید یا خیر. هلند زمانی به شما اجازه کسب و کار میدهد که شما بتوانید اقامت آن را بگیرید. اگر خارج از اتحادیه اروپا باشید، باید درخواست اقامت موقت و در بعضی از موارد درخواست مجوز کار بدهید. برای مشاغل آزاد امکان درخواست مجوز اقامت موقت به عنوان یک کارآفرین خود اشتغال وجود دارد.

بعد از اینکه اقامت موقت را اخذ کردید، باید به سراغ ویزای راه اندازی کسب و کار بروید که معمولاً اعتبار یک ساله دارند و به کارآفرینان بین‌المللی اختصاص پیدا می‌کند. در مورد اینکه به مدارک حرفه‌ای مرتبط با رشته تحصیلی و تخصصتان نیاز دارید یا خیر، باید بگوییم که شرایط برای کسب و کارهای مختلف متفاوت است؛ زیرا باید با توجه به نوع کسب و کار خود، ببینید که نیازمند مدارک حرفه‌ای هستید یا نه.

برای ثبت شرکت در هلند باید چه اسناد و مدارکی را ارائه دهیم؟

مراحلی برای ثبت شرکت در کشور هلند وجود دارد؛ اما قبل از آن باید بدانید که چه مدارکی را باید آماده کنید که در این قسمت برایتان توضیح خواهیم داد:

 • اول طرح تجاری یا بیزینس پلن داشته باشید.
 • سپس اعلام کنید که چه نوع شرکتی را می‌خواهید تاسیس کنید.
 • بعد از آن فرم ثبت‌نام در اتاق بازرگانی داشته باشید و آن را پر کنید.
 • فعالیت‌های خود را به زبان هلندی ترجمه کرده و توضیح دهید.
 •  تمام فرم‌های مربوطه و تکمیل شده را ارائه دهید.
 • 50 یورو برای زمان قرار ملاقات پرداخت کنید.
 • تمام مدارک هویتی را با خودتان همراه داشته باشید که شماره گواهینامه رانندگی هلند، شناسنامه، پاسپورت، اجازه اقامت خودتان، شریک و سهامداران را شامل می‌شود.
 • آدرس و مشخصات کسب و کار خود را ارائه دهید.
 • برای پرداخت مالیات شرکت، مالیات حقوق و دستمزد در اداره مالیات هلند ثبت‌نام کنید.
 • در اداره تامین اجتماعی هلند هم ثبت‌نام کنید.
برای ثبت شرکت باید چه مراحلی را پشت سر بگذاریم؟

اگر تصمیمِ مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت دارید، باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید. بالاتر هم توضیح دادیم که شرکت‌های مختلف شرایط متفاوتی دارند اما به طور کلی مراحل ثبت شرکت در این کشور شامل موارد زیر است:

 • اول از همه باید مدارک خود را آماده کرده باشید.
 • سپس باید یک نام تجاری برای کسب و کار خود در کشور هلند انتخاب کنید.
 • بعد از آن یک ساختار حقوقی هلندی داشته باشید.
 • سپس به سراغ پر کردن فرم‌های آنلاین بروید.
 • برای وقت ملاقات و ورود به اتاق بازرگانی هلند درخواست بدهید.
 • سپس قرارداد اجاره دفتر هلند را ارائه دهید.

اگر تمام مدارک را به موقع آماده کنید و مراحل را پشت سرهم طی کنید و فاصله و وقفه بین آنها ایجاد نکنید، بین ۲ الی ۶ هفته، کارتان به اتمام می‌رسد و البته این بازه زمانی بستگی به نوع شرکتی دارد که می خواهید ثبت کنید‌.

برای ثبت شرکت در کشور هلند به چقدر سرمایه نیاز داریم؟

اگر تصمیم خود را برای مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت گرفته‌اید، باید بگوییم که حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی عام با مسئولیت محدود در این کشور 45000 یورو است.

مهاجرت به هلند از طریق خود اشتغالی

مهاجرت خود اشتغالی به هلند

یکی دیگر از راه‌های مهاجرتی مهاجرت به هلند از طریق خوداشتغالی است؛ اما شاید خیلی از شما معنای این ویزا یا روش مهاجرتی را ندانید. روش خود اشتغالی گاهی اوقات می‌تواند همان کارآفرینی هم تلقی شود، زیرا اگر بخواهید در عمق آن دقت کنید، همان معنا را میدهد. در واقع ویزای خوداشتغالی به افرادی تعلق می‌گیرد که به کشور هلند می‌روند، شرکت خود را افتتاح می کنند یا به عنوان یک کار آزاد مشغول به کار می‌شوند. گاهی اوقات مقامات و دولت هلند به شما به عنوان کارآفرین، یک سال فرصت می‌دهد تا بتوانید شرکت خود را راه‌اندازی کنید که در چنین حالتی ویزای استارتاپ به شما تعلق میگیرد. زمانی که ویزای خوداشتغالی داشته باشید، یعنی این مجوز را دارید که در کشور هلند اقامت داشته ، در آنجا بمانید و به صورت مستقل کار و زندگی خود را پیش ببرید.

چه شرایطی برای اخذ ویزای خود اشتغالی وجود دارد؟

اگر تصمیم خود را برای مهاجرت به هلند از طریق خود اشتغالی گرفته‌اید، باید بگوییم که شرایطی هستند که باید آنها را رعایت کنید تا به شما ویزای خود اشتغالی بدهند:

 1. قبل از هر چیز باید اثبات کنید که نوآوری دارید و خدماتی که می‌خواهید ارائه بدهید، کاملاً نوپا هستند و کسِ دیگری این کار را انجام نداده است که آژانس تصدی هلندی، این نوآوری شما را تایید یا رد میکند. زیرا اگر شما بخواهید کار تکراری انجام دهید، دیگر سود و منفعت خاصی برای کشور هلند ندارید و این نمی‌تواند هلند را راضی کند.

 2. شرایط دیگری که باید داشته باشید، شامل موارد زیر است:
  • تجربه و سابقه شخصی مثل تجربه در کار.
  • کارآفرینی یا تحصیلات مرتبط با شغل.
  • تجارت یا بیزینس پلن مربوط به کسب و کار که شامل خود محصول، تجزیه و تحلیل بازار، تامین نیازهای مالی و خدمات می‌شود.
  • ارزشی که کار شما به کشور هلند اضافه می‌کند، از لحاظ سرمایه‌گذاری، نوآوری و فرصت‌های شغلی برای مردم بومی هلند.

 3. اگر تمام موارد بالا را داشته باشید، می‌توانید امتیاز خوبی کسب کنید. حداکثر امتیاز عدد ۳۰۰ است. شما برای هر دسته به حداقل ۳۰ امتیاز نیاز دارید؛ یعنی حداقل باید ۹۰ امتیاز داشته باشید. افرادی که ملیت ترکی دارند یا مدت زمان طولانی در اتحادیه اروپا به غیر از هلند اقامت داشتند؛ نیازی به این سیستم نمره‌گذاری ندارند.

 4. در نهایت بعد از طی کردن مراحل بالا باید موارد زیر را هم در روند کاری خود پیش ببرید:
  • باید در ثبت تجاری اتاق بازرگانی ثبت‌نام کنید.
  • باید همه مجوزهایی که برای انجام مشاغل یا حرفه خود نیاز دارید را ارائه دهید.
  • اثبات کنید که می‌توانید از فعالیت‌های خود درآمد کافی کسب کنید.
  • باید یک برنامه کاری در کشور هلند به عنوان یک کارگر آزاد تشکیل دهید.
مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی جزو روش‌هایی هست که خیلی ها فکر میکنند راحت است و می‌توانند از این طریق اقدام کنند؛ اما باید بگوییم که این روش از جمله روش‌های پر خطر و پر ریسک برای مهاجرت به هلند به حساب می‌آید. پس فکر نکنید که در صورت جا ماندن از روش‌های دیگر می‌توانید به سراغ پناهندگی بروید. پناهندگی تصمیمی است که هر کسی نمی‌تواند آن را عملی کند. در واقع باید از قبل همه موارد را بسنجید و بعد به سراغ مطالعه شرایط مهاجرت پناهندگی بروید چراکه خیلی‌ها هر سال در این روش مهاجرتی شکست می‌خورند. سوال اینجاست که چه خطراتی ما را تهدید می‌کند یا چه شرایطی برای پناهنده شدن در کشور هلند وجود دارد.

زمانی که شما می‌خواهید پناهندگی را انتخاب کنید، یعنی در کشور خودتان احساس امنیت ندارید، در نتیجه میخواهید در آن کشور مقصد برای همیشه بمانید و در چنین حالتی باید بدانید که اگر نیاز به کمک داشتید، باید به کجا مراجعه کنید، چه انتظاراتی را از این کشور داشته باشید و چگونه می‌توانید با قوانین خاص آن کشور کنار بیایید.

منظور از پناهندگی در کشور هلند چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم شرایط مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی را برایتان توضیح دهیم، باید بگوییم که پناهنده به شخصی گفته می‌شود که به خاطر دلایل مختلف از آزار دیدن در کشور خودش می‌ترسد. دلایلی که می‌تواند به خاطر ملیت؛ عضویت در یک گروه خاص اجتماعی، مذهب، نژاد یا حتی یک عقیده سیاسی خاص باشد. در نتیجه کشور خارجی‌ای را انتخاب می‌کند، به آنجا سفر می‌کند و برای همیشه در آن جا می‌ماند یا به اصطلاح پناهنده می‌شود. اما هر کسی نمی‌تواند این کار را انجام دهد؛ یعنی به این معنا نیست که شما هر جرمی که خواستید در کشور خودتان به انجام برسانید و بدون هیچ مشکلی وارد کشور هلند شوید. کشور هلند شرایط خاصی را در نظر می‌گیرد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

اگر قصد پناهنده شدن در کشور هلند را دارید، باید بگوییم هر شخصی که به خاطر دلایلی مانند اشغال، تسلط بیگانگان، تجاوز خارجی یا هر اتفاقی که نظم عمومی بخشی از کشور یا کل آن کشور را به هم زده، مجبور به ترک کشور مبدا شود، می‌تواند به سراغ روش پناهندگی برود. شاید خیلی‌ها بخواهند با پرونده‌سازی یا از طریق روش‌های مختلف قوانین را دور بزنند و به خاطر همین قوانین صریح و مشخصی در این.باره در کنوانسیون ۱۹۵۱ نوشته شد.

این قانون بدین شرح است؛ افرادی که آزادی زندگی و امنیت آنها به خاطر خشونت گسترده در سطح کشور، درگیری‌های داخل، تعرض خارج، نقض حقوق بشر یا دیگر دلایل دچار اخلال و آسیب شده باشد یا مورد تهدید قرار بگیرند، می‌توانند درخواست پناهندگی بدهند. اگر هلند تشخیص دهد که شما در معرض خطر قرار دارید و نمی‌توانید به کشور خودتان برگردید، به احتمال زیاد درخواست پناهندگی را بپذیرد. طبق قوانینی که نوشته شده است، هر پناهنده حق حفاظت دارد و هیچ فردی حق ندارد که پناهنده را مورد شکنجه یا رفتار غیر انسانی تحقیرآمیز قرار دهد.

اگر تصمیم خود را برای مهاجرت به هلند از طریق روش پناهندگی گرفته‌اید، باید بدانید که اداره مهاجرت هلند باید تایید کند که شما یک پناهنده هستید و نیاز به حفاظت و مراقبت دارید. در نتیجه با درخواست و اقامت پناهندگی شما موافقت خواهد کرد. در غیر این صورت شما را دیپورت می‌کنند.
با افزایش رقابت برای مهاجرت به این کشورها، شرایط پذیرش و پناهجو در سال‌های اخیر سخت‌تر از قبل شده اما اولویت برای مردمی است که در کشورهای جنگ‌زده زندگی می‌کنند. اگر درخواست اقامت شما مورد موافقت قرار بگیرد، شرایطی را برایتان در نظر می‌گیرند که شامل موارد زیر می‌شود:

• تا حدودی تسلط به زبان
• تجربه کاری
• تحصیلات در کشور مبدا
• تعداد اعضای خانواده
• شرایط بیمه

سپس شهرداریِ آن شهر خاص ۱۲ هفته یعنی حدود سه ماه وقت دارد تا محلی را برای اقامت پناهجویان با توجه به شرایطی که دارند‌، فراهم کند. تا زمانی که محل مناسب پیدا نشده، شما مجبور هستید در کمپ‌های عمومی اقامت داشته باشید. اگر هم پناهجویان کشورهای جنگ‌زده زیاد باشند، از ساختمان‌های خالی دولتی استفاده می‌کنند که شامل دفاتر و سربازخانه‌ها میشود.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج یکی از روش‌های رایج برای مهاجرت به این کشور به حساب می‌آید و خیلی‌ها آن را جزو روش‌های راحت میدانند. در نتیجه تصمیم میگیرند که از این طریق به کشور هلند مهاجرت کنند. در این قسمت هم برایتان شرایط این نوع مهاجرت را توضیح خواهیم داد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که میخواهید ویزای ازدواج هلند بگیرید، باید تقاضای خود را مبنی بر ازدواج یا عقد با شخصی که دارای تابعیت کشور هلند است یا پاسپورت هلندی دارد، ارائه دهید و برای ویزای MVV اقدام کنید.

این ویزا به معنای اجازه ورود به کشور هلند به مدت ۹۰ روز است که به آن ویزای اقامت موقت هم می‌گویند و کنسولگری، این مجوز را برای شما صادر می‌کند.

اگر شما به عنوان یک فرد ایرانی تمایل دارید با شخصی که تابعیت هلندی دارد ازدواج کنید، باید این مجوز را بگیرید تا اجازه ورود به کشور را داشته باشید اما شرایط سخت اینجاست که باید مدارکی را برای مهاجرت به هلند ارائه دهید که اثبات کند ازدواج شما کاملاً واقعی است و هرگز برای دلایل مهاجرت این کار را انجام نداده‌اید. همچنین باید عکس‌هایی نشان دهید که اثبات کند حداقل دو سال یکدیگر را ملاقات می‌کردید و مدارک هویتی، آدرس منزل و جایی که شما از طریق ازدواج در آنجا سکونت پیدا کرده‌اید را هم باید ارائه دهید.

چه قوانینی برای مهاجرت از طریق ازدواج وجود دارد؟

اگر تصمیم به مهاجرت به هلند از طریق ازدواج گرفته‌اید، بدانید که قوانین مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که خیلی از شما به خاطر شرایط مختلف، اقتصاد خوب و سطح رفاه بالا هلند را انتخاب می‌کنید اما قوانین ازدواج در این کشور شامل موارد زیر است:

مورد
قوانین
ازدواج با طرفین خارجی
زمانی که میخواهید از روش ازدواج، ویزای هلند بگیرید و یکی از طرفین، خارجی و دیگری هلندی است، قبل از اینکه به سراغ اقدامات اداریِ دیگر بروید،‌ اول باید گواهینامه یا مدرک مربوط به ازدواجتان را نشان دهید که اثبات میکند صلاحیت شما برای ازدواج در کشور هلند مورد تایید است که البته گرفتن این گواهینامه کمی زمان‌بر است.
ازدواج برای هر دو طرفین خارجی
گاهی اوقات یکی از طرفین اقامت دائمی هلند را دارد یا شهروندی هلندی گرفته و دیگری این اقامت را ندارد. در واقع هر دو خارجی حساب می‌شوند که در چنین حالتی باید مجوز اقامت قانونی در کشور هلند داشته باشید که از طریق ویزای توریستی اجازه اقامت یا ویزای معتبر برای اقامت این شرایط فراهم می‌شود. همچنین باید اظهارنامه شخصی هم داشته باشید، گواهینامه ازدواج را هم بگیرید و به دفاتر ازدواج تحویل دهید.
ازدواج در صورت سکونت یکی از طرفین در کشور هلند
برای ازدواج از طریق این روش، اگر یکی از طرفین ساکن کشور هلند باشد و یکی از آنها خارجی باشد، شخص خارجی باید اظهارنامه شخصی داشته و اجازه اقامت در کشور هلند را هم دارا باشد. در چنین حالتی گواهینامه ازدواج را ارائه می‌دهند.

از دیگر شرایطی که همه افرادِ نام برده شده، باید داشته باشند تا بتوانند مهاجرت به هلند از طریق ازدواج را به انجام برسانند، شامل موارد زیر است:
• هر دو طرف حداقل باید ۲۱ سال سن داشته باشند.
• هر دو طرف باید ثابت کنند که این ازدواج طبق اختیار خودشان و خواست قلبی آنها بوده است.
• هر دو طرف قصد داشته باشند که در کشور هلند زندگی کنند.
• هر دو طرف باید مدارکی را نشان دهند که مجرد هستند و ازدواج قبلی نداشتند.
• هر دو باید در آزمونی به نام civic integration شرکت کنند و در آن نمره قبولی بگیرند. (البته بعضی از افراد از انجام این آزمون معاف می‌شوند که در چنین حالتی مجوز مهاجرت به هلند برایشان صادر خواهد شد)‌

مهاجرت به هلند از طریق تولد

مهاجرت به هلند با تولد فرزند

خیلی از اوقات شما می‌توانید اخذ اقامت هلند از طریق تولد فرزند را بگیرید اما نمی‌دانید که شرایط آن دقیقاً چگونه است. در این قسمت برایتان شرایط اخذ اقامت از طریق تولد فرزند را توضیح خواهیم داد.

شاید شما بخواهید در آینده فرزندی به دنیا بیاورید و تابعیت کشور هلند را از این طریق بگیرید. بهتر است که از قبل در مورد این روش مناسب برای مهاجرت به هلند آشنا باشید تا بدانید که چگونه اقدامات مهاجرت را درست پیگیری کنید. یکی از روش‌هایی که منجر به اخذ شهروندی کشور اروپا میشود، از طریق تولد فرزند است. فرزندی که در کشور مورد نظر متولد شده باشد به صورت خودکار می‌تواند تابع آن کشور شود و تابعیت بگیرد. البته اینها در صورتی است که قانون خاک رعایت شده باشد.

قانون دیگری به نام قانون خون وجود دارد که قوانینش کمی سخت‌تر هستند. به این صورت که حداقل یکی از والدین کودک باید اقامت دائمی کشور هلند را داشته باشد. بعضی از کشورها از قانون خاک و بعضی دیگر مثل هلند از قانون خون و برخی دیگر از هر دو استفاده می‌کنند.

چگونه باید از طریق تولد فرزند، شهروندی هلند را بگیریم؟

زمانی که شما ویزای هلند داشته باشید‌ مزایای زیادی را تجربه خواهید کرد. می‌توانید مطابق با افراد بومی هلند و اتباع هلندی از مزایای زندگی در این کشور بهره‌مند شوید اما باید قانون تولد فرزند در کشور هلند را بدانید.

شهروندی هلند از طریق تولد امکان‌پذیر است؛ یعنی کودک از طریق تولدش در هلند، فرزندخواندگی شهروند هلند خواهد گرفت که به آن اخذ تابعیت هلندی از طریق اصل خون گفته می‌شود که شما باید شرایطی را فراهم کنید تا فرزندتان خود به خود ملیت هلندی به حساب بیاید. البته فراموش نکنید که یکی از والدین باید اقامت هلند داشته باشد.

اگر والدین غیر هلندی و بدون اقامت هلند داشته باشد، این شهروندی به صورت خودکار به او تعلق نمی‌گیرد. اگر بخواهیم به طور خلاصه این قانون را برایتان توضیح دهیم، باید بگوییم که در صورتی که یکی از والدین فرزند متولد شده در بدو تولد فرزند شهروندی هلند را داشته باشد، فرزند هم واجد شرایط برای دریافت تابعیت هلند از طریق تولد خواهد شد اما نکته دیگری که وجود دارد، این است که باید به سال تولد شخص هم دقت کرد که در شرایط مختلف، قوانین کمی تغییر می‌کند.

شرایط اخذ شهروندی هلند از طریق تولد چگونه است؟

اگر می‌خواهید این شرایط را بدانید، این قسمت را تا انتها مطالعه کنید. شرایط اخذ شهروندی هلند از طریق تولد فرزند با توجه به سال تولد شامل موارد زیر است:

مهاجرت به هلند از طریق اسپانسرشیپ

مهاجرت به هلند از طریق اسپانسرشیپ

روش‌های دیگری هم برای مهاجرت به هلند وجود دارد؛ مثلاً مهاجرت به این کشور از طریق اسپانسرشیپ، حامی یا خانواده هم ممکن است که بهرحال قوانین خاص خودشان را دارند. در طول ۲۰ سال اخیر پیوند خانوادگی یکی از دلایل اصلی مهاجرت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده که هلند هم جزو این کشورها است. در واقع شما می‌توانید از طریق پیوند خانوادگی وارد این کشورها شوید و کارتان هم کاملاً قانونی است که در چنین حالتی به این وضعیت اسپانسرشیپ هم گفته می‌شود.

پیوند خانوادگی، فامیلی یا اسپانسرشیپ باعث تبادلات فرهنگی و اجتماعی و ادغام کشورهای مختلف می‌شود و به بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی این کشور کمک می‌کند. بدین منظور مقرراتی هم برای آن در نظر گرفته می‌شود که این مقررات در بیست و پنج کشور عضو اتحادیه اروپا به غیر از ایرلند و دانمارک مشترک هستند.

افراد اسپانسر می‌توانند فرزندان خردسال، فرزندانِ همسر و خودِ همسرشان را به کشوری که در آنجا اقامت دارند بیاورند و این روش مهاجرتی را برای آنها انجام دهند. گاهی اوقات در بعضی از کشورها این اجازه برای مادربزرگ و پدربزرگ هم وجود دارد و سپس اعضای خانواده بعد از این که در آن کشور پذیرش می‌گیرند، مجوز اقامت گرفته و بعد از گذشت حداکثر ۵ سال اقامت می‌توانند درخواست مجوز اقامت به صورت مجزا بدهند. اما در کشور هلند، انگلیس و کشورهای مشابه آن، از سال ۲۰۱۲ به بعد، این امکان دیگر برای پدربزرگ و مادربزرگ‌ها برداشته شد و فقط همسر و فرزند کوچکتر از ۱۸ سال توانستند از این مزیت بهره‌مند باشند.

برای انجام کارهای مهاجرتی هلند چقدر پول لازم است؟

زمانی که شما می‌خواهید به کشورهای مختلف از جمله هلند مهاجرت کنید؛ موارد متفاوتی هستند که باید آنها را رعایت کنید‌ یعنی باید یک سری مدارک تهیه کنید اما تهیه این مدارک ممکن است نیازمند پرداخت هزینه باشد. به خاطر همین در این قسمت تصمیم گرفتیم که به شما بگوییم هزینه مهاجرت به هلند چقدر است. در مورد این هزینه باید راجع به انواع ویزاها صحبت کنیم. ویزاهای مختلف هزینه‌های متفاوتی دارند که به شرح زیر می‌باشند:

نوع ویزا
هزینه
ویزای شینگن یک بار ورود
60 یورو
ویزای شینگن چند بار ورود
60 یورو
ویزای شینگن بین ۶ الی ۱۲ ساله و ۹۰ روزه
35 یورو
ویزای شینگن کودکان 1 ماه تا ۶ سال ۹۰ روزه
رایگان
ویزای ترانزیت برای ۱۲ سال به بالا
60 یورو
ویزای ترانزیت کودکان
35 یورو
تعیین وقت سفارت
50 یورو
مهاجرت به هلند - مدارک مورد نیاز

مدارک لازم برای مهاجرت به هلند چیست؟

زمانی که شما می‌خواهید به کشورهای خارجی پیشرفته مهاجرت کنید که هلند هم جزو آن دسته محسوب می‌شود، باید بدانید که به چه مدارکی نیاز دارید. قطعا برای مهاجرت از طریق روش‌های مختلف نیازمند تهیه مدارک متفاوتی هستید که بالاتر هم برایتان توضیح دادیم اما به طور کلی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به هلند شامل موارد زیر است:

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به هلند چیست؟

زمانی که شما می‌خواهید به هر کشور خارجی مهاجرت کنید، حتما باید مدرک زبان داشته باشید . اینکه چه کشوری چه مدرک زبانی را برایتان در نظر می‌گیرد، در مورد کشورهای مختلف متفاوت است اما از آنجایی که شما قصد مهاجرت به هلند را دارید، باید بدانید که هلند برای ورود به کشور و برای صدور ویزا به چه مدرک زبانی نیاز دارد و ایرانیان باید چه زبانی را در خودشان تقویت کنند.

در واقع مدرک زبانی که شما برای مهاجرت به این کشور نیاز دارید، مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس است که بهتر است نمره آن ۶ به بالا باشد. شاید خیلی از شما به این فکر می‌کردید که باید زبان هلندی یاد بگیرید اما اینگونه نیست. بلکه ۹۵ درصد مردم هلند به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و در نتیجه می‌تواند فرصت خوبی برای شمایی که سالها به کلاس زبان انگلیسی رفته‌اید؛ باشد. در صورتی که در کشورهای مصر، فرانسه و آلمان چنین چیزی وجود ندارد و شما مجبور هستید که زبان مردم این کشور را یاد بگیرید.

هزینه‌های مهاجرت به هلند

هزینه زندگی در کشور هلند چقدر است؟

این که شما بخواهید در یک کشور پیشرفته مانند هلند زندگی کنید و وضعیت خوبی را هم تجربه کنید، تا حد زیادی بستگی به هزینه‌هایتان دارد. اگر میخواهید مهاجرت به هلند را انتخاب کنید، باید در مورد هزینه‌های آنها آگاهی داشته باشید تا در نهایت تصمیم بگیرید که به این کشور مهاجرت کنید یا خیر.

هلند از آن دسته از کشورهای اروپایی به حساب می‌آید که هزینه آن خیلی زیاد نیست و می‌تواند با توجه به هزینه متوسط، زندگی با کیفیتی را برای شما رقم بزند. در این کشور شما خیلی متوجه تفاوت و اختلاف طبقاتی نمی‌شوید. مردم این کشور ملزم هستند که مالیات پرداخت کنند اما به خاطر همین مالیات بالا امکانات رفاهی بسیار زیادی هم دریافت می‌کنند. خدمات دیگر از جمله خدمات تحصیلی، درمان و پزشکی هم در این کشور ارائه می‌شود که همگی رایگان هستند و بالاترین سطح کیفیت را دارند و این یک مزیت بسیار بزرگ برای هلند به حساب می‌آید.

به خاطر همین است که رقابت برای مهاجرت به این کشور بسیار زیاد است. هزینه زندگی در شهر آمستردام هم از دیگر شهرهای هلند بیشتر است. بالاترین هزینه‌‌ای کع شما در این کشور با آن روبرو هستید؛ هزینه مسکن است. طبق محاسباتی که انجام دادیم، شما با مبلغ حدود ۱۵۰۰ یورو در ماه میتوانید در کشور هلند زندگی راحتی داشته باشید که شامل تهیه مواد غذایی، آب، انواع خوراکی‌ها، میوه‌ها، باشگاه ورزشی، رفت و آمد، هزینه برق و انرژی است؛ در مورد هزینه مسکن باید جداگانه حساب و کتاب کرد.

زندگی در کدام شهرهای هلند هزینه بیشتری دارد؟

زمانی که شما می‌خواهید مهاجرت به هلند را انجام دهید، باید هزینه زندگی در شهرهای مختلف آن را بدانید. در این قسمت به ترتیب معرفی می‌کنیم که هزینه‌های کدام شهرها گرانتر هستند:

درآمد در هلند چقدر است؟

وقتی که شما میخواهید مهاجرت به هلند از طریق کار داشته باشید، باید از میزان دستمزد و درامد هم اطلاعات زیادی به دست بیاورید. درآمد در این کشور بستگی به نرخ بیکاری هم دارد. معمولا در چند ماه اخیر نرخ بیکاری کشور هلند تحولات زیادی داشته اما میانگین آن 3.4 درصد گزارش می‌شود که در بین کشورهای اروپایی درصد مورد قبولی است و نشان می‌دهد که برای جذب متخصصان آمادگی خوبی دارد. و در نهایت باید بگوییم که درآمد ناخالص سالیانه کارگران به طور میانگین 38500 یورو است که در ماه چیزی برابر با 2150 یورو می‌شود.

راحت‌ترین راه مهاجرت به هلند کدام است؟

در این مطلب با روش‌های مختلف مهاجرت به هلند آشنا شده‌اید اما شاید در نهایت متوجه نشدید که راحت‌ترین راه مهاجرت به این کشور کدام است. کشور هلند از جمله کشورهای مهاجرپذیر با امکانات بسیار خوب در قاره اروپا به حساب می‌آید. روابط سیاسی نسبتاً خوبی هم با کشور ما ایران دارد و در نتیجه شما از لحاظ مهاجرت با مشکل خاصی مواجه نمی‌شوید و راهتان باز و نسبتاً آزاد است.

راه‌های زیادی هم برای مهاجرت به این کشور برایتان بیان کردیم؛ اما اگر بخواهیم راحت‌ترین راه مهاجرت را بگوییم، باید گفت که همه چیز بستگی به شرایط خودتان دارد. شاید شما بعنوان یک دانشجو بتوانید از طریق تحصیل به راحتی به این کشور رفته و زندگی‌ کنید؛ مثلا در مقطع لیسانس نخبه باشید و نمرات خوبی داشته باشید‌، پروژه و رزومه قوی داشته باشید، در نتیجه برنامه مهاجرتی خود را از طریق اقدام برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نظر بگیرید که بهترین و راحت‌ترین انتخاب برای شما خواهد بود.

اما شاید یک نفر دیگر سرمایه زیادی داشته باشد و بخواهد این ثروت بالا را در یک کشور امن و قابل اطمینان به کار بگیرد و باید از طریق سرمایه‌گذاری اقدام کند. پس مهمتر از همه چیز، شرایطی که خودتان دارید، تعیین میکند که راحت‌ترین روش مهاجرتی به کشور هلند کدام باشد.

مهاجرت به هلند - دریافت اقامت دائم هلند

چگونه اقامت دائم هلند را دریافت کنیم؟

شاید خیلی از شما به هلند مهاجرت کنید و از شرایط قانونی و زندگی در این کشور لذت ببرید و دیگر دلتان نخواهد به کشور خودتان برگردید. در واقع شما بعد از اینکه مدت زمان مشخصی از زندگی و اقامتتان در کشور هلند سپری می‌شود، می‌توانید درخواست اقامت دائم یا تابعیت برای هلند را بدهید، اما این نوع درخواست، نیازمند شرایط خاصی است که در این قسمت برایتان این شرایط را توضیح خواهیم داد:

سخن پایانی

در این مطلب با روش‌های مهاجرت به هلند آشنا شدید و دریافتید که این کشور هم مانند هر کشور مهاجرپذیر دیگری روش‌های مختلفی را برای شما در نظر می‌گیرد و می‌توانید با توجه به شرایطی که دارید، تصمیم بگیرید که از کدام روش مهاجرت کنید. شاید در یک خانواده، دو نفر از اعضا از طریق تحصیل و سه نفر از یک روش دیگر مهاجرت کنند. در واقع همه چیز بستگی به وضعیت شخصی و شرایط خودتان دارد.

اما بهرحال شما در این مسیر نیاز به کمک افراد با تجربه و متخصص دارید، مجموعه ما یعنی موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری می‌تواند بهترین منبع برای کمک گرفتن باشد که در مورد شرایط ویزا و روش‌های مختلف مهاجرت به هلند اطلاعات زیادی را در اختیارتان قرار می‌دهد. بعلاوه اینکه در سایت ما مقالات دیگری برای مهاجرت به کشورهای مختلف و روش‌های دیگر وجود دارد که می‌توانید آنها را مطالعه کنید و اطلاعات زیادی کسب کنید.

سوالات متداول

درست است که هلند جزو کشورهای پیشرفته، زیبا و جذاب حساب می آید اما به هرحال هر کشوری معایبی دارد و باید در این مورد کاملا واقع‌بین بود‌‌‌ و نباید فکر کنید که وارد یک بهشت می‌شوید. شما باید با توجه به شرایطی که دارید، بسنجید که آیا این کشور می‌تواند گزینه خوبی برای مهاجرت باشد یا خیر. اگر بخواهیم در مورد معایب این کشور با شما صحبت کنیم، باید بگوییم که هزینه‌های جانبی زیادی برای خرید خودرو در کشور هلند نیاز دارید.

مالیات در هلند نرخ بالایی دارد‌. املاک خالی برای اجاره خیلی زیاد و متنوع نیستند. شرایط خدمات در هلند سال به سال تغییر میکند و هر سال باید وضعیت جدید را بسنجید. همه مواردی که گفتیم جزو معایب زندگی در هلند به حساب می‌آید‌‌ البته شاید برای خیلی از شما اینها عیب و نقصی نباشد که باز هم بهتر است آگاه باشید.

قطعاً زمانی که شما مهاجرت به هلند را انتخاب می‌کنید، به مزایای آن فکر کرده‌اید اما چهار مورد از مهمترین مزایای زندگی در کشور به عنوان یک فرد خارجی، فرهنگ مناسب استفاده از دوچرخه، رواج زبان انگلیسی در محیط شهری و نیاز نداشتن به یادگیری زبان هلندی و شرایط مطلوب با رفاه کافی برای مهاجران و در آخر، شرایط مناسب خدمات سلامت در کشور هلند است.

همه راه‌هایی که در این مقاله به انها اشاره کردیم، با توجه به شرایطتان می‌تواند راحت و مطمئن تلقی شود اما اگر بخواهیم یک روش بسیار عالی را معرفی کنیم، باید به دانشجویان این خبر خوب را بدهیم که مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، بهترین و مطمئن‌ترین راه است، زیرا هلند از دانشجویان با استعداد استقبال زیادی می‌کند و در بین مقاطع تحصیلی مختلف باید بگوییم که دوره‌های کارآموزی، بهترین مقطع تحصیلی برای مهاجرت به کشور هلند به حساب می‌آیند. شما بعد از این دوره‌ها می‌توانید همچنان به مدت یک سال در هلند اقامت داشته باشید.

شاید خیلی از شما بخواهید به کشور هلند بروید اما فقط صرفا برای اینکه از این کشور بازدید کنید و قصد ماندن در آن را ندارید. در چنین شرایطی شما می‌توانید از طریق دریافت ویزای توریستی اقدام کنید که به آن ویزای نوع C هم گفته می‌شود. این ویزا کوتاه مدت است و می‌توانید برای آن درخواست بدهید. نهایتاً ۳ ماه اعتبار دارد و قابلیت تمدید آن هم فقط برای سه ماه دیگر است.

شاید شما با خودتان فکر کنید که نیاز به وکیل مهاجرتی ندارید. درست است که هلند جزو کشورهای مهاجرپذیر است و شرایط خیلی سختی را در نظر نمی‌گیرد و شما هم به عنوان متقاضی و کسی که اطلاعات کافی دارد می‌دانید که باید در این زمینه چه مراحلی را پشت سر بگذارید.

اما اگر قصد تحصیل در کشور هلند، کار، ازدواج، سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت و موارد این چنینی را دارید، بدانید که رقیبان زیادی شبیه شما هستند که میخواهند موفق به اخذ ویزا بشوند. پس‌ نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که روش‌های مختلف هرکدام نیازمند طی کردن یک پروسه حقوقی مختص خودشان هستند.

شما با ریز جزئیات این پروسه آشنا نیستید. اگر کمترین و کوچکترین اشتباهی رخ بدهد، ممکن است شکست بخورید و ویزای شما ریجکت شود. در نتیجه بهتر است قبل از اینکه پروسه مهاجرت به هلند را آغاز کنید، از همان اول سراغ وکیل مهاجرتی بروید و شانس اخذ ویزا را با کمک یک وکیل؛ بالاتر ببرید.

شرایط مهاجرت به کشور هلند شرایط متنوعی است.‌ خیلی از افراد با استعدادهای متفاوت می‌توانند به هلند مهاجرت کنند که ورزشکاران هم جزو این گروه به حساب می‌آیند. در واقع شما بعنوان یک ورزشکار برای اینکه به این کشور مهاجرت کنید، می‌توانید امتیاز بالایی بگیرید؛ به شرطی که در آن رشته خاص کاملاً منحصر بفرد باشید.‌

زمانی می‌توانید از طریق ورزش مهاجرت کنید که در یک رشته ورزشی مهارت و تخصص ویژه و بالایی داشته باشید و افتخار کسب کرده باشید، یا در سطح بین‌المللی جایزه برده باشید تا بتوانید مهاجرت به این کشور را انجام دهید‌‌. البته شاید روش مهاجرت ورزشی و اقامت ورزشی یکی از راه‌های سخت برای اخذ اقامت هلند باشد.

افرادی می‌توانند در این مسیر به موفقیت برسند که در سطح بین‌المللی و در رشته‌های ورزشی مدال داشته باشند‌؛ چراکه کشور هلند همانند هر کشور دیگری در بعضی از زمینه‌های ورزشی ضعف دارد و در نتیجه برای اینکه افتخارات بیشتری کسب کند و بتواند خودش را ارتقا دهد، برنامه مهاجرتی ورزشی را هم در نظر گرفته است تا این ضعف‌ها را پوشش دهد. پس باید اول از همه از مهارت و استعداد شما مطمئن شود‌.

در کشور هلند شرایط خاصی برای زیر شاخه‌های هنری و فرهنگی در نظر گرفته می‌شود. معمولا مهاجرت از طریق هنر در این کشور امکانپذیر است‌. شما برای اینکه بتوانید اقامت از طریق یک رشته هنری را در این کشور بگیرید، باید چنین شرایطی را داشته باشید:

 • مثلا اینکه درآمد کافی برای زندگی در این کشور داشته باشید و اثبات کنید که می‌توانید هزینه زندگی خود را پرداخت کنید.
 • از سمت یک کارفرمای معتبر در کشور هلند پیشنهاد شغلی داشته باشید که آن کارفرما از سال ۲۰۰۷ در لیست بازرگان رسمی ثبت شده باشد.
 • یک عنوان شغلی در زمینه موسیقی کلاسیک، رقص، تئاتر، اپرا و کارگاه‌های فرهنگی داشته باشید.
 • نکته‌ای که در مورد این روش وجود دارد، این است که اگر بخواهید این اقامت را بگیرید، نیازمند ارائه سوابق کاری و هنری و در بعضی از مواقع هم دانش زبان هلندی هستید؛ چراکه در زمینه تئاتر یا اپرا؛ شما باید بتوانید تسلط خود را به زبان هلندی نشان دهید. در نتیجه قبل از اینکه به سراغ روش‌های مهاجرتی بروید و یا هزینه صرف کنید، حتما از مشاورین متخصص کمک بگیرید تا بتوانید راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا