دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تحصیل در کانادا - رشته‌های برتر برای تحصیل

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا

آخرین بروزرسانی: 29 تیر 1402

بدون شک شما هم می‌توانید برای داشتنِ یک آینده بهتر و ادامه تحصیل به کشوری پیشرفته مهاجرت کنید. در واقع اگر کشور پیشرفته را درست انتخاب کنید و بدانید که چه رشته‌هایی در آنجا وضعیت بهتری خواهد داشت، قطعاً از هر لحاظ بُرد خواهید کرد. در این مقاله تصمیم گرفتیم راجع به بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا صحبت کنیم. کانادا به عنوان یک کشور مهاجرپذیر طرفداران بسیار زیادی دارد؛ پس اگر شما هم عزم خود را جزم کرده‌اید و می‌خواهید مهاجرت به کانادا داشته باشید، این مقاله را از دست ندهید، زیرا در این مقاله برایتان توضیح خواهیم داد که چه رشته‌هایی می‌توانند در کشور کانادا مفید واقع شوند و بازار کار بهتری داشته باشند. پس با ما همراه باشید تا این رشته‌ها را به شما معرفی کنیم.

آیا تحصیل در کانادا می‌تواند گزینه مناسبی باشد؟

اگر شما هم می‌خواهید به کشورهای پیشرفته مهاجرت کنید و در آنجا تحصیلات خود را ادامه دهید؛ بدانید که تحصیل در کانادا بهترین گزینه است. قبل از اینکه بخواهید بهترین رشته‌ ها برای مهاجرت به کانادا را بشناسید، خیالتان راحت خواهد بود که کانادا امکانات خوب آموزشی را در اختیارتان قرار می‌دهد و در نتیجه نباید نگرانی و دغدغه داشته باشید. نسبت به آموزش پیشرفته‌ای هم که دارد، از لحاظ امکانات و بازار کار و اشتغال بسیار عالی است. به خاطر همین است که روزبه‌روز تعداد متقاضیان و دانشجویانی که می‌خواهند به کشور کانادا بروند، بیشتر می‌شود.

بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا کدام است؟

اکنون باید به سراغ مطلب اصلی برویم و به معرفی اینکه چه رشته‌هایی در کانادا بهتر است؛ بپردازیم. اول از همه باید بگوییم که منظور از بهتر بودن یعنی رشته‌هایی که در آینده می‌تواند پول‌سازتر باشد و هم این که بازار کار خوبی در کشور کانادا دارد. از طرفی دانشگاه‌های کانادا این رشته‌ها را با کیفیت بالا تدریس می‌کنند و افراد موفقی را تحویل جامعه می‌دهند. بهترین رشته‌های تحصیلی برای مهاجرت به کانادا شامل موارد زیر است:

رشته پزشکی

رشته پزشکی در کشور خودمان ایران هم جزو رشته‌های پردرآمدی است که بازار کار خوبی دارد. در کشور کانادا هم به رشته پزشکی خیلی زیاد اهمیت می‌دهند. در واقع جزو رشته های پرطرفدار در سراسر دنیا به حساب می‌آید و اگر بتوانید در کانادا در این رشته تحصیل کنید، مطمئن باشید که از لحاظ بازار کار پتانسیل بسیار زیادی دارد. تحصیل پزشکی در کانادا از لحاظ کاری وضعیت خوبی را برایتان فراهم می‌کند و باعث می‌شود که شما درآمد بالایی هم داشته باشید. در بین همه رشته‌های پزشکی رشته‌های زیر می‌تواند بهترین گزینه محسوب شود:

  • دکترای علوم پزشکی که شما در عرض ۴ سال می‌توانید آن را مطالعه کنید و بهترین دانشگاه برای آن هم آلبرتا است.
  • کارشناسی علوم شیمی و داروسازی که این رشته هم در عرض ۴ سال تمام می‌شود.
  • کارشناسی ارشد پاتوبیولوژی و علوم آزمایشگاهی در عرض دو سال در دانشگاه تورنتو است.
  • کارشناسی ارشد بیومدیکال انفورماتیک زیست پزشکی که به مدت یک سال تمام وقت در دانشگاه کویین است.

از لحاظ درآمد رشته‌هایِ پزشکی در همه شاخه‌ها، باید بگوییم که میانگین درآمد آنها در ساعت 16.13 دلار و در سال 31.444 دلار است. اگر شما تازه کار باشید، این مبلغ در سال 27.300 خواهد بود. اما اگر تجربه‌تان خیلی بالا باشد، می‌تواند به 53.544 دلار هم برسد.

رشته پزشکی برای مهاجرت به کانادا

در مورد معرفی سایر رشته های پزشکی و پیراپزشکی هم باید بگوییم که پرستاران می‌توانند وضعیت خوبی در کشور کانادا داشته باشند. در واقع کشور کانادا جزو آن دسته از کشورهایی است که در بین نیروهای کار بیش از همه با کمبود پرستار روبه‌رو است‌ که اگر در رشته پرستاری تحصیل کرده باشید، می‌تواند فرصت عالی برای شما به حساب بیاید و باعث شود که بتوانید در این کشور مشغول به کار شوید. حتی در شهرهای کوچک و روستاهای دورافتاده کانادا هم کمبودِ پرستار خیلی زیاد احساس می‌شود و طبق آمار موجود و کنونی، بیمارستان‌های استان آنتاریو در کانادا ده هزار شغل خالی برای پرستاری دارند. پس پرستاری می‌تواند جزو بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا به حساب بیاید. اگر شما هم به رشته پرستاری علاقنند هستید، دانشگاه‌های کانادا در مورد رشته پرستاری جزو بهترین‌ها محسوب می‌شوند. پس این فرصت را از دست ندهید و برای تحصیل در کشور کانادا هر چه سریع‌تر اقدام کنید و آینده خود را متفاوت بسازید.

تکنسین یا دستیار دامپزشکی

این رشته‌ها هم در کانادا جزو رشته‌های موردنیاز محسوب می‌شود. یعنی خیلی از افرادی که در این زمینه تحصیلات دارند، می‌توانند وارد این کشور شوند و در آنجا کار کنند. از طرفی چه بهتر که تحصیلات در این رشته در خود کانادا انجام شده باشد که شانس برای پیدا کردن شغل مناسب هم بالاتر خواهد رفت.

رشته داروسازی

تحصیل داروسازی در کانادا هم می‌تواند یک فرصت عالی باشد. داروسازی در کشور خودمان ایران هم طرفداران بسیار زیادی دارد و قبول شدن در این رشته کار هر کسی نیست و می‌تواند جزء رشته‌های سخت به حساب بیاید. کانادا برای داروسازی یک دوره پنج الی شش ساله در نظر گرفته است؛ یعنی شما باید حداقل یک دوره‌ی یک تا دو ساله در زمینه علوم پایه را سپری کنید و بعد وارد دوره چهار ساله شوید که به صورت حرفه‌ای داروسازی را به شما آموزش می‌دهند.

معمولا در این چهار سال بیشترِ تمرکز روی توانایی بالینی و دانش درمانی است، اما دروس مختلفی مثل داروشناسی، سم شناسی، مراقبت دارویی، بیوشیمی بالینی، فیزیولوژی، میکروبیولوژی و فیزیولوژی هم آسیب آموزش داده می‌شود. در واقع داروسازی جزو بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا به حساب می‌آید.

بعد از اینکه شما در رشته داروسازی مدرک می‌گیرید و می‌خواهید تخصص داشته باشید، دوره‌های مختلفی برایتان وجود دارد. مثلاً دوره یکساله دستیاری در صنعت داروسازی یا دوره یکساله دستیاری در بیمارستان یا فوق لیسانس داروسازی و دکترای تخصصی می‌تواند از گزینه های انتخابی شما باشد یا اینکه می‌توانید انتخاب کنید که در تخصص‌های دیگر پیراپزشکی تحصیل کنید.

داروسازی برای مهاجرت به کانادا

رشته علوم انسانی

در واقع رشته انسانی در کانادا یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین رشته‌ها به حساب می‌آید. در کشور خودمان ایران هم رشته انسانی طرفداران بسیار زیادی دارد که کانادا هم شبیه به کشور ما است و افراد زیادی می‌خواهند از این طریق به کانادا بروند؛ شاید هم جزء بهترین رشته‌ ها برای مهاجرت به کانادا باشد. شما می‌توانید در این کشور در زیر شاخه‌های رشته انسانی تحصیل کنید، مثلاً مدیریت بازرگانی، بازاریابی، منابع انسانی، روابط بین‌الملل، حسابداری، فلسفه و حقوق از رشته‌هایی است که در کشور کانادا شرایط مناسبی برای تحصیل و بعد بازار کار دارند. فقط کافی است که به این رشته‌ها علاقه‌مند باشید و شرایطی که کانادا را برایتان در نظر می‌گیرد را فراهم کنید. معمولاً بورسیه هم به این رشته تعلق می‌گیرد.
برای اینکه شما بتوانید پذیرش در کانادا برای رشته علوم انسانی بگیرید، اول باید در آزمون‌های زبان شرکت کنید. در دوره آیلتس و تافل شرکت کنید و سطح زبان خود را ارتقا دهید، سپس برای خودتان یک رزومه یا انگیزه‌نامه حرفه‌ای بسازید که باعث شود اساتید دانشگاه‌های مختلف کانادا روی شما بیشتر فکر کنند.

برای رزومه و انگیزه‌نامه می‌توانید از مشاوران سایت ما هم کمک بگیرید، سپس به سراغ مدارک مورد نیاز بروید. اگر می‌خواهید رشته‌های علوم انسانی را در مقطع ارشد و دکترا مطالعه کنید، باید از اساتیدی که در دوره لیسانس با آنها درس داشتید، توصیه نامه بگیرید که احتمال پذیرش شما را بالا می‌برد.‌
سپس مدارک مربوط به دانشگاه، مدارک هویتی، ددلاین، پرداخت مبالغ مورد نظر را آماده کنید و برای ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهید.

اگر می‌خواهید در این زمینه از رقیبان خود پیشی بگیرید، باید امید و انگیزه داشته باشید و پا پس نکشید. مطمئن باشید اگر تمام شرایط را رعایت کرده باشید، احتمال اخذ پذیرش از مراکز آموزشی مختلف برای شما بالا خواهد بود؛ فقط باید بدون خطا مراحل مختلف را پشت سر بگذارید.

رشته ریاضی

در مورد رشته ریاضی باید بگوییم که گرایشات بسیار متنوعی در دسترس هست. کشور کانادا ریاضی را به عنوان یک رشته عالی و پرطرفدار به دانشجویان خودش معرفی می‌کند. مطمئن باشید کیفیت  آموزش این رشته در کشور کانادا بالا است و نکته‌ای که وجود دارد، این است که رشته‌های ریاضی معمولاً هزینه زیادی دارند اما معمولا هم بورسیه خوبی برای رشته ریاضی ارائه می‌شود. اگر میخواهید ریاضی را به عنوان بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنید، بدانید که باید تلاش زیادی هم انجام دهید‌ زیرا پذیرش آن سخت‌تر بوده و رقابت هم بسیار زیاد است اما به هر حال باید در نظر بگیرید که رشته تجربی و ریاضی همیشه در هر کشوری سختی‌های خودش را برای پذیرش و قبولی و تحصیل دارد.

در مورد رشته ریاضی، اولین کاری که باید انجام دهید، این است که بورسیه رشته ریاضی در کانادا را بگیرید که نیازمند معدل حداقل ۱۴ و مدرک زبان با نمره خوب است؛ یعنی شاید با مدرک زبانِ نمره متوسط نتوانید موفق به دریافت بورسیه این رشته شوید. اگر در زمینه رشته خود سابقه کار داشته باشید یا مقالات علمی و جوایز علمی دریافت کرده باشید؛ شانس گرفتن بورسیه برای شما خیلی بالاتر خواهد بود.

رشته تجربی

رشته تجربی هم در کشور خودمان ایران و هم در کشور کانادا جزو رشته‌های پرطرفدار است. چراکه از طریق این رشته می‌توانید به پزشکی برسید؛ البته زیرشاخه‌های دیگری هم در این رشته وجود دارد که هم از لحاظ تحصیل در کانادا می‌تواند مفید باشد و هم در آینده بازار کار خوبی در این کشور خواهد داشت. رشته‌هایی مثل زمین‌شناسی، علوم فیزیک و انرژی‌های تجدیدپذیر بهترین رشته‌های تجربی برای تحصیل در کانادا هستند. پس اگر به دنبال بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا هستید، این رشته را فراموش نکنید. قطعا می‌توانید در این زمینه کارشناسی ارشد هم بگیرید و تحصیلات تکمیلی داشته باشید و در کشور کانادا از لحاظ تحصیل و دانشگاه وضعیت خوبی را تجربه کنید‌.

نتیجه‌گیری

پیدا کردن بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا کار سختی نیست، اما اولین چیزی که باید مدنظر قرار دهید؛ این است که بدانید به چه رشته‌ای بیشتر علاقه دارید. سپس شرایط تحصیل در این رشته را متوجه شوید و ببینید کانادا می‌تواند کشور خوبی برای تحصیل در این رشته باشد یا خیر. سایت ما هم می‌تواند بهترین منبع برای مشاوره در این زمینه باشد و اطلاعات کافی را برای مهاجرت از طریق راه‌های مختلف از جمله تحصیلی در اختیارتان قرار دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا