دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
دریافت گرین کارت آمریکا - تصویر شاخص

دریافت گرین کارت آمریکا

آخرین بروزرسانی: 9 مرداد 1402

دریافت گرین کارت آمریکا - تصویر شاخص

دریافت گرین کارت آمریکا: مقدمه

برای دریافت کارت سبز یا همان گرین کارت آمریکا راه و روش‌های متفاوتی همچون: سرمایه گذاری، لاتاری، پناهندگی، خانوادگی، کاری وجود دارد که هر یک از این روش‌ها شرایط متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند که در ادامه درباره هر یک توضیح خواهیم داد.

همچنین بخوانید: تفاوت گرین کارت و سیتیزن‌شیپ آمریکا

سیتیزن یا سیتیزن شیپ در اصل به شهروندی و تابعیت یک کشور گفته می شود. هنگامی که شما سیتیزن کشوری باشید می‌توانید از تمامی خدماتی که دولت به شهروندان آن کشور می‌دهد، برخوردار شوید.

ادامه مطلب

دریافت گرین کارت آمریکا: روش‌های دریافت گرین کارت


سرمایه گذاری:

از آنجایی که کشور آمریکا دارای اقتصاد قوی و پیشرفته است، مورد استقبال بسیاری از افراد در سراسر جهان قرار گرفته است. دریافت گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری دارای مراحل متفاوت و ویزا‌های مختلف است.

دو نوع ویزای سرمایه گذاری داریم: ویزای EB5، ویزای E2

 • ویزای EB5: جزء ویزاهای مهاجرتی ست و یکی از بهترین و سریع ترین روش ها برای دریافت اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری می باشد. افرادی که قصد اخذ این نوع ویزا را دارند، باید در پروژه های مورد قبول دولت آمریکا سرمایه گذاری کنند تا در نهایت بتوانند گرین کارت آمریکا را دریافت کنند.
 • ویزای E2: جزء ویزاهای غیر مهاجرتی و یکی دیگر از روش های اقامت در کشور آمریکا از طریق سرمایه گذاری ست که به متقاضیان این امکان را می دهد تا با سرمایه گذاری در یک شرکت داخل آمریکا در آنجا کار کنند و اقات دائم آمریکا را دریافت کنند. البته به متقاضیاتی که کشور آنها عضو کشورهای دارای معاهده باشند که ایران جزء این کشورها نیست و شهروندان با پاسپورت ایرانی نمی توانند درخواست ویزای E2 بدهند.

 

دریافت گرین کارت آمریکا - دریافت گرین کارت از طریق لاتاری

 

لاتاری:

سریع ترین و راحت ترین روش برای دریافت گرین کارت آمریکا، از طریق ویزای لاتاری است که فقط به شانس فرد متقاضی بستگی دارد. تنها کاری که آن فرد باید انجام دهد، ثبت درست و دقیق اطلاعات در هنگام ثبت نام لاتاری است و در صورتی که شانس با او یار بود و لاتاری را قبول شد، بایستی روند اداری دریافت ویزا را طی کند.

پناهندگی:

مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از پر ریسک ترین و خطرناک ترین روش‌ها است و ما پیشنهاد نمی‌کنیم.

این روش مهاجرت مختص افرادی ست که در کشورشان امنیت جانی و مالی ندارند. در بعضی از مواقع، یکسری کلاهبرداران مهاجرتی یا موسسه‌های مهاجرتی که مجوز رسمی ندارند، از متقاضیانی که اطلاعات کافی برای مهاجرت درست و مناسب ندارند سوء استفاده کرده و آنها را ترغیب به مهاجرت از طریق پناهندگی می‌کنند.

خانوادگی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آمریکا از طریق اخذ ویزای خانوادگی است. آمریکا به افرادی که یا مقیم آمریکا هستند یا تابعیت کشورآمریکا را دارند، این امکان را می دهد تا آنها بتوانند برای اقوام درجه یک خود درخواست ویزای خانوادگی بدهند و بعد آنها را به آمریکا ببرند و در کنار آنها زندگی کنند.

دو نوع ویزای خانوادگی داریم: ویزای IR، ویزای F

 • ویزای IR: درصورتی که همسر، فرزندان، پدر یا مادر شما شهروند آمریکا باشند شما می توانید برای ویزای IR اقدام کنید. این نوع ویزا محدود نیست و امکان صدور نامحدود درسال را دارد. انواع این ویزا به شرح ذیل می باشد:
  • IR-1: این نوع ویزا برای همسر یک شهروند کشور آمریکا است. نکته قابل توجه این است که، پس از گذشت دو سال از مدت ازدواج، شخصی که تابعیت آمریکا دارد می‌تواند این ویزا را دریافت کند.
  • IR-2: این نوع ویزا برای فرزند مجرد زیر 21 سال یک شهروند آمریکا است.
  • IR-3: این نوع ویزا برای یک فرد یتیم است که در خارج از کشور آمریکا بوده و توسط یک فرد آمریکایی به فرزند خواندگی پذیرفته شده است.
  • IR-4: این نوع ویزا برای یک فرد یتیم است که در داخل کشور آمریکا بوده و یک فرد آمریکایی او را به فرزند خواندگی پذیرفته است.
  • IR-5: این نوع ویزا برای والدین یک شهروند آمریکایی است که بالای 21 سال سن داشته باشند.

 

کاری:

اخذ ویزای کاری آمریکا راه آسانی برای مهاجرت نیست. اما از آنجایی که مهاجرت و زندگی در آمریکا آرزوی خیلی از افراد است، هر شخص تمایل دارد تا شانس خود را برای گرفتن ویزای کاری آمریکا امتحان کند تا بتواند با آن ویزا اقامت دائم این کشور را دریافت کند و بعد با یکسری شرایط بتواند سیتیزن کشور آمریکا شود.

آمریکا قصد دارد تا با اعطای ویزاهای متنوع کاری برای متقاضیان خارجی، شرایطی مهیا کند تا هر فرد بتواند با توجه به شرایطی که دارد، یکی از ویزاهای کاری را دریافت کند. اما براساس قوانین کار در آمریکا، دریافت ویزای کاری توسط متقاضیان غیر آمریکایی به میزان قابل توجهی سخت، اما در مواردی امکان پذیر خواهد بود.

هنگامی که کارفرماهای آمریکایی به نیرویی نیاز دارند که نتوانسته اند این نیرو را در کشور خودشان پیدا کنند، درخواست همکاری خود را ارائه می‌دهند و در صورت موافقت، آنها می توانند نیروی خود را از خارج از کشور پیدا کنند.

شما می توانید برای دریافت ویزای کاری یا همان جاب آفر به سایت‌های کاریابی مراجعه کرده و رزومه کاری و تحصیلی خود را ارسال کنید.

همچنین بخوانید: اخذ شهروندی آمریکا

اگر شما یک مهاجر هستید، چهار راه اصلی برای اخذ شهروندی در ایالات متحده وجود دارد: شهروندی از طریق تابعیت، شهروندی از طریق ازدواج، شهروندی از طریق تولد و شهروندی از طریق سربازی. ما در این مقاله قصد داریم این روش‌ها را به طور خلاصه شرح دهیم تا به شما در آگاهی از نحوه‌ی اخذ شهروندی آمریکا، کمک کرده باشیم.

ادامه مطلب

مشاوره تخصصی

برای دریافت مشاوره رایگان همین حالا با ما تماس بگیرید!

دریافت گرین کارت آمریکا: باطل شدن گرین کارت

 • ترک خاک آمریکا به مدت زیاد
 • مرتکب شدن جرم

شما با گرین کارت آمریکا، می توانید به طور دائم در آمریکا اقامت داشته باشید و می توانید به طور دائم در آمریکا کار و زندگی کنید همچنین شما می توانید در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر و پرسش سوالات خود، با موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری تماس بگیرید و یا در صورتی که امکان تماس نداشتید از طریق ایمیل و یا شبکه های‌اجتماعی با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

برای اخد کارت سبز یا همان گرین کارت آمریکا راه و روش های متفاوتی همچون: سرمایه گذاری، لاتاری، پناهندگی، خانوادگی، کاری وجود دارد که هر یک از این روش ها شرایط متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند.

نامزد شما باید بتواند شخص شما را ساپرت مالی کند و فردی که دارای گرین کارت است نمی تواند اسپانسر مالی شما باشد. او باید حتما سیتیزن کشور آمریکا باشد تا بتواند اسپانسر مالی شما شود.

آسان ترین روش دریافت گرین کارت از طریق ویزای لاتاری است.

خیر، مدت اعتبار کارت سبز آمریکا به صورت نامحدود است، اما باید هر ده سال آن را تمدید کنید.

بله، در صورتی که شما شرایط لازم برای گرین کارت را رعایت نکنید گرین کارت شما باطل می شود.

دلایلی که می‌توانند گرین کارت شما را باطل کنند:

 • ترک خاک آمریکا به مدت زیاد
 • مرتکب شدن جرم

مدت زمان دریافت گرین کارت شما، به نوع اقدام، شرایط، منطقه محل زندگی، اداره ای که قرار هست پردازش پرونده شما را انجام دهد و دیگر موضوعات بستگی دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا