دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
گران ترین شهر های کانادا کدام اند؟

گران ترین و لاکچری ترین شهرهای کانادا

آخرین بروزرسانی: 27 تیر 1402

دور از انتظار نیست که هزینه‌ زندگی در شهرهای کانادا نسبتا گران باشد، چرا که کشور کانادا کانادا یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان را دارد. جالب است بدانید که در حال حاضر متوسط هزینه خانه در چندین شهر گران کانادا نزدیک به 1 میلیون دلار کانادا است. در ادامه این مقاله آمار و ارقام جالبی را درباره شاخص هزینه‌های زندگی در کانادا و هزینه اجاره در  گران‌ترین شهر‌های کانادا خواهید خواند. عجله نکنید پاسخ سوال گران ترین شهر های کانادا کدام اند؟ را خواهید یافت.

فهرست مطالب:

شاخص هزینه‌های زندگی شهرهای کانادا

رتبه بندی جدول زیر بر اساس شاخص هزینه زندگی است. این شاخص جزئیات طیف وسیعی از هزینه‌ها از جمله اجاره یا رهن، مواد غذایی، هزینه‌های مراقبت از کودک، آموزش، مراقبت‌های بهداشتی و سرگرمی را شامل می‌شود.

رتبه نام شهر و استان شاخص
1 Nanaimo, British Columbia نانایمو، بریتیش کلمبیا 78.61
2 Victoria, British Columbia ویکتوریا، بریتیش کلمبیا 78.08
3 Vancouver, British Columbia ونکوور، بریتیش کلمبیا 75.76
4 St. John’s, Newfoundland and Labrador سنت جان، نیوفاندلند و لابرادور 75.68
5 Toronto, Ontario تورنتو، اونتاریو 75.41
6 Calgary, Alberta کلگری، آلبرتا 74.96
7 Guelph, Ontario گوئلف، انتاریو 73.58
8 Edmonton, Alberta ادمونتون، آلبرتا 73.38
9 Ottawa, Ontario اتاوا، انتاریو 72.95
10 Markham, Ontario مارکهام، انتاریو 72.64
11 Halifax, Nova Scotia هالیفاکس، نوا اسکوشیا 72.25
12 Mississauga, Ontario میسیساگا، انتاریو 71.53

با نگاهی به جدول گران‌ترین شهرهای کانادا به راحتی می‌توان دریافت که بریتیش کلمبیا گران‌ترین شهرها را دارد و سه رتبه اول را به خود اختصاص داده است. انتاریو بیشترین شهرها را در این لیست دارد و بسیاری از استان‌ها از جمله کبک به هیچ وجه در این لیست قرار ندارند.

شهرهای بزرگ اغلب گرانتر از شهرهای کوچکتر هستند، بنابراین واقعاً جالب است که بدانید همه شهرهای موجود در لیست شهرهای بزرگ نیستند. شهرهای بزرگی مانند مونترال و وینیپگ که به ترتیب دومین و هفتمین شهرهای بزرگ کانادا هستند جزو شهرهای گران کانادا محسوب نمی‌شوند. در واقع هزینه‌های زندگی در هر دو شهر بسیار مقرون به صرفه می‌باشند.

گران ترین شهر های کانادا کدام اند؟

بیشتر بخوانید:

در ادامه بیشتر در مورد هزینه‌های زندگی در 12 شهری که در جدول بالا به آن اشاره شد خواهید آموخت.

زندگی در نانایمو (بریتیش کلمبیا)

نانایمو گران ترین شهر کانادا، در جزیره ونکوور واقع شده است. این شهر با جمعیتی حدود 90000 نفر در ساحل شرقی جزیره قرار دارد. این شهر مکان مطلوبی برای زندگی است، اما قیمت خانه کمی بالاست و حتی در سال گذشته یک افزایش 23 درصدی داشته است.

بسیاری از ساکنان شهر در خرده فروشی‌ها، امور مالی و حسابداری و املاک و مستغلات کار می‌کنند. اما بزرگترین کارفرما در این منطقه سیستم مراقبت‌های بهداشتی است. متوسط ​​درآمد در نانایمو کمتر از ویکتوریا یا ونکوور است. با این حال این شهر بیشترین رشد را در درآمد متوسط ​​اشتغال خانواده داشته است.

زندگی در ویکتوریا (بریتیش کلمبیا)

دومین شهر گران این لیست شهر بریتیش کلمبیا است. پایتخت بریتیش کلمبیا، ویکتوریا است. دلیل اصلی گرانی ویکتوریا هزینه بالای خانه‌ها است. در فوریه 2022، قیمت متوسط ​​یک خانه مجردی به بیش از یک میلیون دلار کانادا رسید. که نشان دهنده جهش حدود 175000 دلار کانادایی در یک سال بود.

اما قیمت‌های بالای ملک با برخی از پایین‌ترین مالیات‌های دارایی جبران می‌شود. حقوق‌ها در این منطقه نیز رقابتی است. از آنجایی که ویکتوریا مرکز استان است، فرصت‌های شغلی زیادی در ادارات دولتی وجود دارد. با این حال در حال حاضر افراد بیشتری را در ویکتوریا نسبت به هر بخش دیگری در صنعت املاک مشغول به کار هستند.

بیشتر بخوانید: خواندن مقاله بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل مفید خواهد بود.

زندگی در ونکوور (بریتیش کلمبیا)

سومین و آخرین شهر بریتیش کلمبیایی در لیست گران‌ترین شهرهای کانادا، ونکوور است. این بزرگترین شهر در بریتیش کلمبیا است و منطقه بزرگ ونکوور خانه 2.6 میلیون نفر است که آن را پس از تورنتو و مونترال سومین منطقه جهان وطنی در کانادا می‌کند.

ونکوور بازار خانه پررونقی دارد و میانگین قیمت یک خانه بیش از 1.3 میلیون دلار کانادا است. املاک مطلوب خیلی سریع خریداری می‌شوند، به‌طوریکه میانگین روزهای خانه‌های موجود در بازار تنها 15 روز است. هزینه‌‌های روزانه زندگی نیز بالا است، اما متوسط درآمد ​​نیز بالاست. چشم انداز شغلی در ونکوور خوب است و نرخ بیکاری پایین است و فقط 3.6٪ می‌باشد.

زندگی در سنت جان (نیوفاندلند و لابرادور)

سنت جان مرکز استان و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای آمریکای شمالی است. یکی از پایین‌ترین قیمت املاک و مستغلات در کانادا را دارد. با میانگین 371000 دلار کانادا برای یک خانه تک واحدی، قیمت خانه به طور قابل توجهی کمتر از سه شهر برتر لیست است. البته قیمت خانه در سنت جانز نیز در حال افزایش است و قیمت‌ها نسبت به سال قبل 8.4 درصد افزایش یافته است.

با چنین قیمت‌های پایین املاک، ممکن است تعجب کنید که چرا سنت جان در این لیست است. چیزی که سنت جان را به یک شهر گران کانادایی تبدیل می‌کند، هزینه‌های بالا زندگی روزمره است. که این شامل هزینه حمل و نقل عمومی می‌شود که یکی از گران‌ترین‌ها هزینه‌های ترابری در کانادا است.

زندگی در تورنتو (اونتاریو)

گران ترین شهر های کانادا کدام اند؟

تورنتو اولین شهر انتاریو است که در فهرست گران‌ترین شهرهای کانادا قرار گرفته است. تورنتو بزرگترین منطقه شهری در کانادا است که بیش از 6.2 میلیون نفر را در خود جای داده است. این شهر به دلیل داشتن فرصت‌های شغلی بسیار زیاد پیوسته در حال جذب مهاجران جدید است. در واقع تورنتو مرکزی برای انجام امور مالی و تجارت جهانی و داخلی است. جالب است بدانید که این شهر از استارت آپ‌ها بسیار حمایت می‌کند.

زندگی در شهر کلگری ( آلبرتا)

کلگری بزرگترین شهر آلبرتا و سومین شهر بزرگ کانادا است. حدود 1.3 میلیون نفر در این شهر زندگی می‌کنند. این شهر توسط The Economist دو بار به عنوان مناسب‌ترین شهر برای زندگی در آمریکای شمالی رتبه بندی شده است.

قیمت خانه در کلگری، در مقایسه با شهرهای دیگر لیست تا کنون رشد افزایش قیمت کمتری داشته است. متوسط ​​قیمت از می 2021 تا می 2022 تنها 1.8 درصد افزایش یافت. که مشابه قیمت‌ها در مونترال بوده است.

گران ترین شهر های کانادا برای اجاره آپارتمان کدام اند؟

همچنین برای اینکه پاسخ دقیق‌تری برای جواب سوال خود یعنی گران ترین شهر های کانادا کدام اند؟ بگیرید، ترجیح دادیم که آنالیزی از PadMapper نیز بیاوریم. طبق آمار PadMapper، 10 شهر گران کانادا برای اجاره آپارتمان یک خوابه مشخص شده است. و جالب است در همین ابتدا بدانید که نیمی از آن‌ها در انتاریو هستند.

10 تا از گران‌ترین شهرهای کانادا برای اجاره آپارتمان

بر اساس گزارش تازه منتشر شده اجاره کانادا توسط PadMapper، که داده‌های اجاره صدها هزار فهرست فعال در سراسر کشور را تجزیه و تحلیل می‌کند، ونکوور و تورنتو همچنان در صدر فهرست گران‌ترین شهرها برای اجاره هستند.

داده‌های PadMapper نشان می‌دهد که قیمت متوسط ​​یک آپارتمان یک خوابه در تورنتو در حال حاضر 1770 دلار و در ونکوور 1940 دلار است.

ونکوور (1940 دلار) Vancouver ($1,940)
تورنتو (1740 دلار) Toronto ($1,740)
برنابی (۱۶۵۰ دلار) Burnaby ($1,650)
باری (1650 دلار) Barrie ($1,650)
ویکتوریا (1570 دلار) Victoria ($1,570)
کلونا (1450 دلار) Kelowna ($1,450)
اتاوا (1450 دلار) Ottawa ($1,450)
کیچنر (1390 دلار) Kitchener ($1,390)

سخن پایانی

مهاجرت تصمیمی است که باید تمام جوانب آن به دقت بررسی شود. چرا که آگاهی داشتن از تمام مسائلی همچون هزینه‌ها، اجاره‌ها، تسهیلات و خدمات موجود در آن شهر، تعداد فرصت‌های شغلی موجود در آن شهر، نرخ مالیات‌ها، متوسط حقوق، فرهنگ و غیره در جهت‌گیری‌های شما موثر است.

حتی انتخاب شهر در مهاجرت تحصیلی به کانادا نیز حائز اهمیت است. چرا که برآورد هزینه‌های روزمره دانشجو و فرصت‌های شغلی که پس از فارغ‌التحصیلی می‌تواند به دنبال آن بگردد نقش مهمی در مهاجرت دارد.

پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه مطابق با شرایط خود بهترین و تخصصی‌ترین مشاوره را بگیرید با موسسه مهاجرتی خانم دکتر مهرآیین مخبری در تماس باشید. همچنین شما می‌توانید فرم مشاوره رایگان ما را نیز پر کنید تا از خدمات این موسسه بهره‌مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا