دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا چیست؟

آخرین بروزرسانی: 1 آذر 1402

برای ورود به کشور آمریکا می توانید مطابق با شرایطی که دارید، ویزاهای مختلفی دریافت کنید. ویزای توریستی آمریکا، یکی از انواع ویزاهای آمریکا است که برای اقامت کوتاه مدت به افراد داده می شود. اگر قصد سفر به آمریکا با این نوع ویزا را دارید، باید در ابتدا بدانید که شرایط ویزای توریستی آمریکا چیست؟ و مطابق با همین شرایط، اقدام به دریافت این ویزا از کشور آمریکا کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم به طور کامل در مورد ویزای توریستی کشور آمریکا، انواع این ویزا و جزئیات دریافت آن صحبت کنیم. بنابراین، اگر قصد سفر به آمریکا را دارید، ولی نمی دانید چگونه ویزای توریستی آن را دریافت کنید در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا چیست؟

ویزای توریستی آمریکا یک نوع ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت کوتاه مدت در آمریکا است. با دریافت این نوع ویزا می توانید حداکثر به مدت 6 ماه در آمریکا بمانید و پس از آن باید از آمریکا خارج شوید. این ویزا در دو کلاس B1 و B2 قرار می گیرد. هدف از صدور این ویزا، اجازه دادن به افراد برای ورود به آمریکا و دریافت اقامت کوتاه مدت برای آن ها است.

افرادی که اقدام به دریافت ویزای توریستی آمریکا می کنند، می توانند فقط به مقاصد گردشگری بروند و از دوستان و خانواده خودشان دیدن کنند. اما این دسته از افرا با داشتن ویزای توریستی در آمریکا، اجازه کار یا تحصیل نخواهند داشت و قادر به ماندن در آمریکا بیش از مدت زمان تعریف شده نخواهند بود.

محدودیت های ویزای توریستی آمریکا چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد شرایط ویزای توریستی آمریکا چیست؟ صحبت کنیم یا نحوه دریافت آن را توضیح دهیم؛ باید محدودیت های این نوع ویزا را به شما توضیح دهیم. به طور کلی، همانطور که از نام ویزای توریستی مشخص است، این ویزا به گردشگران و توریست ها داده می شود. بنابراین، افرادی که به آمریکا با این ویزا وارد می شوند، اجازه کار کردن یا درس خواندن نخواهند داشت. همچنین با این ویزا امکان دریافت پذیرش از دانشگاه یا یک شرکت برای کار کردن در آمریکا وجود ندارد. سایر محدودیت های ویزای توریستی آمریکا عبارتند از:

 • عدم امکان دریافت اقامت دائم آمریکا
 • عدم امکان دریافت شهروندی برای فرزندان متولد شده در این کشور
 • عدم امکان برگزاری اجرای حرفه ای در زمینه های هنری با دریافت پول
 • عدم امکان کار در کلیه رسانه های خبری از جمله تلویزیون و روزنامه ها
 • عدم امکان فعالیت به عنوان خدمه کشتی یا هواپیما

انواع ویزای توریستی کشور آمریکا

برای اینکه بتوانید به درستی برای دریافت ویزای توریستی آمریکا اقدام کنید، باید در مورد انواع این ویزا اطلاعات کسب کنید. ویزای توریستی کشور آمریکا دارای سه نوع مختلف هستند که در ادامه آن ها را به شما توضیح می دهیم.

ویزای توریستی B1 آمریکا

ویزای توریستی B1 آمریکا یکی از انواع ویزاهای توریستی در آمریکا است. این نوع ویزا مناسب افرادی است که با هدف اقتصادی یا تجاری موقتی به کشور آمریکا سفر می کنند. این دسته از افراد امکان جابجایی مستقیم پول را در آمریکا ندارند، ولی می توانند فعالیت های تجاری و اقتصادی را با این نوع ویزا انجام داد. همچنین داشتن مشاوره با همکاران تجاری، تسویه حساب معاملات ملکی و مصاحبه کردن با کارکنان مختلف سازمان ها با این ویزای توریستی آمریکا امکان پذیر است. افرادی که این نوع ویزا را دریافت کرده اند، می توانند در سمینارها، کنفرانس ها و نمایشگاه های تجاری و علمی و تحصیلی شرکت کنند.

ویزای توریستی B2 آمریکا

یکی دیگر از انواع ویزای توریستی آمریکا، ویزای توریستی B2 است. این نوع ویزا برای افرادی مناسب است که با هدف گردش و تفریح به آمریکا سفر می کنند. با داشتن این نوع ویزا می توان از جاذبه های گردشگری آمریکا بازدید نمود. بازدید از خانواده ها و دوستان و انجام معاینات و معالجات پزشکی، از جمله امکاناتی است که می توانید با داشتن این ویزا دریافت کنید.

با ویزای توریستی آمریکا کلاس B2 می توانید در رویدادهای اجتماعی، بشر دوستانه، موسیقی و ورزشی شرکت کنید. همچنین در صورت نیاز امکان شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت در کشور آمریکا با داشتن این نوع ویزای توریستی امکان پذیر است.

ویزای توریستی B1/B2 آمریکا

نوع دیگری از انواع ویزای توریستی آمریکا، ویزای ترکیبی B1 و B2 است. در صورتی که هر دو هدف ذکر شده، یعنی اهداف تجاری و تفریحی را برای سفر به آمریکا مد نظر دارید، می توانید این ویزا را دریافت کنید. با داشتن این نوع ویزا می توانید در سمینارها و فعالیت های تجاری شرکت کنید. علاوه بر آن امکان بازدید از مراکز تفریحی و تجاری و گردشگری در آمریکا برای شما فراهم می شود.

دریافت ویزای توریستی آمریکا

شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا چیست؟

مهم ترین سوالی که باید در مورد دریافت ویزای توریستی در ذهن داشته باشید، این است که شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا چیست؟ به طور کلی، زمانی می توانید این نوع ویزا را دریافت کنید که قصد بازگشت به کشور ایران را داشته باشید. برای این امر نیز باید اثبات کنید که حتما به کشور خود وابسته هستید. با ما همراه باشید تا شرایط دریافت ویزای توریستی آمریکا را به شما توضیح دهیم.

·        داشتن شغل قابل اثبات در کشور

حتما باید برای دریافت سریع تر ویزای توریستی آمریکا، مدرک ترجمه شده اشتغال به کار معتبر را داشته باشد. اگر شغل بلند مدت باشد و درآمد آن نیز خوب باشد، شانس دریافت ویزای توریستی برای شما افزایش پیدا خواهد کرد.

·        دانشجو بودن

افرادی که دانشجو هستند و اشتغال به تحصیل دارند نیز می توانند با ارائه مدرک ترجمه شده، ویزای توریستی کشور آمریکا را دریافت کنند.

·        داشتن تعهد خانوادگی

افرادی که پدر و مادر هستند یا اینکه سرپرست یک خانواده اند، می توانند برای دریافت ویزای توریستی آمریکا اسناد مربوطه را ارائه کنند تا شانس آن ها برای دریافت ویزا بیشتر شود.

·        داشتن سرمایه قابل توجه در کشور

در صورتی که سرمایه قابل توجهی در کشور داشته باشید، می توانید با ارائه اسناد مربوطه شانس دریافت ویزای توریستی در کشور آمریکا را افزایش دهید.

·        داشتن سابقه سفر

افرادی که سابقه سفر به کشورهای خارجی را دارند، راحت تر می توانند ویزای توریستی آمریکا را دریافت کنند. چرا که آن ها قبلا توانسته اند کشورهای دیگر را برای دریافت ویزای توریستی متقاعد کنند.

·        مشارکت در فعالیت های اجتماعی

افرادی که دارای مسئولیت های اجتماعی هستند و در رویدادهای خاصی شرکت می کنند که در جای دیگری از دنیا وجود ندارند، می توانند با شانس بیشتری ویزای توریستی دریافت کنند.

·        داشتن تمکن مالی

یکی از شرایط مهم برای دریافت ویزای توریستی آمریکا، داشتن تمکن مالی است. افرادی که دارای توانایی مالی هستند باید اثبات کنند که قادر به پرداخت هزینه بلیط رفت و برگشت، رزرو محل اقامت و پرداخت کلیه هزینه های سفر هستند. بسته به شرایط کشور آمریکا، ممکن است تمکن مالی مورد نظر برای دریافت ویزای توریستی در بازه های زمانی مختلف متفاوت باشد. به طور مثال برای یک سفر 2 هفته ای به آمریکا حداقل باید 5000 دلار پول داشته باشید. ارائه گردش حساب، گزارش موجودی حساب بانکی، اسناد ملکی و …، می توانند شانس دریافت ویزای توریستی آمریکا را افزایش دهند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای آمریکا از نوع توریستی

برای اینکه بتوانید اقدام به دریافت ویزای توریستی آمریکا کنید، نیاز به ارائه یک سری مدارک نیز دارید. این مدارک باید در صورت نیاز ترجمه رسمی شوند.

 • داشتن پاسپورت معتبر داری حداقل 6 ماه اعتبار پس از زمان خروج احتمالی از آمریکا
 • فرم DS-160 و تاییدیه آن
 • عکس مناسب و استاندارد ویزای آمریکا
 • شناسنامه
 • ارائه هدف از سفر و برنامه های تفریحی و زمانی سفر
 • ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی
 • ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)
 • ارائه اسناد مربوط به وابستگی در کشور محل تولد مانند برنامه ها، مدارک شغلی و اشتغال به تحصیل

چقدر طول می کشد تا ویزای توریستی کشور آمریکا صادر شود؟

سوال رایجی که از سوی افرادی که متقاضی دریافت ویزای توریستی آمریکا هستند پیش می آید، این است که چقدر طول می کشد تا ویزای توریستی کشور آمریکا صادر شود؟ به طور کلی روند دریافت این نوع ویزا بسته به شرایط می تواند متفاوت باشد. در صورتی که ویزا تایید شود و شما تمامی شرایط مورد نظر را داشته باشد، حدود 5 روز کاری زمان لازم است تا ویزای شما پردازش و صادر شود.

با این حال اگر در جلسه مصاحبه به افراد متقاضی دریافت ویزا اعلام شود که ویزای آن ها باید بر اساس قانون مهاجرت و ملیت مورد پردازش قرار گیرد، باید حدود 60 روز منتظر دریافت ویزای توریستی بمانید. در بدترین حالت و زمانی که دریافت ویزای توریستی شما پیچیده شود، ممکن است نیاز باشد به مدت 6 ماه منظر بمانید.

نحوه و مراحل دریافت ویزای توریستی آمریکا

حال که متوجه شدید ویزای توریستی آمریکا چیست؟ باید با نحوه دریافت این ویزا نیز آشنایی داشته باشید. ممکن است روند دریافت ویزای توریستی از کشور آمریکا در سفارت ها و کنسولگری های مختلف متفاوت باشد. اما معمولا یک روال معمول و روتینی وجود دارد که می توانید به واسطه آن، ویزای توریستی کشور آمریکا را دریافت کنید. در ادامه مراحل دریافت ویزای توریستی در آمریکا را به شما توضیح می دهیم.

 • در اولین قدم برای دریافت ویزای توریستی آمریکا، می بایست فرم DS-160 برای افرادی که قصد سفر به آمریکا دارند تکمیل شود. این فرم به صورت آنلاین تکمیل می شود و در نهایت یک تاییدیه به افراد می دهد که باید آن را تا روز مصاحبه نگه داشت.
 • برای تکمیل این فرم نیاز به یک عکس جدید که حداکثر 6 ماه گذشته گرفته شده است دارید. پس حتما قبل از تکمیل فرم، این عکس را آماده کنید.
 • سپس می توانید برای دریافت وقت مصاحبه سفارت اقدام کنید. دقت کنید که در کشور ایران سفارت و کنسولگری از آمریکا وجود ندارد. بنابراین، برای دریافت وقت سفارت از کشورهای همسایه برنامه ریزی کنید.
 • در نهای پس از اتمام روند مصاحبه، می توانید منتظر صادر شدن ویزای توریستی باشید.

ویزای توریستی آمریکا

هزینه دریافت ویزای توریستی آمریکا

یکی از سوالات رایجی که از سوی افراد برای دریافت ویزای توریستی آمریکا پرسیده می شود، این است که هزینه دریافت ویزای توریستی آمریکا چقدر است؟ به طور کلی هزینه درخواست دریافت ویزای توریستی از کشور آمریکا 160 دلار است که دولت آمریکا برای بررسی مدارک و درخواست دریافت می کند.

این هزینه پرداخت شده، قابل بازگشت نیست و حتما باید قبل از پرداخت اطمینان حاصل کنید که قصد سفر به آمریکا را دارید. همچنین برای جلوگیری از هدر رفتن پولی که پرداخت کرده اید، حتما مدارک مورد نیاز و اسنادی که میزان وابستگی شما را به کشور را اثبات می کنند، آماده کنید. علاوه بر این هزینه، می بایست هزینه ای را برای ترجمه مدارک و سفر به آمریکا نیز اختصاص دهید. بسیاری از این هزینه ها متغیر هستند و نمی توان قیمت مشخصی را برای آن ها در نظر گرفت.

چطور شانس دریافت ویزای توریستی آمریکا را افزایش دهیم؟

دریافت ویزای توریستی آمریکا به آن سادگی که فکر می کنید، نیست. قرار نیست هر فردی که قصد دریافت این نوع ویزا را دارید، بتواند آن را دریافت کند. چرا که شانس اخذ ویزا برای هر فردی متفاوت است. برای اینکه شانس دریافت ویزای توریستی خودتان را افزایش دهید، باید اسناد و مدارک کافی را به کنسولگری آمریکا ارائه نمایید. داشتن شغل مناسب، سرمایه کافی، داشتن اشتغال به تحصیل و سوابق مسافرت به کشورهای خارجی، شانس شما را برای دریافت ویزای توریستی کشور آمریکا افزایش می دهند.

در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد روند دریافت ویزای توریستی آمریکا و یا نیاز به افزایش شانس دریافت این نوع ویزا، می توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری مشورت کنید. کارشناسان این مجموعه با داشتن تجربه و اطلاع از تمامی قوانین مربوطه، امکان دریافت ویزای توریستی آمریکا را با کمترین ریسک برای شما فراهم می کنند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم در مورد اینکه ویزای توریستی آمریکا چیست؟ صحبت کنیم. ویزای توریستی کشور آمریکا، یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی است که به افرادی با هدف تجارت یا گردشگری به آمریکا سفر می کنند، داده می شود. برای اینکه بتوانید این ویزا را دریافت کنید، باید به کشور ایران وابسته باشید. ارائه مدارک مورد نیاز مطابق با توضیحات داده شده در این مقاله نیز برای دریافت این نوع ویزا ضروری می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر برای دریافت ویزای توریستی آمریکا، می توانید با موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری همراه باشید.

سوالات متداول

1-مدت زمان ویزای توریستی آمریکا چقدر است؟

-با دریافت این نوع ویزا می توانید حداکثر به مدت 6 ماه در آمریکا بمانید.

2-هزینه‌ی دریافت ویزای توریستی آمریکا چقدر است؟

-به طور کلی هزینه درخواست دریافت ویزای توریستی از کشور آمریکا 160 دلار است که دولت آمریکا برای بررسی مدارک و درخواست دریافت می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا