دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
پیکاپ ویزا چیست

پیکاپ ویزا چیست؟

آخرین بروزرسانی: 11 بهمن 1402

برای دریافت ویزای یک کشور، لازم است که فرد متقاضی به سفارت آن کشور مراجعه کند و در مصاحبه تعیین شده، شرکت نماید. فقط در چنین شرایطی است که سفارت با توجه به قوانین در نظر گرفته شده، امکان دریافت ویزا را فراهم می کند. اما متاسفانه با توجه به شرایط خاص کشور ایران، برخی از کشورهای خارجی در ایران دارای سفارت نیستند که این موضوع باعث شده متقاضیان دریافت ویزا با مشکلات مختلفی برای دریافت ویزا مواجه شوند. تنها راه برای دریافت ویزا از کشورهایی که داخل ایران سفارت ندارند، این است که افراد به کشورهای خارجی دارای سفارت مراجعه کنند. با این حال این کار نیاز به صرف هزینه و زمان بسیار زیادی دارد و می تواند چالش های مختلفی را برای متقاضیان به وجود آورد. برای رفع چنین مشکلی، پیکاپ ویزا روی کار آمده است.

در چنین شرایطی فرد متقاضی می تواند بخشی از پروسه دریافت پیکاپ را به یک فرد متخصص در خارج از کشور بسپارد و سپس ویزا را دریافت کند. در ادامه این مقاله قصد داریم بیشتر شما را با پیکاپ ویزا و نحوه دریافت آن آشنا کنیم.

پیکاپ ویزا چیست؟

شرایط خاص کشور ایران باعث شده تا برخی از سفارتخانه های داخل کشور ایران تعطیل شوند. این موضوع باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی برای افراد جهت دریافت ویزا و بخصوصی مهاجرت به آمریکا و مهاجرت به کانادا شده است. چرا که عملا بدون وجود سفارتخانه یک کشور در ایران، امکان دریافت ویزا وجود ندارد. در چنین شرایطی افراد باید حتما از سایر کشورها که دارای سفارتخانه های کشور مد نظر خود هستند، کمک بگیرند و از طریق آن ها ویزا دریافت نمایند.

برای مصاحبه و انگشت نگاری جهت ثبت درخواست دریافت ویزا، لازم است که فرد در سفارتخانه یکی از کشورها حضور داشته باشد. ولی بعد از اینکه ویزا صادر شد، نیازی به حضور فرد در سفارت خانه نیست و فرد دیگری می تواند ویزا را دریافت کند. از این رو نیازی نیست که متقاضیان هزینه و وقت زیادی را برای مسافرت به کشورهای واسطه کنند و می توانند مدارک مورد نیاز را برای دریافت ویزا به موسسه های مهاجرتی تحویل بدهند تا کار دریافت ویزا با واسطه انجام شود.

به فرآیند ذکر شده که شامل دریافت ویزا با کمک یک نماینده قانونی از سفارتخانه کشور واسطه می باشد، پیکاپ ویزا گفته می شود. در حال حاضر به دلیل اینکه برخی از سفارتخانه های مهم در کشور ایران دایر نیستند، دریافت خدمات پیکاپ ویزا می تواند برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشورها را دارند، بسیار حائز اهمیت باشد.

پیکاپ ویزا با پیکاپ پاسپورت چه تفاوتی دارد؟

اگر تا به حال قصد مهاجرت و سفر به کشورهای خارجی که داخل ایران سفارتخانه ندارند را داشته اید، حتما اصطلاح پیکاپ پاسپورت و ویزا را شنیده اید. در واقعیت این دو اصطلاح هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند. متقاضیان دریافت ویزا می توانند پس از انجام اقدامات لازم جهت دریافت ویزا و انجام مراحل مربوطه، برای صرفه جویی در هزینه و زمان از خدمات پیکاپ پاسپورت یا ویزا استفاده کنند.

کارگزارانی که در این زمینه فعالیت می کنند، می توانند بدون هیچ منع قانونی با ارسال پاسپورت و مدارک به سفارتخانه کشور واسطه، اقدامات لازم را جهت دریافت ویزا انجام دهند. پس از اتمام کار، ویزا در کشور ایران به فرد مورد نظر تحویل داده خواهد شد.

پیکاپ ویزا

مزایای دریافت خدمات پیکاپ پاسپورت

زمانی که فرد ایمیل مربوط به تاییدیه درخواست ویزا را دریافت می کند، لازم است که فرد متقاضی به سفارتخانه آن کشور برود و ویزای خود را دریافت کند. اما با توجه به بسته بودن سفارتخانه ها در کشور ایران، لازم است که فرد بلیط رفت و برگشت به کشور واسطه و اقامت در هتل را خریداری کرده و با مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا به کشور واسطه مراجعه کند. این کار باعث صرف زمان و هزینه بسیار زیادی است. وقتی که یک راه حل مانند دریافت خدمات پیکاپ ویزا وجود دارد، بهتر است که افراد زمان زیادی را برای دریافت پاسپورت از سفارتخانه های خارجی صرف نکنند و از این خدمات استفاده نمایند. از جمله مزایای استفاده از خدمات پیکاپ پاسپورت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

صرفه جویی در هزینه ها

اولین و مهم ترین مزیت دریافت خدمات پیکاپ ویزا، صرفه جویی در هزینه ها است. متاسفانه با بالا رفتن قیمت ارز در کشور ایران، اصلا به صرفه نیست که متقاضیان چند بار برای دریافت ویزا به کشورهای خارجی سفر کنند. هزینه اسکان، رفت و آمد، غذا و … برای حضور در یک کشور خارجی بسیار سنگین هستند. به همین خاطر اگر از خدمات پیکاپ ویزا استفاده شود، می توان شاهد کاهش هزینه های ناشی از دریافت ویزا بود. اگرچه دریافت پیکاپ ویزا رایگان نیست، اما هزینه ای که بدین منظور پرداخت می کنید بسیار کمتر از زمانی است که خودتان به کشور خارجی سفر نمایید.

صرفه جویی در زمان

مهاجرت به کشورهای خارجی به خودی خود سخت هست و زمان زیادی را از افراد می گیرد. حال اگر افراد مجبور شوند که برای دریافت ویزا به کشورهای دیگر مراجعه کنند، مجبور می شوند زمان زیادی را برای این کار اختصاص دهند. برای گرفتن ویزا در هر کشور، باید زمان زیادی را به این کار اختصاص دهید. ممکن است شرایط کاری شما اجازه این کار را به شما دهند و مرخصی کافی برای مراجعه به کشورهای خارجی را نداشته باشید. در چنین شرایطی برای صرفه جویی در زمان، استفاده از خدمات پیکاپ ویزا می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد.

کاهش استرس و نگرانی فرد

مهاجرت به هر کشوری می تواند برای فرد استرس زیادی را به همراه داشته باشد. درگیری های قبل از مهاجرت در کشور ایران می توانند مهاجرین را خسته و کلافه کنند. از طرفی بهتر است که افراد بر روی کارهای قبل از مهاجرت خودشان تمرکز کنند و زمانی که راهی برای دریافت ویزا با عدم حضور وجود دارد، نیازی نیست که زمان زیادی را برای این کار سپری کنند. پیکاپ ویزا این امکان را به افراد می دهد تا استرس و نگرانی خود را برای دریافت ویزا به حداقل برسانند.

چه مدارکی برای دریافت ویزا با روش پیکاپ مورد نیاز است؟

برای دریافت ویزا با روش پیکاپ باید از یک موسسه مهاجرتی کمک بگیرید. موسسات مهاجرتی با توجه به نوع ویزا، شرایط در نظر گرفته از سوی سفارتخانه ها و از این دسته از موارد، مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را به شما اعلام خواهند کرد. فقط کافیست که با کارشناسان این شرکت ها در ارتباط باشید، تا مدارک مورد نیاز را به شما اعلام کنند. مدارک زیر از جمله مدارک عمومی و ضروری برای دریافت خدمات پیکاپ ویزا هستند. اما باز هم توصیه می کنیم که قبل از ارسال این مدارک، یک دور مدارک را با موسسه مهاجرتی چک کنید. چرا که هر گونه نقص در مدارک می تواند به منزله صرف هزینه بیهوده و عدم دریافت ویزا باشد.

  • مدارک شناسایی: مهم ترین مدارک برای دریافت خدمات پیکاپ ویزا، مدارک شناسایی است که بر اساس نظر هر یک از سفارتخانه ها می تواند متفاوت باشد.
  • فرم وکالت: وکالت نامه قانونی باید به شخص و یا آژانس مورد نظر جهت دریافت ویزا ثبت شود. این فرم باید به امضا و اثر انگشت فرد برسد.
  • عکس: حداقل برای دریافت خدمات پیکاپ ویزا، نیاز به 2 قطعه عکس خواهید داشت. این عکس ها معمولا با سایز 5 در 7 و به صورت پشت نویسی شده قبول هستند.
  • رسید مربوط به انگشت نگاری: پس از اینکه مراحل انگشت نگاری را در سفارتخانه انجام دادید، یک رسید در اختیار شما قرار داده می شود. این رسید معمولا برای دریافت ویزا ضروری می باشد.
  • پرینت ایمیل تاییدیه دریافت ویزا: از طرف سفارتخانه و اداره مهاجرت کشور مد نظر، یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد که نشان می دهد شما مجاز به دریافت ویزا هستید. معمولا پرینت این ایمیل برای دریافت پیکاپ ویزا ضروری می باشد.
  • اصل پاسپورت: برای دریافت ویزا لازم است که پاسپورت ارائه شود. پاسپورت باید حداقل 7 ماه تا 12 ماه اعتبار داشته باشد و سپس امضا شود.

در چه زمانی نیاز به حضور فرد برای دریافت ویزا است؟

ممکن است این نگرانی برای افراد جهت دریافت خدمات پیکاپ ویزا وجود داشته باشد که ویزا به نماینده قانونی داده نشود. در ابتدای کار برای ارائه درخواست ویزا و ثبت اطلاعات بیومتریک، فرد باید حتما در سفارتخانه حضور داشته باشد. اما زمانی که ویزا مورد تایید قرار می گیرد و صادر می شود، نیازی نیست فرد دوباره در سفارتخانه حضور پیدا کند. بلکه یک نماینده قانونی از سوی فرد تعیین می شود که می تواند با ارائه مدارک لازم از جمله پاسپورت، ویزا را دریافت کند. در چنین شرایطی هم فرد حقیقی و هم فرد حقوقی می تواند به جای فرد این کار را انجام دهد.

بنابراین پیکاپ ویزا بدین معنی نیست که فرد می تواند تمامی کار دریافت ویزا را به صورت غیر حضوری و با نماینده قانونی انجام دهد. فقط در زمانی که نیاز به دریافت ویزا است، نماینده قانونی می تواند به جای فرد در محل حضور پیدا کند و ویزا را دریافت نماید.

پیکاپ ویزا

پیکاپ پاسپورت برای چه کشورهایی است؟

دریافت خدمات پیکاپ ویزا مربوط به کشورهایی است که در داخل ایران سفارتخانه ندارند. در چنین شرایطی لازم است که افراد برای مهاجرت و دریافت ویزا، حتما به سفارتخانه هایی مراجعه کنند که در کشورهای همسایه ایران مانند ترکیه، امارات و … وجود دارند. در حال حاضر سه کشور مهم که در ایران سفارتخانه ندارند، کشور کانادا، انگلیس و آمریکا هستند که می توانید از خدمات پیکاپ پاسپورت برای دریافت ویزای آن ها استفاده کنید.

پیکاپ ویزا کشور کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان به این کشور مهاجرت می کنند. درخواست ویزای بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت به کانادا پذیرفته می شود. اما به دلیل اینکه سفارتخانه ای از کشور کانادا در کشور ایران وجود ندارد، لازم است که افراد برای انجام امور مربوط به دریافت ویزا به امارات یا ترکیه سفر کنند. از استانبول، آنکارا، دبی و ابوظبی می توان پیکاپ ویزای کشور کانادا را دریافت کرد.

پیکاپ ویزا کشور آمریکا

کشور آمریکا یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است. با توجه به مشکلاتی که میان این کشور و کشور ایران وجود دارد، سفارت آمریکا چندین سال است که در ایران فعالیت نمی کند. به همین خاطر متقاضیان دریافت ویزا کشور آمریکا، باید برای انگشت نگاری و انجام مصاحبه به سفارت های این کشور در کشورهای اطراف از جمله امارات، ارمنستان و ترکیه مراجعه کنند. پس از صدور ویزا نیازی به حضور فرد نیست و نماینده قانونی می تواند پیکاپ ویزا را از کشورهای ذکر شده انجام دهد.

پیکاپ ویزا کشور انگلیس

در حال حاضر سفارت انگلیس در کشور ایران هیچ فعالیتی ندارد. افرادی که قصد مهاجرت و دریافت ویزای انگلیس را دارند، حتما باید برای انگشت نگاری و مصاحبه جهت دریافت ویزای انگلیس، به سفارتخانه های انگلیس در سایر کشورها مراجعه کنند. خدمات پیکاپ ویزا انگلیس به افراد این امکان را می دهد تا در کوتاه ترین زمان ممکن، امور مربوط به دریافت ویزا را انجام دهند.

زمان مورد نیاز برای پیکاپ ویزا

یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید برای دریافت ویزا پس از مورد تایید قرار گرفتن آن بدانید، این است که برای انجام چنین کاری محدودیت زمانی وجود دارد. در واقع پس از اینکه ویزای شما مورد قبول سفارتخانه قرار گرفت، باید در اسرع وقت پاسپورت خود را به سفارت ارسال کنید.

بازه زمانی مجاز برای ارسال پاسپورت به سفارت خانه 30 روز است. در صورتی که در طی این 30 روز کار پیکاپ ویزا را انجام ندهید، ویزای شما ریجکت خواهد شد و دیگر قادر به دریافت آن نخواهد بود. بنابراین توصیه می کنیم که در صورت مشاهده ایمیل تاییدیه دریافت ویزا، حتما با موسسه مهاجرتی جهت دریافت خدمات پیکاپ ویزا مشورت کنید. چون در برخی از مواقع موسسات مهاجرتی مشغله زیادی دارند و ممکن است کار پیکاپ ویزا کمی زمان برتر شود.

هزینه دریافت خدمات پیکاپ ویزا

یکی از سوالات رایجی که از سوی افراد برای دریافت خدمات پیکاپ ویزا پرسیده می شود، این است که هزینه دریافت خدمات پیکاپ چقدر است؟ به طور کلی باید توضیح دهیم که هزینه دریافتی از سوی موسسات مهاجرتی بسیار کمتر از هزینه ای است که شما باید برای مسافرت به کشور واسطه جهت دریافت ویزا صرف کنید. با این حال این هزینه از چند بخش اصلی تشکیل شده است که در ادامه آن ها را توضیح می دهیم.

  • یک بخش از این هزینه مربوط به هزینه انجام قانونی پیکاپ پاسپورت است. این هزینه شامل ارسال هوایی پاسپورت و مدارک به خارج از کشور می باشد. حتما باید این پروسه با هماهنگی های لازم با اداره گذرنامه انجام شود. این پروسه هزینه بر بوده و شامل هزینه های خدمات پستی در خارج از کشور نیز می شود. این بخش از هزینه های پیکاپ ویزا از سوی موسسه مهاجرتی تعیین نمی شود و موسسات هیچ تاثیری در آن ها ندارند.
  • بخش دیگری از هزینه های مربوط به دریافت خدمات پیکاپ ویزا، مربوط به هزینه هایی است که از سوی موسسه مهاجرتی دریافت می شود. موسسات مهاجرتی در خارج از کشور دفتر دارند و با نمایندگان قانونی خود مراحل پیکاپ ویزا را انجام می دهند. بسته به کشور مقصد، نوع ویزا و همچنین شرایط دریافت آن، هزینه دریافتی از سوی نمایندگان قانونی متفاوت خواهد بود.

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری؛ ارائه دهنده خدمات پیکاپ ویزا

در صورتی که قصد دریافت خدمات پیکاپ ویزا را دارید، حتما باید از موسسه های مهاجرتی متخصص و با تجربه کمک بگیرید. مراحل دریافت پیکاپ ویزا شامل تحویل نامه از ایمیل سفارت، آماده کردن مدارک مورد نیاز، تنظیم فرم وکالت، تحویل گذرنامه و پرونده به سفارت از سوی نماینده قانونی و دریافت ویزا می باشد. در نهایت ویزا از سوی نماینده قانونی دریافت شده و به فرد متقاضی دریافت ویزا تحویل داده خواهد شد. تمامی این پروسه زیر نظر متخصصین و با کمک نماینده قانونی فرد انجام می شود.

با توجه به مزایای پیکاپ ویزا، ممکن است برخی از افراد بدون توجه به اهمیت انتخاب بهترین شرکت جهت انجام این کار، خدمات پیکاپ را از شرکت های غیر معتبر دریافت کنند. اما توصیه می کنیم که هیچ گاه مدارک خود را به شرکت های غیر معتبر ارائه نکنید. حتما به شرکت های معتبر اعتماد کرده و از خدمات حرفه ای در این شرکت ها استفاده نمایید.

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری، با داشتن کادر متخصص و باتجربه، بهترین خدمات را در زمینه پیکاپ ویزا به شما ارائه می کند. می توانید برای دریافت ویزا از سفارتخانه های خارجی، با کارشناسان این موسسه مهاجرتی در ارتباط باشید و با خیالی آسوده از این خدمات استفاده کنید.

سوالات متداول

چرا هزینه پیکاپ ویزا در شرکت های مختلف با هم متفاوت است؟

-ممکن است کشور مقصد برای دریافت ویزا و همچنین هزینه دریافتی از سوی شرکت ها با هم متفاوت باشد.

آیا امکان دریافت خدمات پیکاپ ویزا در شهرستان وجود دارد؟

-مدارک مورد نیاز برای دریافت خدمات پیکاپ پاسپورت باید از سوی شخص به شرکت ارائه شوند. از این رو توصیه می کنیم که برای دریافت خدمات پیکاپ حتما یک سفر کوتاه به تهران داشته باشید.

در صورت عدم دریافت خدمات پیکاپ پاسپورت، چقدر هزینه متحمل می شویم؟

-واقعیت این است که قیمت روز هواپیما و جابجایی به کشور مقصد می تواند بسیار متفاوت باشد. اما آن چیزی که قطعی است این است که هزینه پرداخت شده از سوی شما با این روش، بسیار بیشتر از هزینه ای است که برای دریافت خدمات پیکاپ پرداخت می کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا