دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
مهاجرت به آمریکا از طریق ثبت اختراع

آیا مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع میسر است؟

آخرین بروزرسانی: 15 بهمن 1402

آمریکا به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته با دانشگاه های مختلف و امکانات رفاهی بسیار عالی، توانسته به یکی از مقاصد مهاجرتی عالی برای بسیاری از مردم ایران و جهان تبدیل شود. روش های مختلفی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارند که هر یک از افراد بسته به شرایط خود می توانند آن ها را انتخاب کنند. یکی از روش های پرطرفدار در میان افراد کارآفرین برای مهاجرت به آمریکا، ثبت اختراع است. خوشبختانه آمریکا استقبال زیادی از محققان و کارآفرینان در حوزه های مختلف می کند و امکان ثبت اختراع را نیز به افراد می دهد. از این رو می توانید برای مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع اقدامات لازم را انجام دهید. البته در صورتی که دارای شرایط خاصی باشند می توانید این پروسه را با موفقیت طی کنید. در ادامه مقاله قصد داریم در مورد شرایط و جزئیات مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع با شما صحبت کنیم.

مهاجرت از طریق ثبت اختراع امکان پذیر است؟

یکی از روش هایی که می تواند به مهاجرت و اقامت به کشورهای مختلف از جمله آمریکا منتهی شود، مهاجرت از طریق ثبت اختراع است. محققین و افرادی که علاقه مند به ثبت اختراعات مختلف هستند، باید بدانند که می توانند از این طریق به کشورهای مختلفی از جمله آلمان، آمریکا، سوئیس و کانادا مهاجرت کنند. البته برای مهاجرت از طریق ثبت اختراع باید حتما اختراع قابل عرضه به بازار باشد. در واقع اگر اختراع در کشور مقصد کاربردی شناخته شود، می توان از طریق آن مهاجرت کرد. در غیر این صورت مهاجرت از طریق ثبت اختراع برای هیچ فردی امکان پذیر نیست.

هر یک از کشورها برای مهاجرت از طریق ثبت اختراع شرایط و ویزاهای مختلفی را در نظر گرفته اند. به طور مثال کشور آمریکا ویزای EB1 را به متقاضیان ثبت اختراع و مهاجرت از طریق آن ارائه می کند. اما کانادا ویزای استارت آپ را برای مهاجرین در نظر گرفته است.

انواع اختراع برای مهاجرت

قبل از اینکه بخواهیم در مورد مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع صحبت کنیم، باید انواع اختراع برای مهاجرت را توضیح دهیم. به طور کلی، برای اینکه بتوانید از طریق اختراع به یک کشور مهاجرت کنید، لازم است که حتما اختراع شما کاربردی و قابل ارائه به بازار باشد. با این حال شرایط هر یک از کشورها برای پذیرفتن مهاجرین با ثبت اختراع متفاوت است. پس با ما همراه باشید تا شما را با انواع اختراع برای مهاجرت آشنا کنیم.

اختراع کاربردی

یکی از بهترین انواع اختراعاتی که می توانید از طریق آن به آمریکا و کانادا مهاجرت کنید، اختراع کاربردی است. این اختراع یا قبلا توسط هیچ فردی انجام نشده است، یا اینکه شبیه این اختراع قبلا وجود داشته و اکنون فرد مخترع ترکیب جدیدی را برای اختراع ایجاد کرده است. به همین خاطر این اختراع کاملا کاربردی است و می تواند مشکلی از مشکلات جامعه را برطرف کند.

اختراع تولیدی

اختراع تولیدی یکی دیگر از انواع اختراعاتی است که به مرحله تولید رسیده و از سایر اختراعات در زمینه خودش متمایز است. این نوع اختراع دارای ویژگی ها و خصوصیات خاص و متمایزی می باشد.

اختراع ترکیبی

اختراع ترکیبی یکی دیگر از انواع اختراعاتی است که می تواند منجر به مهاجرت شود. در واقع این اختراع از ترکیب چند اختراع دیگر به وجود می آید و می تواند به ترکیبی جدید دست پیدا کند. از این رو اختراع ترکیبی کپی از سایر اختراعات نیست، اما آن ها را بهبود می بخشد.

ثبت اختراع

مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع

آمریکا یکی از کشورهای مهاجرپذیر و پیشرفته است. وجود فرصت های متنوع برای پیشرفت و رسیدن به موفقیت و درآمد در آمریکا باعث شده تا بسیاری از مردم علاقه مند به مهاجرت به آمریکا باشند. افراد خلاق در سراسر جهان، اگر دارای اختراع کاربردی هستند، می توانند برای مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع اقدامات لازم را انجام دهند.

خوشبختانه آمریکا این فرصت را به افراد داده است که از طریق ویزای EB1 یا همان گرین کارت، به این کشور مهاجرت کنند. افرادی که در زمینه هنر، علوم مختلف، تجارت، ورزش و آموزش فعالیت می کنند، می توانند با اثبات توانایی خود از این کشور گرین کارت دریافت کنند. برای اختراع نیز چنین شرایطی وجود دارد. به طوری که در صورت کارآمد بودن اختراع، امکان مهاجرت به آمریکا از طریق آن وجود دارد.

شرایط مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع

در صورتی که جزء افراد خلاقی هستید که می خواهید به آمریکا مهاجرت کنید، بد نیست که با پروسه مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع آشنایی داشته باشید. اولین شرط برای اینکه بتوانید از این طریق به آمریکا مهاجرت کنید، این است که توانایی خود را برای انجام اختراع اثبات کنید. در واقع کشور آمریکا باید متوجه شود که شما در سطح ویژه ای در مورد اختراع خود توانایی دارید و این توانایی می تواند به دستاوردهای زیادی منجر شود.

برای اینکه بتوانید به صورت مستقیم گرین کارت آمریکا را دریافت کنید، باید حتما الزامات اساسی دریافت ویزا EB1 را داشته باشید. این ویزا فقط به همه افراد بدون بازه سنی مشخص داده می شود. همچنین 3 شرط اصلی برای دریافت گرین کارت آمریکا با ثبت اختراع شامل موارد زیر هستند:

 • فرد متقاضی مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع، می بایست قصد خود را برای حفظ پایداری ملی آمریکا اثبات کند و دانش تخصصی در حوزه کاری خود داشته باشد.
 • فرد متقاضی باید قصد ادامه کار در زمینه توانایی های خود را داشته باشد.
 • اختراع فرد متقاضی در راستای منافع ملی آمریکا باشند و سود قابل توجهی را به همراه داشته باشند.

3 شرط ذکر شده از جمله شرایط مهم برای مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع هستند. اما به غیر از این شرایط شما باید از میان 10 مورد زیر، حداقل 3 مورد از شرایط را داشته باشید. در این صورت شانس شما برای دریافت ویزا و گریت کارت آمریکا افزایش پیدا می کند.

 1. داشتن مطالب منتشر شده در نشریات حرفه ای، تجاری و رسانه های مرتبط با اختراع
 2. داشتن عملکرد مناسب در نقش رهبری و حیاتی برای سازمان ها و موسسات مهم و مشهور
 3. داشتن مشارکت های علمی با اهمیت عمده در زمینه مورد نظر
 4. شرکت به صورت انفرادی در یک هیئت به عنوان قاضی در زمینه های مشابه و وابسته کار اصلی
 5. تالیف مقاله های علمی در نشریات حرفه ای و تجاری بزرگ
 6. داشتن حقوق بالا یا پاداش های قابل توجه برای ارائه خدمات در مورد زمینه تخصصی
 7. به نمایش درآمدن آثار متقاضی در جشنواره ها و رویدادهای مختلف
 8. دریافت جوایز شناخته شده ملی و بین المللی (نشان دهنده میزان برتری اختراع و زمینه تخصصی فرد متقاضی)
 9. عضویت در انجمن های نیازمند به دستاوردهای برجسته
 10. موفقیت تجاری در حوزه هنرهای نمایشی

مزایای ثبت اختراع در کشور آمریکا چیست؟

یکی از مهم ترین مزایای ثبت اختراع در کشور آمریکا، ساده تر شدن مهاجرت به این کشور است. اما به غیر از این مورد، مزایای دیگری نیز وجود دارند که در اثر ثبت اختراع در آمریکا شاهد آن ها خواهید بود. اگر برای ثبت اختراع در آمریکا و کشورهای اروپایی مردد هستید، اجازه دهید تا در ابتدا مزایای ثبت اختراع در این کشور را به شما توضیح دهیم و در نهایت تصمیم گیری را در اختیار شما بگذاریم.

 • ثبت اختراع در کشور آمریکا با ایده های جدید می تواند فرصت خوبی را برای تجارت داخلی در کشور آمریکا و بین المللی برای افراد به وجود آورد.
 • در کشور آمریکا امکان جلوگیری از سوء استفاده سایر شرکت ها و رقبا از اختراع ثبت شده وجود دارد. از این رو اختراعی که به نام یک شرکت یا یک فرد ثبت می شود، دقیقا مختص همان شرکت است و یک چهره منحصر به فرد را برای آن فرد به وجود می آورد.
 • امکان فروش امتیاز اختراع در آمریکا وجود دارد. در این صورت فرد دارای اختراع می تواند به درآمد بسیار بالایی از این طریق دست پیدا کند.
 • امکان عدم افشای نتایج با ارزش ناشی از تحقیقات شرکت های دانش بنیان وجود دارد و می توان برای تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی پژوهشگران و نخبه های علمی و صنعتی، از این مزیت استفاده کرد.

مهاجرت با ثبت اختراع

مزایای ثبت اختراع در کشور آمریکا

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع

به طور کلی، قوانین موجود برای مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع در هر سال متفاوت هستند. از این رو بهتر است که حتما در مورد مدارک و شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع با کارشناسان و مشاورین این حوزه مشورت کنید تا اطلاعات لازم را به شما بدهند. در ادامه به اصلی ترین مدارکی که برای مهاجرت با ثبت اختراع مورد نیاز می باشند، اشاره می کنیم.

 • عکس گرفته شده جدید مطابق با شرایط پاسپورت
 • ارائه طرح کسب و کار و مدارک مربوط به تامین مالی برای کارآفرینی در زمینه اختراع مورد نظر
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • رزومه تحصیلی و جزئیات مدارک
 • رزومه کاری و موفقیت ها
 • نمره آیلتس بالای 5
 • داشتن گواهی بیمه سلامت
 • داشتن مدارک مربوط به بیمه درمانی و محل سکونت در کشور مورد نظر
 • ارائه پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه
 • مدارک و نامه مربوط به حمایت اسپانسر یا کارفرما (در صورت نیاز)
 • مدارک پزشکی مورد نیاز
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک و اسناد اثبات کننده کاربردی بودن اختراع
 • سایر دستاوردهای مرتبط با اختراع انجام شده از جمله مقاله چاپ شده، نشریات و همایش ها
 • دستاوردهای مرتبط با اختراع مانند دریافت جوایز بین المللی

مراحل مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع

به طور کلی، مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع نه آنقدر پیچیده است که نتوانید از پس آن بر بیایید، نه آنقدر ساده است که بتوانید به راحتی آن را انجام دهید. با این حال اگر از یک مشاور حرفه ای در کنار خودتان برای انجام مراحل مهاجرت به آمریکا از طریق ثبت اختراع کمک بگیرید، می توانید به نتیجه بسیار عالی برسید.

در اولین قدم باید حتما شرایط مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع را مد نظر قرار دهید و سپس مراحل لازم را انجام دهید. با توجه به اینکه پروسه ثبت اختراع در آمریکا زمان بر و هزینه بر است، توصیه می کنیم که حتما شرایط مورد نیاز را بررسی کنید و در صورتی که دارای این شرایط بودید، درخواست خود را ثبت کنید.

دقت کنید که برای ثبت درخواست دریافت ویزا در کشور آمریکا حتما باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید و در یکی از سفارت خانه های کشورهای واسطه از جمله امارات و ترکیه، مراحل ثبت درخواست را انجام دهید. در نهایت در صورتی که درخواست دریافت ویزای شما مورد تایید قرار بگیرد، ایمیل دریافت ویزا برای شما ارسال خواهد شد و می توانید ویزای خودتان را از سفارت خانه دریافت کنید.

هزینه ثبت اختراع در آمریکا و مهاجرت از طریق آن

ثبت اختراع در آمریکا به دو صورت موقت و دائم قابل انجام است. در صورتی که افراد نیاز به ثبت اختراع موقت داشته باشند، می توانند با هزینه کمتری این کار را انجام دهند. اما معمولا هزینه ثبت اختراع دائم بیشتر می باشد. موضوع مهمی که باید در مورد هزینه ثبت اختراع به آن توجه داشته باشید، این است که بسته به نوع شرکت متقاضی هزینه ثبت اختراع نیز متفاوت است. به طوری که شرکت های خرد دارای کمترین هزینه و شرکت های بزرگ دارای بیشترین هزینه می باشند.

به طور کلی، باید بگوییم که هزینه مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع چندان پایین نیست. به ویژه اینکه خود کارآفرین وظیفه دارد هزینه های مربوط به ثبت اختراع را پرداخت کند. به همین خاطر اگر به دنبال روش های مهاجرت کم هزینه به آمریکا هستید، این روش به شما توصیه نمی شود. مگر اینکه در شرایطی باشید که ثبت اختراع در آمریکا برای شما سودمند و درآمدزا باشد. افرادی که اختراع کاربردی و قابل فروش دارند یا اینکه می توانند با بودجه مناسب در آمریکا یک کسب و کار درآمدزا با تخصص خود ایجاد کنند، می توانند ثبت اختراع در آمریکا را به عنوان بهترین راه برای مهاجرت به آن در نظر بگیرند.

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع

چقدر طول می کشد که ویزای مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع دریافت شود؟

یکی از دغدغه های اصلی افراد برای مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع زمان است. هر یک از روش های مهاجرت به آمریکا نیازمند صبوری و سپری کردن زمان مناسب و کافی هستند. هیچ گاه یک فرد نمی تواند در عرض 1 الی 2 ماه به راحتی ویزای خود را از آمریکا دریافت کند و به این کشور مهاجرت کند. روش هایی از جمله ثبت اختراع در آمریکا و مهاجرت از طریق آن، معمولا زمان برتر نیز هستند. چون اولا باید صلاحیت فرد برای مهاجرت در نظر گرفته شود. دوما تحقیقات لازم در مورد کارآمد بودن اختراع انجام گیرند.

به همین خاطر نمی توان تعیین کرد که چقدر زمان برای مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع نیاز می باشد. در اکثر مواقع افراد باید حداقل به مدت 18 ماه زمان برای ثبت درخواست تا زمان دریافت ویزا زمان بگذارند. حال ممکن است در بعضی از شرایط ویزا زودتر صادر شود یا برعکس، زمان بیشتری برای دریافت ویزا نیاز باشد. بهتر است که در این مورد با کارشناسان متخصص ارتباط بگیرید که تا به حال کار ثبت درخواست ویزا با ثبت اختراع را انجام داده اند.

مهاجرت به آمریکا

مشاوره مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع

بدون شک مهاجرت به امریکا با ثبت اختراع از آرزوی بسیاری از افراد است. اما موضوع اینجاست که همه افراد شرایط انجام این کار را ندارند و ممکن است بیهوده زمان و هزینه زیادی را صرف این کار کنند. برخی از افراد نیز راه و روش مهاجرت به آمریکا از طریق ثبت اختراع را بلد نیستند و همین موضوع باعث می شود تا نتوانند به خوبی از پس انجام این کار بر بیایند. واقعیت این است که برای افراد کارآفرین و خلاق یک بار فرصت پیش می آید که به کشور آمریکا از طریق ثبت اختراع مهاجرت کنند. بنابراین، غیر منطقی است اگر بگوییم که این افراد باید خودشان مراحل مهاجرت به آمریکا را بلد باشند و نیازی به کمک هیچ فرد متخصص و باتجربه ای نداشته باشند.

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری با داشتن تیم متخصص و حرفه ای در زمینه مهاجرت به آمریکا، بهترین خدمات مشاوره ای را برای مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع به شما می دهد. در صورت نیاز می توانید با کارشناسان این موسسه در ارتباط باشید و در مورد شرایط، هزینه و زمان مورد نیاز برای دریافت ویزای آمریکا با ثبت اختراع اطلاعات کسب کنید.

سوالات متداول

آیا مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع کم هزینه است؟

خیر. در صورتی که از طریق ثبت اختراع در آمریکا قصد مهاجرت به آمریکا را داشته باشید، باید حتما هزینه مربوط به کارآفرینی را خودتان پرداخت کنید.

آیا مهاجرت به آمریکا با ثبت اختراع منجر به اقامت دائمی می شود؟

بله. در صورتی که شرایط مورد نظر را برای دریافت اقامت دائمی داشته باشید، می توانید خیلی راحت از طریق ثبت اختراع به اقامت دائمی برسید.

آیا برای مهاجرت به آمریکا حتما باید اختراع در کشور ثبت شود؟

بله. در صورتی که متقاضی دریافت ویزا از این طریق هستید، حتما باید اختراع خود را در این کشور به ثبت برسانید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا