دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
لیست بهترین دانشگاه های انگلستان

10 مورد از بهترین دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان بین المللی

آخرین بروزرسانی: 13 دی 1402

اگر جزو دانشجویان بین المللی هستید و قصد تحصیل در انگلستان را دارید با این نوشته همراه بمانید تا لیستی از بهترین دانشگاه های انگلستان را به شما معرفی کنیم. انگلستان، تنها برای مسافرانی که می‌خواهند از تاریخچه سلطنتی، سِن‌های موسیقی آیکونیک و کافه‌های آن لذت ببرند، محبوب نیست بلکه مقصدی بسیار جذاب برای دانشجویان بین‌المللی نیز محسوب می‌شود. علاوه بر پذیرش استعدادهای بریتانیایی، دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند در برخی از معتبرترین دانشگاه‌های انگلستان تحصیل کنند. در این نوشته 10 دانشگاه برتر بریتانیا به شما معرفی خواهند شد که 6 مورد از آنها در خاک کشور انگلیس قرار دارند. مابقی دانشگاه‌ها در سایر کشورهایی هستند که جزو بریتانیا محسوب می‌شوند از جمله ولز و اسکاتلند.

 

 

چرا دانشگاه های برتر بریتانیا را انتخاب کنیم؟

بهترین دانشگاه های بریتانیا و به ویژه دانشگاه‌های انگلستان، مقاصدی قانع‌کننده برای تحصیل در خارج از کشور و کسب یک تجربه جامع دانشگاهی هستند. آنها جزو بهترین دانشگاه‌های جهان بوده و طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی پرطرفدار را دارند. به علاوه مدارکی ارائه می‌دهند که در سطح بین المللی دارای اعتبار هستند. موضوع دیگری که دانشجویان به آن علاقمند هستند وسعت و پر رونق بودن جوامع دانشجویانِ بین المللی در بریتانیا است. در واقع، تخمین زده می‌شود که در اغلب اوقات بیش از 650000 دانشجوی بین المللی در بریتانیا وجود دارند. چنین جامعه بزرگی از دانشجویان که از کشورهای مختلف و از جمله ایران آمده‌اند به شما انگیزه خواهد داد و سبب می‌شود به هیچ وجه در دوران تحصیل خود احساس غربت نکنید.

 

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های انگلستان چقدر است؟

هزینه تحصیل در خارج از کشور و در بهترین دانشگاه های بریتانیا بسته به عوامل مختلف میتواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. رشته تحصیلی، دانشگاه، هزینه زندگی در شهر محل اقامت، نوع ثبت نام و چندین مورد دیگر جزو این عوامل هستند. به طور معمول، ثبت نام مستقیم ارزان تر از ثبت نام از طریق یک موسسه شخص ثالث است. زیرا در ثبت نام مستقیم و بدون واسطه، فقط برای شهریه دانشگاه هزینه پرداخت می‌کنید. با این حال، موسسات و برنامه‌های شخص ثالث می‌توانند از دانشجویان بین‌المللی در طول فرایند تحصیل حمایت کنند. آنها برای دانشجویان امکاناتی همچون مسکن، غذا و … را فراهم خواهند کرد. امکاناتی که به احتمال زیاد سبب صرفه جویی در هزینه کلی تحصیل دانشجویان خواهند شد.

به طور کلی، دانشجویان بین المللی در بهترین دانشگاه های انگلستان، سالانه حدود 14130 تا 39770 دلار آمریکا برای شهریه پرداخت می‌کنند. برای کاهش این هزینه، برخی از دانشگاه های برتر بریتانیا بورسیه‌ها و کمک هزینه‌هایی تحصیلی را به شماری از دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهند.

 

بهترین دانشگاه های انگلستان

 

1- کمبریج

یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان از نظر اعتبار مدارک تحصیلی است. مکان: کمبریج، انگلستان. میانگین شهریه برای یک ترم از طریق ثبت نام مستقیم: 16000 تا 24500 دلار. میانگین شهریه برای یک ترم از طریق ارائه دهنده شخص ثالث: 30000 تا 50000 دلار آمریکا. هزینه زندگی در کمبریج: 1000 تا 1305 دلار آمریکا در ماه. درصد دانشجویان بین المللی: 40٪.

بهترین دانشگاه های انگلستان- دانشگاه کمبریج

 

ذکر نام کمبریج بدون آکسفورد و همچنین عکس این حالت، غیرممکن است. زیرا هر دوی این دانشگاه‌ها به طور مداوم نه فقط در بین بهترین دانشگاه‌ های بریتانیا بلکه در بین بهترین‌های جهان قرار دارند. بحث و جدل درباره اینکه کدام یک از این دو دانشگاه بهتر است از زمان تاسیس آنها در قرن دوازدهم شروع شده و همچنان ادامه دارد. بعید است که به بحث به این زودی به پایان برسد. با این حال، در رتبه بندی جهانی دانشگاه‌ها رتبه کمبریج، کمی از آکسفورد بالاتر است. کمبریج در حال حاضر، دومین دانشگاه برتر جهان بر اساس این رتبه بندی است. علاوه بر این، کمبریج به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان شناخته شده که توسط مراتع فراوان و معماری گرجستانی احاطه شده است. این دانشگاه برای دانشجویان بریتانیایی و بین‌المللی جذاب است و حدود 40 درصد از دانشجویانِ آن از خارج از کشور می‌آیند. مهم‌تر از همه، استیون هاوکینگ، شاه چارلز سوم و سر دیوید اتنبرو از جمله فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ مشهور جهان هستند.

 

2 – دانشگاه منچستر

جزو بهترین دانشگاه های انگلستان از نظر سبک زندگی دانشجویی است. مکان: شهر منچستر انگلستان. میانگین شهریه برای یک ترم از طریق ثبت نام مستقیم: 8000 دلار تا 11000 دلار آمریکا. میانگین شهریه برای یک ترم از طریق ارائه دهنده شخص ثالث: 20000 دلار تا 25000 دلار آمریکا. هزینه زندگی برای دانشجویان دانشگاه منچستر: 780 تا 1300 دلار در ماه. درصد دانشجویان بین المللی: 33. 6٪.

دانشگاه منچستر یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان محسوب می‌شود و دلیل این موضوع تا حدودی به خود دانشگاه و بیشتر از آن به شهر منچستر باز می‌گردد. شهر منچستر، نه تنها تأثیر قابل توجهی بر موسیقی بریتانیا و فرهنگ جهانی فوتبال داشته، بلکه شهری آکنده از دانشجویان مختلف است. شهری پر جنب و جوش که متناسب با سبک زندگی دانشجویی طراحی شده است. فرقی ندارد که اهل مهمانی‌های دانشجویی یا دورهمی‌های متعصبانه ورزشی باشید، در هر صورت از فضای منچستر لذت خواهید برد. طیف وسیعی از امکانات و گزینه‌های تفریحی برای دانشجویان در داخل و اطراف شهر منچستر وجود دارند. علاوه بر این منچستر به عنوان شهری کم هزینه برای زندگی دانشجویی شناخته شده است. دانشگاه منچستر استانداردهای آموزشی عالی به ویژه در رشته هایی مانند تجارت، اقتصاد و بازاریابی دارد و دانشگاهی است که سالانه، آغوش خود را به روی بیش از 10000 دانشجوی بین‌المللی باز می‌کند.

بهترین دانشگاه های انگلستان - دانشگاه منچستر

 

3- دانشگاه بریستول

مکان: بریستول انگلستان. متوسط شهریه برای یک ترم ثبت نام مستقیم: 9500 دلار آمریکا. میانگین شهریه برای یک ترم از طریق ارائه دهنده شخص ثالث: 20000 دلار آمریکا. هزینه زندگی: 1045 تا 1300 دلار در ماه. درصد دانشجویان بین المللی: 28٪.

دانشگاه بریستول یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان است که تاکید زیادی بر آموزش مبتنی بر تمرین و خلاقیت دارد. به طور خلاصه می‌توان گفت که بخش‌هایی مانند نمایش، موسیقی و زبان انگلیسی در این دانشگاه شهرت جهانی دارند.

 

4- دانشگاه کالج لندن UCL

جزو بهترین دانشگاه های انگلستان برای جامعه دانشجویان بین المللی است. مکان: لندن، انگلستان. میانگین شهریه برای یک ترم ثبت نام مستقیم: 18000 دلار آمریکا. میانگین شهریه برای یک ترم از طریق ارائه دهنده شخص ثالث: 25000 دلار آمریکا. هزینه زندگی: 1500 تا 2000 دلار در ماه. درصد دانشجویان بین المللی: 54.3%.

لندن دارای حضور بین المللی باورنکردنی، اقتصاد پر رونق، معماری نمادین، تاریخ گسترده سلطنتی و ده‌ها امتیاز جذاب دیگر است. بنابراین می‌تواند بازدیدکنندگان خارجی را از هر گوشه جهان به خود جذب کند. در کل، این شهر می‌تواند فراتر از انتظار و آرزوهایی باشد که هر مسافر دانشجو یا غیر دانشجو در ذهن خود دارد. با این ویژگی‌ها جای تعجب نیست که لندن، تعدادی از بهترین دانشگاه های بریتانیا را در خود جای داده است. دانشگاه کالج لندن ((UCL که معمولاً به عنوان دانشگاه جهانی لندن شناخته می‌شود به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های جهان رتبه بندی می‌شود. پردیس UCL در قلب شلوغ پایتخت قرار دارد و این موقعیت، آن را به یک موسسه بسیار رقابتی و در عین حال بسیار مطلوب برای تحصیل تبدیل می‌کند. UCL، تقریبا همیشه بیش از 18000 دانشجوی بین المللی دارد و می‌تواند طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی محبوب را به دانشجویان ارائه دهد. از جمله پزشکی، روانشناسی و علوم زیستی و …

بهترین دانشگاه های انگلستان - ucl

 

5 – دانشگاه لیورپول

جزو بهترین دانشگاه های انگلستان از نظر مقرون به صرفه بودن هزینه‌های زندگی است. مکان: لیورپول، انگلستان. میانگین شهریه برای یک ترم ثبت نام مستقیم: 13000 دلار تا 18000 دلار آمریکا. متوسط شهریه برای یک ترم از طریق ارائه دهنده شخص ثالث: 25000 دلار آمریکا. هزینه زندگی: 750 تا 1200 دلار در ماه. درصد دانشجویان بین المللی: 22. 4%.

لیورپول شهری مملو از استادیوم‌های فوتبال، فضاهای سبز و لهجه‌های منحصربه‌فرد است. این شهر، راه های ارتباطی خوبی با منچستر، شهرهای کوچک ساحلی اطراف و شمال ولز دارد. در نتیجه انتخابی محبوب برای دانشجویانی است که می‌خواهند در طول تحصیل خود به صورت ارزان و محلی سفر کنند. هزینه‌های زندگی در لیورپول برای دانشجویان، چندان زیاد نیست و اکثر کافه‌ها و رستوران‌های این شهر به دانشجویان تخفیف‌هایی مناسب ارائه می‌دهند. از اینها که بگذریم شایان ذکر است که دانشگاه لیورپول بخشی از گروه دانشگاه‌های راسل است. گروهی از دانشگاه‌های تحقیقاتیِ بسیار معتبر که همتراز با لیگ آیوی آمریکا هستند.

 

6- دانشگاه لافبورو

در صدر لیست بهترین دانشگاه های انگلستان برای علاقمندان به ورزش و تناسب اندام است. مکان: Loughborough، انگلستان. متوسط شهریه برای یک ترم ثبت نام مستقیم: 14000 دلار آمریکا. میانگین شهریه برای یک ترم از طریق ارائه دهنده شخص ثالث: 25000 دلار آمریکا. هزینه زندگی: 1000 تا 1200 دلار آمریکا در ماه. درصد دانشجویان بین المللی: 13.1%.

اگرچه لافبورو جمعیت کمی دارد، اما شهری کوچک است که می‌تواند به دانشجویان بین المللی صمیمیت بیشتری نسبت به شهرهای بزرگتر ارائه دهد. دانشگاه لافبورو به عنوان یک دانشگاه با رتبه بالا شناخته شده است. علاوه بر این برای رشته‌های تحصیلی مرتبط با ورزش مثلا علوم ورزشی، مدیریت ورزشی، مربیگری، تربیت بدنی، روانشناسی ورزشی و … بهترین دانشگاه در جهان است. بسیاری از نهادهای حاکم بر ورزش‌های ملی مانند دو و میدانیِ بریتانیا، سه گانه بریتانیا (یک ورزش ترکیبی) و وزنه برداری بریتانیا در پردیس Loughborough مستقر هستند. بنابراین شما در طول تحصیل خود در این دانشگاه به افراد مهمی از صنعت ورزشِ جهانی دسترسی خواهید داشت.

بهترین دانشگاه های انگلستان - لافبورو

دانشگاه Loughborough در صدر لیستِ بهترین دانشگاه های انگلستان برای علاقمندان به ورزش و تناسب اندام است

7- دانشگاه ادینبورگ

جزو بهترین دانشگاه های بریتانیا برای دوستداران تاریخ است. مکان: ادینبورگ، اسکاتلند. میانگین شهریه برای یک ترم ثبت نام مستقیم: 10000 دلار آمریکا. میانگین شهریه برای یک ترم از طریق ارائه دهنده شخص ثالث: 22000 دلار آمریکا. هزینه زندگی: 1100 تا 1400 دلار آمریکا در ماه. درصد دانشجویان بین المللی: 33.4%.

شهر تپه ای و قرون وسطایی ادینبورگ، نه تنها پایتخت اسکاتلند است، بلکه یکی از سرسبزترین و تاریخی‌ترین مکان های بریتانیا است. ادینبورگ به عنوان یک شهر در میراث جهانی یونسکو، شگفتی‌های معماری قرن دوازدهم و زیبایی‌شناسی موجود در کتاب‌های داستان را در خود دارد. در نتیجه به مقصدی ایده‌آل برای دوستداران تاریخ تبدیل شده است. دانشگاه ادینبورگ همواره در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و بالاترین رتبه مرتبط با کیفیت تجربه یادگیری دانشجویان به این دانشگاه تعلق دارد. علاوه بر اینها زمانی که صحبت از مطالعه تاریخ به میان می‌آید، دانشگاه ادینبورگ بر اساس رتبه بندی جهانی دانشگاه‌ها در بین 25 گروه برتر تاریخ در جهان قرار می‌گیرد.

 

 8- دانشگاه کاردیف

جزو بهترین دانشگاه های بریتانیا از نظر کیفیت تحقیقات است. مکان: کاردیف، ولز. میانگین شهریه برای یک ترم ثبت نام مستقیم: 10000 دلار آمریکا. میانگین شهریه برای یک ترم از طریق ارائه دهنده شخص ثالث: 17000 دلار آمریکا. هزینه زندگی: 1200 تا 1400 دلار آمریکا در ماه. درصد دانشجویان بین المللی: 12%.

کاردیف به‌عنوان یک مرکز شهری مملو از افراد هوادار راگبی، سِن‌های پر رونق هنری و موسیقی شناخته می‌شود. در نتیجه گزینه‌ای محبوب برای کسانی است که می‌خواهند فرهنگ ولز را تجربه کنند. در شمال شهر، قلعه‌های قرون وسطایی و در جنوب آن آب‌نماها و قلعه های کوچکتر را خواهید دید. در قلب شهر نیز مرکز میلینیوم (مرکز هنرهای ملی ولز) قرار دارد. کاردیف، یک دنیای کوچک از فرهنگ ولز و ترکیبی از گذشته‌ای قرون وسطایی و امکانات مدرن است. در نتیجه انتظارات هر دانشجو را برآورده خواهد کرد. دانشگاه کاردیف نیز نه تنها به عنوان یک دانشگاه برتر جهانی، بلکه به عنوان دانشگاهی با برتری تحقیقاتی شناخته شده است. دپارتمان‌های تحقیقاتی آن در سطح جهان پیشرو هستند. این دپارتمان‌ها به ویژه برای دانشجویانی که به دنبال نوآوری و کیفیت آموزشی هستند یک موهبت محسوب می‌شوند. دانشگاه کاردیف هر ساله بیش از 7500 دانشجوی بین المللیِ جدید را از حدود 140 کشور جهان پذیرش می‌کند.

بهترین دانشگاه های انگلستان - دانشگاه کاردیف

9- دانشگاه سنت اندروز

در صدر بهترین دانشگاه های بریتانیا برای زبان های مدرن است. مکان: سنت اندروز، اسکاتلند. میانگین شهریه برای یک ترم ثبت نام مستقیم: 18000 دلار آمریکا. میانگین شهریه برای یک ترم از طریق ارائه دهنده شخص ثالث: 22000 دلار آمریکا. هزینه زندگی: 1000 دلار در ماه. درصد دانشجویان بین المللی: 39.7٪.

سنت اندروز، یک شهر ساحلی آرام با جمعیتی کمتر از 20000 نفر است. این شهر زیبا در ساحل شرقی اسکاتلند واقع شده است. سنت اندروز با خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده و قلعه‌های باستانی خود می‌تواند نسبت به سایر شهرهای بریتانیایی و اسکاتلندی، تجربه متمایز‌تری را برای دانشجویان بین‌المللی رقم بزند. دانشگاه سنت اندروز، دانشگاهی دیرینه است که تاریخ تاسیس آن به سال 1413 باز می‌گردد. این قدمت به این دانشگاه اجازه داده است تا خود را به عنوان یکی از برترین دانشگاه های جهان (به ویژه در مورد زبان‌های مدرن) معرفی کند. به همین دلیل، شما به عنوان یک دانشجو در دانشگاه سنت اندروز، قادر خواهید بود از میان طیف گسترده ای از زبان های بین المللی، دست به انتخاب بزنید. دپارتمانِ زبان مدرن این دانشگاه در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و در بریتانیا نیز بهترین رتبه را برای زبان هایی مانند اسپانیایی کسب کرده است. در سال‌های اخیر، زبان‌هایی مانند عربی، فارسی، ماندارین و … نیز در دانشگاه سنت اندروز بسیار قدرت گرفته‌اند.

10- دانشگاه Aberystwyth

جزو بهترین دانشگاه های بریتانیا از نظر جلب رضایت دانشجویان است. مکان: Aberystwyth، ولز. میانگین شهریه برای یک ترم ثبت نام مستقیم: 10000 دلار آمریکا. متوسط شهریه برای یک ترم از طریق ارائه دهنده شخص ثالث: 16000 دلار آمریکا. هزینه زندگی: 800 تا 1100 دلار آمریکا در ماه. درصد دانشجویان بین المللی: 18.9٪

بهترین دانشگاه های انگلستان

 

Aberystwyth که در ساحل خوش منظره ولز واقع شده است هم یک شهر دانشگاهی و هم شهری ساحلی است. جمعیتی کم و در حدود 15000 نفر دارد که 10000 نفر از این جمعیت، دانشجویان دانشگاه هستند. در چنین شهر کوچکی، احساس مشارکت جامعه دانشجویی بیشتر احساس می‌شود. قرار گرفتن در کنار دریا و گذراندن وقت با دوستان دانشجو در ساحل، هرگز و در هیچ جای دیگری به این آسانی نخواهد بود. دانشگاه Aberystwyth نه تنها خانه دومِ حدود 2000 دانشجوی بین المللی است بلکه یکی از بالاترین میزان رضایت دانشجویان را در بریتانیا دارد. این رضایت بالا از طریق نظرسنجی‌های ملی دانشجویی در بریتانیا به اثبات رسیده است. سوالات این نظر سنجی‌ها در مورد عواملی همچون کیفیت تدریس، حمایت علمی، ارزیابی و بازخورد، سازمان و مدیریت، فرصت‌های یادگیری و… بوده است.

 

چگونه می‌توانم در بهترین دانشگاه های انگلستان تحصیل کنم؟

قبل از شروع تحصیل در خارج از کشور و در بهترین دانشگاه های انگلستان باید کمی برنامه ریزی کنید و چند کار زیر را انجام دهید:

1- کسب نمرات لازم: ابتدا باید نمرات لازم برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود را کسب کنید. معمولا بهترین دانشگاه های انگلستان، دانشجویانی را پذیرش می کنند که دارای نمراتی در سطح A باشند. البته دانشگاه‌ها با توجه به شهرت و رقابت خود، شرایط متفاوتی دارند. برخی از دانشگاه‌ها ممکن است به هر دانشجو یک مکان اسکان بدون قید و شرط ارائه دهند. در حالی که برخی دیگر بر اساس نمرات و معدل نهاییِ دبیرستانِ دانشجویان به آنها خوابگاه می دهند.

2- درخواست ویزای دانشجویی: برای تحصیل در خارج از کشور و در انگلستان، باید ویزای دانشجویی دریافت کنید. شرایط لازم برای دریافت ویزای دانشجویی عبارتند از: داشتن تسلط به زبان انگلیسی، داشتن مکانی برای اسکان در طول تحصیل، اثبات بودجه برای پرداخت هزینه های تحصیل و ارائه مدرکی مبنی بر رضایت والدین.

3- شرکت در آزمون های مهارت‌سنجی انگلیسی: ممکن است لازم باشد مهارت انگلیسی خود را با قبولی در آزمون های استاندارد زبان مانند آیلتس یا تافل ثابت کنید. این آزمون‌ها به دانشگاه‌ها نشان می‌دهند که آیا سطح انگلیسی شما برای تحصیل کافی است یا خیر.

برای مشاوره تحصیل در بهترین دانشگاه های انگلستان با موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری تماس حاصل نمایید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا