دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تحصیل رشته روانشناسی در کانادا

تحصیل رشته روانشناسی در کانادا

آخرین بروزرسانی: 8 خرداد 1402

فهرست عناوین

کشور کانادا همواره بر آگاهی و سلامت روان برای شهروندان خود تاکید داشته است. بنابراین رشته روانشناسی در کانادا همیشه پذیرای روانشناسان و روانپزشکان آموزش دیده است. این کشور همچنین میزبان بسیاری از دانشگاه‌های مشهور است که دوره‌های روان‌شناسی را در کانادا در مقاطع  کارشناسی، کارشناسی ارشد، دیپلم و دکترا ارائه می‌کنند. پس اگر قصد تحصیل رشته روانشناسی در کانادا را دارید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا همه موارد ضروری را در مورد دوره‌های روانشناسی در کانادا، دانشگاه‌های برتر، هزینه‌های تحصیل و بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده بیاموزید.

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری (MMCF) در تلاش است تا با ارائه مشاوره تخصصی و خدمات متنوع جوابگوی تمامی سوالات شما در زمینه مهاجرت به کانادا، تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا  باشد.

چرا تحصیل در کانادا باید یکی از انتخاب‌های مهاجرتی ما باشد؟

کانادا یکی از بهترین مکان‌ها برای تحصیلات عالی است و این کشور سالانه هزاران دانشجو را از سراسر جهان جذب می کند. دانشگاه‌های کانادا آموزش در سطح جهانی ارائه می دهند که در سطح جهانی شناخته شده است. و به طور کلی تحقیق و پژوهش یکی از اجزای اصلی هر دوره تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته می شود. دانشگاه‌ها از دانشجویانی حمایت می‌کنند که بهترین ایده‌های تحقیقاتی را ارائه می‌کنند و بورسیه‌های تحصیلی با توجه به کار تحقیقاتی ارائه می‌شود. بنابراین واضح است که گپ تحصیلی از موضوعات بحث برانگیز و جزء الزامات بسیاری از دانشگاه‌های رقابتی باشد. در اینجا دلایل دیگری برای تحصیل در کانادا وجود دارد:

 • آموزش مقرون به صرفه
 • فرصت‌های پژوهشی نوآورانه
 • امکانات مهاجرتی
 • پردیس‌های زیبا
 • جامعه سالم و ایمن
 • فرصت‌های کار و کارآموزی برای دانشجویان بین المللی در حین تحصیل

همچنین برخی از دلایل مرتبط دیگر برای انتخاب کانادا عبارتند از:

 • فرصت‌های تحقیقاتی متعدد – دانشگاه‌های کانادا به دانشجویانی که می‌توانند ایده‌های تحقیقاتی خوبی ارائه دهند، پشتیبانی تحقیقاتی می‌کنند.
 • امکان مهاجرت پس از اتمام دوره – اگر داوطلبی تصمیم به تحصیل در کانادا داشته باشد در سه زمینه زبان، تحصیل و کار امتیاز کسب می کند. اگر در گروه سنی خاصی قرار بگیرند، امتیازهای اضافی نیز وجود خواهد داشت. تحصیل در کانادا می تواند امتیازهای ارزشمندی را برای برنامه‌های مهاجرتی مختلف مانند برنامه‌های اکسپرس اینتری یا برنامه‌های نامزدی استانی Provincial Nominal Program) : PNP ) ارائه دهد.
 • فضای پویای پردیس دانشگاه
 • دانشجویان بین المللی این امکان را دارند که در حین تحصیل کار کنند – کانادا مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP : Post-Graduation Work Permit Program) را ارائه می دهد که به دانشجویان خارجی کمک می کند پس از اتمام دوره تحصیلی خود در یک موسسه آموزشی تعیین شده و مجاز (DLI : Designated learning institutions) تجربه شغلی در کانادا کسب کنند. PGWP بسته به مدت زمان برنامه تحصیلی به مدت حداکثر سه سال ارائه می‌شود.
 • فرصت‌های کارآموزی خوب

چرا تحصیل رشته روانشناسی در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد باید یکی از انتخاب‌های ما باشد؟

اجازه دهید بحث خود را با تلاش برای درک دامنه و اهمیت کارشناسی ارشد در روانشناسی در کانادا آغاز کنیم. کارشناسی ارشد روانشناسی در کانادا تاکید ویژه‌ای بر تحقیقات دارد که منجر به مشاغل با ارزش در حوزه‌های تحقیقاتی، صنعتی، دانشگاهی، بیمارستانی و مراقبت های بهداشتی و غیره می شود. گزینه تحقیق و آموزش بالینی در دانشگاه‌های برتر مانند دانشگاه کنکوردیا به طور کامل توسط انجمن روانشناسان مورد تایید است.

تحصیل رشته روانشناسی در کانادا

دانشگاه‌های کانادا امکانات آزمایشگاهی مجهزی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند تا تحقیقات خود را انجام دهند. برخی از آنها عبارتند از:

 • مرکز تحقیقات بالینی در سلامت (CCRH : Centre for Clinical Research in Health)
 • مرکز تحقیقات در توسعه انسانی (CRHD : Centre for Research in Human Development )

تحقیقات در دانشگاه‌های مختلف در کانادا توسط آژانس‌های معروفی مانند شورای تحقیقات علوم طبیعی و مهندسی کانادا NSERC (Natural Sciences and Engineering Research Council of Canada)، موسسه مالی شرکتی CFI (Corporate Finance Institute )، شورای تحقیقات علوم اجتماعی و انسانی SSRHC (Social Sciences and Humanities Research Council) و غیره تامین می‌شود. به طور متوسط کل بودجه در نظر گرفته شده حدود 2 میلیون دلار در سال است.

بررسی برنامه کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته روانشناسی در کانادا

دانشگاه‌های کانادا هم MA و هم MSc روانشناسی را به عنوان برنامه های فارغ التحصیل در موسسات آموزشی و دانشکده‌های مختلف ارائه می دهند. هر دو برنامه‌های تحقیقاتی فشرده هستند و انتظار می‌رود که دانشجویان پس از یک یا دو سال تحصیل، در دوره دکتری روان‌شناسی شرکت کنند. تمام برنامه‌های تحصیلات تکمیلی روانشناسی به سمت مدرک دکترا گرایش دارند. و کسانی که فقط به دنبال مدرک MA یا MSc روانشناسی در کانادا هستند برای درخواست تشویق نمی‌شوند.

تحصیل رشته روانشناسی در کانادا

برنامه‌های کارشناسی ارشد روانشناسی کانادا معمولا ادامه برنامه لیسانس (BSc) در روانشناسی است و هدف آن ارائه دانش پیشرفته و فرصت‌های تحقیقاتی برای فراگیران است. برنامه درسی کارشناسی ارشد به طرز هوشمندانه‌‌ای تنظیم شده است تا طیف گسترده ای از موضوعات و تخصص ها را پوشش دهد. برخی از موارد مهم عبارتند از:

معیارهای واجد شرایط بودن برای تحصیل رشته روانشناسی در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

واجد شرایط بودن برای کارشناسی ارشد روانشناسی در کانادا به برنامه‌ها و دانشگاه‌هایی که انتخاب می کنید بستگی دارد. اما الزامات اساسی یکسان است. آنها عبارتند از:

 • مدرک کارشناسی
 • ارائه مدارک دال بر تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه
 • پاسپورت و ویزا

مدرک کارشناسی :

دانشگاه‌ها نیاز دارند تا شما سوابق تحصیلی پیشینن خود را در مقطع کارشناسی با حداقل نمره 3.0 ارائه کنید. برخی از دانشگاه‌ها نیز تقاضای تجربه تحقیقاتی قابل توجهی دارند. چنین تجربه‌ای معمولاً با گذراندن دوره تحقیقاتی در مقطع کارشناسی، نوشتن پایان نامه کارشناسی یا کار به عنوان دستیار پژوهشی به دست می آید.

تسلط به زبان انگلیسی

آزمون مهارت زبان انگلیسی برای تمامی دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا اجباری است. حداقل نمرات در آزمون ها عبارتند از:

6.0 – 7.0 آیلتس IELTS
97 – 100 تافل TOEFL
68 PTE
70 CAEL

پاسپورت و ویزا :

داشتن پاسپورت معتبر و ویزای تحصیلی برای همه دانشجویان بین المللی برای تحصیل در هر رشته‌ای در هر دانشگاهی در کانادا ضروری است. به خاطر داشته باشید که حداقل 3 ماه قبل از تاریخ مورد انتظار سفر برای ویزای خود اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل رشته روانشناسی در کانادا

پذیرش در کالج و دانشگاه‌های کانادا برای کارشناسی ارشد روانشناسی مستلزم مجموعه ای از مدارک است. برخی از الزامات رایج اسناد در زیر ذکر شده است:

 • ریز نمرات تمام مدارک تحصیلی
 • رزومه یا CV
 • LOR یا نامه توصیه
 • SOP یا انگیزه نامه
 • نمره مدرک زبان IELTS/TOEFL/PTE/CAEL
 • گواهی سابقه کار (در صورت وجود)

مراحل پذیرش برای تحصیل رشته روانشناسی در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

راهنمای گام به گام درخواست در کالج و دانشگاه‌های روانشناسی کارشناسی ارشد در کانادا به شرح زیر است:

 • تصمیم خود را درباره دوره‌ای را که می خواهید در آن شرکت کنید، نهایی کنید. همچنین بهترین دانشگاه ارائه دهنده آن دوره را بررسی کنید.
 • وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظر را به دقت ملاحظه و بررسی کنید و تمام داده های مربوط به واجد شرایط بودن و فرآیند پذیرش را بررسی کنید.
 • کپی اسکن شده از تمام مدارک مورد نیاز (ریز نمرات، CV، آیلتس/تافل/ CAEL) را آماده کنید.
 • فرم درخواست مورد نظر را پر کرده و هزینه را بپردازید.
 • مصاحبه با مدیران دانشگاه مربوطه را انجام دهید (در صورت لزوم). این یک فرصت عالی برای نمایش مهارت‌های نرم و حضور ذهن شماست.
 • هنگامی که نامه پیشنهاد مشروط را پس از پایان مصاحبه خود دریافت کردید، می توانید درخواست خود را تکمیل کنید.
 • با موافقت با شرایط و ضوابط دانشگاه، سپرده خود را پرداخت کنید. توجه داشته باشید که سپرده پرداختی در این مرحله غیر قابل استرداد است.

هزینه تحصیل رشته روانشناسی در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در کالج های روانشناسی در کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی هزینه‌ها را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

هزینههای تحصیل:

هزینه تحصیل روانشناسی در کانادا با توجه به برنامه‌ها و دانشگاه هایی که انتخاب می کنید متفاوت است. به طور متوسط، هزینه‌های دوره روانشناسی در سراسر دانشگاه های کانادا از 5000 تا 20000 دلار کانادا در سال متغیر است.

هزینه‌های زندگی:

هزینه زندگی در کانادا به سبک زندگی و اولویت‌های شما بستگی دارد. هزینه تخمینی برای دانشجویان بین المللی 900 تا 1500 دلار کانادا در ماه است. تمام امکانات رفاهی مانند مسکن، غذا، سفر، لوازم التحریر، فعالیت های تفریحی و غیره را پوشش می دهد.

معرفی بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل در رشته روانشناسی

برنامه‌های کارشناسی ارشد روانشناسی در کانادا توسط برخی از دانشگاه های برتر کانادا ارائه می شود. هر دانشگاه مجموعه‌ای از تخصص‌ها و برنامه درسی طراحی شده خود را دارد. در ادامه چندین دانشگاه ها برتر کانادا برای کارشناسی ارشد روانشناسی، معرفی شده است:

معرفی بورسیه‌ها برای تحصیل رشته روانشناسی در کانادا

دریافت بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد روانشناسی در کانادا راهی عالی برای کاهش هزینه‌های شما است. در ادامه به معرفی برخی از این بورسیه‌های تحصیلی پرداخته شده است:

جزئیات بورسیه تحصیلی ارائه شده انواع بورسیه تحصیلی
دانشجویان کارشناسی ارشد در دانشگاه بریتیش کلمبیا بایستی عملکرد فوق‌العاده‌ای را در طول فرآیند درخواست نشان می‌دهند. مدارک تحصیلی پیشین و LOR (توصیه نامه) و فعالیت‌های تحقیقاتی از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

مبلغ این بورسیه : 17500 دلار کانادا برای سال اول

Graduate Entrance Scholarship (GES)
بایستی شایستگی‌های خود را برای شرکت در برنامه کارشناسی ارشد یا دکترا در دانشگاه بریتیش کلمبیا اثبات کنید.

مبلغ این بورسیه : حداکثر 3200 CAD (دلار کانادا)

International Tuition Awards (ITA)
دانشجوی فارغ التحصیلی که در یک برنامه تحصیلات تکمیلی تایید شده در رشته روانشناسی در دانشگاه تورنتو ثبت نام می کند و پژوهش او در حوزه مشکلات کودکان متمرکز است، برای این بورسیه می‌توانند درخواست دهند.

مبلغ این بورسیه : 3000 – 4000 دلار کانادا ( در سال)

Horace O. Frosty Steer Award in Psychology

 معرفی فرصت‌های شغلی و دستمزده‌ها پس از تحصیل رشته روانشناسی در کانادا

کارشناسی ارشد روانشناسی در کانادا دانشجویان را با مهارت های لازم برای رشد در حرفه خود پرورش می‌دهد. فارغ التحصیلان در موقعیت‌های مختلف با درآمد خوب می‌توانند در سراسر جهان فعالیت کنند. کارشناسی ارشد روانشناسی در کانادا برای کسانی است که می خواهند دانش خود را در زمینه مسائل روانشناسی و موضوعات معاصر ارتقا دهند، بسیار مناسب است. برخی از مشاغل پرطرفدار و میانگین حقوق آنها در زیر ذکر شده است:

میانگین حقوق در ساعت عنوان شغلی
35 CAD – 45 CAD مشاور سلامت روان Mental Health Counsellor
80 CAD – 100 CAD روان درمانگر مجازی Virtual Psychotherapist
30 CAD – 50 CAD مشاور کودک و نوجوان Child and Youth Counsellor
35 CAD – 50 CAD مشاور، سلامت روان و حمایت روانی اجتماعی Advisor, Mental Health and Psychosocial Support
38 CAD – 45 CAD مشاور رفتار Behaviour Consultant

بررسی رنکینگ دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته روانشناسی در کانادا

کانادا خانه برخی از بهترین موسسات آموزشی است که دوره‌های عالی روانشناسی را ارائه می دهند. علاوه بر این دوره ها در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده اند و به شما فرصتی برای کار در هر نقطه از جهان را می‌دهند. ما برخی از دانشگاه‌های برتر را برای تحصیل روان‌شناسی در کانادا را بر اساس رتبه‌بندی QS 2020 و 2021 فهرست کرده‌ایم:

دانشگاه رتبه بندی QS 2021 برای روانشناسی رتبه بندی QS 2021
University of British Columbia دانشگاه بریتیش کلمبیا 16 #3
University of Toronto دانشگاه تورنتو 19 #1
McGill University دانشگاه مک گیل 29 #2
Simon Fraser University دانشگاه سایمون فریزر #151-200 #13
Université de Montréal دانشگاه مونترال #101-150 #4
University of Waterloo دانشگاه واترلو 95 #7
Western University دانشگاه وسترن 101-150 #8
York University دانشگاه یورک 101-150 #18
McMaster University دانشگاه مک مستر 151-200 #6
Queen’s University at Kingston دانشگاه کوئینز در کینگستون 151-200 #9
University of Victoria دانشگاه ویکتوریا 151-200 #14
University of Guelph دانشگاه گوئلف #19
University of Quebec دانشگاه کبک 151- 200 =20
University of Manitoba دانشگاه مانیتوبا =20

در ادامه برای آنکه دانشگاه‌های برتر کانادا در حوزه روانشناسی را بهتر بشناسید، لیستی از دانشگاه‌ها بر اساس رتبه بندی موسسات آموزش عالی (THE : Times Higher Education) و رتبه بندی دانشگاه های جهان (WUR : World University Rankings) ارائه گردیده است تا دیدی جامع و وسیع‌تری نسبت به دانشگاه‌های کانادا در رشته روانشناسی بیابید.

رتبه روانشناسی کانادا در 2022 رتبه بندی دانشگاه های جهان WUR در رشته روانشناسی در 2022 نام دانشگاه شهر دانشگاه
1 13 University of British Columbia دانشگاه بریتیش کلمبیا ونکوور
2 19 University of Toronto دانشگاه تورنتو تورنتو
3 41 McGill University دانشگاه مک گیل مونترال
4 =85 University of Waterloo دانشگاه واترلو واترلو
5 101–125 University of Alberta دانشگاه آلبرتا ادمونتون
=6 126–150 University of Calgary دانشگاه کلگری کلگری
=6 126–150 University of Regina دانشگاه رجینا رجینا
=6 126–150 University of Victoria دانشگاه ویکتوریا ویکتوریا

حداقل شرایط لازم برای تحصیل رشته روانشناسی در کانادا چیست؟

در ادامه به حداقل شرایط و الزامات برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا جهت شرکت در برنامه های رشته روانشناسی اشاره شده است. لازم به ذکر است که دانشجویان بایستی حتما شرایط ذکر شده در وبسایت رسمی دانشگاه‌ مورد نظر را به دقت ملاحظه کنند.

 • دانشجویان بین المللی بایستی یک مدرک معتبر کارشناسی برای شرکت در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا ارائه نمایند.
 • همه دانشجویان بین المللی باید نمرات آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی مانند IELTS، TOEFL، PTE و غیره را برای اثبات تسلط خود به زبان انگلیسی ارائه دهند. توجه داشته باشید که اگر دوره آموزشی انتخابی شما به زبان فرانسه است باید مدرک زبان فرانسه معتبری را ارائه دهید.
 • برخی از دانشگاه‌ها نیاز به ارائه مدرک GRE دارند و جزء شرایط اصلی پذیرش دانشگاه است.
 • توصیه نامه و انگیزه نامه نیز ضروری است.

معرفی دوره‌های کارشناسی ارائه شده برای تحصیل رشته روانشناسی در کانادا

سلامت روان و نیاز به افزایش آگاهی در این زمینه در سال‌های اخیر در کانادا افزایش یافته است. بنابراین تقاضا برای روانشناسان و مشاوران نیز افزایش یافته و دوره های روانشناسی در مقطع لیسانس بیشتر مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است. در ادامه برخی از بهترین دوره‌های کارشناسی در رشته روانشناسی معرفی شده است.

دانشکده دوره‌های روانشناسی طول دوره آموزشی
University of British Columbia دانشگاه بریتیش کلمبیا Bachelor of Arts in Psychology 4  سال
University of Toronto دانشگاه تورنتو Bachelor of Science in Psychology 4   سال (افتخاری)
McGill University دانشگاه مک گیل Bachelor of Science in Psychology 4  سال
York University دانشگاه یورک Bachelor of Science in Psychology 4   سال (افتخاری)
Queen’s University دانشگاه کوئینز Bachelor of Science in Psychology 3  سال
University of Waterloo دانشگاه واترلو Bachelor of Arts in Psychology 3 و 4 ساله
University of Alberta دانشگاه آلبرتا Bachelor of Science in Psychology 4  سال
Dalhousie University دانشگاه دالهاوزی Bachelor of Science in Psychology 4  سال
McMaster University دانشگاه مک مستر Bachelor of Arts in Psychology 4  سال
University of Victoria دانشگاه ویکتوریا Bachelor of Science in Psychology 4  سال

معرفی دوره‌های دکتری ارائه شده برای تحصیل رشته روانشناسی در کانادا

بسیاری از برنامه‌های دکتری توسط دانشگاه‌های کانادا بصورت یک دوره 3 تا 6 ساله ارائه شده‌اند. در ادامه لیستی از دوره‌های روانشناسی در کانادا در دوره دکتری آورده شده است.

دانشگاه ها برنامه‌های ارائه شده در دوره دکتری برای رشته روانشناسی
University of British Columbia دانشگاه بریتیش کلمبیا Ph.D. Psychology
University of Toronto دانشگاه تورنتو Ph.D. Psychology
Ph.D. in School & Clinical Child Psychology
McGill University دانشگاه مک گیل Ph.D. Counselling Psychology

Ph.D. in Child Psychology

University of Montreal دانشگاه مونترال Ph.D. Psychology

Ph.D. Research & Intervention in Clinical Psychology

Simon Fraser University دانشگاه سایمون فریزر Ph.D. Psychology
Ph.D. Research & Intervention in Clinical Psychology
McMaster University دانشگاه مک مستر Ph.D. Cognitive Science of Language
University of Alberta دانشگاه آلبرتا Ph.D. Psychiatry

Ph.D. Counselling Psychology

هزینه تحصیل رشته روانشناسی در کانادا چقدر است؟

متوسط هزینه دوره‌های روانشناسی در کانادا از 17000 دلار کانادا تا 60000 دلار کانادا متغیر است. در ادامه هزینه‌های انواع دوره‌های روانشناسی آورده شده است:

Bachelor’s Degree in Psychology لیسانس روانشناسی 20,000 CAD to 60,000 CAD
Master’s Degree in Psychology فوق لیسانس روانشناسی 18,000 CAD to 48,000 CAD
PhD in Psychology دکتری روانشناسی 17,000 CAD to 57,000 CAD

شرایط دریافت ویزا برای تحصیل در کانادا

شما باید معرفی نامه و مدارک مهم مختلف (مدارک پذیرش از دانشگاه، پاسپورت معتبر، اثبات بودجه کافی برای تامین هزینه تحصیل، گواهی آزمون مهارت زبان انگلیسی، مدارک تحصیلی، رسید پرداخت شهریه) را ارائه دهید. همچنین ممکن است لازم باشد برای ویزای اقامت موقت همراه با ویزای تحصیلی کانادا نیز درخواست دهید.

تحصیل رشته روانشناسی در کانادا

با وجود اینکه محدودیت سنی وجود ندارد، اما اگر خردسال هستید به مجوز تحصیل نیاز دارید. اگرچه محدودیت سنی از استانی به استان دیگر متفاوت است. شما باید یک دانشجو کانادایی یا بین المللی بین 18 تا 35 سال باشید.

به طور کلی برای درخواست ویزای دانشجویی کانادا به موارد زیر نیاز دارید و با مطالعه این موارد اهمیت گپ تحصیلی را برای مقاطع کارشناسی و بویژه کارشناسی ارشد و دکتری متوجه خواهید شد.

 • پاسپورت معتبر
 • کپی های تایید شده گواهی‌های تحصیلی پیشین
 • توصیه نامه از مراجع علمی و اساتید
 • توصیه نامه از کارفرما‌های قبلب
 • SOP (انگیزه نامه)
 • گواهی موفقیت‌های فوق برنامه
 • نامه پذیرش از موسسه آموزشی
 • اثبات پرداخت
 • اثبات تمکن مالی
 • عکس سایز پاسپورت
 • مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی/ فرانسه
 • دانشگاه در صورت نیاز به داشتن اطلاعات و مدارک بیشتر، قبل از درخواست ویزا به شما اطلاع خواهد داد.

سخن پایانی

با توجه به اهمیت کشور کانادا به سلامت روان و تلاشی که این کشور در سال‌های اخیر برای افزایش آگاهی‌ها در این زمینه نموده‌ است و نیز افزایش تقاضا‌ها به متخصصان بیشتر در این حوزه، تحصیل رشته روانشناسی در کانادا مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی، تجربه و تخصصی که در حوزه روانشناسی و گرایش خاصی که دارند، می‌توانند موقعیت‌های شغلی با دستمزده‌های متفاوتی دریافت کنند.

هدف موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری (MMCF) کمک به متقاضیان و حمایت آن‌ها در رسیدن به اهداف تحصیلی و مهاجرتی و شغلی است. مجموعه ما خدمات مختلفی را در کانادا ارائه می‌دهد. تیم متخصص مجموعه مهرآیین مخبری  به شما در بدست آوردن اهداف مهاجرتی تان در کانادا کمک خواهد کرد. خدمات خود را به ارائه مشاوره جامع اختصاص داده‌ایم. خدمات ما در زمینه بررسی جامع اولیه، مشاوره در مورد الزامات مورد نیاز، انتخاب رشته در دانشگاه مورد نظر، مراحل درخواست و دریافت پذیرش، کمک به تسهیل فرایند ویزا، همراه شما خواهد بود.

سوالات متداول

[toggle title=”شرایط لازم برای تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد چیست؟” state=”close”]برای ادامه تحصیل در رشته روانشناسی در دانشگاه‌های مختلف در کانادا، باید مدرک کارشناسی با مجموع معدل حداقل 3.0 به همراه نمره زبان آیلتس، تافل، PTE یا CAEL داشته باشید. پاسپورت و ویزای معتبر نیز نیاز است.[/toggle]

[toggle title=”کدام دانشگاه ها برای کارشناسی ارشد روانشناسی در کانادا بورسیه می دهند؟” state=”close”]دانشگاه‌های کانادا مانند دانشگاه کنکوردیا، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه بریتیش کلمبیا و چند دانشگاه دیگر بورسیه تحصیلی برای رشته روانشناسی در کانادا ارائه می دهند.[/toggle]

[toggle title=”هزینه کارشناسی ارشد روانشناسی در کانادا چقدر است؟” state=”close”]متوسط هزینه های کارشناسی ارشد روانشناسی در کانادا از 5000 تا 20000 دلار کانادا در سال متغیر است.[/toggle]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا