دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تحصیل در رشته ی پزشکی در هلند

تحصیل در رشته‌ی پزشکی در هلند و بررسی شرایط و امکانات

آخرین بروزرسانی: 23 مهر 1402

تحصیل در رشته‌ی پزشکی در هلند

تحصیل در رشته‌ی پزشکی در هلند مزیت‌ های زیادی برای دانشجویان دارد. هلند به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی شناخته می‌ شود. از آنجایی که کشور هلند از نظر کیفیت زندگی رتبه بالایی دارد بسیاری از افراد برای تحصیل به این کشور می ‌روند. تحصیل در رشته های پزشکی کشور هلند یکی از دلایل مهمی است افراد مقیم در ایران برای دریافت ویزا به آن اهمیت می دهند. دانشگاه‌ های این کشور از نظر علمی رتبه بسیار بالایی را به خود اختصاص داده‌ اند. هر ساله افراد ایرانی زیادی برای تحصیل پزشکی به کشور هلند سفر می ‌کنند.

بهترین دانشگاه های هلند برای تحصیل در رشته های پزشکی

جهت تحصیل در هلند باید دانشگاه‌ های این کشور را به طور کامل بشناسید. دانشگاه فناوری دلفت و دانشگاه آمستردام به عنوان بهترین دانشگاه‌ های هلند برای رشته پزشکی شناخته می ‌شوند. این دانشگاه‌ ها در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته‌ اند و دانشجویان بین‌ المللی زیادی را پذیرا می‌ باشند. تحصیل در رشته پزشکی آرزوی بیشتر دانشجویانی می‌ باشد که در کشور ایران هستند. از آنجایی که شیوه تدریس و همچنین سبک مطالعات دانشگاه‌ های هلند بسیار مناسب است، این دانشگاه‌ ها به بهشت تحصیل شناخته می‌ شوند. بسیاری از مردم کشور هلند زبان اصلی شان هلندی است ولی بیشتر آنها با زبان انگلیسی آشنا هستند. به همین دلیل دانشجویان بین‌ المللی به راحتی می‌ توانند در این کشور درس بخوانند.

بیشتر کلاس‌ های درسی کشور هلند به زبان انگلیسی تدریس می ‌گردند. تنها مشکلی که دانشجویان بین المللی به ویژه ایرانی‌ ها دارند این است که هزینه تحصیل در این کشور تا حدودی بالا می ‌باشد. نرخ یورو و دلار روزانه افزایش پیدا می‌ کند. هزینه زندگی و تحصیل با بالا رفتن نرخ یورو تا حدودی بیشتر می‌ شود. به همین دلیل افراد زیادی نمی‌ توانند هزینه زندگی و تحصیل در کشور هلند را پرداخت کنند. اگر شما موفق به دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه‌ های هلند شده‌ اید به راحتی می ‌توانید در این دانشگاه‌ ها تحصیل نمایید. در صورتی که نمرات شما مناسب باشد و نمره زبان انگلیسی تان در سطح بالایی قرار بگیرد دریافت نمودن بورسیه تحصیلی آسان‌ تر خواهد بود.

تحصیل در رشته‌ی پزشکی در هلند و آشنایی با بهترین رشته های پزشکی

اگر قصد تحصیل در رشته‌ی پزشکی در هلند را دارید باید بهترین رشته‌ های پزشکی را بشناسید. افراد برای تحصیل در مقاطع تحصیلی گوناگون به کشور هلند می ‌روند. تحصیل پزشکی در این کشور محبوبیت زیادی دارد. ادامه تحصیل پزشکی در کشور هلند در دانشگاه‌ هایی که درجه علمی ‌شان بالا است برای بیشتر دانشجویان جذاب می ‌باشد. رشته‌ های زیادی در دانشگاه‌ های هلند به عنوان بهترین رشته‌ های پزشکی شناخته می‌ شوند. رشته دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی و … را به عنوان بهترین رشته‌ های تحصیلی هلند می ‌شناسند.

به طور کلی باید به خوبی بدانید که رشته ‌های دندانپزشکی و پزشکی در صدر لیست بهترین رشته ‌های پزشکی دانشگاه‌ های هلند قرار می‌ گیرند. از آنجایی که ایرانیان به تحصیل در رشته پزشکی اهمیت زیادی می‌ دهند آینده کاری خود را تضمین می‌ کنند. بازدهی فارغ التحصیلان رشته پزشکی موجب شده که در ایران محبوبیت رشته پزشکی روز به روز افزایش یابد. دانشگاه‌ های هلند از جمله دانشگاه‌ هایی هستند که به تحصیل رشته پزشکی اهمیت زیادی می‌ دهند. کشور هلند به عنوان یکی از بهترین کشورهای اتحادیه اروپا شناخته می ‌شود و استانداردهای آموزشی را دارد.

تحصیل پزشکی در هلند

آیا برای رفتن به دانشگاه های هلند برای رشته پزشکی به مدارک خاصی نیاز داریم ؟

برای تحصیل رشته پزشکی هلند باید مدارک مورد نیاز جهت پذیرش در این دانشگاه را بشناسید. بدون شک برای تحصیل در هر یک از دانشگاه‌ های جهان شما به سابقه علمی معتبر نیاز دارید. به عنوان مثال اگر ریز نمرات مقطع کارشناسی تان در حد مناسب باشد برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اوضاع بهتری دارید. این مسئله که شانس هر یک از دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌ های هلند افزایش یابد به سابقه علمی آنها بستگی خواهد داشت. دانش زبان انگلیسی تاثیر بسیار زیادی روی پذیرش رشته‌ های پزشکی دانشگاه‌ های هلند دارد.

ادامه تحصیل رشته پزشکی هلند و تمامی کشورهای جهان به یادگیری زبان انگلیسی بستگی خواهد داشت. برای دانشجویانی که در رشته پزشکی فعالیت می ‌کنند ابتدا مسلط بودن به زبان انگلیسی کافی می ‌باشد. بعد از ۳ سال نیاز است که دانشجویان زبان هلندی را به خوبی یاد بگیرند. در سه سال دوم تحصیل رشته‌ های پزشکی هلند، مسلط بودن به زبان هلندی اهمیت زیادی خواهد داشت. دقت داشته باشید که برای کار در کشور هلند باید با زبان هلندی آشنا گردید.

آشنایی با مدارک تحصیل در رشته‌ی پزشکی در هلند

جهت تحصیل در رشته‌ی پزشکی در هلند باید مدارک مورد نیاز را به تفکیک بررسی کنید. با بررسی هر یک از این مدارک قادر خواهید بود در کمترین بازه زمانی به یکی از دانشگاه‌ های هلند جهت ادامه تحصیل مراجعه کنید. گذرنامه معتبر یکی از مهمترین مدارکی است که باید برای تحصیل در هلند ارائه دهید. اثبات توان مالی جهت تحصیل در کشور هلند برای سفارت هلند اهمیت زیادی دارد. اظهارنامه ‌های بانکی که مربوط به توان مالی تان است را باید ارائه دهید. نامه‌ های بورس تحصیلی، پذیرش تحصیلی از دانشگاه شناخته شده هلند و بیمه نامه به عنوان دیگر مدارکی هستند که شما باید تحویل دهید.

بورسیه تحصیلی پزشکی هلند

برای تحصیل رشته پزشکی هلند باید بتوانید هر ماه ۸۵۰ یورو پرداخت نمایید. داشتن بورسیه تحصیلی به کلی می ‌تواند شرایطتان را تغییر دهید. بورسیه‌ های تحصیلی بسیاری از هزینه ‌های شما را پوشش خواهند داد. بر همین اساس شما با دریافت بورسیه تحصیلی مسیر آسان ‌تری را برای وارد شدن به دانشگاه‌ های هلند دارید. دقت داشته باشید که بورسیه ‌های تحصیلی بیشتر برای مقطع دکتری به دانشجویان ارائه می ‌گردند. اگر در مقطع دبیرستان تحصیل کرده باشید پذیرش تان در دانشگاه ‌های هلند بسیار آسان است.

در صورتی که نمرات تان در این مقاطع یعنی دبیرستان و ابتدایی مطلوب باشد به راحتی می ‌توانید وارد دانشگاه‌ های هلند شوید. در صورتی که هیچ یک از این موارد را ندارید نیاز است که توان مالی تان جهت تحصیل پزشکی در کشور هلند را ثابت کنید. هزینه‌ های زندگی در کشور هلند تا حدودی زیاد است. هلند به عنوان یکی از مقصدهای گران قیمت شناخته می‌ شود که دانشجویان بین‌المللی باید این مسئله را در نظر بگیرند.

تحصیل در رشته‌ی پزشکی در هلند و بررسی شرایط سنی

اگر قصد تحصیل در رشته‌ی پزشکی در هلند را دارید باید شرایط سنی تحصیل پزشکی در هلند را ارزیابی کنید. رقابت بسیار بالایی جهت تحصیل پزشکی در کشور هلند وجود دارد. طولانی بودن دوره رشته پزشکی موجب شده که شرایط سنی برای پذیرش در دانشگاه ‌های هلند اهمیت بیشتری پیدا کند. اگر سن شما پایین ‌تر باشد شانس موفقیت تان جهت پذیرش در رشته‌ های پزشکی افزایش می ‌یابد. بازه سنی ۱۸ الی ۲۱ سال بهترین بازه سنی است که برای مقطع کارشناسی اعلام می ‌شود. از سن ۲۱ الی ۲۴ سال را می ‌توانیم به عنوان بهترین بازه سنی برای مقطع کارشناسی ارشد رشته ‌های پزشکی نام ببریم.

اگر می‌ خواهید برای مقطع دکتری رشته‌ های پزشکی ثبت نام کنید بهتر است که بازی سنی ‌تان از ۲۴ الی ۳۰ سال باشد. دانشجویانی که بالای ۳۰ سال هستند شانس زیادی جهت وارد شدن به دانشگاه‌ های هلند ندارند. همچنین باید بدانید که افراد بالای ۳۰ سال جهت دریافت ویزا و دریافت بورسیه تحصیلی هلند شرایط دشواری دارند. شما تا ۴۰ سالگی می ‌توانید جهت تحصیل پزشکی در کشور هلند اقدام کنید، ولی شانس جوان ‌تر ها نسبت به افراد ۴۰ ساله بیشتر است.

سن کم دانشجو یکی از مهم ‌ترین شرایطی است که برای تحصیل رشته پزشکی هلند باید به آن توجه کنید. این مسئله که هرچه سریعتر برای پذیرش دانشگاه های هلند در رشته پزشکی اقدام نمایید بسیار مهم است. در واقع اگر شما سریع‌ تر برای پذیرش دانشگاه اقدام کنید می توانید در کمترین بازه زمانی وارد بازار کار شوید. دانش آموزانی که دوران دبیرستان و ابتدایی شان را در کشور هلند گذرانده‌ اند برای پذیرش در دانشگاه‌ های بین ‌المللی رشته پزشکی، شانس بیشتری دارند. اگر وضعیت تحصیلی دانش آموز مطلوب باشد به راحتی می تواند وارد دانشگاه ها شود.

مدت زمان تحصیل در رشته های پزشکی هلند

یکی از مهمترین نکاتی که جهت تحصیل در رشته‌ی پزشکی در هلند اهمیت دارد بررسی مدت زمان تحصیل پزشکی است. مدت زمان تحصیل در رشته‌ های پزشکی 5 سال یا بیشتر از 5 سال می باشد. شما ۳ سال ابتدای مدت زمان تحصیل خود را می ‌توانید با زبان انگلیسی طی نمایید. در این مدت بهتر است که با زبان هلندی آشنا شوید و روی این زبان تسلط بیشتری پیدا کنید. در سه سال دوم تحصیلی نیاز است که با زبان هلندی آشنایی کافی داشته باشید.

اگر می ‌خواهید وارد بازار کار کشور هلند شوید باید به زبان هلندی تسلط کامل داشته باشید. با اینکه بخش عمده مردم کشور هلند با زبان انگلیسی‌ آشنا هستند ولی زبان هلندی به شما کمک می‌ کند تا درب‌ های موفقیت بیشتری را باز کنید. این مسئله مشخص نیست که در آینده چه تقدیری در انتظار شما خواهد بود، امکان دارد سال‌ ها در کشور هلند اقامت داشته باشید و فرزندانتان در این کشور بزرگ شوند.

شرایط دریافت بورسیه هلند چیست ؟

برای تحصیل رشته پزشکی هلند باید شرایط بورسیه تحصیلی را به طور کامل ارزیابی کنید. هلند به عنوان یکی از کشورهای ارزان قیمت اتحادیه اروپا معرفی نمی‌ شود. هزینه زندگی در کشور هلند تا حدودی بالا است. بر همین اساس داشتن بورسیه تحصیلی می‌ تواند به شما کمک کند تا سریعتر مسیر موفقیت را طی نمایید. تقبل هزینه ‌های زندگی و تحصیلی به وسیله شخص شما، فشار زیادی برایتان خواهد داشت. بر همین اساس کسب بورسیه تحصیلی برای اینکه بتوانید به راحتی در این کشور زندگی کنید مزیت زیادی دارد.

بورسیه ‌های پزشکی در کشور هلند که برای تحصیل وجود دارند تعدادشان زیاد است. هر یک از بورسیه های پزشکی هلند در دسته ‌بندی‌ های مشخص شده قرار می‌ گیرند. کمک هزینه ‌های سفر، بورسیه‌ های فنی، بورسیه تحصیلی، برنامه‌های کمک هزینه تحصیلی و … به عنوان مهم‌ ترین بورسیه‌ های تحصیلی شناخته می‌ شوند. کسب هر یک از این بورسیه‌ ها کمک می ‌کند تا کار شما ساده ‌تر پیش رود. در صورتی که به هیچ یک از بورسیه‌ ها دسترسی پیدا نمی ‌کنید پیش از اقدام به تحصیل در کشور هلند باید هزینه ‌ها را بررسی کنید و توان مالی‌ تان را ارزیابی نمایید.

دانشگاه پزشکی در هلند

بررسی هزینه های تحصیل در دانشگاه های پزشکی هلند

یکی از مهمترین نکاتی که جهت تحصیل در رشته‌ی پزشکی در هلند اهمیت دارد بررسی هزینه تحصیل است. هزینه تحصیل در کشور هلند نسبت به بسیاری از دیگر کشورها تا حدودی بالاتر است. علاوه بر اینکه شما باید شهریه دانشگاه را پرداخت کنید نیاز است هزینه ‌های زندگیتان را پرداخت نمایید شهریه هر یک از دانشگاه‌ ها بر اساس نوع دانشگاه متفاوت خواهد بود. متوسط هزینه تحصیل پزشکی در کشور هلند سالانه حدود ۱۵ الی ۲۵ هزار یورو می‌ باشد.

کشور هلند ارزان قیمت نمی ‌باشد و علاوه بر هزینه تحصیل، هزینه ‌های جانبی زیادی در این کشور برای شما رقم می خورد. هزینه ‌هایی که باید جهت تحصیل و زندگی در کشور هلند پرداخت کنید در دسته‌ بندی ‌های متفاوت قرار می ‌گیرند. هزینه خرید سوپرمارکت، هزینه رستوران، حمل و نقل، هزینه باشگاه، هزینه لباس، اجاره خانه و … مهم ‌ترین هزینه‌ ها هستند که باید پرداخت شوند. هر یک از این هزینه‌ ها را باید ارزیابی نمایید و سپس برای وارد شدن به دانشگاه‌ های هلند تصمیم گیری کنید.

آزمون ورودی تحصیل در رشته‌ی پزشکی در هلند

برای تحصیل در رشته‌ی پزشکی در هلند باید در مورد آزمون ورودی پزشکی آگاهی بیشتری کسب کنید. دانشجویان بین ‌المللی جهت تحصیل پزشکی در این کشور نیاز است که آزمون‌ های لازم را طی نمایند. هر یک از این آزمون‌ ها امکان دارد برای دانشگاه‌ های گوناگون باشند. بسیاری از دانشگاه‌ ها برای درس ‌های شیمی، ریاضی، زیست شناسی و … آزمون ورودی می ‌گیرند. اگر نمره قبولی را کسب کنید می‌ توانید وارد دانشگاه ‌های کشور هلند شوید. علاوه بر مدرک آیلتس امکان دارد از شما آزمون ورودی که مربوط به زبان انگلیسی می‌ باشد دریافت گردد. تمامی این آزمون‌ ها به دانشگاه مقصد شما بستگی خواهد داشت.

سخن پایانی

تحصیل در رشته پزشکی در هلند یک فرایند معتبر و جذاب است. هلند یکی از کشورهایی است که دارای سیستم آموزش پزشکی برجسته‌ای است و دانشگاه‌های معتبری در این زمینه دارد. برای دریافت مشاوره برای تحصیل در هلند، با کارشناسان موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

1-بهترین دانشگاه‌های هلند برای رشته‌ی پزشکی کدامند؟

-دانشگاه فناوری دلفت و دانشگاه آمستردام به عنوان بهترین دانشگاه‌ های هلند برای رشته پزشکی شناخته می ‌شوند.

2-هزینه‌ی تحصیل در رشته‎‌ی پزشکی در هلند ماهیانه چقدر است؟

-برای تحصیل رشته پزشکی هلند باید بتوانید هر ماه ۸۵۰ یورو پرداخت نمایید.

3-مدت زمان تحصیل در رشته‌ی پزشکی در هلند چقدر است؟

-مدت زمان تحصیل در رشته‌ های پزشکی 5 سال یا بیشتر از 5 سال می باشد. شما ۳ سال ابتدای مدت زمان تحصیل خود را می ‌توانید با زبان انگلیسی طی نمایید. در این مدت بهتر است که با زبان هلندی آشنا شوید و روی این زبان تسلط بیشتری پیدا کنید. در سه سال دوم تحصیلی نیاز است که با زبان هلندی آشنایی کافی داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا