دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

مزایای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

آخرین بروزرسانی: 29 شهریور 1402

تحصیل در دانشگاه های ایتالیا با مدرک دیپلم آرزویی که دور از ذهن نیست

شاید تصور تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم برای شما دور از ذهن و قریب به محال باشد. چرا که ایتالیا یک کشور پیشرفته اروپایی است که از تمدن تاریخی و فرهنگی غنی بهره می جوید. این کشور شرایط کار و تحصیل را برای شما فراهم ساخته است. دانشگاه مطرح بین المللی در ایتالیا هستند که حسابی مورد توجه علاقه مندان و دانشجویان زیادی در سراسر جهان واقع شده اند. بنابراین تحصیل در کشورهای اروپایی از همان دوران دبیرستان تا مقطع دکتری در مدارس و کالج های ایتالیا امکان پذیر می باشد. حتی امکان بورسیه تحصیلی هم در ایتالیا برای شما فراهم شده است. بدین ترتیب می توانید برای هر مقطعی و با هر مدرکی وارد ایتالیا شوید و تحصیلات خود را در مراکز آموزشی این کشور اروپایی دنبال کنید. باید دانست که برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم یا هر مدرک دیگری، می بایست شرایط مربوط به آن را داشته باشید. به همین علت در ادامه توضیحاتی در این راستا داده می شود.

تسلط به زبان انگلیسی برای پذیرش در مقطع لیسانس در دانشگاه های ایتالیایی

برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم در دانشگاه های دولتی ایتالیا در مقطع لیسانس، لازم است که به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشید. دانش آموزانی که در ایران مدرک دیپلم خود را در هر رشته ای دریافت کرده اند می بایست به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشند تا لیسانس خود را در ایتالیا اخذ نمایند. چون تدریس در دانشگاه های دولتی ایتالیا به همین زبان می باشد. بنابراین اصلی ترین و ابتدایی ترین شرط لازم برای تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های ایتالیا، تسلط به زبان ایتالیایی است. پس از آن می بایست سایر مسائل و موارد دیگر را در یکی از بهترین موسسه های مهاجرتی پیگیری نمایید. موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری در همین راستا می تواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد تا بتوانید اقدام به تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم کنید. توجه داشته باشید که شما می توانید مدارک شخصی خود را یا به زبان انگلیسی و یا به همین زبان ایتالیایی به کالج مدنظر خود ارائه دهید.

آشنایی با مهمترین شرایط تحصیل در دانشگاه های ایتالیا با مدرک دیپلم

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم برای هر یک از متقاضیان، دارای شرایطی است. به همین جهت می بایست هر یک از این شرایط زیر را دارا باشید تا بتوانید خود را برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا آماده کنید:

 • ارائه یک گواهی معتبر از پایان دوران تحصیل خود در ایران به عنوان مدرک دیپلم با ریز نمرات کلی آن
 • ارائه مدرک زبان ایتالیایی سطح b2
 • ارائه مدرک تافل یا آیلتس با توجه به نوع دانشگاه
 • تکمیل فرم های مربوطه
 • بررسی شرایط و نیازمندی های ثبت نام در هر یک از دانشگاه های مدنظر خود
 • تکمیل مدارک مورد نیاز
 • داشتن ویزای تحصیلی معتبر
 • توجه به محدودیت سنی در هر دانشگاه
 • بالا بودن معدل خود
 • و…

بدین ترتیب می توانید خود را برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم آماده کنید. کسانی که چنین شرایطی داشته باشند می توانند مقطع لیسانس را در یکی از کالج های مطرح اروپایی واقع در ایتالیا با موفقیت پشت سر بگذارند.

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم
تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی با تنوع بالایی از انواع رشته ها

اگر بخواهید در مقطع لیسانس به فکر ادامه تحصیل در ایتالیا باشید می توانید در رشته های مختلفی مشغول به تحصیل شوید. چون در ایتالیا دانشگاه و دانشکده های بسیار زیادی وجود دارد که شرایط را برای ورود دانشجویان خارجی فراهم کرده اند. شما نیز می توانید در رشته مورد علاقه خود در این دانشگاه ها اپلای بگیرید و تحصیلات خود را در مقطع لیسانس ادامه دهید. شاید بتوان رشته های مدیریت، اقتصاد، علوم اجتماعی و هنر و طراحی را از جمله محبوب ترین و البته پرطرفدارترین رشته های تحصیلی دانست. بهترین اساتید دانشگاهی در این رشته ها در دانشگاه های محبوب و معتبر ایتالیا تدریس می کنند. به همین جهت پس از دانش آموخته شدن در این رشته ها می توانید به تخصص بالایی دست یابند. بدین ترتیب با تحصیل در ایتالیا و اتمام تحصیلات خود می توانید در بازار کار مشغول به کار و فعالیت حرفه ای شوید. البته در سایر رشته ها هم می توانید تحصیلات خود را در ایتالیا پیگیری کنید.

توجه به معدل دیپلم برای ادامه تحصیل در ایتالیا

شاید یکی از سوالات و ابهامات برای ادامه تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم، معدل کل باشد. مسئله ای که ممکن است برای خیلی از دانش آموزان از همان دوران راهنمایی و دبیرستان دغدغه باشد تا بتوانند شرایط معدل برای ورود به دانشگاه مدنظر خود را داشته باشند. برای این منظور بهتر است متقاضیان تحصیل در ایتالیا در همان دوران مدرسه، کالج خود را در ایتالیا انتخاب نمایند. چون شرط معدل در هر یک از دانشگاه های ایتالیا نسبت به هم متفاوت می باشد. برخی از دانشگاه های ایتالیا معدل خاصی را به دانشجویان خارجی از طریق وب سایت دانشگاه خود اعلام می کنند. بنابراین تنها دانشجویانی می توانند در این دانشگاه ها درس بخوانند که شرط معدل آن را داشته باشند. این در حالی است که برخی از دانشگاه های دیگر ایتالیا شرط معدل را ملاک پذیرش دانشجویان خارجی قرار نمی دهند. به علت اطلاع از شرط معدل و حداقل معدل برای پذیرش یا سایر شرایط بایستی وارد سایت دانشگاه مورد نظر شوید.

بهره مندی از امکان بورسیه تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

کشور ایتالیا و دانشگاه های آن امکان تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم را فراهم آورده اند. اگر شما در کشور خود دیپلم گرفته اید می توانید بورسیه تحصیلی کالج های ایتالیا را به دست آورید و از مزایای آن به خوبی بهره مند شوید. هر دانشگاهی در این خصوص شرایط خاصی را از طریق وب سایت خود برای متقاضیان بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است. بورسیه های مختلفی وجود دارند که هر یک می توانند مورد استفاده شما قرار گیرند. از جمله:

 • بورسیه دولتی برای دانش آموزان استعداد درخشان
 • بورسیه های دانشگاه برای دانشجویان بین المللی
 • بورسیه بنیادها و سازمان های غیر دولتی برای دانشجویان بین المللی با حمایت از بنیادهای و سازمان های مختلف
 • و…

دریافت هر یک از این بورسیه های تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم به دانش آموز کمک می کند تا با کمترین هزینه ها و بدون دغدغه بتواند به فکر تحصیلات خود باشد. چون از طرف دولت ایتالیا هزینه های آن ها تامین می گردد.

آشنایی با مهمترین مزایای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم می تواند برای هر یک از دانش آموزان بین المللی دارای مزایای زیادی باشد. از جمله:

 • هزینه های پایین تحصیل در دانشگاه های ایتالیا
 • سیستم آموزشی بسیار قوی ایتالیا
 • به دست آوردن دانش تخصصی و مهارت های سطح بالا در دانشگاه های ایتالیا
 • پیشرفته بودن ایتالیا در زمینه فناوری و تکنولوژی، صنعت مد و طراحی و…
 • بازار کار خوب ایتالیا و فرصت های شغلی مناسب
 • فرهنگ غنی
 • مهاجرت به ایتالیا و استفاده از جاذبه های دیدنی شهرهای این کشور پیشرفته اروپایی
 • استفاده لازم از بهترین اساتید دانشگاهی با کوله باری از تجربه و تخصص
 • امکانات بالای آموزشی در هر یک از دانشگاه های ایتالیا
 • امکان بهره مندی از بورسیه تحصیلی
 • و…

به علت این مزایاست که بسیاری از افراد به فکر ادامه تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم افتاده اند. شما نیز می توانید با فراهم آوردن شرایط خود، تحصیلات خویش را در کالج های مطرح ایتالیا پیگیری نمایید.

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی در ایتالیا

گام نخست برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم، دریافت ویزای تحصیلی است. چون به واسطه این ویزاست که مجوز ورود به ایتالیا و ثبت نام در دانشگاه های این کشور را خواهید داشت. فقط باید توجه داشته باشید که ویزای مناسبی را انتخاب کنید تا شرایط برای شما فراهم شود. پس از آن می بایست با توجه به ویزای خود از نزدیکترین کنسولگری یا سفارت ایتالیا اقدام به ثبت نام در دانشگاه مدنظر خود کنید. البته بهتر است تمامی مدارک خود را از قبل آماده کرده باشید تا مشکلی در خصوص ثبت نام نداشته باشید. علاوه بر آن تمکن مالی شما در نزد دولت ایتالیا برای دریافت این نوع ویزا بایستی ثابت شده باشد. با ارائه مدرک زبان انگلیسی و تسلط به زبان ایتالیایی می توانید شرایط خود را برای ورود به کشور ایتالیا تسهیل کنید. توجه داشته باشید که شما با دریافت ویزای تحصیلی فقط در زمان تحصیل در ایتالیا می توانید در این کشور باشید و پس از آن اجازه اقامت نخواهید داشت.

ارائه مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ایتالیا

برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم می بایست حتما یک سری مدارک را از قبل آماده کرده باشید. از جمله این مدارک می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • ارائه مدرک دیپلم یا معادل آن
 • تسلط به زبان ایتالیایی
 • ارائه مدرک تافل یا آیلتس زبان انگلیسی
 • ارائه ریز نمرات یا سوابق تحصیلی دروس پاس شده در طول دوران دبیرستان
 • ارائه نمره استاندارد آزمون طبق حداقل نمره قبولی دانشگاه مورد نظر
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • تکمیل فرم های مربوطه
 • ارائه مدارک هویتی و ترجمه آن ها به زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 • و…

بنابراین می بایست هر یک از این مدارک را برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم آماده کنید. با ارائه هر یک از این مدارک می توانید به رویای خود برای ادامه تحصیل در دانشگاه های مطرح ایتالیا دست یابید. باید توجه داشت که همه مدارک خود را آماده کنید. می توانید از مشاورهای یک موسسه مهاجرتی برتر هم در این راستا استفاده کنید.

برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم نیاز به چه مدرک زبانی است؟

برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم نیاز به ارائه یک مدرک زبان معتبر دارید. هر یک از دانشگاه های ایتالیا یک مدرک زبان و یک حداقل نمره قبولی را به متقاضیان ویزای تحصیلی در دانشگاه خود معرفی می کنند. به همین جهت ابتدا می بایست دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس با توجه به شرایط و ضوابط مربوط به آن دانشگاه اقدام به اخذ یکی از مدارک زبان کنید که مورد تایید آن دانشگاه می باشد. از جمله مهمترین مدارک زبان می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • آیلتس: مدرک زبان آیلتس را می توان یکی از معتبرترین مدرک های زبان در سراسر دنیا به ویژه کشورهای اروپایی دانست. نمره بالای 6 یا 7 می تواند برای تحصیل در ایتالیا مناسب باشد.
 • تافل: تافل نیز از جمله دیگر مدارک زبان معتبر به حساب می آید که بهتر است حداقل نمره 75 تا 80 آن را کسب کرده باشید.
 • CELI: این مدرک زبان ایتالیایی است و به عنوان مدرک زبان رسمی این کشور شناخته شده است. به همین جهت برخی دانشگاه ها این مدرک زبان را می پذیرند.

بنابراین بایستی به مدرک زبان ارائه شده در هر دانشگاه توجه داشته باشید.

لیستی از بهترین دانشگاه های ایتالیا

برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم می توانید وارد دانشگاه های مطرح شوید. دانشگاه هایی که در سراسر دنیا معروف هستند و دانشجوهای خارجی زیادی همه ساله به سمت این دانشگاه ها رهسپار می شوند. می توانید در دانشگاه بولونیا یا دانشگاه ساپینزا رم در یکی از رشته های پزشکی یا سایر رشته ها تحصیلات خود را ادامه دهید. در سایر دانشگاه ها نیز چنین بستری برای شما فراهم شده تا بتوانید در دانشگاه میلان یا دانشگاه مطالعات پیشرفته سنت آنا پیزا مشغول به درس خواندن شوید. کما اینکه می توانید در دانشگاه پادوآ، ویتا، تور ورگاتا رم، میلانو بیکوکا و… مشغول شوید. دانشگاه های نامبرده از بهترین و معروف ترین دانشگاه های ایتالیا هستند. شما می توانید با تحصیل در ایتالیا در این دانشگاه ها به مهارت بالایی دست یابید. به گونه ای که با اخذ مدرک لیسانس در رشته تخصصی خود در این دانشگاه ها می توانید یک فرد کاملا مجرب و کارآزموده ای باشید که در رشته کاری خود بسیار خبره است.

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم بدون نیاز به کنکور

تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم در برخی از رشته ها یک فرصت ویژه و فوق العاده استثنایی برای متقاضیان به حساب می آید. چرا که برای ادامه تحصیل در این رشته ها نیازی به آزمون ورودی یا کنکور نخواهید داشت. بدین ترتیب با همان مدرک دیپلم خود و بدون آزمون ورودی اولیه می توانید وارد دانشگاه مدنظر خود در هر یک از این رشته ها شوید. البته بایستی سایر شرایط پذیرش در این دانشگاه ها را داشته باشید تا بتوانید نسبت به ثبت نام در آن ها اقدامات لازم را صورت بخشید. رشته های زیر در ایتالیا همگی نیازی به آزمون ورودی اولیه ندارند:

 • زبان و فرهنگ ایتالیایی که در این رشته نیاز به داشتن مهارت و تسلط به زبان ایتالیایی است.
 • مهندسی که در این رشته می بایست دیپلم خود را در یکی از رشته های ریاضیات یا علوم پشت سر گذاشته باشید.
 • اقتصاد و تجارت که در این رشته می توانید به مهارت های بالا در زمینه اقتصاد و بازرگانی دست یابید.
 • علوم انسانی و اجتماعی که این رشته ها هم نیازی به آزمون ورودی ندارند.

بنابراین پذیرش در این رشته ها برای شما ساده است.

پرداخت هزینه ها برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم

برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم نیاز به پرداخت یک سری هزینه دارید. پذیرش در دانشگاه های دولتی بدین ترتیب است که بخشی از هزینه ها از طرف دولت پرداخت می شود؛ اما سایر هزینه ها بر عهده دانشجوست. به طور کلی ایتالیا و دانشگاه های سطح شهرهای این کشور از نظر هزینه نسبت به سایر کشورها شرایط بهتری برای دانشجویان خارجی فراهم نموده است. با این حال شهریه های هر دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه های ایتالیا متفاوت می باشد. شاید در سال نیاز به پرداخت 850 تا 1000 یورو داشته باشید. البته شانس پذیرش در دانشگاه با بورسیه هم دارید که هزینه برای شما رایگان می باشد. هزینه های جانبی از جمله: اجاره خانه، حمل و نقل، غذا و… را هم باید در نظر گرفت. به طور کلی هزینه در شهرهای بزرگتر و دانشگاه های مطرح تر بیشتر است. بهتر است در این خصوص با یک فرد با تجربه مشورت کنید تا هزینه تحصیل در ایتالیا را بهتر و دقیق تر برآورد کنید.

انجام کلیه فرایند تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم در بهترین موسسه مهاجرتی

در صورتی که نیاز به ادامه تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم دارید می توانید کلیه فرایند مربوط به آن را در بهترین موسسه مهاجرتی پیگیری کنید. چون هر چقدر یک موسسه در این زمینه تجربه داشته باشد می تواند شرایط بهتری را برای دانشجویان خارجی یا بین المللی فراهم سازد. چرا که موسسه های مهاجرتی زیادی در این زمینه فعالیت دارند که شاید همه آن ها نتوانند خدمات خوب و قابل قبولی را به شما ارائه دهند. به همین جهت انتخاب یک موسسه مهاجرتی خوب با خدماتی جامع و با کیفیت بالا بسیار حائز اهمیت می باشد. در همین راستا شما می توانید از خدمات مشاوره و دریافت ویزای تحصیلی در موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری بهره مند شوید. موسسه مهاجرتی که با سال ها تجربه در زمینه تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم، نیاز دانشجویان ایرانی زیادی را برطرف نموده است. شما نیز می توانید کلیه مراحل ابتدایی تا انتهایی ویزای خود را در این موسسه مهاجرتی برتر در ایران انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا