دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تحصیل در رشته ی دارو سازی در هلند

شرایط تحصیل در رشته ی داروسازی در هلند + مدارک، بازار کار و میزان درآمد

آخرین بروزرسانی: 8 آذر 1402

رشته های مرتبط با پزشکی، جزء رشته های پرطرفدار در میان جوانان در کشورهای مختلف می باشند. تحصیل در رشته داروسازی در هلند به یکی از اهداف اصلی دانشجویان در کشورهای خارجی تبدیل شده است. چرا که هم هلند کشور مناسبی برای مهاجرت تحصیلی است، هم شرایط دانشگاه های هلند برای تحصیل در رشته داروسازی بسیار عالی است. بنابراین در میان کشورهای اروپایی، کشور هلند با داشتن شرایط مناسب جهت تحصیل به شما این امکان را می دهد تا در رشته پرطرفدار داروسازی ادامه تحصیل دهید و به درجات عالی برسید. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد شرایط تحصیل در رشته ی داروسازی در هلند با شما صحبت کنیم. بنابراین، اگر قصد مهاجرت به هلند و دریافت ویزای تحصیلی از طریق این رشته را دارید، این مقاله را از دست ندهید.

تحصیل در رشته ی داروسازی در هلند

رشته داروسازی یکی از رشته های تاپ علوم پزشکی است. در این رشته دانشجویان اطلاعات دارویی لازم، نحوه ترکیب داروها، خواص هر کدام از داروها و بسیاری از این موارد را یاد می گیرند. تنوع دروس تحصیلی در رشته داروسازی بسیار زیاد است و این موضوع تلاش و تجربه دانشجویان را می طلبد. یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل در رشته داروسازی، کشور هلند است.

شرایط تحصیل در رشته ی داروسازی در هلند بسیار عالی است. اولا دانشگاه های مختلفی از جمله دانشگاه لیدن و آمستردام در این کشور وجود دارند که پذیرای دانشجویان مطرح هستند. دوما هزینه های تحصیل و زندگی در کشور هلند برای دانشجویان سنگین نیست. بنابراین، اگر قصد تحصیل در رشته داروسازی در هلند را دارید، با وجود مزایای این اقدام می توانید مطابق با شرایط توضیح داده شده در این مقاله در هر یک از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ادامه تحصیل دهید.

تحصیل در مقطع لیسانس داروسازی در هلند

یکی از مقاطع تحصیلی پرطرفدار برای تحصیل در رشته داروسازی در هلند، مقطع لیسانس است. مدت زمان تحصیل در دوره لیسانس رشته داروسازی در هلند 4 سال است. دانشجویان بین المللی برای ورود به این مقطع تحصیلی باید حتما در امتحان ورودی دانشگاه شرکت کنند. در صورتی که آن ها بتوانند در این مقطع تحصیلی قبول شوند، به تحصیل مشغول خواهند شد.

افرادی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس را دارند، باید سطح زبان آیلتس 6 داشته باشند. البته باید توجه داشته باشید که مدرک نهایی پس از دوره لیسانس، یک مدرک علوم پایه ای است و مدرک داروسازی نمی باشد. افرادی که می خواهند مدرک داروسازی دریافت کنند، باید حتما دوره فوق لیسانس را نیز پشت سر بگذارند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس داروسازی در هلند

همانطور که قبلا هم توضیح دادیم دانشجویان با تحصیل در مقطع کارشناسی، نمی توانند مدرک داروسازی دریافت کنند. فقط در صورتی به آن ها مدرک داروسازی ارائه می شود که در مقطع فوق لیسانس تحصیل کنند. دوره تحصیلی فوق لیسانس در کشور هلند نیز 2 ساله است. جالب است بدانید تحصیل در رشته ی داروسازی در هلند به صورت عملی است و بسیار اطلاعات مهمی را در این دوره کسب می کنید.

تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس به صورت پیوسته است. بنابراین، در واقع اگر دانشجویان در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شوند، درس را نیمه کاره تمام کرده اند. البته با مدرک داروسازی که پس از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دریافت می کنید نیز قادر به کار در بیمارستان به عنوان داروساز خواهید بود. شما می بایست پس از اخذ مدرک داروسازی به مدت 4 سال دوره رزیدنتی خود را نیز پشت سر بگذارید.

تحصیل در مقطع دکترای داروسازی در هلند

یکی از مواردی که دانشجویان باید به آن توجه داشته باشند این است که کل دوره رشته داروسازی 6 سال است که در مقطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس ارائه می شود. بنابراین، افرادی که دارای مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در رشته داروسازی هستند، نیازی به دریافت مدرک دکترای داروسازی در هلند ندارند. ولی افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد از رشته های دیگر علوم زیستی هستند، می توانند در مقطع دکترا ثبت نام کنند.

دوره دکتری داروسازی در کشور هلند 3 الی 4 سال است. مقطع دکتری به صورت پژوهش محور برگزار می شود. هدف از برگزاری این دوره در دانشگاه ها، کشف داروهای جدید برای بیماری های خاص است. به همین خاطر تحصیل در مقطع دکتری کشور هلند کار ساده ای نیست و نیاز به تلاش و دقت بسیار زیادی دارد.

شرایط تحصیل داروسازی در هلند

تحصیل داروسازی در هلند نه آنقدر پیچیده است که برای شما یک آرزوی محال باشد، نه آنقدر ساده است که بتوانید به راحتی از طریق دانشگاه های مختلف پذیرش بگیرید. تحصیل در رشته ی داروسازی در هلند در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. در این رشته باید در مورد شیمی، بیولوژی، پزشکی و بسیاری از مسائل دیگر اطلاعات کسب کنید. در نهایت با شرکت در یک دوره کارآموزی 2 ساله، می توانید به عنوان یک داروساز مشغول به کار شوید.

اینکه شرایط تحصیل در رشته داروسازی در هلند چیست، بستگی به نوع دانشگاهی دارد که قصد پذیرش در آن را دارید. برخی از دانشگاه های هلند از شما برای تحصیل در هلند یک رزومه قوی از دانشجو برای پذیرش می خواهند. اما برخی دیگر نیز با داشتن مدرک زبان و شرایط تحصیلی خوب، به شما امکان تحصیل در رشته داروسازی هلند را می دهند.

برای تحصیل در مقطع تحصیلی دکتری در رشته داروسازی سخت گیری های بیشتری وجود دارد. به طور مثال باید حتما آزمون آیلتس را با نمره حداقل 6 پشت سر بگذارید. یا اینکه مدرک زبان هلندی در سطح B2 داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در رشته داروسازی در هلند

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته ی داروسازی در هلند را دارند، می بایست در ابتدا دانشگاهی که قرار است در آن پذیرش شوند را انتخاب کنند. سپس مطابق با شرایط دانشگاه، مدارک مورد نیاز برای پذیرش در رشته داروسازی در هلند را آماده کنند. بنابراین، می توان به طور کلی گفت که مدارک مورد نیاز برای پذیرش در این رشته تحصیلی بستگی به نظر دانشگاه دارد.

موضوع مهمی که باید حتما برای آماده کردن مدارک جهت پذیرش در رشته داروسازی به آن توجه داشته باشید، این است که باید تمامی مدارکی که برای تحصیل در این رشته مورد نیاز می باشند را تهیه کنید. هر گونه نقص مدرک می تواند به منزله عدم پذیرش شما در این رشته تحصیلی باشد. معمولا مدارکی که برای پذیرش در رشته داروسازی در هلند مورد نیاز می باشند، شامل موارد زیر هستند.

 • دریافت اجازه اقامت هلند برای دانشجویان بین المللی
 • ارائه مدرک مبتنی بر رزرو خوابگاه یا اجاره نامه به منظور اثبات محل سکونت
 • داشتن پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار و دارای 2 صفحه خالی
 • عکس پاسپورتی مناسب و جدید
 • ترجمه مدارک تحصیلی مورد نیاز و ریز نمرات دیپلم
 • نامه پذیرش از سوی یک دانشگاه در هلند
 • ارائه ترجمه تمامی مدارک هویتی از جمله شناسنامه و پاسپورت
 • ارائه انگیزه نامه برای تحصیل در این رشته
 • ارائه نامه تمکن مالی برای اثبات شرایط خوب مالی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه مدرک زبان با نمره مناسب
 • ارائه مدرک مبنی بر داشتن بیمه درمانی

هزینه تحصیل داروسازی در هلند

یکی از دغدغه های دانشجویان برای تحصیل در رشته ی داروسازی در هلند، هزینه های تحصیل است. همانطور که ابتدای مقاله به شما توضیح دادیم، هزینه های زندگی در کشور هلند نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر است. بنابراین، اگر می خواهید در یک کشور پیشرفته و با هزینه کم تحصیل کنید، کشور هلند یکی از بهترین انتخاب ها برای شما است. با این حال این امر نباید این انتظار را برای شما ایجاد کند که تحصیل در رشته داروسازی در هلند بسیار پایین باشد. میزان درآمد شما در هلند متناسب با میزان مخارج زندگی شما است. اگر بتوانید یک شغل دانشجویی کوچک در کنار تحصیل داشته باشید، هم درآمد خوبی در هلند خواهید داشت هم فشار مالی زیادی به شما وارد نخواهد شد.

هزینه تحصیل داروسازی در هلند در بین دانشگاه های مختلف بر اساس مقاطع مختلف متفاوت است. دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا باید حدود 2 هزار یورو در سال پرداخت کنند. دانشجویان خارج از اتحادیه نیز می توانند با پرداخت 15 هزار تا 20 هزار یورو در سال در هلند ادامه تحصیل دهند. البته باید توجه داشته باشید که هزینه زندگی برای دانشجویان در هلند متفاوت از این مقدار است و حدود 1000 یورو در ماه می باشد. با یک حساب سرانگشتی می توانید متوجه شوید که ایرانیان باید در سال حدود 27 هزار یورو تا 32 هزار یورو هزینه پرداخت کنند.

آیا امکان تحصیل رایگان در هلند در رشته داروسازی وجود دارد؟

طبق قانون کشور هلند، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا امکان تحصیل رایگان در این کشور را ندارند. ولی دانشگاه های برتر هلند هر ساله بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در نظر می گیرند. اگر واجد شرایط دریافت این بورسیه تحصیلی باشید، امکان تحصیل رایگان در هلند نیز برای شما فراهم می شود.

بورسیه تحصیلی بسته به نوعی که دارد می تواند تمام یا بخش زیادی از هزینه های تحصیل شما را پوشش دهد. ولی اگر شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در رشته داروسازی را نداشته باشید، باید خودتان هزینه زندگی و تحصیل را بپردازید. در چنین شرایطی داشتن یک شغل دانشجویی برای شما ضروری است. در این صورت می توانید بخشی از دستمزد خودتان را نیز ذخیره کنید.

بازار کار داروسازی در هلند

آینده شغلی و بازار کار پس از تحصیل در رشته داروسازی در هلند بسیار مهم است. به خصوص برای دانشجویانی که اهداف بلند مدت دارند و می خواهند اقامت دائم خود را دریافت کنند. خوشبختانه هلند با داشتن نرخ بیکاری بسیار پایین، فرصت کار کردن را با بهترین شرایط برای شما فراهم می کند. در هر رشته ای که در هلند تحصیل کرده باشید، می توانید به درآمد بسیار خوبی برسید.

اگر زرنگ باشید و با معدل خوب از دانشگاه فارغ التحصیل شوید، فرصت کار در بیمارستان ها و داروخانه های مختلف را خواهید داشت. بسته به علاقه خودتان می توانید علاوه بر بیمارستان ها، در مراکز تحقیقاتی دارویی نیز مشغول به کار شوید. البته همانطور که چندین بار در این مقاله به این موضوع اشاره کردیم، فقط دانشجویانی که مدرک تحصیلی فوق لیسانس خود را دریافت کرده اند، فرصت دارند که یک شغل پردرآمد در حوزه داروسازی داشته باشند.

درآمد رشته داروسازی در هلند

درآمد رشته داروسازی در هلند بستگی به نوع شغلی افراد و همچنین محل کار آن ها دارد. دانشجویانی که از رشته داروسازی در هلند فارغ التحصیل می شوند، می توانند در بیمارستان ها، داروخانه و کلینیک های مختلف مشغول به کار شوند. همچنین این دسته از افراد قادر به فعالیت در مراکز تحقیقاتی و صنایع ساخت دارو در کشور نیز می باشند.

در هر سال درآمد داروسازان در هلند تغییر می کند. طبق آخرین اطلاعات موجود، درآمد یک داروساز در هلند برای یک سال حدود 72 هزار یورو است. البته این میزان حقوق برای افراد تازه کار است. اگر سابقه کار شما افزایش پیدا کند، میزان حقوق و دستمزدی که دریافت می کنید نیز افزایش پیدا خواهد کرد. برای اینکه تفاوت حقوق افراد با سابقه را درک کنید، یک مثال ساده می زنیم. افراد تازه کار حدود 3 هزار یورو در ماه حقوق دریافت می کنند. ولی اگر سابقه کار این دسته از افراد به نزدیک 5 سال برسد، می توانند در ماه حدود 4 هزار یورو حقوق دریافت کنند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد شرایط و نحوه تحصیل در رشته ی داروسازی در هلند صحبت کردیم. این رشته تحصیلی یکی از رشته های محبوب در هلند است که هم خانم ها و هم آقایان می توانند در آن ادامه تحصیل دهند. اگر شرایط ادامه تحصیل در این رشته را دارید، کافیست که از یکی از دانشگاه های برتر هلند پذیرش بگیرید. دقت کنید که بسته به شرایط هر یک از دانشگاه ها، دریافت پذیرش نیز می تواند متفاوت باشد.

اگر شرایط خاصی دارید و می خواهید با ریسک کمتر در رشته داروسازی در هلند تحصیل کنید، می توانید با مشاورین موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری در ارتباط باشید. مشاورین ما به دلیل داشتن تخصص و تجربه در حوزه مهاجرت تحصیلی دانشجویان، به شما امکان پذیرش در رشته داروسازی را به بهترین شکل ممکن و در بهترین دانشگاه های هلند می دهند.

سوالات متداول

1-هزینه ی تحصیل در رشته‌ی داروسازی در هلند چقدر است؟

-هزینه تحصیل داروسازی در هلند در بین دانشگاه های مختلف بر اساس مقاطع مختلف متفاوت است. دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا باید حدود 2 هزار یورو در سال پرداخت کنند. دانشجویان خارج از اتحادیه نیز می توانند با پرداخت 15 هزار تا 20 هزار یورو در سال در هلند ادامه تحصیل دهند. البته باید توجه داشته باشید که هزینه زندگی برای دانشجویان در هلند متفاوت از این مقدار است و حدود 1000 یورو در ماه می باشد. با یک حساب سرانگشتی می توانید متوجه شوید که ایرانیان باید در سال حدود 27 هزار یورو تا 32 هزار یورو هزینه پرداخت کنند.

2-درآمد متوسط یک داروساز در هلند چقدر است؟

-درآمد یک داروساز در هلند برای یک سال حدود 72 هزار یورو است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا