دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

راهنمای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

آخرین بروزرسانی: 30 مهر 1402

مقدمه

سرزمین کانادا به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت به عنوان مقصد نهایی جهت زندگی و کار، همواره جذابیت خاصی داشته است. این کشور با طبیعت خیره‌کننده، سیستم تحصیلی و بهداشتی برجسته، فرهنگ متنوع و جامعه متساوی و دوستانه، به مهاجران فرصتی منحصر به فرد برای شروع یک زندگی بهتر ارائه می ‌دهد، اما یافتن راهی مطمئن و موثر برای ورود به این سرزمین سرشار از امکانات، همواره چالش‌ های خود را دارد.
در این محتوا، ما قصد داریم به یکی از سریعترین و مطمئن ‌ترین مسیر های مهاجرت به کانادا، یعنی “مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج” پرداخته و شما را با تمام جزئیات این مسیر آشنا کنیم. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از مسیر های جذاب و موثر برای افرادی است که به دنبال اقامت دائم و بهبود کیفیت زندگی خود در این کشور پر از امکانات هستند. یکی از مزایای بزرگ مهاجرت از طریق ازدواج این است که نیازی به تمکن مالی ندارید. در چنین شرایطی همسر کانادایی شما مسئول ارائه تمکن مالی خواهد بود. این موضوع باعث می ‌شود فرصت بهتری برای افرادی با شرایط مالی متوسط یا ضعیف ایجاد گردد. علاوه بر این، مهاجرت از طریق ازدواج بدون نیاز به تحصیلات یا شغل خاصی انجام می‌ شود و نیازی به ارائه نمره زبان نخواهید داشت.
با مهاجرت از طریق ازدواج، شما از همان ابتدا اقامت دائم در کانادا را به دست می ‌آورید. همچنین می‌ توانید در این کشور کار کنید و درآمد داشته باشید. فرزندان وابسته شما می ‌توانند در مدارس کانادا به صورت رایگان تحصیل کنند و از پوشش بیمه درمانی بهره ‌مند باشند. پس از دریافت اقامت دائم کانادا، می‌ توانید با داشتن شرایط لازم، جهت اخذ شهروندی کانادا اقدام کرده و به امتیازات و حقوق شهروندان این کشور دست یابید. مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج امکانات و امتیازات خود را به شما ارائه می ‌دهد. همچنین برای شما فرصتی منحصر به فرد برای شروع یک زندگی بهتر را به ارمغان خواهد آورد.

قوانین ازدواج در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج دارای قوانین و مقررات خاصی است که باید رعایت شوند. این قوانین عبارتند از:
• شریک زندگی: برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، باید با یک فرد که شهروند کانادا است، ازدواج کنید. این فرد می ‌تواند یک شهروند کانادا یا مقیم دائم کشور باشد.
• تفاوت سنی: تفاوت سنی بین شما و شریک زندگی کانادایی مهم است. معمولا تفاوت سنی زیادی پذیرفته نمی ‌شود و ممکن است باعث شک و تردید مقامات مهاجرتی گردد.
• دین و زبان: اگر دین یا زبان شما با دین یا زبان شریک زندگی متفاوت است، این موضوع ممکن است تاثیر منفی داشته باشد. باید ثابت کنید که این تفاوت‌ ها پس از ازدواج، مشکلی ایجاد نخواهند کرد.
• اثبات ویژگی ‌های ازدواج: برای مهاجرت از طریق ازدواج، شما باید شرایط ازدواج مانند اراده و قصد جدی برای ازدواج و تشکیل یک خانواده را به اداره مهاجرت کانادا اثبات کنید.
• ازدواج ساختگی: مهاجرین نباید از ازدواج ساختگی برای گرفتن ویزا استفاده کنند. این موضوع باعث ایجاد مشکلات جدی و حتی از دست دادن اقامت می ‌شود.
• ازدواج حضوری: فرآیند ازدواج باید به صورت حضوری انجام شود و ازدواج آنلاین قابل قبول نیست.
• چند همسری: در کانادا چند همسری ممنوع است و می‌ تواند مجازات کیفری داشته باشد.
باید توجه داشت که پس از مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، برای اقامت دائم و شهروندی کانادا، باید فرآیند های دیگری را نیز طی کنید. همچنین، باید اطمینان داشته باشید که ازدواج شما مطابق با قوانین کانادا صورت گرفته است تا مشکلاتی در آینده ایجاد نشوند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج -پاسپورت

شرایط ویزای اسپانسرشیپ همسر

شرایط اسپانسرشیپ ( همسر) جهت مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا به شرح زیر می باشد.
شرایط اقامت در کانادا از طریق ازدواج برای افرادی که به عنوان اسپانسر همسر یا شریک زندگی خود اقدام به اسپانسر کردن دیگران می‌کنند به شرح زیر است:
• سن بالای 18 سال: اسپانسر باید حداقل سن قانونی یعنی 18 سال را داشته باشد. در نتیجه درخواست افرادی که کمتر از 18 سال دارند، رد خواهد شد.
• شهروندی یا اقامت دائم: اسپانسر باید شهروند کانادا یا دارای اقامت دائم (Permanent Resident) در کانادا باشد. این ویژگی اساسی برای اسپانسر بودن در مقابل دولت کانادا است.
• عدم دریافت کمک مالی از دولت: اسپانسر باید اثبات کند که بنا به هر دلیلی غیر از معلولیت، کمک مالی از دولت دریافت نمی‌ کند. این امر شامل دریافت هر نوع کمک اجتماعی یا وضعیت ‌های مالی خاص می ‌شود.
• توانایی تامین مالی: اسپانسر باید توانایی مالی داشته باشد تا همسر یا شریک زندگی خود را تامین کند. این تعهد مالی به مدت سه سال است و شامل تامین نیاز های اساسی شخص اسپانسر شونده می‌ شود. اسپانسر باید به دولت کانادا و شخص مورد حمایت امضا و تعهد دهد که این حمایت انجام خواهد شد.
• زندگی در کانادا: اگر اسپانسر شهروند کانادا است، باید در کانادا زندگی کند و تصمیم به زندگی در کانادا را داشته باشد، تا همسر یا شریک زندگی خود بتواند اقامت دائم بگیرد. اگر اسپانسر در حال حاضر در کانادا نیست، باید ثابت کند که وقتی همسر یا شریک زندگی آن اقامت دائم می ‌گیرد، قصد دارد به زندگی در کانادا بپردازد.
• عدم وجود همسر یا شریک زندگی دیگر: در زمان ارسال درخواست، اسپانسر نباید همسر یا شریک زندگی دیگری داشته باشد.
• عدم اسپانسر کردن فرد دیگر در 3 سال گذشته: در 3 سال گذشته نباید به عنوان اسپانسر برای همسر یا شریک زندگی دیگری اقدام کرده باشد. این شرط به منظور جلوگیری از سواستفاده جهت اقامت از طریق ازدواج به کانادا تعیین شده است.
• بدون سوء پیشینه جرمی: اسپانسر نباید محکوم به جرایمی همچون جرایم جنسی، جرائم علیه اشخاص، تهدید دیگران، خشونت خانگی و غیره باشد. در صورتی که به چنین جرائمی محکوم شده‌ باشد، تا مشروط به اعاده حیثیت، تبرئه یا پایان محکومیت و گذشت حداقل 5 سال، امکان اسپانسر کردن همسر یا شریک زندگی دیگری را نخواهد داشت.
• توافق ‌نامه: باید توافق ‌نامه‌ ای را همراه با اسپانسر شونده امضا کنید که در آن تعهدات و مسئولیت ‌هایتان نسبت به همسر یا شریک زندگی خود را مشخص کنید. این توافق ‌نامه شما را ملزم می کند که از نظر مالی از همسر یا شریک زندگی خود مراقبت کرده و نیاز های او را تامین کنید.
شرایط مذکور اسپانسرشیپ همسر برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج ضروری هستند. متقاضیان مهاجرت باید اطلاعات دقیق و کاملی از این الزامات داشته باشند. همچنین، در طی زمان ممکن است شرایط مهاجرت به کانادا تغییر کنند، بنابراین مهاجرین باید از آخرین اطلاعات و قوانین مهاجرتی آگاه باشند.

شرایط مهاجرت به کانادا برای اسپانسر شونده (از طریق ازدواج)

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج برای اسپانسرشونده (همسر شهروند یا مقیم دائم کانادا که تبعه غیر کانادایی هستند) به شرح زیر است:
• برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، باید حداقل 18 سال سن داشته باشید.
• باید فاقد سابقه کیفری باشید.
• باید معاینات پزشکی مرتبط با مهاجرت به کانادا را گذرانده و از نظر جسمی سالم باشید.
• باید توانایی اثبات واقعی بودن رابطه خود با همسر شهروند یا مقیم دائم کانادا را داشته باشید. این امر برای جلوگیری از ازدواج‌ های صوری به منظور مهاجرت است.
• ازدواج شما باید مطابق قوانین محلی و بین ‌المللی صورت گیرد و همچنین باید با نظر مقامات مهاجرتی کانادایی مطابقت داشته باشد.
• ازدواج باید به صورت حضوری صورت گیرد و ازدواج از راه دور جهت مهاجرت به کانادا مورد قبول نیست.
این شرایط به منظور اطمینان از صداقت و معتبر بودن ازدواج و عدم سواستفاده جهت ورود به کانادا درج شده اند. پس از طی کردن این مراحال، شما می ‌توانید به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم در این کشور را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، شما به مدارک و اسناد مختلفی نیاز دارید. این مدارک به منظور اثبات هویت، وضعیت مهاجرتی، وضعیت اقتصادی و اصالت ازدواج و دیگر موارد مورد نیاز هستند. در ادامه، مراحل و مدارک مهم جهت مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج توضیح داده می‌ شوند:
• مدارک هویتی:
– پاسپورت معتبر برای هر دو طرف (شما و همسر یا پارتنر خود).
– کپی از کارت تراکنش ‌های مالی برای تایید هویت (کارت اعتباری، کارت بانکی و غیره).
• مدارک ازدواج:
– ارائه مدارک مربوط به ازدواج.
• مدارک وضعیت مهاجرتی:
– برای شخص اسپانسر: مدارک شماره ویزای دائمی یا شناسنامه اقامت دائم کانادا.
– برای شخص اسپانسر شونده: ویزای موقت یا وضعیت مهاجرتی فعلی.
• مدارک مالی:
– گواهی از بانک یا سایر موسسات مالی که نشان دهنده توانایی مالی اسپانسر برای پشتیبانی از همسر یا اسپانسر شونده باشد.
– اسناد مالی دیگر مانند مواردی که تایید می‌ کنند اسپانسر می‌ تواند هزینه‌ های اساسی هر دو طرف را تامین کند.
• مدارک تحصیلی و شغلی:
– کپی از مدارک تحصیلی به همراه ترجمه.
– سوابق شغلی و نامه ‌های معرفی از کارفرما.
– مدارک و ترجمه ‌های مربوط به تجربیات کاری.
• سایر مدارک:
– ارائه هر مدرک یا سند اضافی که درخواست آن از سمت مقامات مهاجرتی کانادا صورت گرفته باشد.
• فرم‌های مربوطه:
– تکمیل فرم ‌های مهاجرتی مربوط به ازدواج و اسپانسرشیپ، از جمله IMM 5533، IMM 1344، IMM 0008 و غیره.
• عکس‌:
– عکس‌های رسمی برای اسپانسر و اسپانسر شونده.
توصیه می‌شود با دقت به جزئیات و مدارک مورد نیاز توجه کنید. همچنین در صورت نیاز به موسسات مهاجرتی معتبر مراجعه کنید تا درخواست مهاجرت شما با موفقیت پیگیری شود.

مهاجرت کردن به کانادا از طریق ازدواج

درخواست ویزای ازدواج کانادا

درخواست اقامت از طریق ازدواج می‌ تواند به دو صورت Inland و Outland صورت گیرد. این دو روش به تفاوت مکان زندگی شما و همسر یا پارتنر کانادایی شما و همچنین مراحل پروسه مهاجرتی مرتبط با درخواست اسپانسرشیپ ارتباط دارند. در ادامه توضیحات مربوط به هر دو روش ذکر شده است:

• روش Inland (داخلی):

– در این روش، شما و همسر یا پارتنر کانادایی خود باید هر دو داخل کشور کانادا زندگی کنید و تا زمانی که درخواست اسپانسرشیپ در حال بررسی است، در کانادا باقی بمانید.
– اگر با ویزایی غیر از ویزای کار در کانادا وارد شده باشید، می ‌توانید از این روش برای درخواست ویزای کاری Open Work Permit هم استفاده کنید.
– پس از ارسال درخواست، شما و همسرتان باید مراحل مختلف را در کانادا طی کنید. این امر شامل پرداخت هزینه ‌ها، ارائه مدارک مورد نیاز، انجام معاینات پزشکی و معاینات امنیتی می‌ شود.
– تا زمانی که اقامت دائم شما تایید نشود، شما باید در کانادا بمانید.

• روش Outland (خارجی):

– در این روش، یکی از شما در کانادا زندگی می‌ کند و دیگری خارج از کشور است.
– درخواست ابتدایی ویزا باید به سفارت یا کنسولگری کانادایی ارسال شود.
– شما و همسرتان ممکن است برای مصاحبه ‌ها و معاینات به کشوری دیگر سفر کنید. همچنین این مصاحبه ‌ها ممکن است به طور مجازی نیز انجام شود.
– پس از تایید ویزای موقت، شما باید به کانادا وارد شوید. پس از آن مراحل تبدیل ویزای موقت به دائم آغاز می‌ شود.
برای انتخاب روش مناسب برای درخواست اسپانسرشیپ، باید با وضعیت مهاجرتی و شرایط فردی خود آشنا باشید. همچنین ممکن است نکات و قوانین مذکور تغییر کنند.

زمان مورد نیاز جهت مهاجرت به کشور کانادا( از طریق ازدواج)

مدت زمان مورد نیاز برای پردازش درخواست ازدواج و مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج حدود 12 ماه می باشد.
توجه داشته باشید که مدت زمان ذکر شده ممکن است بسته به عوامل مختلفی نظیر نوع روش انتخابی (Inland یا Outland) و وضعیت مهاجرتی شما متغیر باشد.

سخن پایانی

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج به عنوان یکی از راه ‌های معتبر و محبوب برای دستیابی به اقامت دائم و شروع یک زندگی جدید در این کشور مورد بررسی قرار گرفت. مهاجرت از طریق ازدواج به زوجین این فرصت را می‌ دهد که رویا های خود را در کانادا به واقعیت تبدیل کنند.
متقاضیان باید توجه داشته باشند که مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج مستلزم پیروی از مراحل و شرایط خاصی است که شامل تایید اعتبار واقعیت ازدواج، ارائه مدارک لازم، پرداخت هزینه‌ های مربوطه و پیروی از زمانبندی‌ های مشخص می‌ شود. همچنین انتخاب میان روش ‌های Inland و Outland، نقش بسزایی جهت زمان مهاجرت شما به کانادا خواهد داشت.

برای مشاوره بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری، تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

1-آیا تفاوت سنی زیاد برای مهاجرت با ازدواج مهم است؟

-بله، تفاوت سنی زیاد، باعث شک شده و ممکن است با ویزای شما موافقت نشود.

2-آیا برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، تمکن مالی مهم است؟

-بله، شما باید توانید همسر خود را تا سه سال ساپورت نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا