دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تحصیل در رشته ی مهندسی مکانیک در آمریکا

آشنایی با شرایط و نکات تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در آمریکا

آخرین بروزرسانی: 10 مهر 1402

 تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در آمریکا درآمد زیادی خواهد داشت. رشته مهندسی مکانیک به عنوان یکی از بهترین رشته‌ های دانشگاهی شناخته می ‌شود. اگر شما در این رشته ادامه تحصیل دهید می‌ توانید سریعا وارد بازار کار گردید. آمریکا به عنوان یکی از بهترین کشورها شناخته می‌ شود که بین دانشجویان بین ‌المللی محبوبیت زیادی دارد. دانشگاه ‌های مطرح زیادی در آمریکا وجود دارند که امکانات آموزشی بی ‌نظیری را به دانشجویان ارائه می ‌دهند. رشته مهندسی مکانیک میانگین حقوق بالایی را به خود اختصاص می ‌دهد. در صورتی که می‌ خواهید رشته مهندس مکانیک را برای تحصیل در آمریکا انتخاب کنید باید شرایط عمومی و بسیاری از نکات مربوط به این رشته را ارزیابی کنید.

شرایط عمومی پذیرش رشته‌ مهندسی مکانیک کشور آمریکا

بررسی شرایط عمومی تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در آمریکا بسیار مهم است. در رشته مهندسی مکانیک هر یک از دانشجویان می‌ توانند طراحی و بهبود سیستم‌ ها را یاد بگیرند. دستگاه ‌های حرارتی و مکانیکی متفاوتی وجود دارند که در این رشته طراحی آنها آموزش داده خواهد شد. شما در رشته مهندسی مکانیک می‌ توانید از تجزیه و تحلیل انواع داده‌ های کامپیوتری استفاده کنید و آموزش ‌های لازم را دریافت نمایید. رشته مهندس مکانیک در مقاطع متفاوت دانشگاهی مانند دکتری، لیسانس یا فوق لیسانس ارائه می ‌گردد.

برای وارد شدن به این رشته شرایطی که هر یک از دانشگاه‌ ها ارائه می‌ دهند را باید بشناسید. به طور معمول دانشجویان برای وارد شدن به این رشته به گپ بالای 2.5 نیاز خواهند داشت. البته باید بدانید برای پذیرش بهترین دانشگاه‌ های آمریکا، معدل دانشجو اهمیت زیادی دارد. پیش نیازهای ضروری جهت تحصیل در رشته مهندسی مکانیک متفاوت هستند. شما باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله و همچنین مدرک زبان آیلتس را برای وارد شدن به رشته مهندس مکانیک ارائه دهید.

آزمون ورودی برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در آمریکا

بسیاری از دانشگاه‌ ها برای تحصیل در رشته مهندس مکانیک آمریکا دارای آزمون ‌های ورودی هستند. دانشجویان جهت دریافت پذیرش هر یک از این دانشگاه‌ ها به نمره قبولی آزمون‌ های ورودی نیاز پیدا می ‌کنند. جهت دریافت پذیرش مقطع کارشناسی ارشد شما باید مدرک زبان آیلتس که نمره آن 6.5 است را ارائه دهید. همچنین برای وارد شدن به مقطع دکتری باید مدرک زبان آیلتس شما با نمره ۷ ثبت گردد. دوره‌ های تحصیلی مربوط به رشته مکانیک در لیسانس که ۴ ساله است، فوق لیسانس که یک الی دو ساله می‌ باشد و همچنین در مقطع دکتری که ۴ ساله می ‌باشد ارائه خواهد شد. بعد از تمام شدن رشته مورد نظر دانشجویان بر اساس گرایش خود قادر خواهند بود در بسیاری از کارخانه ‌های متفاوت، نیروگاه‌ ها و … مشغول به کار شوند.

گرایش های مهندس مکانیک دانشگاه های کشور آمریکا

برای اینکه تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در آمریکا را ادامه دهید باید گرایش‌ های این رشته را به طور دقیق بشناسید. رشته مهندس مکانیک در گرایش ‌های گوناگون و مقاطع متفاوت ارائه می ‌گردد. هر یک از گرایش‌ هایی که مربوط به این رشته هستند تمرکز یادگیری شما را روی برخی از اصول افزایش می‌ دهند. شما می ‌توانید گرایش‌ های مربوط به حرارت و سیالات، تاسیسات حرارتی و برودتی، جامدات، مکانیک خودرو، ساخت و تولید که مربوط به دوره لیسانس هستند را انتخاب کنید. همچنین در دوره فوق لیسانس و دکتری می‌ توانید گرایش ‌های تبدیل انرژی، بیو مکانیک، ساخت و تولید، مکاترونیک، طراحی کاربردی، مهندسی خودرو، مهندسی هسته ‌ای و … را انتخاب نمایید. با انتخاب هر یک از این گرایش ‌ها به راحتی می ‌توانید در شغل‌ های متفاوت مشغول به کار شوید. هر یک از شغل‌ ها درآمد زیادی برای شما رقم می ‌زنند.

دانشگاه - تحصیل در رشته ی مهندسی مکانیک در آمریکا

تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در آمریکا و آشنایی با بهترین دانشگاه ها

جهت ادامه تحصیل در رشته مهندس مکانیک آمریکا، باید دانشگاه ‌های برتر این رشته را بشناسید. آمریکا دارای ۱۵۰ کالج و دانشگاه است که هر یک از آنها آموزش مهندس مکانیک را به دانشجویان ارائه می ‌دهند. از آنجایی که کشور آمریکا یکی از کشورهای صنعتی و پیشرفته است فضای کار بی‌ نظیری را برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم خواهد کرد. در صورتی که شما در دانشگاه‌ های مطرح آمریکا پذیرش گردید، به دلیل بالا بودن کیفیت تدریس دروس، شانس بیشتری برای پیدا کردن کار خواهید داشت. هدف بیشتر دانشجویان بین‌المللی که وارد رشته مهندس مکانیک آمریکا می ‌شوند پیدا کردن کار مناسب است.

شرایط قبولی در رشته مهندس مکانیک بسیار سخت می ‌باشد. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارند باید سطح علمی ‌شان بالا باشد. هر یک از دانشگاه‌ های برتر آمریکا برای تحصیل در رشته مهندس مکانیک، شرایط متفاوتی را برای دانشجویان فراهم می کنند. در صورتی که شما می‌ خواهید وارد دانشگاه‌ های آمریکا شوید و رشته مهندس مکانیک را انتخاب کنید باید شرط پذیرش هر یک از دانشگاه ‌ها را ارزیابی نمایید.

نحوه پذیرش دانشگاه های کشور آمریکا برای تحصیل رشته مهندسی مکانیک

یکی از مهمترین نکاتی که جهت تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در آمریکا اهمیت دارد آشنایی با نحوه پذیرش دانشگاه‌ ها می ‌باشد. دانشجویان برای وارد شدن به دانشگاه‌ های مورد نظر باید نامه پذیرش را ابتدا دریافت نمایند. هر یک از دانشگاه‌ ها و کالج‌ های آمریکا برای اینکه دانشجویان را بپذیرند معیارهای گوناگونی را در نظر خواهند داشت. به طور معمول برای اینکه بتوانید پذیرش رشته مهندسی را دریافت کنید باید معدلتان بالا باشد. دریافت گپ تحصیلی بالای 2.5 یکی دیگر از شرایط به شمار می ‌رود. در بسیاری از دانشگاه ‌ها معدل بالا ضروری است، ارائه مدرک زبان به عنوان یکی دیگر از شرایط پذیرش دانشگاه ‌ها به شمار می‌ رود.

شما بر اساس مقطع تحصیلی که انتخاب می‌کنید به نمره آیلتس ۶ یا ۷ نیاز دارید. برای تحصیل در رشته مهندس مکانیک آمریکا، دانشگاه‌ های مطرح سطح زبان بالاتری را نیاز دارند. در بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا دانشجویان نیاز است که نمره آزمون ورودی را کسب کنند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در آمریکا

برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در آمریکا باید مدارک متفاوتی را ارائه دهید. در واقع اگر شما می‌ خواهید پذیرش دانشگاه‌ های آمریکا را دریافت کنید باید مدارکی مانند مدرک زبان، مدرک تحصیلی، ریز نمرات مقاطع تحصیل قبلی، مدارک هویتی و … را تحویل دهید. همچنین باید شما نمره قبولی آزمون‌ های ورودی دانشگاه را کسب کنید. تکمیل کردن فرم درخواست پذیرش و همچنین فیش پرداخت هزینه پذیرش، مدارک دیگری هستند که باید ارائه شوند. هر یک از این مدارک را باید تکمیل کرده و به دانشگاه‌ های مورد نظر ارائه دهید. در صورتی که مدارک شما تکمیل نباشند نمی ‌توانید برای وارد شدن به رشته مهندس مکانیک دانشگاه‌ های آمریکا اقدام کنید.

شرایط کار بعد از تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در آمریکا

بعد از تحصیل در رشته مهندسی مکانیک آمریکا باید شرایط کار این رشته را ارزیابی نمایید. آمریکا به عنوان یکی از بهترین کشورهای دنیا معرفی می‌ شود. پالایشگاه‌ ها، کارخانه‌ ها و نیروگاه‌ های زیادی در این کشور هستند که فعالیت گسترده ‌ای دارند. رشته مهندسی مکانیک از آنجایی که دارای گرایش ‌های گوناگون می ‌باشد برای فعالیت در کسب و کارهای متفاوت بهترین گزینه است. بازار کار این رشته از آنجایی که صنعتی است مطلوب می‌ باشد. این مسئله موجب شده که دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا، رشته مهندسی مکانیک را انتخاب کنند. درآمدی که مهندس مکانیک در آمریکا به دست می‌ آورد نسبت به بسیاری از دیگر مشاغل بیشتر می‌ باشد. بر همین اساس باید بگوییم شرایط کار در رشته مهندسی مکانیک کشور آمریکا بسیار عالی است و میزان حقوق مهندسین روز به روز افزایش پیدا می‌ کند.

کار پس از تحصیل در رشته ی مهندسی مکانیک در آمریکا

مزیت های تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در آمریکا

برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در آمریکا باید مزیت ‌های این رشته را به طور کامل ارزیابی کنید. رشته مهندسی مکانیک کشور آمریکا مزایای زیادی دارد که عبارت هستند از :

  1. کسب درآمد زیاد

یکی از مهم‌ ترین مزیت‌ های تحصیل در رشته مهندس مکانیک آمریکا، این است که درآمد زیادی دارد. به طور کلی باید به خوبی بدانید آمریکا به عنوان یکی از پولدارترین کشورهای جهان شناخته می‌ شود. این کشور برای مهندسان مکانیک شرایط بی ‌نظیری را فراهم می‌ کند. هر یک از مهندسان مکانیک که کار خود را به خوبی بلد هستند می ‌توانند وارد شغل‌ های مناسب شوند و درآمد زیادی کسب کنند. مهندسین مکانیک با وارد شدن به شغل‌ های حرفه‌ ای و کسب درآمد بالا رضایت شغلی خواهند داشت.

  1. ایجاد بهترین محیط کار

یکی دیگر از مزیت‌ های تحصیل در رشته مهندسی مکانیک آمریکا این است که بهترین و حرفه ‌ای‌ترین محیط کاری برای مهندسین فراهم می ‌گردد. تمامی دستگاه‌ ها و سیستم‌ های شرکت ‌ها، کارخانه‌ها، نیروگاه‌ ها، پالایشگاه‌ ها و … در آمریکا جدید هستند. بر همین اساس مهندسین می‌ توانند در حرفه‌ ای‌ ترین محیط کاری با ایده‌ های خلاقانه کار کنند و تجربه بیشتری به دست آورند. محیط کاری در بسیاری از کارخانه ‌های آمریکا مناسب است و این مسئله موجب شده تا افراد زیادی، رشته مهندس مکانیک را برای آینده شغلی خود انتخاب کنند.

  1. تحصیل در رشته مهندسی مکانیک آمریکا رتبه یک را به خود اختصاص داده است

یکی دیگر از مزیت‌ های تحصیل در رشته مهندس مکانیک آمریکا این است که این رشته رتبه اول را در بین مشاغل مهندسی کسب کرده است. مشاغل مهندسی که در کشور آمریکا هستند تعدادشان زیاد می ‌باشد. هر یک از این مشاغل درآمد متفاوتی را به خود اختصاص می ‌دهند. رشته مهندسی به عنوان یکی از رشته‌ های بسیار عالی شناخته می ‌شود که رتبه بالایی دارد. افرادی که فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک هستند می ‌توانند رتبه اول را در بین مشاغل مهندسی داشته باشند.

  1. استفاده از امکانات متنوع

یکی دیگر از مزیت‌ های تحصیل در رشته مهندس مکانیک آمریکا این است که امکانات زیادی برای دانشجویان فراهم می‌ شود. دانشجویانی که در این رشته فعالیت می ‌کنند می‌توانند از امکانات دانشگاه ‌های متنوع استفاده نمایند. میانگین حقوق مهندسین مکانیک در کشور آمریکا بسیار بیشتر از میانگین درآمد دیگر مشاغل خواهد بود. این مسئله موجب شده تا دانشجویان فارغ التحصیل رشته مهندس مکانیک به دنبال بهترین شغل در مکان‌ های متفاوت باشند. در واقع شما بعد از اینکه از رشته مهندس مکانیک فارغ التحصیل می‌ شوید بدون از دست دادن زمان می‌ توانید بهترین شغل را برای خود انتخاب کنید.

تحصیل در رشته ی مهندسی مکانیک در آمریکا

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در آمریکا

برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در آمریکا باید بهترین دانشگاه ‌های این رشته را بشناسید. دانشگاه‌ های زیادی در آمریکا وجود دارند که هر یک از آنها رشته‌ های متفاوتی را آموزش می ‌دهند. دانشگاه فنی ماساچوست به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌ هایی است که رشته مهندسی مکانیک را به صورت اصولی آموزش خواهد داد. این دانشگاه رتبه یک را بین انواع دانشگاه‌ ها کسب کرده است. دانشگاه استنفورد و دانشگاه هاروارد به عنوان دیگر دانشگاه‌ هایی هستند که رتبه ۲ و ۳ را بین انواع دانشگاه‌ های آمریکا برای رشته مهندس مکانیک دریافت کرده‌ اند.

شهریه سالانه هر یک از این دانشگاه‌ ها نسبت به دیگر دانشگاه‌ ها بالاتر خواهد بود. شما می ‌توانید برای تحصیل در رشته مهندس مکانیک آمریکا وارد دانشگاه‌ های متفاوت دیگر مانند دانشگاه کالیفرنیا برکلی، دانشگاه میشیگان، موسسه فناوری جورجیا و موسسه فناوری کالیفرنیا شوید. هزینه و شهریه هر یک از این دانشگاه‌ ها با یکدیگر فرق می‌ کند. بر همین اساس برای پذیرش هر یک از دانشگاه‌ ها باید رتبه و هزینه آنها را به طور دقیق ارزیابی کنید.

جمع بندی

جهت ادامه تحصیل در رشته‌ی مهندسی مکانیک در آمریکا شرایط بی ‌نظیری فراهم می‌ گردد. در واقع اگر شما بتوانید وارد دانشگاه ‌های آمریکا برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک شوید آینده خود را روشن ‌تر کرده ‌اید. تنها مسئله‌ ای که برای پذیرش دانشگاه‌ های آمریکا اهمیت دارد پروسه سختگیرانه‌ ای است که دانشگاه ‌های آمریکا برای دانشجویان بین ‌المللی در نظر می‌ گیرند. اگر شما مدارک کامل برای وارد شدن به دانشگاه‌ های معتبر آمریکا داشته باشید بدون شک در کمترین بازه زمانی می ‌توانید در این دانشگاه‌ ها ادامه تحصیل دهید و آینده کاری بی‌ نظیری را برای خود رقم بزنید.

برای دریافت مشاوره برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های آمریکا با موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری تماس بگیرید.

سوالات متداول:

1- نمره آیلتس برای تحصیل در رشته ی مهندسی مکانیک در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری چقدر باید باشد؟

– جهت دریافت پذیرش مقطع کارشناسی ارشد شما باید مدرک زبان آیلتس که نمره آن 6.5 است را ارائه دهید. همچنین برای وارد شدن به مقطع دکتری باید مدرک زبان آیلتس شما با نمره ۷ ثبت گردد.

2- مدارک مورد نیاز برای پذیرش در رشته ی مهندسی مکانیک در آمریکا چیست؟

– باید مدارکی مانند مدرک زبان، مدرک تحصیلی، ریز نمرات مقاطع تحصیل قبلی، مدارک هویتی و … را تحویل دهید. همچنین باید شما نمره قبولی آزمون‌ های ورودی دانشگاه را کسب کنید. تکمیل کردن فرم درخواست پذیرش و همچنین فیش پرداخت هزینه پذیرش، مدارک دیگری هستند که باید ارائه شوند.

3- بهترین دانشگاه های مهندسی مکانیک در آمریکا چیستند؟

– دانشگاه فنی ماساچوست به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌ هایی است که رشته مهندسی مکانیک را به صورت اصولی آموزش خواهد داد. این دانشگاه رتبه یک را بین انواع دانشگاه‌ ها کسب کرده است. دانشگاه استنفورد و دانشگاه هاروارد به عنوان دیگر دانشگاه‌ هایی هستند که رتبه ۲ و ۳ را بین انواع دانشگاه‌ های آمریکا برای رشته مهندس مکانیک دریافت کرده‌ اند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا