دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
هزینه اجاره خانه در کشور انگلستان

هزینه های خوابگاه و اجاره خانه در کشور انگلستان + عوامل موثر

کشور انگلستان یکی از کشورهای خوب با دانشگاه های تحصیلی عالی برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی است. اگر قصد تحصیل در انگلستان را دارید، باید در ابتدا بدانید که هزینه تحصیل در کشور انگلستان چقدر است و مطابق با هزینه های تحصیل و زندگی در کشور انگلستان، از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید. واقعیت این است که یکی از مواردی که بسیار برای دانشجویان مهم است، هزینه های خوابگاه و اجاره خانه در کشور انگلستان می باشد.

به هر حال هر دانشجویی که به کشور انگلستان سفر می کند، مجبور به پرداخت هزینه های یک اقامتگاه هست. حال ممکن است این اقامتگاه یک خانه در شهر لندن باشد یا یک خوابگاه دانشجویی در هر شهر دیگر انگلستان. در ادامه این مقاله قصد داریم به طور کامل هزینه های خوابگاه و اجاره خانه در کشور انگلستان را بررسی کنیم. بنابراین، اگر قصد اجاره خانه در کشور انگلستان و یا رزرو خوابگاه های دانشجویی بعد از مهاجرت به انگلستان را دارید، این مقاله را از دست ندهید.

هزینه های خوابگاه و اجاره خانه در کشور انگلستان چقدر است؟

همانطور که می دانید برای پذیرش در کشور انگلستان به عنوان دانشجو باید هزینه های متفاوتی را پرداخت کنید. به غیر از هزینه پذیرش در دانشگاه که بر اساس رشته تحصیلی می تواند از 10 هزار پوند در سال تا 57 هزار پوند متغیر باشد، می بایست هزینه های خوابگاه و اجاره خانه در کشور انگلستان را نیز پرداخت کنید.

هزینه های خوابگاه و اجاره خانه در کشور انگلستان بسیار متغیر است. برخی از دانشجویان در خوابگاه های دولتی با حداقل هزینه زندگی خودشان را آغاز می کنند و بعضی دیگر مجبور به اجاره خانه می شوند. به طور کلی، هزینه اجاره خوابگاه از 250 پوند تا 880 پوند در ماه متغیر است. هزینه اجاره خانه نیز می تواند بین 950 پوند تا 200 پوند در ماه باشد. این به شما بستگی دارد که بسته به شرایط خودتان اقامت در خوابگاه های دانشجویی را انتخاب کنید یا اجاره خانه شخصی را. در هر صورت باید یک برآورد کلی از هزینه های خوابگاه و اجاره خانه در کشور انگلستان داشته باشید.

هزینه خوابگاه های دولتی در کشور انگلستان

یکی از انواع خوابگاه هایی که در کشور انگلستان به دانشجویان خدمات ارائه می کنند، خوابگاه های دولتی هستند. هزینه خوابگاه های دولتی در کشور انگلستان بسته به سال ورود شما به این کشور متفاوت خواهد بود. همچنین امکانات هر یک از خوابگاه های کشور انگلستان نیز با هم متفاوت بوده و توصیه می کنیم که اگر حساسیت زیادی برای انتخاب خوابگاه هایی با خدمات عالی دارید، حتما جزئیات خوابگاه های دولتی کشور انگلستان را بررسی کنید.

هزینه خوابگاه های دولتی در کشور انگلستان بسته به شهر محل اقامت، امکانات خوابگاه و عوامل مختلف دیگر بین 250 پوند تا حدود 400 پوند در ماه متغیر است. بنابراین، اگر نیاز به یک خوابگاه دولتی با امکانات خوب داشته باشید، می توانید با در نظر گرفتن 400 پوند هزینه در ماه این خوابگاه را اجاره کنید و یک اقامت دانشجویی کم دردسر داشته باشید.

هزینه خوابگاه های خصوصی در کشور انگلستان

برخی از دانشجویان به دلیل شرایط تحصیل و زندگی خودشان، مجبور به اجاره خوابگاه های خصوصی می شوند. هزینه خوابگاه های خصوصی در کشور انگلستان متفاوت است. اما قطعا این هزینه از هزینه اجاره خوابگاه دولتی بیشتر می باشد. بسته به محل خوابگاه، امکاناتی که به دانشجویان ارائه می کند و موارد این چنینی، هزینه خوابگاه های خصوصی در کشور انگلستان تعیین می شود.

به طور کلی در سال 2023 قیمت اجاره خوابگاه خصوصی برای دانشجویان به صورت هفتگی بین 110 پوند تا 220 پوند می باشد. یعنی اگر یک خوابگاه با کیفیت و با امکانات کامل بخواهید، باید حدود 880 پوند در ماه اجاره آن را پرداخت کنید که این مبلغ 2 برابر بیشتر از هزینه خوابگاه های دولتی در کشور انگلستان است. با این حال اجاره خوابگاه های خصوصی در کشور انگلستان برای بسیاری از دانشجویان به صرفه است.

هزینه اجاره خانه در کشور انگلستان

بررسی هزینه های خوابگاه و اجاره خانه در کشور انگلستان فقط مربوط به هزینه های خوابگاه دولتی و خصوصی نمی شود. برخی از دانشجویان به دلیل شرایط خاصی که دارند، ترجیح می دهند به جای اجاره خوابگاه دولتی یا خصوصی، خانه اجاره کنند. برای این کار دانشجو می تواند به تنهایی یک خانه را در کشور انگلستان اجاره کند. یا اینکه با جمعی از دانشجویان دیگر یک خانه مشترک اجاره نماید.

هزینه اجاره خانه در کشور انگلستان در بازه های قیمتی متفاوتی است. چرا که به هر حال  عوامل زیادی از جمله متراژ خانه، شهر خانه و امکانات آن می توانند روی هزینه اجاره خانه در کشور انگلستان موثر باشند. طبق آخرین آمار ارائه شده در سال 2023 دانشجویان می توانند با حدود 650 پوند در ماه یک سوئیت کوچک در لندن اجاره کنند. این در حالی است که قیمت اجاره سوئیت در سایر شهرهای انگلستان کاهش پیدا می کند و به 550 پوند نیز می رسد.

هزینه اجاره خانه یک خوابه در کشور انگلستان

هزینه ذکر شده برای اجاره خانه در کشور انگلستان، مربوط به هزینه اجاره یک سوئیت کوچک دانشجویی بود. اما ممکن است دانشجویان نیاز به اجاره یک آپارتمان یا خانه مشترک داشته باشند. در چنین شرایطی باید حداقل یک خانه یک خوابه اجاره شود تا نیازهای هر یک از دانشجویان در خانه مشترک تامین گردد.

هزینه اجاره خانه یک خوابه در شهر لندن حدود 1650 پوند در ماه است. اما اگر بخواهید در شهرهای دیگر کشور انگلستان خانه اجاره کنید، می توانید با پرداخت حدود 1250 پوند در ماه یک خانه یک خوابه خوب داشته باشید. بنابراین، هزینه های اجاره خانه یک خوابه در کشور انگلستان بسته به اینکه خانه در لندن باشد یا شهرهای دیگر متفاوت است.

هزینه اجاره خانه در حومه شهرهای انگلستان

تفاوت قیمت اجاره خانه در کشور انگلستان فقط مربوط به شهر لندن و سایر شهرهای دیگر نیست. بلکه هزینه اجاره خانه در مرکز شهر یا حومه شهر نیز متفاوت است. اگر نیاز به اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهرهای انگلستان داشته باشید، باید حداقل 1250 پوند تا 2000 پوند پول آماده کنید و برای هر ماه اجاره بها پرداخت نمایید.

در شرایطی که دانشجویان بتوانند در حومه شهرهای انگلستان زندگی کنند، این هزینه اجاره خانه پایین می آید. به طوری که می توانید با حدود 1200 پوند تا 1600 پوند در حومه شهرهای انگلستان خانه اجاره دهید. البته این قیمت ها تقریبی هستند و تا زمانی که بررسی دقیقی در مورد هزینه اجاره خانه نداشته باشید، نمی توانید برآورد دقیق روی هزینه های اجاره خانه داشته باشید.

هزینه های خوابگاه و اجاره خانه در کشور انگلستان چقدر است؟

قیمت اجاره خانه دانشجویی در کشور انگلستان بر اساس چه عواملی تعیین می شود؟

هزینه های خوابگاه و اجاره خانه در کشور انگلستان برای دانشجویان بسیار متفاوت است. به ویژه اگر دانشجویان نیاز به اجاره خانه در انگلستان را داشته باشند. به طور کلی، اجاره خانه دانشجویی اگر به صورت مشترک انجام شود، می تواند باعث کاهش هزینه های دانشجویان در دراز مدت شود. چرا که قیمت اجاره خانه در میان دانشجویان تقسیم خواهد شد. در نظر گرفتن عوامل زیر که روی قیمت اجاره خانه دانشجویی در انگلستان تاثیر می گذارند نیز بسیار حائز اهمیت است.

·شهر قرارگیری خانه

همانطور که اشاره کردیم قیمت اجاره خانه در شهر لندن حداقل 400 پوند در ماه بیشتر از قیمت اجاره خانه در شهرهای دیگر انگلستان با همان شرایط است. البته دانشجویان باید بر اساس شهر تحصیل خودشان خانه اجاره کنند. بنابراین، تغییر شهر قرارگیری خانه در کشور انگلستان توسط دانشجو امکان پذیر نیست.

·متراژ خانه اجاره شده

متراژ خانه اجاره شده در کشور انگلستان تاثیر مستقیمی روی قیمت اجاره خانه دارد. به طول کلی خانه های بزرگ مناسب دانشجویان نیستند. چرا که هم قیمت بالایی دارند، هم قبوض برق، آب و … آن ها گران است. بهتر است که دانشجویان برای صرفه جویی در هزینه های خودشان هم که شده به دنبال خانه های یک خوابه یا سوئیت باشند.

·امکانات خانه اجاره شده

امکانات خانه اجاره شده، نوساز بودن خانه و عوامل این چنینی روی قیمت اجاره خانه در کشور انگلستان موثر  هستند. هر چقدر خانه اجاره شده دارای امکانات بیشتری باشد، باید هزینه بیشتری را برای اجاره آن خانه پرداخت کرد. در هر صورت این به شما بستگی دارد که چه خانه ای را با چه امکاناتی اجاره کنید.

·خیابان و محله قرارگیری خانه

یکی از مواردی که روی قیمت اجاره خانه دانشجویی در کشور انگلستان تاثیر می گذارد، خیابان و محله قرارگیری خانه است. به هر حال هزینه های خوابگاه و اجاره خانه در کشور انگلستان وابسته به محل قرارگیری آن ها دارد. چرا که هر یک از شهرهای انگلستان نیز مانند شهرهای کشور ایران داری خیابان های معروف و با امکانات خوب و محله های ضعیف تر هستند. بنابراین، قیمت اجاره بها بر اساس این عامل نیز متغیر است.

هزینه اجاره خانه در کشور انگلستان

قبوض خانه اجاره ای باید توسط دانشجو پرداخت شود؟

یکی از سوالات رایجی که دانشجویان در مورد اجاره خانه و خوابگاه دانشجویی می پرسند، این است که باید هزینه های جانبی مانند قبوض خانه را نیز خودشان پرداخت کنند؟ واقعیت این است که قوانین پرداخت قبوض خانه اجاره ای در انگلستان مشابه با کشور ایران است. هر خانه ای که به مستاجر اجاره داده شد، مستاجر موظف است که قبوض مربوط به آن خانه را پرداخت کند.

فقط در شرایطی که در قرارداد اجاره خانه توسط دانشجو نوشته شود که صاحب خانه موظف به پرداخت قبوض است، قبوض توسط صاحب خانه پرداخت خواهد شد. اگر روی این موضوع حساس هستید، حتما باید با صاحب خانه صحبت کنید تا شرایط پرداخت قبوض خانه اجاره ای را به شما توضیح دهد. در نظر داشته باشید که در اکثر موارد نیاز به پرداخت قبوض خانه اجاره ای دارید. بنابراین، حتما علاوه بر اینکه یک بودجه ای را برای اجاره خانه اختصاص می دهید، باید یک مبلغی را تحت عنوان اجاره خانه نیز در نظر بگیرید.

موضوع دیگری که لازم می دانیم به آن اشاره کنیم، این است که قبوض خانه اجاره ای مشترک باید توسط همه دانشجویان پرداخت شود. بنابراین، اگر به طور مثال یک خانه اجاره ای در لندن دارید که 4 دانشجو در آن زندگی می کنند، می توانید جمع قبوض را بین دانشجویان تقسیم کنید. در این صورت مجددا در هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد.

صرفه جویی در هزینه های خوابگاه و اجاره خانه در کشور انگلستان

طبق توضیحات این مقاله، هزینه های خوابگاه و اجاره خانه در کشور انگلستان تحت تاثیر عوامل بسیار متنوعی است. این امر دست شما را به عنوان یک دانشجو در کشور انگلستان باز می گذارد تا بتوانید با خیالی راحت هزینه های خودتان را کاهش دهید. به عنوان یک دانشجویی که قصد زندگی فردی در کشور انگلستان را دارید، نیازی به اجاره خانه های بزرگ 1 یا چند خوابه ندارید. می توانید با اجاره یک سوئیت کوچک در هزینه های اجاره خانه در کشور انگلستان صرفه جویی کنید.

بسیاری از دانشجویان بین المللی در کشورهای مختلف که قصد اجاره خانه در کشور انگلستان را دارند، ترجیح می دهند که با چند دانشجوی دیگر خانه اجاره کنند. در این صورت هزینه اجاره خانه در کشور انگلستان بین دانشجویان مختلف تقسیم می شود. بدین ترتیب هم می توانید خانه های بزرگ، جادار و با امکانات خوب را رزرو کنید؛ هم هزینه کمتری برای اجاره خانه پرداخت کرده اید.

علاوه بر دو راه توضیح داده شده برای کاهش هزینه های زندگی در کشور انگلستان برای دانشجویان یک راه دیگر نیز وجود دارد. اگر دانشجو هستید می توانید از فرصت استفاده کنید و خوابگاه های دانشجویی را اجاره کنید. بسته به نوع خوابگاه هزینه ای که در ماه پرداخت می کنید، متفاوت است. اما اگر شرایط اجاره خانه گروهی را ندارید، اجاره خوابگاه می تواند مقرون به صرفه تر باشد.

سخن پایانی

اهمیت توجه به هزینه های خوابگاه و اجاره خانه در کشور انگلستان به قدری است که توصیه می کنیم همه دانشجویان قبل از برنامه ریزی برای سفر به کشور انگلستان در مورد این هزینه ها اطلاعات کسب کنند. اطلاعات این مقاله اطلاعات تقریبی در مورد هزینه های خوابگاه و اجاره خانه در انگلستان بودند. ممکن است در سال های جدید این هزینه ها همزمان با نرخ تورم نیز افزایش پیدا کنند. از این رو شما می توانید با ورود به سایت های اجاره خانه در انگلستان، با تماس با موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری، اطلاعات دقیق تری در مورد هزینه های اجاره خانه در این کشور بدست بیاورید.

سوالات متداول

1-حداقل هزینه ی اجاره خانه در انگلستان چقدر است؟

– طبق آخرین آمار ارائه شده در سال 2023 دانشجویان می توانند با حدود 650 پوند در ماه یک سوئیت کوچک در لندن اجاره کنند.

2-هزینه ی خوابگاه های خصوصی در انگلستان چقدر است؟

-به طور کلی در سال 2023 قیمت اجاره خوابگاه خصوصی برای دانشجویان به صورت هفتگی بین 110 پوند تا 220 پوند می باشد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا