دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*

معرفی دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کانادا

آخرین بروزرسانی: 26 مهر 1402

آشنایی و معرفی دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کانادا

کانادا دارای دانشگاه‌ ها و کالج ‌های بسیار زیادی است که برخی از آنها زبان اصلی آموزششان، فرانسوی می‌ باشد. با معرفی دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کانادا می‌ توانید انواع این دانشگاه‌ ها را از نظر مقطع تحصیلی، ویژگی‌ های آموزشی و …  جهت تحصیل در کانادا بشناسید. کبک به عنوان تنها ایالت کانادا شناخته می ‌شود که بیشتر جمعیت این ایالت زبان اصلی شان فرانسوی است. استان کبک از نظر مساحت به عنوان بزرگترین استان ایالت کانادا شناخته می‌ شود و حدود ۸ میلیون نفر جمعیت دارد. برخی از مهم‌ ترین دانشگاه‌ هایی که در ایالت ‌های متفاوت کانادا قرار گرفته ‌اند و زبان اصلی آنها فرانسوی می ‌باشد را در این مطلب می ‌خواهیم معرفی کنیم.

معرفی دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کانادا با جزئیات

معرفی دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کانادا را همراه با ویژگی‌ های آموزشی و رتبه‌ بندی که دارند ارائه می دهیم. برخی از مهمترین دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کشور کانادا عبارت هستند از :

  1. دانشگاه شربروک

یکی از مهم ‌ترین دانشگاه‌ های فرانسوی زبان کانادا، دانشگاه فرانسوی شربروک است. این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه‌ های دولتی ایالت کبک شناخته می‌ شود. در این دانشگاه بیشتر از ۴۰ هزار دانشجو حضور دارند. از زمان تاسیس دانشگاه، دانشجویان بین المللی زیادی در این دانشگاه فعالیت می‌ کنند. حدود ۳۰۰۰ دانشجو که در این دانشگاه حضور دارند که از کشورهای خارجی آمده‌ اند. همچنین حدود ۶ هزار کارمند در این دانشگاه کار می‌ کنند. این دانشگاه در قسمت جنوبی کبک قرار گرفته است و حدود ۱۵۰ کیلومتر از مونترال فاصله دارد. همچنین دانشگاه شربروک تنها ۴۰ کیلومتر با مرز آمریکا فاصله دارد.

شرایط پذیرش دانشگاه شربروک

برای رفتن به دانشگاه فرانسوی زبان کانادا یعنی دانشگاه شربروک باید شرایط پذیرش آن را ارزیابی کنید. این دانشگاه را به عنوان یکی از مهم ‌ترین دانشگاه‌ های شهر شربروک ایالت کانادا می‌ شناسند که رتبه بالایی دارد. اگر شما با زبان فرانسه آشنا نباشید تا چند ترم اول می ‌توانید با زبان انگلیسی وارد دوره ‌های آموزشی دانشگاه شوید. حداقل نمره آیلتس که برای پذیرش دانشگاه نیاز دارید 6.5 است. اگر شما بخواهید با زبان فرانسه وارد دانشگاه شوید میانگین نمره متوسط زبان فرانسه را باید کسب نمایید. هزینه بیمه برای وارد شدن به این دانشگاه باید پرداخت گردد. برای کسب پذیرش این دانشگاه نیاز است که فرم دانشگاه را پر کنید.

مقاطع تحصیلی دانشگاه فرانسوی زبان کانادا شربروک

مقاطع تحصیلی دانشگاه فرانسوی زبان کانادا شربروک متفاوت هستند. این دانشگاه در سه مقطع تحصیلی، دانشجویان بین ‌المللی را می‌ پذیرد. مقطع کارشناسی، مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری به عنوان مهمترین مقاطع تحصیلی این دانشگاه هستند. دوره مقطع کارشناسی ۳ الی ۴ ساله است و دوره کارشناسی ارشد حدود ۱۸ ماه تا ۲ سال زمان می‌ برد. مقطع دکتری این دانشگاه حدود ۳ الی ۵ سال می ‌باشد. رشته‌ های حقوق، هنر، پزشکی، کامپیوتر، مهندسی و رشته‌ های انسانی مهم‌ ترین رشته ‌های تحصیلی این دانشگاه به شمار می ‌روند. این دانشگاه به هر یک از فارغ التحصیلان خود جهت دریافت مجوز کار، یاری خواهد کرد.

  1. معرفی دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کانادا و دانشگاه لاوال

زمان معرفی دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کانادا باید با دانشگاه لاوال آشنا باشید. زبان اصلی این دانشگاه فرانسوی است. ملکه ویکتوریا در سال ۱۸۵۲ دانشگاه فرانسوی لاوال را تاسیس کرد. باید بدانید نام این دانشگاه را به انگلیسی ترجمه نکرده ‌اند و نام آن فرانسوی است. دانشگاه لاوال در ایالت کبک قرار گرفته و هر ساله دانشجویان بین ‌المللی زیادی را می ‌پذیرد. در سال ۲۰۲۲ بیشتر از ۳۵۰ رشته تحصیلی در این دانشگاه راه ‌اندازی شد. حدود ۳۸ هزار دانشجوی بومی در این دانشگاه حضور دارند.

همچنین حدود ۲۵۰۰ دانشجوی بین ‌المللی در این دانشگاه درس می‌ خوانند. هدف بیشتر دانشجویانی که در این دانشگاه فعالیت می ‌کنند این است که به دانشجویان خارجی و کانادایی زبان فرانسوی را به درستی آموزش دهند. یکی از مهمترین ویژگی‌های دانشگاه لاوال این است که دارای رشته جنگلداری می‌ باشد. در واقع این ویژگی موجب شده دانشگاه لاوال با دیگر دانشگاه ‌ها فرق کند. تنها دانشگاهی که رشته جنگلداری را تدریس می‌ کند دانشگاه لاوال است.

دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا-لاول

شرایط پذیرش دانشگاه لاوال

برای آشنایی با دانشگاه فرانسوی زبان کانادا، یعنی دانشگاه لاوال باید شرایط پذیرش و رشته‌ های این دانشگاه را بشناسید. علوم قضایی، جغرافیا، حقوق، دندانپزشکی، جنگلداری، پزشکی، فلسفه، موسیقی، پرستاری و … مهم‌ ترین رشته‌ های این دانشگاه هستند. برای پذیرش در این دانشگاه تحصیلات عالی آکادمیک ارزیابی خواهد شد. جهت قبولی در این دانشگاه نیاز است که مدرک دیپلم شما با سطحی از زبان فرانسه آماده شود. شرایط پذیرش در این دانشگاه طبق تابعیت متفاوت است. دانشجویان بین ‌المللی باید مدرک دیپلم خود را که معادل دیپلم کبک است تحویل دهند. هر یک از رشته‌ ها نیاز به پذیرش و شرایط خاصی دارند. برخی از رشته‌ ها باید دروس پیش نیاز را طی کرده باشند. به طور کلی شرایط پذیرش این دانشگاه در کشور فرانسه با دیگر دانشگاه‌ ها متفاوت خواهد بود.

مقطع تحصیلی دانشگاه فرانسوی زبان کانادا دانشگاه لاوال

یکی از مهم‌ ترین نکاتی که زمان آشنایی با دانشگاه فرانسوی زبان کانادا یعنی دانشگاه لاوال اهمیت دارد این است که مقاطع تحصیلی دانشگاه را ارزیابی کنید. مقطع کارشناسی به عنوان یکی از مهمترین مقاطع این دانشگاه شناخته می ‌شود. متقاضیانی که دارای مدرک لیسانس فنی یا فرانسه هستند می ‌توانند به طور مستقیم وارد مقطع کارشناسی گردند. در واقع این دسته از متقاضیان نیازی به دروس پیش نیاز نخواهند داشت. مقطع کارشناسی ارشد یکی دیگر از مقاطع تحصیلی این دانشگاه است.

متقاضیانی که می‌ خواهند در این تحصیل نمایند نیاز است مدرک لیسانس خود را ارائه دهند. مدرک لیسانس باید مورد تایید دفتر پذیرش قرار بگیرد تا کارشناسان بتوانند وارد دوره کارشناسی ارشد شوند. مقطع دکتری به عنوان یکی دیگر از مقاطع مهم دانشگاه لاوال است. متقاضیان جهت پذیرش در این مقطع نیاز است که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را به دانشگاه تحویل دهند. در کبک بعد از اینکه دروس پیش نیاز را گذراندید می‌ توانید توانایی تان را ثابت کنید با گذراندن دروس پیش نیاز وارد دوره دکتری می‌ شوید.

  1. معرفی دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کانادا و دانشگاه مونترال

زمان معرفی دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کانادا باید با دانشگاه مونترال آشنایی داشته باشید. دانشگاه مونترال در ایالت مونترال می‌ باشد و حدود ۵۹ درصد دانشجویان این دانشگاه از کشورهای خارجی هستند. دانشگاه مونترال به عنوان یکی از دانشگاه‌ های تحقیقاتی شناخته می ‌شود. این دانشگاه با موسسات وابسته یعنی کالج ‌ها و موسسات پلی تکنیک ارتباط دارد. در واقع این دانشگاه با هر یک از موسسات ارتباط برقرار می‌ کند و بزرگترین مجتمع‌ های دانشگاهی را در بخش آمریکای شمالی تشکیل می‌ دهد. این دانشگاه هر ساله حدود ۵۰۰ میلیون دلار درآمد کسب می‌ کند. بسیاری از مراکز تحقیقاتی در این دانشگاه قرار گرفته‌ اند.

رشته های دانشگاه مونترال

جهت وارد شدن به دانشگاه فرانسوی زبان کانادا یعنی دانشگاه مونترال باید رشته ‌های این دانشگاه را به طور دقیق ارزیابی کنید. علوم مدیریت، محیط زیست، علوم بهداشتی، ادبیات و زبان، علوم زیست، حقوق، منابع انسانی، علمی کاربردی و … به عنوان مهم ‌ترین رشته ‌های تحصیلی این دانشگاه به شمار می ‌روند. رشته اقتصاد در کشور کانادا در این دانشگاه به بهترین نحو ممکن آموزش داده خواهد شد. شما می ‌توانید در مقطع کارشناسی کارشناسی ارشد و مقطع دکتری این دانشگاه تحصیل نمایید. برای وارد شدن به هر یک از مقاطع تحصیلی دانشگاه مونترال باید شرایط پذیرش را بررسی کنید. این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌  های دولتی ایالت مونترال معرفی می ‌گردد. در سال ۲۰۲۱ دانشگاه مونترال توانست رتبه ۱۱۸ را کسب کند.

دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا-مونترال

شرایط پذیرش دانشگاه مونترال

جهت آشنایی با دانشگاه فرانسوی زبان کانادا و دانشگاه مونترال باید شرایط پذیرش این دانشگاه را ارزیابی کنید. همانطور که می ‌دانید هر یک از دانشگاه ‌های کانادا شرایط منحصر به فردی برای پذیرش دارند. دانشگاه مونترال برای مقطع کارشناسی ارشد، دکتری و همچنین کارشناسی شرایطی دارد که باید دقیقا آنها را ارزیابی کنید. برای وارد شدن به مقطع کارشناسی نیاز است که مدرک دیپلم را ارائه دهید. جهت وارد شدن به مقطع کارشناسی ارشد باید نامه پذیرش و کارنامه کارشناسی را تحویل دهید.

شما برای وارد شدن به مقطع کارشناسی ارشد نیاز است که زبان فرانسوی را به خوبی بلد باشید. جهت وارد شدن به مقطع دکتری باید تسلط کافی روی زبان فرانسوی داشته باشید. ریز نمرات کارشناسی خود را باید تحویل دهید. همچنین جهت گذراندن دوره دکتری در این دانشگاه به کارنامه کارشناسی ارشد نیاز دارید. شهریه این دانشگاه برای هر یک از دانشجویان بین‌المللی در مقطع تحصیلی متفاوت با یکدیگر فرق می‌ کند.

  1. معرفی دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کانادا و دانشگاه سینت بنفیس

جهت معرفی دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کانادا باید دانشگاه سینت بنفیس را بشناسید. دانشگاه سینت بنفیس در ایالت منیتوبا قرار گرفته است. این دانشگاه را به عنوان مهم ‌ترین و اولین مرکز آموزشی می‌ شناسند که در غرب کانادا تاسیس گشته است. دانشگاه سینت بنفیس یکی از  بهترین دانشگاه های فرانسوی زبان معرفی می‌شود که دولتی است. در سال ۲۰۱۱ نام این دانشگاه تغییر کرد. حدود ۳۰ رشته دانشگاهی در دانشگاه سینت بنفیس تدریس می‌ شوند. ۷ رشته این دانشگاه آنلاین هستند که هر یک از آنها به زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می ‌گردند. این دانشگاه دارای رشته ‌های متفاوت مدیریت، جهانگردی، پرستاری، مدیریت، خدمات بهداشتی، ادبیات و زبان، مشاور کودک و … است. شهریه دانشگاه سینت بنفیس طبق رشته‌ های متفاوت با یکدیگر فرق می ‌کند. به طور کلی شهریه‌های این دانشگاه از ۱۷ هزار دلار تا ۲۰۰۰ دلار متغیر خواهد بود.

شرایط پذیرش دانشگاه سینت بنفیس

برای وارد شدن به دانشگاه فرانسوی زبان کانادا یعنی دانشگاه سینت بنفیس باید شرایط پذیرش آن را به طور دقیق ارزیابی کنید. هر یک از دانشگاه‌ ها شرایط پذیرش مشخص شده ‌ای دارند. برای برخی از رشته‌ های این دانشگاه باید دوره‌ های پیش نیاز را بگذرانید. تمامی دانشجویانی که می‌ خواهند وارد دانشگاه سینت بنفیس شوند باید زبان فرانسوی را بلد باشند. تنها دانشجویان کانادایی و افرادی که دارای اقامت دائم هستند قادر می‌ باشند از بورسیه دانشگاه مورد نظر استفاده نمایند. شما برای وارد شدن به این دانشگاه باید تمامی مدارک خود و همچنین ریز نمراتتان را تکمیل کنید تا پذیرش تان سریع ‌تر انجام گردد.

  1. معرفی دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کانادا و دانشگاه مونترال کبک

جهت معرفی دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کانادا باید با دانشگاه مونترال کبک آشنا شوید. دانشگاه کبک مونترال یکی از دانشگاه‌ های دولتی و فرانسوی زبان شناخته می‌ شود که در سال ۱۹۹۹ فعالیت خود را آغاز کرده است. در این دانشگاه بیشتر از ۳۰۰ رشته تحصیلی وجود دارد که هر یک از این رشته ‌ها مربوط به مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند. دانشگاه کبک مونترال دارای ۶ دانشکده است که هر یک از آنها مربوط به علوم آموزشی، حقوق، علوم سیاسی، هنر، آموزشی و اجتماعی و … هستند. حدود ۲۰۰۰ دانشجوی بین المللی در این دانشگاه حضور دارند.

دریافت ویزای تحصیلی برای دانشگاه مونترال کبک

هر یک از دانشجویانی که می ‌خواهند وارد این دانشگاه شوند باید ویزای تحصیلی دانشگاه را دریافت کنند. دانشجویان جهت فرستادن درخواست خود به هیچ عنوان نباید تاخیر داشته باشند. هزینه درخواست برای وارد شدن به این دانشگاه حدود ۱۳۱ دلار کانادا می‌ باشد. هزینه درخواست جهت رد شدن به شما برگردانده نمی ‌شود و این هزینه را باید با عابر بانک پرداخت کنید. دانشجویان بین المللی برای وارد شدن به این دانشگاه باید زبان فرانسوی را به خوبی بلد باشند. این دانشگاه به هر یک از دانشجویانی که بین المللی هستند بورسیه ارائه نخواهد داد.

معرفی دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کانادا و دانشگاه انتاریو

جهت معرفی دانشگاه‌ های فرانسوی زبان در کانادا ا باید با دانشگاه انتاریو آشنا باشید. دانشگاه انتاریو یکی از دانشگاه‌ های فرانسوی زبان است که در مرکز تورنتو می‌ باشد. این دانشگاه در سال ۲۰۱۸ فعالیت خود را آغاز کرده است. رشته ‌های زیادی مانند رشته انسان شناسی، فرهنگ ‌های دیجیتال، محیط زیست شهری و … در این دانشگاه تدریس می‌ گردند. دانشجویان برای وارد شدن به این دانشگاه به مدرک دیپلم، حداقل امتیاز در آزمون آیلتس و داشتن مدرک زبان فرانسوی نیاز دارند. این دانشگاه دارای ۵ دانشکده است و دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می ‌نمایند موفقیت زیادی کسب می ‌کنند.

سخن پایانی

تحصیل در دانشگاه‌های فرانسوی زبان در کانادا باعث می‌شود تا شما به فرهنگ و زبان فرانسه نزدیک شوید، مهارت‌های خود را تقویت کنید و تجربه بین‌المللی‌ای بدست آورید. این تجربه می‌تواند در زندگی شخصی و حرفه‌ای شما تأثیرات مثبتی داشته باشد و فرصت‌های شغلی جدید را فراهم کند. بنابراین، در نظر داشته باشید که انتخاب یک دانشگاه فرانسوی زبان در کانادا می‌تواند یک گام مهم در مسیر شما به سوی رشد و پیشرفت باشد.

برای مشاوره جهت تحصیل در کانادا، با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری، تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

1-بهترین دانشگاه های فرانسوی زبان در کانادا در کدام ایالت واقع شده اند؟

-بهترین دانشگاه های فرانسوی زبان در ایالت کبک کانادا واقع شده اند.

2-چند مورد از دانشگاه فرانسوی زبان در کانادا کدامند؟

-دانشگاه لاول، مونترال، سینت بنفیس و شربروک از دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا