دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش

لیست راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش

آخرین بروزرسانی: 22 آذر 1402

بی طرف بودن سیاست کشور کانادا در میان کشورهای مختلف باعث شده تا هر ساله این کشور پذیرای دانشجویان زیادی در عرصه های گوناگون باشد. بسیاری از ایرانیان با وجود محدودیت هایی که در کشورهای خارجی برای ایرانیان لحاظ شده اند، قادر به مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف نیستند. اما کشور کانادا در گروه کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار نمی گیرد و پذیرش دانشجویان ایرانی را با سهولت بیشتری انجام می دهد. البته اینکه کدام یک از دانشگاه های کانادا را برای اخذ پذیرش انتخاب می کنید، بسیار در سهولت پذیرش شما در کانادا مهم است. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش آشنا کنیم. بنابراین، اگر مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی را دارید، با ما همراه باشید.

راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش

انتخاب دانشگاه برای اخذ پذیرش در کانادا بسیار مهم است. اگر می خواهید در کشور کانادا ادامه تحصیل دهید و کیفیت تحصیل نیز برای شما مهم است، می توانید دانشگاه های خوب و برتر کانادا را انتخاب کنید. البته هر یک از دانشگاه های کانادا دارای شرایط متفاوتی هستند و برای ورود دانشجویان قوانین خاصی را در نظر می گیرند. بنابراین، شاید بهتر باشد که قبل از برنامه ریزی در مورد دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا، در مورد راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش اطلاعات کسب کنید.

راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش لزوما دانشگاه های بدی نیستند. این دانشگاه ها نیز در سطح جهان معروف اند، ولی شرایط آسان تری را برای پذیرش دانشجویان در نظر گرفته اند. به همین خاطر اگر هدف شما پذیرش در دانشگاه های کانادا است، می توانید برای کاهش دردسرهای پذیرش و تحصیل در کانادا یکی از این دانشگاه ها را که در ادامه مقاله به آن ها اشاره می کنیم، انتخاب نمایید.

در نظر داشته باشید که این دانشگاه ها به ترتیب شانس پذیرش بالا به شما معرفی می شوند. همچنین باید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پزشک و رشته های دانشگاه های معرفی شده به سایت هر یک از دانشگاه ها مراجعه نمایید.

دانشگاه لث بریج (University of Lethbridge)

یکی از بهترین و راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش، دانشگاه لث بریج است. این دانشگاه در استان آلبرتا کانادا تاسیس شده و در شهر لث بریج قرار دارد. جالب است بدانید که نرخ پذیرش این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی 93 درصد می باشد که این یعنی شانس پذیرش شما در این دانشگاه بسیار بالا است. این دانشگاه در کانادا دارای رتبه 33 است و البته رتبه جهانی آن نیز 1278 می باشد. هر ساله دانشگاه لث بریج بیش از 8000 دانشجو می پذیرد.

رشته های دانشگاه لث بریج

دانشگاه لث بریج در حال حاضر امکان تحصیل دانشجویان را در معرض کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و فوق دکتری را فراهم کرده است. در مقطع کارشناسی 94 رشته تحصیلی در این دانشگاه ارائه شده و در مقاطع تکمیلی دانشجویان می توانند در 35 رشته تحصیلی در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

دانشگاه ویلفرد لوریر (Wilfird lurier University)

دانشگاه ویلفرد لوریر یکی دیگر از راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش است. جالب است بدانید که این دانشگاه دارای نرخ پذیرش 89 درصد است. بنابراین، به عنوان یک دانشجوی بین المللی می توانید با خیالی راحت این دانشگاه را برای پذیرش خودتان انتخاب کنید. این دانشگاه در حال حاضر رتبه 32 در کانادا را دارید و رتبه جهانی آن نیز 1271 می باشد. این دانشگاه دارای دو پردیس دانشگاهی در شهرهای برنتفورد و میلتون در انتاریو نیز هست که می توانید در صورت نیاز از خدمات این دانشگاه ها نیز استفاده کنید.

رشته های دانشگاه ویلفرد لوریر

دانشگاه ویلفرد لوریر یکی از دانشگاه های مطرح در کانادا است که در همه مقاطع تحصیلی از کارشناسی تا دکتری را پوشش می دهد. بیش از صدها رشته تحصیلی در این دانشگاه تدریس می شوند. می توانید در دانشکده هنر، تجارت و اقتصاد، علوم انسانی و اجتماعی و دانشکده های دیگر این دانشگاه به هر رشته ای که علاقه مند هستید، ادامه تحصیل دهید.

لیست راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش

دانشگاه لیکهد (Lakehead University)

دانشگاه لیکهد یکی دیگر از دانشگاه هایی است که با نرخ پذیرش 82 درصد به شما امکان پذیرش در کانادا را می دهد. این دانشگاه نیز در گروه دانشگاه های دولتی کانادا قرار می گیرد که البته در رتبه 28 است. این دانشگاه به دلیل داشتن اساتید برجسته در حال حاضر در رتبه 900 دنیا نیز قرار گرفته است. اگر به دنبال راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش هستید، این دانشگاه ها را حتما در یکی از اولویت های خودتان قرار دهید.

رشته های دانشگاه لیکهد کانادا

دانشگاه لیکهد کانادا یکی از دانشگاه های مطرح و معتبری در کانادا است که امکان تحصیل را در مقاطع تحصیلی کارشناسی تا دکتری برای دانشجویان فراهم کرده است. رشته حقوق این دانشگاه به دلیل اساتید برجسته ای که در این دانشگاه این رشته را تدریس می کنند، بسیار معروف است. با این حال شما می توانید در انواع رشته های مهندسی، مدیریت، پزشکی، علوم اجتماعی و … در این دانشگاه ادامه تحصیل دهید.

دانشگاه رایرسون (Ryerson University)

دانشگاه دیگری که می توانیم آن را به عنوان راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش به شما معرفی کنیم، دانشگاه رایرسون است. این دانشگاه رتبه بالاتری نسبت به دانشگاه های معرفی شده دارد. به طوری که رتبه آن در کانادا 26 و در جهان 800 است. به همین خاطر این انتظار می رود که درصد پذیرش دانشجویان بین المللی در این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر کانادا پایین تر باشد. در حال حاضر نرخ پذیرش در این دانشگاه حدود 80 درصد است.

رشته های دانشگاه رایرسون

دانشگاه رایرسون کانادا بیشتر روی آموزش های کاربردی تمرکز دارد. ولی انواع رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه تحصیل می شوند. می توانید در رشته حقوق، مهندسی، معماری و خدمات اجتماعی در این دانشگاه ادامه تحصیل دهید و به درجات بالای علم برسید.

دانشگاه نیوبرانزویک (University of New Brunswick)

یکی دیگر از راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش که رتبه قابل قبولی نیز دارد، این دانشگاه است. دانشگاه نیوبرانزویک یکی از دانشگاه های مطرح کانادا برای ادامه تحصیل است که دارای رتبه 27 در کشور کانادا و رتبه 929 جهانی است. این دانشگاه دارای دو پردیس است که می توانید در آن ها نیز ادامه تحصیل بدهید.

رشته های دانشگاه نیوبرانزویک

دانشگاه نیوبرانزویک به عنوان یکی از معروف ترین دانشگاه ها در زمینه کارآفرینی شناخته می شود. این دانشگاه در حال حاضر دارای حداقل 75 رشته تحصیلی در مقطع کاردانی و کارشناسی و 30 رشته تحصیلی در مقطع دکتری و فوق لیسانس است. می توانید در انواع رشته های مهندسی، علوم پایه، هنری، تجارت و … در این دانشگاه ادامه تحصیل دهید.

دانشگاه گوئلف (University of Guelph)

دانشگاه گوئلف یکی از راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش است. این دانشگاه دولتی رتبه 19 در میان دانشگاه های کانادا را دارد و رتبه آن در کل جهان به 425 رسیده است. خوشبختانه با وجود رتبه بالای این دانشگاه، باز هم نرخ پذیرش آن نسبتا بالا است و احتمال 70 درصد دارد که در این دانشگاه پذیرش شوید.

رشته های دانشگاه گوئلف

دانشگاه گوئلف دارای رشته های متنوعی است و می توانید بدون محدودیت در این رشته ها ادامه تحصیل دهید. این دانشگاه در مقطع کارشناسی دارای 94 رشته تحصیلی و در مقطع کارشناسی ارشد 48 رشته تحصیلی می باشد. شما می توانید در این دانشگاه در مقطع تحصیلی کاردانی نیز ادامه تحصیل بدهید، ولی تعداد رشته های این مقطع محدود بوده و 6 رشته تحصیلی می رسد. در این دانشگاه دانشکده های مختلفی وجود دارند که امکان ادامه تحصیل شما را در رشته هایی مانند هنر، مهندسی، علوم فیزیک، کشاورزی، دامپزشکی و … فراهم می کنند.

دانشگاه کنکوردیا (Concordia University)

با وجود اینکه دانشگاه کنکوردیا دارای رتبه کمتری نسبت به دانشگاه گوئلف است، اما درصد پذیرش این دانشگاه پایین تر می باشد. دانشگاه کنکوردیا دارای نرخ پذیرش 66 درصدی است و در شهر مونترال واقع شده است. این دانشگاه در رتبه 21 کانادا و 501 در سطح بین الملل است. یکی از مزایای تحصیل در این دانشگاه، امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی است. به همین خاطر همه دانشجویان بین المللی می توانند بدون محدودیت در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

رشته های دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا یکی از متنوع ترین دانشگاه ها از نظر رشته های تحصیلی است. این دانشگاه امکان ادامه تحصیل را در بیش از 300 رشته در مقطع کارشناسی و 200 رشته در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان می دهد. شما می توانید در رشته های مختلف هنری، علوم، تجارت، مهندسی و کامپیوتر در این دانشگاه ادامه تحصیل دهید.

راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش

دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University)

دانشگاه سایمون فریزر یکی از دانشگاه هایی است که می تواند برای اخذ پذیرش مورد توجه ایرانیان قرار گیرد. این دانشگاه دارای رتبه 10 در کشور کانادا و رتبه 232 جهانی است. همین موضوع و برتری این دانشگاه در سطح جهانی باعث شده تا دانشگاه سایمون فریزر نرخ پذیرش نسبتا پایینی داشته باشد. البته در حال حاضر این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی 63 درصد نرخ پذیرش دارد که این میزان با توجه به برتری های دانشگاه سایمون فریزر بسیار هم عالی است.

رشته های دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر در حال حاضر دارای بیش از 3000 دانشجو است که هر کدام در رشته های متفاوتی تحصیل می کنند. این دانشگاه دارای دانشکده های متنوع است که امکان ادامه تحصیل در آن ها در رشته های بازرگانی، هنر، علوم کاربردی، علوم بهداشت و … فراهم شده است.

دانشگاه ویکتوریا (University of Victoria)

اگر به دنبال راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش می گردید و رتبه دانشگاه نیز برای شما مهم است، دانشگاه ویکتوریا یکی از بهترین دانشگاه ها برای ادامه تحصیل شما است. این دانشگاه توانسته برای 3 سال متوالی به عنوان دومین دانشگاه برتر در دانشگاه شناخته شود. بنابراین، پذیرش گرفتن از دانشگاه ویکتوریا ارزش بسیار بالایی دارد. این در حالی است که این دانشگاه نرخ پذیرش 63 درصدی را به خود اختصاص داده است.

رشته های دانشگاه ویکتوریا

ادامه تحصیل در دانشگاه ویکتوریا برای همه دانشجویان علاقه مند به رشته های تحصیلی مختلف امکان پذیر است. چرا که این دانشگاه دارای رشته های مهندسی، هنری، علوم انسانی و علوم اجتماعی و بسیاری از رشته های دیگر است. شما می توانید در هر یک از دانشکده های این کشور ادامه تحصیل دهید.

دانشگاه کانادا برای اخذ پذیرش

دانشگاه مک مستر (Mcmaster University)

دانشگاه مک مستر یکی دیگر از راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش است. اگرچه این دانشگاه دارای رتبه 4 کشوری و 80 جهانی است، اما نرخ پذیرش بالای 59 درصد آن برای دانشجویان بین المللی بسیار وسوسه برانگیز است. این دانشگاه در شهر همیلتون استان انتاریو کانادا واقع شده و در گروه سه دانشگاه معتبر در حوزه تحقیقات و آموزش قرار می گیرد. نزدیکی این دانشگاه به تورنتو یکی از مزایای اصلی آن محسوب می شود.

رشته های دانشگاه مک مستر

به عنوان دانشجویی که قرار است برای دانشگاه مک مستر درخواست پذیرش بفرستید، باید بدانید که این دانشگاه چه رشته های تحصیلی دارد. رشته های مهندسی، رشته های علوم پایه و علوم انسانی و رشته های علوم اجتماعی از جمله رشته های محبوب در این دانشگاه هستند.

مشاوره اخذ پذیرش در دانشگاه های کانادا

هدف از ارائه این مقاله معرفی راحت ترین دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش بود. واقعیت این است که دانشگاه های معرفی شده هر کدام می توانند برای پذیرش دانشجویان ایرانی فرصت طلایی باشند. اما به هر حال همه این دانشگاه ها دارای همه رشته های تحصیلی نیستند. از طرفی برخی از این دانشگاه ها فقط در رشته های خاصی معروف می باشند. بنابراین، تحقیق در مورد دانشگاه های کانادا برای انتخاب بهترین دانشگاه جهت اخذ پذیرش بسیار مهم است.

اگر اطلاعات کافی برای نحوه دریافت پذیرش در دانشگاه های کانادا را ندارید، می توانید از مشاورین حرفه ای مهاجرت تحصیلی کمک بگیرید. موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری با داشتن چندین سال سابقه مشاوره مهاجرتی، می تواند به شما برای انتخاب بهترین دانشگاه جهت اخذ پذیرش کمک کند. در صورت نیاز به دریافت مشاوره حرفه ای و دلسوزانه می توانید با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی، با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را به شما بکنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا