دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
لیست ارزان ترین دانشگاه های آمریکا در 2024

ارزان ترین دانشگاه های معتبر آمریکا در 2024

آخرین بروزرسانی: 27 دی 1402

گرفتن پذیرش در دانشگاه های آمریکا آرزوی بسیاری از افرادی است که متقاضی تحصیل در کشورهای خارجی هستند. دانشگاه های معتبر آمریکا معمولا به هزینه های بالای تحصیل شهرت دارند و پذیرش گرفتن از آن ها هم از نظر تحصیلی و هم از نظر مالی کار ساده ای نیست. با این حال اگر با ارزان ترین دانشگاه های معتبر آمریکا در 2024 آشنایی پیدا کنید، می توانید با خیالی آسوده‌ تر در این دانشگاه ها ادامه تحصیل دهید و با توجه به بودجه ای که دارید، یک دانشگاه مطرح را جهت تحصیل در آمریکا انتخاب کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم 10 مورد از ارزان ترین دانشگاه های آمریکا را به شما معرفی کنیم که فرصت ادامه تحصیل را به بهترین شکل برای شما فراهم می کنند.

لیست ارزان ترین دانشگاه های آمریکا در 2024

 

ارزان ترین دانشگاه های آمریکا در سال 2024

آمریکا معمولا به هزینه های بالای خود در حوزه آموزش شناخته می شود. همین موضوع باعث شده تا افراد کمی قادر به ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر آمریکا باشند. با این حال دانشگاه های به صرفه ای نیز در آمریکا برای دانشجویان بین المللی وجود دارند که کیفیت عالی آموزش را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. از جمله ارزان ترین دانشگاه های آمریکا در سال 2024 که می توانید آن ها را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنید، شامل موارد زیر هستند.

ارزان ترین دانشگاه های معتبر آمریکا در سال 2024

 

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، سان برنو

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا (CSU) یکی از دانشگاه های دولتی و مشهور در کالیفرنیای آمریکا است. این دانشگاه دارای 23 پردیس در سراسر کشور آمریکا است. اما بزرگ ترین پردیس این دانشگاه، در کالیفرنیا واقع شده است. این دانشگاه امکان تحصیل در رشته های متفاوتی را در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و …. ارائه می کند. از جمله رشته های پرطرفدار در این دانشگاه می توان به مهندسی هوافضا، کشاورزی، آموزش، پزشکی، تاریخ هنر و … اشاره کرد. دانشگاه ایالتی کالیفرنیا (CSU) جزء دانشگاه های معروف در آمریکا شناخته می شود. چرا که به صورت مداوم در بین دانشگاه های برتر آمریکا رتبه بندی می گردد.

یکی از ویژگی های برجسته دانشگاه ایالتی کالیفرنیا (CSU) ارزان بودن تحصیل در آن است. این دانشگاه به دانشجویان این امکان را می دهد تا با حداقل هزینه در دانشگاه ادامه تحصیل دهند و مدرک معتبری را دریافت کنند. این دانشگاه امکان دریافت بورسیه، وام و سایر کمک های مالی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است. در جدول زیر می توانید هزینه تحصیل و هزینه های جانبی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه را مشاهده کنید. دقت کنید که این هزینه ها در ازای یک سال تحصیلی در نظر گرفته شده اند.

نوع هزینه مقطع کارشناسی مقطع کارشناسی ارشد
شهریه 17221 دلار 8858 دلار
هزینه های اضافی 18864 دلار 18864 دلار
مجموع 36085 دلار 27722 دلار

دانشگاه برینگهام یانگ، پروو

دانشگاه برینگهام یانگ یکی از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی خصوصی است. این دانشگاه دارای چندین پردیس متفاوت است که امکان تحصیل در رشته های مختلف را برای دانشجویان در نظر می گیرد. این دانشگاه به آموزش حرفه ای زبان های مختلف مشهور است و توانسته پذیرای بیش از 65 درصد دانشجو با دو زبان متفاوت باشد. این دانشگاه توانست در سال 2023 میزبان بیش از 3100 دانشجو در مقطع کارشناسی باشد.

دانشگاه برینگهام یانگ دارای دانشکده های متعددی است که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های مختلفی را از جمله آموزش و توسعه انسانی، مهندسی و فناوری، هنرهای زیبا، ارتباطات، علوم زندگی، مدیریت، علوم پرستاری و بهداشت، و علوم فیزیکی و ریاضی ارائه می کنند. این دانشگاه همچنین برخی از دوره های خود را به صورت آنلاین برگزار می کند.

یکی از مزایای این دانشگاه، مقرون به صرفه بودن آن است. به همین خاطر می توان آن را در گروه ارزان ترین دانشگاه های آمریکا قرار داد. این دانشگاه کمک هزینه های تحصیلی را در اختیار پرسنل نظامی قرار می دهد. سایر دانشجویان نیز می توانند از کمک های مالی نیز استفاده کنند. علاوه بر این، دانشگاه برینگهام فرصت دریافت بورسیه خارجی را از طریق سازمان های مختلف برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. در جدول زیر هزینه های تحصیل در این دانشگاه معتبر آمریکا را مشاهده می کنید.

نوع هزینه مقطع کارشناسی مقطع کارشناسی ارشد
شهریه هر ترم 6304 دلار 7932 دلار

لیست ارزان ترین دانشگاه های معتبر آمریکا در 2024

 

دانشگاه ایالتی جنوب غربی مینه سوتا، مینه سوتا

دانشگاه ایالتی جنوب شرقی مینه سوتا یکی دیگر از دانشگاه های ایالتی جنوب غربی مینه سوتا است. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی است که با تمرکز بر رویی رشته ها و حرفه های هنر آزاد فعالیت می کند. جالب است بدانید که این دانشگاه طیف وسیعی از خدمات را مانند استخر، باشگاه ورزشی و … در اختیار دانشجویان قرار می دهد تا دانشجویان در حین تحصیل یک زندگی پر جنب و جوشی را تجربه کنند. از جمله رشته های پرطرفدار در دانشگاه مینه سوتا می توان به کسب و کار، روانشناسی، علوم ورزشی و حرکت شناسی اشاره کرد.

دانشگاه ایالتی جنوب غربی مینه سوتا به عنوان یکی از ارزان ترین دانشگاه های آمریکا شناخته می شود که به مدت 4 سال در ارائه مدرک هنرهای لیبرال با کیفیت بالا متمایز بوده است. تعهد دانشگاه به ارائه آموزش با کیفیت، این دانشگاه را به یک انتخابی عالی برای دانشجویانی تبدیل کرده است که به دنبال تحصیل مقرون به صرفه در آمریکا هستند.

نوع هزینه مقطع کارشناسی مقطع کارشناسی ارشد
شهریه هر اعتبار 305 دلار 486 دلار

دانشگاه ایالتی داکوتا، مدیسون

دانشگاه ایالتی داکوتا (DSU) یکی دیگر از ارزان ترین دانشگاه های آمریکا است که در مدیسون واقع شده است. این دانشگاه از سال 1881 فعالیت خود را آغاز کرد. در حال حاضر رشته های زیادی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه تدریس می شوند. از جمله رشته های پرطرفدار دانشگاه ایالتی داکوتا می توان به مدیریت بازرگانی، مدیریت سیستم اطلاعات، پرستاری و علوم کامپیوتر اشاره کرد.

دانشگاه ایالتی داکوتا امکان تحصیل در کلاس های حضوری، آنلاین و ترکیبی را برای دانشجویان فراهم کرده است. به همین خاطر حتی افراد شاغل نیز می توانند از خدمات تحصیلی این دانشگاه استفاده کنند. این دانشگاه برای 3 سال متوالی به عنوان امن ترین دانشگاه های آمریکا شناخته شده است.

دانشگاه ایالتی داکوتا (DSU) متعهد شده است که شهریه های مقرون به صرفه ای را از دانشجویان دریافت کند تا همه دانشجویان بتوانند با دریافت خدمات آموزشی باکیفیت، به درجات علمی بالاتری برسند. این دانشگاه آمریکا، کمک هزینه های مالی مختلفی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است. در جدول زیر شهریه های این دانشگاه آمریکا را مشاهده می کنید.

نوع هزینه مقطع کارشناسی مقطع کارشناسی ارشد
شهریه در سال 5969 دلار 5969 دلار

 

دانشگاه ایالتی نیکولز، تیبودو

دانشگاه ایالتی نیکولز یکی از بهترین دانشگاه های دولتی است که در زمینه های مختلفی رشته های متفاوتی را به دانشجویان عرضه می کند. اما این دانشگاه به رشته های هنر آشپزی و پرستاری خود معروف است. دانشگاه نیکولز در سال 1948 تاسیس شد و در سال 2023 دارای حدود 5500 دانشجو بود. این دانشگاه با هدف ارائه خدمات آموزشی امن توانسته دانشجویان بین المللی زیادی را جذب کند.

به عنوان ارزان ترین دانشگاه های آمریکا، این دانشگاه می تواند انتخاب مقرون به صرفه ای برای دانشجویان باشد. به ویژه اینکه این دانشگاه امکان زندگی برخی از دانشجویان مقطع کارشناسی را در داخل محوطه دانشگاه فراهم کرده است. در جدول زیر شهریه های این دانشگاه را مشاهده می کنید.

نوع هزینه مقطع کارشناسی مقطع کارشناسی ارشد
شهریه 15 ساعت تحصیل در هر ترم 4483 دلار 4220 دلار

دانشگاه بوفالو، نیویورک

دانشگاه بوفالو (UB) یک دانشگاه عالی در آمریکا است که در سال 1846 تاسیس شد. این دانشگاه به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های تحقیقاتی شناخته می شود. این دانشگاه دارای بیش از 300 هزار نفر دانشجو از ایالت های مختلف است و دارای 135 رشته در مقطع کارشناسی و 170 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد.

دانشگاه بوفالو به عنوان یکی از ارزان ترین دانشگاه های معتبر آمریکا دارای مراکز و موسسات تحقیقاتی بسیار زیادی است. به همین خاطر دانشجویان می توانند در زمینه های تخصصی خودشان تحقیقات مختلفی را انجام دهند. در این دانشگاه برای کمک به دانشجویان امکان دریافت بورسیه تحصیلی، کمک هزینه های مبتنی بر نیاز، فرصت های شغلی و … در نظر گرفته شده است. در حال حاضر سه پردیس از این دانشگاه در بوفالو، نیویورک و آمهرست وجود دارند که تجربه آموزشی غنی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

نوع هزینه مقطع کارشناسی مقطع کارشناسی ارشد
شهریه در سال 24990 دلار 25992 دلار

 

دانشگاه ایالتی شمالی، آبردین

دانشگاه ایالتی شمالی یکی دیگر از ارزان ترین دانشگاه های آمریکا است. این دانشگاه در داکوتای جنوبی واقع شده است و دارای 2800 دانشجو در مقطع کارشناسی می باشد. در 6 سال اخیر، این دانشگاه دارای 56 درصد فارغ التحصیل دانشجوی بین المللی بوده است. این یعنی اینکه دانشجویان بین المللی فرصت خوبی برای تحصیل در این دانشگاه دارند.

این دانشگاه دارای رتبه 85 در دانشگاه های منطقه ای است. رشته های متنوعی در مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه ارائه می شوند. از جمله رشته های پرطرفدار این دانشگاه می توان به رسانه های دیجیتال، بانکداری، حسابداری، عدالت و … اشاره کرد. این دانشگاه آمریکا در کنار شهریه مقرون به صرفه، کمک هزینه مالی را نیز به دانشجویان ارائه می کند.

نوع هزینه مقطع کارشناسی مقطع کارشناسی ارشد
شهریه هر اعتبار 30 دلار 55 دلار

دانشگاه ایالتی اوکلاهما پانهندل، گودول

دانشگاه ایالتی پانهندل اوکلاهما یکی از دانشگاه های دولتی در آمریکا است. این دانشگاه دارای سه کالج متفاوت است که رشته های متفاوتی را در مقطع کاردانی و کارشناسی ارائه می کنند. دانشجویان می توانند در این دانشگاه آمریکایی در رشته های مختلفی از جمله کشاورزی، پرستاری، موسیقی، علوم اجتماعی، مدیریت بازرگانی و … ادامه تحصیل دهند. این دانشگاه در گودول یکی از ارزان ترین دانشگاه های آمریکا است. ضمن اینکه شهریه مقرون به صرفه ای از سوی دانشگاه دریافت می شود، دانشجویان می توانند از کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه نیز از این دانشگاه استفاده کنند.

دانشگاه ایالتی اوکلاهاما (OSU) یک دانشگاه تحقیقاتی و عمومی معتبر می باشد. این دانشگاه از بیش از 100 کشور دنیا دانشجو پذیرش می کند. نسبت دانشجو به اساتید در این دانشگاه 20 به 1 است. یعنی هر 20 دانشجو دارای 1 استاد می باشند و این موضوع به کیفیت تحصیل در این دانشگاه کمک می کند. در جدول زیر شهریه این دانشگاه آمریکایی را مشاهده می کنید.

نوع هزینه مقطع کارشناسی مقطع کارشناسی ارشد
شهریه در سال 29440 دلار 25200 دلار

لیست ارزان ترین دانشگاه های معتبر آمریکا در سال 2024

 

دانشگاه ایالتی دلتا، می سی سی پی

دانشگاه ایالتی دلتا یکی از بهترین و ارزان ترین دانشگاه های آمریکا است. این دانشگاه در منطقه جنوبی قرار گرفته است و تجربه لذت بخشی را از تحصیل باکیفیت در اختیار دانشجویان قرار می دهد. این دانشگاه برنامه های متنوع موسیقی و غذایی را برای تجربه خاص دانشجویان در اختیار قرار می دهد. در میان دانشگاه های جنوب آمریکا، این دانشگاه در رتبه 63 قرار گرفته است. حدود 2000 دانشجوی کارشناسی در این دانشگاه تحصیل می کنند.

نسبت تعداد دانشجویان به اساتید در این دانشگاه 10 به 1 است. یعنی به ازای هر 10 دانشجو در این دانشگاه 1 استاد در نظر گرفته شده است. این دانشگاه در آمریکا، دانشجوی بین المللی نیز جذب می کند. رشته های متنوع این دانشگاه شامل زیست شناسی، روانشناسی، مطالعات عمومی، بازرگانی و تجارت، علوم خانواده، تربیت بدنی و آموزش ابتدایی و تدریس می باشند. در جدول زیر هزینه شهریه و تحصیل در این دانشگاه آمریکا را مشاهده می کنید.

نوع هزینه مقطع کارشناسی مقطع کارشناسی ارشد
شهریه دانشجویان بین المللی غیر مقیم در هر ترم 500 دلار 500 دلار

دانشگاه زنان می سی سی پی، کلمبوس

دانشگاه زنان می سی سی پی در کلمبوس آمریکا واقع شده است. این دانشگاه برخلاف بسیاری از دانشگاه های آمریکا به صورت اختصاصی برای بانوان تاسیس شده است. به همین خاطر دانشجویان خانم می توانند به راحتی در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند و به آینده درخشان خود فکر کنند. این دانشگاه یک تجربه آموزش استثنایی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. در مقایسه با سایر دانشگاه های منطقه جنوب، هزینه تحصیل در این دانشگاه بسیار مقرون به صرفه می باشد.

جالب است بدانید این دانشگاه دارای رتبه 26 در میان دانشگاه های منطقه ای جنوب آمریکا است. نسبت دانشجو به اساتید در این دانشگاه 11 به 1 است. یعنی به ازای هر 11 دانشجو، 1 استاد در دانشگاه زنان می سی سی پی وجود دارند. بیش از 80 درصد از کلاس های این دانشگاه کمتر از 20 دانشجو دارند. رشته های متنوعی در این رشته تدریس می شوند که از جمله آن ها می توان به علوم زیستی، هنرهای آشپزی، حرکت شناسی، آسیب شناسی ورزشی، پرستاری، مدیریت بازرگانی و … اشاره کرد. در جدول زیر شهریه دانشگاه زنان می سی سی پی آمریکا را مشاهده می کنید.

نوع هزینه مقطع کارشناسی مقطع کارشناسی ارشد
شهریه در هر سال 7866 دلار 7866 دلار

 

بهترین و ارزان ترین دانشگاه آمریکا کدام است؟

در این مقاله شما را با ارزان ترین دانشگاه های آمریکا در سال 2024 آشنا کردیم. اما زمانی که بحث اخذ پذیرش از دانشگاه می شود، سوال بسیاری از افراد این است که بهترین دانشگاه از میان لیست معرفی شده کدام است؟ واقعیت این است که هر یک از این دانشگاه ها رشته های متفاوتی را برای دانشجویان در نظر می گیرند. شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی در این دانشگاه ها نیز متفاوت است. معمولا دانشگاه های آمریکا با شرایط سختی دانشجویان بین المللی را پذیرش می کنند. به همین خاطر باید حتما رزومه قوی برای گرفتن پذیرش در این دانشگاه ها داشته باشید.

در صورتی که قصد اخذ پذیرش از ارزان ترین دانشگاه های معتبر آمریکا را دارید، می توانید با موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری در ارتباط باشید تا توضیحات لازم در این زمینه به شما ارائه شود. هر یک از دانشجویان باید با توجه به رشته، اهداف تحصیلی و شهری که برای زندگی انتخاب می کنند، بهترین دانشگاه آمریکا را انتخاب نمایند. مشاوره مهاجرتی در این موسسه به دانشجویان جهت انتخاب بهترین دانشگاه های آمریکا مشاوره می دهد.

سخن پایانی

با توجه به اینکه هزینه های تحصیل در کشور آمریکا بالا است، بسیاری از دانشجویان به دنبال ارزان ترین دانشگاه های معتبر آمریکا در 2024 هستند. در لیست داده شده در این مقاله در موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری بهترین این دانشگاه ها را به شما معرفی کردیم. دیگر انتخاب بهترین دانشگاه با توجه به شهریه های دریافتی با شما است.

سوالات متداول

آیا دانشگاه های دولتی در آمریکا هزینه کمتری به عنوان شهریه دریافت می کنند؟

بله دانشگاه های دولتی آمریکا شهریه ارزان تری نسبت به دانشگاه های خصوصی دارند. انتخاب دانشگاه های دولتی تحصیل ارزان قیمت و باکیفیتی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

آیا امکان تحصیل در آمریکا به صورت رایگان وجود دارد؟

فقط پنج دانشگاه به نام های دانشگاه نظامی ایالات متحده، نیروی هوایی ایالات متحده، نیروی دریایی ایالات متحده، گارد ساحلی ایالات متحده و دریایی تجاری ایالات متحده، امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم می کنند.

آیا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا رایگان است؟

دانشجویان بین المللی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند، می توانند بورسیه تحصیلی از سوی فولبرایت دریافت کنند. این بورسیه تحصیلی بسیاری از هزینه های دانشجویان را از جمله کتاب های درسی، شهریه، بلیط هواپیما، بیمه درمانی و هزینه های زندگی را پوشش می دهد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا