دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
معرفی ارزان ترین دانشگاه های معتبر آمریکا

ارزان ترین دانشگاه های معتبر کانادا در 2024

آخرین بروزرسانی: 4 بهمن 1402

بدون شک کانادا یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی تحصیلی است. آموزش باکیفیت و اساتید با تجربه و امکان پذیر ساده در اکثر دانشگاه های کانادا باعث شده تا بسیاری از مردم متقاضی دریافت ویزای تحصیلی از دانشگاه های کانادا باشند. اما به هر حال آموزش باکیفیت نیازمند پرداخت هزینه است و همین موضوع باعث شده تا برخی از دانشگاه های کانادا به عنوان رویایی غیر قابل دسترس برای دانشجویان بین المللی شناخته شوند. با وجود بالا بودن هزینه های تحصیل در کانادا، می توان در ارزان ترین دانشگاه های کانادا نیز ادامه تحصیل داد و به موفقیت بالایی در این دانشگاه ها رسید.

در صورتی که قصد دارید برای سال تحصیلی 2024 – 2025 به کانادا بروید و در یکی از بهترین دانشگاه های کشور کانادا ادامه تحصیل دهید، همراه ما باشید. در این مقاله قصد داریم ارزان ترین دانشگاه های معتبر کانادا در 2024 را به شما معرفی کنیم تا با کمی تحقیق و بررسی، بهترین دانشگاه را برای ادامه تحصیل خود در نظر بگیرید.

ارزان ترین دانشگاه های کانادا در سال 2024

انتخاب یک دانشگاه مناسب برای تحصیل در کانادا برای هر دانشجویی ضروری است. اما بدیهی است که برای بسیاری از دانشجویان بین المللی، به غیر از رتبه دانشگاه فاکتورهای دیگری که از جمله قیمت تحصیل در دانشگاه ها مهم است. کانادا امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم نمی کند. دانشجویان می بایست هزینه های تحصیل را بپردازند. اما میزان هزینه دریافت شده در هر یک از دانشگاه ها با یکدیگر متفاوت می باشد.

اگر یکی از معیارهای شما برای انتخاب بهترین دانشگاه های کانادا، هزینه تحصیل است، می توانید به سراغ ارزان ترین دانشگاه های کانادا بروید. در جدول زیر می توانید لیستی از 10 تا از دانشگاه های برتر و ارزان کانادا را مشاهده کنید. هر کدام از این دانشگاه ها در مناطق خاصی از کانادا واقع شده اند. از این رو علاوه بر هزینه های تحصیل، باید هزینه های زندگی در دانشگاه های کانادا در سال 2024 را نیز مورد بررسی قرار دهید. جدول زیر اطلاعات کاملی در مورد هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا را در اختیار شما می گذارد و علاوه بر آن در ادامه مقاله قصد داریم توضیحاتی در مورد ارزان ترین دانشگاه های کانادا در سال 2024 را به شما ارائه کنیم.

موقعیت مکانی هزینه تحصیل نام دانشگاه ردیف
Calgary, Alberta CA $27,000 for UG University of Calgary 1
Guelph, Ontario $35,000 for UG $15,000 – $30,000 for PG University of Guelph 2
Winnipeg, Manitoba $17,800 – $30,000 University of Manitoba 3
Saskatoon, Sasketchawan $19,895 to $40,060 University of Sasketchawan 4
St John’s, Province of Newfoundland and Labrador $21,000 Memorial University of Newfoundland 5
Calgary, Alberta $18,000 – $35,000 Bow Valley College 6
Toronto, Ontario $12,000 – $22,000 Humber College 7
Ottawa, Ontario $16,000 – $22,000 Algonquin College 8
Dawson Creek, BC $10,900 – $18,556 Northern Lights College 9
Kitchener, Ontario $10,500 – $22,000 Conestoga College 10

 

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری یکی از دانشگاه های خوب در کانادا است که با قیمت نسبتا ارزان، می توان آن را جزء ارزان ترین دانشگاه های معتبر کانادا در 2024 شناخت. این دانشگاه دارای 14 دانشکده و 85 موسسه و مرکز تحقیقاتی است. هر ساله حدود 33 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند. این دانشگاه در حال حاضر بر اساس رتبه بندی انجام شده در رتبه 182 قرار گرفته است و در لیست ده دانشگاه برتر کانادا قرار دارد.

این دانشگاه آموزش باکیفیت را به همراه یادگیری حرفه های مختلف به دانشجویان ارائه می کند. جالب است که بدانید دانشگاه کلگری دارای نرخ اشتغال 94 درصد بوده و پس از فارغ التحصیلی فرصت بسیار خوبی را برای دانشجویان به وجود می آورد. میزان رضایت دانشجویان از این دانشگاه بسیار زیاد است و این یعنی اینکه این دانشگاه توانسته از هر لحاظ گزینه خوبی برای دانشجویان محسوب شود.

متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه حدود 27 هزار دلار است. این دانشگاه در مقطع کارشناسی، کارشناسی و دکتری رشته های مختلفی را ارائه می کند. در مجموع این دانشگاه 250 رشته در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را به دانشجویان ارائه می کند.

دانشگاه گوئلف

دومین دانشگاه ارزان در کانادا، دانشگاه گوئلف است. این دانشگاه در سال 1964 تاسیس شده و در گروه دانشگاه های معتبر کانادا قرار می گیرد. شعار این دانشگاه، یادگیری دلایل واقعیت ها است. به همین خاطر این دانشگاه توانسته به یکی از بهترین دانشگاه ها در حوزه آموزش در زمینه واقعیت های علم تبدیل شود. دانشگاه گوئلف هر ساله حدود 30 هزار دانشجو می پذیرد. دانشگاه گوئلف نسبت به دانشگاه کلگری رتبه پایین تری دارد. به طوری که طبق رتبه بندی جهانی، این دانشگاه در رتبه 486 قرار گرفته است و توانسته جایگاه خود را بین 50 دانشگاه برتر کانادایی حفظ کند.

این دانشگاه معتبر کانادا توانسته به یکی از بهترین دانشگاه ها در رشته های تحصیلی دامپزشکی و علوم کشاورزی تبدیل شود. جالب است که بدانید این دانشگاه کانادا، رتبه 5 در سراسر جهان را در علوم دامپزشکی از آن خود کرده است. بنابراین افرادی که به این زمینه تحصیلی علاقه مند هستند، می توانند دانشگاه گوئلف را برای تحصیل انتخاب کنند. این دانشگاه دارای 94 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، 48 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری و 6 رشته تحصیلی در مقطع کاردانی می باشد.

میانگین کل هزینه های تحصیل در این دانشگاه برای یک رشته تحصیلی حدود 35 هزار دلار است. برای دانشجویان کارشناسی ارشد هزینه فارغ التحصیلی در حدود 15 هزار تا 30 هزار دلار می باشد. این دانشگاه توانسته در سال های مختلف به بیش از 8100 دانشجو بورسیه تحصیلی بدهد. به همین خاطر است که می توان این دانشگاه را در گروه ارزان ترین دانشگاه های کانادا قرار داد.

دانشگاه مانیتوبا

 

دانشگاه مانیتوبا

دانشگاه مانیتوبا یکی از ارزان ترین دانشگاه های کانادا است که فعالیت خود را در سال 1877 آغاز کرد. این دانشگاه به کشف درمان و کنترل بیماری همولیتیک معروف شده است و توانسته تحقیقات ژنتیکی گسترده ای را انجام دهد. شعار این دانشگاه شکوفایی است و در این زمینه نیز تلاش بسیار زیادی می کند. دانشگاه مانیتوبا در حال حاضر بیش از 30 هزار دانشجو دارد. این دانشگاه رتبه 651 جهانی را از آن خود کرده است و فرصت یادگیری و آموزشی خوبی دارد.

این دانشگاه به مسئولیت پذیری، برتری، نوآوری و صداقت و احترام اهمیت بسیار زیادی می دهد. آموزش های نوآورانه و نرخ اشتغال بالا از جمله خصوصیات این دانشگاه محسوب می شوند. هزینه تحصیل در این دانشگاه در مقطع کارشناسی حدود 17 هزار دلار تا 30 هزار دلار می باشد. از طرفی این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی پاداش و بورسیه های تحصیلی را نیز در نظر گرفته است. این دانشگاه دارای 100 رشته تحصیلی متنوع است که هر یک از دانشجویان می توانند بر اساس علاقه خود در هر یک از رشته های تحصیلی این دانشگاه اقامت داشته باشند.

دانشگاه ساسکاچاوان

دانشگاه ساسکاچاوان

دانشگاه ساسکاچاوان یکی دیگر از ارزان ترین دانشگاه های کانادا است. این دانشگاه از سال 1907 فعالیت خود را آغاز کرده و عضو گروه های دانشگاه های تحقیقاتی کانادا است. در ابتدا این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه مخصوص کشاورزی شروع به کار کرد. اما در حال حاضر به یکی از مشهورترین دانشگاه ها تبدیل شده است.

این دانشگاه دارای رتبه 473 در جهان است. البته این دانشگاه نسبت به برخی از دانشگاه های کانادا کوچک تر است. اما هر ساله پذیرای دانشجویان بومی و بین المللی نسبتا زیادی است. هزینه تحصیل در این دانشگاه ارزان کانادا برای دانشجویان بین المللی حدود 1989 دلار است. البته دانشجویانی که در رشته های پرطرفدار مانند پرستاری تحصیل کنند، باید هزینه بیشتری در حدود 40 هزار دلار را بپردازند. دانشجویان بین المللی می توانند در صورت داشتن شرایط مناسب از این دانشگاه بورسیه نیز دریافت کنند.

دانشگاه ساسکاچاوان دارای بیش از 200 رشته تحصیلی است. از جمله رشته های تحصیلی این دانشگاه می توان به علوم کامپیوتر، بیوشیمی، مطالعات، حسابداری و … اشاره کرد. متقاضیان می توانند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال نیوفاندلند یا MUN یکی دیگر از ارزان ترین دانشگاه های معتبر کانادا در 2024 است. این دانشگاه در سال 1925 به عنوان یادبود زنده برای نیوفاندلند ساخته شد و در حال حاضر یکی از بهترین دانشگاه های دولتی در کانادا است. این دانشگاه با رتبه 641 در جهان، به یکی از بهترین دانشگاه های کانادا تبدیل شده است. در حال حاضر دانشگاه مموریال دارای 19 هزار دانشجو است و از 151 کشور دنیا دانشجو دارد.

دانشجویان می توانند در مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به صورت آنلاین و یا حضوری در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند. دانشگاه مموریال کانادا دارای بیش از 5 پردیس اصلی است که دانشجویان می توانند برای تحصیل از آن ها کمک بگیرند. متوسط هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی حدود 21 هزار دلار در این دانشگاه در نظر گرفته شده است. امکان دریافت بورسیه های تحصیلی نیز از طریق این دانشگاه وجود دارد. این دانشگاه در حال حاضر دارای بیش از 100 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی است که به صورت آنلاین و حضوری ارائه می شوند.

دانشگاه Bow Valley

دانشگاه Bow Valley یکی از دانشگاه های معتبر و ارزان کانادا است. این دانشگاه در سال 1965 در کانادا تاسیس شد و در مرکز شهر کلگری واقع شده است. این دانشگاه در حال حاضر دارای بیش از 17 هزار دانشجو می باشد. این دانشگاه در کانادا توانسته رتبه 101 را کسب کند. پروژه های تحقیقاتی مختلفی در این دانشگاه انجام می شوند. به همین خاطر اکثر فارغ التحصیلان این دانشگاه با ایده های ناب خود می توانند به بازار درآمد زایی وارد شوند.

هزینه های تحصیل در این دانشگاه حدود 18 هزار تا 35 هزار دلار است که بسته به نوع رشته تحصیلی می تواند این هزینه متفاوت باشد. این دانشگاه بورسیه های ورودی را به دانشجویان بین الملل ارائه می کند. این موضوع تحصیل در این دانشگاه را به یک راه حل مقرون به صرفه تبدیل کرده است.

دانشگاه هامبر

دانشگاه هامبر یکی از دانشگاه های معتبر و ارزان کانادا است. این دانشگاه در مرکز تورنتو واقع شده و در سال 1967 شروع به کار کرد. دانشگاه هامبر به دلیل فرصت های بسیار خوبی را که برای دانشجویان بین المللی قرار می دهد، توانسته به یکی از بهترین دانشگاه های ارزان کانادا تبدیل شود. 150 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه تحصیل می شوند. یکی از دلایل محبوبیت دانشگاه هامبر این است که علاوه بر فراهم کردن فرصت تحصیل، راه کسب درآمد را برای دانشجویان بین المللی در نظر می گیرد.

هزینه دانشجویان در دانشگاه هامبر به صورت سالانه بین 12 هزار تا 22 هزار دلار می باشد. دانشجویان می توانند از بورسیه های تحصیلی این دانشگاه نیز برای کاهش هزینه های خودشان کمک بگیرند. رشته های محبوب این دانشگاه رشته مدیریت بازرگانی، هنر و طراحی رسانه، پرستاری، هتل داری و مسافرتی است. این دانشگاه به دلیل محبوبیت بالایی که دارد، معمولا درخواست بیشتری نسبت به ظرفیت خود دریافت می کند. از این رو حتما باید دارای شایستگی لازم برای پذیرش در این دانشگاه باشید.

دانشگاه هنرهای کاربردی و فناوری آلگون کویین

دانشگاه هنرهای کاربردی و فناوری آلگون کویین در سال 1967 شروع به کار کرد. این دانشگاه یکی از دانشگاه های پلی تکنیک کانادا می باشد. یادگیری در این دانشگاه بر محوریت کار می باشد. دانشگاه آلگون کویین یکی از بزرگ ترین دانشگاه های کانادا است. این دانشگاه به دلیل داشتن رشته های متنوع در مقاطع مختلف کارشناسی، دیپلم و کارشناسی ارشد، توانسته به یکی از دانشگاه های برتر در زمینه آموزش بین المللی تبدیل شود. تیم های دانشگاه الگون کویین در 6 رشته ورزشی حرف های بسیار زیادی برای گرفتن دارند.

هزینه تحصیل در این دانشگاه کانادا برای دانشجویان بین المللی 16 هزار دلار تا 22 هزار دلار در نظر گرفته شده است. این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین و ارزان ترین دانشگاه های کانادا، امکان تحصیل با بورسیه را نیز برای دانشجویان خود فراهم کرده است. یکی از برتری های این دانشگاه در کانادا، پاسخ دهی سریع آن است. در واقع شما پس از ارسال درخواست فقط باید 8 هفته منتظر بمانید تا به درخواست شما پاسخ داده شود.

دانشگاه نورترن لایتز

دانشگاه نورترن لایتز یکی از ارزان ترین دانشگاه های کانادا است. موقعیت جغرافیایی این دانشگاه به گونه ای است که هزینه شهریه و زندگی در آن بسیار مقرون به صرفه است. دانشجویان می توانند پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد، وارد بازار کار شوند. هزینه های تحصیل در این دانشگاه کانادا بسته به رشته تحصیلی می توان از 10 هزار دلار تا 18 هزار دلار متغیر باشد.

از جمله رشته های متنوع و کاربردی در این دانشگاه می توان به مدیریت کسب و کار، آموزش معلمان، فناوری کسب و کار کاربردی، مهندسی تعمیر و نگهداری از هواپیما و … اشاره کرد. اکثر رشته های این دانشگاه بر محوریت کار هستند و فرصت بسیار خوبی را برای دانشجویانی که جویای شغل می باشند، به وجود آورده اند.

دانشگاه Conestoga

آخرین دانشگاهی که باید به عنوان یکی از ارزان ترین دانشگاه های معتبر کانادا در 2024 آن را به شما معرفی کنیم، دانشگاه Conestoga است. این دانشگاه فرصت بسیار خوبی را برای دانشجویان جهت تحقیقات کاربردی به وجود می آورد. بیش از 300 رشته تحصیلی در این دانشگاه تدریس می شوند. این موضوع خود باعث محبوبیت این دانشگاه شده است و فرصت تحصیل را به بهترین شکل به دانشجویان بین المللی می دهد.

هزینه تحصیل در این دانشگاه بین المللی Conestoga، حدود 10 هزار دلار تا 22 هزار دلار در سال است. در مقایسه با سایر دانشگاه های بین المللی، هزینه تحصیل در این دانشگاه بسیار پایین است. دانشجویان می توانند از شرایط بورسیه بین المللی و منطقه ای این دانشگاه نیز استفاده کنند. از جمله رشته های پرطرفدار در بین دانشگاه کانادا می توان به علوم بهداشتی، خدمات اجتماعی، تجارت BBA، علوم کامپیوتر کاربردی و فناوری اطلاعات اشاره کرد. همچنین اگر علاقه مند به تحصیل در رشته های هنری مانند آشپزی و هنر مهمان نوازی هستید، این دانشگاه این فرصت را برای شما فراهم می کند.

سخن پایانی

در این مقاله لیستی از بهترین و ارزان ترین دانشگاه های کانادا را به شما ارائه کردیم. قطعا به غیر از این دانشگاه ها، دانشگاه های دیگری نیز وجود دارند که در لیست دانشگاه های ارزان قیمت کانادا قرار می گیرند. انتخاب بهترین دانشگاه کانادا بر اساس هزینه نیازمند دقت و بررسی بسیار زیادی است. چرا که علاوه بر هزینه های دانشگاه هزینه های زندگی در شهرهای کانادا نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

ارزان ترین دانشگاه های معتبر کانادا در 2024 فرصت خوبی را برای تحصیل دانشجویان بین الملل به وجود می آورند. اکثر آن ها شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را نیز برای دانشجویان فراهم کرده اند. با این حال انتخاب بهترین این دانشگاه ها، نیازمند تحقیقات بسیار دقیق و تجربه است که تیم کارشناس و متخصص موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری، بهترین خدمات را در این زمینه به شما ارائه می کنند. در صورت نیاز به آشنایی با ارزان ترین دانشگاه های کانادا و انتخاب بهترین این دانشگاه ها، می توانید با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید. با توجه به رشته انتخابی، میزان بودجه برای زندگی و تحصیل و شرایط دانشگاه های کانادا، اطلاعات لازم به شما داده خواهند شد.

سوالات متداول

آیا همه دانشگاه های ذکر شده دارای اعتبار علمی هستند؟

بله همه این دانشگاه دارای اعتبار علمی خوبی هستند و مدرک تحصیلی آن ها معتبر است.

بهترین دانشگاه ارزان کانادا برای تحصیل در رشته های مهندسی کدام است؟

بسته به رشته مهندسی انتخابی متفاوت است. بهتر است که بیشتر در مورد دانشگاه مد نظر خود تحقیق کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه های ارزان کانادا چگونه است؟

میزان نمره آیلتس با تافل و سایر شرایط پذیرش در دانشگاه های ارزان کانادا با یکدیگر متفاوت اند و باید حتما از طریق سایت دانشگاه، این موارد را بررسی کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا