دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
انگشت نگاری ویزای کانادا

همه چیز در مورد انگشت نگاری ویزای کانادا و بهترین سفارت‌ها برای انجام این کار

همه چیز در مورد انگشت نگاری ویزای کانادا

اگر به فکر مهاجرت به کانادا هستید به زودی انگشت نگاری ویزای کانادا به یکی از دغدغه‌های شما تبدیل خواهد شد. انگشت نگاری یا بیومتریک کانادا یکی از مراحل ضروری و پیش نیاز برای اعطای ویزای این کشور است. این فرایند از سال 2013 برای انواع ویزاهای کانادا اجباری شد و تا به امروز، همچنان بخشی از پروسه اعطای ویزا به متقاضیان سفر به کانادا است. البته بیومتریک کانادا صرفا یک انگشت نگاری نیست بلکه شامل چهره نگاری نیز می‌شود. برای درک بهتر موضوع، به یاد بیاورید که در هنگام درخواست گذرنامه چه کارهایی را انجام داده اید. وقتی برای صدور پاسپورت به مراکز پلیس بعلاوه 10 می‌روید با اسکنر‌های دیجیتال از شما انگشت نگاری می‌شود و همچنین تصویری از چهره شما گرفته خواهد شد. فرآیند بیومتریک کانادا نیز تقریبا چیزی شبیه به همین است. منتها به دلیل اینکه کشور کانادا در ایران هیچ سفارتی ندارد باید به یکی از دفاتر VAC کانادا در کشورهای مجاور ایران سفر کنید.

انگشت نگاری ویزای کانادا در چه زمان و مرحله ای باید انجام شود؟

بعد از اینکه برای یکی از انواع ویزاهای کانادا ثبت نام کردید 30 روز وقت خواهید داشت که بیومتریک کانادا را نیز انجام دهید. برای این کار، همانطور که گفتیم باید به دفاتر کنسولی کانادا (VAC) در کشور‌های همسایه یا نزدیک به ایران بروید. ترکیه، امارات، آذربایجان، اقلیم کردستان، ارمنستان، عمان و … از جمله مناطقی هستند که می‌توانید در آن سی روزی که فرصت دارید به آنها سفر کرده و بیومتریک کانادا را در آنها انجام دهید. اگر به هر دلیلی از این سفر خودداری کنید پرونده ویزای شما از نظر قضایی تایید نشده و ویزایی دریافت نخواهید کرد.

 

پروسه انگشت نگاری ویزای کانادا برای کدام ویزاها و موقعیت‌ها ضرورت دارد؟

برای ویزاهای توریستی، کاری و تحصیلی و همچنین برای شرایط اقامت دائم، تمدید مدت اقامت موقت و تمدید ورک پرمیت، نیاز به بیومتریک کانادا وجود دارد. بنابراین شاید بتوان گفت که چندان فرقی نمی‌کند که ویزای شما از چه نوعی است یا چه هدفی از سفر به کانادا دارید. اگر در محدوده سنی ۱۴ تا ۷۹ سال هستید باید برای انگشت نگاری ویزای کانادا عازم سفر شوید.

 

استثناهای انگشت نگاری ویزای کانادا (افراد معاف از بیومتریک)

شهروندان خود کانادا، افراد تبعه آمریکا و کسانی که اقامت دائمیِ قانونی آمریکا را دارند سه گروه عمدۀ معاف از انگشت نگاری ویزای کانادا هستند. علاوه بر این سه گروه، افرادی که در رِنج سنی 14 تا 79 سال قرار‌ نمی‌گیرد نیازی به بیومتریک کانادا نخواهید داشت. البته افرادی که پناهنده کانادا هستند حتی اگر در محدوده سنی مذکور نیز نباشند به بیومتریک نیاز دارند. تمامی دارندگان پست و مقام‌های دولتی و ایالتی در کانادا، دارندگان ویزاهای رسمی و دیپلماتیک و کسانی که ویزای آمریکا دارند و از کانادا عبور‌ می‌کنند نیز معاف از بیومتریک کانادا هستند. افرادی که ویزای آمریکا دارند حتی‌ می‌توانند بدون ویزای کانادا برای کمتر از 48 ساعت در خاک کانادا مقیم شوند. گروه دیگری نیز که از انگشت نگاری کانادا معافند کسانی هستند که قبلا پروسه بیومتریک کانادا را طی کرده اند. آنها تا زمانی که نوع ویزای خود را عوض نکنند تا مدت اعتبار پروسه بیومتریک از انجام مجدد این پروسه معاف خواهند بود.

 

جدول مدارک ضروری برای انگشت نگاری ویزای کانادا

1 پاسپورت معتبر
2 Biometric Instruction Letter: این نامه اغلب حدود 24 الی 48 ساعت بعد از سابمیت شدن پرونده ویزای کانادای افراد بر روی پروفایل ویزای آنها قرار می‌گیرد.
3 نامه رزرو وقت بیومتریک کانادا
4 پرینت تاییدیۀ ایمیل شده به متقاضی در رابطه با جزئیات وقت بیومتریک کانادا
5 فرم تکمیل شده و پرینت شده مربوط به درخواست ویزای کانادا
6 رسید پرداخت مبلغ هزینه‌های بیومتریک

مدارک ضروری انگشت نگاری کانادا

انگشت نگاری ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز برای انگشت نگاری کانادا متعدد هستند

مراحل دریافت وقت انگشت نگاری کانادا (مرحله 1 تا 6)

1 ابتدا به VFS GLOBAL بروید و سپس از بخش m applying from’ I، نام کشور مقصد سفر خود را انتخاب نمایید.
2 سپس نوبت به انتخاب کشور مقصد میرسد که همان کانادا است و باید آن را از بخش And I’m going to انتخاب کنید.
3 بعد از این انتخاب و کلیک بر روی Take Me To The Website به صفحه‌ای جدید هدایت خواهید شد. سپس در بخش Book an appointment این مسیر را دنبال کنید: Book now > Online >View more. . در نهایت، منویی کشویی برایتان باز خواهد شد که باید بر روی click here در سطر اول آن ضربه بزنید.
4- به محلی از سایت هدایت می‌شوید که می‌توانید در آن اکانت بسازید. New User را انتخاب نمایید و مشخصات خود را در کادرهای مربوطه وارد کرده و Submit را بزنید.
5 مدتی بعد از Submit درخواستِ وقت انگشت نگاری کانادا، لینکی برای فعالسازی اکانت شما به ایمیلتان ارسال‌ می‌شود که باید روی آن کلیک کنید. دوباره از شما خواسته می‌شود که با ایمیل و پسورد خود وارد شوید. این کار را انجام دهید و سپس Continue را بزنید.
6 صفحه ای جدید در حساب خود‌ می‌بینید که باید روی Schedule Appointment در این صفحه کلیک کنید. 4 گزینه برای شما ظاهر خواهند شد که بدین شرح هستند: 1- Reschedule Appointment برای تغییر وقت انگشت نگاری کانادا. 2- Cancel Appointment برای کنسل کردن قرار ملاقات انگشت نگاری کانادا. 3-Email Appointment Letter برای دریافت مجدد وقت انگشت نگاری کانادا در صورت فراموش کردن آن 4- Retrieve Incomplete Appointment برای تکمیل پروسه وقت انگشت نگاری کانادا. با هر کدام از این موارد کار داشتید‌ می‌توانید تغییرات لازم را ایجاد کنید.

مرحله 1 تا 6 دریافت وقت انگشت نگاری ویزای کانادا

انگشت نگاری ویزای کانادا

دریافت وقت بیومتریک کانادا از سایت VFS.GLOBAL

سایر مراحل انگشت نگاری (از 7 به بعد)

7- در همان صفحه ای که در مرحله 6 باز شد باید سفارت مطلوب خود، تعداد افرادی که در روزِ ملاقات با سفارت با شما خواهند بود و نوع خدمات درخواستی را انتخاب کنید. تعداد نفرات را از No.of Applicants و نوع خدمات را از Select Appointment Category برگزینید. تیک I Acknowledge terms and conditions را پر کنید و Continue را بزنید.
8 صفحه جدیدی پیش رویتان باز‌ می‌شود که می‌توانید با کلیک بر روی Add Applicant تعداد افراد جدیدی را که همراهتان هستند افزایش دهید. سپس Submit را بزنید.
9 در نهایت به صفحه ای هدایت‌ می‌شوید که باید کدی یکبار مصرف تحت عنوانِ Reference Number را درخواست کنید. این کد به ایمیل شما فرستاده می‌شود و تا 3 دقیقه تاریخ انقضا خواهد داشت. رمز یکبار مصرف را از ایمیل خود بردارید و در کادر مربوطه در سایت، کپی نمایید. سپس گزینه Please Verify the One -time Password and Continue را بزنید.
10 صفحه ای جدید باز‌ می‌شود که حاوی یک تقویم است و روزهای در دسترس برای شما به صورت سبز رنگ نمایش داده شده اند. یک روز را انتخاب کرده، ساعت ملاقات را نیز تنظیم کنید و سپس Confirm را بزنید.
11 بعد از Confirm، جدول روزها افقی خواهد شد و در این مرحله، روی Appointment Letter کلیک کنید تا نامه انگشت نگاری دانلود شود.

مرحله 7 تا 11 دریافت وقت انگشت نگاری ویزای کانادا

انگشت نگاری ویزای کانادا

تصویری مربوط به مرحله 10 دریافت وقت بیومتریک کانادا

 بهترین دفاتر VAC برای انجام انگشت نگاری ویزای کانادا

نام مرکز مرکز VAC استانبول
آدرس Cumhuriyet Caddesi Kök Apt. No: 193 Harbiye (opposite of Military Museum) Sisli, Istanbul, Turkey
تلفن +۹۰ ۰۷۰ ۵۸ ۳۷۳ ۲۱۲
نام مرکز مرکز VAC ایروانِ ارمنستان
آدرس ۱۰Vazgen Sargsyan – Yerevan – Armenia
تلفن ۰۰۳۷۴۱۰۵۸۳۷۸۶
نام مرکز مرکز VAC باکو
آدرس 23 Izmir St, Baku, Azerbaijan
تلفن
نام مرکز مرکز VAC دبی
آدرس Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building, (Union National bank) Mina Road, Abu Dhab
تلفن ۰۰۹۷۱۴۲۰۵۵۸۸۱
نام مرکز مرکز VAC اربیل اقلیم کردستان در عراق
آدرس Ground Floor, Ster Tower, Gulan Street, Erbil, Iraq

 

تلفن
نام مرکز مرکز VAC تفلیس گرجستان
آدرس 12 Tengiz Abuladze Street, 1st Lane, 0162 Tbilisi, Georgia
تلفن (+995) 32 2252216
نام مرکز مرکز VAC ابوظبی امارات
آدرس Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building (Union National bank), Mina Road Al Mina, Abu Dhabi
تلفن
نام مرکز مرکز VAC آنکارا ترکیه
آدرس Ankara Address Canada Visa Application Centre İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No: 57/A Çankaya/ Ankara 06530 – Regnum Sky Tower
تلفن ۹۰۲۱۲۳۷۳۵۸۰۷+

بهترین مراکز VAC برای بیومتریک کانادا

کدام کشور برای انجام انگشت نگاری ویزای کشور کانادا بهترین هستند؟

در کل، برای انجام انگشت نگاری ویزای کانادا باید یک کشور را انتخاب کنید که هزینه سفر به آن ارزان بوده و نیازی به ویزا نیز نداشته باشد. کشورهایی مانند عراق، ترکیه و گرجستان از این جهت گزینه‌هایی مناسبی هستند. توصیه‌ می‌شود این سه کشور را جزو انتخاب‌های اول خود قرار دهید. در اولویت‌های بعدی می‌توانید به کشورهای دیگری همچون امارات، عمان، آذربایجان، ارمنستان یا حتی گرجستان نیز سفر کند.

سفر به کشورهای مجاور برای انجام انگشت نگاری ویزای کانادا

سفر به کشورهای مجاور برای انجام انگشت نگاری ویزای کانادا

چند نکته مهم در هنگام انجام بیومتریک کشور کانادا

چند نکته مهم در هنگام انگشت نگاری کانادا وجود دارند که نباید آنها را فراموش کنید. اول اینکه باید تمامی اعضای خانواده را به صورت همزمان انگشت نگاری کنید. یعنی اینکه نباید فرضا یکی از اعضای خانواده شما از سفر جا بماند یا خودش به صورت مجزا انگشت نگاری را انجام دهد. فایده انگشت نگاری گروهی همه اعضای خانواده این است که کل ویزاهای شما به صورت همزمان حاضر می‌شوند و به خاطر به تعویق افتادن ویزای یکی از افراد، برنامه سفر شما به تعویق‌ نمی‌افتد. مسئله بعدی، وضعیت ظاهری افراد است. افرادی که بر روی دست، گردن یا صورت خود خالکوبی یا حتی حنا دارند به احتمال زیاد درخواست ویزای آنها ریجکت خواهد شد. همچنین افرادی که عکس‌هایی استاندارد نگرفته اند و صورت آنها به خوبی در عکس مشخص نیست نیز با چنین خطری مواجه هستند. حتی اگر با حجاب هم عکس‌ می‌گیرید باید گردی صورت شما در عکس‌ها مشخص باشد.

رنگ لباسی که با آن عکس گرفته اید نیز مهم است؛ برخی از رنگ‌ها مثلا سفید یا نقره ای، روشنایی و کنتراست تصاویر را به هم‌ می‌ریزند و مناسب نیستند. برخی از افراد نیز به دلیل مشخص نبودن اثر انگشت خود در مرحله انگشت نگاری ویزای کانادا رد‌ می‌شوند. مثلا اگر هر گونه جراحت، سوختگی یا حتی ترک خوردگی بر روی انگشتان خود دارید ممکن است در انگشت نگاری دچار مشکل شوید. پس باید سعی کنید قبل از سفرِ انگشت نگاری خود به روش‌هایی این مشکلات را برطرف کنید.

 

پیگیری نتیجه بیومتریک کشور کانادا

بعد از اینکه به هر یک از مراکز فوق الذکر رفتید و کار انگشت نگاری ویزای کانادا را در آنجا انجام دادید مدتی طول‌ می‌کشد تا ویزای شما صادر شود. در این مدت باید در ایران منتظر باشید و هر از گاهی سری به سایت اداره مهاجرت کانادا بزنید تا وضعیت ویزای خود را پیگیری کنید. در این سایت، بعد از اینکه با وارد کردن نام کاربری و پسورد خود لاگین شدید به بخش check full application status رفته و ببینید که پرونده شما چه وضعیتی دارد. در این قسمت، اگر ویزای شما صادر شده باشد مطلع خواهید شد. منتها شاید بخواهید بدانید که چرا صدور ویزای شما به تاخیر افتاده است. برای این هدف دو راه پیش رو دارید.

انگشت نگاری ویزای کانادا

 

راه اول، مکاتبه‌ای است که در قالب وب فرم برای مرکز کنسولی منتخب خود انجام‌ می‌دهی‌د. مثلا می‌توانید به کمک وب سایت IRCC Webform-Ankara وب فرمی را برای پیگیری وضعیت ویزای خود ارسال کنید. در هریک از کادر‌های وب فرم، اطلاعات خواسته شده را وارد خواهید کرد و در نهایت بعد از ارسال آن، ایمیلی را دریافت‌ می‌کنید. ایمیلی مبنی بر اینکه درخواست پیگیری شما به سفارت کانادا رسیده و برای دریافت پاسخ از طرف سفارت، خویشتن دار باشید. دومین روشی که برای پیگیری‌های بعد از انگشت نگاری کانادا وجود دارد انتخاب و مکاتبه با یکی از اعضای پارلمان کاناداست. برخی از اعضای پارلمان این کشور درخواست‌های ویزای شهروندان خارجی را از اداره مهاجرت کانادا پیگیری‌ می‌کنند. شما می‌توانید به سایت Parliament of Canada رفته و آدرس ایمیل یکی از اعضای پارلمان را در این سایت بیابید و با وی در رابطه با مسئله خود مکاتبه کنید. آن شخص می‌تواند وضعیت ویزای شما را پیگیری کرده و به شما اطلاع دهد.

 

اعتبار انگشت نگاری ویزای کانادا

اعتبار این پروسه تا 10 سال است البته به شرطی که در این مدت، نوع جدیدی از ویزای کانادا را درخواست ندهید. در صورت که نوع جدیدی از ویزایی کانادا را درخواست کنید باید مجددا برای انگشت نگاری کانادا به مسافرت بروید و کل پروسه را از نو تکرار کنید. بعد از پایان این 10 سال نیز، دوباره موظف به انجام بیومتریک خواهید بود.

هزینه بیومتریک کشور کانادا

هزینه انگشت نگاری ویزای کانادا به صورت آنلاین و به سایت اداره مهاجرت این کشور پرداخت‌ می‌شود. این هزینه برای هر نفر، حدود 85 دلار کانادا است. هر دلار کانادا ارزشی در حدود 0.7 دلار آمریکا دارد. درنتیجه اگر ارزش هر دلار آمریکا را 50 هزار تومان در نظر بگیریم حاصل ضرب 85×50000، برابر 4 میلیون و 250 هزار تومان خواهد شد. مبلغی که باید برای انگشت نگاری ویزای کانادای هر یک از همراهان خود پرداخت کنید. به علاوه در طول سفر خود به یکی از کشور‌های مجاور طبیعتا هزینه‌های دیگری نیز خواهید. از جمله هزینه حمل و نقل، غذا، محل اقامت و … که باید برای این هزینه‌ها نیز آمادگی داشته باشید. البته اگر با یک مشاور مهاجرتی مشورت کنید به احتمال زیاد تا حد زیادی در این هزینه‌ها صرفه جویی خواهد شد. زیرا اینگونه مشاوران از زمان ثبت نام و گرفتن وقت بیومتریک تا تمام مراحل بعدی مسافرت به مراکز VAC، پیگیری‌ها و در نهایت در مرحله دریافت ویزا در کنار شما خواهند بود.

انگشت نگاری ویزای کانادا - بیومتریک

هزینه انگشت نگاری کانادا برای هر نفر 85 دلار کانادا است

زمان انتظار برای جواب بیومتریک کانادا

فرضا به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کرده و هزینۀ انگشت نگاری ویزای کانادا را نیز پرداخته اید. ممکن است برای نامه اولیه ای که از این سایت تحت عنوان نامه بیومتریک دریافت‌ می‌کنید یک تا 5 روز معطل شوید. سپس با این نامه و سایر مدارک لازم به کنسولگری منتخب خود در یکی از کشورهای مجاور، سفر خواهید کرد. ممکن است کنسولگری آن کشور شلوغ باشد و یکی دو روز در آن کشور بمانید تا کارهای انگشت نگاری شما انجام شود. سپس به ایران باز می‌گردد و ممکن است بسته به ویزای خود و سایر عوامل مرتبط، بین یک تا 12 هفته انتظار بکشید تا با ویزای شما موافقت شود.

 

تورهای مسافرت انگشت نگاری ویزای کانادا

خود پروسه انگشت نگاری ویزای کانادا دردسرهای زیادی دارد. از ثبت نام و گرفتن وقت مراکز VAC گرفته تا جمع آوری و ترجمه مدارک و … بنابراین، مسئولیت گرفتن بلیط هواپیما، رزرو هتل در یک کشور خارجی و امثال اینها را نیز روی دوش خود نیندازید. بهتر است با تورهای مسافرتی که مخصوص انگشت نگاریِ کانادا هستند سفر کنید. مسافرت با اینگونه تورها تا حد زیادی سبب صرفه جویی در هزینه‌های سفر شما خواهد شد. به علاوه با مسافران دیگری همسفر‌ می‌شوید که آنها نیز هدف مشابهی دارند و هم صحبتی با آنها از استرس یا دغدغه‌های شما در مورد انگشت نگاری‌ می‌کاهد.

 

کلام آخر

در این نوشته اطلاعاتی در مورد جنبه‌های مختلف انگشت نگاری ویزای کانادا به شما ارائه شد. منتها به دلیل حساسیت و اهمیت این مرحله توصیه می‌شود حتما با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشورت کنید. همه کارها را خودتان به تنهایی بر عهده نگیرید زیرا هر گونه نقص در اطلاعات بیومتریک، دریافت ویزای شما را چندین ماه به تعویق‌ می‌اندازد. اگر اطلاعات بیومتریک شما اشتباه یا ناقص باشند ویزای شما ریجکت خواهد شد و ممکن است برای همیشه شانس دریافت آن نوع خاص از ویزا را از دست بدهید. در نتیجه توصیه می‌شود از مشاوران و موسسات مهاجرتی معتبر، مشورت‌های لازم را دریافت کنید.

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری آماده مشاوره رایگان برای دریافت ویزای کانادا به شما عزیزان می‌باشد.

سوالات متداول

1-هزینه انگشت نگاری سفارت کانادا چقدر است؟

– هزینه انگشت نگاری ویزای کانادا به صورت آنلاین و به سایت اداره مهاجرت این کشور پرداخت‌ می‌شود. این هزینه برای هر نفر، حدود 85 دلار کانادا است.

2-رنج سنی برای اقدام برای انگشت نگاری سفارت کانادا چقدر است؟

-اگر در محدوده سنی ۱۴ تا ۷۹ سال هستید باید برای انگشت نگاری ویزای کانادا عازم سفر شوید.

3- اعتبار انگشت نگاری ویزای کانادا چقدر است؟

-اعتبار این پروسه تا 10 سال است البته به شرطی که در این مدت، نوع جدیدی از ویزای کانادا را درخواست ندهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا