دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

آشنایی با بهترین رشته‌های تحصیلی در آلمان

آخرین بروزرسانی: 12 مهر 1402

بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

اگر شما علاقه زیادی به تحصیل در آلمان دارید باید بهترین رشته های تحصیلی در آلمان را بشناسید. رشته‌ های تحصیلی زیادی در کشور آلمان تدریس می ‌شوند که هر یک از آنها بازار کار متفاوتی دارند. اطلاع از رشته‌ هایی که در کشور آلمان تدریس می‌ شوند برای افرادی که قصد تحصیل، سرمایه‌ گذاری در آلمان، کار در آلمان و …. دارند بسیار مهم است. هر یک از دانشجویان با بررسی موضوعات گوناگون مربوط به تحصیل در آلمان قادر خواهند بود بهترین رشته را انتخاب کنند.

با توجه به اینکه آلمان جمعیت زیادی دارد این کشور برای دانشجویان بهترین مقصد، جهت مهاجرت می ‌باشد. نرخ بیکاری در کشور آلمان پایین است و همواره این کشور به نیروی کار ماهر نیاز دارد. کشور آلمان یکی از کشورهای صنعتی دنیا به شمار می ‌رود که به نیروهای زیادی در رشته‌ های متفاوت فنی مهندسی، پزشکی و … احتیاج دارد. در این مطلب می‌ خواهیم رشته‌ های تحصیلی در آلمان را از جهات گوناگون ارزیابی کنیم. تا تمامی این رشته‌ ها را جهت تحصیل در آلمان بشناسید.

بهترین رشته های تحصیلی در آلمان از نظر پولساز بودن

یکی از مهم‌ ترین نکاتی که زمان آشنایی با بهترین رشته های تحصیلی در آلمان اهمیت دارد این است که پردرآمدترین رشته ‌های تحصیلی را بشناسید. افراد زمانی که پردرآمدترین رشته‌ های تحصیلی در کشور آلمان را بشناسند به درستی می ‌توانند در مورد آینده خود تصمیم گیری کنند. رشته‌ های پزشکی به عنوان مهم ‌ترین و پردرآمدترین رشته‌ هایی شناخته می ‌شوند که در کشور آلمان تدریس می‌ شوند. پزشکان نسبت به دیگر اقشار جامعه بیشترین حقوق را دریافت می ‌نمایند.

در کنار رشته پزشکی بسیاری از رشته‌ های مهندسی هستند که در کشور آلمان حقوق زیادی دارند. رشته‌ های فنی و مهندسی را به عنوان مشاغل پردرآمد در کشور آلمان می‌ شناسند. رشته ‌های علوم انسانی مانند حقوق و مدیریت به عنوان دیگر رشته‌ هایی هستند که درآمد زیادی به خود اختصاص می‌ دهند. میزان دریافت حقوق در تمامی مشاغل بیان شده بر اساس توانایی‌ های فرد تعیین می ‌گردد. رتبه‌ ای که فرد مورد نظر در تخصص خود کسب می‌ کند تعیین کننده میزان حقوق دریافتی او خواهد بود.

بهترین رشته های تحصیلی در آلمان در دوره های اوسبیلدونگ

جهت شناخت بهترین رشته های تحصیلی در آلمان باید پردرآمدترین رشته ‌های اوسبیلدونگ را ارزیابی کنید. دوره‌ های اوسبیلدونگ در کشور آلمان به عنوان دوره‌ هایی شناخته می ‌شوند که برای یادگیری حرفه‌ های گوناگون ارائه می‌ گردند. این دوره‌ ها را به عنوان دوره کارآموزی در کشور آلمان می‌ شناسند که متقاضیان با پشت سر گذاشتن آنها به دوره‌ های دانشگاهی و آکادمیک نیاز ندارند. افراد بعد از گذراندن دوره اوسبیلدونگ می‌ توانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

هر یک از افرادی که دوره‌ های اوسبیلدونگ را می‌ گذرانند به عنوان بهترین و ماهرترین کارگران معرفی می‌ شوند. مدت زمان دوره‌ های اوسبیلدونگ حدود یک الی ۳ سال است. این زمان بستگی به نوع رشته ‌ای دارد که افراد در آن آموزش می ‌بینند. رشته ‌های متفاوتی در این دوره‌ ها ارائه می ‌شوند که برخی از آنها درآمد بیشتری را به خود اختصاص می ‌دهند. کارمند بانک، پلیس، پرستار سالمندان، مکانیک کشتی، متخصص بهداشت دندان، تکنسین الکترونیک و … مهمترین رشته‌ های دوره‌ های اوسبیلدونگ هستند.

معرفی بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

برخی از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان که باید با جزئیات دقیق آنها را بشناسید و در مورد ویژگی ‌هایشان اطلاعات بیشتری داشته باشید عبارت هستند از :

  1. رشته کنترل کننده ترافیک هوایی

یکی از بهترین رشته‌ های تحصیلی در کشور آلمان، رشته کنترل کننده ترافیک هوایی می ‌باشد. کارآموزانی که در رشته کنترل کننده ترافیک هوایی فعالیت می ‌کنند می‌ توانند در طول کارآموزی، دستمزد مناسبی کسب نمایند. شغل کارآموزان همراه با مسئولیت زیادی است و به همین دلیل درآمد آنها بیشتر از دیگر مشاغل می ‌باشد. افراد در دوره کارآموزی مسئولیت‌ های زیادی مانند فرود و برخاست هواپیما، هدایت هواپیما و … را انجام می‌ دهند. تصمیم گیری ‌هایی که مربوط به مواقع ضروری و خطرناک هستند بر عهده کنترل کننده ترافیک هوایی می ‌باشد. افرادی که در این دوره‌ ها فعالیت می ‌نمایند به طور معمول حقوقشان بین ۱۰۰ الی ۶۰۰۰ یورو در ماه است.

بهترین رشته های تحصیلی در آلمان - رشته ی مکانیک کشتی

  1. رشته مکانیک کشتی

یکی دیگر از رشته ‌های تحصیلی در آلمان، رشته مکانیک کشتی می ‌باشد. در دوره‌ های اوسبیلدونگ شما می ‌توانید آموزش ‌های مربوط به مکانیک کشتی را دریافت کنید. دانشجویان در این رشته می ‌توانند از سال اول تا سوم حدود ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ یورو دریافت نمایند. مکانیک کشتی مسئولیت کنترل تجهیزات فنی کشتی را باید بر عهده بگیرد. به طور کلی باید بدانید که وظیفه نگهداری و تعمیر انواع تجهیزات کشتی بر عهده مکانیک کشتی خواهد بود. این شغل به طور معمول در تاسیسات بندر؛ شرکت حمل و نقل باری؛ کشتی‌ سازی، مسافربری دریایی و … مورد نیاز خواهد بود.

  1. رشته پرستاری

یکی دیگر از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان، رشته پرستاری می ‌باشد. این رشته به عنوان یکی از رشته‌ هایی شناخته می‌ شود که در کشور آلمان نیاز به آن روز به روز افزایش پیدا می ‌کند. اگر دوره‌ های پرستاری را بگذرانید می توانید در خانه‌ های سالمندان، بیمارستان‌ ها، کلینیک ‌ها، درمانگاه‌ ها و بسیاری از واحدهای مراقبتی کار کنید. در دوره‌ های اوسبیلدونگ پرستاری افرادی که می ‌خواهند شغل پرستاری را انتخاب کنند درآمدشان بین ۱۰۰۰ الی ۱۲۵۰ یورو خواهد بود.

  1. رشته پزشکی

رشته پزشکی به عنوان یکی دیگر از رشته‌ های تحصیلی در آلمان شناخته می‌ شود. رشته پزشکی نه تنها در کشور آلمان بلکه در تمامی کشورها به عنوان برترین رشته‌ ای شناخته می‌ شود که دانشجویان زیادی علاقه دارند در این رشته فعالیت کنند. در واقع رشته پزشکی را می ‌توانیم به عنوان بهترین رشته تحصیلی در کشور آلمان معرفی کنیم. از آنجایی که کشور آلمان سیاست‌ های نظام پزشکی ویژه ‌ای دارد به طور دائم تسهیلات مناسبی را جهت تحصیل پزشکی فراهم می ‌کند. رشته پزشکی جایگاه اجتماعی مناسبی را برای افراد رقم می ‌زند. افرادی که می‌ خواهند در رشته پزشکی تحصیل نمایند باید به زبان آلمانی مسلط باشند.

هر یک از افراد متقاضی پس از قبولی در آزمون ورودی باید قادر باشند آموزش‌ های لازم را دریافت کنند. در صورتی که پزشک بخواهد جهت کار کردن وارد کشور آلمان شود باید مدارک تحصیلی اش را معادل سازی نماید. شغل پزشکی در کشور آلمان دارای سطح بالایی است و به صورت میانگین حدود ۸۰ هزار یورو درآمد دارد. دانشجویان جهت تحصیل در رشته پزشکی آلمان نیاز است که سطح زبانشان ب 2 باشد. سوابق تحصیلی که دانشجویان ارائه می‌ دهند باید با رشته پزشکی هماهنگی داشته باشد.

  1. بهترین رشته های تحصیلی در آلمان و رشته های پیراپزشکی

بین بهترین رشته های تحصیلی در آلمان می ‌توانیم رشته‌ های پیراپزشکی را به عنوان بهترین رشته‌ ها بشناسیم. در کنار رشته پزشکی، رشته‌ های پیراپزشکی محبوبیت زیادی دارند. رشته‌ های پیراپزشکی با تخصص‌ های متفاوتی که مربوط به درمان و سلامت حوزه بهداشت و …. هستند فراهم می‌ شوند. دانشجویان زیادی تقاضای تحصیل در رشته‌های پیراپزشکی کشور آلمان را ثبت می ‌کنند. شرایط وارد شدن به رشته ‌های پیراپزشکی تا حدودی شبیه رشته‌ های پزشکی می ‌باشد.

دانشجویان برای وارد شدن به دانشگاه ‌های پیراپزشکی آلمان باید آزمون ضروری را ارائه دهند و بعد از قبولی می‌ توانند به صورت رایگان تحصیلشان را ادامه دهند. به طور کلی طبق استانداردهای بسیار بالای بهداشت کشور آلمان باید بگوییم که شرایط کار برای هر یک از رشته‌ های پیراپزشکی بی ‌نظیر است. رشته‌ های پیراپزشکی را به عنوان رشته‌ های پردرآمد در کشور آلمان می‌ شناسند. پرستاری، مامایی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، کار درمانی، هوشبری و … به عنوان مهم‌ ترین رشته ‌های پیراپزشکی شناخته می ‌شوند.

  1. رشته های مهندسی

رشته‌ های مهندسی را به عنوان بهترین رشته های تحصیلی در آلمان معرفی می‌ کنند. آلمان به عنوان یکی از کشورهای صنعتی اروپا به شمار می ‌رود و مهندسین زیادی دارد. توانایی ‌های مهندسین کشور آلمان بی ‌نظیر است. بازار کار رشته‌ های فنی و مهندسی در این کشور بسیار عالی می‌ باشد. به طور کلی می ‌توانیم بگوییم که مهندسین در کشور آلمان به هیچ عنوان بیکار نخواهند ماند. بسیاری از رشته‌ های فنی مهندسی در این کشور به عنوان پر درآمدترین رشته‌ ها شناخته می ‌شوند.

بستر کار جهت فعالیت برای هر یک از دانشجویان رشته مهندسی بسیار عالی است. اهمیت انواع رشته‌ های مهندسی در کشور آلمان به قدری زیاد است که بیشتر مهندسان با داشتن حداقل مدرک زبان می ‌توانند ویزای جاب سیکر را دریافت نمایند. مهندسی شیمی، مهندسی هسته ‌ای، مهندسی نانو، مهندسی مالی، مهندسی خودرو، مهندسی محیط زیست، مهندسی الکترونیک و … به عنوان مهم ‌ترین رشته ‌های تحصیلی در کشور آلمان شناخته می ‌شوند.

  1. بهترین رشته های تحصیلی در آلمان و رشته های مدیریت

بین انواع رشته‌ های تحصیلی در آلمان می ‌توانیم رشته ‌های مدیریت را به عنوان دیگر رشته ‌ها معرفی کنیم. رشته‌ های مدیریت بین رشته ‌های علوم انسانی محبوبیت زیادی دارند. هر یک از کشورها بر اساس سیاست ‌هایشان ارزش خاصی به رشته‌ های مدیریت ارائه خواهند داد. رشته ‌های مدیریتی اهمیت زیادی دارند چرا که این رشته‌ ها سیستم کشورها را می ‌توانند به درستی مدیریت کنند.

هر فردی برای ایجاد کسب و کار متفاوت به تحصیل در رشته‌ های مدیریتی نیاز دارد. رشته مدیریتی از آنجایی که شانس موفقیت افراد را افزایش می ‌دهد به عنوان بهترین و پرطرفدارترین رشته تحصیلی در کشور آلمان شناخته می‌ شود. رشته مدیریت مالی، مدیریت بهداشت، مدیریت لجستیک، مدیریت هتل داری، مدیریت بازاریابی، مدیریت پروژه، مدیریت استراتژیک و … به عنوان بهترین رشته‌ های مدیریت در آلمان هستند.

بهترین رشته های تحصیلی در آلمان - رشته ی کامپیوتر

  1. رشته های کامپیوتر و ریاضیات

بین بهترین رشته های تحصیلی در آلمان می‌ توانیم رشته‌ های کامپیوتر و ریاضیات را معرفی کنیم. رشته‌ های کامپیوتر و ریاضیات مربوط به بخش فنی و مهندسی هستند. سالانه دانشجویان زیادی جهت تحصیل در رشته‌ های کامپیوتر و ریاضیات به کشور آلمان مهاجرت می کنند. با توجه به صنعتی بودن کشور آلمان این کشور به نیروهای کار محاسبه ریاضیات و کامپیوتر نیاز زیادی دارد. هر یک از این رشته ‌ها در کشور آلمان علاوه به زبان آلمانی با زبان انگلیسی تدریس می‌گردند. دانشجویان جهت تحصیل در این رشته ‌ها نیازی نیست هزینه ‌ای پرداخت کنند.

رشته کامپیوتر نه تنها در کشور آلمان بلکه در تمامی کشورها به عنوان یکی از مهم ‌ترین رشته ‌های فنی آلمان شناخته می‌ شود. با توجه به این مسئله که انسان‌ ها به کامپیوترها وابستگی زیادی دارند باید بدانیم کامپیوتر به عنوان یکی از مهم ‌ترین سیستم‌ های زندگی افراد شناخته می ‌شود. رشته‌ های احتمال، سخت ‌افزار، برنامه ‌نویسی، محاسبات، فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر ریاضیات مهندسی و … به عنوان مهم ‌ترین رشته‌ های ریاضیات و کامپیوتر شناخته می‌ شوند.

  1. بهترین رشته های تحصیلی در آلمان و رشته های علوم تجربی

بین بهترین رشته های تحصیلی در آلمان باید رشته‌ های علوم تجربی را بشناسید. رشته ‌های علوم تجربی متقاضیان زیادی دارند. افرادی که در رشته‌ های علوم تجربی فعالیت می‌ کنند مایل هستند در رشته‌ های پزشکی به موفقیت لازم برسند. البته باید بدانید در کنار انواع رشته ‌های پزشکی بسیاری از رشته‌ های پیراپزشکی ارائه می ‌گردند. دانشجویان قادر هستند برای تحصیل در این رشته‌ ها انواع رشته‌ های علوم تجربی را انتخاب نمایند. رشته‌ های علوم تجربی مربوط به پرستاری، فیزیوتراپی، مامایی، رادیولوژی و … هستند.

  1. رشته های علوم انسانی

بین انواع رشته ‌های تحصیلی آلمان باید رشته‌ های علوم انسانی را به خوبی بشناسید. بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند رشته‌ های علوم انسانی را انتخاب می ‌کنند. افراد با تحصیل در بیشتر رشته‌ های علوم انسانی شانس زیادی برای کار کردن در آلمان به دست می ‌آورند. در صورتی که مدرک تحصیلی افراد مربوط به کشور آلمان باشد، قادر خواهند بود تحت نظارت نظام آموزشی کشور آلمان بهترین شغل را پیدا کنند. رشته‌ های تحصیلی حقوق، اقتصاد، جامعه شناسی، ادبیات، علوم سیاسی و … به عنوان بهترین رشته‌ های علوم انسانی شناخته می‌ شوند. برخی از رشته ‌های علوم انسانی مانند رشته‌ های مدیریت به عنوان انواع رشته‌ های شناور معرفی می ‌شوند. دانش‌آموختگانی که در رشته ‌های دیگر فعالیت می‌ کنند می‌ توانند در این رشته‌ ها قبول شوند و تحصیلات خود را ادامه دهند.

سخن پایانی

تحصیل در آلمان همواره یکی از گزینه های محبوب برای دانشجویان جوان از سراسر جهان بوده است. با ارائه دانشگاه های معتبر، برنامه های تحصیلی گسترده، و فرصت های شغلی فراوان، آلمان به عنوان یک مقصد تحصیلی برجسته شناخته می‌شود. برای مشاوره برای تحصیل در آلمان، با موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری تماس بگیرید.

سوالات متداول:

1- چه رشته هایی در آلمان پر درآمد هستند؟

– رشته‌ های پزشکی به عنوان مهم ‌ترین و پردرآمدترین رشته‌ هایی شناخته می ‌شوند که در کشور آلمان تدریس می‌ شوند. پزشکان نسبت به دیگر اقشار جامعه بیشترین حقوق را دریافت می ‌نمایند. در کنار رشته پزشکی بسیاری از رشته‌ های مهندسی هستند که در کشور آلمان حقوق زیادی دارند. رشته‌ های فنی و مهندسی را به عنوان مشاغل پردرآمد در کشور آلمان می‌ شناسند. رشته ‌های علوم انسانی مانند حقوق و مدیریت به عنوان دیگر رشته‌ هایی هستند که درآمد زیادی به خود اختصاص می‌ دهند.

2-رشته های پیرا پزشکی در آلمان کدامند؟

– پرستاری، مامایی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، کار درمانی، هوشبری و … به عنوان مهم‌ ترین رشته ‌های پیراپزشکی شناخته می ‌شوند.

3-دوره‌ های اوسبیلدونگ در کشور آلمان چه هستند؟

-دوره‌ های اوسبیلدونگ در کشور آلمان به عنوان دوره‌ هایی شناخته می ‌شوند که برای یادگیری حرفه‌ های گوناگون ارائه می‌ گردند. این دوره‌ ها را به عنوان دوره کارآموزی در کشور آلمان می‌ شناسند که متقاضیان با پشت سر گذاشتن آنها به دوره‌ های دانشگاهی و آکادمیک نیاز ندارند. افراد بعد از گذراندن دوره اوسبیلدونگ می‌ توانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا