دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
بهترین دانشگاه های هلند 2024

بهترین دانشگاه های هلند در 2024

آخرین بروزرسانی: 24 دی 1402

مقدمه

هلند یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل دانشجویان محسوب می شود. اگر قصد تحصیل در اروپا را دارید و می خواهید در یکی از بهترین دانشگاه های هلند ادامه تحصیل دهید، باید بدانید که هر ساله رنکینگ جهانی برای دانشگاه های مختلف جهان انجام می شود که می توانید با کمک آن، از بهترین دانشگاه های هلند در 2024 پذیرش تحصیلی بگیرید. دانشگاه های هلند از نظر کیفیت تحصیلی بسیار عالی عمل کرده اند و طبق آخرین آمارهای جهانی 13 دانشگاه کشور هلند، در رنکینگ 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند.

برای تحصیل در هلند باید سعی کنید که از بهترین دانشگاه های هلند پذیرش دریافت نمایید. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دانشگاه های هلند بر اساس رنکینگ جهانی 2024 صحبت کنیم.

مزایای تحصیل در دانشگاه های هلند

با شروع سال 2024، بسیاری از افراد علاقه مند به علم به دنبال رنکینگ جهانی دانشگاه ها هستند. هلند یکی از کشورهای اروپایی است که از لحاظ تحصیلی حرف های زیادی برای گفتن دارد. دانشگاه های مطرح و هزینه تحصیل نسبتا پایین در این کشور باعث شده تا بسیاری از افراد جویای علم علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های هلند شوند. علاوه بر این موضوع دانشگاه های هلند علاقه زیادی به پذیرش دانشجویان بین الملل دارند. دانشجویان با شرایط خوب نیز می توانند بورسیه تحصیلی نیز دریافت کنند و با حداقل هزینه در هلند تحصیل کنند.

علاوه بر این موارد برخی از دانشگاه های هلند امکان تحصیل با زبان انگلیسی را نیز فراهم می کنند. به همین خاطر دانشجویان بین المللی که بر زبان هلندی مسلط نیستند، می توانند با زبان انگلیسی به راحتی در دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند. در نهایت مدرک تحصیلی که به دانشجویان پس از تحصیل در دانشگاه های هلند اعطاء می شود، بسیار معتبر است.

بهترین دانشگاه های هلند در 2024

در جدول زیر رنکینگ دانشگاه های هلند در 2024 را مشاهده می کنید. در رنکینگ زیر کاملا قابل مشاهده است که رتبه جهانی دانشگاه های هلند در سال 2023 و 2024 نزدیک به یکدیگر بوده، ولی دانشگاه دلفت هلند توانسته رتبه بهتری در سال 2024 پیدا کند. بنابراین مشخص است که اساتید، دانشجویان و تیم دانشگاهی دانشگاه های هلند هر سال در حال تلاش برای پیوستن به بهترین رنکینگ جهانی هستند.

رتبه در کشور هلند رتبه جهانی در سال 2024 رتبه جهانی در سال 2023 نام دانشگاه شهر
1 48 70 Delft University of Technology Delft
2 61 60 University of Amsterdam Amsterdam
3 64 59 Wageningen University & Research Wageningen
4 77 77 Leiden University Leiden
5 79 75 University of Groningen Groningen

بهترین دانشگاه های هلند

 

رتبه پنجم: دانشگاه گرونینگن

پنجمین دانشگاهی که در گروه بهترین دانشگاه های هلند در رنکینگ جهانی 2024 قرار گرفته است، دانشگاه گرونینگن است. این دانشگاه فعالیت خود را در سال 1614 آغاز کرده و تا به امروز توانسته دانشجویان بین المللی بسیار زیادی را پذیرش کند. دانشگاه گرونینگن مدرک لیسانس و فوق لیسانس را به زبان انگلیسی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. بنابراین دانشجویان بین الملل می توانند با خیالی آسوده این دانشگاه را برای پذیرش انتخاب کنند.

دانشگاه گرونینگن دارای 11 دانشکده متفاوت است که امکان تحصیل در رشته های مختلف را برای دانشجویان فراهم می کند. همچنین 9 مدرسه تحصیلات تکمیلی نیز برای این دانشگاه در نظر گرفته شده است. این دانشگاه در شهر گرونینگن در کشور هلند واقع شده است.

این دانشگاه علاوه بر امکانات تحصیلی خوب، طیف گسترده ای از امکانات ورزشی و انجمن های دانشجویی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. در واقع دانشگاه گرونینگن، در حال حاضر یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته های ورزشی است. چرا که برای هر یک از رشته های ورزشی انجمن خاص خودش را دارد و با تخفیف مناسب امکان دریافت خدمات در این رشته ها را به دانشجویان می دهد.

لیست بهترین دانشگاه های هلند در 2024

 

رتبه چهارم: دانشگاه لیدن

دانشگاه لیدن چهارمین دانشگاه برتر هلند در سال 2024 است. این دانشگاه در سال 1575 فعالیت خود را آغاز کرده و با قدمت خودش، به یکی از قدیمی ترین دانشگاه های هلند تبدیل شده است. این دانشگاه دارای پردیس های دانشگاهی در لیدن و لاهه نیز می باشد. همچنین فارغ التحصیلان بسیار مطرحی در این دانشگاه وجود دارند. جالب است بدانید که خانواده های سلطنتی هلند و برخی از رهبران جهانی مانند وینستون چرچیل از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

دانشگاه لیدن بر یادگیری شخصی، تعاملات گروهی کوچک و توسعه گل نگر تاکید دارد. این دانشگاه امکان تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس را با زبان انگلیسی و هلندی برای دانشجویان فراهم می کند. همچنین دانشجویان علاقه مند می توانند در مقطع تحصیلی دکتری نیز در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

مهارت حرفه ای این دانشگاه با 16 جایزه نوبل دریافت شده و 23 جایزه اسپینوزا تایید می شود. این نکته را فراموش نکنید که دانشگاه لیدن همکاری نزدیکی با پارک علمی زیستی لیدن دارد. به همین خاطر اکتشافات علمی بسیار زیادی در این دانشگاه انجام می شود. بنابراین دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های اروپایی هستند، می توانند این دانشگاه را در اولویت خود قرار دهند.

بهترین دانشگاه های هلند در سال جدید

 

رتبه سوم: دانشگاه واخنینگن

دانشگاه واخنینگن یکی از دانشگاه های برتر در هلند است که تمرکز آن روی علوم کشاورزی و محیط زیست می باشد. این دانشگاه دارای رشته های متعددی در مقطع کارشناسی است که همگی به زبان هلندی و انگلیسی تدریس می شوند. علاوه بر آن 40 رشته تحصیلی نیز در این دانشگاه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فقط با زبان انگلیسی ارائه می شوند. بنابراین دانشجویان می توانند با خیالی آسوده با زبان انگلیسی در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند. این دانشگاه در شهر واخنینگن قرار دارد. این شهر در مرکز کشور هلند است، ولی فاصله زیادی با مرز آلمان و آمستردام ندارد.

نکته مهمی که در مورد این دانشگاه در هلند باید بدانید این است که حدود 27 درصد از دانشجویان این دانشگاه، از خارج از کشور وارد این دانشگاه شده اند. در واقع فرصت دانشجویان بین المللی برای پذیرش در دانشگاه واخنینگن بسیار عالی خواهد بود. در مجموع این دانشگاه با 20 برنامه مختلف در مقطع کارشناسی از جمله دوره های کسب و کار، توسعه بین المللی و علوم بهداشتی فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان بین المللی به بهترین شکل فراهم کرده است. این دوره ها 2 سال طول می کشند و همه آن ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

بهترین دانشگاه های هلند در سال 2024

 

رتبه دوم: دانشگاه آمستردام

یکی از بهترین دانشگاه های هلند که در سال 2024 در رتبه دوم دانشگاه های هلند قرار گرفته است، دانشگاه آمستردام است. این دانشگاه در سال 1632 تاسیس شد و در حال حاضر سومین دانشگاه قدیمی در کشور هلند می باشد. این دانشگاه دارای 24 هزار دانشجو است. به همین خاطر می توان دانشگاه آمستردام را جزء بزرگ ترین دانشگاه های هلند شناخت.

دانشگاه آمستردام هلند در حال حاضر در رتبه 60 دانشگاه های جهانی قرار دارد. این دانشگاه در زمینه هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی رتبه بسیار زیادی را از آن خود کرده است. این دانشگاه دارای رشته های متفاوتی است که امکان تحصیل در آن ها به زبان انگلیسی نیز فراهم شده است. دانشگاه آمستردام هر ساله 3 هزار دانشجوی بین المللی از 100 کشور مختلف جذب می کند.

پردیس اصلی این دانشگاه در مرکز آمستردام است که با ساختمان های دانشگاهی پراکنده در سطح شهر، امکان تحصیل دانشجویان مختلف را فراهم می کند. در حال حاضر دانشگاه آمستردام هلند،یکی از بزرگ ترین دانشگاه های تحقیقاتی در اروپا است. تعداد انتشارات علمی و میزان بودجه تحقیقاتی این دانشگاه بسیار بالا است. کتابخانه مرکزی این دانشگاه دارای بیش از 4 میلیون کتاب و هزاران نسخه خطی، نامه، نقشه و آثار کمیاب است. نکته مهم و جالب دیگر که باید در مورد این دانشگاه بدانید این است که این دانشگاه دارای 5 موزه است.

معرفی بهترین دانشگاه های هلند در 2024

 

رتبه اول: دانشگاه صنعتی دلفت

دانشگاه صنعتی دلفت (TU Delft) بهترین دانشگاه هلند بوده که در رتبه 1 دانشگاه های هلند و رتبه 45 جهانی در سال 2024 قرار گرفته است. تلاش دانشجویان و اساتید این دانشگاه باعث شده تا دانشگاه صنعتی دلفت هلند در سال 2024 رتبه بسیار بهتری نسبت به سال 2023 دریافت کند. این دانشگاه بزرگ ترین و قدیمی ترین دانشگاه فنی دولتی در هلند می باشد.

اگر بخواهیم تاریخچه ای از این دانشگاه را بیان کنیم، باید بگوییم که این دانشگاه به عنوان یک آکادمی سلطنتی برای مهندسان عمران راه اندازی شد. اما پس از جنگ جهانی دوم تعداد دانشجویان این دانشگاه بسیار افزایش پیدا کرد. به طوری که دانشجویان بین المللی نیز وارد این دانشگاه شدند. در حال حاضر حدود 18 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که بیش از یک چهارم از این جمعیت را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

دانشگاه صنعتی دلفت دارای 8 دانشکده در زمینه های مختلف مهندسی است. دانشجویان می توانند در مقطع تحصیلی لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند. با توجه به اینکه این دانشگاه پذیرای دانشجویان بین المللی است، بنابراین امکان تحصیل با زبان انگلیسی در این دانشگاه فراهم شده است. جالب است بدانید که این دانشگاه دارای یک کتابخانه با کتاب های ارزشمند است که سقف آن با چمن پوشیده شده تا مانند یک عایق طبیعی عمل کند.

شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه های هلند 2024

تا به اینجای مقاله شما را با 5 مورد از بهترین دانشگاه های هلند در سال 2024 آشنا کردیم. طبق رنکینگ جهانی، 8 مورد از دیگر دانشگاه های هلند نیز در 500 دانشگاه برتر قرار گرفته اند. اما در این مقاله شما را با 5 دانشگاهی آشنا کردیم که در 100 رتبه برتر جهانی قرار داشتند. طبیعتا این دانشگاه ها که پذیرای دانشجویان بین المللی نیز می باشند، شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجویان در نظر گرفته اند. دانشجویان باید برای اخذ پذیرش از هر یک از این دانشگاه ها، حتما شرایط در نظر گرفته شده از سوی دانشگاه را مطالعه کنند و بر اساس آن درخواست خودشان را ثبت کنند.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های هلند به زبان انگلیسی را دارند، باید حتما مدرک زبان مناسب به دانشگاه ارائه کنند. معمولا دانشگاه ها دانشجویانی را می پذیرند که دارای مدرک زبان با نمره آیلتس حداقل 6.5 باشند. البته ممکن است این نمره زبان برای پذیرش در دانشگاه های هلند برای مقاطع تحصیلی و رشته های مختلف، متفاوت باشد. علاوه بر این مدرک، باید سایر مدارک هویتی و مورد نیاز دانشگاه نیز ترجمه شوند و به دانشگاه تحویل داده شوند.

برای اینکه احتمال پذیرش خود را در دانشگاه های هلند افزایش دهید، حتما باید یک رزومه و انگیزه نامه قوی داشته باشید. رزومه و انگیزه نامه دانشجویان برای دانشگاه های هلند جهت پذیرش بسیار حائز اهمیت می باشند. از این رو می توانید برای نوشتن انگیزه نامه حرفه ای جهت پذیرش در دانشگاه های هلند، با مشاورین متخصص در این حوزه مشورت کنید.

شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه های هلند 2024

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های هلند

تحصیل در مقطع کارشناسی می تواند فرصت عالی برای دانشجویان بین الملل محسوب شود. چرا که بهترین دانشگاه های هلند بسیاری از رشته های خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه می کنند. از این رو دانشجویان ایرانی می توانند با خیالی راحت در این دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند. اکثر دانشگاه های هلند دارای امکانات پیشرفته و اساتید برجسته ای هستند تا امکان تحصیل به بهترین شکل ممکن در دانشگاه ها فراهم شود.

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های هلند 2 تا 3 سال است. با این حال برخی از رشته ها ممکن است به زمان بیشتری برای تحصیل نیاز داشته باشند. باید بدانید که در مقطع کارشناسی، می توانید از بورسیه های تحصیلی که در اختیار دانشجویان بین المللی قرار داده می شوند، استفاده کنید.

رشته های مقطع کارشناسی در بهترین دانشگاه های هلند بر اساس تحقیقات و کاربردهای عملی تدریس می شوند. به همین خاطر دانشجویان می توانند با وجود روش های جدید آموزشی و تجهیزات مناسب، مهارت های خودشان را به صورت علمی و عملی در رشته دانشگاهی افزایش دهند.

پیشنهاد میکنیم مقاله تحصیل دکتری در هلند را نیز مشاهده نمایید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های هلند

بهترین دانشگاه های هلند که لیستی از آن ها را در این مقاله به شما ارائه کردیم، امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده اند. اگرچه ممکن است رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه ها برای مقطع کارشناسی ارشد محدود باشد، اما برای یک تجربه منحصر به فرد و کیفیت بالای آموزشی می توانید شانس خودتان را جهت پذیرش در این دانشگاه ها امتحان کنید.

دانشگاه های خوب هلند امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را با زبان انگلیسی برای دانشجویان فراهم کرده اند. محیط دانشگاه ها به صورت تعاملی است. یعنی اینکه مانند برخی از دانشگاه های کشور، صرفا دانشجویان برای خواندن کتاب و جزوه به دانشگاه مراجعه نمی کنند. بلکه در گفتگوهای گروهی شرکت می کنند که دانش عملی هر یک از دانشجویان روز به روز در آن ها افزایش پیدا کند.

فرصت های تحقیقاتی زیادی در بهترین دانشگاه های هلند برای دانشجویان کارشناسی ارشد در نظر گرفته می شود. هر یک از دانشجویان می توانند در پروژه های تحقیقاتی شرکت کنند و با اعضای هیئت علمی دانشگاه ها اقدامات لازم را انجام دهند. برخی از دانشگاه های هلند حمایت مالی از دانشجویان نیز می کنند که این موضوع فرصت تحصیل را برای دانشجویان بین الملل ساده تر می کند. دانشجویان بین الملل می توانند در طول تحصیل خودشان کار پاره وقت نیز داشته باشند. این موضوع هم به کسب درآمد دانشجویان کمک می کند، هم باعث تامین درآمد خواهد شد.

تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های هلند

بعضی از بهترین دانشگاه های هلند امکان ادامه تحصیل دانشجویان بین الملل در مقطع دکتری را فراهم کرده اند. دانشجویان دکتری با هدف کسب علم در درجات بالا در دانشگاه های هلند ادامه تحصیل می دهند. این موضوع فرصت خوبی را برای دانشجویان جهت تحصیل در مقطع دکتری فراهم می کند.

باید توجه داشته باشید که تحصیل در مقطع دکتری در بهترین دانشگاه های هلند به سادگی امکان پذیر نیست. معمولا سطح دشواری رشته های ارائه شده در مقطع دکتری زیاد است. با این حال فرصت تحقیقات در دوره دکتری آنقدر زیاد است که می توانید از تحصیل در این مقطع نهایت لذت را ببرید. تجهیزات و منابع پیشرفته نیز در این دانشگاه ها در اختیار دانشجویان بین الملل قرار داده می شوند. بنابراین ادامه تحصیل در مقطع دکتری در بهترین دانشگاه های هلند یک فرصت استثنایی است. به ویژه اگر با بورسیه تحصیلی هلند برای دانشجویان همراه باشد.

جمع بندی

در این مقاله با توجه به آخرین رنکینگ جهانی در مورد بهترین دانشگاه های هلند صحبت کردیم. دانشگاه صنعتی دلفت که رشته های صنعتی و مهندسی مانند مهندسی کامپیوتر، معماری، مکانیک و … را ارائه می کند، در حال حاضر بهترین دانشگاه هلند محسوب می شود که رتبه خوبی را در جهان کسب کرده است. برای پذیرش در این دانشگاه ها و یا سایر دانشگاه های هلند، باید از خدمات مشاوره استفاده کنید. چرا که داشتن رزومه قوی و انگیزه نامه حرفه ای می تواند شانس پذیرش شما در بهترین دانشگاه های هلند را افزایش دهد. موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری، با داشتن متخصصین و مشاورین حرفه ای، امکان دریافت مشاوره برای اخذ پذیرش در دانشگاه های هلند را برای شما فراهم کرده است. در صورت نیاز به دریافت مشاوره برای اخذ پذیرش در دانشگاه های هلند می توانید با کارشناسان این موسسه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

کدام دانشگاه هلند برای تحصیل در زمینه مهندسی بهتر است؟

دانشگاه صنعتی دلفت اولین و بهترین دانشگاه هلند برای تحصیل در زمینه مهندسی است.

هزینه تحصیل در هلند چقدر است؟

بسته به دانشگاه، شهر محل زندگی و همچنین مقطع تحصیلی شما، هزینه تحصیل در هلند متفاوت خواهد بود.

آیا امکان داشتن کار دانشجویی همزمان با تحصیل در هلند وجود دارد؟

بله. در صورت نیاز می توانید کار دانشجویی برای کسب درآمد، همزمان با تحصیل خود داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا