دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
ایالت تگزاس

ایالت تگزاس

آخرین بروزرسانی: 8 خرداد 1402

ایالت‌ تگزاس به دلیل داشتن دانشگاه‌هایی همچون دانشگاه تگزاس، دانشگاه رایس، دانشگاه هوستون و دانشگاه فنی تگزاس یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی دانشجویان بین‌المللی است. در این مقاله 8 دلیل برای تحصیل در ایالت تگزاس، هزینه‌های زندگی، شهرهای دانشجویی تگزاس و برترین دانشگاه‌های آن را مورد بررسی قرار داده‌ایم. تا انتها همراه ما باشید تا بیشتر با یکی از بهترین ایالت‌های آمریکا آشنا شویم.

فهرست مطالب:

تحصیل در ایالت تگزاس

در ایالت تگزاس کالج‌ها، دانشگاه‌ها و دانشکده‌های فنی بسیار متنوعی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. اگر مقصد مهاجرت تحصیلی شما تگزاس است، خیال‌تان آسوده باشد که در هر رشته‌ای می‌توانید تحصیل کنید.

سیستم‌های آکادمی مختلفی طراحی شده است که دانشجویان بین‌المللی فرصت استفاده از آن‌ها را دارند. که می‌توان به تگزاس A&M، تگزاس استیت (Texas State)، تگزاس فناوری (Texas Tech)، سیستم‌های پردیس‌های ماهواره‌ای دانشگاه تگزاس (University of Texas)، دانشگاه هوستون (University of Houston) و دانشگاه تگزاس شمالی (University of North Texas) اشاره نمود. همچنین بیش از 50 دانشگاه دولتی و خصوصی به طور مستقل وجود دارند که می‌توانید گزینه مطلوب خود را انتخاب کنید.

8 دلیل برای تحصیل در ایالت تگزاس

ایالت تگزاس

اقلیم و جغرافیای تگزاس :

بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند در دانشگاهی در منطقه‌ای با آب و هوای معتدل تحصیل کنند. در نتیجه در تمام طول سال تحصیلی دانشجویان می‌توانند از فضای باز پردیس استفاده کنند. یعنی در هر دو ترم تحصیلی می‌توانند به ورزش، کنسرت‌ها و فستیوال‌ها شرکت کنند. در حقیقت هوای زمستانی کمی تجربه می‌کنند و بیشتر هوایی معتدل حاکم است که خود به نوعی از اختلال عاطفی فصلی جلوگیری می‌شود.

آب و هوای معتدل تا گرم تگزاس به دانشجویان اجازه می‌دهد تا بیشتر به فعالیت‌ها و سرگرمی‌های خارج از اقامتگاه دانشجویی خو بپردازند. تگزاس دارای ویژگی‌های جغرافیایی بسیاری از جمله کوه‌ها، دشت‌ها، سواحل، بیابان‌ها و دریاچه‌ها است. تنوع زیبایی طبیعی ایالت تگزاس برای بسیاری از دانشجویان جذاب است.

بیشتر بخوانیم: خواندن مقاله نقشه آمریکا برای شما مفید است.

فرصت‌های تحصیلی :

تگزاس دارای انواع فرصت‌های تحصیلی برای دانشجویان است. که می‌توان به چندین سیستم دانشگاه دولتی بزرگ (دانشگاه تگزاس، دانشگاه تگزاس A&M، دانشگاه ایالتی تگزاس)، موسسات آموزشی خصوصی معتبر (دانشگاه رایس)، و HBCU (دانشگاه پریری ویو A&M) اشاره کرد.

هزینه‌های مقرون به صرفه زندگی در تگزاس :

هزینه‌های زندگی در چندین شهر تگزاس کم است که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می‌توانند از آن بهره ببرند. برای مثال هزینه زندگی در هیوستون 3.5 امتیاز کمتر از میانگین ملی است.که به ندرت امکان زندگی در شهرهای بزرگ با چنین هزینه‌های زندگی کمی وجود دارد. به این ترتیب بسیاری از فارغ التحصیلان ترجیح می‌دهند در ایالت Lone Star اقامت داشته باشند.

شهر دالاس (Dallas) از نظر هزینه زندگی 1.6 امتیاز بالاتر از میانگین ملی است، در حالی که شهر آستین (Austin) 19.3 امتیاز بالاتر از میانگین ملی است. این شهرها هزینه‌های بالاتر را با فرصت‌های شغلی فراوان جبران می‌کنند.

تنوع فرهنگی در تگزاس :

طبق آمار اداره سرشماری ایالات متحده، ایالت تگزاس پنجمین ایالت از نظر تنوع در این کشور است. این تنوع به دانشجویانی که در کالج و دانشگاه‌های تگزاس تحصیل می‌کنند اجازه می‌دهد تا از دیدگاه‌ها و فرصت‌های مختلف برای به اشتراک گذاشتن فرهنگ خود با همسالان خود بهره ببرند. همچنین نزدیکی تگزاس به مکزیک به این معنی است که بسیاری از مردم این ایالت به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و فرهنگ مکزیکی به خوبی قابل مشاهده است.

ایالت تگزاس

فعالیت‌های تفریحی در فضای باز:

به دلیل وسعت زیبایی طبیعی ایالت تگزاس، دانشجویان در سراسر ایالت این فرصت را دارند که فعالیت ‌های تفریحی مختلف در فضای باز انجام دهند. تگزاس خانه سواحل، کوه‌ها، دریاچه‌ها و پارک‌های ایالتی و ملی است که همگی گزینه‌های عالی برای تفریحات خارج از خانه محسوب می‌شوند.

دانش‌آموزان در تگزاس می‌توانند از میان کوه‌ها و پارک‌ها پیاده‌روی کنند، از صخره‌های طبیعی بالا بروند، در امتداد ساحل موج‌سواری کنند، یا حتی قایق سواری کنند. یکی از بهترین مناطق برای کمپینگ هستند.

هنر و تاریخ ایالت تگزاس :

تگزاس دارای یک پیشینه تاریخی و هنری عمیق و غنی است. شهرهای بزرگی مانند هیوستون، آستین، دالاس و سن آنتونیو دارای موزه‌های هنر عمومی، قلعه‌ها و پارک‌های تاریخی هستند. در شهرهای کوچکتر نیز می‌توان آثار زندگی سنتی را دید.

فرهنگ غذایی:

تگزاس یک فرهنگ غذایی افسانه‌ای دارد. جالب است بدانید که کباب‌های تگزاس معروف هستند. سبک‌های مختلف کباب را می‌توانید در سراسر تگزاس بیابید و از خوردن آن‌ها لذت ببرید. البته فرهنگ غذایی مکزیکی نیز قابل مشاهده است. غذاهایی مانند تاکو صبحانه، فاهیتا و انچیلادا در تگزاس یافت می‌شوند.

فعالیت‌های ورزشی در تگزاس:

ایالت تگزاس به فوتبال شهرت دارد و طرفداران بسیار مسابقات  تیم‌های فوتبالی را دنبال می‌کنند. دانشگاه تگزاس در آستین و دانشگاه تگزاس A&M دارای تیم‌های فوتبال هستند که مسابقات آن‌ها علاقه‌مندان زیادی دارد. بسیاری از دانشگاه‌های بزرگ در تگزاس، لیگ‌های ورزشی درون مدرسه‌ای عالی را دارندکه به دانشجویان اجازه می‌دهد در زمانی که درس نمی‌خوانند، ورزش کنند.

در کدام شهرهای ایالت تگزاس بهتر است تحصیل کنیم؟

ایالت تگزاس

 • بهترین شهر از لحاظ آب و هوا و جغرافیا : هوستون (Houston)
 • بهترین شهر از لحاظ فرصت‌های تحصیلی: هوستون
 • بهترین شهر از لحاظ زندگی مقرون به صرفه: سن آنتونیو (San Antonio)
 • بهترین شهر از لحاظ تنوع فرهنگی: هوستون
 • بهترین شهر از لحاظ فعالیت های تفریحی در فضای باز: آستین (Austin)
 • بهترین شهر از لحاظ هنر و تاریخ: سن آنتونیو
 • بهترین شهر از لحاظ فرهنگ غذایی: آستین
 • بهترین شهر از لحاظ ورزش: آستین

هزینه تحصیل در ایالت تگزاس چقدر است؟

هزینه تحصیل و زندگی در تگزاس به شهر و موسسه آموزشی برای تحصیل انتخاب کرده‌اید، بستگی دارد.

برای مثال طبق گزارش NCES، متوسط ​​شهریه و هزینه‌های مورد نیاز برای دانشجویان خارجی که در دانشگاه‌های دولتی تگزاس در سال‌های 2019-2020 تحصیل کرده‌اند تقریباً به 25000 دلار رسیده است. البته در مؤسسات خصوصی این مبلغ کمی بیش از 36000 دلار بوده است. به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی بسیار بالاست.

در مورد هزینه‌های زندگی نیز بسته به اینکه دانشجو در اقامتگاه‌های دانشجویی و در داخل پردیس اقامت دارد یا نه در خارج از پردیس دانشگاه زندگی می‌کند، متفاوت است. برای مثال، متوسط ​​اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه از مارس 2022 حدود 750 دلار در کالج استیشن و 1570 دلار در آستین برآورد شده است.

هزینه‌های زندگی هزینه‌های زندگی در تگزاس میانگین ملی هزینه‌های زندگی
به طور کلی 93.9 100
مواد غذایی 93.7 100
سلامت 95.4 100
مسکن 84.3 100
متوسط هزینه خانه $243,600 $291,700
خدمات رفاهی 99.2 100
حمل و نقل 103.3 100
متفرقه 96.4 100

بیشتر بخوانیم: خواندن مقاله هزینه تحصیل در آمریکا می‌تواند برای شما مفید باشد.

برترین دانشگاه‌های ایالت تگزاس

در این بخش بر اساس رتبه‌بندی QS برترین دانشگاه‌ها در تگزاس معرفی نموده‌ایم.

 • دانشگاه تگزاس در آستین
 • دانشگاه رایس Rice University
 • دانشگاه A&M تگزاس
 • دانشگاه تگزاس در دالاس
 • دانشگاه هوستون University of Houston
 • دانشگاه متدیست جنوبی (Southern Methodist University)
 • دانشگاه فنی تگزاس (Texas Tech University)
 • دانشگاه بیلور (Baylor University)

بیشتر بخوانیم: مطالعه مقاله دانشگاه‌های آمریکا جذاب و مفید خواهد بود.

لیست پردیس‌های دانشگاه تگزاس

دانشگاه تگزاس13 پردیس در شهرهای مختلف دارد:

 • دانشگاه تگزاس در آرلینگتون (Arlington)
 • دانشگاه تگزاس در آستین (Austin)
 • دانشگاه تگزاس در دالاس (Dallas)
 • دانشگاه تگزاس در ال پاسو (El Paso)
 • حوضه پرمین دانشگاه تگزاس
 • دانشگاه تگزاس در ریو گراند ولی (Rio Grande Valley)
 • دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو (San Antonio)
 • دانشگاه تگزاس در تایلر (Tyler)
 • مرکز پزشکی جنوب غربی دانشگاه تگزاس
 • شعبه پزشکی دانشگاه تگزاس در گالوستون (Galveston)
 • مرکز علوم بهداشتی دانشگاه تگزاس در هوستون (Houston)
 • مرکز علوم بهداشتی دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو
 • مرکز سرطان اندرسون D. دانشگاه تگزاس

برترین شهرهای دانشجویی در ایالت تگزاس

برترین شهرهای دانشجویی در تگزاس

شهر دالاس :

دالاس که زمانی نماد جهانی کل ایالات متحده بود، به لطف سریال تلویزیونی موفق به اسم خود شهر، بیشتر به عنوان شهر کابوی‌ها شناخته می‌شود. دالاس همچنین دارای بزرگترین منطقه هنری در ایالات متحده و برخی از موزه‌های درخشان و همچنین بناهای یادبود توریستی رئیس جمهور جان اف. کندی است. این شهر که محل دانشگاه تگزاس در دالاس و همچنین دانشگاه متدیست جنوبی است، جمعیت دانشجویی قابل توجهی دارد.

شهر هوستون:

هوستون که دارای دو دانشگاه برتر یعنی دانشگاه رایس و دانشگاه هوستون است، بزرگترین شهر ایالت تگزاس و چهارمین شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا است. شهر هوستون در عین حال که آرام و پرقدرت به نظر می‌رسد، فستیوال‌ها و جشنواره‌های مختلفی در آن برگزار می‌شود. هوستون نزدیک‌ترین شهر به ساحل است و فقط نیم ساعت با منطقه معروف خلیج هوستون (Bay Area Houston) فاصله دارد.

شهر آستین:

آستین پایتخت ایالت تگزاس است. به طور کلی فضای متفاوتی را در شهر آستین تجربه خواهید نمود. دانشگاه تگزاس در آستین که تنها 44 سال پس از تاسیس خود شهر در سال 1839 تأسیس شد، همچنان نقش اصلی را در زندگی و توسعه شهر ایفا می‌کند.

سخن پایانی

هدف موسسه مهاجرتی خانم دکتری مهرآیین مخبری (MMCF) کمک به متقاضیان و حمایت آن‌ها در رسیدن به اهداف تحصیلی و مهاجرتی و شغلی است. این مجموعه خدمات مختلفی را در کانادا و آمریکا ارائه می‌دهد. تیم متخصص مجموعه خانم دکتر مهرآیین مخبری  به شما در بدست آوردن اهداف مهاجرتی‌تان در کانادا و آمریکا  (تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و …) کمک خواهد کرد. این موسسه مهاجرتی خدمات خود را به ارائه مشاوره جامع اختصاص داده است. خدمات این موسسه در زمینه بررسی جامع اولیه، مشاوره در مورد الزامات مورد نیاز، انتخاب رشته در دانشگاه مورد نظر، مراحل درخواست و دریافت پذیرش، کمک به تسهیل فرایند ویزا، همراه شما خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا