دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
شرایط مهاجرت به آمریکا

شرایط مهاجرت به آمریکا چیست

آخرین بروزرسانی: 29 تیر 1402

قطعا همه ما می‌دانیم که آمریکا یک کشور فوقِ پیشرفته است. در واقع اگر بخواهیم به فکر مهاجرت باشیم، آمریکا را به عنوان اولین مقصد انتخاب خواهیم کرد، زیرا می‌دانیم که از هر لحاظ می تواند زندگی و آینده خوبی برای ما بسازد. کشور آمریکا بیش از هر چیز از لحاظ اقتصادی و سیاسی قدرتمند است و اکثریت دوست داریم که هم خود و هم فرزندانمان رفاه را در آن تجربه کنیم. از طرفی هم باید بدانید که شرایط مهاجرت به آمریکا دقیقا چیست و چگونه می‌توانید این کار را به انجام برسانید. به خاطر همین نیاز به کسب اطلاعات بیشتر خواهد بود؛ اطلاعاتی که در این مقاله از موسسه مهرآیین مخبری در اختیارتان قرار می‌دهیم، آخرین و به‌روزترین اخبار در مورد مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله آمریکا است. با ما همراه باشید تا در این‌باره به پاسخ سوالات‎تان برسید.

به طور کلی چند روشِ مهاجرت به آمریکا وجود دارد؟

قبل از اینکه بخواهیم شرایط مهاجرت به آمریکا را برایتان شرح دهیم، ابتدا باید بگوییم که راه‌های مهاجرت به این کشور برای ایرانی‌ها چیست. اگر شما راه‌های مهاجرت را بشناسید، متوجه می‌شوید که کدام یک برایتان بهتر است. البته همه روش‌های مهاجرتی، شاید برای ایرانیان راحت نباشد اما بهرحال بهتر است که تمام و کمال این روش‌ها را بدانید و یاد بگیرید تا متوجه شوید که کدام یک می‌تواند برایتان بهتر عمل کند و آینده شما را بسازد. روش‌های مهاجرت به آمریکا شامل موارد زیر می‌شود:

  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق تولد فرزند
  • مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ
  • مهاجرت از طریق لاتاری که پرطرفدارترین است؛ اما همه چیز بستگی به شانس‌تان دارد.
  • مهاجرت افراد نخبه
  • مهاجرت افراد مشهور و افرادی که در یک زمینه استعداد خاص دارند و می‌توانند در آمریکا کاری جدید و نوظهور به انجام برسانند
  • مهاجرت شغلی
  • مهاجرت از طریق پناهندگی
  • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
  • مهاجرت تحصیلی

وضعیت ویزای آمریکا چگونه است؟

بی تردید برای دانستنِ شرایط مهاجرت به آمریکا حتما باید در مورد ویزاها هم اطلاعات داشته باشید. باید انواع ویزا را بشناسید و بدانید که تحت چه شرایطی برای ما ایرانیان صادر خواهد شد. این که شما بخواهید اقامت‌های مختلفی بگیرید، یعنی به ویزاهای متفاوت نیاز دارید، مثلاً اقامت موقت با شهروند آمریکایی شرایط متفاوتی دارد. در واقع نوع ویزا، شرایط مخصوص به خودش را دارد و برای همه نمی‌توان یک نسخه پیچید.
اما به هرحال سختی‌های مهاجرت به آمریکا نسبت به گذشته کمتر شده که علت آن هم عوض شدن رئیس جمهو آمریکا است. جو بایدن نسبت به دونالد ترامپ سختی‌های کمتری را برای ورود ایرانیان در نظر می‌گیرد اما به هر حال با کشور پیشرفته‌ای مانند آمریکا روبرو هستیم که شرایط خاص خودش را می‌گذارد. حتی اگر می‌خواهید سفر توریستی چند روزه به آمریکا هم داشته باشید، باز باید چند شرط اساسی را رعایت کنید.
در مورد اقامت‌های بلند مدت مثلاً خرید مسکن، ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری یا اشتغال هم باز باید شرایطی را پشت سر بگذارید که رعایت‌شان خیلی راحت نیست.

شرایط مهاجرت به آمریکا

آمریکا باید مطمئن شود که شما از لحاظ سیاسی کاملاً قابل‌اعتماد هستید و ضد این کشور عمل نمی‌کنید. در نتیجه نباید سابقه سیاسی داشته باشید تا اجازه ورود برای شما صادر شود. و در نهایت اینکه آمریکا مانند هر کشور دیگری در دنیا برای اینکه ویزا صادر کند، اولویت‌های خودش را در نظر می‌گیرد و همان‌طور که گفتیم، سابقه سیاسی جزء اصلی‌ترین شرایط مهاجرت به آمریکا محسوب می‌شود.

اگر بخواهیم یک تقسیم‌بندی انجام دهیم، باید بگوییم که مهاجرت تحصیلی راحت‌تر است. زیرا شما فقط به یک شرط نیاز دارید و آن هم این است که از لحاظ تحصیلی با استعداد باشید و در نتیجه به سادگی می‌توانید مهاجرت کنید.
بعد از آن؛ روش سرمایه‌گذاری حتی راحت‌تر از روش مهاجرت از طریق کار است. جالب‌تر اینکه حتی اگر شخصی ایرانی به آمریکا ممنوعیت ورود داشته باشد، در زمینه مهاجرت تحصیلی این اتفاق نمی‌افتد. فقط احتمالا صدور ویزا بیشتر طول بکشد و شما کمی دیرتر مهاجرت به آمریکا داشته باشید.

شرایط اخذ ویزای آمریکا چیست؟

همانطور که پیش از این نیز ذکر شد، شرایط مهاجرت به آمریکا شرایط راحتی نیست اما به هر حال بهتر است شما دراین‌باره اطلاعات داشته باشید. پس نباید امید خود را از دست بدهید و باید سعی کنید که این شرایط را هرطور که شده‌ برای خودتان فراهم کنید. آمریکا محدودیت‌های مختلفی را برای کشورهای متفاوت از جمله ایرانیان در نظر گرفته است. مهاجرت از طریق روش‌های مختلف قوانین خودش را دارد اما حتی در دوره ممنوعیت ایرانیان برای ورود به آمریکا باز هم ویزای تحصیلی صادر می‌شد و دانشگاه‌ها پذیرش داشتند. البته الان دیگر ممنوعیتی وجود ندارد و مهاجرت سریع‌تر و راحت‌تر از قبل انجام می‌شود.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

اما با وجود همه این تفاسیر، هنوز هم مهاجرت تحصیلی جزو راحت‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کشور آمریکا محسوب می‌شود. اگر شرایط مهاجرت به آمریکا را دارید، بهتر است که مهاجرت تحصیلی را بررسی کنید، زیرا راحت‌ترین و سریعترین راه است. علت هم این است که شما در روش مهاجرت تحصیلی مجبور نیستید مسیرهای مهاجرتی به کشور آمریکا را مانند روش‌های دیگر طی کنید. از طرفی مدت زمان طولانی بلاتکلیف نخواهید بود تا پرونده شما بررسی شود و نتیجه زودتر اعلام خواهد شد.
حداقل ویژگی‌هایی هم که باید داشته باشید و شرایطی که باید رعایت کنید، این است که اثبات کنید به اندازه کافی تمکن مالی دارید تا بتوانید هزینه‌های خودتان، تحصیلتان و زندگیتان را پرداخت کنید. باید نمرات خوبی داشته باشید و مدرک تحصیلی دوره قبلی خود را ارائه دهید. مدرک زبان شما نیز باید نمره قابل قبول داشته باشد. چراکه در دانشگاه‌های مختلف آمریکا نمره‌های متفاوتی برای مدرک زبان می‌خواهند و شما باید متناسب با آن دانشگاه عمل کنید.

نکته دیگر و مزیتی که در مورد مهاجرت تحصیلی به امریکا وجود دارد، این است که دانشگاه‌های آمریکا به شدت پیشرفته هستند‌ و شما از کیفیت آموزش خیالت راحت است. از لحاظ تحصیلی در این کشور پیشرفت خواهید داشت و می‌توانید وضعیت خوبی را در آنجا تجربه کنید. از طرفی روش‌های دیگر شرایط خاص خودشان را دارند.

مهاجرت به آمریکا از طریق کار

در مورد شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق روش کار شما باید اثبات کنید که سوابق کاری بسیار معتبر و عالی دارید، از لحاظ علمی در آن رشته کاملاً نسبت به افراد بومی آمریکا بالاتر هستید، توانایی‌های خاص دارید و تقریباً یک فرد با استعداد بالا هستید که می‌خواهید به این کشور مهاجرت کنید. در غیر اینصورت اگر تمام این هفت خان را پشت سر نگذاشته‌اید، نمی‌توانید از طریق اشتغال و کار وارد آمریکا شوید که این کارتان را خیلی سخت می‌کند.
علتش هم این است که اگر شما در آمریکا بخواهید برای کار مشغول به کار شوید و اشتغال داشته باشید‌ بعداً به هر کشور دیگری که بروید، به خاطر اینکه سابقه کار در آمریکا دارید، همه یک جایگاه بالاتری برایتان در نظر می‌گیرند.

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

اگر می‌خواهید با یکی از شهروندان آمریکا یا با کسی که گرین کارت آمریکا را دارد، ازدواج کنید گزینه درست را انتخاب کرده‌اید اما باید اول از طریق ویزای K-1 به این کشور وارد شوید. حدوداً سه ماه فرصت دارید تا ازدواج کنید. بعد از آن اقامت دائم می‌گیرید و یک سری فرم‌ها را پر می‌کنید و کارهای مهاجرتتان تکمیل می‌شود.

افرادی که داخل آمریکا و خارج از آن زندگی می‌کنند، شرایط متفاوتی خواهند داشت اما به هر حال می‌توانند برای شما درخواست گرین کارت بدهند که بعد از ۶ الی ۹ ماه اسکان موقت، نتیجه اعلام می‌شود. در این مدت زمان حتماً از شما مصاحبه می‌گیرند و همه عوامل را بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند که ازدواج‌تان کاملا واقعی بوده است. بعد از ۵ سال می‌توانید برای پاسپورت آمریکایی اقدام کنید، شهروند آمریکا شوید و ویزا بگیرید.

شرایط مهاجرت به آمریکا

بهترین روش برای مهاجرت به آمریکا

مساله‌ای که وجود دارد این است که کشور آمریکا برای ایرانیان ویزای مستقیم کاری در نظر نمی‌گیرد و ما از این لحاظ کمی محدودیت داریم. پس چه بهتر است به سراغ مهاجرت تحصیلی بروید تا از این طریق بتوانید به کشور آمریکا مهاجرت کنید. مزیت دیگری که از طریق مهاجرت‌های تحصیلی وجود دارد، این است که اگر شما موفق به انجام این کار شوید به هر کشور دیگری بروید و مدرک تحصیلی آمریکایی خود را نشان دهید، قطعاً در سریع‌ترین زمان ممکن کار پیدا می‌کنید و آینده شغلی‌تان تضمین خواهد بود. بعد از آن هم می‌توانید اقامت دائم بگیرید یا حتی شهروندی آمریکا دریافت کنید.

دانشگاه‌های آمریکا در سطح جهان همیشه جزء برترین‌ها هستند. شما هم به عنوان یک دانشجو با استعداد ایرانی می‌توانید از امکانات مختلف این دانشگاه در زمینه‌های علمی و پژوهشی استفاده کنید و مهاجرت تحصیلی به آمریکا داشته باشید‌ و تحصیلات خود را به مراتب ارتقا دهید، ویزای آمریکا بگیرید و از این طریق کیفیت زندگی خود را بالا ببرید و بعد از چند سال اقامت تحصیلی خود را به اقامت دائم تبدیل کنید. حتی بعد از آن می‌توانیدخانواده را نیز با خودتان همراه کنید که این بزرگترین مزیت محسوب می‌شود.

چگونه اطلاعات بیشتری برای مهاجرت به آمریکا کسب کنیم؟

ما بعنوان مشاوره مهاجرتی مهرآیین مخبری در زمینه مهاجرت اطلاعات بسیار عالی و جدیدی در اختیارتان قرار می‌دهد. با مراجعه به سایت ما در قسمت‌های مختلف می‌توانید با آخرین اخبار مهاجرت آشنا شوید و بفهمید که کشورهای مختلف برای مهاجرت‌ها چه شرایطی را در نظر می‌گیرند و شما چگونه می‌توانید در سایر کشورها؛ بخصوص امریکا فعالیت کنید تا به مقصود و هدفتان برسید. در نتیجه هر چقدر که با اطلاعات بیشتر اقدام به مهاجرت کنید، کارتان سریع‌تر و راحت‌تر انجام می‌شود.‌

نتیجه‌گیری

از آنجایی که کشور آمریکا از لحاظ سیاسی موانعی را برای ایرانیان در نظر می‌گیرد و برای مهاجرت کاری خیلی پذیرای نیروی ایرانی نیست، در نتیجه شرایط مهاجرت به آمریکا سخت و پیچیده است. بنابراین بهتر است که به سراغ راه‌های راحت‌تر بروید. در این مقاله هم اشاره کردیم که مهاجرت از طریق تحصیل می‌تواند بهترین راه مهاجرت به این کشور باشد، زیرا قوانینش نسبت به سالهای گذشته خیلی تغییر کرده است‌. نکته جالب ماجرا هم این است اگر ایرانی‌ای ممنوعیت ورود هم داشته باشد، باز می‌تواند از طریق تحصیل پا به آمریکا بگذارد و این یک فرصت بسیار عالی است که ما شانس مهاجرت به آمریکا را از دست ندهیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا