دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
دانشگاه میشیگان

دانشگاه میشیگان

آخرین بروزرسانی: 8 خرداد 1402

تحصیل در آمریکا یکی از مقاصد اصلی تحصیلی و کاری بسیاری از دانشجویان از سراسر جهان بوده و هست. یکی از دلایل این امر کیفیت بالای سطح آموزش عالی و فرصت‌های شغلی‌ عالی است که فارغ التحصیلان از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا می‌توانند کسب کنند. در این مقاله بصورت اختصاصی به معرفی و بررسی دانشگاه میشیگان ( MSU : Michigan State University ( پرداخته‌ایم. موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری (MMCF) در تلاش است تا با ارائه مشاوره تخصصی و خدمات متنوع جوابگوی تمامی سوالات شما در زمینه مهاجرت به آمریکا و دریافت ویزای آمریکا باشد.

دانشگاه میشیگان Michigan State University (MSU) را بیشتر بشناسیم؟

دانشگاه ایالتی میشیگان (MSU) در سال 1855 تاسیس شد و اولین دانشگاه در آمریکا بود که زمین دولتی به آن اعطا شد. شاخه‌های آموزشی مرتبط با کشاورزی و هنرهای مکانیکی و دیگر شاخه‌های آموزشی به منظور ترویج آموزش آزادانه و عملی طبقات صنعتی در چندین شغل و حرفه زندگی نیز ارائه گردیده است.

امروزه دانشگاه ایالتی میشیگان MSU یکی از بزرگترین مؤسسات در ایالات متحده از نظر ثبت نام است. با بیش از 50000 دانشجو، و در محوطه ای به مساحت 5200 هکتار در East Lansing واقع شده است. همچنین یک پردیس در دبی راه اندازی نموده است. تعداد فارغ التحصیلان آن بیش از 540000 نفر است که در سراسر جهان پراکنده شده اند.

دانشگاه میشیگان

MSU یک موسسه تحقیقاتی چند رشته‌ای است و این در طیف متنوعی از افتخارات آن منعکس شده است. آلفرد دی هرشی Alfred D. Hershey که مدرک کارشناسی و دکتری خود را در MSU گذراند، در سال 1969 برنده جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی شد، در حالی که یکی از بزرگترین بسکتبالیست های جهان، اروین «مجیک» جانسون، قبل از فراخوانی دانشجوی مشتاق دانشگاه بود. بواسطه رشته NBA ،کالج علوم و هنرهای ارتباطی، دانشگاه میشیگان (MSU ) دارای تاریخ غنی است و هشت برنده جایزه پولیتزر را در خود پرورش داده است. ریچارد فورد یکی دیگر از برندگان جایزه پولیتزر برای رمان روز استقلال، نیز در MSU تحصیل نموده است.

پذیرش دانشگاه میشیگان در سال 2022

پذیرش دانشگاه ایالتی میشیگان به دانشجویان بیش از 130 کشور ارائه می شود. پذیرش به صورت چرخشی پس از مهلت‌های اولویت برای برنامه‌های کارشناسی ارائه می‌شود. مهلت‌های درخواست برای برنامه‌های فارغ التحصیل در دانشگاه ایالتی میشیگان برنامه اختصاصی دارد. در حال حاضر نزدیک به 50000 دانشجو در این دانشگاه ثبت نام کرده اند که از این تعداد بیش از 39000 دانشجو در مقطع کارشناسی هستند. دانشجویان بین المللی حدود 12 درصد از کل جامعه دانشجویی را تشکیل می دهند.

دانشگاه میشیگان

نرخ پذیرش : پذیرش در دانشگاه ایالتی میشیگان کمی انتخابی است. نرخ پذیرش 76٪ برآورد شده است.

تعداد دوره‌ها : برنامه‌های ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی میشیگان شامل بیش از 200 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد و بیش از 275 برنامه تحصیلی در خارج از کشور است. همچنین تعدادی گواهینامه و دوره های مدرک خارج از دانشگاه و آنلاین را به مردم در سراسر جهان ارائه می دهد.

الزامات نمره آزمون استاندارد : برای پذیرش در برنامه های تحصیلات تکمیلی، نمره GMAT یا GRE اجباری است.

الزامات مهارت زبان : متقاضیان بین المللی باید نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی را برای این که نمره آیلتس 6.5 و تافل iBT 79 برای پذیرش عادی ضروری است ارائه دهند.

ددلاین درخواست دانشگاه میشیگان

چه زمانی برای دوره های UG یا همان کارشناسی اقدام کنیم؟ مهلت‌های مقطع کارشناسی برای دانشگاه ایالتی میشیگان در جدول زیر آمده است. داوطلبانی که برای پذیرش عادی و متوالی اقدام می کنند، برای بورسیه‌های باقیمانده و کمک های مالی در نظر گرفته می شوند.

آخرین مهلت درخواست پذیرش اولیه پذیرش حقیقی رولینگ
ارسال درخواست 1  نوامبر 1  فوریه بعد از 1 فوریه
تصمیم پذیرش توسط 15  ژانویه 31  مارس رولینگ
قبول پیشنهاد توسط 1  می 1  می 1 می

آخرین مهلت پذیرش دانشگاه میشیگان

برنامه آخرین مهلت درخواست
M.Sc Biochemistry and Molecular Biology کارشناسی ارشد بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی پاییز [1 ژانویه، 2022]
M.S Business Research تحقیقات بازرگانی M.S مهلت درخواست پاییز [15 مارس، 2022]
M.Sc Nursing کارشناسی ارشد پرستاری مهلت درخواست پاییز [1 آوریل 2022]
M.S Computational Mathematics, Science and Engineering کارشناسی ارشد ریاضیات محاسباتی، علوم و مهندسی مهلت درخواست پاییز [2 ژانویه 2022]،

مهلت درخواست ورودی بهار  [1 آگوست 2022]

M.S Accounting کارشناسی ارشد حسابداری مهلت درخواست پاییز [5 ژانویه 2022]،

مهلت درخواست ورودی بهار [1 اکتبر 2022]

M.S Applied Statistics آمار کاربردی M.S مهلت درخواست پاییز [1 فوریه 2022]
M.B.A M.B.A مهلت درخواست ورودی نوبت دوم [10 ژانویه 2022]،

مهلت درخواست ورودی نوبت سوم [7 مارس، 2022]،

مهلت درخواست نوبت چهارم [4 آوریل 2022]،

تاریخ تصمیم نوبت دوم [11 مارس، 2022]،

تاریخ تصمیم نوبت سوم [8 آوریل 2022]،

تاریخ تصمیم نوبت چهارم [13 مه 2022]

M.Sc Astrophysics and Astronomy کارشناسی ارشد اخترفیزیک و نجوم مهلت درخواست پاییز [15 دسامبر 2022]

پذیرش بین المللی دانشگاه میشیگان

چگونه باید درخواست داده شود؟ داوطلبان بین‌المللی باید شرایط پذیرش، تاریخ‌ها و مهلت‌ها، اطلاعات آزمون تافل و SAT، اطلاعات مهاجرت و چک لیستی از هر آنچه دانشگاه می‌خواهد را قبل از درخواست بررسی کنند. شما می توانید وضعیت برنامه خود را با ورود به حساب خود در هر زمان پیگیری کنید. البته موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری (MMCF) با ارائه مشاوره‌های تخصصی و خدمات متنوع در تمامی مراحل از شما پشتیبانی خواهد نمود.

در کجا باید درخواست داده شود؟ درخواست MSU (MSU Application )/ درخواست مشترک (Common Application) / درخواست ائتلاف (Coalition Application)

هزینه درخواست چقدر است؟ 75 دلار آمریکا

شرایط اولیه پذیرش چیست؟ شرایط پذیرش برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر است:

 • ریز نمرات تحصیلی
 • امتیاز ELP
 • امتیاز SAT/ACT (اختیاری)
 • گذرنامه معتبر
 • نمره GMAT/GRE
 • مقاله
 • اثبات تمکن مالی
 • ویزای دانشجویی آمریکا
 • انگیزه نامه

الزامات مهارت زبان انگلیسی برای دانشگاه میشیگان

الزامات تسلط به زبان انگلیسی چیست؟ همه دانشجویان بین المللی باید زبان انگلیسی و شرایط مالی اعلام شده توسط دانشگاه ایالتی میشیگان را داشته باشند.

آزمون‌ها پذیرش حقیقی پذیرش موقت
TOEFL iBT 79 60-78
IELTS 6.5 6.0
Michigan State University English Language Test (MSUELT) 80 65-79
PTE Academics 53 46

درخواست ویزای دانشجویی آمریکا

چگونه برای ویزای تحصیلی آمریکا اقدام کنیم؟ پس از ارائه پذیرش، دانشجویان بین المللی باید ویزای F-1 یا ویزای J-1 را برای تحصیل در دانشگاه ایالتی میشیگان دریافت کنند. برای درخواست ویزا باید مدارک زیر تهیه شود:

 • فرم I-20 یا فرم DS-2019 (برای J-1)
 • گذرنامه
 • اثبات حمایت مالی
 • رسید هزینه SEVIS
 • هزینه درخواست ویزا
 • فرم درخواست ویزا
 • عکس

مدارک ویزا پس از تایید مدارک مالی متقاضی توسط دانشگاه صادر می شود.

شرایط پذیرش فارغ التحصیلان بین المللی دانشگاه میشیگان

چگونه برای دوره های PG یا کارشناسی ارشد اقدام کنیم؟ برنامه‌های تحصیلات تکمیلی در MSU دارای یک فرآیند پذیرش غیرمتمرکز هستند، یعنی متقاضیان باید با بخش مربوطه خود تماس بگیرند تا از شرایط و مهلت‌های آنها مطمئن شوند. با تعداد زیادی از برنامه‌های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه به متقاضیان اجازه می دهد دو درخواست برای رشته‌های مختلف در یک ترم ارسال کنند. برنامه های محبوب فارغ التحصیلان و الزامات خاص آنها در زیر مورد بحث قرار گرفته است:

برنامه آخرین مهلت درخواست هزینه درخواست GMAT/GRE مقاله توصیه نامه CV مصاحبه الزامات آکادمیک
MBA نوبت اولیه: 4 اکتبر

نوبت 1: 8 نوامبر

نوبت 2: 10 ژانویه

نوبت 3: 7 مارس

نوبت 4: 4 آوریل

85 USD GMAT/ GRE score 2 2 نیاز است نیاز است GPA of 3.4 (~89-90%)
کارشناسی ارشد مهندسی زیست پزشکی پاییز: 8 ژانویه NA GRE نیاز نیست 3 نیاز است نیاز نیست مدارک رسمی
کارشناسی ارشد حسابداری پاییز: 15 ژانویه

تابستان: 1 مارس

بهار: 1 اکتبر

75 USD GRE/ GMAT score 3 2 نیاز است نیاز نیست UG در حسابداری با معدل 3.0 (~83-86%)
کارشناسی ارشد در ارتباطات 1 آوریل 75 USD GRE نیاز نیست 3 نیاز است نیاز نیست مدارک رسمی
کارشناسی ارشد در علوم داده‌های کسب و کار و تجزیه و تحلیل 15 اکتبر 75 USD GMAT/GRE نیاز نیست 2 نیاز است نیاز نیست مدرک UG معادل چهار سال مدرک ایالات متحده یا سه سال UG با کارشناسی ارشد

پذیرش در دانشگاه ایالتی میشیگان یک فرآیند رقابتی و در عین حال آسان برای درخواست است. دانشگاه تک تک برنامه ها را بر اساس آمادگی دبیرستان، نمرات ACT یا SAT و اطلاعات شخصی بررسی می کند. اسناد باید به صورت آنلاین از طریق خدمات تحویل الکترونیکی مانند parchment/doc file/Naviance و E-scripsafe یا در یک پاکت رسمی مهر و موم شده به دفتر پذیرش MSU ارسال شوند. پس از اتمام کل فرآیند پذیرش، کاندیداها فقط باید بنشینند و استراحت کنند زیرا دانشگاه آن را به عهده می گیرد. داوطلبان فقط باید با شناسه متقاضی برای به روز رسانی بیشتر وارد حساب آنلاین خود شوند.

دانشگاه میشیگان

زمانی که آبراهام لینکلن قانون موریل در سال 1862 را امضا کرد، به دانشگاه میشیگان وضعیت یک موسسه ملی داده شد. این یکی از اعضای Big Ten Academic Alliance است که مشارکت های بین المللی و همچنین دوره های متنوع دیگری را در زمینه هایی مانند پزشکی، کشاورزی و فناوری ارائه می دهد. MSU اولین دانشگاه اعطای زمین دولتی در ایالات متحده بود و به عنوان طرحی برای سایر مؤسساتی که راه آن را دنبال کردند، عمل کرد.

رنکینگ دانشگاه میشیگان در بین رتبه بندی دانشگاه‌های جهانی THE  در سال 2022

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز ( THE : Times Higher Education) در سال 2022 شامل بیش از 1600 دانشگاه در 99 کشور و منطقه است که آنها را به بزرگترین و متنوع‌ترین رتبه‌بندی دانشگاه‌ها تا به امروز تبدیل کرده است. این جدول بر اساس 13 شاخص عملکرد با دقت کالیبره شده است که عملکرد یک موسسه را در چهار حوزه شامل آموزش، تحقیق، انتقال دانش و چشم‌انداز بین‌المللی اندازه‌گیری می‌کند.

دانشگاه میشیگان

در رتبه‌بندی امسال توسط THE بیش از 108 میلیون استناد را در بیش از 14.4 میلیون نشریه تحقیقاتی تجزیه و تحلیل کرد و شامل پاسخ‌های نظرسنجی از تقریباً 22000 محقق در سراسر جهان بود. به طور کلی بیش از 430000 داده از بیش از 2100 موسسه که داده ارسال کرده بودند جمع آوری گردیده است.

جدول لیگ امسال که مورد اعتماد دانشجویان، اساتید، دولت‌ها و کارشناسان صنعت در سراسر جهان است، نشان می دهد که چگونه همه گیری کووید-19 شروع به تغییر عملکرد آموزش عالی جهانی کرده است. دانشگاه آکسفورد برای ششمین سال متوالی در صدر این رتبه بندی قرار دارد، در حالی که چین برای اولین بار دارای دو مؤسسه در بین 20 مؤسسه برتر است :

انستیتو پلی تکنیک پاریس با ادغام پنج موسسه، بالاترین ورودی جدید با رتبه 95 است.

ایالات متحده در مجموع با 183 مؤسسه دارای بیشترین نمایندگی است. و همچنین بیشترین نماینده را در بین 200 مؤسسه برتر ( 57 موسسه آموزش عالی) دارد، اگرچه سهم آن از دانشگاه‌ها در این گروه نخبه در حال کاهش است. چین در حال حاضر دارای رتبه پنجم بالاترین تعداد مؤسسات در میان 200 مؤسسه برتر است (در مقایسه با رتبه هفتم مشترک سال گذشته)، پس از کانادا و همتراز با هلند است. دانشگاه هاروارد در صدر رکن آموزشی قرار دارد، در حالی که دانشگاه آکسفورد در رأس رکن تحقیقاتی و دانشگاه علم و فناوری ماکائو در رکن بین المللی پیشرو است.

رتبه Name
Country/Region
نام دانشگاه

کشور/منطقه

تعداد   دانشجویان FTE تعداد دانشجویان به ازای هر کارمند دانشجویان بین المللی نسبت زنان به مردان
1 University of Oxford

United Kingdom

دانشگاه آکسفورد

انگلستان

20,835 10.7 42% 47 : 53
=2 California Institute of Technology

United States

موسسه فناوری کالیفرنیا

ایالات متحده

2,233 6.3 34% 36 : 64
=2 Harvard University

United States

دانشگاه هاروارد

ایالات متحده

21,574 9.5 24% 50 : 50
4 Stanford University

United States

دانشگاه استنفورد

ایالات متحده

16,319 7.3 23% 46 : 54
=5 University of Cambridge

United Kingdom

دانشگاه کمبریج

انگلستان

19,681 11.1 39% 47 : 53
=5 Massachusetts Institute of Technology

United States

موسسه تکنولوژی ماساچوست

ایالات متحده

11,459 8.4 33% 40 : 60
7 Princeton University

United States

دانشگاه پرینستون

ایالات متحده

7,753 7.5 23% 47 : 53
8 University of California, Berkeley

United States

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی

ایالات متحده

40,306 18.9 23% 51 : 49
9 Yale University

United States

دانشگاه ییل

ایالات متحده

13,317 5.9 21% 51 : 49
10 The University of Chicago

United States

دانشگاه شیکاگو

ایالات متحده

14,895 6.1 33% 46 : 54
11 Columbia University

United States

دانشگاه کلمبیا

ایالات متحده

21,608 4.6 35% n/a
12 Imperial College London

United Kingdom

امپریال کالج لندن

انگلستان

17,717 11.3 59% 40 : 60
=13 Johns Hopkins University

United States

دانشگاه جان هاپکینز

ایالات متحده

16,552 4.3 28% 52 : 48
=13 University of Pennsylvania

United States

دانشگاه پنسیلوانیا

ایالات متحده

21,211 6.4 22% 53 : 47
15 ETH Zurich

Switzerland

ETH زوریخ

سوئیس

20,428 14.4 41% 32 : 68
=16 Peking University

China

دانشگاه پکن

چین

31,606 10.2 19% 46 : 54
=16 Tsinghua University

China

دانشگاه Tsinghua

چین

38,221 11.5 13% 34 : 66
=18 University of Toronto

Canada

دانشگاه تورنتو

کانادا

75,821 25.5 25% 57 : 43
=18 UCL

United Kingdom

UCL

انگلستان

35,760 10.6 57% 58 : 42
20 University of California, Los Angeles

United States

دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس

ایالات متحده

42,054 10.0 17% 55 : 45
21 National University of Singapore

Singapore

دانشگاه ملی سنگاپور

سنگاپور

31,819 18.8 25% 50 : 50
22 Cornell University

United States

دانشگاه کرنل

ایالات متحده

23,600 10.3 25% 50 : 50
23 Duke University

United States

دانشگاه دوک

ایالات متحده

15,785 4.2 22% 52 : 48
=24 University of Michigan-Ann Arbor

United States

دانشگاه میشیگانآن آربور

ایالات متحده

44,663 8.1 17% 50 : 50
=24 Northwestern University

United States

دانشگاه نورث وسترن

ایالات متحده

18,735 13.0 19% 50 : 50

رنکینگ دانشگاه میشیگان در بین رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS (2020 – 2021 – 2022)

رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS ایجاد شده توسط TopUniversities.com یکی از برترین رتبه بندی‌های بین المللی است که محبوبیت و عملکرد دانشگاه‌های سراسر جهان را می سنجد. رتبه بندی QS هر ساله منتشر می شود و لیستی از دانشگاه ها را بر اساس نظرسنجی ها، تنوع و بسیاری موارد دیگر ارائه می دهد. همه این اطلاعات عالی به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کدام دانشگاه با اهداف تحصیلی بلندپروازانه شما مطابقت دارد. با نگاهی به این لیست متوجه خواهید شد که دانشگاه پنسیلوانیا از چه جایگاهی برخوردار است.

دانشگاه ها مکان دانشگاه 2022 2021 2020
Massachusetts Institute of Technology (MIT) موسسه فناوری ماساچوست (MIT) Cambridge, MA, United States 1 1 1
University of Oxford دانشگاه آکسفورد Oxford, ENG, United Kingdom 2 5 4
Stanford University دانشگاه استنفورد Stanford, CA, United States 3 2 2
University of Cambridge دانشگاه کمبریج Cambridge, ENG, United Kingdom 3 7 7
Harvard University دانشگاه هاروارد Cambridge, MA, United States 5 3 3
California Institute of Technology – Caltech موسسه فناوری کالیفرنیا – Caltech Pasadena, CA, United States 6 4 5
Imperial College London امپریال کالج لندن London, ENG, United Kingdom 7 8 9
ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology ETH زوریخ – موسسه فناوری فدرال سوئیس Zürich, Switzerland 8 6 6
University College London (UCL) دانشگاه کالج لندن (UCL) London, ENG, United Kingdom 8 10 8
University of Chicago دانشگاه شیکاگو Chicago, IL, United States 10 9 10
National University of Singapore دانشگاه ملی سنگاپور Singapore, Singapore 11 11 11
Nanyang Technological University دانشگاه فنی نانیانگ Singapore, Singapore 12 13 11
University of Pennsylvania دانشگاه پنسیلوانیا Philadelphia, PA, United States 13 16 15
Swiss Federal Institute of Technology in Lausanne موسسه فناوری فدرال سوئیس در لوزان Lausanne, Switzerland 14 14 18
Yale University دانشگاه ییل New Haven, CT, United States 14 17 17
The University of Edinburgh دانشگاه ادینبورگ Edinburgh, SCT, United Kingdom 16 20 20
Tsinghua University دانشگاه Tsinghua Beijing, China 17 15 16
Peking University دانشگاه پکن Beijing, China 18 23 22
Columbia University دانشگاه کلمبیا New York City, NY, United States 19 19 18
Princeton University دانشگاه پرینستون Princeton, NJ, United States 20 12 13
Cornell University دانشگاه کرنل Ithaca, NY, United States 21 18 14
The University of Hong Kong دانشگاه هنگ کنگ Hong Kong, Hong Kong (SAR) 22 22 25
The University of Tokyo دانشگاه توکیو Tokyo, Japan 23 24 22
University of Michigan دانشگاه میشیگان Ann Arbor, MI, United States 23 21 21

آکادمی‌های دانشگاه میشیگان

نسبت دانشجو به استاد در دانشگاه ایالتی میشیگان 16:1 است و این مدرسه 24.1 درصد از کلاس های خود را با کمتر از 20 دانشجو دارد. محبوب ترین رشته ها در دانشگاه ایالتی میشیگان عبارتند از تجارت، مدیریت، بازاریابی، و خدمات پشتیبانی مرتبط.علوم زیستی و زیست پزشکی; ارتباطات، روزنامه نگاری و برنامه های مرتبط؛ مهندسی؛ علوم اجتماعی؛ روانشناسی؛ حرفه های بهداشتی و برنامه های مرتبط؛ پارک ها، تفریحات، اوقات فراغت، تناسب اندام، و حرکت شناسی؛ علوم کشاورزی/حیوانی/گیاهی/دامپزشکی و زمینه‌های مرتبط، و کامپیوتر و علوم اطلاعات و خدمات پشتیبانی است.

میانگین نرخ ماندگاری دانشجوی سال اول، شاخصی از رضایت دانشجویان است و این درصد رضایت معادل 92 درصد است.

رشته‌های محبوب دانشگاه میشیگان

در ادامه به ده رشته محبوب برای فارغ التحصیلان 2020 اشاره شده است.

19% تجارت، مدیریت، بازاریابی و خدمات پشتیبانی مرتبط Business, Management, Marketing, and Related Support Services
11% علوم زیستی و زیست پزشکی Biological and Biomedical Sciences
11% ارتباطات، روزنامه نگاری و برنامه های مرتبط Communication, Journalism, and Related Programs
10% مهندسی Engineering
9% علوم اجتماعی Social Sciences
4% روانشناسی Psychology
4% حرفه های بهداشتی و برنامه های مرتبط Health Professions and Related Programs
4% پارک ها، تفریحات، اوقات فراغت، تناسب اندام، و حرکت شناسی Parks, Recreation, Leisure, Fitness, and Kinesiology
3% علوم کشاورزی / دامی / گیاهی / دامپزشکی و زمینه های مرتبط Agricultural/Animal/Plant/Veterinary Science and Related Fields
3% کامپیوتر و علوم اطلاعات و خدمات پشتیبانی Computer and Information Sciences and Support Services

آمار کمک‌های مالی برای دانشجویان دانشگاه میشیگان

کمک مالی به بودجه ای اطلاق می شود که دانشجویان می توانند از آن برای پرداخت هزینه های کالج استفاده کنند و به طور کلی بر اساس نیاز یا شایستگی اعطا می شود.کمک‌های مبتنی بر نیاز بر اساس توانایی اثبات شده شما یا خانواده شما برای پرداخت هزینه‌های کالج تعیین می شود، همانطور که توسط برنامه رایگان برای کمک‌های دانشجویی فدرال، معروف به FAFSA محاسبه شده است. متوسط بورسیه یا کمک هزینه مبتنی بر نیاز که به دانشجویان سال اول در دانشگاه ایالتی میشیگان اعطا می شود 12256 دلار است. علاوه بر این 49 درصد از دانشجویان سال اول در پاییز 2019 کمک های مالی مبتنی بر نیاز دریافت کردند.

دانشگاه میشیگان

کمک های خودیاری مبتنی بر نیاز شامل وام های فدرال و مطالعه کار است. میانگین کمک های خودیاری مبتنی بر نیاز به دانشجویان سال اول 4148 دلار بود. کمک های مبتنی بر شایستگی که کمک های غیر نیاز محور نیز نامیده می شود، برای استعداد یا پیشرفت تحصیلی خاص اعطا می شود. متوسط کمک هزینه تحصیلی یا کمک هزینه بدون نیاز به دانشجویان سال اول در دانشگاه ایالتی میشیگان – به استثنای هر گونه بورسیه تحصیلی ورزشی، در صورت وجود – 8452 دلار است.

بورسیه‌های دانشجویان بین المللی دانشگاه میشیگان

بورسیه های زیر به دانشجویان تازه وارد با وضعیت اقامت غیر ایالات متحده تعلق می گیرد. درخواست پذیرش تنها چیزی است که باید ارسال کنید تا برای هر جایزه در نظر گرفته شوید. فقط تعداد محدودی از دانشجویانی که در نظر گرفته می‌شوند، پیشنهاداتی برای هر یک از بورسیه های زیر دریافت خواهند کرد.

کمک هزینه تحصیلی بین المللی (International Tuition Grant) :

به دانشجویان تازه وارد که از مدارس خارج از ایالات متحده درخواست می‌کنند، اعطا می‌شود. این بورسیه ممکن است به صورت 25000 دلار، 21000 دلار یا 18000 دلار در سال برای هشت ترم اعطا شود. در نظر داشته باشید عملکرد تحصیلی، مشارکت دانشجو، مقاله کاربردی، مهارت انگلیسی هم حائز اهمیت است. اعطای جوایز رقابتی است و بالاترین سطح کمک هزینه شهریه بین‌المللی معمولاً محدود به دانشجویان 5 درصد برتر متقاضیان MSU است. همچنین اولویت با دانشجویانی است که تا 1 دسامبر برای MSU درخواست دهند.

گرانت سفیر جهانی (Global Ambassador Grant) :

به متقاضیان بین المللی با استعداد تحصیلی اعطا می شود که از شرایط پذیرش فراتر می روند، اما واجد شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی بین المللی نیستند. این 7000 دلار سالانه برای هشت ترم اعطا می شود. توجه داشته باشید که عملکرد تحصیلی، مشارکت دانش‌آموز، مقاله کاربردی، مهارت انگلیسی در این بورسیه حائز اهمیت است.

سخن پایانی

طبق رتبه بندی‌های اعلام شده از سوی موسسات معتبر همانند QS و THE، دانشگاه میشیگان (MICHIGAN UNIVERSITY) از جایگاه و اعتبار خوبی برخوردار است. تحصیل در آمریکا همانطور که در تمامی مقالات به آن اشاره شده است، فرصت‌های بیشماری را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. هدف موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری (MMCF) کمک به متقاضیان و حمایت آن‌ها در رسیدن به اهداف تحصیلی و مهاجرتی و شغلی است. مجموعه ما خدمات مختلفی را در آمریکا ارائه می‌دهد. تیم متخصص مجموعه مهرآیین مخبری  به شما در بدست آوردن اهداف مهاجرتی تان در کانادا کمک خواهد کرد. خدمات خود را به ارائه مشاوره جامع اختصاص داده‌ایم. خدمات ما در زمینه بررسی جامع اولیه، مشاوره در مورد الزامات مورد نیاز، انتخاب رشته در دانشگاه مورد نظر، مراحل درخواست و دریافت پذیرش، کمک به تسهیل فرایند ویزا، همراه شما خواهد بود.

سوالات متداول

[toggle title=”هزینه درخواست (application fee) چقدر است؟” state=”close”]هزینه درخواست برای دانشگاه میشیگان michigan، 75 دلار آمریکا است[/toggle]

[toggle title=”دانشگاه میشیگان در رتبه بندی‌های جهانی چه رنکینگی را به خود اختصاص داده است؟” state=”close”]بر اساس رتبه بندی THE جایگاه  24  و بر اساس رتبه بندی QS  جایگاه 23 به خود اختصاص داده است.[/toggle]

[toggle title=”نرخ پذیرش دانشگاه میشیگان چقدر است؟” state=”close”]نرخ پذیرش این دانشگاه 76٪ برآورد شده است.[/toggle]

[toggle title=”آیا امکان دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در تمامی مقاطع تحصیلی وجود دارد؟” state=”close”]بله دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) می‌توانند موفق به دریافت بورسیه شوند.[/toggle]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا