دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
دانشگاه برکلی آمریکا

دانشگاه برکلی آمریکا

آخرین بروزرسانی: 8 خرداد 1402

دانشگاه برکلی آمریکا یکی از معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا

انتخاب کشور و دانشگاه مناسب برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف یکی از انتخاب‌های مهم و تاثیرگذار در زندگی است. اما زمانی که بحث به ادامه تحصیل در خارج از کشور می‌شود، انتخاب شما نقش پررنگ‌تری را در آینده شما ایفا می‌کند.

با توجه به محبوبت بالای دانشگاه‌های آمریکا در این مقاله تصمیم گرفتیم به بررسی یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور، یعنی دانشگاه برکلی آمریکا بپردازیم.دانشگاه برکلی کالیفرنیا یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است که شرایط تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

با توجه به کیفیت بالای دانشگاه برکلی و تمایل زیادی که دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه دارند، در این مقاله به بررسی دقیق نحوه اپلای در دانشگاه برکلی کالیفرنیا آمریکا و شرایط تحصیل در این دانشگاه خواهیم پرداخت. پس اگر شما نیز به دنبال آشنایی بیشتر با نحوه دریافت پذیرش دانشگاه برکلی آمریکا هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

در این مقاله به بررسی عناوین زیر خواهیم پرداخت:

 • معرفی دانشگاه برکلی آمریکا
 • رنک دانشگاه برکلی کالیفرنیا
 • رشته‌های دانشگاه برکلی آمریکا در مقطع کارشناسی
 • رشته‌های دانشگاه برکلی کالیفرنیا در مقطع ارشد و دکترا
 • شرایط پذیرش دانشگاه برکلی آمریکا
 • شهریه دانشگاه برکلی کالیفرنیا
 • نحوه دریافت بورسیه دانشگاه برکلی آمریکا
 • شرایط اپلای به دانشگاه برکلی از طریق سایت
 • ددلاین دانشگاه برکلی آمریکا

معرفی دانشگاه برکلی آمریکا

دانشگاه برکلی کالیفرنیا که با نام دانشگاه برکلی کالیفرنیا نیز شناخته می‌شود در سال 1868 در شهر کالیفرنیا آمریکا با این دیدگاه این دانشگاه می‌تواند حتی بیشتر از طلا کالیفرنیا به شکوه و شادی نسل‌های آینده و در حال پیشرفت کمک کند، تاسیس شد.

دانشگاه برکلی آمریکا

برکلی یک دانشگاه دولتی است و در طول مدت فعالیت خود میزبان دانشجویان بومی و بین المللی زیادی بوده است و با توجه به دیدگاهی که از همان زمان تاسیس این دانشگاه وجود داشته است، سالانه هزینه‌های زیادی را صرف فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی می‌کند و از این امر نیز به یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن برای دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف تبدیل شده است.

در حال حاضر این دانشگاه برکلی آمریکا میزبان دانشجویان در 3 مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می‌باشد و به دلیل سطح علمی بسیار بالایی که این دانشگاه دارد، عموماً دانشجویانی که از دانشگاه برکلی آمریکا فارق التحصیل می‌شوند به راحتی وارد بازار کار می‌شوند.

رنک دانشگاه برکلی کالیفرنیا

آمریکا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف است و تعداد زیادی از بهترین دانشگاه‌های جهان از نظر رتبه بندی جهانی در این کشور قرار گرفته‌اند. با توجه به شرایط تحصیلی بسیار ایده آل دانشگاه برکلی کالیفرنیا سالانه متقاضیان زیادی برای تحصیل در این دانشگاه چه از خود کشور آمریکا و چه از دیگر کشورهای جهان اپلای می‌کنند.

دانشگاه برکلی آمریکا

دانشگاه برکلی آمریکا رنک 12 از میان بهترین دانشگاه های جهان را از آن خود کرده است و دهمین دانشگاه برتر کشور آمریکا به شمار می‌رود.

رشته‌های دانشگاه برکلی آمریکا در مقطع کارشناسی

در حال حاضر در دانشگاه برکلی آمریکا امکان تحصیل در رشته‌های مختلف تحصیلی در مقطه کارشناسی وجود دارد و دانشجویان می‌توانند بعد از به پایان رساندن تحصیلات متوسطه برای تحصیل در یکی از این رشته‌ها اقدام نمایند. در ادامه به معرفی اصلی‌ترین رشته‌های دانشگاه برکلی آمریکا در مقطع لیسانس می‌پردازیم.

مهندسی هوافضا مطالعات آفریقایی آمریکایی مطالعات آمریکایی
مطالعات روم و یونان باستان مردم شناسی مطالعات زبان کاربردی
ریاضی کاربردی هنر عربی
معماری مطالعات ارمنی تاریخ هنر
مطالعات آسیایی آمریکایی فیزیک نجومی علم اتمسفیر
مهندسی زیست
مهندسی زیست و مدیریت کسب و کار مهندسی زیست / مهندسی ماتریس مطالعات بودایی
مدیریت کسب و کار مطالعات سلتیک زیست شیمی
زبان چینی برنامه ریزی شهری مهندسی عمران
مطالعات چینی / مطالعات لاتین مهندسی شیمی / مهندسی مواد شیمی
مهندسی شیمی ادبیات تطبیقی علوم کامپیوتر
مهندسی عمران و مدیریت کسب و کار هواشناسی علوم شناختی
مطالعات منابع دوره threads نوشتن خلاقانه
رقص مطالعات آلمانی جمعیت شناسی
علوم انسانی دیجیتال مطالعات ناتوانی ها EECS و مدیریت کسب و کار
EECS / علوم مواد EECS / مهندسی هسته‌ای زمین شناسی
آمار زبان روسی رفاه اجتماعی
روانشناسی سلامت عمومی اقتصاد سیاسی
علوم سیاسی فلسفه موسیقی
ریاضی روزنامه نگاری حقوق
تاریخ آلمانی سیستم‌های غذایی

توجه داشته باشید که علاوه بر رشته‌هایی که در بالا نام برده‌ایم، رشته‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید با مراجعه با سایت دانشگاه برکلی کالیفرنیا آمریکا آنها را نیز مشاهده نمایید و در خصوص ادامه تحصیل در یکی از این رشته‌ها تصمیم گیری کنید.

رشته‌های دانشگاه برکلی کالیفرنیا در مقطع ارشد و دکترا

 در دانشگاه برکلی آمریکا در مقطع ارشد و دکترا نیز وجود دارد و شما می‌توانید برای تحصیل در یکی از این مقاطع نیز اقدام نمایید.شما امکان ادامه تحصیل در برنامه‌های تحصیلی مختلف از تحصیلات تکمیلی را در دانشگاه برکلی آمریکا دارید.

در ادامه به معرفی این برنامه‌ها خواهیم پرداخت:
مدیریت بازرگانی – ارشد و دکترا شیمی- دکترا مهندسی شیمی – ارشد و دکترا
مطالعات آمریکایی آفریقایی – دکترا کشاورزی و منابع اقتصادی – دکترا باستان شناسی – دکترا
مردم شناسی – ارشد و دکترا ریاضی کاربردی – دکترا معماری – ارشد و دکترا
مطالعات آسیایی – ارشد فیزیک نجومی – دکترا مهندسی زیستی – دکترا
بیوفیزیک – دکترا آمار زیستی – ارشد و دکترا مطالعات بودایی – دکترا
مدیریت کسب و کار – A.B.M مهندسی شیمی – دکترا برنامه ریزی شهری – دکترا
باستان شناسی کلاسیک – دکترا بیوشیمی تلفیقی – دکترا ادبیات تلفیقی – دکترا
علوم کامپیوتر – ارشد و دکترا مردم شناسی – ارشد و دکترا زمین شناسی – ارشد و دکترا
زبان ها و فرهگ های آسیای شرقی – دکترا اقتصاد – دکترا آموزش – ارشد و دکترا
مهندسی الکترونیک -ارشد و دکترا غدد درون ریز – ارشد و دکترا منابع و انرژی – ارشد و دکترا
زبان انگلیسی – دکترا سلامت محیطی – ارشد و دکترا همه گیر شناسی – ارشد و دکترا
قومیت شناسی – دکترا فیلم و رسانه – دکترا فرهنگ عامه – ارشد
آلمانی – دکترا تاریخ – دکترا مهندسی مواد – ارشد و دکترا
ریاضی – ارشد و دکترا بیولوژی متابولیک – ارشد و دکترا میکروبیولوژی – دکترا

 

توجه داشته باشید که رشته‌های نامبرده تنها بخشی از لیست بلند رشته‌های تحصیلی مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه برکلی است و رشته‌های مختلف زیاد دیگری نیز وجود دارد که به دلیل زیاد بودن در این مقاله ذکر نشده‌اند و با ماجرا به سایت رسمی دانشگاه برکلی آمریکا می‌توانید با آنها نیز آشنایی پیدا کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه برکلی آمریکا

اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلی دانشگاه برکلی کالیفرنیا را دارید باید شرایط پذیرش این دانشگاه را بررسی کرده و مطابق آن پیش بروید. همچنین لازم است بدانید که باید چه مدارکی را آماده کرده و در هنگام ثبت درخواست پذیرش آپلود نمایید.

دانشگاه برکلی آمریکا

توجه داشته باشید که شرایط پذیرش هر دانشگاه با توجه به معیارهایی که دارد متفاوت است اما عموماً برخی از شرایط میان تمامی دانشگاه‌ها مشترک می‌باشد. در ادامه به بررسی شرایط پذیرش در دانشگاه برکلی کالیفرنیا آمریکا خواهی پرداخت.

 • ارائه مدرک پایان تحصیلات متوسطه (برای پذیرش در مقطع لیسانس) یا پایان تحصیلات لیسانس (برای تحصیلات تکمیلی) یا معادل آنها
 • ریز نمرات دوره دبیرستان یا لیسانس
 • کپی پاسپورت
 • کپی مدرک شناسایی (کارت ملی یا شناسنامه)
 • دریافت مدرک زبان با شرکت در آزمون‌های بین المللی تافل یا آیلتس (کسب نمره حداق 80 تافل یا 6.5 آیلتس)
 • داشتن تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا
 • ارائه بیانه هدف
 • رزومه تحصیلی یا کاری
 • ارائه توصیه نامه (برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا)
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش

توجه داشته باشید که مدارک را باید در بازه زمانی تعیین شده ارسال نمایید و اگر قبل یا بعد از تاریخ عنوان شده برای ارسال مدارک اقدام نمایید، درخواست پذیرش شما ترتیب اثر داده نمی‌شود.

شهریه دانشگاه برکلی کالیفرنیا

اگر شما قصد دارید به عنوان یک دانشجو بین المللی برای تحصیل در دانشگاه برکلی آمریکا اقدام نمایید، لازم است با شهریه این دانشگاه آشنایی لازم را داشته باشید تا بتوانید برای پرداخت هزینه‌های مربوط به شهریه آمادگی لازم را داشته باشید.

نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که مبلغ شهریه با توجه به رشته و دانشکده مورد نظرتان متفاوت خواهد بود. در ادامه به برسی هزینه‌های مربوطه خواهیم پرداخت:

هزینه ها و شهریه 2 ترم مقطع کارشناسی تحصیلات تکمیلی
شهریه ثابت + هزینه‌ها 18014 20248
شهریه و هزینه‌های جانبی 29754 15102
مجموع شهریه و تمامی هزینه‌ها 47768 35350

نحوه دریافت بورسیه دانشگاه برکلی آمریکا

شرایط دریافت بورسیه برای مقطع تحصیلی لیسانس و تحصیلات تکمیلی دانشگاه برکلی آمریکا باهم تفاوت دارد.  در واقع می‌توان گفت که همه افراد برای دریافت کمک‌های مالی شرایط لازم را دارند اما این کمک مالی می‌تواند برای هر فرد متفاوت باشد. در اصل باید بررسی شود که درخواست شما برای دریافت بورسیه و کمک مالی مبتنی بر نیاز است یا نه.

دانشگاه برکلی آمریکا

اگر شما به کمک مالی برای ادامه تحصیل در دانشگاه برکلی آمریکا نیاز دارید می‌توانید موارد مختلفی مثل وام‌های یارانه‌ای، کمک‌های بلاعوض، بورسیه‌های تحصیلی و امکان کار کردن در کنار تحصیل را دریاف نمایید.

اما اگر نتوانید ثابت کنید که به دریافت کمک مالی برای ادامه تحصیل نیاز دارید، آنگاه می‌توانید کمک‌های مالی مختلفی مثل وام‌های بدون یارانه، وام‌های والدین یا وام‌های خصوصی را دریافت نمایید.

نحوه اپلای به دانشگاه برکلی از طریق سایت

به منظور اپلای در دانشگاه برکلی آمریکا و ثبت خواست پذیرش خود باید به صفحه مربوطه در وب سایت دانشگاه برکلی کالیفرنیا مراجعه نمایید و بعد از بررسی الزامات و مدارک خواسته شده، در بازه زمانی تعیین شده برای ثبت درخواست خود از طریق این صفحه اقدام نمایید.

موضوعی که باید در این زمینه به خاطر داشته باشید این است که هزینه ثبت درخواست پذیرش دانشگاه برکلی آمریکا برای دانشجویان بین المللی 80 دلار است و اگر شما به عنوان دانشجویی شناخته شوید که توانایی پرداخت هزینه عنوان شده را ندارد، از پرداخت آن معاف خواهید شد.

برای دریافت معافیت نیز باید درخواست مجزایی ثبت نمایید و البته باید به خاطر داشته باشید که پر کردن این درخواست به منزله تایید توسط دانشگاه برکلی آمریکا نمی‌باشد. در نهایت نیز بعد از پرداخت هزینه یا تعیین معافیت باید مدارک خواسته شده را آپلود کرده و اطمینان حاصل کنید که اطلاعاتی که وارد می‌کنید دقیق و درست است.

ددلاین دانشگاه برکلی آمریکا

اگر تمایل دارید برای دریافت پذیرش در دانشگاه برکلی آمریکا اقدام نمایید، لازم است توجه داشته باشید که از اکتبر سال قبل از سال تحصیلی مورد نظرتان دسترسی برای ثبت درخواست پذیرش باز می شود و در نهایت شما می‌توانید درخواست پذیرش خود را نهایتاً از 1 تا 30 نوامبر ارسال نمایید.

دانشگاه برکلی آمریکا

توجه داشته باشید که تنها در بازه زمانی اعلام شده امکان ثبت درخواست پذیرش وجود دارد و قبل از 1 نوامبر یا بعد از 30 نوامبر به هیچ عنوان درخواستی را ثبت نکنید. چرا که درخواست‌هایی که خارج از بازه زمانی عنوان شده ثبت می‌شوند، به هیچ عنوان بررسی نشده و ترتیب اثر داده نمی‌شوند.

در نتیجه شما مجبور خواهید بود تا یک سال تحصیلی دیگر برای ثبت درخواست پذیرش در دانشگاه برکلی کالیفرنیا آمریکا منتظر بمانید. برخی از اصلی‌ترین ددلاین هایی که برای اپلای در دانشگاه برکلی آمریکا تعیین شده است در جدول زیر بیان شده است.

در دسترس قرار گرفتن برنامه ثبت درخواست 1 آگوست
امکان ثبت درخواست کمک مالی و بورسیه 1 اکتبر
بازه زمانی برای ثبت درخواست پذیرش 1 تا 30 نوامبر
پایان مهلت ثبت درخواست پذیرش 30 نوامبر

پاسخ به متداول‌ترین سوالات در خصوص تحصیل در دانشگاه برکلی آمریکا

[toggle title=”آیا دانشگاه برکلی کالیفرنیا آمریکا جزء دانشگاه‌های معتبر است؟ ” state=”close”]بله. دانشگاه برکلی آمریکا دوازدهمین دانشگاه برتر آمریکا است و یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان از نظر سطح آموزش بشمار می‌رود.[/toggle]

[toggle title=”آیا دریافت پذیرش دانشگاه برکلی کالیفرنیا سخت است؟” state=”close”]بله. با توجه به سطح آموزش بالای این دانشگاه می‌توان گفت که دریافت پذیرش این دانشگاه سخت است و نرخ پذیرش این دانشگاه روی %14 است.[/toggle]

[toggle title=”آیا هزینه‌های تحصیل در دانشگاه برکلی کالیفرنیا بالا است؟” state=”close”]هزینه مربوط به شهریه دانشگاه برکلی با توجه به رشته تحصیلی انتخابی متفاوت است اما حدوداً چیزی بین 18000 تا 20000 دلار است.[/toggle]

[toggle title=”آیا با تحصیل در دانشگاه برکلی آمریکا می‌توان به راحتی وارد بازار کار شد؟” state=”close”]بله. با توجه به معتبر بودن این دانشگاه شما می‌توانید بعد از پایان تحصیلات خود برای ورود به بازار کار این کشور و دریافت ویزای کاری اقدام نمایید.[/toggle]

[toggle title=”دانشگاه برکلی کالیفرنیا آمریکا یک دانشگاه دولتی است یا خصوصی؟” state=”close”]دانشگاه برکلی دانشگاهی دولتی است که از نظر سطح آموزش بهترین دانشگاه دولتی این کشور نیز به شمار می‌رود.در این مقاله به معرفی دانشگاه برکلی آمریکا و شرایط تحصیل در این دانشگاه می‌پردازیم. چرا که دانشگاه برکلی کالیفرنیا یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان است که در یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان، یعنی کشور آمریکا قرار گرفته است و پذیرای دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف برای تحصیل در یک بستر علمی و پژوهشی ایده آل می‌باشد.

شما می‌توانید به صورت مستقیم برای پذیرش دانشگاه برکلی آمریکا اقدام کرده و در کنار آن نیز بورسیه تحصیلی این دانشگاه را دریافت نمایید که در این مقاله به تمامی این موارد به صورت دقیق و با ذکر جزئیات پرداخته شده است.[/toggle]

در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهامی در خصوص شرایط تحصیل در دانشگاه برکلی کالیفرنیا آمریکا می‌توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری در ارتباط باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا