دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تحصیل در رشته گرافیک

تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور

آخرین بروزرسانی: 8 خرداد 1402

تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور

تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور می‌تواند نقش بسیار تعیین کننده‌ای در موفقیت دانشجویان این رشته در زمینه کاری خود داشته باشد. چرا که در واقع طراحان گرافیکی می‌توانند عملکرد موفقیت آمیزی را در زمینه فعالیت خود داشته باشند که به صورت دائم در حال تمرین بوده و با شرکت در دوره‌ها و کلاس‌های تخصصی مهارت‌های طراحی خود را به شکلی هدفمند بهبود دهند و به طور قطع تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان می‌تواند در این زمینه نقش موثری را داشته باشد.

در اصل با تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور متقاضیان می‌توانند از بالاترین سطح آموزش برخوردار شده و زیر نظر حرفه‌ای ترین و متخصص‌ترین اساتید این حوزه کسب تجربه کنند. به همین دلیل نیز تصمیم گرفتیم در این مقاله به شکلی دقیق به شما بگوییم که تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور چه مزیت‌هایی می‌تواند برای شما داشته باشد و به شکلی باید برای دریافت بورسیه تحصیلی رشته گرافیک و اپلای کردن برای بهترین دانشگاه‌های جهان اقدام نمایید. پس اگر شما نیز به رشته گرافیک علاقه مند هستید و می‌خواهید در یکی از مقاطع تحصیلی این رشته در خارج از کشور تحصیل کنید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور

رشته گرافیک یکی از رشته‌های پرطرفدار در میان متقاضیان برای ادامه تحصیل در خارج از کشور است. با تحصیل در رشته گرافیک شما می‌توانید توانایی‌های خود را در زمینه طراحی‌های گرافیک افزایش داده و با تکیه بر توانمندی‌ها و استعداد فردی خود در نهایت به یکی از بهترین‌ها در حوزه طراحی و رشته گرافیک تبدیل شوید.

تحصیل در رشته گرافیک

حال زمانی که شما در یکی از دانشگاه‌های برتر جهان در رشته گرافیک تحصیل کنید، می‌توانید از یک تجربه بین المللی عالی برخوردا شده و با جدیدترین و پیشرفته‌ترین ایده پردازی‌ها آشنایی پیدا کرده و در کنار یادگیری دانش‌های جدید در رشته گرافیک، تجربیات خود را نیز بیشتر کرده و در آخر با یک رزومه تحصیلی عالی وارد بازار کار حرفه‌ای شوید.

به همین دلیل نیز پیشنهاد می‌شود اگر قصد دارید به صورت حرفه‌ای و در سطح بین المللی به در رشته گرافیک و طراحی فعالیت کنید، تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور را در برنامه خود قرار دهید.

مزیت‌های تحصیل رشته گرافیک در خارج از کشور

هر کشوری فرهنگ و هنر منحصر به فرد خود را دارد. به همین دلیل نیز تحصیل در رشته گرافیک در هر یک از این کشورها می‌تواند ویژگی ها و قابلیت‌های مختلف بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. اگر شما نیز دانشجویی مستعد هستید که دوست دارید در رشته گرافیک تحصیل کنید، باید بدانید که تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور یکی از بهترین تصمیم‌هایی است که می‌توانید برای آینده تحصیلی و کاری خود اتخاذ نمایید. اصلی‌ترین مزیت‌هایی که می‌توان برای ادامه تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور بیان نمود، عبارت است از:

 1. آشنایی با فرهنگ یک کشور جدید

همانطور که پیش‌تر نیز تا حدودی اشاره شد، یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور، آشنایی با فرهنگ یک کشور جدید است. عموماً فرهنگ نیز نقش مستقیمی در هنر یک کشور دارد و این موضوع می‌تواند به شما مک کند تا در کنار آشنایی با فرهنگ و هنر کشور خود، با فرهنگ و هنر کشورهای دیگر نیز آشنا شده و بتوانید فعالیت‌های حرفه‌ای تری را در این زمینه داشته باشید.

 1. امکان تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری

رشته‌های هنری به ویژه رشته گرافیک یکی از حوزه‌های تخصصی مورد علاقه همگان است که در صورتی که به تخصص مناسبی در این زمینه دست پیدا کنید، این امکان برای شما فراهم می‌شود تا بتوانید به محض پایان تحصیلات خود در رشته گرافیک در خارج از کشور به راحتی برای استخدام شدن در یک شغل مرتبط و مناسب اقدام نمایید. بدین ترتیب می‌توانید به راحتی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر داده و بدین ترتیب بعد از مدت زمان مناسبی، اقامت کامل خود را دریافت نمایید.

 1. امکان بهبود مهارت‌ها تخصصی خود

به طور کلی تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید از بالاترین سطح آموزش بهره مند شده و زیر نظر بهترین اساتید جهان توانمندی‌ها و تخصص خود را در رشته گرافیک افزایش دهید. به همین دلیل نیز تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور در نهایت سبب می‌شود تا بتوانید به شکل ایده آلی در زمینه کاری خود پیشرفت کرده و از تجربه‌ها و تخصص‌های بهترین‌های این حوزه استفاده نمایید.

 1. بهره مندی از سیستم تحصیلی سطح بالا

موضوع دیگری که می‌توان در بحث تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور به آن اشاره کرد، امکان استفاده از بهترین و بالاترین سیستم آموزشی ممکن است. در واقع تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی باعث افزایش گزینه‌های انتخابی شما برای انتخاب گرایش و تخصص شده و شما می‌توانید در هر گرایشی که تمایل دارید در بهترین دانشگاه ممکن تحصیل نمایید.

 1. یادگیری یک زبان جدید

یکی دیگر از مزیت‌های بسیار مهم تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور، به دست آوردن یک فرصت مناسب برای یادگیری یک زبان جدید است. چرا که شما با ورود به سیستم آموزشی یک کشور به شکلی مناسب با زبان آکادمیک آن کشور که به طور معمول زبان انگلیسی است، سروکار خواهید داشت و در نهایت نیز می‌توانید از این فرصت برای تبدیل شدن به یک گرافیست با توانمندی‌های بالا از نظر زبان تبدیل شده و در نهایت نیز مشتریان بین المللی داشته باشید.

شرایط تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور

تحصیل در رشته‌های هنری مثل رشته گرافیک نیازمند خلاقیت، سبک شناسی، ذوق هنری، مهارت‌های ارتباطی بالا، آشنایی با اصول اولیه طراحی و نرم افزارهای مورد نیاز است. اما به طور قطع داشتن این توانمندی‌ها کافی نیست و شما باید به شکل مناسبی بتوانید آنها را مستندسازی کرده و در زمان اپلای کردن به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهید.

تحصیل در رشته گرافیک

در کنار این موضوع نیز بهتر است که شما سابقه تحصیلی و کاری کاملاً مرتبط با رشته گرافیک داشته باشید و به مبانی اولیه گرافیک و طراحی تسلط داشته باشید. حتی پیشنهاد می‌شود قبل از اقدام برای تحصیل در مقاطع مختلف رشته گرافیک در خارج از کشور، در دوره‌های مختلف شرکت نمایید و رزومه علمی و کاری خود را بهبود ببخشید.

داشتن توانمندی بالا در زمینه هنر و همچنین تخصص علمی و تحصیلی مرتبط در نهایت می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی بتوانید از بهترین دانشگاه‌های جهان پذیرش بگیرید. توجه داشته باشید که هر چقدر رزومه شما قوی‌تر باشد و نشان دهنده استعداد شما در این رشته باشد، شانس بیشتری را نیز برای دریافت بورسیه تحصیلی رشته گرافیک و کاهش هزینه‌های تحصیل خود خواهید داشت.

مدارک لازم برای تحصیل گرافیک در خارج

اگر شما شرایط لازم برای اپلای کردن برای تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور را دارید، اکنون زمان آن می‌رسد تا دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و در نهایت با ارسال مدارک خواسته شده، برای دریافت پذیرش از آن دانشگاه اقدام نمایید. به طور معمول هر دانشگاه مدارک مشخصی را از متقاضی می‌خواهند اما برخی از این مدارک در میان تمامی دانشگاه‌ها در سرتاسر جهان مشترک است. در ادامه به برخی از این مدارم اشاره خواهیم کرد:

 • مدرک دیپلم هنر برای شرکت در مقطع لیسانس یا مدرک لیسانس در یکی از گرایش‌های هنر برای تحصیلات تکمیلی (برخی از دانشگاه‌ها رشته‌های تحصیلی غیرمرتبط با هنر را نیز پذیرش می‌کنند.)
 • مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7 یا مدرک تافل با حداقل نمره 95
 • نمره GRE یا SAT
 • زیر نمرات دیپلم یا لیسانس شما
 • رزومه تحصیلی
 • بیانیه شخصی (SOP)
 • توصیه نامه از یکی از اساتید
 • پورتفولیو کاری
 • کپی پاسپورت یا کارت ملی

پیشنهاد می‌شود قبل از ثبت هرگونه درخواست پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود ابتدا مدارک خواسته شده را تهیه نمایید.

بهترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته گرافیک

تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور یک انتخاب بسیار ایده آل برای متقاضیان این رشته تحصیلی تبدیل شده است. اما موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به طور قطع تحصیل در دانشگاه‌های برتر این رشته می‌تواند بسیار جذاب‌تر و کاربردی‌تر بوده و به شکل مناسبی آینده شغلی شما را به عنوان یک گرافیست تضمین نماید.

تحصیل در رشته گرافیک

در حال حاضر دانشگاه‌های کشورهایی مثل آمریکا، انگلستان، فنلاند، استرالیا، کانادا، نیوزلند و… در این زمینه جزء دانشگاه‌های پیشتاز بوده‌اند. در همین راستا در ادامه به معرفی برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان برای ادامه تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور خواهیم پرداخت:

 • کالج سلطنتی هنر، انگلستان (Royal College of Art, UK)
 • دانشگاه پلی تکنیک میلان، ایتالیا (Politecnico di Milano, Italy)
 • دانشگاه هنر، انگلستان (University of the Arts, UK)
 • دانشگاه آلتو، فنلاند (Aalto University, Finland)
 • دانشگاه گلداسمیتز، انگلستان (Goldsmiths University, UK)
 • دانشکده طراحی پارسونز، آمریکا (Parsons School of Design)
 • دانشگاه آلبرتا، کانادا (University of Alberta)
 • مدرسه طراحی رود آیلند، آمریکا (Rhode Island School of Design)
 • دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار، کانادا (Emily Carr University of Art and Design)

مدت زمان ادامه تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور

به طور معمول مدت زمان تحصیل در رشته گرافیک در دانشگاه‌های مختلف به مقطع تحصیلی اننتخابی شما وابسته است. شما می‌توانید به طور معمول دوره لیسانس را به صورت 3 تا 4 ساله، دوره کارشناسی ارشد رشته گرافیک را طی 2 سال و تحصیلات در مقطع دکترا این رشته را طی 4 تا 5 سال به اتمام برسانید.

تحصیل در رشته گرافیک

البته عوامل مختلفی وجود دارد که می‌توانند به صورت مستقیم روی مدت زمان تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور تاثیرگذار باشد. اصلی‌ترین این عوامل عبارتند از میزان یادگیری و سطح مهارت فعلی شما در رشته گرافیک. حال اگر شما سابقه تحصیلی مرتبط با رشته هنر را نداشته باشید، گاهاً ممکن است در کنار مدت زمان تحصیل در مقطع مورد نظر نیاز داشته باشید در دوره‌‌های پیش نیاز نیز شرکت داشته باشید. تمامی این موارد به پیش زمینه شما و معیارهای تعیین شده توسط دانشگاه مورد نظرتان وابسته است.

هزینه تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور

هزینه تحصیل در رشته گرافیک خارج از کشور با توجه به کشور و دانشگاه انتخابی کاملاً متفاوت است و به هیچ عنوان نمی‌تواند معیار مشخصی را بیان نمود. در واقع شما باید برای تحصیل در رشته گرافیک یا هر رشته دیگری در خارج از کشور 2 هزینه اصلی و کلی یعنی هزینه مربوط پرداخت شهریه و هزینه‌های مربوط به زندگی در کشور مورد نظر را در نظر بگیرید. عموماً می‌توان گفت که این هزینه بین 10000 تا 30000 دلار در سال متغیر است و مبلغ دقیق آن به مقطع تحصیلی شما، دانشگاه انتخابی و هزینه‌های زندگی در کشور میزبان بستگی دارد.

اما در خصوص پرداخت هزینه‌های تحصیل خود نگران نباشید. چرا که با توجه به جذابیت بالای رشته گرافیک و نقش موثری که در فرهنگ سازی دارد، بسیاری از دانشگاه‌ها بورسیه‌های تحصیلی بسیار مناسبی را برای دانشجویان این رشته در نظر گرفته‌اند. این بورسیه‌های تحصیلی گاهاً می‌تواند تمامی هزینه‌های تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور چه از نظر پرداخت شهریه و چه از نظر زندگی در کشور میزبان را به صورت کامل پوشش دهد.

گاهی نیز به صورت کمک هزینه تحصیلی پرداخت شده و بخشی از این هزینه‌ها را جبران می‌کند. در نتیجه باید قبل از هر اقدامی برای اپلای کردن برای ادامه تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور به بورسیه های تحصیلی که برای این رشته ارائه می‌شوند نیز دقت لازم را داشته باشید.

تحصیل در رشته گرافیک در آمریکا

یکی از کشورهای برتر برای ادامه تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله کارشناسی، کشور آمریکا است. این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای جهان برای پذیرش در رشته گرافیک انعطاف پذیرتر است و برخی از دانشگاه‌های این کشور این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا بتوانید با رشته‌های تحصیلی غیرمرتبط با هنر و گرافیک نیز برای ادامه تحصیل در رشته گرافیک اقدام نمایید.

تحصیل در رشته گرافیک

در این حالت شما می‌توانید در ابتدای دوران تحصیل خود در کلاس‌های عمومی شرکت کرده و به درک بهتری از رشته انتخابی خود دست پیدا کنید. همچنین لازم است توجه داشته باشید که در ایالات متحده آمریکا شما می‌توانید از روش‌های خلاقانه‌ای که برای تدریس رشته گرافیک استفاده می‌شود بهره مند شده و در کنار رشته اصلی خود با مهارت‌های لازم دیگری نیز آشنایی پیدا کنید تا در نهایت به یک گرافیست توانمند و خلاق تبدیل شوید.

تحصیل در رشته گرافیک در کانادا

دانشگاه‌ها و موسسات کانادا شرایط کاملاً ایده آلی را برای دانشجویان رشته گرافیک فراهم کرده‌اند و با تشویق دانشجویان این رشته به مطرح کردن ایده‌های خلاقانه خود و داشتن تفکر انتقادی در کنار توانایی حل مسئله تمام تلاش خود را می‌کنند تا نه تنها آنها را از نظر دانش تخصصی تقویت کنند، بلکه یک بستر مناسب برای ورود به بازار کار و فعالیت به عنوان یک گرافیست حرفه‌ای نیز فراهم نمایند.

تحصیل در رشته گرافیک

در واقع با انتخاب کشور کانادا شما می‌توانید از یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان برای تحصیل در رشته گرافیک پذیرش گرفته و در نهایت نیز با توجه به نرخ بالای نیاز به اشتغال نیروهای کارآمد در این کشور، بعد از اتمام تحصیلات خود به عنوان یک گرافیست حرفه‌ای فعالیت خود را در بازار کار آغاز نمایید.

پاسخ به متداول‌ترین سوالات شما در زمینه تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور

[toggle title=”منظور از رشته گرافیک چیست؟” state=”close”]در رشته گرافیگ افراد تلاش می‌کنند تا از عناصر بصری برای انتقال اطلاعات و ایده‌ها استفاده نمایند. طراحان گرافیک ممکن است از رنگ‌ها، عکاسی، تصاویر و تایپوگرافی برای ایجاد محصولات مختلف دیجیتالی و چاپی از جمله بروشور، پوستر یا خبرنامه استفاده کنند. در برخی از موارد نیز طراحان گرافیک به طراحی لوگو پرداخته و بدین ترتیب به برندسازی شرکت‌ها کمک می کنند. همچنین افراد بعد از تحصیل در رشته گرافیک می‌توانند با ایجاد اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌های جذاب و کاربر پسند، مهارت های خود را در در بستر اینترنت و در زمینه توسعه وب به کار گیرند.[/toggle]

[toggle title=”بازار کار بعد از تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور به چه شکل است؟” state=”close”]میزان تقاضا برای این رشته تحصیلی با توجه به صنعت مربوطه، متفاوت است. اما امروزه توجه به طراحان گرافیک برای بهبود حضور در سطح دیجیتال و در بستر اینترنت بسیار بیشتر شده است و تقاضا برای استخدام نیروی مناسب در این زمینه به شکل چشمگیری در حال افزایش است.[/toggle]

[toggle title=”درآمد سالانه یک طراح گرافیک چقدر است؟ ” state=”close”]درآمد سالانه طراحان گرافیک به صورت میانگین 52000 در سال است.[/toggle]

[toggle title=”آیا امکان تبدیل ویزای تحصیلی رشته گرافیک به ویزای کاری وجود دارد؟” state=”close”]بله. در بسیاری از کشورها به ویژه کشور کانادا شما شانس زیادی را برای استخدام شدن در همان کشور و در نهایت اخذ اقامت دائم خواهید داشت.[/toggle]

[toggle title=”آیا می‌توان برای تحصیل در رشته گرافیک در خارج از کشور بورسیه تحصیلی گرفت؟” state=”close”]بله. در حال حاضر بسیاری از دانشگاه‌های جهان بورسیه‌های تحصیلی بسیار مناسبی را برای ادامه تحصیل در رشته گرافیک در نظر گرفته‌اند.[/toggle]

[toggle title=”آیا برای اپلای در رشته گرافیک در خارج از کشور باید مدرک مرتبط با رشته هنر داشت؟ ” state=”close”]این موضوع به دانشگاه انتخابی شما بستگی دارد. به عنوان مثال در برخی از دانشگاه‌های آمریکا امکان پذیرش با رشته‌های غیر مرتبط در رشته دانشگاهی گرافیک وجود دارد اما برخی از دانشگاه‌ها تنها با مدرک مرتبط شما را پذیرش خواهند کرد.[/toggle]

 

تحصیل رشته گرافیک در خارج از کشور موضوعی بود که در این مقاله به آن پرداخته شد. چرا که امروزه و با روی کار آمدن تکنولوژی‌های جدید افراد زیادی تمایل دارند تا طراحی و کارهای گرافیکی را به صورت حرفه‌ای و در دانشگاه‌های بین الملی یاد بگیرند و امکان بهره مندی از بالاترین سطح آموزش و استفاده از تجربیات بهترین گرافیست‌های جهان را داشته باشند و دسترسی به این هدف ممکن است.

چرا که متقاضیان تحصیل در رشته گرافیک در خارج می‌توانند با استفاده از راهنمایی‌های صورت گرفته در این مقاله یا با مشورت با مشاورین ما برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های برتر جهان در رشته گرافیک اقدام نمایند. بدین ترتیب نه تنها می‌توانند از بهترین و به روزترین آموزش‌های مرتبط با رشته گرافیک برخوردار شوند، بلکه این شانس را نیز خواهند داشت تا بعد از پایان دوران تحصیلات خود به عنوان یک گرافیست حرفه‌ای وارد بازار کار شده و درآمد بالایی را نیز کسب نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا