دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تحصیل کارشناسی در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

آخرین بروزرسانی: 31 خرداد 1402

کانادا؛ کشوری ایده‌آل برای تحصیل و زندگی

تحصیل کارشناسی در کانادا همواره هدف بسیاری از افرادی بوده که دبیرستان خود را تمام کرده اند، زیرا می‌خواهند تمام دوران تحصیلات عالی خود را در کشوری بگذرانند که دارای سیستم آموزشی بسیار خوبی است.

بسیاری از والدین قصد دارند تا فرزندان خود را برای تحصیل در مقطع کارشناسی به دانشگاه‌های کانادا بفرستند اما با روند این پروسه آشنایی کافی ندارند و یا با افراد ناآگاهی در این زمینه مشورت کرده و ناامید شده‌اند. در این مطلب در موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری سعی داریم تا با شرایط تحصیل در کانادا و پروسه انجام این کار آشنا شویم و نیم‌نگاهی بر سیستم آموزش عالی این کشور و برخی دانشگاه‌های آن داشته باشیم.

شرایط تحصیل کارشناسی در کانادا

امکان پذیرش افرادی که قصد تحصیل کارشناسی در کانادا دارند، وجود دارد. برای این کار فرد متقاضی  باید مدارک مورد نیاز برای اپلای را داشته باشد و 12 سال دوران تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم را نیز گذرانده باشد. مقطع کارشناسی در کشور کانادا یک دوره 4 ساله است و پس از اتمام آن، به دانشجو مدرک کارشناسی (Bachelor’s degree) اعطا می‌شود.

جهت اینکه برای تحصیل در مقطع کارشناسی به کانادا مهاجرت کنید معمولا باید کمتر از 23 سال داشته باشید. هر چه سن شما بالاتر باشد احتمال ریجکت شدن (رد شدن) درخواست‌تان برای دریافت ویزا نیز بالاتر می‌رود. از این رو اگر فاصله (گپ) تحصیلی داشته باشید باید بتوانید دلیل آن را توجیح کنید. در این بخش با مدارک تحصیلی و مدارک زبان مورد نیاز برای پذیرش دانشجو مقطع کارشناسی در کانادا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا آشنا می‌شویم.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای تحصیل کارشناسی

علاوه بر پایین بودن سن متقاضی، شرایط دیگری نیز برای اعطای ویزا به متقاضیان جهت تحصیل کارشناسی در کانادا وجود دارد. یکی دیگر از شرایط اعطای ویزای تحصیلی کانادا تمکن مالی متقاضی است. یعنی متقاضیانی که قصد تحصیل مقطع کارشناسی در کشور کانادا را دارند، باید توانایی مالی خود برای برآمدن از پس هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور را ثابت کنند.

تحصیل کارشناسی در کانادا

متقاضیان باید مقدار پول مورد نیاز برای یک سال شهریه دانشگاه و یک سال زندگی در این کشور را در حساب خود داشته باشند. اثبات تمکن مالی با ارائه صورت حساب بانکی ممکن است. اگر شهریه دانشگاه از قبل پرداخت شود، دیگر نیازی به موجودی شهریه یک سال در حساب متقاضی نیست و ارائه رسید پرداخت کافی می‌باشد. میزان موجودی مورد نیاز برای تمکن مالی هزینه‌های زندگی در کانادا 4000 دلار کانادا برای متقاضی و 3000 دلار کانادا برای هر یک از همراهان او است.

زبان خارجی برای تحصیل در کانادا

برخی دانشگاه‌های کانادا خدمات آموزشی‌شان را به دو زبان فرانسوی و انگلیسی ارائه می‌دهند و در برخی از آنها نیز فقط به یکی از این زبان‌ها تدریس می‌شود. برای دانشگاه‌های دوزبانه تسلط بر هر دو زبان ضرورتی ندارد و یکی از آنها کافی است. در بیشتر استان‌های کشور کانادا زبانی که دانشگاه‌ها برای تدریس استفاده می‌شود، زبان انگلیسی است. برای زبان انگلیسی حداقل مدرک مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی در کانادا آیلتس 6 می‌باشد.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش تحصیل کارشناسی در کانادا

همانطور که گفته شد برای تحصیل کارشناسی در کانادا باید 12 سال دوران تحصیلی را سپری کرده باشید. همچنین باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشید و از تمکن مالی برخوردار باشید. از این رو مدارک الزامی برای پذیرش در مقطع کارشناسی عبارتند از مدارک دبیرستان (سه سال آخر متوسطه دوم) به همراه ریز نمرات، مدرک دیپلم دبیرستان به همراه ریز نمرات، مدرک زبان انگلیسی (حداقل آیلتس 6 یا تافل 65). همچنین ممکن است برخی از دانشگاه‌ها از شما مدارک دیگری نیز درخواست کنند.

 علاوه بر مدارک ذکر شده، هرگونه مدرک کارآموزی و یا جوایز  علمی، فنی یا هنری و همینطور مقالات را می‌توانید به عنوان رزومه داشته باشید تا شانس پذیرش خود را افزایش دهید. افرادی که قصد تحصیل کارشناسی در کانادا را دارند باید مدارک الزامی و مدارک اضافی را جمع‌آوری کرده و برای دانشگاه مورد نظر ارسال کنند.

هزینه‌های تحصیل کارشناسی در کانادا

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که متقاضیان تحصیل کارشناسی در کانادا باید در نظر بگیرند، هزینه‌های تحصیل در این کشور است تا بتوانند قبل از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی و رفتن به کانادا، شرایط مالی مورد نیاز برای این کار را فراهم کنند. هزینه‌های تحصیل در کانادا بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه متفاوت هستند. هزینه تحصیل برای شهروندان کانادایی به طور متوسط 6800 دلار کانادا به صورت سالیانه است، اما این رقم برای دانشجویان بین‌المللی به طور میانگین 27000 دلار کانادا محاسبه می‌شود.

هزینه تحصیل در رشته‌های مهندسی و رشته‌های پزشکی کمی گران‌تر از رشته‌های حوزه علوم انسانی و هنر است. به طوری که شهریه تحصیل در رشته‌های هنر و علوم انسانی به طور متوسط 26000 دلار کانادا برای است. هزینه شهریه دانشگاه بر اساس رشته و محل تحصیل می‌تواند کمتر یا بیشتر از مقدار میانگین باشد و این رقم بین 20 تا 60 هزار دلار کانادا متغیر است.

متوسط هزینه تحصیل در رشته‌های مختلف برای مقطع کارشناسی در کانادا

هزینه تحصیل کارشناسی در کانادا به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل دانشجویان بستگی دارد. در این بخش هزینه شهریه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا برای برخی رشته‌ها در مقطع کارشناسی معرفی می‌شوند. هزینه‌های متغیر به دانشگاه محل تحصیل بستگی دارند. شهریه سالیانه برخی رشته‌های کارشناسی در کانادا به شرح زیر هستند:

  • شهریه تحصیل در رشته زیست‌شناسی سلولی و مولکولی؛ بین ۲۰ تا ۴۰ هزاز دلار کانادا در سال
  • شهریه تحصیل در رشته بیوتکنولوژی؛ بین ۳۰ تا ۵۷ هزار دلار کانادا در سال
  • شهریه تحصیل در رشته علوم کشاورزی و جنگل‌داری؛ حدود ۲۶ هزار دلار کانادا در سال
  • شهریه تحصیل در رشته حسابداری؛ ۲۲ هزار دلار کانادا در سال
  • شهریه تحصیل در رشته بازاریابی؛ ۱۳ تا ۳۸ هزار دلار کانادا در سال
  • شهریه تحصیل در رشته MBA؛ ۲۰ تا ۲۲ هزار دلار کانادا در سال
  • شهریه تحصیل در رشته مهندسی معدن؛ حدود ۳۰ هزار دلار کانادا در سال
  • شهریه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک؛ ۱۱ تا ۴۰ هزار دلار کانادا در سال
  • شهریه تحصیل در رشته مهندسی برق؛ ۱۰ تا ۳۴ هزار دلار کانادا در سال
  • شهریه تحصیل در رشته مهندسی عمران؛ ۲۳ تا ۵۸ هزار دلار کانادا در سال

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا برای مقطع کارشناسی

شرایط دریافت بورسیه برای تحصیل کارشناسی در کانادا وجود دارد. اما دانشگاه‌های کانادا تعداد بسیار محدودی از دانشجویان را در مقطع کارشناسی بورسیه می‌کنند. دانشگاه‌های کانادا مقدار فاند متفاوتی به دانشجویان خارجی اعطا می‌کنند. حتی در یک رشته تحصیلی هم ممکن است این رقم متفاوت باشد. مقدار فاندی که توسط دانشگاه‌های کانادا به دانشجویان مقطع کارشناسی اعطا می‌شود بسیار کمتر از مقاطع تحصیلی بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکتری است و دانشجویانی که قصد تحصیل کارشناسی در کانادا از طریق بورسیه را دارند، باید مقدار بیشتر شهریه را خودشان پرداخت کنند.

فرایند اپلای کردن جهت تحصیل کارشناسی در کانادا

بعد از دانستن اینکه تحصیل کارشناسی در کانادا چه شرایطی دارد و به چه مدارکی برای این کار نیاز است. احتمالا این سوال برای شما پیش می‌آیند که چگونه باید برای اپلای کردن اقدام کرد؟ نمی‌توان فرایند و پروسه‌ای مشخص برای اپلای کردن به کانادا در نظر گرفت. زیرا هر دانشگاه ممکن است روش خود را برای این کار داشته باشد.

برای اپلای کردن جهت تحصیل در کانادا ابتدا باید به سایت دانشگاه مورد نظر خود بروید و با مراجعه به بخش Application، از شرایط پذیرش، مدارک مورد نیاز و پروسه این کار آگاه شوید. می‌توانید در سایت دانشگاه برای تحصیل در کانادا درخواست دهید و فرم پذیرش را پر کنید. همچنین باید فرم را دانلود کرده و به همراه مدارک دیگر به آدرس خواسته شده ارسال کنید. موسسه‌های اپلای می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

جهت اقدام برای تحصیل کارشناسی در کانادا باید به تاریخ ددلاین (تاریخ پایان مهلت ثبت نام) دانشگاه مورد نظر خود برای هر رشته توجه کنید. در صورتی که زمان این تاریخ‌ها بگذرد، فرصت شما برای تحصیل مقطع کارشناسی در کانادا می‌تواند برای همیشه از دست برود.

سیستم آموزشی دانشگاه‌های کانادا در مقطع کارشناسی

سیستم آموزش عالی در کشور کانادا بسیار منظم است و امکان این را به دانشجویان می‌دهد تا با روش‌های دقیق و منظم فرایند تحصیل خود را پیش ببرند. اکثر دانشگاه‌های کشور کانادا از روند دو ترمی برای آموزش استفاده می‌کنند؛ به صورتی که ترم  اول در ماه سپتامبر تحت عنوان ترم پاییز (Fall Semester) شروع می‌شود و ترم دوم در ماه ژانویه تحت عنوان ترم زمستان (Winter Semester). بعضی از دانشگاه‌ها نیز از روند سه یا چهار ترمی استفاده می‌کنند و در بهار و تابستان هم کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کنند.

کیفیت اکثر دانشگاه‌ها در کانادا به صورت کلی بالا است، اما بین دانشگاه‌ها از نظر سطح کیفیت تفاوت‌هایی وجود دارد. هر چه دانشگاهی محبوبیت بالاتر، اعتبار بیشتر و کیفیت بهتری داشته باشد. پذیرش دانشجویان جهت تحصیل کارشناسی در کانادا نیز سخت‌تر خواهد بود. برای پذیرش جهت تحصیل کارشناسی در کانادا، ممکن است به شرکت کردن در آزمون‌های ورودی احتیاج داشته باشید. آزمون ورودی واحدی برای تمام دانشگاه‌های کانادا وجود ندارد و هر دانشگاه بر اساس معیارهای خود از متقاضیان رشته‌های مختلف آزمون می‌گیرد.

رشته‌های محبوب برای تحصیل کارشناسی در کانادا

امکان تحصیل کارشناسی در کانادا برای انواع رشته‌های تحصیلی وجود دارد. اما رشته‌هایی که شانس بیشتری برای پذیرش دانشجویان خارجی ایجاد می‌کنند، رشته‌هایی هستند که نیاز بیشتری به آنها در کشور کانادا وجود دارد و یا زمینه توسعه و پیشرفت زیادی در آن‌ها وجود دارد.

رشته‌های مربوط به تجارت و بازرگانی مانند MBA و مدیریت بازرگانی و همچنین انواع رشته‌های مهندسی مانند مکانیک، عمران، الکترونیک، شیمی، صنایع و ماشین‌آلات و مدیریت مهندسی از رشته‌هایی هستند که نیاز بالایی به آنها در کانادا وجود دارد.

علاوه بر رشته‌های مهندسی و بازرگانی، رشته‌های مربوط به پزشکی و پیراپزشکی نیز از رشته‌هایی هستند که از پذیرش خوبی در کانادا برخوردارند و شامل پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی، پرستاری، علوم آزمایشگاهی و دیگر موارد می‌شوند.

رشته‌های حوزه کشاورزی و جنگلداری مانند علوم کشاوزی، مهندسی فضای سبز، زراعت، باغداری و مشاوره جنگلداری و همچنین رشته‌های مربوط به فیزیک و زمین شناسی مانند فیزیک محض، کوانتوم، نجوم، اقیانوس‌شناسی، زئوانفورماتیک، معدن و زمین شناسی در کشور کانادا پذیرش خوبی دارند.

رشته‌های زیست‌شناسی و فناوری‌های نوین زیستی از رشته‌هایی نوپایی هستند که زمینه پیشرفت و توسعه زیادی در آنها وجود دارد. رشته‌های بیوتکنولوژی و زیست‌شناسی سلولی و مولکولی از این رشته‌ها می‌باشند. اکثر کشورهای پیشرفته از جمله کانادا به دنبال توسعه این علوم هستند. از این رو رشته‌های حوزه زیست‌فناوری از پذیرش بسیار خوبی در این کشور برای کسانی که قصد تحصیل کارشناسی در کانادا یا مقاطع بالاتر را دارند برخوردار هستند.

چند مورد از برترین دانشگاه‌های کانادا

پس از بررسی محبوب‌ترین رشته‌ها برای تحصیل کارشناسی در کانادا ، نوبت معرفی چند مورد از بهترین دانشگاه‌های این کشور است. همانطور که گفته شد، هر چه دانشگاه مورد نظر با کیفیت‌تر و معتبرتر باشد. پذیرش در آن نیز دشوارتر است. از این رو برای اینکه جهت تحصیل کارشناسی در این دانشگاه‌ها مورد قبول واقع شوید، نیاز است تا معدل دیپلم بالایی داشته باشید و همچنین در آزمون ورودی آنها موفق عمل کنید.

دانشگاه اتاوا (University of Ottawa)

دانشگاه اتاوا یکی از بزرگترین و بهترین دانشگاهای کانادا است. این دانشگاه همچنین بزرگترین دانشگاه دوزبانه (انگلیسی-فرانسوی) در دنیا به شمار می‌رود. این دانشگاه در پایتخت کشور کانادا یعنی شهر اتاوا در استان انتاریو قرار دارد و دسترسی فوق‌العاده‌ای به موسسات و نهادهای مهم کشور کانادا دارد. در این دانشگاه حدود ۴۰۰ رشته تحصیلی وجود دارد که ۲۰۰ رشته آن مربوط به مقطع لیسانس است. از این رو برای تحصیل کارشناسی در کانادا برای انواع رشته‌ها مناسب است.

دانشگاه اتاوا بیش از ۱۸۰ هزار فارغ‌التحصیل دارد و در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار دانشجو در آن تحصیل می‌کنند و حدود ۵ هزار کارمند در این دانشگاه مشغول به کار هستند. حدود ۹۷٪ از فارغ‌التحصیللان این دانشگاه در حوزه مرتبط با رشته خود وارد بازار کار می‌شوند و از نرخ استخدام بسیار بالایی برخوردار است. دانشگاه اتاوا جزو محبوب‌ترین دانشگاه‌ها بین ایرانیان است و در حال حاضر ایرانیان زیادی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. برای تحصیل در دانشگاه اتاوا باید بودجه ای بالغ بر ۳۲ هزار دلار کانادا به صورت میانگین در نظر گرفت.

دانشگاه کویین (Queen’s University)

یکی دیگر از دانشگاه‌های عالی برای تحصیل کارشناسی در کانادا دانشگاه کویین است. این دانشگاه بیش از ۱۷۰ سال قدمت دارد و نه تنها یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا محسوب می‌شود، بلکه با معماری سنتی و تاریخی خود یکی از زیباترین دانشگاه‌ها در دنیا است.

دانشگاه کویین در شهر کینگستون استان انتاریو قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۴۱ میلادی توسط منشور سلطنتی ملکه ویکتورا تاسیس شده است و از آن زمان تاثیر به سزایی در پیشرفت آموزش عالی کشور کانادا داشته و هست.

دانشگاه کویین یک دانشگاه تحقیقاتی فشرده است و تحقیقات نوآورانه و مهمی در زمینه‌های مختلف پزشکی، مهندسی، محیط زیست، علوم پایه و مسائل اجتماعی و سیاسی در آن انجام می‌شود. این دانشگاه دارای چندین دانشکده، مدرسه حرفه‌ای و کالج است. دانشجویان بین‌المللی بسیار زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل به دانشگاه کویین می‌روند و این دانشگاه از بیش از ۱۰۹ کشور دنیا دانشجو دارد.

دانشگاه تورنتو (University of Torento)

دانشگاه تورنتو یکی از قوی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌ها نه تنها در کشور کانادا، بلکه در آمریکای شمالی است. این دانشگاه در سال ۱۸۲۸ تاسیس شده است و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا محسوب می‌شود. دانشگاه تورنتو محیط فکری و تعاملی بی‌نظیری برای دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی فراهم می‌کند. دانشگاه تورنتو رتبه اول در میان برترین دانشگاه‌های کانادا و رتبه هفدهم در میان برترین دانشگاه‌های دنیا را دارد.

دانشگاه تورنتو صدها هزار فارغ‌التحصیل از سراسر دنیا دارد و هزاران دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به فعالیت در این دانشگاه هستند. می‌توان گفت که دانشگاه تورنتو بهترین دانشگاه برای تحصیل کارشناسی در کانادا است. هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو برای مقطع کارشناسی حدود ۴۵ هزار دلار کانادا به صورت میانگین است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)

یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر کشور کانادا دانشگاه بریتیش کلمبیا در شهر ونکوور است. دانشگاه بریتیش کلمبیا از سال ۱۹۱۵ همواره در جمع ۴۰ دانشگاه برتر دنیا بوده است که افتخار بزرگی می‌باشد. قطعا تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا در شهر زیبای ونکوور و استان بریتیش کلمبیا تجربه فوق‌العاده‌ای برای دانشجویان سراسر دنیا خواهد بود. بیش از ۳۰۰ هزار دانشجوی بین‌المللی از ۱۲۰ کشور دنیا تا سال ۲۰۱۵ از این فارغ‌التحصیل شده‌اند که امروزه این رقم بسیار بیشتر است.

دانشگاه لاوال (Laval University)

تحصیل کارشناسی در کانادا به زبان فرانسوی در دانشگاه لاوال ممکن است. دانشگاه لاوال اولین دانشگاه فرانسوی زبان در کانادا می‌باشد که در ایالت کبک قرار دارد. دانشگاه لاوال ۱۷ دانشکده داشته و تمامی رشته‌های تحصیلی را پوشش می‌دهد و از این نظر دانشگاه کاملی است.

دانشگاه پلی تکنیک مونترال (Ecole Polytechnique de Montreal)

دانشگاه بزرگ پلی تکنیک مونترال که در کبک کانادا قرار دارد یکی از بهترین دانشگاه‌های مهندسی این کشور است و یکی از مهم‌ترین موسسات تحقیقاتی کشور کانادا در زمینه علوم فنی و مهندسی به شمار می‌رود. در این دانشگاه هزاران دانشجو مشغول به تحصیل هستند و از نظر تعداد دانشجو رتبه اول را در ایالت کبک به خود اختصاص داده است.

این دانشگاه که در سال 1873 تاسیس شده است، هرساله بیش از 200 میلیون دلار کانادا بودجه به خود اختصاص می‌دهد و بخش اعظمی از این بودجه را صرف فعالیت‌های تحقیقاتی می‌کند. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای کسانی است که قصد تحصیل کارشناسی در کانادا در رشته‌های مهندسی را دارند.

دانشگاه کلگری (University of Calgery)

یکی دیگر از دانشگاه‌های موفق در کشور کانادا دانشگاه کلگری است. پایه اساس آموزش در این دانشگاه روش‌های آموزشی نوآورانه و نوین است که چشم انداز بسیار خوبی از آینده برای دانشجویان سراسر دنیا دارد. جذب و حفظ نخبگان، پژوهش‌های بین رشته‌ای، فعالیت‌های بین‌المللی و توسعه پایدار از استراتژی‌های آموزشی و پژوهشی این دانشگاه است.

در محیط این دانشگاه بیش از ۳۱ هزار دانشجو فعالیت می‌کنند. دانشگاه کلگری بیش از ۲۰۰ رشته در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می‌دهد و برای تحصیل کارشناسی در کانادا در هر رشته‌ای می‌توانید در این دانشگاه مشغول شوید. هزینه‌ شهریه دانشگاه کلگری برای مقطع کارشناسی حدود ۱۳ هزار دلار کانادا به صورت میانگین است.

دانشگاه واترلو (University of Waterloo)

یکی دیگر از دانشگاه‌های مناسب برای کسانی که قصد تحصیل کارشناسی در کانادا در رشته‌های فنی و مهندسی و یا رشته‌های دیگر را دارند، دانشگاه واترو است. دانشگاه واترلو واقع شده در شهر واترلو کانادا در سال 1957 توسط گروهی از دانشجویان تاسیس شده است و افتخارات زیادی دارد. این دانشگاه بزرگترین دانشکده فنی و مهندسی را در کشور کانادا دارد و همچنین بزرگترین برنامه علوم آماری در قاره آمریکای شمالی را ارائه می‌کند.

دانشگاه واترلو همچنین یکی از بزرگترین مراکز در دنیا برای تجمع دانشمندان فیزیک کوانتوم است. تنها مرکز بینای‌سنجی کانادا به زبان انگلیسی در این دانشگاه قرار دارد. دانشگاه واترلو دارنده اولین دپارتمان حرکت‌شناسی در دنیا است.

برای تحصیل کارشناسی در کانادا از متخصصین مهاجرتی کمک بگیرید

در این مطلب با مزایای تحصیل کارشناسی در کانادا برای کسانی می‌خواهند از ابتدای تحصیلات عالی خود در بهترین دانشگاه‌های این کشور درس بخوانند آشنا شدیم. برای اینکه فرایند تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور کانادا را به طور دقیق و درست انجام دهید بهتر است از موسسه‌های متخصص در این زمینه مانند موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری کمک بگیرید. در این صورت فرایند اپلای کردن شما برای تحصیل در این کشور بدون مشکل انجام می‌شود و به راحتی موفق به اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های این کشور خواهید شد.

2 دیدگاه دربارهٔ «تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا