دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تحصیل رشته بازیگری در کانادا

تحصیل رشته بازیگری در کانادا

آخرین بروزرسانی: 26 تیر 1402

تحصیل رشته بازیگری در کانادا

رشته بازیگری، رشته‌ای پرمخاطب است که بسیاری از افراد تمایل دارند در این رشته تحصیل کنند. برخی از علاقه‌مندان این رشته نیز تمایل دارند این رشته را در یکی از کشورهای برتر خارجی بیاموزند. یکی از کشورهای مناسب برای تحصیل رشته بازیگری، کانادا است. اما آیا دانشگاه‌ها و مدارس بازیگری این کشور از اعتبار کافی و بین‌المللی برخوردار هستند؟ آیا نرخ شهریه در این کشور معقول است و می‌توان در صورت نیاز برای دریافت بورسیه اقدام کرد؟ در ادامه این مطلب از موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری قصد داریم تا به طور کامل شرایط تحصیل رشته بازیگری در کانادا را مورد بررسی قرار بدهیم.

آشنایی بیشتر با کشور کانادا و نظام آموزشی آن

تحصیل رشته بازیگری در کانادا

کشور کانادا در قاره آمریکای شمالی واقع شده است و شما می‌توانید برای تحصیل در کشوری در قاره آمریکا اما با هزینه‌ای معقول و مناسب، این کشور را انتخاب کنید. در کشور کانادا این امکان به شما داده می‌شود تا بتوانید شهریه خود را به صورت اقصاطی پرداخت تا در مدت زمان تحصیل، فشار اقتصادی زیادی متحمل نشوید. همچنین کشور کانادا برای دانشجویان بومی و بین‌المللی خود انواع کمک‌هزینه‌ها را در نظر گرفته است که بورسیه نام دارد.

دریافت بورسیه تحصیلی کشور کانادا

همانطور که گفته شد، بورسیه تحصیلی، نوعی کمک هزینه برای دانشجویان داخلی و خارجی است که پرداخت هزینه شهریه برای آن‌ها کمی مشکل است و همچنین توانایی بالایی هم در رشته تحصیلی خود دارند. بورسیه تحصیلی معمولا به دو نوع کامل و یا نیمه تقسیم می‌شود. بورسیه تحصیلی کامل این امکان را دارد تا تمام هزینه‌های تحصیلی شما را تحت پوشش خود قرار بدهد. شایان ذکر است که این نوع بورسیه بسیار به ندرت و تنها به افراد مستعد و توانا اعطا خواهد شد.

بورسیه نیمه نوع دیگری از بورسیه است که قادر است تا بخشی از هزینه‌های تحصیل شما را پوشش بدهد. میزان پوشش دادن هزینه تحصیلی و دیگر شرایط آن توسط بنیاد و دانشگاه ارائه دهنده آن مشخص خواهد شد. در بخش‌های بعدی نیز به معرفی برترین انواع بورسیه تحصیلی برای تحصیل رشته بازیگری در کانادا خواهیم پرداخت.

سیاست کلی کانادا درباره ورود دانشجویان به این کشور

کشور کانادا همواره یکی از کشورهایی در جهان بوده است که دانشگاه‌ها و مدارس آن از سطح علمی بالایی برخوردار هستند. همچنین این کشور محدودیت‌های خاصی را برای ورود دانشجویا بین‌المللی به این کشور در نظر نگرفته است و از این رو شما می‌توانید به راحتی برای تحصیل در کانادا اقدام کنید.

البته بد نیست بدانید که تقریبا هیچکدام از مدارس و دانشگاه‌های قاره آمریکای شمالی  و مرکزی رایگان نیستند. لذا برای تحصیل رشته بازیگری در کانادا باید بتوانید تمکن مالی خود را اثبات کنید. نکته دیگری که اشاره به آن خالی از لطف نیست، تعداد ایرانیان دانشجو و مقیم این کشور است. کشور کانادا همواره برای ایرانیان برای تحصیل و زندگی در اولویت بوده است و از این رو شما در این کشور به هیچ عنوان احساس غریبگی نخواهید کرد.

شرایط تحصیل رشته بازیگری در کانادا

شما برای تحصیل در یکی از پرطرفدارترین کشورهای دنیا باید ابتدا از شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی آن مطلع باشید. از آن‌جایی که بسیاری از مردم کشور کانادا به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، از این رو شما هم باید برای تحصیل در این کشور نسبت به دریافت مدرک زبان انگلیسی خود اقدام کنید. البته بسیاری از مردم ایالت‌های مختلف کانادا نیز به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. از این رو شما شرایط تحصیل در دانشگاه مورد نظر را جست‌وجو کرده و متناسب با آن نسبت به دریافت مدرک زبان اقدام کنید.

تحصیل رشته بازیگری در کانادا

ضمنا شما برای تحصیل رشته بازیگری در کانادا باید توانسته باشید تمام مدارک تحصیلی گذشته را با موفقیت اخذ کرده باشید. همچنین شما باید بتوانید برای پذیرش در دانشگاه‌های این کشور، حداقل معدل لازم را به دست بیاورید که هر دانشگاه شرایط معدلی خاص خود را دارد. ضمنا باید در نظر داشته باشید که شما برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا باید بتوانید از آزمون‌هایی که برخی دانشگاه‌های این کشور برای پذیرش دانشجویان در نظر گرفته‌اند، سربلند بیرون بیایید. تمام این موارد دست به دست همدیگر خواهند داد تا بتوانید در یکی از برترین دانشگاه‌ها برای تحصیل رشته بازیگری در کانادا پذیرفته شوید.

تحصیل در تمام مقاطع رشته بازیگری در کشور کانادا

یکی از مواردی که تحصیل رشته بازیگری در کانادا را جذاب می‌کند، امکان تحصیل این رشته در تمام مقاطع تحصیلی است. شما می‌توانید در هر مقطع تحصیلی که تمایل دارید، رشته بازیگری را یاد بگیرید. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا، باید مدرک تحصیلی در مقطع قبلی را دریافت کرده باشید.

تحصیل در دوره‌های پیش از دانشگاه

برای تحصیل رشته بازیگری در کشور کانادا اگر هنوز وارد دانشگاه نشده‌اید، می‌توانید در کلاس‌های پیش‌دانشگاهی این رشته شرکت کنید. مدارس مختلفی در این زمینه وجود دارند که شما می‌توانید یکی از آن‌ها را برای تحصیل انتخاب کنید.

تحصیل رشته بازیگری در مقطع لیسانس

اگر نوبت تحصیل در دانشگاه فرا رسیده است، می‌توانید تحصیل مقطع کارشناسی را سرلوحه کار خود قرار دهید. لذا این مورد را هم در نظر داشته باشید که شما برای تحصیل در کشور کانادا باید دیپلم را کسب کرده باشید. البته این دیپلم الزاما نباید برای رشته بازیگری باشد. اما باید برای پذیرش دانشگاه‌‎های این کشور، آزمون کلی بدهید تا سطح دانش شما نسبت به این رشته مشخص شود.

تحصیل بازیگری در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز یکی دیگر از گزینه‌های پیش رو شما است. تحصیل رشته بازیگری در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد همواره یکی از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در این کشور بوده است لازم به ذکر است که برای پذیرش در رشته بازیگری در کشور کانادا و در مقطع کارشناسی ارشد، باید علاوه بر امتحان تئوری، امتحان و مصاحبه عملی هم بگذرانید. از این رو برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، شما باید بتوانید بهترین بازیگری ممکن را از خود به نمایش بگذراید.

تحصیل رشته بازیگری در کانادا در مقطع دکترا

شما برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور کانادا باید بتوانید به شرایط مورد نیاز دانشگاه‌های این کشور برای این مقطع از رشته بازیگری دست پیدا کنید. اما در نظر داشته باشید که شما برای تحصیل در این رشته نیازمند هستید تا حتما مقطع کارشناسی را گذرانده باشید. در غیر این صورت، امکان تحصیل در این مقطع برای شما تحت هیچ شرایطی فراهم نخواهد بود.

هر آن‌چه که باید درباره رشته بازیگری بدانید

رشته بازیگری را می‌توان به عنوان یکی از برترین انتخاب‌های ممکن برای داشتن آینده‌ای روشن تلقی کرد. در سال‌های اخیر، صنعت تولید فیلم و محتوا بسیار رشد کرده و میزان تقاضا برای بازیگران برجسته بسیار زیاد شده است. رشته بازیگری ممکن است از دور و از دیدگاه فردی که نسبت به آن دانشی ندارد، آسان به نظر برسد و مبلغ دریافتی بازیگران را بسیار بیشتر از مقدار ارزش واقعی بداند. اما واقعیت جور دیگری است.

یک بازیگر باید قادر باشد تا احساسات و هیجانات یک ضخصیت را به واقعی‌ترین نحو ممکن اجرا کند. این هیجانات خشم، غم، ترس، شادی، نفرت و علاقه هستند که در رشته بازیگری، این هیجانات هرکدام دروس رشته خاص خود را دارند.

همچنین یک بازیگر باید از حافظه قوی برخوردار باشد. چرا که بسیاری از متون و نمایش‌نامه‌ها را باید به خاطر بسپارد و از درون ذهن خود سخن بگوید. حرفه بازیگری را می‌توان به عنوان یکی از پردغدغه‌ترین مشاغل جهان نامید. چرا که در بسیاری از اوقات، فیلم‌برداری باید در بازه‌ای از زمان انجام شود که بسیاری تمایل به کار کردن در آن زمان را ندارند. به عبارتی دیگر، فیلم‌برداری باید در نیمه‌شب انجام شود و گاهی بازیگران چند روز از وقت خود را صرف فیلم‌برداری از یک صحنه می‌کنند.

گرایش‌های رشته بازیگری در کشور کانادا

یکی از مواردی که باید برای تحصیل در کشور کانادا به آن توجه کنید، گرایش‌های مختلف رشته بازیگری در کشور کانادا است. رشته بازیگری نه تنها در کانادا، بلکه در تمام کشورهای جهان دارای گرایش‌های مختلفی است که در ادامه قصد داریم به آن‌ها بپردازیم.

استاد بازیگری و آموزش آن

یکی از گرایش‌هایی که بازیگران بسیار به آن توجه دارند، استاد بودن است. شما به عنوان یک استاد می‌توانید به بهبود مهارت‌ها و توانمندی‌های بازیگران کمک کنید. در نظر داشته باشید که شما این امکان را خواهید داشت تا بتوانید به صورت آزاد و جداگانه، در آموزشگاه‌های آموزش بازیگری فعالیت کنید. البته این امکان نیز وجود دارد که بتوانید در مدارس و دانشگاه‌های این کشور بازیگری را تدریس کنید.

تحصیل رشته بازیگری در کانادا

همچنین این امکان برای یک استاد بازیگری وجود دارد که بتواند با استودیوهای فیلم‌سازی یا شرکت‌های تولیدکننده فیلم قرارداد امضا کند و به تبع آن حقوق و مزایای زیادی را دریافت کند. البته شما به عنوان یک استاد فعال در زمینه بازیگری می‌توانید سرپرستی گروه‌های تئاتر را هم بر عهده بگیرید.

دراماتورژی در کشور کانادا

شاید شغل دراماتورژی به گوش خیلی از افراد نخورده باشد. لذا تنها افراد کمی اهمیت بالای این شغل را درک می‌کنند.وجو یک دراماتورژ در یک صحنه فیلم‌برداری درست به اندازه حضور کارگردان در آن صحنه الزامی است. در کشور کانادا، دراماتورژ مانند یک قلب برای بدن فیلم و فیلم‌برداری ایفای نقش می‌کند. او می‌تواند میان ساختار و مختوا روابط مختلفی ایجاد کند و از این رو کیفیت ساخت فیلم را بالا ببرد.

تحصیل رشته بازیگری در کانادا

همچنین یکی دراماتورژ این اجازه را خواهد داشت تا بتواند بازیگران را ارزیابی و انتخاب کند. از دیگر وظایف یک دراماتورز هم می‌توان به موشکافانه عمل‌کردن او در نمایشنامه‌ها  اشاره کرد. او می‌تواند تمام متون نمایشنامه‌را مورد بررسی قرار دهد و در صورت نیاز نسبت به جایگزین‌ کردن بخش‌های مختلف آن اقدام کند. لذا این شغل در کشور کانادا و همینطور دیگر کشورهای جهان از اهمیت بالایی برخوردار است و فعالان این شغل هم حقوق بالایی را دریافت می‌کنند.

حرفه بازیگری

بازیگری اصلی‌ترین گرایش تحصیل در این رشته است که فارغ‌التحصیل می‌تواند آن را انتخاب کند. شما به عنوان یک بازیگر این امکان را خواهید داشت تا در فیلم‌های مختلف ایفای نقش کنید. یکی از مزایای بازیگر بودن این است که شما می‌توانید در انواع فیلم‌های تئاتر، سینما، فیلم، تلویزیون و دیگر رسانه‌های تصویری فعالیت کنید. همچنین پس از معروف و شناخته‌شدن هم می‌توانید در انواع زمینه‌های گویندگی و گزارشگری فعالیت کنید.

نقش‌آفرینی در صحنه‌های اکشن

نقش‌آفرینی در صحنه‌های اکشن و برخوردی می‌تواند یکی از فعالیت‌های فارغ‌التحصیل رشته بازیگری باشد. این فعالیت شامل تکنیک‌های‌های خاص رقص و یا مبارزه می‌شود که در صحنه‌های مختلف فیلم و تئاتر باید اجرا شوند. لازم به ذکر است که این تکنیک‌ها به هیچ عنوان خطرآفرین نیستنند و به بازیگر آسیبی وارد نمی‌کنند. اما باید این را هم در نظر داشته باشید که برای فعالیت در این گرایش، باید همواره بدنی آماده داشته باشید.

کاز پلی

تحصیل رشته بازیگری در کانادا

کازپلی (cosplay) را می‌توان نمایش‌هایی نامید که بازیگران در آن لباس‌های مربوط به شخصیت‌های موجود در دیگر فیلم‌ها و یا انیمیشن‌ها را می‌پوشند و به جای آن‌ها ایفای نقش می‌کنند. مخاطب بیشتر کازپلی‌ها کودکان هستند که می‌توانید در دیزنی‌لند نمونه آن را به وضوح مشاهده کنید.

بازآفرینی تاریخی

تحصیل رشته بازیگری در کانادا

از دیگر گرایش‌های رشته بازیگری در کشور کانادا، بازآفرینی تاریخی است. بدین معنا که شما با پوشیدن لباس‌های تاریخی، یک رویداد قدیمی و خاطره‎‌انگیز را بازگو کرده و در آن نقش‌آفرینی ایجاد می‌کنید. رایج‌ترین محل‌های برگزاری این نمایش‌ها هم خیابان‌ها و مراکز شهر هستند.

صداپیشگی؛ از مشاغل مرتبط با بازیگری

تحصیل رشته بازیگری در کانادا

همانطور که گفته شد، یک بازیگر می‌تواند در زمینه‌ صدا نیز فعالیت کند. در نظر داشته باشید که صداپیشگی نیازمند دانشی است که در زمان تحصیل در رشته بازیگری به شما یاد داده خواهند شد. البته که شما باید برای فعالیت در این زمینه بتوانید به صورت اختصاصی دوره‌های دوبلوری را بگذرانید.

هنرپیشه جایگزین

خیلی اوقات پیش آمده است که برای ضبط و نمایش یک فیلم چه در سینما و چه در تئاتر، یک بازیگر نتواند بنا به دلایل مختلفی حاضر شود. اینجاست که یک هنرپیشه جایگزین باید به جای او ایفای نقش کند و بتواند به خوبی جای بازیگر اصلی را پر کند.

مزایای تحصیل رشته بازیگری در کشور کانادا

تحصیل رشته بازیگری در کانادا می‌‌تواند دارای مزایای بسیاری باشد. به عنوان مثال، شما با تحصل در دانشگاه‌های این کشور می‌توانید ویزای تحصیلی و سپس با کار کردن، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. لذا باید به این نکته توجه ویژه داشته باشید که شما تنها ویزای تحصیلی کشور کانادا به دریافت اقامت دائم و یا تابعیت این کشور منجر نمی‌شود. در ادامه به مزایای دیگر دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا می‌پردازیم.

اقتصاد کانادا؛ نکته‌ای که یک دانشجو باید به آن توجه کند

اگر قصد تحصیل در یک کشور خارجی را دارید، باید قبل از هر اقدامی، درباره اقتصاد آن کشور تحقیق کنید. چرا که به احتمال زیادی شما به دنبال کار خواهید گشت و باید بتوانید در کشوری کار کنید که از ارزش مالی بالایی برخوردار بوده و نرخ تورم آن پایین است.

کشور کانادا به دلیل اقتصاد پایدار و همواره مثبت خود، می‌تواند همواره یک انتخاب برتر برای تحصیل رشته بازیگری و دیگر رشته‌ها باشد. ارز رایج این کشور، دلار کانادا است. این دلار در مقایسه با دلار آمریکا از ارزش کمتری برخوردار بوده اما همچنان باارزش‌تر از بسیاری از ارزهای جهان است. همچنین بانک‌های کشور کانادا به سیستم بانک جهانی متصل هستند و از این رو می‌توانید در بیشتر مکان‌های دنیا به حساب بانکی خود دسترسی داشته باشید.

بازار کار مطمئن و پررونق

همانطور که گفته شد، رشته بازیگری و گرایش‌های مربوط به آن، در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. شاید شهرهای ونکوور و تورنتو شهرهای کوچکی به نظر برسند، اما به دلیل توجه ویژه این دو شهر به بازیگران، می‌توانند برای این افراد بسیار بزرگ و مانند بهشت باشند.

با توجه به اینکه پیش‌تر درباره گرایش‌های رشته بازیگری صحبت شد، شما می‌توانید پس از پایان تحصیل خود، در این کشور و در یکی از این گرایش‌ها مشغول به کار شوید. لازم به ذکر است که تمام این مشاغل از حقوق و مزایای بسیار بالایی برخوردار هستند.

نرخ بیکاری و اشتغال به کار

همانطور که در بخش‌ قبلی به آن اشاره شد، بازار کار رشته بازیگری در کشور آمریکا بسیار داغ و پررونق است. از این جمله می‌توان این نکته را دریافت کرد که در کشور کانادا نرخ بیکاری پایین است و از این رو مردم می‌توانند در زمینه‌های مورد نظر خود به شغلی متناسب با آن دست پیدا کنند.

پایین‌ترین نرخ بیکاری در جهان در سال 2020 در حدود 3.68 درصد بوده است. در کشور کانادا هم نرخ بیکاری به دلیل پاندمی کرونا افزایش پیدا کرده بود، اما در حال حاضر در حدود 7 درصد است. بدین معناست که شما می‌توانید در این کشور مشاغل متنوعی را شاهد باشید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا

شما باید برای تحصیل رشته بازیگری در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور، مدارک مختلفی را آماده و ارائه کنید. یکی از این مدارک مدارک هویتی اعم از پاسپورت است که باید دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد. همچنین باید عکس پرسنلی جدیدی را هم به صورت تمام رخ و کاملا رسمی ارائه کنید. ضمنا لازم است تمام مدارک تحصیلی گذشته را هم در اختیار داشته باشید.

به عنوان مثال، باید مدرک دیپلم خود را که از طریق تحصیلی آکادمیک (12 ساله) به دست آورده‌اید، به همراه کارنامه ریز نمرات برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارائه بدهید. اما اگر قصد تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی را دارید، باید مدارک تحصیلی پیشین خود مانند مدرک لیسانس را هم ارائه بدهید. لازم به ذکر است که مدارک دیگری مانند مدارک خانواده جهت همراهی ممکن است از سوی سفارت این کشور از شما خواسته شود که باید آن‌ها را هم ارائه بدهید.

اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا با تحصیل رشته بازیگری

یکی از مواردی که می‌تواند تحصیل رشته بازیگری در کانادا را بسیار حائز اهمیت کند، امکان کار پس از تحصیل و دریافت اقامت دائم این کشور است. شما می‌توانید پس از تحصیل در کشور کانادا، یکی از ویزای مخصوص کار را دریافت کنید و مشغول به کار شوید. شما با توجه به نوع کار، ویزا و فعالیت خود می‌توانید پس از چند ماه یا سال کارکردن در کشور کانادا با ویزای کار، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

شش دانشگاه مناسب برای تحصیل رشته بازیگری در کشور کانادا

دانشگاه‌های کشور کانادا از امکانات تحصیلی و رفاهی بسیار بالایی بهره می‌برند و می‌توان دانشگاه‌های این کشور را به نوعی برترین دانشگاه‌های جهان نامید. بیشتر دانشگاه‌های این کشور در لیست برترین دانشگاه‌های جهان دیده می‌شوند و در حال رقابت دیگر دانشگاه مانند کمبریج و هاروارد هستند. در ادامه قصد داریم تا بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته بازیگری را معرفی کنیم.

دانشگاه Vancouver Film School

دانشگاه فیلم ونکوور را می‌توان به عنوان گزینه‌ای برتر برای تحصیل در کشور کانادا در نظر گرفت. این دانشگاه 30 ساله بسیار به اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی اهمیت می‌دهد و از این رو می‌تواند برای شما انتخابی مناسب باشد. حتی در برخی موارد نیز از سوی این دانشگاه بورسیه کامل شهریه اعطا شده است که برای این کار رقابتی برای دریافت این بورسیه سالانه تعیین می‌شود و تاریخ این مسابقه نیز در وب‌‎سایت این مدرسه قابل مشاهده خواهد بود.

دانشگاه National Theatre School of Canada

مدرسه ملی سینمای کانادا می‌تواند همواره یکی از برترین انتخاب‌های شما برای تحصیل رشته بازیگری در این کشور باشد. این دانشگاه دروس تخصصی رشته بازیگری را ارائه می‌دهد و سالانه نیز در حدود 200 نفر در این دانشگاه به تحصیل رشته بازیگری می‌پردازند. لازم به ذکر است که این دانشگاه در مونترئال ایالت کبک قرار دارد و در حومه این شهر واقع شده است.

دانشگاه Capilano University School of Motion Picture Arts

دانشگاه هنرهای فیلم و سینمای کاپیلانو را هم می‌توان در لیست برترین دانشگاه‌های کشور کانادا برای تحصیل رشته بازیگری قرار داد. این دانشگاه 53 ساله، سالانه بیش از  13 هزار دانشجو دارد و کادر آموزشی آن نیز همگی افراد سرشناس در زمینه فیلم و سینمای کانادا هستند.

دانشگاه Simon Fraser University

دانشگاه سایمون فرازر با شعال ما آماده هستیم هم گزینه‌ای دیگر برای تحصیل رشته بازیگری در کانادا است. این دانشگاه با قدیمی نزیدک به 56 سال و داشتن بیش از 34 هزار دانشجو در سال گذشته، همواره مورد توجه ایرانیان متقاضی تحصیل رشته بازیگری در کانادا بوده است.

انواع بورسیه‌های تحصیلی مناسب برای تحصیل رشته بازیگری در کانادا

همانطور که گفته شد، بورسیه‌ها به دو نوع کامل و نیمه تقسیم می‌شوند. این نکته هم شایان ذکر است که بورسیه کامل در کشور کانادا تقریبا بی معنی است و اغلب دانشگاه‌های این کشور تنها بورسیه‌های نیمه و کمک‌هزینه را ارائه می‌دهند. در ادامه قصد داریم تا بورسیه‌های مربوط به تحصیل رشته بازیگری در کانادا و جهان را بررسی کنیم.

بورسیه‌های تشویقی؛ از بورسیه‌های مناسب برای تحصیل رشته بازیگری در کانادا

این بورسیه تنها به دانشجویان استعداد درخشان و توانا تعلق می‌گیرد که می‌توانند در هر ترم تحصیلی، معدل بالایی را به دست آورده و نتایج مطلوبی را کسب کنند. تنها در برخی مواقع خاص، برخی از این دانشجویان می‌توانند برای دریافت بورسیه کامل اقدام کنند.

بورسیه‌های ورودی؛ مخصوص دانشجویان جدیدالورود

نوع دیگری از بورسیه که به دانشجویان تازه وارد اعطا می‌شود و تعداد بسیاری از آن‌ها می‌توانند برای دریافت آن اقدام کنند، بورسیه ورودی است. این بورسیه این امکان را می‌دهد تا بتوانید بر اساس معدل در ترم‌های گذشته خود و توانایی‌هایتان، مبلغی را به عنوان کمک‌هزینه تحصیل در این کشور دریافت کنید.

بورسیه تحقیقاتی

بورسیه تحقیقاتی مختص آن دسته از دانشجویان است که در کنار تحصیلات خود، توانسته‌اند مقالاتی را هم به عنوان تحقیق و پژوهش منتشر کنند. این بورسیه برای این دانشجویان می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد. چرا که این افراد می‌توانند با دریافت این نوع بورسیه، از پرداخت بخش زیادی از شهریه معاف شوند.

بورسیه دستیار مدرس

بورسیه دستیار مدرس یکی دیگر از انواع بورسیه برای تحصیل رشته بازیگری در کانادا است که به دانشجویانی استادیار اعطا می‌شود. به عبارتی دیگر، در صورتی که شما در کنار تحصیل، به تدریس به دانشجویان ترم پایین‌تر می‌پردازید، می‌توانید برای دریافت این نوع بورسیه اقدام کنید.

بورسیه‌های مرتبط با کارآموزی

نوع دیگری از بورسیه در کشور کانادا که می‌تواند برای دانشجویانی که علاقه‌مند به کار به صورت پاره‌وقت هستند، مناسب باشد. این بورسهی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید در محیط و پردیس دانشگاه خود یا جایی دیگر و خارج از دانشگاه به صورت پاره‌وقت مشغول به کار شوید و کسب درآمد کنید.

میزان دستمزد یک بازیگر در کشور کانادا

بازیگری حرفه‌ای بوده که درآمد آن در حدود متوسط و روبه بالا در کشور کانادا است. در پایین‌ترین حالت ممکن یک بازیگر قادر است تا سالانه درآمد 50 هزار دلاری داشته باشد. البته او می‌تواند با پیشرفت میزان حقوق خود را افزایش بدهد و به حدود 100 هزار دلار برساند. لازم به ذکر است که مبالغ ذکر شده برای بازیگران هالیوودی نیست و تنها بازیگران معمولی را شامل می‌شود. لذا شما با معروف‌تر شدن، درآمدی بیشتر را شاهد خواهید بود.

هزینه تحصیل رشته بازیگری در کانادا

بدیهی است که هر دانشگاه هزینه مختص خود را برای تحصیل دارد. اما به طور میانگین و با جمع‌آوری اطلاعات از دانشگاه‌های مختلف این کشور می‌توان به این نتیجه رسید که هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های کشور کانادا در حدود سالانه 18 هزار دلار است.

تحصیل رشته بازیگری در کانادا

اگر هم قصد تحصیل در دوره‌‌های تحصیلات تکمیلی را داشته باشید، باید در حدود مبلغ سالانه 24 هزار دلار را کنار بگذراید. اگرچه این مقدار شهریه در مقایسه با دانشگاه‌های کشور آمریکا بسیار ناچیز است اما با این حال شما می‌توانید با دریافت بورسیه تحصیلی کانادا، هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را در کشور کانادا از همیشه کمتر کنید.

هزینه زندگی در کانادا

تحصیل رشته بازیگری در کشور کانادا تنها به گرایش‌ها و دایگر موارد مربوط به این رشته ختم نمی‌شود. بلکه شما به عنوان یک دانشجو باید از هزینه‌های زندگی در این کشور با خبر باشید. نرخ اجاره خانه در ایالت سنت جان برای یک خانه تک خوابه ماهانه 810 دلار و برای خانه دو خوابه 890 دلار در ماه است

همین میزان اجاره خانه در ایالت ساسکاچوان ماهانه 830 دلار برای خانه یک خواهب و هزار دلار نیز برای خانه دو خوابه است. هزینه خانه در ایالت کبک نیز در حدود 880 دلار برای اجراه یک ماه خانه یک خوابه و 1110 دلار هم برای اجاره خانه دو جوابه در نظر گرفته شده است.

اگر هم توانایی خرید خانه دارید، بد نیست نیم‌نگاهی هم به قیمت هر متر خانه در شهرهای مختلف این کشور داشته باشید. شما برای خرید هر متر خانه در شهر ونکوور باید هزار دلار پرداخت کنید و همین مقدار برای خرید هر متر خانه در تورنتو در حدود 760 دلار است. در آخر نیز برای خرید هر ملک متر در مونترال هم باید در حدود 340 دلار پرداخت شود.

سوالات متداول

در ادامه این بخش نیز قصد داریم تا به سوالات شما درباره تحصیل رشته بازیگری در کانادا بپردازیم.

آیا دانشگاه‌های بازیگری کانادا از اعتبار بین‌المللی برخوردار هستند؟

بله. دانشگاه‌های بازیگری این کشور در سطح جهانی شناخته شده هستند و از این رو مدارک تحصیلی اعطایی به دانش‌آموزان هم از اعتبار بین‌المللی برخوردار است.

آیا می‌شود بورسیه تحصیلی کامل برای تحصیل رشته بازیگری دریافت کرد؟

بورسیه تحصیلی کامل بسیار به ندرت اعطا می‌شود. اما در برخی مواقع خاص شما این امکان را خواهید داشت تا برای دریافت این بورسیه تحصیلی اقدام کنید.

آیا می‌توان با تحصیل رشته بازیگری در کانادا به هالیوود راه پیدا کرد؟

بله. شما می‌توانید با درخشیدن در حرفه خود، به صنعت فیلم‌سازی هالیوود راه پیدا کنید.

بهترین ایالت‌های کانادا برای زندگی کدام هستند؟

ایالت‌های کلک، آلبرتا و بریتیش کلمبیا می‌توانند انتخابی مناسب برای کار و تحصیل رشته بازیگری در کشور کانادا باشند.

تحصیل بازیگری در کانادا با موسسه مهرآیین مخبری

کشور کانادا را می‌توان به عنوان مقصدی مناسب برای تحصیل در همه مقاطع و رشته‌های دانشگاهی معرفی کرد. تحصیل رشته بازیگری در این کشور نیز از محبوب‌ترین گزینه‌های متقاضیان مهاجرت تحصیلی است. تحصیل در رشته بازیگری در کانادا حتی می‌تواند کلید راهیابی شما به هالیوود باشد. همچنین شما می‌توانید با داشتن بورسیه تحصیلی، هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را در این کشور کاهش بدهید.

موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری با چندین سال سابقه می‌تواند این نوید را به شما بدهد که بتوانید با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان، روندهای مهاجرتی خود را پیگیری کنید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل رشته بازیگری در کشور کانادا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور، با کارشناسان مجرب ما در این مجموعه تماس بگیرید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا