دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

آخرین بروزرسانی: 8 خرداد 1402

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا را بشناسیم;

کانادا کشوری است که به دلیل رنکینگ بالای دانشگاه‌های آن و سطح کیفیت بالای زندگی همواره مورد توجه متقاضیان دریافت پذیرش تحصیلی در سراسر دنیا بوده است. این امر باعث شده تا دولت کانادا شرایط دریافت ویزای تحصیلی را سخت‌گیرانه‌تر تنظیم کند. متقاضیان بین‌المللی به منظور تحصیل در کانادا باید ویزای دانشجویی کانادا را دریافت کنند.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا اگرچه ممکن است ساده به نظر برسد، اما گاهی اوقات ممکن است درخواست ویزای دانشجویی با ریجکتی مواجه شود. این در حالی است که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تصور می‌کنند سخت‌ترین مرحله، دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا است در صورتی که اخذ ویزای تحصیلی کانادا از دریافت پذیرش به مراتب دشوارتر است؛ لذا اولین قدم به منظور این که شانس خود را برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا بالا ببرید، این است که از دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا، آگاه باشید.

در این مقاله به بررسی دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا پرداخته و راه‌های رفع ریجکتی را بررسی خواهیم کرد.  برای جلوگیری از ریجکتی، شما ابتدا باید بر روی دلایل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا متمرکز شوید. در زیر برخی از رایج‌ترین و مهم‌ترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا ذکر شده است:

 • دریافت نکردن نامه پذیرش تحصیلی یا ارائه نامه پذیرش نامعتبر: اگر شما هنوز نامه پذیرش قطعی خود در دانشگاه مورد نظر در کانادا را دریافت نکرده این احتمال ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی‌تان بسیار بالا می‌رود. همچنین به شدت از ارائه نامه پذیرش جعلی و نامعتبر خودداری کنید چون قطعاً با ریجکتی مواجه خواهید شد.
 • عدم ارائه مدارک کافی و مورد نیاز: از آنجایی که تعداد مدارکی که باید ارائه شود زیاد است ممکن است گاهی گیج کننده باشد و باعث شود برخی از مدارک از قلم بیفتد؛ لذا بهترین راه برای جلوگیری از فراموشی در هنگام آماده سازی مدارک، تهیه چک لیستی از مدارک مورد نیاز برای ارائه به آفیسر محترم است. بهتر است بدانید که یکی از رایج‌ترین دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا ارائه نکردن کامل مدارک مورد نیاز است.
 • نداشتن تمکن مالی مناسب: در بسیاری از موارد کمبود دارایی‌های شخصی مانند ملک و املاک، و یا حتی موجودی کم حساب بانکی دلیل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا است؛ زیرا شما باید به اداره مهاجرت کانادا ثابت کنید که تمکن مالی کافی برای گذراندن دوره تحصیلی خود در این کشور را داشته و با مشکل مالی مواجه نشده و در نتیجه به منظور تأمین منابع مالی خود مرتکب جرم نخواهید شد.
 • سوابق تحصیلی نامرتبط با رشته انتخابی: در کنار اینکه باید سوابق تحصیلی قوی داشته باشید، رشته انتخابی شما برای ادامه تحصیل در کانادا باید مطابق با سوابق تحصیلی‌تان باشد. اگر رشته انتخابی‌تان از هیچ گونه ارتباطی با رشته شما در مقاطع قبلی نداشته باشد، احتمال ریجکتی ویزای تحصیلی بسیار بالا می‌رود.
 • مشخص نبودن هدف از تحصیل در دانشگاه‌های کانادا: اگر هدف از تحصیل شما در کانادا برای آفیسر اداره مهاجرت مبهم باشد، قطعاً اقدام به ریجکت کردن پرونده شما خواهد کرد. شما باید در انگیزه نامه‌ای که به اداره مهاجرت ارائه می‌دهید، به طور واضح دلیل انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر و همچنین هدف خود از تحصیل در کانادا را توضیح دهید و بیان کنید تحصیل در این رشته در دانشگاه انتخاب شده تا چه حد روی زندگی حرفه‌ای شما تأثیر خواهد گذاشت و برنامه شغلی خود بعد از اتمام دوره تحصیلی را به طور روشن شرح دهید و طبیعتاً این برنامه شغلی باید مرتبط با رشته تحصیلی‌تان باشد.
 • اثبات بازگشت به کشور مبدأ بعد از پایان دوره تحصیل در کانادا: توجه داشته باشید که آفیسر اداره مهاجرت کانادا به هیچ عنوان نباید متوجه شود که شما پس از پایان دوره تحصیلی خود قصد دریافت اقامت دائم این کشور را دارید. حتی اگر انگیزه شما برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا برای آفیسر اداره مهاجرت مبهم باشد و متقاعد نشود که صرفاً برای تحصیل اقدام به مهاجرت می‌کنید، درخواست ویزای شما ریجکت خواهد شد. شما می‌توانید با ارائه مدارک و مستنداتی که معمولاً نشان دهنده وابستگی‌های شما به کشور مبدأ است، به آفیسر ثابت کنید که قطعاً بعد از پایان دوره تحصیل خود به کشور محل زندگی‌تان بازخواهید گشت.
 • عدم داشتن سوابق سفر به کشورهای خارجی: در بسیاری از موارد، ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی به دلیل نداشتن سفر به خارج از کشور به خصوص به اروپا و نداشتن ویزای شینگن در سابقه سفرهای متقاضی است.
 • داشتن سوءپیشینه کیفری: داشتن سوءپیشینه کیفری و مجرم بودن متقاضی در کشور مبدأ، باعث می‌شود که ویزای تحصیلی ریجکت شود. زیرا اداره مهاجرت کانادا تمایلی به دادن اجازه ورود به کسانی که در کشور خود دارای سابقه کیفری هستند ندارد.
 • ارائه مدارک جعلی و نامعتبر: باید دقت داشته باشید مهم‌ترین فاکتور در ارائه مدارک مورد نیاز صداقت است؛ لذا اگر متقاضی از اعتماد دولت کانادا سوءاستفاده کرده و مدارک نامعتبر و جعلی ارائه دهد، قطعاً جعلی بودن مدارک مشخص شده و درخواست ویزای تحصیلی ریجکت خواهد شد.
 • داشتن برخی بیماری‌های خاص جسمی یا روحی: برای برخی از رشته‌ها، متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی نیاز به انجام برخی تست‌های پزشکی دارد و اگر در این تست‌ها رد شود، درخواست او ریجکت خواهد شد.
 • ریجکتی به دلیل روابط نامطلوب سیاسی دو کشور مبدأ: گاهی روابط نامطلوب سیاسی دو کشور می‌تواند دلیل ریجکتی ویزای تحصیلی باشد؛ متأسفانه این مورد کاملاً غیر قابل پیش بینی بوده و حتی از کنترل وکلای مهاجرتی نیز خارج است.

*شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا و متعاقباً، افزایش شانس خود در دریافت تأییدیه ویزا، با مشاورین متخصص و باتجربه مؤسسه مهاجرتی مهر آیین مخبری تماس حاصل فرمایید.

درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

ما به منظور این که یک دیدگاه کلی از وضعیت درخواست‌های ویزای تحصیلی و میزان ریجکتی ویزاها به شما ارائه بدهیم، به بررسی میزان ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا در برخی سال‌ها به صورت رندم پرداخته‌ایم که به شرح زیر است:

 • سال 2017 میلادی: حدود چهار هزار درخواست ویزای تحصیلی کانادا در سال 2017 ارسال شده که حدود سه هزار ویزا از این تعداد تأیید شده است؛ بر این اساس درصد ریجکتی 25 درصد بوده است.
 • سال 2018 میلادی: تعداد کل درخواست‌ها برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در این سال حدود 9 هزار ویزا بوده که حدود 6 هزار ویزا تأیید شده است؛ این ارقام نشان می‌دهد که درصد ریجکتی در سال 2018، 33 درصد بوده است.
 • سال 2019 میلادی: تعداد کل درخواست‌های ویزای تحصیلی بیش از 14 هزار ویزا بوده و کل ویزاهای تأیید شده حدود 6 هزار ویزا بوده است؛ 57 درصد از درخواست‌های ویزای تحصیلی کانادا ریجکت شده‌اند!

همان‌طور که از مقایسه وضعیت اعداد و ارقام در سال‌های 2017، 2018 و 2019 مشخص است، تعداد درخواست‌ها به طرز قابل توجهی افزایش یافته و متعاقباً تعداد ویزاهای تأیید شده و همچنین درصد ریجکتی نیز بالا رفته است. این روند افزایشی در سال‌های اخیر نیز ادامه داشته و دارد؛ این موضوع نشان دهنده سخت‌گیری بیش از پیش دولت کانادا در تأیید ویزاهای تحصیلی این کشور، به ویژه در سال‌های اخیر، همین‌طور نشان دهنده عدم توجه متقاضیان به دلایل ریجکت شدن ویزا است.

ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

قابل ذکر است که بالاترین درصد ریجکتی در میان ویزاهای تحصیلی ریجکت شده، مربوط به استان کبک کانادا است که نزدیک به 50 درصد از کل ویزاهای ریجکت شده را به خود اختصاص داده است.درصد ریجکتی در مقاطع مختلف تحصیلی نیز با یکدیگر متفاوت است؛ به طور مثال، در سال 2019، بالاترین درصد ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا، با عددی معادل 53 درصد، مربوط به مقطع کارشناسی می‌شود؛ در حالی که درصد ریجکتی ویزای تحصیلی در مقطع دکترا در این سال، معادل 11 درصد است.

اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی

ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

اگر ویزای تحصیلی کانادا ریجکت شود، اولین قدم برای رفع ریجکتی، آگاه بودن از دلیل یا دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی است. زمانی که درخواست ویزا ریجکت می‌شود، آفیسر سفارت ضمن اعلام ریجکت شدن ویزا، در نامه‌ای دلایل خود را برای رد درخواست ویزای تحصیلی به اطلاع می‌رساند. شما باید قبل از هر اقدامی تمامی دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای خود را به خوبی بررسی کنید؛ پس از بررسی کامل و اطمینان حاصل کردن از اینکه می‌تواند مشکلات به وجود آمده را رفع و رجوع کنید، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • با ارسال ایمیلی به سفارت کانادا، با ارائه مدارک کامل، آفیسر مسئول پرونده خود را قانع کنید تا ریجکتی درخواست شما را رفع کرده و ویزای تحصیلی را صادر نماید. نوشتن نامه‌ای این‌چنینی کار ساده‌ای نیست؛ شما باید با دلایل قانع‌کننده‌ای بیاورید و اثبات کنید ویزای تحصیلی شما به اشتباه ریجکت شده است. همین‌طور بهتر است مدارکی را دال بر ادعایتان در مورد اشتباه بودن ریجکتی، همراه با نامه اعتراض ارائه دهید.
 • اگر از کامل بودن شرایط و مدارک خود اطمینان دارید و یا نواقصی اعلام شده توسط آفیسر را برطرف کرده‌اید، نامه‌ای با مضمون اعتراض به ریجکتی و درخواست تجدید نظر در ریجکتی و رسیدگی مجدد مدارک تنظیم کرده و به دفتر رسیدگی به پرونده‌های ویزای کانادا (CPC)، ارسال نمایید.
 • ارسال درخواست تجدید نظر در ریجکتی ویزای تحصیلی به مرکز قضاوت مهاجرت (IAD).
 • درخواست رسیدگی از دادگاه فدرال کانادا: یکی از بهترین راه‌ها برای اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی، اعتراض به دادگاه فدرال است؛ اما لازم به ذکر است این نوع اعتراض مقداری زمان خواهد برد و بررسی اعتراض و مدارک شما حدود یک سال به طول می‌انجامد. پس از بررسی مدارک شما در دادگاه فدرال، قاضی تنها نظر خود را اعلام می‌کند و نمی‌تواند برای درخواست ویزای شما تأییدیه صادر کند؛ اگر نتیجه مثبتی از دادگاه فدرال دریافت کنید، درخواست شما دوباره توسط آفیسر دیگری در سفارت کانادا بررسی خواهد شد و آفیسر نظر قاضی دادگاه فدرال را در نظر خواهد گرفت؛ اما با این حال تضمینی وجود ندارد که آفیسر درخواست ویزای شما را تأیید کند و احتمال ریجکتی مجدد وجود دارد.
 • ثبت نام برای ارسال درخواست جدید ویزا با در نظر گرفتن دلایل ریجکت شدن درخواست قبلی: اگر دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی شما درست است، می‌توانید با برطرف کردن مشکلات و نواقص مدارک خود درخواست مجددی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا ارسال کنید. اما از کامل بودن مدارک خود اطمینان کامل حاصل کنید. همچنین در نظر بگیرید که هر ساله شرایط و قوانین مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی از سوی دولت کانادا تغییر می‌کند، لذا ضروری است که از شرایط و قوانین جدید کاملاً آگاه باشید تا ویزای شما برای بار دوم ریجکت نشود. همچنین لازم است بدانید که در این مرحله باید دوباره تمام هزینه‌های مربوط به صدور ویزای تحصیلی کانادا را پرداخت کنید.

بهترین زمان برای ارسال نامه اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا چه زمانی است؟

لازم است بدانید که هیچ محدودیت زمانی برای ارسال نامه اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی وجود ندارد و شما می‌توانید بعد از ریجکت شدن ویزای تحصیلی خود هر زمانی را که مناسب دیدید، نامه اعتراض خود را ارسال کنید. اما پیشنهاد ما به شما این است که قبل از تنظیم و ارائه نامه اعتراض، حتماً از دلایل ریجکتی آگاه شوید و در صورت ناقص بودن مدارک، اقدام به رفع و کامل کردن مدارک خود کنید.

*شما با سپردن پرونده خود به کارشناسان متخصص مؤسسه مهاجرتی مهر آیین مخبری، می‌توانید درصد ریجکت شدن پرونده خود را به حداقل رسانده و در صورت ریجکتی، اقدامات لازم را به بهترین شکل در جهت رفع آن انجام دهید.

نمونه نامه ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

 بهتر است بدانید که آفیسری که با شما مصاحبه انجام می‌دهد، در صورت قانع نشدن در مورد انگیزه شما برای تحصیل در کانادا و یا ناقص بودن مدارکتان، اختیار کامل دارد که درخواست ویزای تحصیلی شما را ریجکت کند. در زیر تصویری از نمونه یک نامه ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا را که توسط آفیسر صادر شده است، قرار داده‌ایم تا با شکل کلی این‌گونه نامه آشنا شوید.

نحوه تنظیم نامه اعتراض به ریجکتی و درخواست تجدیدنظر

نوشتن نامه اعتراض بسیار امر حساسی بوده و نیاز به توانایی بالا و دقت فراوان دارد. باید توجه داشته باشید که از نوشتن موارد غیرضروری، مسائل شخصی زندگی و یا بیان احساسات خودداری کنید. در زیر مواردی را که باید در نامه اعتراض به ریجکتی عنوان شوند را ذکر کرده‌ایم:

 • مشخصات فردی: نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت، تاریخ تولد، محل تولد، ایمیل، آدرس کامل محل زندگی، شماره تلفن همراه.
 • خطاب قرار دادن شخصی که نامه را برای او ارسال می‌کنید.
 • بیان کامل هدف از مهاجرت و درخواست ویزای کانادا: در پاراگراف اول، مشخصات شخصی‌تان همراه با آدرس کامل محل زندگی خود را ذکر کنید؛ سپس هدف خود از نوشتن نامه که اعتراض و درخواست تجدیدنظر در بررسی است را ذکر کرده و تاریخ درخواست ویزای تحصیلی خود و همچنین تاریخی که ویزای شما ریجکت شده است را ذکر کنید.
 • عنوان کردن دلایلی ریجکت شدن ویزایتان که در نامه ریجکتی ذکر شده است. در پاراگراف دوم نامه خود دلایلی را که آفیسر سفارت کانادا در نامه خود عنوان کرده است را بنویسید و همچنین دلایلی را که معتقدید نباید ویزای شما ریجکت می‌شده را به صورت کوتاه و فهرست‌وار ذکر نمایید.
 • در پاراگراف سوم توضیح دهید که چرا ویزای تحصیلی شما نباید ریجکت می‌شده و اطمینان حاصل کنید که دلایلی که توضیح می‌دهید قوی و قانع کننده هستند؛ همچنین در صورت وجود مدارکی دال بر ادعای خود، آنها را به نامه اعتراض پیوست کنید.
 • در انتها اسم خود، تاریخ، ایمیل و شماره تلفن همراه خود را نوشته و نامه را امضا کنید.

ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

در زیر تصویری از یک نمونه نامه اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا و درخواست تجدیدنظر را قرار داده‌ایم.

مدارک موردنیاز جهت پیوست به نامه اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

بهتر است برای اثبات دلایل خود درمورد این که ویزای تحصیلی شما نباید ریجکت می‌شد، مدارکی را ارائه دهید؛ این مدارک مورد نیاز، بسته به دلیل ریجکت شدن ویزای شما متفاوت خواهد بود؛ در زیر به برخی از مدارک مورد نیاز برای ارائه همراه با نامه اعتراض به ریجکتی، برای چند دلیل رایج اشاره کرده‌ایم:

 • قانع نشدن آفیسر پرونده در مورد اینکه پس از اتمام دوره تحصیلی مورد نظر به کشور خود بازمی گردید: در این صورت باید نامه‌ای را تنظیم کنید و در آن دلایل قانع‌کننده‌ای را ترجیحاً همراه با مدارک مربوطه ارائه کنید. به طور مثال مدارکی که نشان می‌دهد شما در کشور خود وابستگی‌هایی دارید و پس از اتمام تحصیل قطعاً باز خواهید گشت.
 • ریجکتی ویزا به دلیل عدم اثبات تمکن مالی: در این حالت شما دو راه دارید: اول اینکه در صورت امکان مبلغ موجودی حساب خود را افزایش دهید و سپس مجدد از بانک نامه گرفته و به سفارت تحویل دهید؛ راه دوم این است که اگر شخصی را در کشور مقصد دارید، طی یک نامه با مهر رسمی اداره مهاجرت آن کشور، تعهد بدهد که از شما پشتیبانی مالی خواهد کرد. در این حالت اداره مهاجرت کانادا، شرایط مالی شخص ساپورت کننده را بررسی خواهد کرد و در صورتی که شخص مذکور، توانایی مالی کافی برای پشتیبانی مالی از متقاضی را داشته باشد، درخواست او تأیید خواهد شد.
 • ریجکت شدن ویزا به دلیل مبهم بودن هدف از مهاجرت به کانادا: در این حالت، ضمیمه کردن نامه پذیرشی که از دانشگاه مورد نظرتان در کانادا دارید، بهترین راه است؛ زیرا در نامه پذیرش کاملاً مشخص شده است هدف شما از مهاجرت چیست.

*شما می‌توانید با سپردن پرونده مهاجرت تحصیلی خود به وکلای با تجربه مؤسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری، ریسک ریجکت شدن ویزای خود را پایین آورده و با خیالی آسوده از مراحل اخذ ویزای تحصیلی خود عبور کنید.

مراحل ارسال نامه اعتراض و درخواست تجدید نظر:

برای ارسال نامه اعتراض خود، بهتر است با سفارت کانادا تماس حاصل کنید تا مطمئن شوید نامه را کجا باید ارسال کنید؛ اما به طور معمول سفارت کانادا تحویل گیرنده این گونه نامه‌هاست.زمانی که نامه اعتراض شما به دست سفارت کانادا می‌رسد، سفارت آن را برای بخش مربوطه ارسال و پروسه آغاز می‌شود؛ برای تعیین تکلیف نامه شما یک افسر مجرب در نظر گرفته می‌شود و ایشان بعد از خواندن نامه شما، تصمیم می‌گیرد که به نامه اعتراض و درخواست تجدید نظر شما رسیدگی شود یا خیر.

مدت زمانی که این پروسه به طول می‌انجامد اصلاً مشخص نیست.پیشنهاد ما به شما در صورت ریجکتی این است که پرونده خود را به وکلای مؤسسه مهاجرتی مهر آیین مخبری بسپارید تا متخصصان ما، با ارائه خدمات زیر، ریجکتی ویزای شما را رفع کرده و تأییدیه آن را دریافت کنند؛ خدماتی که در صورت ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا ارائه می‌شوند به شرح زیر هستند:

 • دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی شما به طور کامل و دقیق بررسی می‌شوند.
 • مدارکی که همراه با پرونده خود به اداره مهاجرت کانادا تحویل داده‌اید به طور دقیق بررسی می‌شود.
 • اگر نواقص و یا مشکلی در مدارک و پرونده شما مشاهده شود، رفع شده و مدارک کامل خواهد شد.
 • برنامه‌ای دقیق و متناسب با دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی شما، به منظور رفع ریجکتی تنظیم خواهد شد.
 • تمامی مکاتبات و پیگیری‌های لازم با سفارت و آفیسر مربوطه، جهت رفع ریجکتی ویزای تحصیلی انجام خواهد شد.

 آیا اگر ویزای تحصیلی برای بار اول ریجکت شود، تأثیری روی درخواست‌های بعدی دارد؟

خوشبختانه پاسخ این سؤال، خیر است. در واقع مهم‌ترین مسئله در ریجکت شدن ویزای تحصیلی، از دست رفتن زمان است؛ زیرا اگر به ریجکتی ویزای خود اعتراض کنید، بررسی آن در حدود یک سال زمان خواهد برد و پذیرشی که از دانشگاه مورد نظر خود دریافت کرده‌اید منقضی خواهد شد و باید برای اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های کانادا دوباره اقدام کنید.

فاکتورهایی که شانس دریافت ویزای تحصیلی کانادا را بالا می‌برند

 • شرایط سنی: دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا شرط سنی ندارد؛ اما سن متقاضی عاملی است که در اخذ ویزای تحصیلی این کشور تأثیر بسزایی دارد. تجربه نشان داده است بیش از 90 درصد از متقاضیانی که سن آنها بین 18 تا 25 سال بوده، موفق به دریافت ویزای تحصیلی کانادا شده‌اند؛ این موضوع به این معنی نیست که اگر شما بالاتر از 25 سال داشته باشید شانس خود را از دست داده‌اید، اما بهتر است با کمک وکلا و متخصصان باتجربه در این زمینه قدم بردارید تا شانس دریافت ویزای تحصیلی خود را بالا ببرید.
 • سوابق تحصیلی مناسب: معدل مدرک تحصیلی شما عاملی بسیار تأثیرگذار در اخذ یا ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا است. عامل دیگری که شانس شما را در دریافت ویزای تحصیلی بسیار بالا می‌برد، انتخاب رشته‌ای منطبق یا مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی است؛ بدین معنی که اگر شما معدلی 17-18 در مقطع کارشناسی رشته مهندسی مکانیک گرایش سیالات داشته باشید و برای کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک گرایش جامدات را انتخاب نمایید، شانس بسیار بالایی برای اخذ ویزای تحصیلی خواهید داشت و احتمال ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا بسیار کم خواهد بود.
 • ارتباط رشته تحصیلی انتخابی با آینده شغلی متقاضی: متناسب بودن رشته تحصیلی انتخاب شده با سوابق شغلی که در رزومه خود به سفارت ارائه می‌دهید و تأثیر آن رشته بر روی آینده شغلی شما، عامل بسیار مهمی برای جلوگیری از ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا است. به طور مثال اگر می‌خواهید رشته‌ای را انتخاب کنید که با رشته دانشگاهی مقطع قبلی شما همخوانی ندارد، بهتر است حداقل رشته‌ای را انتخاب کنید که با سوابق شغلی‌تان مرتبط بوده و تأثیر بسزایی روی آینده و پیشرفت شغلی شما خواهد داشت.
 • دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع مناسب: به طور نمونه اگر شما قبلاً از یکی از دانشگاه‌های ایران مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده‌اید، درخواست پذیرش برای مقطع لیسانس ایده مناسبی نیست و بهتر است در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی نمایید.
 • داشتن مدرک زبان با نمره قابل قبول: اگر مدرک زبان آیلتس یا تافل ندارید و یا اگر نمره زبان شما برای آیلتس کمتر از 5/6 و برای تافل کمتر از 90 است، احتمال ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا بالا می‌رود؛ حتی اگر شرایط سنی مناسب و معدل بالایی داشته باشید.
 • انگیزه نامه تحصیل در کانادا: نوشتن انگیزه نامه مناسب یکی از عوامل بسیار مؤثر در جلب نظر آفیسر سفارت و قانع کردن او و جلوگیری از ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا و دریافت ویزای تحصیلی است. اگر شما نتوانید هدف و انگیزه اصلی خود را به صورت شفاف در انگیزه نامه خود برای آفیسر سفارت شرح دهید و انگیزه‌تان برای ادامه تحصیل در کانادا برای آفیسر مبهم باشد، قطعاً ویزای شما ریجکت خواهد شد.

 سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ مؤسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری، سعی کردیم شما را با انواع دلیل ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا، آشنا کنیم و در این زمینه، اطلاعاتی مفید در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با نهایت دقت ممکن، قدم‌های خود را برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا برداشته و شانس موفقیت خود را در این مسیر، افزایش دهید.

شما می‌توانید برای دریافت هر گونه مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا، با کارشناسان متخصص این حوزه در مؤسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری در ارتباط باشید و سؤالات خود را مطرح کنید و از مشاوره افراد حرفه‌ای در حوزه مهاجرت تحصیلی، بهره‌مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا