دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تاثیر مقاله بر اپلای

تاثیر مقاله بر اپلای کردن در دانشگاه های معتبر خارجی

آخرین بروزرسانی: 29 تیر 1402

اگر قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارید، باید اول شرایط را به خوبی مطالعه کنید. خیلی از شما می‌خواهید از طریق ارائه مقاله به کشورهای خارجی مهاجرت کنید اما نمی‌دانید که دقیقاً چگونه باید این کار را انجام دهید. همچنین خیلی از شما نمی‌دانید که آیا مقاله‌هایتان می‌تواند تاثیر مثبتی داشته باشد یا خیر؟ در این مقاله تصمیم گرفتیم که راجع به تاثیر مقاله برای اپلای صحبت کنیم و شرایط مهاجرت به کشورهای پیشرفته‌ای مانند کانادا را بررسی کنیم تا ببینیم که اگر شما مقاله‌ای ارائه دهید، می‌تواند تاثیر مثبتی در پذیرش درخواست‌تان برای تحصیل در دانشگاه‌ها باشد یا نه. اگر می‌خواهید به پاسخ سوالات‌تان در این زمینه برسید، با ما همراه باشید.

آیا مقاله در اپلای تاثیر دارد؟

در مورد تاثیر مقاله بر اپلای، باید بگوییم که بله این تاثیر را نمی‌توان انکار کرد. زمانی که شما می‌خواهید وارد یک دانشگاه در خارج از کشور شوید، مثلاً تحصیل در کانادا یا تحصیل در آمریکا داشته باشید، احتمالاً ملزم هستید که رزومه تحصیلی ارائه دهید. رزومه‌ای که شما تحویل می‌دهید، باید خوب و قوی نوشته شده باشد و همه استانداردهای لازم در آن رعایت شده باشد تا آن کشور مجاب شود که شما را بپذیرد.

زمانی می‌توانید یک رزومه پر بار و قوی ارائه دهید که داخل آن اشاره کرده باشید چه مقاله‌های بین المللی ارائه داده‌اید‌؛ این مقاله‌ها می‌توانند عاملی باشند تا تیم ارزیابی بیشتر روی شما تمرکز کند و مجاب شود که گزینه خوبی برای مهاجرت هستید.

در مورد تاثیر مقاله بر اپلای باید بگوییم که این تاثیر در دوران کارشناسی ارشد و دکترا بیشتر است، زیرا مقاطع ارشد و دکتری رقابت بسیار زیادی در مورد مقالات مختلف دارند‌. شما باید به عنوان فردی که متقاضی شده، اثبات کنید که در امور مختلف کارهای علمی و پژوهشی به اندازه کافی مسلط هستید و در نتیجه اگر پذیرش خیلی سخت باشد و رقابت خیلی سنگین باشد، شما می‌توانید امتیاز بالایی در رزومه خود بگیرید و شانس و برتری بیشتری برای پذیرش داشته باشید اما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که هیچ مقاله‌ای ارائه ندادید، بدانید که رزومه شما سطح پایینی پیدا می‌کند و نمی‌توانید از رقیبان خود پیشی بگیرید، زیرا به هر حال مهاجرت به کشورهای پیشرفته نیازمند این است که شما خودتان را برای کمی سختی آماده کنید. در مورد اپلای برای ارشد مجدد یا اپلای برای دکترای مجدد باز هم ملزم هستید که مقاله ارائه دهید که هرگز نمی‌توان تاثیر مقاله بر اپلای را نادیده گرفت.

باید چه تعداد مقاله بدهیم تا تاثیر زیادی برای اپلای یا پذیرش داشته باشد؟

نکته مهمی که در مورد تاثیر مقاله بر اپلای باید به آن اشاره کرد، تعداد مقالات است‌. شاید برای شما هم سوال باشد که چه تعداد مقاله می‌تواند بر اپلای تاثیر داشته باشد و جالب است بدانید که نمی‌توان تعداد مشخصی اعلام کرد‌. از آنجایی که فضای رقابتی بسیار سنگین است، هر چقدر شما مقاله‌های معتبر بیشتری داشته باشید، طبیعتا شانس‌تان افزایش پیدا می‌کند اما نباید فقط روی تعداد تمرکز کنید.
کیفیت هم اهمیت بسیار زیادی دارد. مثلاً اینکه کدام مجله بین‌المللی مقاله شما را انتشار داده است، می‌تواند در سطح اعتبارتان تاثیرگذار باشد. شاید یک نفر چهار مقاله در چهار مجله بین‌المللی معتبر داشته باشد اما یک نفر هشت مقاله در مجله‌هایی با سطح متوسط داشته باشد. در چنین حالتی شخصِ اول شانس بیشتری دارد، زیرا مقاله ارائه داده باکیفیت‌تر است و بیشتر می‌توان به آن استناد کرد.

تاثیر مقاله بر اپلای

اگر مقاله نداشته باشیم، چه اتفاقی می‌افتد؟

اکنون که در مورد تاثیر مقاله بر اپلای صحبت کردیم، شاید خیلی از شما که مقاله ندارید، کمی نگران شده باشید. یعنی فکر کنید که اگر می‌خواهید به کشورهای پیشرفته‌ای مثلِ کانادا مهاجرت کنید باید چه کار کرد. در چنین حالتی ‌می‌توان گفت که مقاله می‌تواند تضمینی برای گرفتن ویزای تحصیل در کشور خارجی باشد.
شما هنوز هم فرصت دارید و می‌توانید رزومه و دیگر مدارک قوی را ارائه دهید. اگر به هر حال سابقه پژوهشی و ارائه مقاله ندارید، سعی کنید که معدل خود را بالا ببرید، مهارت زبانی داشته باشید، فعالیت شغلی داشته باشید و به طور کل هر کاری را به انجام برسانید که شانس شما را بالا ببرد و فقدان مقاله را جبران کنید.

مزایای داشتن مقاله چیست؟

در مبحثِ تاثیر مقاله بر اپلای باید به مزایای آن هم اشاره کنیم. زمانی که می‌گوییم مقالات می‌تواند اعتبار رزومه را بالا ببرد، باید مزایای دیگر هم در آن بررسی کنیم که شامل موارد زیر است:

  • با مقاله، پذیرش شما آسان‌تر انجام می‌شود، بعلاوه اینکه هزینه کمتری هم پرداخت می‌کنید.
  • وقتی که مقاله داشته باشید، رزومه شما قوی‌تر خواهد بود و احتمال پذیرش توسط تیم ارزیابی بالا می‌رود.
  • اگر مقاله داشته باشید، راحت‌تر با دیگران رقابت می‌کنید و امتیاز بالاتری دریافت می‌کنید و به هر حال شانس پذیرش در شما بیشتر خواهد بود.
  • با مقاله، احتمال دریافت بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی بیشتر خواهد شد.

چگونه باید مقاله خود را به چاپ برسانیم؟

برای اینکه شانس چاپ شدن مقاله خود را بالا ببرید، می‌توانید اقدامات زیر را به انجام برسانید.

  • به عنوان مثال می‌توانید مقالات خود را داخل مجلات رایگان به چاپ برسانید تا احتمال دیده شدن آنها افزایش پیدا کند.
  • سپس می‌توانید از پایان‌نامه خود کمک بگیرید و با استفاده از آن یک مقاله جدید بیرون بدهید.
  • برای اینکه ذهن بازتری داشته باشید و راحت مقاله بنویسید‌، از نمونه مقالات چاپ شده در مجلات معتبر استفاده کنید.
  • از نامه درخواست تخفیف برای مجله استفاده کنید.
  • از افراد و موسساتی که در نوشتن مقاله ISI تجربه دارند، کمک بگیرید و در از آنها هم درباره تاثیر مقاله بر اپلای سوال کنید.

آیا نوشتن مقاله ISI هم می‌تواند معتبر باشد؟

سوال مهمی که در مورد تاثیر مقاله بر اپلای باید به آن پاسخ دهیم، راجع به مقاله ISI است. مقاله ISI یعنی یک سند علمی که توسط موسسات بین‌المللی تایید شده است و استانداردهای لازم را دارد. مطمئن باشید که اگر مقاله ISI در یک مجله معتبر به چاپ رسیده باشد؛ به حدی شانس‌تان را بالا می‌برد که شاید خودتان باور نکنید. (البته این موضوع برای دانشجویان ارشد و دکترا صدق می‌کند.)

تاثیر مقاله بر اپلای

آیا می‌توان مقاله بر اپلای را خرید؟

خیلی از افراد مخصوصا کسانی که در دوره لیسانس هستند، در مورد تاثیر مقاله بر اپلای اطلاعاتی به دست آورده‌اند. در نتیجه اگر بخواهند برای دوره ارشد اقدام کنند، ممکن است هزینه‌ای را پرداخت کنند و چند مقاله ISI بخرند تا کارشان راه بیفتد؛ اما دانشجویان مقطع کارشناسی نباید چنین اقدامی انجام دهند. در واقع اگر به عنوان دانشجوی مقطع کارشناسی قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای پیشرفته را دارید، خرید مقالات باعث می‌شود که به طور کل پرونده‌تان دیگر بررسی نشود و به دست تیم ارزیابی نرسد. علت هم این است که تیم ارزیابی متوجه می‌شوند شما به عنوان یک دانشجوی لیسانس قطعاً به آن سطح نرسیده‌اید که بخواهید مقالات ISI در مجلات معتبر داشته باشید. در نتیجه فرض را بر این می‌گیرند که یا پایه تحقیقات‌تان درست نبوده یا اینکه مقالات را از کسی خریده‌اید که این خودش یک تقلب بزرگ به حساب می‌آید.

تنها کاری که برای شما بعنوان یک دانشجوی لیسانس باید اتفاق بیفتد، این است که معدل ۲ سال پایانی  خود را بالا ببرید که می‌تواند شانسِ شما را از هر مقاله‌ای بالاتر ببرد. بعد از آن سعی کنید پروپوزال خوب بنویسید، سطح زبان خود را ارتقا دهید، روی یک تحقیق کار کنید و با کمک اساتید خود این کار را انجام دهید و یک مقاله علمی در سطح مقطع خودتان ارائه دهید که ISI نیست اما می‌تواند موفق شناخته شود. سپس انگیزه‌نامه بنویسید و در نظر بگیرید که حتما یک انگیزه‌نامه همراه با یک رزومه قوی ارائه دهید.

چه کشورهایی به مقاله اهمیت زیادی می‌دهند؟

در واقع همه کشورها برای اینکه مجاب شوند شما می‌توانید در آنجا وضعیت تحصیلی خوبی داشته باشید، منتظر رزومه قوی از سمت‌تان هستند. کشورهای مهم و مهاجرپذیری از جمله کانادا، پرتقال، استرالیا، ایتالیا و قبرس جزو این موارد به حساب می‌آیند که به رزومه تحصیلی و انجام مقاله اهمیت بسیار زیادی می‌دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به مقاله برای اپلای از کجا کمک بگیریم؟

اگر عزم خود را جزم کرده‌اید و می‌خواهید مقاله ارائه دهید، هر چه سریعتر این کار را بکنید اما فراموش نکنید کیفیت مقالات هم اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر هم مقاله نوشته‌اید و تاثیر مقاله بر اپلای را فهمیده‌اید و می‌خواهید از این طریق رزومه قوی‌تری را ارائه دهید، حتما باید از افراد باتجربه کمک بگیرید. موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری در این زمینه می‌تواند یک راهنمای بسیار عالی باشد. زمانی که به سایت ما مراجعه می‌کنید، می‌توانید مقالات مختلف را در مورد تحصیل در خارج از کشور و کشورهای پیشرفته مطالعه کنید و متوجه شوید که افراد موفق باید چه شرایطی را پشت سر بگذارند. از طرفی مشاوران سایت ما می‌توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند و کاری کنند که بتوانید راحت‌تر ویزای تحصیلی بگیرید، پس این فرصت را از دست ندهید.

نتیجه‌گیری

با تمام اطلاعاتی که در این مقاله در اختیارتان قرار دادیم، متوجه شدید که تاثیر مقاله بر اپلای چقدر زیاد است. در نتیجه شما از این طریق می‌توانید یک راهکار مناسب پیدا کنید تا بتوانید شانستان را برای مهاجرت تحصیلی بالا ببرید. اگر هم موفق شدید که مقاله‌های معتبر ISI داشته باشید، قطعا شانس‌تان به مراتب بیشتر خواهد بود. فقط کافی است که با اساتید خود صحبت کنید، راه و روش نوشتن مقاله را یاد بگیرید و یک مقاله معتبر ارائه دهید که بتوانید از یک مجله معتبر هم حق چاپ بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا