دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
شرایط تحصیل کودکان در کانادا

شرایط تحصیل کودکان در کانادا

آخرین بروزرسانی: 29 تیر 1402

بدون شک همه ما دوست داریم که در بهترین دانشگاه‌های دنیا تحصیل کرده و در بهترین جای دنیا زندگی کنیم اما شاید خودمان در جوانی این فرصت را نداشته‌ایم. به خاطر همین سعی می‌کنیم چیزهایی که نتوانستیم برای خودمان فراهم کنیم را در اختیار فرزندانمان بگذاریم. پس ممکن است بخواهیم تصمیم بگیریم که کودکانمان از همان سنین پایین در بهترین مدارس تحصیل کنند. یکی از کشورهایی که برای تحصیل مقصد بسیار عالی محسوب می‌شود، کانادا است اما سوالی که پیش می‌آید، این است که شرایط تحصیل کودکان در کانادا چگونه است. در این مقاله قصد داریم راجع به این موضوع صحبت کنیم. در پایان متوجه خواهید شد که در چنین شرایطی چگونه می‌توانید مهاجرت به کانادا داشته باشید و شاهد تحصیل فرزندتان باشید که در بالاترین کیفیت و حالت ممکن به انجام برسد.

چگونه باید برای کودکان ویزای تحصیلی بگیریم؟

اگر می‌خواهید شرایط تحصیل کودکان در کانادا را بفهمید، اول باید متوجه شوید که نحوه اخذ ویزای دانش آموزی کانادا برای کودکان چگونه است. قبل از اینکه راجع به این موضوع صحبت کنیم، ابتدا باید بگوییم که تفاوت ویزای تحصیلی با مجوز تحصیل در کانادا چیست. در واقع ویزا به مدرکی گفته می‌شود که برای شما تحت شرایط مختلفی صادر می‌کنند و تا زمانی که اعتبار داشته باشد، از طریق آن می‌توانید وارد کشور کانادا شوید اما مجوز تحصیلی کمی متفاوت خواهد بود. شما از طریق مجوز تحصیلی می‌توانید وارد کشور کانادا شوید و در آنجا تحصیل کنید. مجوز تحصیلی شبیه به ویزا نیست و به تنهایی نمی‌تواند عاملی برای مجوز ورود به کشور کانادا باشد. برای اینکه بخواهید ویزای تحصیلی بگیرید، باید شرایط متفاوتی را هم پشت سر بگذارید. ویزای تحصیلی کودکان نیازمند مدارک معتبری است که این مدارک شامل موارد زیر می‌شود:

 • پاسپورت معتبر برای فرزندتان
 • چند قطعه عکس در ابعاد عکس‌های پاسپورتی
 • اخذ نامه پذیرش از مدرسه یا موسسه‌ای که در آن تحصیل می‌کنند
 • ارائه یک نسخه رونوشت از مدارک تحصیلی
 • ارائه ویزا و مجوز تحصیلی
 • مدارک مربوط به پرداخت هزینه‌های کودک
 • ارائه نامه هدف از سفر
 • گواهی عدم سوء‌سابقه
 • مدارک مربوط به بورسیه
 • مدارک کمک هزینه‌های تحصیلی

برای تحصیل کودکان در کانادا باید چه اطلاعاتی را از قبل بدانیم؟

مهم‌ترین چیزی که می‌خواهیم در این مقاله در مورد آن صحبت کنیم، شرایط تحصیل کودکان در کانادا است. قطعا باید از شرایط آگاهی داشته باشید تا مطمئن باشید که فرزندتان می‌تواند در کانادا درس و تحصیلات خود را به خوبی ادامه دهد. در این قسمت تمام شرایط مورد نیاز را برایتان توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

 • اول باید سطح زبان کودک‌تان را بالا ببرید. قطعاً برای اینکه اجازه ورود به مدارس کانادا صادر شود، از او امتحان تعیین سطح زبان می‌گیرند. در واقع هر سطحی که داشته باشد، با توجه به آن سطح وارد کلاس‌های مدرسه می‌شود. اینگونه دانش آموزانی که در یک کلاس هستند، یعنی همه یک سطح دارند.
 • اگر می‌خواهید زبان فرزند خودتان را قبل از مهاجرت تقویت کنید، حتماً باید برایش فیلم‌های زبان اصلی انگلیسی بگذارید. از طرفی کلاس زبان هم با توجه به سنش می‌تواند موثر باشد.
 • برای موفقیت کودک‌تان در تحصیل در مدارس کانادا حتما از قبل مدارس مختلف را بررسی کنید. یعنی باید ببینید که هر مدرسه در کدام منطقه قرار گرفته و چه رتبه‌بندی دارد، چه تعداد دانش‌آموزان موفق در آنجا هستند، چه مشکلات و مزیت‌هایی در آن مدرسه وجود دارد و سپس با توجه به شرایط تصمیم بگیرید که او را در فلان مدرسه ثبت‌نام کنید یا خیر.
 • از آنجایی که کانادا یک کشور مهاجرپذیر است، نباید نگران فرزندتان باشید، زیرا کودکان در مدرسه عادت به این دارند که با افراد خارجی روبرو باشند. فرزند شما خیلی گزینه عجیب و غریبی به نظر نمی‌رسد و در نتیجه می‌تواند به راحتی با کودکان دیگر ارتباط بگیرد و با فرهنگ‌های مختلف دنیا آشنا شود که این موضوع در تقویت مهارت‌های ارتباطی او هم کمک کننده خواهد بود و به سرعت سطح زبانش را ارتقا می‌دهد.

شرایط تحصیل کودکان در کانادا

 • اطلاعاتی که در مدارس کانادا در اختیار بچه‌ها قرار داده می‌شود، معمولاً حجم کمتری نسبت به مدارس ایران دارد و بچه‌ها فرصت بیشتری دارند تا بتوانند مفاهیم عمیق و کاربردی را یاد بگیرند که این به نفع کودکتان خواهد بود.
 • در مورد شرایط تحصیل کودکان در کانادا باید بگوییم که فرزندتان دوره ابتدایی را طی می‌کند و وارد مقاطع راهنمایی و دبیرستان می‌شود و می‌تواند از این به بعد اقدامات داوطلبانه انجام دهد و در اجتماع باشد. شاید دوست دارد که کار پاره وقت بگیرد و شغل مورد علاقه خودش را پیدا کند که این می‌تواند بزرگترین انگیزه برای پیشرفت در زندگی‌اش باشد.
 • اگر کودک شما مقاطع ابتدایی را در کشور کانادا با موفقیت طی کند، هر سال در مقطع دبیرستان می‌تواند ۸ درس انتخاب کند که 4 درس عمومی و 4 درس مطابق با علایق شخصی او هستند. رشته‌ای که به آن علاقه دارد را می تواند از همین طریق، بهتر و با کیفیت‌تر مطالعه کند. این یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های سیستم آموزشی کشور کانادا محسوب می‌شود.
 • در مورد تحصیل در کانادا باید بگوییم که اگر فرزند شما رشته‌ای را انتخاب کرد و بعد پشیمان شد، می‌تواند دوباره از اول دروس رشته مورد علاقه‌اش را بخواند و به دانشگاه برود. البته قطعا این موضوع بعد از بزرگ شدن و گذراندنِ مقطع ابتدایی او است.
 • یک مزیت دیگر از شرایط تحصیل کودکان در کانادا این است که اگر آنها پشت‌سرهم تمام مقاطع مدرسه را طی کنند، بعد از دوره دبیرستان می‌توانند در بازار کار وارد شوند؛ یعنی دو سال در کالج تحصیل کنند، رشته مورد نظر را بیشتر یاد بگیرند و خیلی راحت وارد بازار کار مطابق با آن رشته‌ای شوند که در حال تحصیلش بوده‌اند و به آن علاقه داشتند.
 • از دیگر شرایط تحصیل کودکان در کانادا به این صورت است که کودکتان در مدارس کانادایی ملزم به انجام پروژه‌های مختلف گروهی است. پس از این طریق با دوستانش ارتباط برقرار می‌کند، مهارت‌های ارتباطی خود را به بهترین شکل ممکن گسترش می‌دهد و این که پروژه‌های مختلف را در کنار هم یاد می‌گیرند.
 • در نهایت اگر برای فرزندتان ویزای توریستی گرفته اید، میتوانید در کشور کانادا آن را به ویزای دانش‌آموزی تبدیل کنید.
 • بهتر است مدرسه‌ای که برای کودک خود انتخاب می‌کنید، مدرسه‌ای باشد که در آن بچه‌های بین‌المللی و دانش‌آموزان خارجی بیشتر ثبت‌نام کردند، زیرا از این طریق کودکتان با بچه‌هایی که شرایط مشابهش را دارند، ارتباط بهتری برقرار می‌کند و همه با شرایط یکسان درس می‌خوانند.

پس همانطور که متوجه شدید، اگر بخواهید کودک خود را در کانادا به مدرسه بفرستید؛ یعنی بزرگترین کار مثبت را در زندگی برایش انجام داده‌اید اما به این فکر نکنید که از این طریق، خودتان بتوانید اقامت دائم بگیرید، زیرا چنین چیزی ممکن نیست. اما به هر حال می‌تواند برای فرزندتان سود و مزیت بسیار زیادی به همراه داشته باشد.

برای ثبت‌نام در مدارس کانادایی چه مدارکی نیاز است؟

شما علاوه‌براینکه باید برای فرزند خود ویزای تحصیلی و دانش‌آموزی بگیرید، از جمله شرایط تحصیل کودکان در کانادا این است که بدانید چه مدارکی برای ثبت نام در مدرسه موردنظر لازم است. شاید مدرسه‌های مختلف مدارک اضافه‌تر از شما بخواهند اما به طور کلی مدارک استاندارد و ثابتی که برای ثبت‌نام مدرسه در نظر گرفته می‌شود شامل موارد زیر است:

 • ارائه شناسنامه قانونی
 • ارائه مدارک مربوط به اقامت که باید مربوط به مدارک پناهندگی یا شهروندی باشد
 • ارائه مدارک مربوط به سوابق تحصیلی
 • بعضی از مدارس هم ممکن است که ترجمه انگلیسی و فرانسوی مدرک‌هایی که گفتیم را از شما بخواهند

شرایط تحصیل کودکان در کانادا

چگونه باید به مدرسه اثبات کنیم که مدرسه کانادا پذیرفته شده‌ایم؟

وقتی که شما برای تحصیل کودکتان در یک مدرسه خاص در کانادا درخواست می‌دهید، مدتی طول می‌کشد تا نامه پذیرش برای‌تان ارسال شود. باید از طریق این نامه‌ی پذیرش اثبات کنید که فرزندتان در آن مدرسه پذیرفته شده‌ است. این نوع پذیرش در مدارس مختلف احتمالا نامه‌های متفاوتی داشته باشند و زمانی که در مدرسه ثبت‌نام کنید، باید حتما آن را همراه با مجوز تحصیل به صورت الکترونیکی برایتان ارسال کنند. اگر هم خودتان به صورت کتبی اقدام به درخواست مجوز تحصیلی کرده‌اید؛ می‌توانید نسخه کپی شده از آن را همراه با نامه پذیرش از طریق پست الکترونیکی ارسال کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل کودکانمان را از کجا کسب کنیم؟

اگر می‌خواهید که در مورد شرایط تحصیل کودکان در کانادا اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، سایت ما موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری را بیشتر بررسی کنید. داخل این سایت شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف را برایتان آورده‌ایم و به طور دقیق، کامل و شفاف برایتان توضیح داده‌ایم که برای مهاجرت به هر کشوری از جمله کانادا در هر سنی و از هر طریقی باید چه شرایطی داشته باشید. مشاوران ما نیز همیشه بهترین و سریعترین پاسخ‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهند و ابهامات ذهنی شما را در این زمینه برطرف می‌کنند و جزء قابل اعتمادترین منابع اطلاعاتی در زمینه مهاجرت به حساب می‌آیند.

نتیجه‌گیری

حال که با خواندنِ این مقاله با شرایط تحصیل کودکان در کانادا آشنا شدید، حتما می‌دانید که تا چه حد می‌توانید به فرزندتان کمک کنید و او را در مدرسه‌های کانادایی ثبت‌نام نمایید. در واقع کودکان در کشور کانادا می‌توانند از همان سن پایین با بالاترین کیفیت آموزش خودشان را ارتقا دهند. از طرفی آینده آنها تضمین شده است، زیرا فارغ التحصیل شدن از مدارس کانادایی یعنی پذیرش راحت‌تر از دانشگاه‌های کانادا و در نتیجه پیدا کردن کار بهتر در هر جای دنیا. پس کودکان‌تان این فرصت را دارند که در سن بزرگسالی هم در کشور کانادا مشغول به کار باشند و از این طریق موفقیت‌های زیادی کسب کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا