دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
شانس ویزای تحصیلی کانادا

شانس گرفتن ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

آخرین بروزرسانی: 29 تیر 1402

شانس گرفتن ویزای تحصیلی کانادا در صورتی بالاست که بدانید که چه نکاتی را باید رعایت کنید، و جزء اولین نفراتی باشید که این ویزا را اخذ می‌کنید‌. در این مقاله به طور مفصل برایتان توضیح خواهیم داد که چگونه باید شانس خود را در این زمینه بالا ببرید و ویزای تحصیلی کانادا بگیرید. پس با ما همراه باشید تا بدانید چگونه می‌توانید تحصیل در کشور کانادا را تجربه کنید.

چرا باید دانشگاه‌های کانادا را انتخاب کنیم؟

اگر می‌خواهید شانس ویزای تحصیلی کانادا داشته باشید، احتمالاً این سوال برایتان پیش می‌آید که مزیت کانادا نسبت به کشورهای دیگر چیست. در واقع کانادا یک کشور مهاجرپذیر است‌. شرایط راحتی را برای مهاجرت در نظر می‌گیرد و مهمتر از همه اینکه بهترین دانشگاه‌های جهان داخل این کشور قرار گرفته است. هر سال رتبه‌بندی‌هایی در این زمینه انجام می‌شود و رتبه بندی که از مجله تایمز در اختیار داریم، در مورد بهترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ صحبت کرده و گفته که موسساتِ آموزشی که داخل کانادا هستند و همچنین دانشگاه‌های کانادایی جزء بهترین گزینه‌ها در کل جهان محسوب می‌شوند. به طور کل ۲۰۰ دانشگاه در کل جهان برتر هستند که ۷ مورد آن فقط داخل کشور کانادا است. کانادا از لحاظ علمی بسیار بالا است و  هر سال پذیرای دانشجویان خارجی است و فرصت‌های زیادی را هم برای تحصیل در این کشور در اختیار شما قرار می‌دهد.
در استان‌ها و شهرهای مختلف مثل تورنتو و بریتیش کلمبیا دانشگاه‌های بسیار بهتری هم قرار گرفته‌اند. به خاطر همین است که باید شانس ویزای تحصیلی کانادا را در خودتان بالاتر ببرید و در این زمینه رزومه را ارتقا دهید. اگر فکر می کنید که سطح تحصیلات‌تان نسبت به دیگر دانشجویان بالاتر است و می‌توانید در این کشور تحصیل کنید، پس یعنی شما گزینه خوبی برای مهاجرت به کانادا هستید. مطمئن باشید اگر از دانشگاه‌های کانادا فارغ التحصیل شوید، هم در خود کانادا و هم در کشور خودمان ایران یا هر نقطه دیگری از دنیا حتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم می‌توانید سریعاً کار پیدا کنید.

آیا تحصیل در کشور کانادا راحت است؟

بدون شک نمی‌توان از واژه راحت برای ویزای تحصیلی کانادا استفاده کرد، اما به هرحال کانادا از آنجایی که به نیروی بیشتری نیاز دارد؛ سختگیری‌های کمتری هم نسبت به کشورهای پیشرفته دنیا انجام می‌دهد. به طور مثال اگر ما بخواهیم به کشور پیشرفته‌ای مانند امریکا مهاجرت کنیم، قطعاً سختی‌های بیشتری خواهد داشت. هم‌اکنون کانادا شرایط را برای ما راحت‌تر در نظر می‌گیرد. مزیتی که در مورد کشور کانادا و شانس ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد، این است که می‌توانید بورسیه بگیرید. اگر بورسیه تحصیلی داشته باشید، هزینه‌های زیادی توسط دانشگاه پوشش داده می‌شود. این بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری می‌تواند فرصت بسیار عالی باشد.

اگر خودتان می‌خواهید ادامه تحصیل بدهید و دارای فرزند هم هستید؛ می‌توانید برای همسر و فرزند دانشجوی خود نیز ویزای تحصیلی کانادا یا اقامت در کانادا بگیرید. همسرتان هم فرصت این را دارد که کار تمام وقت در کانادا داشته باشد که این می‌تواند به پیشرفت زندگی‌تان کمک بسیار زیادی بکند.

تحصیل در کانادا چه مزایایی دارد؟

همه ما باید بدانیم که تحصیل در این کشور نسبت به کشورهای پیشرفته دنیا چه مزیت‌هایی دارد تا شانس ویزای تحصیلی کانادا را در خودمان بالا ببریم. از مزایایی که می‌توان برای تحصیل در کانادا نام برد، باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • شما می‌توانید در این کشور به زبان انگلیسی تحصیل کنید، مثلا اگر به آلمان بروید، شاید بعضی از دانشگاه‌ها فقط به زبان آلمانی برای شما درس تدریس کنند و این کارتان را خیلی سخت می‌کند، اما در کانادا می‌توانید به زبان فرانسه یا به انگلیسی تسلط داشته باشید و اینگونه خیلی راحت می‌توانید تحصیلات خود را ادامه دهید.
 • بعد از فارغ‌التحصیلی تا سه سال بعد اجازه این را دارید که در کشور کانادا کار کنید که این یک مزیت بسیار بزرگ برای آینده شغلی‌تان محسوب می‌شود.
 • زمانی که در حال تحصیل هستند، ۴۰ ساعت در هفته اجازه کار کردن دارید و این باعث می‌شود همزمان خرج تحصیل‌تان را هم دربیاورید و هم اینکه هزینه‌های زندگی را راحت‌تر پرداخت کنید.
 • تحصیل در کشور کانادا این امکان را به شما می‌دهد که بعد از فارغ التحصیلی، اقامت دائم کانادا را اخذ کنید که یک مزیت بسیار بزرگ به شمار می‌رود.
 • همچنین اجازه این را دارید که همسر و فرزند خودتان را هم با خود همراه کنید.
 • همسرتان نیز اجازه این را دارد تا در آن دورانی که شما تحصیل می‌کنید، به صورت نامحدود و تمام وقت کار کند که باز هم در هزینه‌هایتان کمک بسیار زیادی خواهد شد.

شانس گرفتن ویزای تحصیلی کانادا

هزینه تحصیل در کشور کانادا چقدر است؟

برای فهم شانس ویزای تحصیلی کانادا نیازمند این هستید که هزینه تحصیل در این کشور را هم بدانید تا بتوانید شانس خود را بالا ببرید و برای آن برنامه‌ریزی کنید. در مورد هزینه تحصیل در این کشور باید ببینیم که چه عوامل مختلفی هستند که می‌توانند هزینه را برای شما تعیین کنند.

اینکه چه رشته‌ای انتخاب کرده‌اید، در کدام دانشگاه درس می‌خوانید، دانشگاه‌تان در کدام ایالت و شهر کانادا قرار گرفته است و یا اینکه اصلا بورسیه تحصیلی دارید یا خیر، همگی می‌توانند در میزان هزینه تفاوت ایجاد کنند. اما به طور کلی یک میانگین و متوسطِ هزینه، وجود دارد که در این قسمت برایتان به طور مفصل توضیح خواهیم داد‌:
برای تحصیل در رشته مهندسی و پزشکی در کشور کانادا شما باید هزینه بیشتری نسبت به رشته‌های دیگر پرداخت کنید؛ یعنی مهندسی و پزشکی جزء رشته‌های گرانقیمت محسوب می‌شود. به طور میانگین شما در سال باید ۲۸۰۰۰ دلار کانادا پرداخت کنید. در مورد رشته‌های هنر و علوم انسانی هزینه‌هایتان کمتر است و برای دوره مدیریت و کسب و کار هم در سال باید ۲۴ هزار دلار پرداخت کنید.

حال اگر بخواهید در مقطع کارشناسی درس بخوانید، حدود چهار سال باید این هزینه‌ها را پرداخت کنید. برای مقاطع تکمیلی ارشد و دکترا به ۲ تا ۳ سال زمان نیاز دارید و باید هر سال این متوسط هزینه‌ای را که گفتیم پرداخت کنید.

چگونه باید ویزای تحصیلی کانادا بگیریم؟

برای اینکه بدانید شانس ویزای تحصیلی کانادا را چگونه در خودتان بالا ببرید، باید بدانید که شرایط اولیه اخذ این ویزا چیست.  تمام شرایطی را که در ادامه نام می‌بریم؛ باید به طور کامل داشته باشید که قطعا شانس‌تان به مراتب افزایش پیدا خواهد کرد و می‌توانید در این زمینه از رقیبان خود پیشی بگیرید.

 • اولین چیزی که باعث افزایش شانس‌تان می‌شود، این است که از یک دانشگاه یا کالج معتبر کانادا شماره DLI پذیرش داشته باشید.
 • دوم اینکه از لحاظ مالی تمکن خود را به کشور کانادا نشان دهید؛ که علاوه‌براینکه می‌توانید هزینه تحصیلی خودتان را پرداخت کنید، می‌توانید هزینه‌های زندگی‌تان را هم بپردازید.
 • اگر قرار شده که پدر، مادر، همسر، فرزند یا هر کس دیگری را با خودتان همراه کنید، باید اثبات کنید که برای پرداخت هزینه آنها هم تکمن مالی دارید تا از این طریق بتوانید زندگی راحتی را برای خودتان و اطرافیانتان فراهم کنید.
 • همچنین یک آفیسر یا مامور در اداره مهاجرت هست که وضعیت شما را بررسی می‌کند و باید قانع شود که شما می‌توانید با تحصیل در آن مقطعی که تعیین کرده‌اید و رشته‌ای که انتخاب کرده‌اید، آینده بسیار خوبی را برای خودتان و کشوری که در آن تحصیل می‌کنید، بسازید. در غیر این صورت اگر متوجه شود که شما هدف مشخص و دقیقی ندارید، شانس‌تان به شدت افت می‌کند.
 • آفیسر باید قانع شود که شما قرار است به صورت موقت در کشور کانادا بمانید، یعنی بعد از اینکه درس‌تان تمام می‌شود، این کشور را ترک می‌کنید و به ایران برمی‌گردید.
 • باید تمام مدارک پزشکی خود را ارائه دهید که نشان دهد از لحاظ جسمی کاملاً سالم هستید.
 • حتما باید گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشید.

شانس گرفتن ویزای تحصیلی کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر به چه منابعی مراجعه کنیم؟

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مبحث افزایش شانس ویزای تحصیلی کانادا به دست بیاورید، باید به یک منبع معتبر سر بزنید که در این زمینه تجربه کافی داشته باشد. ما در موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری، آماده مشاوره و پاسخ به سوالات شما عزیزان هستیم.

شانس ویزای تحصیلی کانادا برای همه اتفاق نمی‌افتد. زمانی شما می‌توانید شانس خود را در این زمینه بالا ببرید که شرایط خود را به شرایطی که کانادا درخواست کرده است، نزدیک کنید. هرچقدر بتوانید خودتان را در این زمینه ارتقا دهید، قطعا وضعیت بهتری هم خواهید داشت. اینکه در کدام دانشگاه تحصیل کرده‌اید و یا چه نمراتی گرفته‌اید، به شدت می‌تواند برای اخذ ویزای تحصیلی موثر و مفید باشد. افرادی که می‌خواهند در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنند هم این فرصت را دارند که بورسیه تحصیلی بگیرند تا از این طریق بخشی از هزینه‌ها توسط خود دولت کانادا پرداخت شود. در این مقاله اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دادیم تا بتوانید فهم درست و دقیقی در‌این‌باره پیدا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا