دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
ددلاین دانشگاه های کانادا

ددلاین دانشگاه های کانادا

آخرین بروزرسانی: 8 خرداد 1402

فرایند پذیرش دانشگاه های کانادا

از آنجایی که فرایند پذیرش دانشگاه های کانادا زمان قابل توجهی می‌طلبد، به نفع دانشجویان است که در زمانی که می‌خواهند به دانشگاهی در کانادا بپیوندند، فرایند پذیرش را قبل از زمان ددلاین دانشگاه های کانادا مورد نظر آغاز کنند. دانشجویانی که به دنبال پذیرش هستند باید در آزمون مهارت زبان انگلیسی (آیلتس، تافل، و غیره) یا GRE یا GMAT از قبل شرکت کنند تا پذیرش ترم پاییز را از دست ندهند. اگر دانش‌آموزان قصد دریافت وام را دارند، باید اطلاعات مورد نیاز وام‌های تحصیلی را نیز جمع‌آوری کنند. همچنین مدارک مورد نیاز برای پذیرش، بورسیه تحصیلی، ویزا و سایر اقدامات لازم باید بدون تأخیر جمع آوری شود.

گزینه‌های پذیرش و ددلاین دانشگاه های کانادا

سه گزینه پذیرش مختلف برای دانشگاه‌های کانادا وجود دارد، یعنی پاییز، بهار و تابستان. این بستگی به دانشجویان دارد که کدام پذیرش برای آنها مناسب است و همچنین باید بدانند که عوامل متعددی در هنگام انتخاب نوع پذیرش در کانادا تأثیر گذار می‌باشند. در دسترس بودن بودجه، نمرات آزمون GRE یا GMAT یا مهارت انگلیسی، ظرفیت‌های موجود برای یک دانشگاه خاص، از جمله این عوامل می‌باشند. در ادامه انواع زمان بندی پذیرش را با جزئیات شرح داده‌ایم.

ویژگی‌های پذیرش ورودی پاییز (سپتامبر تا دسامبر یا اوایل ژانویه):

 • دروس بیشتری نسبت به فصل زمستان و بهار برای این ترم موجود است.
 • این نوع پذیرش به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا زمان بیشتری نسبت به کسانی که در ترم زمستان پذیرش می‌کنند، شامل حال آنها باشد.
 • کانادا زمستان‌های سختی دارد و کسانی که در پاییز پذیرش می‌گیرند زمان بیشتری برای سازگاری با آب و هوای سرد کانادا را دارند.
 • دانشجویانی که برای بورسیه تحصیلی یا هر کمک مالی دیگری اقدام می‌کنند به احتمال زیاد در ترم پاییز بورسیه دریافت خواهند کرد.
 • یکی از نقاط ضعف انتخاب این نوع پذیرش، تعداد زیاد متقاضیان است. صندلی‌های دانشگاه‌ها نسبت به سایر ترم‌ها سریع‌تر پر می‌شوند.
 • دانشجویانی که در ترم‌های پاییز پذیرش می‌گیرند، احتمال بیشتری برای گرفتن دوره‌های کارآموزی در سال‌های میانی خود دارند.

ویژگی‌های پذیرش ورودی زمستان (ژانویه تا می):

 • دانش‌آموزان قبل از شروع تحصیل وقت کافی دارند و قبل از شروع کلاس‌ها هر آنچه را که می‌خواهند می‌توانند جمع آوری کنند.
 • آن دسته از دانشجویانی که پذیرش ترم پاییز را از دست دادند، این شانس را دارند که برای دوره‌های مختلف موجود در آن زمان پذیرش مطمئن شوند.
 • دمای هوا در این ماه‌ها به شدت کاهش می‌یابد، بنابراین دانش‌آموزان متقاضی برای سازگاری با تغییر ناگهانی الگوی آب و هوا با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.
 • پذیرش زمستانی به دانشجویان این امکان را می‌دهد که بدون عجله تمام مدارک خود را جمع آوری کنند.
 • دانش‌آموزانی که نتوانسته‌اند نمرات خوبی در آزمون‌های مهارت انگلیسی یا GRE یا GMAT کسب کنند، زمان بیشتری برای آماده‌سازی و شرکت در آزمون دارند.
 • تعداد دروس موجود در این پذیرش، کمتر از ترم پاییز است.
 • رقابت نسبتاً کمتر است زیرا دانشجویان پذیرش در پاییز را به دلیل زمستان‌های سردتر کانادا ترجیح می‌دهند.

ویژگی‌های پذیرش ورودی بهار یا تابستان (می تا آگوست):

 • این پذیرش بیشتر مدنظر متقاضیانی است که برای دوره‌های زبان و یا سایر دوره‌های کوتاه مدت اقدام می‌کنند.
 • فقط چند دانشگاه و کالج در این دوره پذیرش خود را باز می‌کنند.
 • مدت زمان که در اختیار متقاضیان است نیز کوتاه‌تر می‌باشد و دانشجویان ترجیحاً منتظر پذیرش پاییز می‌مانند.
 • در این دوره از پذیرش تقریباً هیچ رقابتی وجود ندارد زیرا بیشتر متقاضیان ورود به دانشگاه‌های کانادا منتظر ترم پاییز هستند.
 • اگر رشته انتخابی شما فقط در یک دانشگاه در دسترس است، به دلیل عدم رقابت متقاضیان در این دوره می‌توانید برای آن رشته خاص درخواست دهید بدون آنکه نگران رد شدن پذیرش خود باشید.

*در خصوص اطلاع از گزینه‌های مختلف پذیرش دانشگاه های کانادا برای ترم‌های پاییز، زمستان و یا بهار، می‌توانید با کارشناسان مهاجرتی مؤسسه مهرآیین مخبری در ارتباط باشید تا در این زمینه، به صورت تخصصی مشاوره دریافت کنید.

ددلاین دانشگاه‌های کانادا برای ترم پاییز

مدت زمان: سپتامبر، اکتبر، نوامبر، دسامبر

پذیرش پاییزی به عنوان پذیرش ماه سپتامبر نیز شناخته می‌شود.

این ورودی شامل بیشترین تعداد مؤسسه‌هایی است که بیشترین تعداد صندلی‌های موجود در همه دوره‌ها را در مقایسه با دو پذیرش دیگر ارائه می‌دهند.

پذیرش پاییز، انتخاب اول دانشجویانی است که می‌خواهند در کانادا تحصیل کنند. اکثر دانش‌آموزان برای شروع تحصیلات خود در کانادا، پذیرش پاییز را ترجیح می‌دهند، زیرا زمان کافی برای مشروط شدن به تحصیل و تطابق با محیط را به آنها می‌دهد. این باعث می‌شود که این دانش‌آموزان 4 تا 5 ماه جلوتر از دانش‌آموزانی که به پذیرش زمستانی بپیوندند. علاوه بر این، هوا در پاییز نسبت به زمستان مطبوع‌تر است.

چه زمانی باید برای پذیرش ماه سپتامبر در کانادا اقدام کنم؟

شما می‌توانید از آگوست 2021 تا اکتبر 2021 برای پذیرش سپتامبر در کانادا درخواست دهید. مهلت دانشگاه‌هایی را که می‌خواهید در آنها تحصیل کنید بررسی کنید و حداقل یک ماه قبل از مهلت خود درخواست دهید. در پاسخ به ایمیل‌های دانشگاه معطل نکنید.

ددلاین دانشگاه‌های کانادا برای پذیرش ماه سپتامبر: مهلت‌های درخواست برای این دریافت معمولاً بین دسامبر و مارس است. با این حال، این زمان بندی از مؤسسه‌ای به مؤسسه دیگر متفاوت است.

ددلاین دانشگاه های کانادا برای ترم زمستان

مدت زمان: ژانویه، فوریه، مارس، آوریل

پذیرش زمستانه در کانادا به عنوان پذیرش ژانویه نیز شناخته می‌شود.

این پذیرش را می‌توان دنبالة پذیرش پاییزی دانست. تعداد کمتری از مؤسسه‌ها در مقایسه با پذیرش پاییز دوره‌های آموزشی در فصل زمستان ارائه می‌دهند.

چه زمانی باید برای پذیرش ژانویه در کانادا اقدام کنم؟

عمدتاً دانشجویانی که پذیرش در پاییز را از دست داده‌اند، پذیرش زمستانی را انتخاب می‌کنند. آنها فرصتی دیگر برای ادامه تحصیل بدون انتظار برای یک سال کامل خواهند داشت. هوا در زمستان بسیار سرد می‌شود و شروع تحصیل در چنین شرایطی خوشایند نیست. علاوه بر این، دانش‌آموزان در مقایسه با دانش‌آموزان دوره پاییز باید سریعاً با محیط مؤسسه سازگار شوند.

ددلاین دانشگاه‌های کانادا برای پذیرش ژانویه: مهلت این پذیرش معمولاً بین سپتامبر و نوامبر است. با این حال، از مؤسسه‌ای به مؤسسه دیگر متفاوت است.

ددلاین دانشگاه های کانادا برای ترم بهار

مدت زمان: می، ژوئن، جولای، آگوست

پذیرش بهاره در کانادا یا پذیرش تابستانی در کانادا به عنوان پذیرش ماه می نیز شناخته می‌شود.

این نوع پذیرش کمترین میزان ترجیح داده شده در بین تمام پذیرش‌های موجود در کانادا است. کالج‌های زیادی در طول جلسه بهار دوره ارائه نمی‌دهند و کالج‌هایی که دوره تحصیلی ارائه دهند بسیار اندک هستند.

بیشتر دانش‌آموزان ترجیح می‌دهند به خانه‌های خود بازگردند یا در تابستان به تعطیلات بهاری بروند. ترم اجباری وجود ندارد. دانش‌آموزان همچنان می‌توانند در صورت تمایل در دوره‌ها شرکت کنند، اما همان‌طور که قبلاً گفته شد، گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود ندارد.

چه زمانی باید برای پذیرش بهار 2023 در کانادا اقدام کنم؟

در ماه‌های اکتبر 2022 تا دسامبر 2022 درخواست خود را برای کالج‌ها شروع کنید. اکثر کالج‌های بهاری در کانادا  آخرین مهلت خود را در ماه اکتبر تا فوریه سال 2022 تعیین می‌کنند، اما همیشه باید وب سایت دانشگاه مورد نظر را برای شرایط و زمان بندی بروز شده پذیرش می 2023 باشید. در سررسید ددلاین دانشگاه‌های کانادا قبل از موعد مقرر درخواست دهید.

ددلاین دانشگاه‌های کانادا برای پذیرش می: آخرین تاریخ‌های درخواست برای پذیرش می معمولاً در ماه فوریه است. با این حال، تاریخ ممکن است از مؤسسه‌ای به مؤسسه دیگر تغییر کند.

بهترین تایم پذیرش در دانشگاه های کانادا چه زمانی است؟

این سوال مملو از ابهام است چرا که نمی توان صراحتا گفت که کدام تایم ورودی پذیرش برای متقاضیان ایده آل است. برخی تایم ورودی زمستانی یا بهاری را ترجیح می دهند، در حالی که بیشتر دانش‌آموزان تایم ورودی پاییز را ترجیح می دهند. هیچ قانون سخت و صریحی در مورد فصل پذیرش ایده آل وجود ندارد. اما به طور کلی، اکثریت دانشجویان ترجیح می دهند در فصل پاییز پذیرش بگیرند.

ددلاین دانشگاه‌های کانادا

دروسی که حداکثر تعداد درخواست برای آنها ارسال می‌شود، معمولاً در خود ترم پاییز پر می شوند و برای بقیه دوره‌های پذیرش، تنها دوره‌های کمتری در دسترس است. به عنوان مثال، در فصل زمستان، پذیرش تکمیلی باز می‌شود و تعداد صندلی‌های کمتری نسبت به ورودی پاییز وجود دارد. فقط صندلی‌های باقیمانده در ورودی زمستانی پر می‌شود، بنابراین ترجیحاً برای دانشجویانی که به دنبال یک دوره خاص در یک دانشگاه خاص هستند که در ورودی زمستانی در دسترس است، پیشنهاد می‌شود که دوره زمستانی را انتخاب کنند.

جنبه مثبت پذیرش زمستانی این است که رقابت کمتری در بین متقاضیان وجود دارد و شانس دریافت یک دوره در دسترس و گرفتن پذیرش در رشته انتخابی بسیار بالا است.در فصل بهار یا تابستان، دوره‌ها نسبتاً کوتاه‌تر و کمتر حرفه ای هستند. معمولاً دوره‌های زبان در پذیرش تابستانی در دسترس هستند، بنابراین کسانی که به دنبال پذیرش در دوره‌های حرفه ای مانند MBA، MS و غیره هستند، این فصل پذیرش را ترجیح نمی دهند.

ممکن است دوره‌های کوتاه مدت خاصی وجود داشته باشد، به عنوان مثال، برنامه های آموزشی اجرایی برای متخصصان شاغل. بنابراین، متخصصان شاغل و کسانی که می‌خواهند برنامه های آموزش حرفه ای را دنبال کنند باید برای پذیرش تابستانی مراجعه کنند. و پس از در نظر گرفتن تمامی فاکتورهای مربوط به دوره‌ها و در دسترس بودن ظرفیت باید شرایط آب و هوایی کشور کانادا را نیز در نظر گرفت چرا که برای برخی متقاضیان تطابق با این شرایط آب و هوایی سرد، ممکن است زمان بر باشد.

ددلاین دانشگاه های مهم کانادا

ددلاین دانشگاه های کانادا برای دانشجویانی که به دنبال پذیرش در کانادا هستند بسیار مهم است. دانشگاه‌های کانادا جدول زمانی بسیار منظمی دارند و شانس پذیرش پس از پایان مهلت ددلاین دانشگاه های کانادا تقریباً غیرممکن است. بنابراین توصیه می‌شود که دانشجویانی که می‌خواهند به کانادا بروند به جدول زمانی پایبند باشند و درخواست پذیرش را بر اساس آن برنامه‌ریزی کنند. هر ساله هزاران دانش‌آموز از ددلاین دانشگاه های کانادا خارج می‌شوند و در نهایت منتظر یک سال دیگر برای پذیرش در مؤسسه آموزشی مورد نظر خود در دوره‌ای هستند که می‌خواهند تحصیل کنند.

ددلاین دانشگاه‌های کانادا

در اینجا تمام جزئیاتی که یک دانشجو باید قبل از برنامه ریزی برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا بداند را به طور کامل برای شما متقاضیان عزیز شرح داده‌ایم. در موقعیت‌های معمولی، مؤسسات برنامه‌های پذیرش خود را از قبل منتشر می‌کنند و دانش‌آموزان می‌توانند حداقل هشت تا ده ماه قبل از ماهی که قصد پذیرش دارند، به آن دسترسی داشته باشند. با این حال، دانشجویان باید قبل از درخواست برای یک دوره با دانشگاه مشورت کنند زیرا ممکن است در شرایط خاصی ددلاین دانشگاه های کانادا تغییر کند.

ددلاین دانشگاه تورنتو

آخرین ددلاین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل  در دانشگاه تورنتو برای ورودی سپتامبر ماه ژانویه  می‌باشد.

ددلاین دانشگاه مک گیل

ددلاین دانشگاه مک گیل به طور کلی ماه‌های نوامبر تا ژانویه می‌باشد. اما باید توجه کنید که برای پذیرش رشته‌های مختلف این دانشگاه، ددلاین‌های متفاوتی تعیین شده است.

ددلاین دانشگاه کویینز

آخرین مهلت ارسال مدارک دانشگاه کویینز کانادا ژانویه تا فوریه می‌باشد اما ازآنجاکه رشته‌های مختلف این دانشگاه ددلاین متفاوتی دارند بهتر است برای آگاهی از ددلاین رشته موردنظر خود به سایت این دانشگاه مراجعه کنید.

از بین تمام برنامه‌های ورودی، بیشترین درخواست برای ترم پاییز است که از ماه سپتامبر شروع می‌شود و در ماه دسامبر به پایان می‌رسد. بنابراین، ما تمام جزئیات مربوط به ماه سپتامبر ورودی پاییز را با جزئیات مورد بحث قرار خواهیم داد، اما قبل از آن، به توضیح درباره انواع ددلاین دانشگاه های کانادا برای دوره‌های کارشناسی، برنامه MS و برنامه MBA می‌پردازیم.

*اگر برای هر کدام از دانشگاه های کانادا قصد دارید درخواست بفرستید و تمایل دارید از ددلاین های دانشگاه مورد نظر خود، آگاه شوید، با مشاوران مؤسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری در ارتباط باشید تا در این زمینه، متخصصانی حرفه ای شما را راهنمایی کنند.

انواع ددلاین دانشگاه های کانادا

 1. ددلاین دانشگاه های کانادا برای دوره‌های کارشناسی

برای دوره‌های کارشناسی، بیشتر ددلاین دانشگاه های کانادا ورودی پاییز بین دسامبر و مارس و برای زمستان بین سپتامبر و نوامبر است. پذیرش در این دوره‌ها محدود به پاییز و زمستان است. هیچ پذیرشی برای دوره‌های بهارو تابستان وجود ندارد.

 1. ددلاین دانشگاه های کانادا برای برنامه های ام اس

دو زمان ددلاین برای برنامه MS وجود دارد که به شرح زیر است:

ددلاین کمک مالی و بورسیه تحصیلی: این ددلاین‌ها برای برنامه‌های بورسیه تحصیلی است. دانشجویانی که واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی یا کمک‌های مالی هستند باید این مهلت را برای پذیرش رعایت کنند.

مهلت منظم Regular Deadline: همانطور که از نام آن پیداست، این مهلت معمولی است و مستقل از مهلت بورسیه است.

 1. ددلاین دانشگاه های کانادا برای برنامه MBA

چندین ددلاین برای برنامه‌های MBA وجود دارد. در واقع، چندین دور یا راند ددلاین برای MBA وجود دارد. راند 1، راند 2، راند 3 و غیره. اما توصیه می‌شود که تا دور سوم پذیرش بگیرید زیرا بیشتر صندلی‌ها تا دور سوم پر می‌شوند. ددلاین دانشگاه های کانادا زمان بندی مشخصی برای برنامه‌های MBA دارند، در حالی که برخی از کالج‌ها نیز مانند آنچه در ایالات متحده اتفاق می‌افتد، به پردازش درخواست به‌صورت دوره‌ای متکی هستند. ما فقط سه دور را ذکر کرده ایم زیرا پردازش ویزای کانادا نیز زمان می برد. بنابراین، به نفع دانش‌آموزان است که تا پایان دور سوم پذیرش بگیرند تا به موقع در کلاس ها شرکت کنند.

ددلاین اپلای دانشگاه های کانادا برای ورودی‌های ترم پاییز

دانشجویان متقاضی باید جدول زمانی را برای پذیرش در کالج/دانشگاه مورد نظر بدون هیچ عجله لحظه آخری یا نگرانی در مورد پذیرش دنبال کنند. هنگامی که دانش‌آموزان تصمیم خود را گرفتند، باید برای هر مرحله‌ای که در کل فرایند پذیرش دخیل است آماده شوند. فرایند پذیرش با انتخاب مؤسسه مناسب و دوره‌ای که دانشجویان می‌خواهند برای آن درخواست دهند و تعداد صندلی‌های موجود برای آن دوره خاص آغاز می‌شود. باید در نظر داشت که دوره‌ها بر آینده تحصیلی آن‌ها بسیار مؤثر خواهند بود، بنابراین باید با نهایت دقت و مشورت آن را انتخاب کنند.

شرکت در آزمون پذیرش پاییز 2022

دانش‌آموزان باید در آزمونی که دانشگاه مورد نظرشان قبول می‌کند شرکت کنند و سپس برای آن آماده شوند. هنگامی که دانش آموز همه چیز را درباره آزمونی که باید برای آن آماده شود بداند، می‌تواند یک بازه زمانی اختصاصی را برای پاس کردن آزمون با نمرات خوب اختصاص دهد.

ددلاین دانشگاه‌های کانادا

معمولاً دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا نمرات آزمون مهارت انگلیسی مانند آیلتس یا تافل را درخواست می‌کنند. برخی از دانشگاه‌ها ممکن است بسته به رشته ای که دانشجو برای آن درخواست داده است، نمرات GRE یا GMAT را درخواست کنند. با این حال، اکثر کالج ها در کانادا نمرات آیلتس و تافل را برای پذیرش در برنامه های MBA می پذیرند. باید به این نکته توجه داشت که هیچ قانون سخت و صریحی در این مورد وجود ندارد و معیارهای پذیرش ممکن است در هر مقطع زمانی تغییر کنند.

بنابراین، دانش‌آموزان باید اطلاعات خود را درباره دانشگاه‌هایی که می‌خواهند برای آنها درخواست کنند، به‌روز نگه دارند.برای دانش‌آموزانی که می‌خواهند در ترم پاییز 2023 پذیرش بگیرند، باید در هر زمانی بین ژوئیه تا دسامبر 2022 در آزمون شرکت کنند. از آنجایی که از دانش‌آموزان می‌خواهند که حداقل سه ماه قبل از تاریخ آزمون GRE و GMAT در این آزمون شرکت کنند، این آزمون باید در مدت زمان مقرر انجام شود.

توصیه می‌شود کسانی که مایل به شرکت در آیلتس یا تافل هستند، حداقل یک ماه قبل از تاریخ آزمون در این آزمون شرکت کنند. دانشگاه‌ها ارائه نمرات آزمون و سایر مدارک مربوط به آزمون را برای دانشجویان الزامی می‌کنند تا در زمان پر کردن فرم درخواست دانشگاه ارائه شوند. از آنجایی که دانشگاه‌ها مهلت‌های متفاوتی دارند، دانشجویان باید بین سپتامبر و دسامبر 2022 در آزمون شرکت کنند تا بتوانند در اسرع وقت روند پذیرش را آغاز کنند.

انجام آزمون مورد نیاز در زمان مقرر قبل از ددلاین دانشگاه های کانادا  بسیار مهم است، زیرا ممکن است به دلیل نمرات پایین، نیاز به شرکت دوباره در آزمون احساس شود. از آنجایی که هیچ قطعیتی در مورد کسب نمرات خوب در GRE یا GMAT یا IELTS یا TOEFL وجود ندارد، فرد باید فرصت کافی برای شرکت مجدد در این آزمون‌ها را در صورت نیاز داشته باشد.

ددلاین دانشگاه های کانادا برای ارسال مدارک و فرم درخواست

هنگامی که نتایج آزمون منتشر شد و دانش آموز نمره لازم برای پذیرش در دانشگاه / کالج مورد نظر خود را کسب کرد، روند درخواست شروع می‌شود. دانش‌آموزان باید فرم درخواست خود را با تمام جزئیات تکمیل کنند. از آنجایی که جزئیات در تمام مراحل از پذیرش تا پردازش ویزا تأیید می‌شود، به نفع دانشجویان است که قبل از ارسال در پورتال دانشگاه، کلیه مدارک را مجدداً بررسی کنند.

ددلاین دانشگاه‌های کانادا

دانشجویان باید هرچه زودتر از ددلاین دانشگاه‌های کانادا  ارسال مدارک را آغاز کنند تا بتوانند هرگونه اسناد اضافی را که ممکن است دانشگاه درخواست ارسال کند، تغییر داده یا بارگذاری کنند. روند درخواست از یک سال قبل شروع می‌شود، بنابراین نیازی به عجله نیست، اما برخی از دوره‌ها در اوایل دسامبر و ژانویه مهلت دارند. برای دوره‌هایی با مهلت کوتاه، باید سریعاً و بدون هیچ تأخیری درخواست دهید.

دانشگاه‌های مختلف معمولاً خواسته‌های متفاوتی از دانشجویان دارند، و آنها باید به آن توجه داشته باشند زیرا هیچ رویکرد یکسانی برای پذیرش در کانادا وجود ندارد. برخی از دانشگاه‌ها درخواست نامه توصیه نامه (LOR)، بیانیه هدف (SOP) می‌کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است فقط نمره آیلتس یا تافل را بخواهند. با این حال، برای اکثر دوره‌ها، دانشگاه‌های کانادا درخواست LOR و SOP می‌کنند. به ویژه، برای دوره‌های MBA LOR و SOP بسیار مهم هستند. بنابراین، دانشجویان باید از اساتید خود بخواهند که LOR را در اسرع وقت برای آن‌ها ارسال کنند. هرگونه تأخیر در ارسال مدارک تأثیر مستقیم بر پذیرش خواهد داشت.

آخرین نکته احتیاط این است که به محض گرفتن نمره آیلتس یا تافل یا GRE یا GMAT یا هر آزمون دیگری که مورد نیاز دانشگاه است، فرایند درخواست را شروع کنید. این یک اشتباه رایج است که فکر کنیم مهلتی یک ساله و زمان قابل توجهی وجود دارد، اما این روند بسیار خسته کننده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. گاهی اوقات دانشجویان باید مدارک خود را مجدداً ارسال کنند، مدارک اضافی یا هر چیز دیگری را که ممکن است دانشگاه یا مقامات ویزا درخواست کنند ارائه دهند. بنابراین، بهتر است فرایند را قبل از فرارسیدن ددلاین دانشگاه‌های کانادا  کامل کنید.

ددلاین دانشگاه‌های کانادا برای مصاحبه تحصیلی

هنگامی که دانشگاه مدارک ارسالی را پردازش می‌کند، از دانشجویان می‌خواهد که برای مصاحبه شخصی حاضر شوند. دانشجویان از دانشگاه‌هایی که برای آنها درخواست داده‌اند ایمیل دریافت می‌کنند و باید برای مصاحبه مجازی در ماه‌های ژانویه تا مارس قرار ملاقات بگذارند.پس از انجام مصاحبه‌های شخصی، دانشجویان برگزیده نامه پذیرش از دانشگاه‌ها دریافت می‌کنند.

ددلاین دانشگاه‌های کانادا

نامه پذیرش در عرض چند هفته پس از مصاحبه دریافت می‌شود و دانشجویان قرار است پاسخ‌های خود را به نامه پذیرش ارسال کنند. دانشجویان همچنین باید مبلغ مشخصی را به عنوان سپرده غیرقابل‌استرداد برای اطمینان از تمایل خود برای پذیرش در دانشگاه پرداخت کنند. ددلاین دانشگاه‌های کانادا برای ارسال پاسخ نامه پذیرش تعیین شده است و باید به شدت رعایت شود تا پس از آن مراحل وام و ویزا شروع شود.

ددلاین دانشگاه‌های کانادا برای پردازش ویزا و دریافت کمک هزینه

پس از دریافت نامه پذیرش، می‌توان از آن برای دریافت وام تحصیلی خارج از کشور از طیف وسیعی از مؤسسات مالی استفاده کرد. بانک‌های بخش عمومی (PSB)، بانک‌های خصوصی، NBFC ها، وام دهندگان بین‌المللی بازیگران اصلی در بخشی هستند که دانشجویان می‌توانند برای دریافت وام‌های آموزشی به آنها مراجعه کنند. از آنجایی که پذیرش در کانادا مستلزم آن است که دانشجویان قبل از شروع درخواست ویزا مبلغ مشخصی را ارسال کنند.

بانک‌ها به راحتی مبلغ لازم را در حساب وام برای شروع فرایند درخواست ویزا واریز می‌کنند.دانشجویانی که واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی یا هر کمک مالی دیگری هستند باید قبل از به اتمام رسیدن ددلاین دانشگاه‌های کانادا  به مقامات مراجعه کنند تا این کار را در این بازه زمانی انجام دهند تا میزان وام مورد نیاز را مشخص کنند.

سخن پایانی

مهاجرت تحصیلی موفق به کانادا، نیازمند ریزبینی و دقت بسیار زیاد همراه با عملکردی سریع و با کیفیت است. یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت در امر مهاجرت تحصیلی به کانادا، آگاهی کافی از شرایط و ددلاین دانشگاه های کانادا می‌باشد. شما باید برای موفقیت در این راه، علاوه بر نکته سنجی و آنالیز دقیق اطلاعات گسترده دانشگاه‌های کانادا برای پذیرش، از افراد با تجربه نیز مشاوره دریافت کنید. به قولی بهتر است از تجربه دیگران در این زمینه، بیشترین استفاده را بکنید.

اگر تمایل دارید روند مهاجرت تحصیلی خود به کشور کانادا را با خیالی آسوده طی کنید و در این مسیر، مشاوری با تجربه در کنارتان، همواره آگاهی‌های لازم را به شما بدهد، می‌توانید جهت مشاوره اولیه با کارشناسان مؤسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری، در تماس باشید. افتخار کارشناسان ما، در درصد بالای موفقیت مشتریانمان می‌باشد.

2 دیدگاه دربارهٔ «ددلاین دانشگاه های کانادا»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا