دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
دانشگاه وسترن کانادا

دانشگاه وسترن کانادا

آخرین بروزرسانی: 8 خرداد 1402

در میان کشورهای جهان، کانادا یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت، تحصیل و زندگی می‌باشد. یکی از دلایل محبوبیت این کشور در میان افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، کیفیت آموزش و رفاه دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. دانشگاه وسترن کانادا در لیست بهترین دانشگاه‌های کانادا و همچنین بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد.

این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین و شناخته شده‌ترین دانشگاه‌های کانادا است که در کنار سطح تحصیلی و امکانات دانشجویی بالا، در بین دیگر دانشگاه های کانادا، از زیباترین و چشم نوازترین محوطه و فضای تحصیلی برخوردار است. هر فردی که به تحصیل در کانادا فکر می‌کند قطعاً نام دانشگاه وسترن کانادا را در لیست اولویت‌های ثبت نامی خود قرار داده است.

ما در این مقاله به طور کامل به معرفی دانشگاه وسترن کانادا می‌پردازیم تا شما متقاضیان عزیز بتوانید با راهنمایی‌های مؤسسه مهرآیین مخبری، در انتخاب بهترین دانشگاه‌هایی کانادا اطلاعات لازم را کسب کنید.

معرفی دانشگاه وسترن کانادا

دانشگاه وسترن کانادا انتاریو (University of Western Ontario) که به اختصار به صورت UWO نوشته می‌شود، دانشگاهی دولتی – تحقیقاتی در شهر لندن واقع در استان انتاریو کانادا است. همان‌طور که ذکر کردیم این دانشگاه از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا به شمار می‌رود که در سال 1878 با نام دانشگاه وسترن لندن توسط ایزاک هلموس (اسقف اسحاق هلموت) پایه گذاری شد و در سال 1923 بعد به نام دانشگاه وسترن انتاریو تغییر کرد.

دانشگاه وسترن کانادا

حقایق جالب دانشگاه وسترن کانادا

 • این دانشگاه در ابتدا 4 دانشکده الهیات، هنر، پزشکی و حقوق را شامل می‌شد.
 • پس از جنگ جهانی دوم، دانشکده تحصیلات تکمیلی، دانشکده موسیقی، دانشکده تجارت بازرگانی و دانشکده حقوق به این دانشگاه اضافه شد.
 • در آغاز اولین سال تحصیلی این دانشگاه در سال 1881 تنها فقط 15 نفر دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کردند.
 • دانشگاه وسترن کانادا در ابتدا به کلیسا انگلستان وابسته بود اما در سال 1908 مستقل و غیر مذهبی گشت.
 • در این دانشگاه لوح یادبود جنگ جهانی اول جهت تجلیل از 19 دانشجو و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه که جان خود را در جنگ از دست دادند قرار داده شده است.
 • در طی جنگ جهانی دوم، از دانشجویان این دانشگاه، که در واحد بیمارستان عمومی که توسط این دانشگاه تجهیز شده بود، خدمات درمانی و رسیدگی به مجروحان جنگی را انجام می‌دادند، تقدیر شد.

محوطه دانشگاه وسترن کانادا

وسعت محوطه این دانشگاه به 420 هکتار می رشد. اطراف این محوطه توسط محله‌های مسکونی احاطه شده است و رودخانه تیمز Thames از قسمت شرقی محوطه دانشگاه می‌گذرد. جاده اصلی عبور و مرور دانشگاه با نام جاده غربی، از شمال به جنب، می‌باشد.

بیشتر مساحت دانشگاه وسترن کانادا را خوابگاه‌های دانشجویی تشکیل می‌دهد و می‌توان گفت که تقریباً 30 درصد کل فضای دانشگاه برای استفاده مسکونی اختصاص داده شده است. تقریباً 25 درصد محوطه دانشگاه و کل فضای ساختمان به امکانات آموزشی و پرورشی اختصاص داده شده است که بیشتر این امکانات برای تحقیق و پژوهش منظور گردیده و بخش دیگر را آزمایشگاه‌های آموزشی تشکیل می‌دهد.

در طراحی و معماری بیشتر ساختمان‌های دانشگاه وسترن کانادا از طرح‌های گوتیک Gothic استفاده شده است اما معماری مدرن نیز در بسیاری از ساختمان‌های این محوطه قابل مشاهده می‌باشد.

قدیمی‌ترین ساختمان این دانشگاه، کالج دانشگاه فیزیک و نجوم و جدیدترین ساختمان، ساختمان مهندسی آمیت چاکما و ساختمان تحقیقات بین رشته‌ای غربی است که دارای امکانات تحقیقاتی پیشرفته در رابطه با علوم اعصاب شناختی می‌باشد.

دانشگاه وسترن کانادا شامل سیستم کتابخانه‌ای با شش کتابخانه به نام‌های بتی تیلور (کتب دانشکده مهندسی و دانشکده پزشکی)، کتابخانه آموزش، دی بی ولدون (کتب دانشکده هنر، علوم انسانی و مطالعات اجتماعی)، سی بی جانسون (کتب دانشکده تجارت و بازرگانی)، کتابخانه موسیقی و کتابخانه حقوق می‌باشد.

این کتابخانه‌ها بیش از دو و نیم میلیون کتاب را در خود جای داده‌اند و همچنین شامل منابع الکترونیکی از کتب ای بوک و پایگاه اطلاعاتی جامع کتابخانه‌ها می‌باشد. دسترسی به کتب این کتابخانه‌ها برای تمامی دانشجویان و اساتید دانشگاه وسترن کانادا فراهم شده است.

در محوطه دانشگاه وسترن کانادا، دو گالری هنر مکینتاش McIntash و گالری آرت لب Artlab واقع شده است. این دو گالری چندین پروژه در سال را به نمایش می‌گذارند و از مراکز تحقیقات پیشرفته در هنرهای تجسمی و تاریخ هنر محسوب می‌گردند. برنامه‌های این دو گالری از طریق ArtShare در سراسر محوطه اصلی دانشگاه وسترن کانادا در سال 2014 به نمایش گذاشته شد.

خوابگاه و تسهیلات دانشجویی دانشگاه وسترن کانادا

همان‌طور که ذکر کردیم، درصد زیادی از محوطه دانشگاه به خوابگاه دانشجویی، که شامل 9 اقامتگاه می‌باشد، تخصیص داده شده است. هر کدام از این اقامتگاه‌های دانشجویی دارای شورای اقامتی و قوانین خاص خود می‌باشد. اقامتگاه‌های دانشگاه وسترن کانادا در دو سبک سنتی و سوییت ارائه می‌شوند.

در داخل این اقامتگاه‌ها، تالارهای بزرگ و متفاوتی وجود دارد. بزرگ‌ترین اقامتگاه مسکونی، سالن Saugeen-Maitland، می‌تواند 1250 دانشجو و کوچک‌ترین ساختمان اقامتی، که خانه فارغ‌التحصیلان نام دارد، 230 دانشجو را در خود جای می‌دهند.

در دانشگاه وسترن کانادا، سیستم حمایتی – پشتیبانی متشکل از 500 دانشجوی سال بالایی به نام Residences at Western وجود دارد که هر کدام از پشتیبان‌ها سمت و نقش متفاوتی را بر عهده می‌گیرند تا به دانشجویان سال اولی کمک کنند. کارکنان مقیم، رهبران جامعه، برنامه‌نویسان آکادمیک، شورای ساکنان، کارکنان عضو IT Connect و راهنمایان تور سکونت از عناوین و سمت‌های مهم این برنامه می‌باشند. هدف از اجرای این برنامه، کمک به دانشجویان بین‌المللی و سال اولی است تا به راحتی بتوانند با محیط دانشگاه سازگار شده و پیشرفت کنند.

مرکز اجتماعات دانشگاه وسترن کانادا به عنوان مرکز فعالیت دانشجویی، در حوزه فعالیت‌های فرهنگی – اجتماعی، تفریحی و سرگرمی در کنار هدایت دانشجویان فعالیت می‌کند. این مرکز شامل تشکل‌های دانشجویی، شورای دانشجویان دانشگاه وسترن، اتحادیه دانشجویان کارشناسی و همچنین جامعه دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌باشد. این مرکز همچنین خدماتی مانند فضای باشگاه، فروش غذا و اتاق مطالعه را نیز ارائه می‌دهد.

*اگر در خصوص خوابگاه و تسهیلات دانشجویی دانشگاه وسترن کانادا و یا هر یک از دانشگاه‌هایی برتر این کشور سؤالاتی دارید، می‌توانید با متخصصان امور مهاجرتی مؤسسه مهرآیین مخبری ارتباط بگیرید تا ضمن دریافت پاسخ سؤالات خود در زمینه دانشگاه‌های کانادایی، بتوانید از مشاوره کارشناسان باتجربه در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا نیز بهره‌مند شوید.

دانشکده‌های دانشگاه وسترن کانادا

دانشگاه وسترن کانادا به ارائه برنامه‌های استثنایی و خاص آکادمیک، تحقیقاتی و پژوهشی مشهور است. این دانشگاه مجموعه‌ای بیش از 400 برنامه مختلف کارشناسی و 88 برنامه تحصیلات تکمیلی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. به گونه‌ای که تمامی دانشجویان متقاضی به راحتی می‌توانند طبق سلایق و توانایی‌های شخصی از میان بی شمار برنامه جامع و متنوع دانشگاه وسترن کانادا انتخاب کنند.

در این دانشگاه دوره‌های ویژه علوم کسب و کار و علوم پزشکی نیز ارائه می‌شود که سطح بالای آموزش این دوره‌های دانشگاه وسترن کانادا به شهرت آن افزوده است. نام دانشکده‌های این دانشگاه را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید:

 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده رسانه و ارتباطات
 • دانشکده مدیا
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده علوم سلامت
 • دانشکده تجارت
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده پزشکی و دندانپزشکی
 • دانشکده هنر و جامعه شناسی
 • دانشکده علوم پایه

رتبه بندی و رنکینگ دانشگاه وسترن کانادا

 • دانشگاه وسترن کانادا به طور مداوم در رتبه بندی دانشگاه‌هایی بین‌المللی رتبه بندی شده است.
 • در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در سال 2021، این دانشگاه رتبه 201-300 در جهان و 9-12 در کانادا را کسب کرد.
 • رتبه بندی دانشگاه‌هایی جهانی QS در سال 2022 این دانشگاه را در رتبه 170 در جهان و هشتم در کانادا قرار داد.
 • رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی تایمز در سال 2022 به دانشگاه وسترن کانادا رتبه 201-205 در جهان و 8-11 در کانادا را اختصاص داد.
 • در رده‌بندی دانشگاه‌های جهانی US News & World Report در سال 2022، این دانشگاه در رتبه 294 جهان و رتبه 10 در کانادا قرار گرفت.
 • در رتبه‌بندی Maclean در سال 2022، دانشگاه وسترن کانادا در رده‌بندی دانشگاه‌های پزشکی – دکتری خود نهم شد و با دانشگاه لاوال و دانشگاه مونترال برابری کرد.
 • دانشگاه وسترن کانادا همچنین در رده شهرت Maclean رتبه نهم را کسب کرد.
 • این دانشگاه همچنین در تعدادی از رتبه‌بندی‌هایی قرار گرفته است که چشم‌انداز اشتغال فارغ‌التحصیلان خود را ارزیابی می‌کند. در رتبه بندی اشتغال فارغ‌التحصیلان QS در سال 2020، این دانشگاه رتبه 121-130 را در جهان و ششمین در کانادا را به خود اختصاص داد.

دانشجویان دانشگاه وسترن کانادا

 • بیش از 40،000 دانشجو شامل بیش از 5،800 دانشجوی بین‌المللی از 128 کشور در دانشگاه وسترن کانادا تحصیل کرده‌اند.
 • یکی از بالاترین میانگین‌های ورودی سراسری دانشجویان سال اولی با نرخ نگهداری 90 درصدی در سال اول و 93 درصدی در سال دوم متعلق به این دانشگاه می‌باشد.
 • دانشگاه وسترن کانادا بیش از 328،000 دانشجوی فارغ‌التحصیل از 160 کشور در سراسر جهان را پرورش داده است.
 • ثبت نام تمام وقت در مقطع کارشناسی (شامل دستیاران هم‌زمان و پزشکی) 25،006 دانشجو و 3،946 فارغ‌التحصیل و 2،219 دانشجو از مقطع کارشناسی به مقطع دکتری می‌باشد.
 • ثبت نام دانشجویان بین‌المللی دانشگاه وسترن کانادا در مقطع کارشناسی 2،893 دانشجو، در مقطع کارشناسی ارشد 1،010 دانشجو و در مقطع دکتری 665 دانشجو می‌باشد.

برنامه‌های زندگی دانشجویی دانشگاه وسترن کانادا

دو اتحادیه اصلی دانشجویی دانشگاه وسترن کانادا در زمینه مسائل اداری و سیاسی، شورای دانشجویان دانشگاه برای همه دانشجویان مقطع کارشناسی و انجمن دانشجویان تحصیلات تکمیلی که برای دانشجویان کارشناسی ارشد است، عضو هستند. این باشگاه‌ها و سازمان‌ها طیف گسترده‌ای از علایق دانشگاهی، فرهنگی، مذهبی، مسائل اجتماعی و تفریحی را پوشش می‌دهند.

شورای دانشجویان دانشگاه وسترن کانادا همچنین خدمات دیگری مانند سینمای پردیس Western Film، کافه و رستوران The Spoke & Rim Tavern، فروشگاه لباس The Purple Store و چاپخانه ارائه می‌دهد. این امکانات را می‌توانید در مرکز اجتماعی دانشگاه بیابید.

برنامه آموزش رهبری دانشجو Leadership education

برنامه آموزش رهبری طراحی شده است تا به دانش‌آموزان بیاموزد که چگونه به صورت فردی و تیمی به رهبرانی مؤثر تبدیل شوند. این برنامه به سه سطح تقسیم می‌شود: رهبری فردی، رهبری گروهی و رهبری جامعه. برای تکمیل موفقیت‌آمیز یک ردیف، یک فرد باید حداقل پنج ماژول از هفت ماژول آن را تکمیل کند. پس از اتمام، دانشجویان یک کارنامه موفقیت دریافت می‌کنند که توسط رئیس دانشگاه امضا و تأیید شده است.

برنامه تبادل و انتقال دانشجو Student exchange

دانشگاه وسترن کانادا یک برنامه تبادل و انتقال دانشجو برای تحصیل در خارج از کشور با چندین مؤسسه شریک دیگر ارائه می‌دهد. تقریباً 400 دانشجو هر ساله به عنوان دانشجوی انتقالی و تبادلی از سراسر جهان به دانشگاه وسترن کانادا می‌آیند و تعداد بیشتری از دانشجویان به عنوان دانشجویان بین‌المللی در مقطع کارشناسی وارد این دانشگاه می‌شوند. برنامه تبادل بین‌المللی دانشگاه وسترن کانادا به دانشجویان خود فرصت تحصیل در بیش از 85 مؤسسه مختلف در 25 کشور را ارائه می‌دهد.

امکانات ورزشی دانشگاه وسترن کانادا

دو و میدانی در دانشگاه وسترن کانادا، توسط بخشی از دانشکده علوم بهداشت به نام Sports & Recreation Services مدیریت می‌شود. تیم‌های دانشگاهی این دانشگاه در مسابقات دو و میدانی دانشگاه انتاریو U Sports به رقابت می‌پردازند. تیم‌های دانشگاه به عنوان موستانگ‌های وسترن Western Mustang شناخته می‌شوند. متأسفانه دانشگاه وسترن کانادا بورسیه‌های ورزشی کامل را ارائه نمی‌دهد.

تیم‌های دانشگاه وسترن کانادا بسیار موفق بوده‌اند:

 • تیم فوتبال 32 قهرمانی استانی را به دست آورده است، در 16 فینال مسابقات قهرمانی کشور حضور یافته و 7 قهرمانی جام ونیر و همچنین 3 دوره قبلی قهرمانی چرچیل بول را به عنوان قهرمان ملی کسب کرده است.
 • تیم بسکتبال 24 دوره قهرمانی استان را کسب کرده است.
 • تیم قایقرانی در 23 دوره قهرمانی استان به دست آمده است.
 • تیم اسکواش دو عنوان قهرمانی NCAA را به دست آورده است.

این دانشگاه دارای تعدادی امکانات ورزشی برای تیم‌های دانشگاهی و دانشجویان آنها است. مرکز تفریحی دانشجویی وسترن، که در ژانویه 2009 افتتاح شد، میزبان تناسب اندام گروهی وسترن، تفریح، ماساژ درمانی ثبت شده، روان‌شناسی ورزشی، کاهش تفریحات، ورزش‌های درون مدرسه‌ای و باشگاه های مختلف است.

این مرکز که بیشتر به عنوان WSRC یا مرکز Rec شناخته می‌شود، دارای یک استخر 50 متری 8 لاین است. مشرف به استخر یک محوطه بتنی 3 طبقه برای مشاهده است. یک تخته غواصی 1 متری نیز موجود است. در WSRC بیش از 19000 فوت مربع وزن، کاردیو و فضای کششی وجود دارد.

در طبقه اول سه سالن بدنسازی و در طبقه فوقانی دو سالن دیگر وجود دارد. خارج از سالن‌های بدنسازی پایین، سالن بازی و فعالیت در طبقه اول برای تنیس روی میز است، در حالی که خارج از سالن‌های بالا، فضای کاردیو و و همچنین فضایی برای تمرینات دوچرخه‌های اسپینینگ است. همچنین در طبقه 4 دو فضای استودیو بزرگ وجود دارد که در آن برنامه های کاهش وزن و تناسب اندام، باشگاه‌ها و دوره‌های رقص برگزار می شود.

استادیوم وسترن فارغ‌التحصیلان (استادیوم TD سابق) از زمانی که در سال 2000 افتتاح شد، با گنجایش بیش از 8000 تماشاگر، استادیوم اصلی دانشگاه بوده است. این استادیوم محل استقرار تیم فوتبال دانشگاهی دانشگاه است و میزبان چندین رویداد از جمله مسابقات قهرمانی جهان چوگان و بازی‌های کانادا بوده است.

مرکز تفریحی و ورزشی تامپسون که دارای تعدادی مکان ورزشی از جمله پیست یخ، امکانات تنیس و پیست است، محل استقرار تیم‌های هاکی روی یخ دانشگاه و تیم‌های دوومیدانی دانشگاه است. یکی دیگر از امکانات ورزشی در دانشگاه، سالن فارغ‌التحصیلان است که یک مکان چند منظوره برای ورزش‌هایی مانند بسکتبال، والیبال و سایر رویدادهای داخل سالن است.

بسیاری از دانش‌آموزان غربی در لیگ‌ها و مسابقات ورزشی درون مدرسه‌ای شرکت می‌کنند. فرصت‌ها در سطوح مختلف مهارت و در انواع ورزش‌ها ارائه می‌شود. ورزش‌های ارائه‌شده شامل ورزش‌های سنتی مانند والیبال، بسکتبال و فوتبال، و همچنین رویدادهای کمتر سنتی مانند دج‌بال و واترپلو داخلی است.

وسترن همچنین میزبان بازی‌های فوتبال دبیرستانی در استادیوم TD است. وسترن چندین آهنگ مبارزه و آهنگ مدرسه دارد که ممکن است در بازی‌های دانشگاه شنیده شود، از جمله آهنگ رسمی مدرسه، “وسترن”. این بازی که در سال 1930 نوشته شده است، بیشتر در بازی‌های فوتبال و سایر رویدادهای ورزشی توسط گروه وسترن موستانگ پخش می‌شود.

پذیرش از دانشگاه وسترن انتاریو

دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه وسترن کانادا باید بدانند که برای تحصیل در این دانشگاه کانادا، باید رزومه مناسب و بسیار خوبی را جهت اپلای آماده کنند. موارد بسیاری برای اپلای در دانشگاه وسترن کانادا و تهیه مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقطع دکتری این دانشگاه وجود دارد که در ادامه به طور کامل درباره مدارک و الزامات اپلای و اخذ پذیرش دانشگاه وسترن کانادا می‌پردازیم.

مدارک موردنیاز پذیرش مقطع کارشناسی دانشگاه وسترن کانادا

 • مدرک دیپلم و تمامی ریز نمرات دوازده سال تحصیلی به صورت ترجمه شده
 • نمره کل 6.5 (حداقل 6 در هر مهارت) برای آزمون آیلتس آکادمیک
 • نمره 83 (حداقل 20 در هر مهارت) برای آزمون تافل IBT
 • نمره 58 (حداقل 56 در هر مهارت) برای آزمون آکادمیک PTE
 • نمرات مورد نیاز برای پذیرش رشته پرستاری مقطع کارشناسی به شرح زیر می‌باشد:
 • نمره کل 7 (حداقل 6.5 در مهارت ریدینگ و لیستنینگ، حداقل 7 در مهارت رایتینگ و اسپیکینگ) برای آزمون آیلتس آکادمیک
 • نمره کل 92 یا 93 (حداقل 22 تا 24 در مهارت رایتینگ، حداقل 20 در مهارت ریدینگ و لیستنینگ و حداقل 26 در مهارت اسپیکینگ) برای آزمون تافل IBT

برای پذیرش مقطع کارشناسی دانشگاه وسترن کانادا در موارد زیر نیازی به آزمون‌های مهارت زبان نیست:

 • اگر دانشجو در مرکز آموزش زبان دانشگاه وسترن کانادا، سطح پیشرفته دوره زبان انگلیسی AEP را تکمیل کند.
 • اگر دانشجو متقاضی در دوره‌های تقویت مهارت‌های زبان انگلیسی ارائه شده توسط مرکز زبان دانشگاه وسترن کانادا شرکت کند. (دوره‌های 9 هفته‌ای مخصوص متقاضیانی که نتوانستند حدنصاب نمرات آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی را دریافت کنند)

مدارک موردنیاز پذیرش مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه وسترن کانادا

 • مدرک مقطع کارشناسی به صورت ترجمه شده
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • مقالات معتبر
 • رزومه مناسب و قوی
 • نمره کل 6 در آزمون آیلتس آکادمیک
 • نمره کل 86 (حداقل نمره 20 در هر مهارت) برای آزمون تافل IBT

مدارک موردنیاز پذیرش مقطع دکترا دانشگاه وسترن کانادا

 • مدرک کارشناسی ارشد با حداقل نمره معدل موردنیاز
 • ریز نمرات به صورت ترجمه شده
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • رزومه قوی
 • سوابق و مقالات علمی
 • نمره کل حداقل 6 برای آزمون آیلتس آکادمیک
 • نمره کل 86 (حداقل 20 در هر مهارت) در آزمون تافل IBT

*توجه داشته باشید که نتایج و نمرات آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی تنها تا 2 سال معتبر می‌باشند.

*اگر در زمینه دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه وسترن کانادا به مشاوره بیشتر و اطلاعات دقیق‌تر نیاز دارید، می‌توانید با کارشناسان امور مهاجرتی مؤسسه مهرآیین مخبری که به صورت تخصصی بر امر مهاجرت تحصیلی به کانادا تمرکز دارند، در تماس باشید تا بهترین مشاوره در این زمینه را دریافت کنید.

ددلاین دانشگاه وسترن کانادا

آخرین مهلت اپلای و دریافت پذیرش از دانشگاه وسترن کانادا به شرح زیر می‌باشد:

ددلاین پذیرش دانشگاه وسترن کانادا در مقطع کارشناسی

1 اکتبر: فرم‌های درخواست آنلاین در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد

ماه دسامبر: پذیرش در دوره‌های کارشناسی

اواسط ماه فوریه: آخرین مهلت درخواست بورسیه ملی، لیسانس علوم پرستاری و ارائه پورتفولیو دیجیتال برای هنرهای تجسمی

اواخر ماه فوریه: آخرین مهلت درخواست برای دانشکده هنرهای پیشرفته و علوم انسانی

1 مارس: آخرین مهلت ارسال درخواست 105 Application برای دوره‌های تمام وقت در سال اول

اواخر ماه مارس: آخرین مهلت درخواست برای علوم منسجم

1 می: آخرین مهلت ارائه نمونه کارها و پورتفولیو دیجیتال برای هنرهای تجسمی و رشته‌های هنرهای استودیویی

1 ژوئن: آخرین مهلت پذیرش تمام وقت

ددلاین پذیرش دانشگاه وسترن کانادا در مقطع دکترا

مهلت‌های پذیرش دانشگاه وسترن کانادا در مقطع دکترا و تحصیلات تکمیلی بسته به نوع رشته متفاوت است در نتیجه توصیه می‌کنیم برای آگاهی از ددلاین پذیرش این مقاطع به وب‌سایت دانشگاه مراجعه کنید.

شهریه دانشگاه وسترن کانادا

دانشگاه وسترن کانادا دانشگاهی خصوصی است و معمولاً گران‌تر از دانشگاه‌هایی دولتی است. هزینه زندگی دانشجویی در این دانشگاه حدود 20،000 دلار برآورد شده است. این هزینه در مقایسه با هزینه زندگی در دانشگاه تورنتو که 23،000 دلار تخمین زده شده است کمتر است.

در ادامه تخمین شهریه و هزینه‌های زندگی یک دانشجوی بین‌المللی تمام وقت در مقطع کارشناسی را در طول سال تحصیلی (هشت ماه) قراردادهایم.

به خاطر داشته باشید که این اعداد به صورت حدودی و تخمینی نوشته شده‌اند. هزینه‌ها با توجه به نیازها و ترجیحات شما متفاوت است. سایر هزینه‌هایی که باید در نظر بگیرید شامل نوسانات ارز، هزینه‌های ویزا، مجوزهای تحصیلی و رفت و آمد شما می‌باشد.

هزینه زندگی در وسترن کانادا

هزینه و شهریه برای اکثر برنامه‌ها:

31042 تا 38611 دلار

هزینه و شهریه برای رشته مهندسی:

41,312 دلار

هزینه و شهریه برای رشته پرستاری:

39836 دلار

هزینه کتاب و لوازم:

1500 تا 3000 دلار

هزینه برنامه اقامت و غذا:

13210 تا 15800 دلار

هزینه اینترنت:

395 دلار

هزینه تلفن:

300 تا 600 دلار

هزینه پوشاک:

800 تا 2000 دلار

هزینه سرگرمی و تفریحات:

800 دلار

هزینه خشک‌شویی:

200 دلار

هزینه کل (سال اول تحصیلی):

 129,395 دلار تا 143,354 دلار

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه وسترن کانادا

دانشگاه وسترن کانادا برای آن دسته از دانشجویانی که در پرداخت هزینه‌های تحصیلی دچار مشکل می‌شوند بورسیه‌ها و جوایز زیر را قرار داده است که هرکدام الزامات خاص خود را شامل می‌شوند:

بورسیه تحصیلی تعالی دانشگاه وسترن کانادا Western Scholarship of Excellence

 • 250 بورسیه تحصیلی به مبلغ 8000 دلار
 • (6000 دلار در سال اول، به اضافه 2000 دلار برای تجربه تحصیلی اختیاری در خارج از کشور.)
 • معدل بالای قبولی دبیرستان

بورسیه تحصیلی تمایز دانشگاه وسترن کانادا Western Scholarship of Distinction

 • 3500 دلار برای هر متقاضی
 • 2500 دلار در سال اول به اضافه 1000 دلار برای تجربه تحصیل اختیاری در خارج از کشور.
 • تعداد نامحدود
 • میانگین نمره پذیرش نهایی 92.0% تا 100.0%.

بورسیه پذیرش دانشگاه وسترن کانادا Western Admission Scholarship   

 • 2500 دلار برای هر متقاضی
 • 1500  دلار در سال اول به اضافه 1000 دلار برای تجربه تحصیل اختیاری در خارج از کشور.
 • تعداد نامحدود
 • میانگین نمره پذیرش نهایی 90.0% تا 91.9%.

*دانشجویانی که بورسیه ملی یا بورس تحصیلی Schulich Leader دریافت می‌کنند، واجد شرایط بورسیه پذیرش نیستند.

*دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی تعالی غربی همچنین می‌توانند کمک هزینه سفر 2000 دلاری دریافت کنند، اگر از دبیرستانی از محل بین‌المللی یا خارج از استان باشند.

بورسیه‌ها و جوایز ورودی برای دانشجویان داخلی

علاوه بر بورسیه‌های نامحدود پذیرش دانشگاه وسترن کانادا که در بالا ذکر شده است، بورسیه‌ها و جوایز ورودی ویژه هیئت علمی نیز با ارزش‌ها و معیارهای متفاوت توسط دانشگاه، فارغ‌التحصیلان، اهداکنندگان خصوصی و شرکت‌هایی که مایل به شناسایی دستاوردها هستند، وجود دارد.

از میان دانشجویان دانشگاه وسترن کانادا این جوایز ورودی به دانشجویان داخلی ارائه می‌شود و با برنامه بورسیه پذیرش ترکیب شده است. آنها به طور خودکار به دانشجویانی اعطا می‌شوند که تحصیلات سال اول تمام وقت را در پردیس اصلی وسترن آغاز می‌کنند. اگر دانش آموزی واجد شرایط یکی از این جوایز باشد، در ترم پاییز به او اطلاع داده می‌شود. این جایزه علاوه بر یا جایگزین بورسیه تحصیلی پذیرش دانشجو خواهد بود و ارزش برابر یا بیشتر دارد.

بورسیه‌های ورودی برای دانشجویان بین‌المللی

همان‌طور که در مورد دانشجویان داخلی وجود دارد، دانشگاه وسترن کانادا گروهی از بورسیه‌های تحصیلی ورودی را فقط برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد که تحصیلات تمام وقت و سال اول را در پردیس اصلی وسترن آغاز می‌کنند. به منظور در نظر گرفتن مجموعه بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی، درخواست پذیرش کامل که از طریق مرکز درخواست دانشگاه‌های انتاریو (OUAC) ارسال شده است، و تمام مدارک پشتیبانی باید تا اول مارس دریافت شود.

انتخاب گیرنده برای این بورسیه‌های ورودی دانشجویی بین‌المللی از بین داوطلبان واجد شرایطی انجام می‌شود که مراحل درخواست پذیرش را تا مهلت 1 مارس تکمیل کرده‌اند، به طوری که دریافت کنندگان بورسیه می‌توانند قبل از ورود به دانشگاه وسترن کانادا مطلع شوند. لطفاً توجه داشته باشید که این بورسیه‌های تحصیلی ورودی دانشجویان بین‌المللی را می‌توان همراه با بورسیه پذیرش اعطا کرد یا ممکن است جایگزین بورسیه پذیرش موجود شود.

بورسیه‌های ورودی دانشکده هنر و علوم انسانی

دانشکده هنر و علوم انسانی دو بورسیه ورودی ویژه دانشکده، بورسیه تحصیلی عالی دانشکده هنر و علوم انسانی و بورسیه ورودی ریاست، به دانشجویان تمام وقت که وارد سال اول برنامه کارشناسی در رشته هنر و علوم انسانی می‌شوند، ارائه می‌دهد. بورسیه تحصیلی عالی ورودی دانشکده هنر و علوم انسانی علاوه بر بورسیه‌های پذیرش ذکر شده در بالا ارائه می‌شود.

بورسیه دانش‌آموزان انتقالی

دانشگاه وسترن کانادا ده بورس تحصیلی پذیرش دانشجوی انتقالی را ارائه می‌دهد که در پاییز به دانشجویان اعطا می‌شود. این بورسیه‌ها به ده دانشجویی تعلق می‌گیرد که از تحصیل در یکی دیگر از مؤسسات فوق متوسطه به یک دوره بالاتر از یک برنامه کارشناسی در پردیس اصلی وسترن منتقل می‌شوند. هیچ درخواستی برای این بورسیه مورد نیاز نیست، زیرا به طور خودکار بر اساس میانگین پذیرش نهایی اعطا می‌شود.

رشته های دانشگاه وسترن کانادا

رشته‌های تحصیلی در دانشگاه وسترن کانادا در مقطع کارشناسی

 1. مطالعات کلاسیک
 2. داروشناسی
 3. اقتصاد، سیاست و فلسفه
 4. مطالعات فرهنگی آمریکا
 5. زبان و ادبیات انگلیسی
 6. انسان شناسی باستانی
 7. اقتصاد جهانی
 8. نظریه فمینیستی
 9. مطالعات خاورمیانه
 10. زیست شناسی شیمی
 11. مطالعات فرهنگ و ادبیات مردمی
 12. بیوفیزیک پزشکی
 13. شیمی آلی و غیر آلی
 14. مهندسی نرم افزار
 15. مدیریت ورزشی
 16. مطالعات زنان
 17. آموزش موسیقی
 18. روابط بین‌الملل
 19. فیزیک پزشکی
 20. علوم ریاضی

رشته‌های تحصیلی در دانشگاه وسترن کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

 1. آناتومی و زیست شناسی سلولی
 2. علوم اطلاعات بهداشتی
 3. مهندسی بیوشیمی و شیمی
 4. انسان شناسی
 5. زمین شناسی
 6. اقتصاد مالی
 7. علوم سیاسی
 8. هنرهای تجسمی
 9. اقتصاد
 10. آمار
 11. علوم اعصاب
 12. فیزیک
 13. مهندسی هسته‌ای
 14. مطالعات رسانه
 15. زبان شناسی
 16. روزنامه نگاری و ارتباطات
 17. موسیقی و فرهنگ
 18. ریاضی کاربردی
 19. آموزش و پرورش
 20. زیست شناسی

رشته‌های تحصیلی در دانشگاه وسترن کانادا در مقطع دکترا

 1. آناتومی و زیست شناسی سلولی
 2. نجوم
 3. جغرافیا
 4. بهداشت و علوم توان‌بخشی
 5. جامعه شناسی
 6. کسب و کار
 7. مهندسی مکانیک و مواد
 8. نظریه و نقد
 9. پرستاری
 10. میکروبیولوژی و ایمونولوژی
 11. حرکت‌شناسی
 12. ژئوفیزیک
 13. ادبیات تطبیقی
 14. مهندسی برق و کامپیوتر
 15. کتابخانه و اطلاع رسانی
 16. آسیب شناسی
 17. انگلیسی
 18. اقتصاد
 19. مطالعات اسپانیایی
 20. مطالعات فرانسه

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ وب سایت رسمی مؤسسه مهرآیین مخبری، از بین بهترین دانشگاه‌هایی جهان به بررسی دانشگاه وسترن کانادا پرداختیم و جزئیات مهم این مؤسسه آموزش عالی را مورد تحلیل قرار دادیم. اگر قصد تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌هایی جهان را دارید، این دانشگاه می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد چرا که کشور کانادا یکی از کشورهای ارائه دهنده بهترین برنامه‌های درسی در سیستم آموزش عالی جهانی می‌باشد و این دانشگاه نیز جزو بهترین دانشگاه‌هایی کانادا قرار دارد.

با اطلاعاتی که در این مقاله ارائه دادیم، آگاهی مناسبی در زمینه فعالیت‌ها، رشته‌های تحصیلی قابل ارائه، برنامه‌های همگانی دانشجویی، امکانات رفاهی و تفریحی دانشگاه وسترن، بورسیه‌ها و نیز مقاطع تحصیلی که در این دانشگاه می‌توانید از آن برخوردار باشید، پیدا می‌کنید.

اگر در خصوص اخذ پذیرش و بورسیه‌های تحصیلی هر یک از دانشگاه‌هایی برتر کانادا، نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، می‌توانید با مشاوران متخصص مؤسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری در تماس باشید.

مشاوران این مجموعه مهاجرتی با تمرکز بر امور مهاجرت تحصیلی به دو کشور برتر ارائه دهنده آموزش عالی در جهان، یعنی آمریکا و کانادا، بهترین سعی خود را در خصوص رسیدن شما به موفقیت در این زمینه خواهند کرد. چرا که افتخار مؤسسه مهرآیین مخبری، ساختن مسیر سرنوشت برای افراد مستعدی است که برگزیده‌اند مسیر موفقیت را با تمام چالش‌هایی که دارد، طی کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا