دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
شرایط سنی تحصیل در کانادا

شرایط سنی تحصیل در کانادا

آخرین بروزرسانی: 8 خرداد 1402

آیا از شرایط سنی تحصیل در کانادا اطلاع دارید؟ کانادا در واقع دومین کشور بزرگ جهان است که به دلیل شرایط تحصیلی بسیار مناسبی که دارد به یکی از انتخاب‌های اصلی دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تبدیل شده است. به دلیل همین تمایل بسیار زیاد متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور، کیفیت آموزش در تمامی مقاطع به شکل قابل توجهی بالا است و همین امر نیز کانادا را به یک قطع آموزشی معتبر در جهان تبدیل کرده است.

به طور کلی شاید بتوان گفت که محدودیت سنی مشخصی برای تحصیل در کانادا وجود ندارد اما لازم است در هنگام اقدام برای درخواست ادامه تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلی در این کشور برخی از فاکتورهای مرتبط با سن را در نظر داشته باشید. شاید بتوان گفت که اقدام برای ادامه تحصیل در کانادا برای افراد زیر 18 سال می‌تواند در مقایسه با سنین دیگر دشوارتر باشد اما دولت کانادا تمهیداتی را در نظر گرفته است که امکان ادامه دریافت ویزای دانشجویی با این شرایط سنی تحصیل در کانادا نیز فراهم شود و افراد زیر 18 سال نیز بتوانند با استفاده از این تمهیدات به همراه خانواده خود یا به تنهایی برای ادامه به این کشور مهاجرت نمایند.

اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارند برای تحصیل در کانادا اقدام کرده و به همین دلیل نیز به دنبال آشنایی بیشتر با شرایط سنی تحصیل در کانادا برای مقاطع تحصیلی مختلف هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در ادامه به شکلی دقیق و با جزئیات کامل شرط سنی تحصیل در کانادا در مقاطع تحصیلی مختلف را مورد بررسی قرار خواهیم داد و شرایط و محدودیت‌های موجود برای هر مقطع تحصیلی را با شما در میان خواهیم گذاشت.

در این مقاله به بررسی موضوعات زیر خواهیم پرداخت:

  • شرط سنی تحصیل در کانادا
  • شرایط سنی تحصیل در کانادا زیر 18 سال
  • شرط سنی برای تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس
  • شرایط سنی تحصیل کارشناسی ارشد کانادا
  • شرایط سنی برای تحصیل دکترا در کانادا

شرط سنی تحصیل در کانادا

به طور کلی و با توجه به تعاریف موجود در اسناد و مدارک ارائه شده توسط کشور کانادا می‌توان چنین استنباط کرد که شرایط سنی خاصی برای ادامه تحصیل در کانادا تعیین نشده است. اما زمانی که به صورت عملی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام می‌نمایید متوجه خواهید شد که شرط سنی برای تحصیل در کانادا وجود دارد و اغلب افرادی که دارای سن بالا هستند یا وقفه تحصیلی بالایی دارند، نمی‌توانند ویزای تحصیلی را دریافت نمایند.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

در واقع لازم است شما با در یک بازه سنی مشخص قرار داشته باشید و میان دوره‌های تحصیلی وقفه و فاصله چشمگیری وجود نداشته باشد. عموماً افراد باید نهایتاً قبل از 18 یا 19 سالگی برای تحصیل در مدارس کانادا درخواست داده باشد. همچنین تا سن 25 سالگی امکان اقدام برای تحصیل در مقطع کارشناسی و تا سن 35 نیز امکان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود خواهد داشت. البته در نظر داشته باشید که قرار گرفتن در بازه سنی عنوان شده برای هر یک از این مقاطع الزامی نیست و دریافت ویزای تحصیلی کانادا به معیارهای مختلف زیادی وابسته است.

در اصل شرایط سنی تحصیل در کانادا تنها یکی از معیارهای تعیین کننده به شمار می‌رود که به صورت تقریبی و بر اساس تجربه‌های دریافتی عنوان می‌شود و در نهایت می‌تواند تحت تاثیر معیارهای دیگر قرار گرفته و با توجه به شرایط کلی متقاضی تغییر کند. در ادامه به صورت مجزا به بررسی دقیق‌تر شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقاطع تحصیلی مختلف خواهیم پرداخت.

شرایط سنی تحصیل در کانادا زیر 18 سال

در کانادا و در استان‌ها یا مناطق مختلف، تعریف از فرد بالغ متفاوت است. در تعریف کلی می‌توان گفت که هر فردی که سن او زیر سن بلوغ تعیین شده توسط یک ایالت یا استان در کانادا باشد، او را به عنوان کودک در نظر می‌گیرند. در برخی از مناطق در کانادا افراد زیر 18 سال و در برخی دیگر نیز افراد زیر 19 سال به عنوان کودک شناخته می‌شوند.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

نکته دیگری که باید در خصوص تحصیل در کانادا برای افراد زیر 18 سال در نظر داشته باشید این است که تحصیلات اولیه در کانادا به 2 دسته ابتدایی و دبیرستان تقسیم می‌شود و دانش آموزان باید همانند ایران 12 سال تحصیلات اولیه را داشته باشند تا بتوانند برای ورود به دانشگاه اقدام نمایند. در اصل از 6 تا 11 سالگی کودکان می‌توانند در مقطع دبستان و از 6 تا 18 یا در برخی از مناطق 19 سالگی نیز امکان تحصیل در مقطع دبیرستان وجود خواهد داشت.

اگر شما زیر 18 سال سن دارید و قصد دارید برای ادامه تحصیل در یکی از مقاطع ابتدایی یا دبیرستان به کشور کانادا مراجعه نمایید، باید توجه داشته باشید که شرایط سنی ادامه تحصیل برای افراد زیر 18 سال کمی متفاوت‌تر و سختگیرانه‌تر در نظر گرفته شده است. در واقع والدین افراد زیر 18 سال باید بتوانند ثابت کنند که فرد مورد نظر از حمایت و مراقبت‌های لازم برای زندگی در یک کشور دیگر و ادامه تحصیل در آن کشور برخوردار است. برای این منظور نیز باید والدین یا قیم قانونی متقاضی نیز همراه او به کانادا سفر کرده یا اینکه یک متولی در کانادا مسئولیت نگهداری از او را بپذیرد.

شرط سنی برای تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس

در صورتی که شما 12 سال تحصیلی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید، می‌توانید برای تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا اقدام نمایید. اما موضوعی که باید در این زمینه به آن توجه داشته باشید، شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس است. به طور معمول بهتر است که فاصله میان دوران مدرسه شما و زمان درخواست برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی زیاد نباشد و بلافاصله بعد از اتمام پیش دانشگاهی برای تحصیل در کانادا اقدام نمایید تا شرایط سنی تحصیل در کانادا را داشته باشید.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

در غیر این صورت امکان اینکه بتوانید در سنین بالا مثلاً در 50 سالگی ویزای دانشجویی دریافت نمایید بسیار کم خواهد بود. اما در نهایت غیرممکن نیست و می‌توان با ارائه برخی از مدارک این گپ تحصیلی رخ داده را نیز توجیه نمایید. به خاطر داشته باشید که تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا بسته به منطقه‌ای که برای ادامه تحصیل انتخاب کرده‌اید به طور معمول می‌تواند بین 3 تا 4 سال طول بکشد.

شرایط سنی تحصیل کارشناسی ارشد کانادا

شرایط سنی تحصیل در کانادا

پس از اینکه دوره لیسانس را با موفقیت به اتمام رساندید، می‌توانید برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا اقدام نمایید. نکته ای که در خصوص شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد باید در نظر داشته باشید این است که وقفه یا فاصله زمانی میان دریافت مدرک لیسانس و اقدام برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس نباید بیشتر در 5 سال باشد. در صورت وجود وقفه تحصیلی بیش از 5 سال کمی کار برای دریافت ویزای تحصیلی فوق لیسانس دشوار خواهد شد. تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در کانادا نیز به طور معمول بین 1 تا 2 سال زمان می‌برد.

شرایط سنی برای تحصیل دکترا در کانادا

شرایط سنی تحصیل در کانادا

در خصوص شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقطع دکترا نیز عموماً محدودیت سنی خاصی در نظر گرفته نشده است و افراد در هر سنی می‌توانند برای دریافت ویزای دانشجویی دکترا در کانادا اقدام نمایند. در واقع می‌توان به جرات گفت که مناسب‌ترین مقطع تحصیلی برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا، دکترا است و در واقع شرایط سنی مشخصی برای تحصیل در این مقطع وجود ندارد. برای تحصیل در مقطع دکترا شما باید رزومه قوی داشته باشید و بتوانید نظر دانشگاه مورد نظر را برای جذب کردن خود جلب نمایید. به طور معمول نیز دوره تحصیل دکترا در کانادا بین 3 تا 5 سال طول خواهد کشید.

پاسخ به متداول‌ترین سوالات شما در خصوص شرایط سنی تحصیل در کانادا

[toggle title=”آیا می‌توان در سنین بالا نیز برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام نمود؟” state=”close”]به طور کلی محدودیت سنی مشخصی برای ادامه تحصیل در کانادا اعمال نشده است و فاکتورهای مختلفی مثل رزومه قوی، نمره زبان بالا، تایید دانشگاه و غیره نیز در تصمیم گیری در خصوص دریافت ویزای تحصیلی این کشور تاثیر دارند.[/toggle]

[toggle title=”آیا وجود وقفه یا فاصله زمانی میان مقاطع تحصیلی می‌تواند باعث رد شدن درخواست ویزای دانشجویی شود؟” state=”close”]عموماً در شرایط سنی تحصیل در کانادا به فاصله زمانی مشخصی اشاره نشده است اما فاصله قابل قبول برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 5 سال عنوان شده است. قبول شدن درخواست شما به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.[/toggle]

[toggle title=”آیا به همراه بردن والدین به عنوان شرط سنی تحصیل در کانادا زیر 18 سال درست است؟” state=”close”]بله. اگر شما زیر 18 یا 19 سال سن دارید و می‌خواهید در مدارس کشور کانادا ادامه تحصیل دهید باید به همراه والدین یا قیم خود به این کشور مهاجرت کرده یا اینکه یک متولی در این کشور داشته باشید.[/toggle]

[toggle title=”چگونه می‌تواند فاصله پیش آمده میان آخرین مقطع تحصیلی و مقطع تحصیلی درخواستی برای ادامه تحصیل در کانادا را جبران کرد؟” state=”close”]شما می‌توانید با ارائه مواردی مثل فیش حقوقی، سابقه بیمه کاری و… برای فاصله پیش آمده توضیحات منطقی را ارائه کرده و نشان دهید که در این بازه مشغول به کار در حوزه مربوط به تحصیلات خود یا انجام تحقیقات بوده‌اید.[/toggle]

[toggle title=”شرایط سنی تحصیل در کانادا به صورت بورسیه چگونه است؟ ” state=”close”]شرایط سنی مشخصی برای دریافت بورسیه ارائه نشده است و شما در صورت امکان دریافت ویزای تحصیلی کانادا می‌توانید از بورسیه ای که دریافت کرده‌اید نیز استفاده نمایید.[/toggle]

[toggle title=”چرا شرط سنی تحصیل در کانادا ارائه شده است؟” state=”close”]شرایط سنی مشخصی توسط کشور کانادا برای ادامه تحصیل در این کشور ارائه نشده است و در واقع تنها بحثی که وجود دارد این است که شما باید در هنگام دریافت ویزای دانشجویی ثابت نمایید که حقیقتاً قصد ادامه تحصیل دارید و نمی‌خواهید از بحث ادامه تحصیل برای ورود به این کشور و مهاجرت استفاده نمایید.[/toggle]

[toggle title=”آیا شرایط سنی تحصیل در کانادا روی فرآیند تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری بعد از اتمام تحصیلات تاثیرگذار است؟” state=”close”]خیر. برای دریافت ویزای کاری محدودیت سنی وجود ندارد و شما می‌توانید بعد از اتمام تحصیلات خود برای پیدا کردن کار مناسب و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اقدام نمایید.[/toggle]

شرایط سنی تحصیل در کانادا یکی از اصلی‌ترین مواردی است که باید در هنگام اقدام برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا به آن توجه داشته باشید. به طور کلی کشور کانادا محدودیت سنی مشخصی برای دریافت ویزای تحصیلی در مقاطع مختلف ارائه نداده است و تنها به این مورد که افراد زیر 18 یا 19 سال فرد غیر بالغ به شمار می‌روند، اشاره کرده است. اما به طور معمول برخی از فاکتورها نیز برای تعیین شرط سنی تحصیل در کانادا مشخص شده است که در این مقاله به صورت دقیق به آنها اشاره شده است تا بتوانید با در نظر گرفتن شرایط سنی تحصیل در کانادا عملکرد بهتری را در هنگام درخواست برای تهیه ویزای تحصیلی کشور کانادا داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا