دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
تحصیل در کانادا - مزایای تحصیل در کانادا

از مزایای تحصیل در کانادا چه می دانید؟

آخرین بروزرسانی: 29 تیر 1402

خیلی از شما آرزوی این را دارید که در کشورهای پیشرفته‌ای مثلِ کانادا تحصیل کنید، زیرا می‌دانید تحصیل در این کشور می‌تواند از لحاظ شغلی و آینده مزایای زیادی برایتان داشته باشد. حتی شاید این رویا را برای فرزندتان داشته باشید و بخواهید که زودتر برای آنها اقدام کنید. احتمالاً برای اینکه انگیزه بیشتری پیدا کرده و پروسه مهاجرت خود را با لذت بیشتری پشت‌سر بگذارید، می‌خواهید اطلاعات تکمیلی‌تری در مورد مزایای تحصیل در کانادا هم داشته باشید. بنابراین در این مقاله تصمیم گرفتیم که مزایای تحصیل در کشور کانادا را برایتان بیان کنیم و توضیحات مفیدی را ارائه دهیم.

چرا باید کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

اولین سوالی که در ذهن خیلی از شما نقش می‌بندد، این است که چرا باید کانادا را انتخاب کنیم؟ مهاجرت به کانادا برای اقدامات مختلفی از جمله تحصیل قطعا باید بهتر از کشورهای دیگر باشد. قصد نداریم که بگوییم کانادا بهترین کشوری است که می‌توانید برای مهاجرت انتخاب کنید اما بهرحال همیشه در لیست بهترین کشورهای جهان قرار می‌گیرد و نمیتوان این موضوع را انکار کرد. از طرفی کشوری است که به مهاجرانش اهمیت بسیار زیادی می‌دهد، زیرا از هر لحاظ با کمبود نیرو و کمبود جمعیت مواجه است. پس سعی می‌کند که کیفیت بالای زندگی مهاجران را تامین کند تا آنها هم بتوانند در این کشور تحصیل کنند یا کار کنند و به ارتقاء کشور کانادا هم کمک کنند. پس به همین دلیل است که کانادا می‌تواند مقصد عالی برای مهاجرت باشد. اگر هم دقت کرده باشید، در بین افرادی که قصد مهاجرت دارند، خیلی از آنها کانادا را انتخاب می‌کنند. در واقع از این رقابت زیاد برای مهاجرت به کانادا می‌توان فهمید که مزایای بیشتری برای مهاجرانش در نظر می‌گیرد.

مزایای تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا چه مزیت‌هایی دارد؟

اکنون باید به سراغ اصل مطلب برویم و بگوییم که مزایای تحصیل در کانادا چیست تا اگر بین کانادا و یک کشور دیگر شک دارید، راحت‌تر بتوانید تصمیم بگیرید. به طور کل مزایای بیشماری را می‌توانیم برای تحصیل در این کشور نام ببریم اما مهمترین آنها شامل موارد زیر است:

کیفیت بالای آموزش

به نظر شما چه چیز مهمتر از کیفیت، می‌تواند ما را مجاب کند که در یک کشور تحصیل کنیم .قطعاً همه ما برای تحصیل در هر جایی از دنیا، اول به دنبال این هستیم که ببینیم کیفیت مدنظرمان را دارد یا خیر. فرقی ندارد که شما در چه مقطعی در کشور کانادا تحصیل کنید؛ از مقاطع پیش دبستانی تا دبیرستان، کالج و دانشگاه بهترین کیفیت تحصیلی و آموزشی در اختیارتان قرار می‌گیرد. کیفیت آموزش در این کشور به قدری بالاست که اگر شما مدرک تحصیلیِ کانادا را داشته باشید، در هر کشور دیگری احتمال شاغل شدن برایتان بیشتر خواهد بود و شانس‌تان بالاتر از بقیه است. در واقع کیفیت بالای آموزش می‌تواند شامل همه رشته‌ها و گرایش‌ها می‌شود.

کیفیت بالای زندگی

از دیگر مزایای تحصیل در کانادا باید به کیفیت بالای زندگی اشاره کنیم‌. درست است که سطح بالای کیفیت آموزش هم اهمیت بسیار زیادی دارد اما زمانی که از دانشگاه برمی‌گردید و به خانه می‌رسید، هم باید کیفیت بالایی از لحاظ رفاهی و زندگی تجربه کنید. همین باعث می‌شود که تمرکز بیشتری روی دروس داشته باشید و دغدغه‌هایتان کمتر شود. کانادا در بین کشورهای انگلیسی‌ زبان از لحاظ زندگی وضعیت خوبی را برایتان در نظر می‌گیرد و به مهاجران هم خیلی اهمیت می‌دهد. در کل استاندارد زندگی در این کشور بالاست و برای کار پیدا کردن و تامین هزینه‌های زندگی هم دچار مشکل نخواهید شد.

فرصت‌های شغلی زیاد

چه چیزی مهم‌تر از اینکه شما خیالتان راحت باشد بعد از اینکه از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوید، می‌توانید در یک کشور مشغول به کار باشید؟ کانادا کشوری است که این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد و این جزو مهمترین مزایای تحصیل در کانادا به حساب می‌آید. شرکت های اداری، تجاری، صنعتی و توریستی از هر لحاظ به دانشجویان فارغ‌التحصیل در رشته‌های مرتبط نیازمند هستند. رشته‌های مهندسی، پزشکی، پرستاری، مدیریت و غیره همگی می‌توانند فرصت کار خوبی در کانادا داشته باشند، زیرا کشور کانادا از هر لحاظ به نیروی کار ماهر و متخصص نیازمند است. چه بهتر که شما فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های خود کشور کانادا باشید. حتی در دوران تحصیل هم امکان این را دارید که شغل پاره‌وقت داشته تا هزینه زندگی را راحت‌تر در بیاورید. در واقع شما به عنوان دانشجو می‌توانید ۲۰ ساعت در هفته کار کنید که این مزیت بسیار بزرگی برای خرج و مخارج زندگی‌تان به حساب می‌آید.

قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه

از دیگر مزایای تحصیل در کانادا این است که با وجودِ کیفیت بالایِ آموزش، قیمت‌ها و هزینه‌های مربوط به امرار و معاش خیلی سنگین نیست. البته باید در نظر بگیرید که با یک کشور کاملاً پیشرفته مخصوصا از لحاظ آموزشی مواجه هستیم؛ پس باید قیمت‌ها و هزینه‌ها را با کشورهای هم‌رده خودِ کانادا مقایسه کنیم. کانادا در بین کشورهای پیشرفته آموزش نسبتاً ارزانی دارد و هزینه زندگی هم در این کشور خیلی زیاد نیست. پس این یک مزیت بسیار بزرگ خواهد بود.

امکان اخذ بورسیه تحصیلی

یکی دیگر از مزایایی که می‌توانیم برای تحصیل در کانادا نام ببریم، امکان اخذ بورسیه تحصیلی کانادا است‌. علاوه براینکه شما هزینه زیادی نسبت به سایر کشورها ندارید، این فرصت را دارید که بورسیه تحصیلی هم بگیرید و همین می‌تواند عاملی برای کاهش هزینه‌های‌تان باشد. بورسیه‌ها در انواع و اقسام مختلف در دانشگاه‌ها و کالج‌های متفاوت به شما ارائه می‌شود. شاید بورسیه‌ها نتوانند همه هزینه‌های تان را پوشش دهند اما به هر حال کمک هزینه بسیار عالی خواهند بود. پس شما شانس اخذ بورسیه را هم دارید. به طور مثال بورسیه‌های دولتی و غیردولتی و بورسیه‌های سازمانی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شوند که جزو مزایای تحصیل در کانادا به حساب می‌آیند. این بورسیه‌ها بر اساس قوانین و شرایط مختلف در دسترس قرار می‌گیرند؛ مثلاً استعداد درخشان، نیازهای مالی، برتری تحصیلی و مهارت زبان جزو مواردی است که تعیین می‌کند شما گزینه خوبی برای بورسیه هستید یا خیر. اما احتمالاً در بین بورسیه‌های مختلفی که ارائه می‌شود، بتوانید گزینه متناسب با شرایط خودتان را بیابید.

مزایای تحصیل در کانادا

 امکان دریافت اقامت دائم

همانطور که گفتیم، کانادا به مهاجرانش اهمیت بسیار زیادی می‌دهد و در نتیجه این امکان را برای شما در نظر می‌گیرد که بعد از مدتی بخواهید اقامت دائم در این کشور داشته باشید. برای اقامت دائم نیاز نیست که کارهای سخت و عجیب انجام دهید چراکه سیاست‌های مهاجرتی کانادا خیلی شرایط سختی را برایتان در نظر نمی‌گیرند. شما می‌توانید بعد از تحصیل در این کشور فرصتی برای ادامه زندگی و کار در کشور کانادا داشته باشید و اقامت دائم هم بگیرید. احتمالا شرایط زندگی در این کشور آنقدر برایتان خوشایند باشد که به سراغ اقدامات مربوط به دریافت اقامت دائم بروید.

همنشینی با دانشجویان بااستعداد

وقتی شما در یک جمعی باشید، ناخوداگاه بعد از مدتی متوجه می‌شوید که شبیه به افراد آن جمع شده‌اید. پس چه بهتر که اطرافیان شما افراد فرهیخته و باهوشی باشند. از مزایای تحصیل در کانادا این است که شما با افراد باهوش روبرو هستید. کیفیت آموزش آنقدر بالاست که فقط باید باهوش و تلاشگر باشید تا بتوانید از پس دروس سخت بربیایید؛ حتی در مدارس ابتدایی هم این هوش بالا و استعداد احساس می‌شود. سطح رقابت در بین دانشجویان این کشور بالا است؛ پس به صورت ناخودآگاه در کنار دانشجویان و افراد برتر و باهوش، خودتان را ارتقا می‌دهید و بعد از مدتی شاهد پیشرفت‌تان خواهید بود.

امکان آموزش تجربی

زمانی که شما در دروس مختلف تحصیل می‌کنید، بسیاری از مباحث را به صورت تئوری فرا می‌گیرید و در نتیجه احساس می‌کنید که نمی‌توانید فهم دقیقی از مباحث داشته باشید و مباحث آموزشی برایتان کاربردی نیستند اما کانادا مدت زمان زیادی است که لذت آموزش تجربی را به دانشجویانش می‌چشاند. حتی در دوران مدرسه هم، چنین روش‌هایی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته می‌شود. شما در دانشگاه در دوره‌های کارآموزی متناسب با رشته خودتان فعالیت می‌کنید، در نتیجه با اعتمادبنفس بیشتر و مهارت بالاتر می‌توانید وارد بازار کار شوید. این که در حین تحصیل فرصت کار کردن هم دارید، هم برای دانش‌آموزان و هم برای دانشجویان بسیار عالی خواهد بود؛ زیرا می‌توانید بعد از فارغ‌التحصیلی با مهارت کافی و تخصص وارد بازار کار شوید و از چیزی که یاد گرفته‌اید، به نحواحسنت استفاده کنید. این مورد به تنهایی می‌تواند بزرگترین مزایای تحصیل در کانادا به حساب بیاید.

صمیمیت در کنارِ امنیت

مهاجرت کردن به کشورهای مختلف کار راحتی نیست، زیرا شما با یک فرهنگ و آداب و رسوم جدید روبه‌رو می‌شوید. افرادی که در کنار شما هستند، خیلی با زبان، فرهنگ و عقایدتان آشنایی ندارند. مهمتر از همه اینکه آب و هوا، مسیرها و شرایط محیطی، همگی برای شما جدید است. اما در کشور کانادا با وجود اینکه ملیت‌های مختلف به آنجا می‌آیند، چنین احساس غریبگی وجود ندارد. کانادایی‌ها افراد خونگرمی هستند و فرهنگ بسیار عالی و منحصربفردی دارند و از تنوع بالا لذت می‌برند. از مزایای تحصیل در کانادا این است که شما میتوانید با بومیان کانادایی روابط صمیمانه داشته باشید و احساس امنیت واقعی را تجربه کنید. کانادا جزو امن‌ترین کشورهای جهان است و زمانی که وارد این کشور می‌شوید، این امنیت را احساس می‌کنید که به خاطر پایین بودن نرخ جرم و جرائم است. بعلاوه اینکه متوجه می‌شوید افراد خونگرمی پذیرای شما هستند و تبعیض نژادی بین آنها وجود ندارد که این فرهنگ صمیمی در بین دانشجویان هم است.

سیاست‌های دوستانه برای دانشجویان خارجی

دولت کانادا علاوه بر اینکه از نیروی کار ماهر استقبال می‌کند، از پذیرش دانشجویان هم دریغ نمی‌کند. در واقع سیاست‌هایی که کشور کانادا نسبت به کشورهای پیشرفته دیگر مثل آمریکا و انگلستان برای تحصیل در نظر می‌گیرد، راحت‌تر و دوستانه‌تر است و جزو معدود کشورهای پیشرفته‌ای است که کمتر سخت‌گیری می‌کند، زیرا عقیده دارد که جمعیت جوان باید افزایش پیدا کند و از این استعدادهای تازه باید استفاده کرد.

امکانات تفریحی و رفاهی بالا

از دیگر مزایای تحصیل در کانادا این است که شما فقط در زمینه آموزش پیشرفت نمی‌کنید، بلکه می‌توانید از هر لحاظ با جنبه‌های متفاوتی از زندگی آشنا شوید و این تجربه را هرگز فراموش نخواهید کرد. در دانشگاه‌ها و مدارس کانادا از لحاظ هنری می‌توانید خودتان را ارتقا دهید. می‌توانید در نمایش‌های جذاب تئاتر شرکت کنید. جشنواره‌های مشهور جهانی را بازدید کنید و دید خود را به جهان باز کنید؛ حتی از لحاظ ورزشی امکانات ورزشی در سطح المپیک هم برایتان وجود دارد. به عنوان دانشجوی بین‌المللی می‌توانید از مراکز ادبی، گالری‌های هنر و سالن‌های کنسرت استفاده کنید. شما به غیر از دروس آموزشی که در کانادا پشت سر می‌گذارید، میتوانید در زمینه هنرهای جدید و تجربه‌های جدید هم فعالیت داشته باشید. از لحاظ اجتماعی هم می‌توانید فعالیت خودتان را حفظ کنید، مثلا در کنگره‌ها و جلسات مختلف شرکت کنید، فرهنگ‌های مختلف مردم کانادا را ببینید، وارد موسسات آموزشی مختلف شوید و به طور کل یک زندگی باکیفیت و مفید را تجربه کنید.

با تمام مزایایی که در این مقاله برایتان بیان کردیم، احتمالاً خیلی از شما انگیزه گرفتید که برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. کانادا می‌تواند نگاهتان را نسبت به زندگی و تحصیل تغییر دهد. در نتیجه فرصت بسیار عالی است که همه تلاشتان را بکنید و به این کشور مهاجرت کنید و تحصیلات‌تان را در آن ادامه دهید.

آیا برای اقدامات مهاجرت تحصیلی لازم است که از مشاوران کمک بگیریم؟

قطعاً بله! زمانی که شما می‌خواهید به کشورهای مختلف مهاجرت کنید؛ فرقی هم ندارد مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری یا انواع دیگر  باشد؛ در هر حالت وجود مشاوری که شما را راهنمایی کند، بسیار حائز اهمیت است. موسسه ما یعنی موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری از این لحاظ می‌تواند اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهد. تمام مدارک و شرایطی که برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیاز دارید، توسط مشاوران ما به شما اعلام خواهد شد. حتی مقالات دیگری هم در سایت وجود دارند که از طریق آنها می‌توانید شرایط تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های کانادا را متوجه شوید و با اطلاعات کامل‌تر و دقیق‌تری اقدام به پیگیری مراحل مهاجرت کنید.

نتیجه‌گیری

اطلاعاتی که در این مقاله در اختیارتان قرار دادیم، باعث شد که متوجه شوید مزایای تحصیل در کانادا دقیقا چیست. احتمالاً خیلی از شما مشتاق این هستید که بتوانید به کشور کانادا مهاجرت کنید و از این طریق تحصیلات خود را ادامه دهید. پس اگر فرصت و شرایط کافی برای تحصیل در این کشور را دارید، هرگز درنگ نکنید. زیرا با ادامه تحصیلات در این کشور، هم خودتان و هم خانواده‌تان می‌توانید از مزایای رفاهی و استاندارد بالاتر زندگی بهره‌مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا