دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
Hidden

تحصیل در انگلستان

0
(0)

اگر بخواهیم از نظر سطح علمی دانشگاه‌ها کشورهای اروپایی را بررسی کنیم بدون شک کشور انگلستان جز معدود کشورهایی است که می‌تواند از این نظر با کشوری مانند آمریکا رقابت داشته باشد؛ چراکه دانشگاه‌های این کشور از سطح بسیار بالایی برخوردار هستند و بهترین امکانات تحصیلی را نیز در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهند. امروزه بسیاری از دانشجویان ایرانی کشور انگلستان را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنند؛ چراکه تحصیل در انگلستان می‌تواند مزایای زیادی را برای آنها داشته باشد و به آنها کمک کند تا بتوانند به شکل بهتری در مسیر پیشرفت خود قرار بگیرند. از جمله مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌توان به ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان مستعد خارجی، بهترین امکانات تحصیلی، بهترین امکانات تفریحی و رفاهی دانشجویان و … اشاره کرد.
با وجود تمامی مزایایی که تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد نباید فراموش کنید که تحصیل در این دانشگاه‌ها دارای شرایط خاصی نیز هست که باید به این شرایط دقت و توجه کافی را داشته باشید. ما در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم جز آن دسته از دانشجویانی هستید که علاقه‌مند به تحصیل در انگلستان بوده و قصد دارید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید بدون شک مطالعه ادامه این مطلب می‌تواند اطلاعات جذابی را دراین‌خصوص در اختیار شما قرار دهد.

شرایط تحصیل در انگلستان

اکثر دانشگاه‌های کشور انگلستان دارای سطح علمی بسیار بالایی هستند و به همین علت نیز داشتن معدل و سابقه علمی خوب یکی از مهم‌ترین شرایطی است که برای ورود به دانشگاه‌های این کشور و تحصیل در انگلستان وجود دارد که در ادامه به طور کامل درباره این معدل صحبت خواهیم کرد. یکی دیگر از شرایط بسیار مهمی که برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور وجود دارد داشتن مدرک زبان است. شما باید بتوانید تسلط خود به زبان انگلیسی را کاملا اثبات کنید که این کار از طریق ارائه مدرک زبان صورت می‌گیرد. شما می‌توانید مدرک زبان آیلتس یا تافل را برای ورود به دانشگاه‌های این کشور ارائه دهید و از این نظر محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت. از دیگر شروط مهم برای دانشگاه‌های سطح بالای کشور انگلستان این است که شما حتما باید در جلسه مصاحبه حضوری یا آنلاین نیز شرکت کرده و موفق شوید نظر اساتید دانشگاه‌های این کشور را به خود جلب کنید.
داشتن تمکن مالی یک شرط بسیار مهم برای ورود به دانشگاه‌های کشور انگلستان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. شما حتما باید اثبات کنید که برای ورود به خاک این کشور و زندگی در آن تمکن مالی لازم را دارید و در این کشور با مشکل مالی خاصی مواجه نخواهید شد. نداشتن سوسابقه جز دیگر شرایط مهمی است که برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان وجود دارد. این شرط نیز با ارائه نامه عدم سوسابقه از مراجع قضایی کشور برآورده خواهد شد. از دیگر نکات طلایی و بسیار مهم در خصوص شرایط تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان می‌توان به این موضوع اشاره کرد که شما حتما باید رزومه علمی خوبی را داشته باشید تا بتوانید نامه پذیرش خود را از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنید.
پس زمانی که قصد تهیه رزومه برای خود را دارید حتما دقت داشته باشید که تمامی مهارت‌ها و سطح علمی خود را به طور دقیق در آن مشخص کرده باشید تا بتوانید شانس خود را برای دریافت نامه پذیرش از دانشگاه‌های این کشور افزایش دهید. هریک از دانشگاه‌هایی که در حال حاضر در کشور انگلستان فعالیت دارند ممکن است شرایط مخصوص به خود را نیز برای دانشجویان بین‌المللی ارائه دهند که برای به‌دست‌آوردن اطلاعات بیشتر درباره این شرایط می‌توانید وارد سایت رسمی دانشگاه شده و شرایط آن را بادقت مطالعه کنید.

شرایط سنی برای تحصیل در انگلستان

به‌طورکلی در دانشگاه‌های کشور انگلیس هیچ محدودیت سنی برای دانشجویان وجود ندارد و آنها می‌توانند با هر سنی درخواست خود برای اخذ پذیرش از این دانشگاه‌ها را ارسال کنند. البته که این دانشجویان حتما باید مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشند که این به منزله آن است که حتما باید دارای 18 سال سن باشند. یک نکته بسیار مهم که دراین‌خصوص وجود دارد این است که با وجود این‌که دولت این کشور هیچ محدودیت سنی را برای دانشجویان در نظر نگرفته است؛ ولی نباید فراموش کنید که هرچه سن شما بالاتر از سن استاندارد برای تحصیل در یک مقطع خاص باشد شما شانس کمتری برای تحصیل در انگلستان خواهید داشت. البته این مسئله نباید باعث شود که شما درخواست خود را ارسال نکنید؛ چراکه در بسیاری از مواقع اگر شما رزومه علمی خوبی را برای خود تهیه کرده باشید و مدرک زبان نیز داشته باشید هنوز هم شانس خوبی برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور خواهید داشت.

شرایط تحصیل در انگلستان

شرط معدل برای تحصیل در انگلستان

از دیگر شرایط مهمی که در خصوص تحصیل در انگلستان معمولا مطرح می‌شود و دانشجویان زیادی به دنبال دریافت یک پاسخ دقیق دراین‌خصوص هستند می‌توان به‌شرط معدل اشاره کرد. درصورتی‌که قصد داشته باشید در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های کشور انگلستان مشغول به تحصیل شوید باید حداقل معدل 16 را در دوره دیپلم خود دریافت کرده باشید. دقت داشته باشید که این حداقل معدل برای ورود به دانشگاه‌های انگلستان است و درصورتی‌که شما بتوانید معدل بالاتری را دریافت کنید به همان نسبت شانس شما نیز برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور افزایش پیدا خواهد کرد.
از طرف دیگر اگر قصد تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان را داشته باشید یا این‌که علاقه‌مند به تحصیل در مقاطع دکترا یا مقاطع بالاتر باشید در این شرایط حتما باید در دوره تحصیلی قبلی خود معدلی بالاتر از 15 را دریافت کرده باشید. داشتن معدل 15 حداقل شرط ورود به دانشگاه‌های این کشور است و با داشتن معدل بالاتر طبیعتا شانس شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد که باید به این موضوع دقت کافی را داشته باشید.

سیستم آموزشی انگلستان

به‌طورکلی باید دقت داشته باشید که سیستم آموزشی کشور انگلستان از چندین دوره و مقطع مختلف تشکیل شده است که بدون شک شما هم برای تحصیل در انگلستان علاقه‌مند خواهید بود تا با این مقاطع آشنا شده و اطلاعات کاملی را درباره آنها به دست بیاورید. در ادامه به طور مفصل درباره این مقاطع تحصیلی در کشور انگلستان صحبت خواهیم کرد.
آموزش ابتدایی در انگلستان از سن 5 سالگی آغاز شده و تا سن 11 سالگی ادامه پیدا می‌کند. برخی از مدارس این کشور به دو سطح کودک و نوجوان تقسیم‌بندی می‌شوند. محدوده سنی کودکان از 5 تا 7 سالگی و محدوده سنی نوجوانان در رده ابتدایی نیز از بین 7 تا 11 سالگی خواهد بود. در این چند سال آموزش ابتدایی دو آزمایش SAT نیز از دانش‌آموزان گرفته می‌شود تا آنها تعیین سطح شده و وارد سطح بعدی از دوره ابتدایی شوند.
سال‌های هفتم و هشتم تحصیلی برای دانش‌آموزان دو سال اول تحصیلات متوسطه در کشور انگلستان به شمار می‌آیند. در برخی از مدارس این کشور آنها کنار دانش‌آموزان ابتدایی ادامه تحصیل می‌دهند و در برخی دیگر از مدارس بخش آنها جدا از مدارس ابتدایی است. در این دو سال دانش‌آموزان موظف هستند که دروسی مانند انگلیسی، ریاضیات، علوم، علوم‌انسانی و زبان مدرن را مطالعه کنند. از طرف دیگر موضوعات اختیاری در اختیار مدارس قرار می‌گیرد که دانش‌آموزان می‌توانند روی آنها نیز کار کنند که از جمله این موضوعات می‌توان به هنر، موسیقی، نمایش، لاتین، علوم ورزشی، طراحی، علوم کامپیوتر و … اشاره کرد. دانش‌آموزان از این لیست می‌توانند یک یا چند مورد را انتخاب کرده و دنبال کنند.
دانش‌آموزان برای این‌که بتوانند وارد مقطع دبیرستان شوند حتما باید در یک آزمون شرکت کنند و نمره لازم را دریافت کرده باشند تا اجازه انتقال از سال هشتم تحصیلی به سال نهم تحصیلی به آنها داده شود. سال نهم تحصیلی در مدارس بریتانیا از اهمیت زیادی برخوردار است و پایه بسیار خوبی برای GCSE نیز به شمار می‌آید که در واقع نقطه ورود برای مدارس مختلف به شمار می‌آید. دانش‌آموزان در این سال دروسی مانند انگلیسی، ریاضیات، علوم، علوم‌انسانی و زبان را مطالعه می‌کنند. از طرف دیگر برخی دروس اختیاری نیز به آنها ارائه می‌شود که می‌توانند از میان آنها یکی را بر حسب علاقه خود انتخاب کنند.
دو سال آخر دبیرستان سال‌های دهم و یازدهم هستند که پس از آن دانش‌آموزان برای شرکت در آزمون GCSE آماده شده و می‌توانند از این طریق مدرک دیپلم خود را دریافت کنند. برخی از موضوعات در این آزمون مانند انگلیسی، ریاضیات، علوم، تاریخ، جغرافیا، زبان مدرن و … اجباری هستند و دانش‌آموزان می‌توانند برخی دروس اختیاری را نیز انتخاب کنند. پس از دریافت این مدرک دانش‌آموزان آماده ورود به دانشگاه‌های کشور انگلستان می‌شوند. دقت داشته باشید که دانشگاه‌های این کشور نیز خود به دودسته دانشگاه‌های نظری و دانشگاه‌های علمی کاربردی تقسیم‌بندی می‌شوند. دانشگاه‌های علمی کاربردی دانشجویان را بیشتر آماده ورود به بازار کار می‌کنند و این در حالی است که دانشگاه‌های نظری بیشتر پژوهش‌محور هستند و تمرکز آنها روی آماده‌کردن علمی دانشجویان است. پس برای تحصیل در انگلستان در مقاطع بالاتر و دانشگاهی نیز حتما باید به این موضوع دقت داشته باشید.

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان یکی از انواع ویزاهای این کشور به شمار می‌آید که با دریافت آن این اجازه به شما داده می‌شود تا برای مدت‌زمانی محدود در این کشور اقامت داشته باشید و توانید اقدام به تحصیل در انگلستان کنید. تحصیل در دانشگاه‌های این کشور و اخذ ویزای تحصیلی این کشور می‌تواند مزایای زیادی را برای شما داشته باشد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– شرایط دریافت ویزای تحصیلی کشور انگلستان کمی ساده است و معمولا اگر شما بتوانید مدارک موردنیاز را تهیه کنید مشکلی در دریافت ویزای خود نخواهید داشت.
– هزینه دریافت این ویزا چندان زیاد نیست و مشکلی را از نظر مالی برای شما به وجود نمی‌آورد.
– با دریافت این ویزا شما اجازه خواهید داشت که در کشور انگلستان زندگی کنید و پس از اتمام اعتبار ویزای خود نیز می‌توانید از طریق روش‌هایی که در ادامه بیان می‌کنیم اقدام به تمدید آن کنید.
مدت‌زمان اعتبار ویزای شما بستگی به این دارد که دوره شما چقدر طول می‌کشد و این‌که آیا در دوره‌های تحصیلی قبلی در کشور انگلستان بوده‌اید یا خیر؟ درصورتی‌که 18 سال یا بیشتر سن داشته باشید و دوره شما در مقطع کارشناسی برگزار شود معمولا تا 5 سال اجازه حضور در کشور انگلستان را خواهید داشت؛ ولی اگر قصد داشته باشید تا در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور ادامه تحصیل دهید معمولا اعتبار ویزای شما بین دو تا سه سال خواهد بود. گاهی اوقات ممکن است شما علاقه‌مند باشید تا در این کشور بیشتر بمانید و ویزای خود را تمدید کنید. در چنین شرایطی شما می‌توانید ویزای دانشجویی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و در این کشور مشغول به کار شوید. راهکار دیگر این است که ویزای دانشجویی را به ویزای فارغ‌التحصیلی تغییر دهید که به شما اجازه می‌دهد تا برای مدت‌زمان دو سال دیگر نیز در این کشور اقامت داشته باشید. از طرف دیگر تحصیل در مقاطع بالاتر نیز می‌تواند یک راهکار خوب برای تمدید ویزای دانشجویی شما باشد.
درصورتی‌که در خارج از کشور انگلستان حضور داشته باشید برای درخواست صدور ویزای دانشجویی این کشور شما باید مبلغ 363 پوند را واریز کرده و رسید واریز خود را نیز در لیست مدارکتان قرار دهید. یکی از مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ این ویزا به آن نیاز پیدا خواهید کرد مدرک بیمه سلامت است که حتما باید آن را پیش از مراجعه به سفارت این کشور تهیه کرده و در لیست مدارکتان قرار دهید تا در طول روند مصاحبه در سفارت مشکلی برای شما به وجود نیاید. از دیگر مدارکی که برای اخذ این ویزا به آنها نیاز خواهید داشت نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و پاسپورت معتبر که حتما باید دارای اعتبار کافی برای مهاجرت به این کشور و اقامت در آن باشد.
– مدارک تحصیلی که در ادامه به طور مفصل درباره این مدارک نیز صحبت خواهیم کرد.
– فرم درخواست صدور ویزای تحصیلی کشور انگلستان که با اطلاعات درست و معتبر پر شده باشد.
– مدارکی مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای مهاجرت به کشور انگلستان و زندگی در این کشور را دارید.
– بیمه‌نامه مسافرتی
– نامه عدم سوسابقه
– نامه پذیرش که از دانشگاه خود دریافت کرده‌اید و نشان‌دهنده تایید شدن درخواست شما برای تحصیل در این دانشگاه است.
– انگیزه‌نامه‌ای که هدف شما از مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان و تحصیل کارشناسی در انگلستان یا تحصیل در سایر مقاطع را نشان می‌دهد.
برای دریافت این ویزا در اولین قدم شما باید اقدام به تعیین وقت سفارت کنید. برای تعیین وقت سفارت این کشور به آدرس سایت رسمی سفارت کشور انگلستان مراجعه کرده و فرمی که در اختیار شما قرار می‌گیرد را پر کنید. در ادامه ایمیلی برای شما ارسال می‌شود که در آن تاریخ و زمان مراجعه شما به سفارت این کشور به طور دقیق مشخص شده است. در تاریخ مشخص شده شما باید با دردست‌داشتن مدارک خود به سفارت این کشور مراجعه کرده و در جلسه مصاحبه‌ای که برگزار می‌شود شرکت کنید. در همین مرحله شما باید فرم درخواست حضوری برای صدور ویزای تحصیلی این کشور را نیز پر کنید.

بورسیه تحصیلی انگلستان

تحصیل در انگلستان می‌تواند مزایای زیادی را برای شما داشته باشد که یکی از مهم‌ترین این مزایا بورسیه تحصیلی انگلستان است که به دانشجویان مستعد در این کشور اعطا می‌شود. با تحصیل در دانشگاه‌های این کشور شما می‌توانید از امکان بورسیه تحصیلی بهره‌مند شوید که بدون شک می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد و به شما کمک کند تا هزینه‌های تحصیلی خود در کشور انگلستان را به میزان زیادی کاهش دهید. هزینه‌های تحصیل در انگلستان همواره ممکن است نگرانی‌های زیادی را برای دانشجویان به وجود بیاورد که با کمک این بورسیه‌های تحصیلی می‌توان این نگرانی‌ها را تا حد زیادی کاهش داد. یکی از محبوب‌ترین بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه‌های این کشور بورسیه‌های دولتی انگلستان هستند که توسط دولت بریتانیا به دانشجویان خارجی ارائه شده و کمک‌هزینه‌های تحصیلی آنها را فراهم می‌کنند.
این برنامه‌های بورسیه تحصیلی شامل موارد متعددی هستند که شما می‌توانید با مراجعه به سایت رسمی شورای امور دانشجویان بین‌المللی بریتانیا اطلاعات کاملی را درباره شرایط آنها به دست آورده و با اطلاعات کامل درخواست خود را برای دریافت این بورسیه‌های تحصیلی ارسال کنید. شما در این سایت می‌توانید بررسی کنید که آیا واجد شرایط اخذ این بورسیه‌های تحصیلی هستید یا خیر؟ نوع دیگری از بورسیه‌های تحصیلی که در کشور انگلستان به شما ارائه می‌شود بورسیه‌های مخصوص موسسات آموزشی هستند که می‌توان بر اساس شرایطی که دارند آنها را به دسته‌های زیر تقسیم‌بندی کرد:
– بورسیه‌های تحصیلی بر اساس شایستگی: این بورسیه‌های تحصیلی در کشور انگلستان معمولا به آن دسته از دانشجویانی اعطا می‌شود که دارای سابقه علمی قوی هستند و نمرات خوبی را در مقاطع تحصیلی قبلی خود دریافت کرده‌اند.
– بورسیه‌های تحصیلی مبتنی بر عملکرد: این بورسیه‌های تحصیلی معمولا به آن دسته از دانشجویان اعطا می‌شود که دارای توانایی‌های فوق‌العاده‌ای در یک برنامه فوق‌برنامه مانند ورزش، موسیقی، هنرهای نمایشی و … هستند.
– بورسیه‌های تحصیلی با موضوعات خاص: این بورسیه‌های تحصیلی اغلب توسط بخش‌های مختلف دانشگاه‌ها تامین می‌شوند و برای دانش‌آموزانی هستند که قصد دارند در یک رشته یا موضوع خاص مطالعه داشته باشند.
در خصوص اخذ این بورسیه‌های تحصیلی باید بدانید که تمامی دانشجویانی که به کشور انگلستان مهاجرت کرده و قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند موفق نمی‌شوند که آنها را دریافت کنند. اخذ این بورسیه‌ها دارای شرایط خاصی است که در بخش بعدی به طور کامل درباره این شرایط صحبت خواهیم کرد و اطلاعات دقیقی را به شما ارائه می‌دهیم. نکته مهم دیگری که باید به آن دقت داشته باشید این است که هریک از دانشگاه‌های معروف کشور انگلستان نیز معمولا بورسیه‌های تحصیلی خاصی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند که در برخی از مواقع اگر شما شرایط آنها را داشته باشید نه‌تنها هزینه‌های تحصیلی شما را پرداخت خواهند کرد؛ بلکه به شما در تامین هزینه‌های زندگی‌تان نیز کمک می‌کنند.

شرایط بورسیه تحصیلی انگلستان

برای تحصیل در انگلستان و اخذ بورسیه‌های تحصیلی این کشور شرایط خاصی موردنیاز است که حتما باید به این شرایط دقت و توجه داشته باشید. یکی از مهم‌ترین شرایطی که در خصوص اخذ این بورسیه تحصیلی وجود دارد این است که شما حتما باید از نظر علمی در جایگاه خوبی قرار داشته باشید. هرچه جایگاه علمی شما بهتر باشد و از طرفی سابقه علمی خوبی نیز داشته باشید شانس شما به میزان زیادی برای اخذ بورسیه‌های تحصیلی این کشور افزایش پیدا خواهد کرد. به‌عنوان‌مثال آن دسته از دانشجویانی که در دانشگاه‌های معتبر تحصیل کرده‌اند و از طرفی مقالات علمی خوبی را نیز منتشر کرده‌اند می‌توانند تا حد زیادی نسبت به دریافت این بورسیه‌های تحصیلی مطمئن باشند. از دیگر شرایط بسیار مهمی که در این زمینه وجود دارد و باید به آن دقت داشته باشید می‌توان به این موضوع اشاره کرد که شما حتما باید مدرک زبان انگلیسی خود را دریافت کرده باشید.
تسلط به زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین شرایطی است که برای اخذ بورسیه‌های تحصیلی این کشور وجود دارد و شما هم باید توجه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشید. پس برای موفقیت در درخواست خود برای دریافت این بورسیه‌ها حتما سعی کنید مدرک زبان خود را دریافت کرده و نمره خوبی را نیز در آن گرفته باشید. داشتن سابقه کاری در حوزه رشته‌ای که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید عامل مهم دیگری است که می‌‌تواند شانس شما را برای دریافت این بورسیه‌ها چندبرابر کند.

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند باعث به‌وجودآمدن نگرانی در دانشجویانی شما قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند. در سال‌های اخیر شهریه دانشگاه‌های کشور انگلستان به میزان زیادی افزایش پیدا کرده به‌طوری‌که شهریه برخی از دانشگاه‌های محبوب در این کشور از 10000 پوند در سال شروع شده و تا 38 هزار پوند در سال نیز می‌رسد. نکته مهم دیگر این است که این افزایش شهریه در تمامی رشته‌های علوم‌انسانی، مهندسی و … رخ‌داده و نکته مهم دیگر این است که در برخی از برنامه‌های تحصیلی بالینی و آزمایشگاهی این هزینه حتی بیشتر از این مقدار نیز افزایش پیدا کرده است که بدون شک نگران‌کننده خواهد بود. پس به‌طورکلی تا به اینجای کار متوجه شدید که هزینه‌های مربوط به شهریه دانشگاهی در کشور انگلستان کمی بالاتر از سایر کشورهای اروپایی است.
بااین‌حال نباید فراموش کنید که اکثر این شهریه توسط بورسیه‌های تحصیلی که دانشجویان موفق به دریافت آن می‌شوند پرداخت می‌شود. پس اگر شما بتوانید بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های کشور انگلستان را دریافت کنید از این نظر با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد. در کنار هزینه‌های مربوط به شهریه‌ دانشگاه‌های کشور انگلستان شما باید سایر هزینه‌های تحصیلی خود از جمله شرکت در کلاس‌های مختلف، هزینه خرید کتاب و … را نیز پرداخت کرده و این هزینه‌ها را هم در لیست هزینه‌های خود قرار دهید. این هزینه‌ها علاوه بر هزینه‌های زندگی در کشور انگلستان به‌عنوان یک دانشجو هستند که در بخش بعدی درباره آن صحبت خواهیم کرد.
یکی از بهترین راهکارهایی که برای پرداخت هزینه‌های تحصیلی در این کشور وجود دارد این است که به‌صورت پاره‌وقت مشغول به کار شوید. خوشبختانه امروزه دولت این کشور شرایطی را برای دانشجویان فراهم کرده تا بتوانند به‌صورت پاره‌وقت مشغول به کار شده و بخش عمده‌ای از هزینه‌های خود در کشور انگلستان را از این طریق پرداخت کنند.

هزینه زندگی در انگلستان برای دانشجویان

طبق شرایطی که امروزه برای دریافت ویزای تحصیلی کشور انگلستان و تحصیل در این کشور تعیین شده است هر دانشجویی که علاقه‌مند به تحصیل در انگلستان باشد حداقل باید 1023 پوند در ماه برای هر ماه از زندگی‌اش در کشور انگلستان در حساب بانکی خود داشته باشد که این مبلغ تقریبا مبلغ بالایی به شمار می‌آید. نکته بسیار مهم این است که این مبلغ هزینه‌ای است که شما باید برای زندگی در خارج از لندن بپردازید و درصورتی‌که علاقه‌مند هستید تا در لندن زندگی کنید این حداقل سرمایه موردنیاز برای زندگی در کشور انگلستان به 1334 پوند در ماه نیز می‌رسد. یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی در کشور انگلستان این است که شما می‌توانید از خدمات و تخفیف‌های دانشجویی استفاده کرده و هزینه‌های خود را در این کشور کاهش دهید. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید از خدمات حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید و هزینه‌های جابه‌جایی شهری خود را در این کشور به میزان زیادی کاهش دهید. از طرف دیگر اگر شما شهرهای کم‌جمعیت‌تر را برای ادامه زندگی خود انتخاب کنید می‌توانید حتی مبلغ بیشتری را صرفه‌جویی کنید.
هزینه زندگی در شهرهای کم‌جمعیت‌تر بسیار پایین است؛ چراکه در این مناطق شما هزینه بالایی را برای اجازه مسکن نمی‌پردازید و هزینه رفت‌وآمد شما نیز بسیار پایین‌تر خواهد بود. عامل مهم دیگری که می‌تواند روی هزینه‌های شما در این کشور تاثیرگذار باشد سبک زندگی است که برای خود انتخاب کرده‌اید. در اولین قدم برای کاهش هزینه‌ها شما باید تلاش کنید تا سبک زندگی دانشجویی را در این کشور پیاده‌سازی کرده و تا جای ممکن هزینه‌های اضافی که دارید را کاهش دهید. البته همچنان نباید فراموش کنید که می‌توانید با کارکردن در این کشور به‌صورت پاره‌وقت بخش عمده‌ای از هزینه‌های خود را در کشور انگلستان پرداخت کنید بدون این‌که مشکلی برای شما به وجود بیاید.

بهترین دانشگاه‌های انگلستان

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند به تحصیل در انگلستان هستید حتما قصد دارید تا با بهترین دانشگاه‌هایی که در این کشور وجود دارند آشنا شده و اطلاعاتی را درباره هریک از این دانشگاه‌ها به دست بیاورید. ما در این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره دانشگاه‌های برتر در کشور انگلستان صحبت کرده و اطلاعات جامع و کاملی را دراین‌خصوص در اختیار شما قرار دهیم.
– دانشگاه آکسفورد: این دانشگاه دارای جایگاه 5 در بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد و در رنکینگ دانشگاه‌های انگلستان نیز جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در سال اخیر یک پله در میان بهترین دانشگاه‌های دنیا سقوط کرده است؛ ولی همچنان یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار گرفته است.
– دانشگاه کمبریج در جایگاه هفتم از بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد که پس از دانشگاه آکسفورد در جایگاه دوم قرار دارد. این دانشگاه سطح کیفی بسیار بالایی را به دانشجویان ارائه می‌دهد و از طرفی دریافت نامه پذیرش از آن نیز ممکن است چالش‌های زیادی را برای شما داشته باشد؛ چراکه هرساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا تقاضای تحصیل در این دانشگاه را دارند.
– کالج امپریال لندن بالاترین رتبه را در میان دانشگاه‌های پایتخت این کشور دارد و در جایگاه سوم بهترین دانشگاه‌های کشور انگلستان نیز قرار دارد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این دانشگاه امروزه در سطح جهانی یک جایگاه بالاتر رفته و به رتبه هشتم بهترین دانشگاه‌های دنیا رسیده است که همین موضوع نشان‌دهنده این است که این دانشگاه دارای جایگاه بسیار بالایی است.
– کالج دانشگاهی لندن: این دانشگاه نیز در میان بهترین دانشگاه‌های انگلستان قرار دارد که هرساله دانشجویان زیادی تقاضای ادامه تحصیل در این دانشگاه را به آن ارائه می‌دهند. این دانشگاه در رتبه 10 بهترین دانشگاه‌های دنیا قرار دارد و رتبه سوم در میان بهترین دانشگاه‌های کشور انگلستان را نیز به‌تازگی ازدست‌داده و به رتبه چهارم رسیده است.
– دانشگاه ادینبورگ: این دانشگاه در جایگاه پنجم از بهترین دانشگاه‌های کشور انگلستان قرار گرفته و در لیست رنکینگ بهترین دانشگاه‌های دنیا نیز جایگاه بیستم را به خود اختصاص داده است. دانشگاه ادینبوگ یک دانشگاه مادر به شمار می‌آید که طیف گسترده‌ای از رشته‌های مختلف را به دانشجویان ارائه می‌دهد. شهرت علمی اساتید دانشگاه ادینبورگ بسیار بالاست و به همین علت نیز معمولا مدارکی که در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شود دارای ارزش علمی بسیار زیادی هستند و در تمامی کشورهای دنیا اعتبار دارند.
– دانشگاه منچستر: دانشگاه منچستر با جایگاه بیست و هفتم از میان بهترین دانشگاه‌های دنیا می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در انگلستان باشد. این دانشگاه ارتباط بسیار خوبی را با شرکت‌های صنعتی در کشور انگلستان و حتی سایر کشورها دارد و همین عامل نیز باعث می‌شود تا فارغ‌التحصیلان این دانشگاه بتوانند در بهترین موقعیت‌های شغلی مشغول به کار شوند. یکی از نکات بسیار مهم درباره این دانشگاه این است که دانشجویان را کاملا آماده ورود به بازار کار می‌کند.

زمان اپلای دانشگاه‌های انگلستان

یکی از سوالات بسیار مهمی که در خصوص تحصیل در انگلستان مطرح می‌شود این است که مربوط به زمان اپلای در دانشگاه‌های این کشور است. شما باید برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور اطلاعات کاملی درباره ددلاین دانشگاه‌های انگلستان داشته باشید و تلاش کنید تا در زمان مناسب درخواست خود را به‌منظور تحصیل در این کشور ارسال کنید. برای اکثر دوره‌هایی که در حال حاضر در این کشور برگزار می‌شوند شما تا 25 ژانویه فرصت خواهید داشت که درخواست خود را برای ثبت‌نام در این دوره‌ها به دانشگاه مدنظرتان ارسال کندی. 23 فوریه فرصت برای این کار به اتمام می‌رسد و درخواست‌های دانشجویان مورد بررسی قرار می‌گیرد. در تاریخ 18 مه معمولا نتایج درخواست‌های دانشجویان که مورد بررسی قرار گرفته به آنها اعلام می‌شود و دانشجویانی که مورد تایید قرار گرفته‌اند باید مراحل مربوط به اخذ ویزای تحصیلی خود را طی کنند. پس از این‌که دانشجویان موفق شدند ویزای تحصیلی خود را دریافت کنند نیز می‌توانند در سال تحصیلی جدید کار خود را در دانشگاهی که ثبت‌نام کرده‌اند آغاز کنند.

اپلای دانشگاه های انگلستان

بهترین رشته برای تحصیل در انگلستان

یکی دیگر از مواردی که معمولا برای دانشجویان بسیار جذاب است و تعداد زیادی از دانشجویان علاقه‌مند هستند تا اطلاعات کاملی را در این زمینه به دست بیاورند این است که آنها علاقه‌مند خواهد بود تا با بهترین رشته‌هایی که در این کشور برای ادامه تحصیل وجود دارند آشنا شوند. به‌طورکلی بهترین رشته برای تحصیل در این دو کشور از دو جهت مشخص می‌شود. اولین گروه از رشته‌های جذاب رشته‌هایی هستند که بازار کار خوبی دارند و شما پس از دوران تحصیل خود می‌توانید ویزای خود را تمدید کرده و در آنها مشغول به کار شوید. از طرف دیگر برخی از رشته‌ها نیز به شکل ساده‌تری دانشجو می‌گیرند و به همین علت نیز دانشجویان معمولا علاقه‌مند می‌شوند تا در این رشته‌ها ادامه تحصیل دهند.
از جمله جذاب‌ترین رشته‌هایی که امروزه برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– MBA: MBA یکی از پرطرفدارترین رشته‌هایی است که امروزه در دانشگاه‌های کشور انگلستان تدریس می‌شود. مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی یک رویکرد کاملا علمی در راستای مدیریت است. این رشته می‌تواند حوزه‌های مختلف یک کسب‌وکار را در ارتباط با تحلیل مدیریت و استراتژی‌های مختلف پوشش دهد. از جمله کاربردهای آن می‌توان به مشاوره‌هایی در خصوص سرمایه‌گذاری، سهام‌های خصوصی، تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، بانکداری و … اشاره کرد.
مهندسی عمران: مهندسی عمران جز رشته‌های بسیار پرطرفدار در کشور انگلستان به شمار می‌آید که با صنایع مختلفی از جمله ساخت انواع سدها و ساختمان‌ها سروکار دارد. امروزه در بسیاری از دانشگاه‌های معروف کشور انگلستان این رشته تدریس می‌شود و امکان تحصیل در آن وجود دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان در رشته مهندسی عمران این است که شما با مفاهیم عملی این رشته نیز آشنا خواهید شد و می‌توانید به طور مستقیم وارد بازار کار شوید.
حقوق: حقوق از جمله رشته‌هایی است که امروزه تقاضای زیادی برای تحصیل در این رشته در دانشگاه‌های انگلستان وجود دارد. مدرکی که شما از دانشگاه‌های این کشور در رشته حقوق دریافت می‌کنید در بیشتر کشورهای دنیا معتبر خواهد بود و همین ویژگی نیز باعث می‌شود تا دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به این حوزه تمایل زیادی به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور داشته باشند.
روان‌شناسی: روان‌شناسی علمی است که به مطالعه ذهن انسان می‌پردازد. روان‌شناسان تلاش می‌کنند تا مشخص کنند که چرا مردم به شیوه‌ای خاص رفتار می‌کنند. این رشته در دانشگاه‌های کشور انگلستان دارای محبوبیت زیادی است و در حال حاضر بسیاری از اساتید بزرگ این حوزه در دانشگاه‌های معروف این کشور در حال تدریس هستند. پس اگر شما هم قصد پیشرفت در زمینه این رشته را دارید باید بدانید که تحصیل در انگلستان می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که پیش روی شما قرار دارد.
داروسازی: در کشورهای صنعتی که دارای صنایع زیادی در حوزه داروسازی هستند رشته داروسازی می‌تواند جذابیت‌ها و تقاضای زیادی داشته باشد. این مسئله در خصوص کشور انگلستان نیز صدق می‌کند. یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان در رشته داروسازی این است که شما به بهترین آزمایشگاه‌ها در این حوزه دسترسی پیدا خواهید کرد و می‌‌توانید خیلی سریع آماده ورود به بازار کار شوید.
علوم کامپیوتر: تکنولوژی‌های کامپیوتری امروزه بخش اعظمی از دنیای تکنولوژی را به خود اختصاص داده‌اند و به همین علت نیز رشته علوم کامپیوتر یکی از بهترین رشته‌ها در اکثر کشورها به شمار می‌آید. این مسئله در خصوص کشور انگلستان نیز صدق می‌کند. این کشور دارای تاپ‌ترین دانشگاه‌های دنیا در رشته علوم کامپیوتر است که هم بهترین منابع علمی را در اختیار شما قرار می‌دهد و هم دارای بهترین اساتید بین‌المللی هستند. تمامی این عوامل در کنار یکدیگر باعث می‌شود تا امکان پیشرفت فوق‌العاده‌ای در کشور انگلستان برای شما وجود داشته باشد.
رشته معماری: این رشته جز رشته‌هایی است که ترکیبی از چندین حوزه مختلف از جمله مهندسی، علم، هنر و فناوری است. ساختمان‌هایی که در کشور انگلستان وجود دارند اکثرا دارای معماری‌های خاص و منحصربه‌فرد هستند که نشان‌دهنده وجود معمارانی قوی در این کشور است. رشته معماری در دانشگاه‌های کشور انگلستان نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و امروزه دانشجویان زیادی تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور دارند. شرایط علمی بسیار خوب، امکان کارکردن روی پروژه‌های واقعی، امکان پیداکردن بهترین موقعیت‌های شغلی پس از تحصیل در کشور انگلستان و … از جمله مهم‌ترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان به شمار می‌آیند.
مدیریت: از دیگر رشته‌های بسیار جذابی که امروزه در کشورهای مختلف از جمله کشورهای صنعتی در دنیا معمولا جذابیت‌های زیادی دارند می‌توان به رشته مدیریت اشاره کرد. رشته مدیریت در دانشگاه‌های این کشور در بالاترین سطح ممکن به دانشجویان داخلی و خارجی آموزش داده می‌شود و به همین علت نیز دانشجویان بین‌المللی معمولا تمایل زیادی برای تحصیل در این رشته دارند. امکان دریافت بهترین بورسیه‌های تحصیلی و البته بازار کار بسیار خوب این رشته در کشور انگلستان از جمله مهم‌ترین دلایلی هستند که باعث می‌شوند تا امروزه دانشجویان علاقه زیادی به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در رشته مدیریت داشته باشند.

نحوه پذیرش در دانشگاه‌های انگلستان

در اولین قدم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور انگلستان شما باید یک دانشگاه مناسب را در این کشور پیدا کنید. در بخش‌های قبلی درباره هریک از دانشگاه‌های مختلف این کشور صحبت کرده و اطلاعات جامع و کاملی را دراین‌خصوص در اختیار شما قرار دادیم. شما می‌توانید با مراجعه به سایت هریک از این دانشگاه‌هایی که معرفی کردیم اطلاعات کاملی را درباره شرایط آنها به دست بیاورید. در گام بعدی شما باید اطمینان حاصل کنید که مدارک تحصیلی دوره‌های قبلی شما در دانشگاهی که انتخاب کرده‌اید اعتبار دارند. برای انتخاب دانشگاه علاوه بر این موضوع باید به شهریه نیز دقت داشته باشید و تلاش کنید تا دانشگاهی را انتخاب کنید که شهریه آن با بودجه‌ای که شما برای تحصیل در انگلستان در نظر دارید همخوانی و سازگاری داشته باشد.
درصورتی‌که قصد دارید بورسیه‌های تحصیلی این کشور را دریافت کنید اطمینان حاصل کنید که شما با شرایط این بورسیه‌ها نیز سازگاری دارید و مشکلی برای دریافت آنها برای شما وجود ندارد. پس از این‌که این مراحل را طی کردید بهتر است که از یک مشاور حرفه‌ای و باتجربه نیز کمک بگیرید تا بتوانید نتیجه بهتری را دریافت کنید. در مرحله بعدی شما باید مدارک خود را آماده کنید که در بخش بعدی به طور کامل درباره این مدارک نیز صحبت خواهیم کرد. پس از آن باید ایمیلی را به اساتید دانشگاهی که انتخاب کرده‌اید ارسال کرده و اطمینان حاصل کنید که آنها با شرایط شما موافق هستند و رزومه تحصیلی شما را قبول دارند. درصورتی‌که بتوانید تاییدیه اولیه را از اساتید دانشگاه دریافت کنید می‌توانید در هزینه‌های مربوط به اپلای انگلیس صرفه‌جویی کرده و تنها یک یا دو بار درخواست خود را به دانشگاه‌ها ارسال کنید.
پس از دریافت تاییدیه اول از استاد مدنظرتان برای تحصیل در انگلستان شما می‌توانید با مراجعه به سایت رسمی دانشگاهی که انتخاب کرده‌اید فرم درخواست را تهیه کرده و آن را با اطلاعات معتبر پر کنید. پس از پرکردن این فرم درخواست شما به دانشگاه ارسال خواهد شد و در کمیته‌های مربوطه مورد بررسی قرار می‌گیرد. درصورتی‌که مشکلی از نظر دریافت ویزا و تحصیل در این کشور نداشته باشید درخواست شما تایید خواهد شد. دقت داشته باشید که در زمان ارسال فرم معمولا از شما خواسته می‌شود که مدارک تحصیلی خود را نیز ارسال کنید. هرچه رزومه علمی و مدارک تحصیلی شما قوی‌تر و بهتر باشند شانس شما نیز به همان نسبت برای اخذ پذیرش از دانشگاهتان افزایش پیدا خواهد کرد. به همین علت حتما تلاش کنید تا تمامی مواردی که در خصوص مهارت‌های علمی شما وجود دارد را در رزومه‌ای که برای خود ایجاد کرده‌اید ذکر کنید.

تحصیل آنلاین در انگلستان

امروزه در کشور انگلستان این امکان برای دانشجویان فراهم شده تا بتوانند به‌صورت آنلاین مشغول به تحصیل شوند و نیازی به مراجعه حضوری آنها به کشور انگلستان وجود ندارد. البته این دانشجویان باید برای شرکت در آزمون‌های نهایی حتما به این کشور سفر کنند؛ ولی در طول دوران تحصیل مشکلی وجود ندارد که به‌صورت غیرحضوری و آنلاین تحصیل کنند. از جمله مهم‌ترین مزایایی که تحصیل در انگلستان به‌صورت آنلاین می‌تواند برای شما دانشجویان به همراه داشته باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– شما می‌توانید به‌صورت کاملا آنلاین در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل شوید بدون این‌که هیچ‌گونه محدودیتی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور برای شما وجود داشته باشد.
– طیف گسترده‌ای از رشته‌ها به‌صورت آنلاین به شما ارائه می‌شوند که بدون شک ادامه تحصیل در آنها می‌تواند یک تجربه جذاب برای دانشجویان بین‌المللی باشد.
– مدارک تحصیلی که توسط دانشگاه‌های آنلاین این کشور به دانشجویان داده می‌شود کاملا معتبر هستند و آنها می‌توانند از اعتبار این مدارک در سایر دانشگاه‌های سراسر دنیا استفاده کنند.
– هزینه تحصیل در دانشگاه‌های آنلاین کشور انگلستان چندان بالا نیست و شما می‌توانید از طریق تحصیل در آنها در هزینه‌های خودتان نیز صرفه‌جویی کنید.
– شما با تحصیل در این دانشگاه‌ها می‌توانید از طیف گسترده‌ای از خدمات آنلاین ارائه شده به دانشجویان نیز بهره‌مند شوید.
امروزه دانشگاه‌های زیادی در کشور انگلستان وجود دارند که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی فراهم کرده‌‌اند. از جمله مهم‌ترین و معروف‌ترین این دانشگاه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– کالج لندن: این کالج طیف گسترده‌ای از رشته‌ها را در مقطع کارشناسی ارشد به‌صورت آنلاین به دانشجویان ارائه می‌دهد. موضوعاتی مانند نورولوژی، آموزش، امنیت، ورزش و … از جمله جذاب‌ترین رشته‌ها در این کالج به شمار می‌آیند.
– دانشگاه ادینبورگ: این دانشگاه نیز جز دانشگاه‌های کشور انگلستان است که امکان تحصیل کارشناسی در انگلستان به‌صورت کاملا آنلاین را فراهم کرده و مدرک آن نیز دارای اعتبار زیادی است. برنامه‌های کارشناسی این دانشگاه معمولا سه سال به طول می‌انجامند و دانشگاه در خصوص زمان تحصیل شما نیز انعطاف‌پذیری بالایی را از خود نشان می‌دهد. شما در این دانشگاه می‌توانید از مشاوران شغلی کمک گرفته و از خدمات پشتیبانی فناوری اطلاعات دانشگاه نیز نهایت استفاده را ببرید.
– دانشگاه منچستر: این دانشگاه یکی از مشهورترین دانشگاه‌های بریتانیا است که دارای قدمتی به طول 180 سال است و برنامه‌های متنوع و بسیار جذابی را برای آینده ارائه می‌دهد. این دانشگاه یک مرکز تحقیقاتی فوق‌العاده قوی است که کیفیت بالایی را در فعالیت‌های تحقیقاتی خود ارائه می‌دهد. امروزه این دانشگاه نیز امکان ادامه تحصیل دانشجویان به‌صورت کاملا آنلاین را فراهم کرده که شما هم می‌توانید از این امکان بهره‌مند شوید.
– کینگز کالج لندن: این کالج به علت پیشرو بودن در زمینه‌های تحقیقاتی مشهور و معروف شده است. امروزه کینگز کالج لندن برنامه‌های آنلاینی را برای تحصیل به دانشجویان ارائه می‌دهد که در زمینه‌های مختلف هستند و دست شما را برای انتخاب رشته باز می‌گذارند. از جمله جذاب‌ترین رشته‌های این کالج می‌توان به مدیریت بازرگانی، علوم غذایی، تاریخ، حقوق، فلسفه و … اشاره کرد. این دانشگاه در زمینه بهداشتی نیز فعالیت می‌کند که شما هم می‌توانید از خدمات آن نهایت بهره را ببرید.
– دانشگاه وارویک: دانشگاه وارویک یکی از جذاب‌ترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در انگلستان به‌صورت آنلاین است که برای مطالعه در حوزه کسب‌وکار می‌تواند فوق‌العاده باشد. این دانشگاه یکی از موفق‌ترین برنامه‌های MBA آنلاین را در سراسر دنیا به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. اگر شما هم علاقه‌مند به ادامه تحصیل در رشته MBA هستید و قصد دارید تا تحصیل خود را به‌صورت آنلاین دنبال کنید بدون شک این دانشگاه می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های شما برای ادامه تحصیل باشد. این دانشگاه در کنار رشته MBA برخی از رشته‌های دیگر را نیز ارائه می‌دهد که با مراجعه به آدرس سایت رسمی این دانشگاه می‌توانید اطلاعات کاملی را درباره این رشته‌ها نیز به دست بیاورید.

مدارک موردنیاز برای تحصیل در انگلستان

برای تحصیل دکترا در انگلستان شما نیازمند مدارک مهمی خواهید بود که بدون داشتن این مدارک امکان اخذ ویزا برای شما وجود نخواهد داشت. از جمله مهم‌ترین این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای مهاجرت به کشور انگلستان و اقامت در این کشور باشد.
– گواهی فارغ‌التحصیلی از دوره تحصیلی قبلی که حتما باید به تایید موسسه آموزشی قبلی شما از قبیل دانشگاه یا مدرسه رسیده باشد.
– داشتن توصیه‌نامه یکی از مهم‌ترین شرایط برای مهاجرت تحصیلی به این کشور به شمار می‌آید و می‌تواند شانس شما را برای اخذ نامه پذیرش از دانشگاه‌های این کشور به میزان زیادی افزایش دهد.
– انگیزه‌نامه از دیگر مدارک بسیار مهمی است که برای مهاجرت تحصیلی به این کشور به آن نیاز پیدا خواهید کرد. دقت داشته باشید که داشتن یک انگیزه‌نامه در زمان مراجعه به سفارت این کشور نیز به شما کمک خواهد کرد.
– مدرک زبان که حتما باید حداقل نمره موردنیاز در دانشگاه مقصدتان را در آن دریافت کرده باشید.
– درصورتی‌که دانشگاه مدنظرتان آزمون ورودی برای ثبت‌نام برگزار می‌کند حتما باید کارت ورود به آزمون را دریافت کرده باشید و آن را نیز در لیست مدارک خود قرار دهید.
– درصورتی‌که رزومه علمی خوبی را برای خود تهیه کرده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما این رزومه را نیز در لیست مدارکتان قرار دهید؛ چراکه می‌تواند به طور مستقیم روی افزایش شانس شما برای مهاجرت به این کشور تاثیرگذار باشد.
– نامه‌ای مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای اقامت در این کشور را دارید. در بخش‌های قبلی درباره حداقل تمکن مالی لازم برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور توضیحات کاملی را به شما ارائه دادیم.
– نامه عدم سوسابقه که حتما باید توسط مراجع قضایی کشور به تایید رسیده باشد.
– در کنار این مدارک شما حتما باید مدارک شخصی خود را نیز در لیست مدارکتان قرار دهید که از جمله آنها می‌توان به کارت ملی و شناسنامه اشاره کرد. بهتر است که یک کپی از این مدارک را نیز در لیست مدارکتان داشته باشید تا در صورت نیاز به سفارت کشور انگلستان ارائه دهید.
– داشتن دو قطعه عکس با پس‌زمینه سفید و با تصویر واضح از دیگر شرایط مهمی است که برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به آن نیاز پیدا خواهید کرد.
– یکی دیگر از مدارک علمی و تحصیلی که به آن نیاز دارید مدارک مربوط به انتشار یک مقاله در یک ژورنال معتبر است که اگر چنین مدرکی داشته باشید شانس شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور انگلستان به میزان زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.
دقت داشته باشید که برای تحصیل در انگلستان در اختیار داشتن تمامی این مدارک به‌صورت کامل از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین علت نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما آنها را به‌صورت تکمیل شده جمع‌آوری کنید تا در طول روند دریافت ویزای تحصیلی خود با مشکل یا چالش جدی مواجه نشوید و درخواست شما توسط سفارت این کشور رد نشود.

گپ تحصیلی انگلستان

یکی از موارد بسیار مهمی که در خصوص تحصیل در انگلستان باید به آن دقت و توجه کافی داشته باشید این است که در دانشگاه‌های این کشور گپ تحصیلی درصورتی‌که خیلی زیاد نباشد اهمیت چندانی نخواهد داشت و دانشجویان می‌توانند درخواست خود را برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور ارسال کنند. نکته مهمی که دراین‌خصوص وجود دارد این است که دانشجویان حتما باید مدارک دوره تحصیلی قبلی خود را گرفته باشند تا بتوانند درخواستشان را برای تحصیل در مقطع بعدی به دولت این کشور ارائه دهند. یک نکته بسیار مهم دیگر که باید به آن دقت و توجه داشته باشید این است که اگر گپ تحصیلی شما بین دو مقطع تحصیلی خیلی زیاد باشد همچنان می‌توانید درخواستتان را ارسال کنید؛ ولی شانس پایینی برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور خواهید داشت. پس حتما به این موضوع بسیار مهم دقت و توجه داشته باشید.

تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

یکی دیگر از مزایای بسیار مهمی که تحصیل در انگلستان می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد این است که شما بدون نیاز به مدرک کارشناسی نیز می‌توانید در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوید. در واقع تنها با داشتن مدرک دیپلم به شما اجازه داده می‌شود تا در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های کشور انگلستان مشغول به تحصیل شوید. برای تحصیل در مقطع کارشناسی شرایط چندان خاصی وجود ندارد و تمامی شرایط و مدارکی که در بخش‌های قبلی معرفی کردیم را باید داشته باشید تا بتوانید نامه پذیرش خود را از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنید. یک نکته بسیار مهم دیگر که باید به آن دقت داشته باشید این است که برای تحصیل در مقطع کارشناسی حتما باید مدرک زبان خود را نیز دریافت کرده باشید تا مشکلی در طول مسیر مهاجرت تحصیلی به این کشور برای شما به وجود نیاید.
از طرف دیگر نباید فراموش کرد که اجازه کار پاره‌وقت به دانشجویان مقطع کارشناسی نیز در این کشور داده می‌شود و شما می‌توانید از این طریق بخش عمده‌ای از هزینه‌هایی که در کشور انگلستان برای تحصیل و زندگی در این کشور دارید را پرداخت کنید. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور انگلستان شما حتما باید مدارک تحصیلی دوره دیپلم خود را دریافت کرده باشید و از طرفی معدل دوره دیپلم شما نیز بالاتر از 16 باشد که هرچه این معدل بالاتر باشد شانس شما نیز برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور به همان نسبت افزایش پیدا خواهد کرد.

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

یکی از سوالات رایجی که در خصوص تحصیل در انگلستان پرسیده می‌شود این است که آیا بدون داشتن مدرک زبان می‌توان مشغول به تحصیل پست دکترا در انگلستان یا تحصیل در سایر مقاطع تحصیلی شد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بله در شرایطی خاص این امکان وجود دارد که بدون ارائه مدرک زبان بتوانید ویزای تحصیلی خود در کشور انگلستان را دریافت کنید؛ ولی نباید فراموش کنید که بدون مدرک زبان شما شانس پایینی برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور خواهید داشت. پس تنها زمانی می‌توانید بدون مدرک زبان به این کشور مهاجرت کنید که رزومه علمی بسیار خوبی را برای خود جمع‌آوری کرده باشید و از طرفی دیگر دانش حداقلی درباره زبان انگلیسی داشته باشید تا بتوانید در این کشور زندگی کنید.
دانشجویانی که قصد دارند بدون مدرک زبان اقامت خود در کشور انگلستان را دریافت کنند باید بلافاصله پس از دریافت ویزا و ورود به خاک این کشور در کلاس‌های زبان شرکت کرده و خود را آماده ورود به دانشگاه‌های کشور انگلستان کنند. پس اگر شما هم جز این دسته از دانشجویان خارجی هستید که قصد دارید بدون مدرک زبان در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوید حتما باید به این موضوع دقت و توجه کافی داشته باشید.

تحصیل در انگلستان به زبان انگلیسی

زبان رسمی کشور انگلستان زبان انگلیسی است که امروزه تمامی دانشجویانی که قصد ورود به خاک این کشور و ادامه تحصیل در انگلستان را دارند حتما باید به این زبان مسلط بوده یا مدرک زبان خود را دریافت کرده باشند. یک نکته بسیار مهم که در بخش قبلی نیز به آن اشاره کردیم این است که در برخی از مواقع لزومی ندارد که شما حتما مدرک زبان خود را ارائه دهید. گاهی اوقات شما تنها با اثبات این موضوع که به زبان انگلیسی مسلط هستید نیز می‌توانید درخواست خود را برای صدور ویزای تحصیلی ارسال کنید. درصورتی‌که هرگونه سوالی در این زمینه دارید می‌توانید از خدمات مشاوره موسسه مهاجرتی ما در این زمینه استفاده کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

سوالات پرتکرار

در این بخش قصد داریم به برخی از پرتکرارترین و رایج‌ترین سوالاتی که در خصوص تحصیل در انگلستان وجود دارد پاسخ جامع و کاملی را ارائه دهیم.
چرا باید مشغول به تحصیل در انگلستان شویم؟
دوره‌های آموزشی که در حال حاضر در کشور انگلستان ارائه می‌شوند کوتاه‌تر و فشرده‌تر از سایر کشورها بوده و به شما اجازه می‌دهند تا در کنار حفظ کیفیت زودتر فارغ‌التحصیل شده و وارد بازار کار شوید. از طرف دیگر کیفیت تحصیلی دانشگاه‌های این کشور نیز بسیار بالاست.
آیا داشتن بیمه درمانی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان ضروری است؟
بله شما برای این‌که بتوانید با موفقیت در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل شوید حتما باید پیش از ورود به خاک کشور انگلستان بیمه درمانی خود را دریافت کنید. دقت داشته باشید که این بیمه درمانی باید تمامی هزینه‌های درمانی دانشجویان در طول اقامت آنها را پوشش دهد.
کدام شهر انگلستان برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی بهتر است؟
بیرمنگام، ناتینگهام، گلاسکو، ادینبورگ و لندن جز بهترین شهرهای کشور انگلستان برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی به شمار می‌آیند که جذابیت‌های بیشتری نسبت به سایر شهرها داشته و گزینه مناسب‌تری برای زندگی خواهند بود.
آیا می‌توان با ویزای دانشجویی مشغول به کار در کشور انگلستان شد؟
بله زمانی که شما موفق می‌شوید ویزای دانشجویی خود را به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در کشور انگلستان دریافت کنید مجاز خواهید بود تا در طول هر هفته حداکثر 20 ساعت را به‌صورت پاره‌وقت مشغول به کار شده و بخشی از هزینه‌های خود در این کشور را از این طریق پرداخت کنید.
آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های کشور انگلستان وجود دارد؟
بله امروزه دانشگاه‌های بریتانیا طیف گسترده‌ای از بورسیه‌های تحصیلی و کمک‌هزینه‌های تحصیلی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند که مبلغ این بورسیه‌های تحصیلی بر اساس استعداد و توانمندی‌های علمی شما مشخص خواهد شد و با کمک آنها می‌توانید هزینه‌های تحصیلی و بعضا هزینه‌های زندگی خود در این کشور را نیز پوشش دهید.
موجودی حساب ما برای اثبات تمکن مالی برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان باید چقدر باشد؟
دانشجویی که قصد تحصیل در انگلستان را دارد باید یک صورت‌حساب بانکی 28 روزه را ارائه دهد که 9 ماه هزینه‌های زندگی و همچنین هزینه‌های شهریه دانشجو در این کشور را پوشش دهد. معمولا مبلغی که برای این کار در نظر گرفته می‌شود 1265 پوند در ازای هر ماه از زندگی در کشور انگلستان خواهد بود.
آیا برای تحصیل در انگلستان به آزمایش‌های پزشکی نیاز داریم؟
درصورتی‌که درخواست CAS را داشته باشید یک آزمایش پزشکی تایید شده توسط دولت این کشور برای شما موردنیاز خواهد بود که می‌توانید فهرست بیمارستان‌های معتبر برای انجام این آزمایش پزشکی را در UKVI مشاهده کنید.
چقدر طول می‌کشد تا ویزای تحصیلی کشور انگلستان برای ما صادر شود؟
از زمانی که شما موفق شوید نامه پذیرش خود را از یکی از دانشگاه‌های کشور انگلستان دریافت کرده و درخواست صدور ویزا را ارسال کنید بین 30 تا 45 روز طول می‌کشد تا درخواست شما توسط سفارت این کشور بررسی شده و نتیجه آن به شما اعلام شود. پس حتما سعی کنید در زمان مناسب درخواست خود را ارسال کنید که از نظر زمانی به مشکل نخورید.
آیا شرکت در مصاحبه برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان اجباری است؟
بله تقریبا تمامی دانشجویان خارجی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در انگلستان هستند پیش از این‌که درخواستشان تایید شود باید در یک آزمون مصاحبه شرکت کرده و اعتبار تحصیلی خود را اثبات کنند. در این جلسه مصاحبه سوالات متنوعی از دانشجو پرسیده می‌شود تا سطح علمی او مورد بررسی قرار گیرد.
آیا این امکان وجود دارد که پس از اتمام تحصیلات اقامت خود در این کشور را ادامه دهیم؟
بله این کار طبق شرایطی برای شما امکان‌پذیر خواهد بود. درصورتی‌که قصد داشته باشید در مقاطع بالاتر مشغول به تحصیل شوید می‌توانید ویزای تحصیلی خود را تمدید کنید و اگر قصد داشته باشید در این کشور مشغول به کار شوید این امکان به شما داده می‌شود که ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و اقامت خود را تمدید کنید.

سخن پایانی
موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری یکی از بهترین موسسات مهاجرتی است که امروزه امکان تحصیل در انگلستان را برای دانشجویان ایرانی فراهم کرده است. این موسسه مهاجرتی به شما کمک می‌کند تا بتوانید با کمترین هزینه مشاوره بهترین خدمات را در حوزه مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان دریافت کنید. در بسیاری از موارد شما ممکن است در طول مسیر مهاجرت تحصیلی به این کشور با سوالات و چالش‌های زیادی مواجه شوید که دکتر مهرآیین مخبری باتوجه‌به تجربه بسیار بالایی که در این زمینه دارند بهترین خدمات مشاوره را به شما ارائه داده و به شما کمک می‌کنند تا بتوانید بر مشکلاتی که تجربه می‌کنید غلبه کرده و ویزای تحصیلی کشور انگلستان را دریافت کنید. استفاده از خدمات ارائه شده توسط این موسسه مهاجرتی هزینه زیادی برای شما ندارد و شما با استفاده از این خدمات می‌توانید به میزان زیادی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

این مطلب برای شما مفید بود؟

به این مطلب امتیاز دهید!

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

اولین کسی باشید که به این مطلب امتیاز می‌دهد!

اشتراک گذاری در:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا