دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
Hidden

مهاجرت به انگلستان

0
(0)

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که تصمیم به مهاجرت بگیرید؟ احتمالا زمانی هم که می‌خواهید مهاجرت کنید، به فکر زندگی در کشورهای پیشرفته هستید. کشورهای پیشرفته‌ای مانند کانادا، انگلستان و آمریکا جزو مکان‌های پرطرفدار برای مهاجرت به حساب می‌آیند‌. به همین خاطر در این مقاله تصمیم گرفتیم که راجع به یکی از این کشورها یعنی انگلستان صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم تا اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید؛ بدانید که روش های مهاجرت به انگلستان دقیقاً چیست. در واقع مهاجرت می‌تواند تصمیم بسیار بزرگی باشد که هر کسی قادر به انجام آن نیست؛ اما بهرحال اگر جدی هستید و میخواهید مهاجرت به انگلستان انجام دهید، بهتر است که اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید تا پروسه مهاجرتیتان راحت‌تر طی شود و کمتر معطل شوید. با ما همراه باشید.

آیا مهاجرت به انگلیس گزینه مناسبی است؟

کشور انگلستان یک کشور پادشاهی متحد در بریتانیا به حساب می‌آید. پایتخت آن لندن است که طرفداران زیادی برای مهاجرت دارد. جمعیت بریتانیا خیلی زیاد نیست؛ حدود ۶۷ میلیون نفر جمعیت دارند که ۵۶ میلیون نفر آنها انگلیسی هستند. از لحاظ اقتصادی جزو کشورهای برتر و پیشرفته دنیا به حساب می‌آید.
رشد تولیدات ناخالص داخلی آن بسیار بالا است. مزیت بزرگی که در مورد مهاجرت به این کشور وجود دارد، این است که مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و نیاز به مدرک زبان دیگری به جز انگلیسی نخواهید داشت.
واحد این کشور پوند استرلینگ است. از لحاظ خدماتی و صنعتی جزوکشورهای پیشرفته است‌.
از لحاظ پیشینه تاریخی، قوی بوده. آداب و رسوم، فرهنگ‌ها، غذاهای خوشمزه و متنوع انگلستان هم همیشه جزو بهترین‌ها بوده و است.
به دلیل تمام ویژگی‌های ذکر شده؛ ایرانیان زیادی تصمیم میگیرند که مهاجرت به انگلستان داشته باشند و در این کشور با پیشرفت کردن؛ زندگی خود را ادامه دهند.

برای مهاجرت به انگلیس چه روش‌هایی وجود دارد؟

وقتی که تصمیم می‌گیرید به یک کشور مهاجرت کنید، روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد و به طور کلی یک سری شرایط هست که شما برای مهاجرت باید مدنظر قرار دهید. بهتر است اول شرایط عمومی مهاجرت به کشور انگلستان را بدانید و بعد به سراغ این بروید که هرکدام از روش‌ها نیازمند چه شرایطی هستند؛ البته تمام اینها در صورتی است که شرایط عمومی را دارا باشید.
در واقع دو شرط مهم و اساسی که افراد باید داشته باشند تا بتوانند به انگلستان مهاجرت کنند، تمکن مالی و داشتن مدرک زبان است که در روش‌های مختلف این شرایط کمی تغییر می‌کند.‌ با ما همراه باشید تا به طور مفصل برایتان توضیح دهیم که هر کدام از این روش‌ها شامل چه مواردی می‌شود.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را دارید، باید بگوییم که گزینه مناسبی را انتخاب کرده‌اید چراکه این کشور از لحاظ کیفیت آموزشی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و این کیفیت بالا را هم در مدارس و هم کالج و دانشگاه‌ها شاهد خواهید بود. به خاطر همین رقابت برای تحصیل در این کشور بسیار شدید است و دانشجویان و دانش‌آموزان بین المللی از سراسر دنیا متقاضی هستند که در این انگلیس تحصیل کنند. از طرفی هم آمار مهاجرت تحصیلی انگلستان روز به روز افزایش پیدا میکند زیرا دولت انگلیس هم؛ به دانشجویانش اهمیت زیادی می‌دهد. آنها بابت این موضوع که شما می‌خواهید از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت کنید و تحصیلات خود را در آنجا ادامه دهید، استقبال می‌کنند. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارید یا میخواهید برای فرزندانتان اقدام کنید، بدانید که آنها می‌توانند از سن ۵ تا ۱۸ سالگی در مدارس کشور انگلستان ثبت نام کرده و در آنجا تحصیل کنند. خودتان هم بعنوان یک فرد دانشجو می‌توانید در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های مختلف انگلستان تحصیلات خود را ادامه دهید اما تمام این روش‌ها در مقاطع مختلف شرایط و مدارک مورد نیاز خودشان را نیاز دارند.
برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی بگیرید، حتما باید به سفارت انگلستان مراجعه کنید یا مدارک خود را ارسال کنید تا وضعیتتان بررسی شود و اگر مورد قبول بود، برای شما ویزای تحصیلی صادر کنند اما بهرحال قبل از هر چیز بهتر است اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید تا ببینید که گزینه خوبی برای مهاجرت تحصیلی به این کشور هستید یا خیر.
اگر می‌خواهید از طریق تحصیل، در این کشور اقامت دائم بگیرید، باید بگوییم که فقط با اقامت تحصیلی قادر به انجام این کار نیستید؛ بلکه می‌توانید بعد از اینکه تحصیلاتتان تمام شد، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.‌ زیرا بعد از اینکه در کشور انگلستان ۵ سال کار مداوم داشته باشید، مالیات خود را به طور منظم پرداخت کنید؛ می‌توانید اقامت دائم بگیرید و بعد از سه سال به شما پاسپورت انگلیس میدهند. اگر هم کودکتان قرار است در انگلستان تحصیل کند و شما به عنوان همراه با او می‌روید، فقط ویزای توریستی به شما می‌دهند. یعنی به عنوان همراه، حق کار یا تحصیل در کشور انگلستان را ندارید.

آیا ویزای تحصیلی انگلستان انواع مختلفی دارد؟

ویزای تحصیلی انگلستان برای مهاجرت به این کشور در چند دسته‌بندی قرار می‌گیرند که شامل موارد زیر است:

ویزای کودکان
این ویزا همانطور که از نامش مشخص است؛ مخصوص کودکان یا دانش آموزانی است که می‌خواهند در مقاطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان تحصیل کنند. به طور کل برای افرادی صادر می‌شود که سن آنها بین ۱۴ تا ۱۶ سال است. در چنین حالتی یک نفر از اعضای خانواده باید به عنوان همراه یا مراقب، مراحلِ مهاجرت به انگلستان را انجام دهد و همانگونه که بالاتر هم اشاره کردیم، به او ویزای همراه یا همان ویزای توریستی میدهند.

ویزای عمومی
از ویزای عمومی که به آن ویزای دانشجویی هم می‌گویند، میتوانید برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا استفاده کنید که متقاضیان آن بالاتر از ۱۶ سال سن دارند. تا زمانی هم که تحصیلات شما به پایان برسد، این ویزا اعتبار خواهد داشت.

ویزای کوتاه مدت تحصیلی
این ویزای کوتاه مدت هم برای دوره‌های شش ماهه آموزشی صادر می‌شود، مثل دوره زبان که هیچ محدودیت سنی برای آن وجود ندارد‌. در واقع همه مواردی که گفتیم جزو ویزاهای معتبر تحصیل در کانادا به حساب می‌آیند.
در حقیقت اگر شما هر کدام از این ویزاها را داشته باشید، باید یک ماه قبل از اینکه مقطع تحصیلی تان شروع شود، وارد کشور انگلستان شوید و بدانید که بعد از ۹۰ روز اعتبارشان تمام می‌شود. در چنین شرایطی باید به کشور خودتان برگردید یا اینکه شغل پیدا کنید و ویزای تحصیلی را به ویزای کار تبدیل کنید. البته تبدیل کردن این ویزا مهلت قانونی خودش را دارد و اگر آن مدت زمان طی بشود و کار پیدا نکنید؛ حتماً باید برای همیشه به کشور خودتان برگردید.

آیا شرایط ویزاهای مختلف تحصیلی با یکدیگر متفاوت است؟

بله، بالاتر هم توضیح دادیم که سه نوع دسته‌بندی برای ویزای تحصیلی در مهاجرت به انگلستان در نظر می‌گیرند اما هرکدام شرایط منحصربفرد خودشان را دارند که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.
در مورد ویزای عمومی که به عنوان ویزای دانشجویی هم آن را می‌شناسند، شما به عنوان فرد متقاضی باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشید و زمانی می‌توانید اقدام به دریافت این ویزا کنید که از یک دانشگاه معتبر در کشور انگلستان پذیرش دریافت کرده باشید. در واقع شما به عنوان فرد دانشجو قبل از اینکه دوره تحصیلی‌تان به اتمام برسد، فرصت دارید که در کشور انگلستان بمانید و کار پیدا کنید و نوع ویزای خود را تغییر دهید. بعد از اینکه ۵ سال کار کردید مالیات پرداخت کردید، اقدام برای دریافت اقامت دائم کانادا کنید.
در مورد ویزای کودکان باید بگوییم که این یک نوع ویزای دانش‌آموزی در بازه سنی بین ۱۴ تا ۱۷ سال است و شما به عنوان فرد متقاضی که قرار است فرزندتان در کشور انگلستان درس بخواند، باید مدارک مربوطه مثل رضایت‌نامه والدین یا سرپرست و تمکن مالی را به سفارت مورد نظر ارائه بدهید. زمانی که این ویزا را داشته باشید، میتوانید فرزند خود را در مدارس غیرانتفاعی ثبت‌نام کنید، بشرطی که نامه پذیرش از مدرسه را هم ارائه دهید.
بالاتر هم گفتیم فرزند شما یک ماه قبل از آغاز سال تحصیلی باید وارد کشور انگلستان شود و پروسه ثبت نام در مدرسه را برای او به انجام برسانید. به دانش آموزانی که زیر ۱۶ سال دارند، حداکثر به مدت ۶ سال تحصیلی و به دانش‌آموزان بالای ۱۶ سال حداقل به مدت سه سالِ تحصیلی ویزا میدهند. بعد از اینکه تحصیلات در مدرسه به اتمام می‌رسد، شما می‌توانید ویزای دانش‌آموزی فرزند خود را به ویزای دانشجویی تبدیل کنید و خودتان هم با ویزای همراه یا ویزای توریستی در کنار او بمانید تا تحصیلاتش به اتمام رسیده و به سن قانونی برسد.
در مورد ویزای کوتاه مدت تحصیلی هم بالاتر اشاره کردیم که برای دوره کوتاه مدت آموزشی و تحقیقاتی این ویزا را صادر می‌کنند. شما به عنوان فرد متقاضی یک ماه بعد از اینکه دوره تحصیلی‌تان در انگلستان تمام می‌شود، حق دارید در این کشور بمانید اما در این مدت، نه حق تحصیل و نه حق کار نخواهید داشت. این ویزا هم نمی‌تواند به ویزاهای دیگری تغییر کند و برای اقامت دائم هم نمی‌توانید آن را استفاده کنید و فقط بعد از اتمام دوره تحصیلی باید به کشورتان برگردید.

چگونه باید ویزای دانشجویی بگیریم؟

اخذ ویزای دانشجویی

اگر قصد دارید که در دانشگاه‌های انگلیس تحصیل کنید، کافی است که وارد سایت رسمی اداره مهاجرت به انگلستان شوید. بعد از وارد شدن به سایت؛ نوع ویزای دانشجویی را انتخاب می‌کنید. بعد وارد یک صفحه می‌شوید و نام کشوری که برای دریافت ویزا اقدام کرده‌اید را وارد می کنید. سپس به شما اعلام می‌شود که چه زمانی برای مراحل انگشت‌نگاری وارد دفاتر کنسولگری انگلیس در کشورهای مختلف بشوید که معمولاً دفاتر امارات، ترکیه یا تهران به شما وقت می‌دهند.
نکته مهمی که در چنین حالتی وجود دارد؛ این است که شما فقط میتوانید کشور و شهری که برای آن انتخاب شده‌اید را برای پروسه انگشت‌نگاری انتخاب کنید و هیچ انتخاب دیگری نخواهید داشت و در نتیجه در چنین حالتی باید کمی شانس با شما یار باشد تا در یک جای نزدیک انگشت‌نگاری کنید. مرحله آخر هم این است که آدرس ایمیلتان را بدهید، حساب کاربری درست کنید، فرم آنلاین را پر کنید، اطلاعات فردی خود را در اختیار سایت قرار دهید، سپس کد پذیرش تحصیلی بگیرید که مرکز آموزش انگلستان این کد را در اختیار شما قرار می‌دهد و بعد هزینه‌ها را به صورت آنلاین پرداخت کنید‌.

برای اخذ ویزای تحصیلی باید چه مدارکی داشته باشیم؟

اگر میخواهید ویزای تحصیلی برای مهاجرت به انگلستان بگیرید، مدارک مختلفی نیاز دارید که باید آنها را ارائه دهید.
برای ویزای کودک حتما باید مدارک زیر را همراه داشته باشید:
• کپی فرم آنلاین برای درخواست ویزا
• دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵
• پاسپورت معتبر
• مدارک پذیرش مدرسه در انگلستان
• رضایت‌نامه والدین یا خودتان به عنوان سرپرست قانونی
• اطلاعات یکی از والدین به عنوان سرپرست قانونی
• ارائه مدارک تمکن مالی خودتان به عنوان سرپرست کودک برای هزینه تحصیل و زندگی همراه با پرینت حساب در شش ماه گذشته
نکته مهم: اگر فرزندتان ۱۸ ساله باشد، نیاز نیست که مدرک زبان برایش ارائه بدهید اما از آنجایی که باید در مصاحبه شرکت کند، بهتر است که در سطح ابتدایی زبان انگلیسی را بلد باشد تا دچار مشکل نشود.
مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی هم شامل موارد زیر است:
• کپی فرم آنلاین برای درخواست ویزا
• دو قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵
• مدارک پذیرش از دانشگاه در انگلستان
• پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و یا ارائه پاسپورت‌های قدیمی
• ارائه مدرک زبان
• ارائه مدارک تمکن مالی برای هزینه زندگی و تحصیل همراه با پرینت حساب ۶ ماه گذشته
• واچر هتل محل اقامت در انگلیس
• ارائه مدرک اصل و ترجمه شده رسمی سند ازدواج

مهاجرت کاری به انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق کار یکی دیگر از روش‌های رایج و پرطرفدار برای مهاجرت به این کشور است، زیرا خیلی ها می‌دانند که انگلستان اقتصاد پیشرفته‌ای دارد و در نتیجه این احتمال را میدهند که بتوانند در آن جا کار خوب و با درآمد بالایی داشته باشند. به همین خاطر در این مقاله تصمیم گرفتیم که راجع به مهاجرت از طریق کار به انگلستان با شما صحبت کنیم و اطلاعات ویژه‌ای را در اختیارتان قرار دهیم تا اگر قصد انجام این کار را دارید، سریع اقدام کنید و از رقبای خود پیشی بگیرید.

آیا مهاجرت کاری به انگلستان برای ایرانیان گزینه خوبی است؟

خیلی از شما هنوز مردد هستید و نمی‌دانید که پروسه مهاجرت به انگلستان را انجام دهید یا خیر؛ یا اگر هم تصمیمِ قطعی گرفته‌اید، با خودتان فکر میکنید که بعد از مهاجرت کاری به این کشور می‌توانید برای کار به عنوان یک فرد ایرانی مناسب باشید یا اصلا انجام آن برایتان ممکن است؟ برای پاسخ به این سوالات باید بگوییم که بله. شما می‌توانید مهاجرت کاری به این کشور داشته باشید و به عنوان یک ایرانی فرقی با دیگر مردم دنیا ندارید. فکر نکنید که گرفتن ویزای کاری غیرممکن است. در نظر بگیرید که شما بشرطی می‌توانید ویزای کار بگیرید که هم قوانین را رعایت کرده باشید و هم شرایط مهاجرت به این کشور را داشته باشید که در این صورت حتما به شما ویزای کاری تعلق میگیرد.
انگلستان جزو کشورهای قدرتمند در زمینه کشاورزی، صنعت فولاد و هوافضا است. بیکاری در این کشور در سال اخیر ۴ درصد بوده و همین باعث شده است که در این سالها خیلی‌ها تصمیم گرفتند تا برای کار به کشور انگلستان مهاجرت کنند و درآمد آنها هم بسیار بالا است.

شرایط اخذ ویزای کار در انگلستان چگونه است؟

برای اینکه بتوانید ویزای کار بگیرید و مراحل مهاجرت به انگلستان را انجام دهید، حتما باید شرایط زیر را داشته باشید. در واقع فرقی ندارد که ویزایتان موقت یا دائم باشد، در هر صورت حتما باید یک سری مدارک را ارائه دهید تا ویزا به شما عزیزان تعلق بگیرد. این مدارک شامل موارد زیر می‌شود:
• مدرک زبان.
• گواهی اسپانسرشیپ .
• پس انداز شخصی نزدیک به هزار پوند.
• ارائه مدارک مربوط به درآمد.
• اثبات اینکه شما شهروند ناحیه اقتصادی اروپا و سوئیس نیستید.

منظور از ویزای کوتاه مدت و موقت برای مهاجرت کاری به کشور انگلستان چیست؟

تفاوت ویزای کوتاه مدت و موقت

معمولاً ویزاها مدت اعتبارهای مختلفی دارند که ویزاهای کوتاه مدت برای مهاجرت کاری به انگلستان کمتر از ۳ سال اعتبار دارند. البته این ویزاهای موقت در نهایت میتواند ویزای بلند مدت مهاجرت کاری به انگلستان را برایتان رقم بزند اما دسته‌بندی‌های آنها نیز مختلف است. از طرفی باید هزینه پرداخت کنید و در تمام مواردی که در ادامه برایتان معرفی می‌کنیم، حتما به ۲۵۰ پوند نیاز دارید. انواع ویزای موقت شامل موارد زیر می‌شود:
• ویزای کوتاه مدت ورزشی که مربیان و ورزشکاران از آن استفاده می‌کنند و باید از طرف سازمان ملی ورزش دعوت‌نامه همکاری داشته باشند. تفاوت این ویزای کوتاه مدت ورزش با ویزای بلند مدت در مدت اعتبار آن است. اعتبار ویزای کوتاه مدت کمتر از سه سال است و بعد از آن منقضی خواهد شد.
• ویزای کار داوطلبانه هم یکی دیگر از انواع ویزای کوتاه مدت برای مهاجرت کاری به کشور انگلیس به حساب می‌آید. برای افرادی مناسب است که می‌خواهند کارهای داوطلبانه به انجام برسانند؛ یعنی نمی‌خواهند حقوقی دریافت کنند و می‌خواهند به خاطر اهداف مختلف مثلاً کمک به دیگران یا ساختنِ رزومه قوی، ۲۰ ساعت در هفته به عنوان شغل دوم مشغول به کار شوند و حقوق هم نگیرند. این ویزا ۲۸ ماه اعتبار دارد اما برای اینکه موفق به اخذ آن شوید، حتماً باید گواهی دعوت به همکاری از سازمان مربوطه را داشته باشید.
• ویزای کوتاه مدت و موقت تبادل دولتی و ویزای طرح های آموزشی و پژوهشی هم جزو انواع ویزای کوتاه مدت مهاجرت کاری به انگلستان است. اعتبار آن بین یک تا دو سال است. برای اینکه آن را اخذ کنید، باید در دوره‌های موردتایید کشور انگلیس شرکت کنید و پذیرش بگیرید.
• ویزای پویایی جوانان برای افرادی است که بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن دارند و تابعیت کانادا می‌گیرند. استرالیا، ژاپن، موناکو، نیوزلند و تایوان این نوع ویزا را ارائه می‌دهند و باید نزدیک به ۱۵۰۰ پوند پول پس‌انداز حساب برای آنها وجود داشته باشد و در کشور انگلستان کار کنند. امکان همراهی خانواده در این ویزا امکانپذیر نخواهد بود.
• نوع دیگری از ویزای کوتاه مدت مختص توافقنامه‌های بین‌المللی است که اعتبار آن بین دو ماه تا دو سال است. برای افراد دیپلماتیک و مقامات سیاسی کشورهای مختلف در سطوح بین‌المللی صادر می شود که البته از طریق این ویزا اجازه این را دارند تا در آن مدت زمان تعیین شده با خانواده خود در کشور انگلستان اقامت داشته باشید.
• ویزای کوتاه مدت نیروی کار فصلی هم برای کارگران فصلی و مزارع صادر می‌گردد و بعد از این که تمام میشود، حتما باید قراردادِ خود را به کشور انگلیس بدهند. یک پوئن مثبت هم دارند که می‌توانند با نوشتن در انگیزه‌نامه خانواده را با خودشان همراه کنند.

مشاغل مورد نیاز در کشور انگلستان چیست؟

زمانی که شما می‌خواهید مهاجرت کاری به انگلستان داشته باشید، در واقع باید مشاغل مورد نیاز آن را هم بشناسید. باید بدانید که شغلِ شما جزو آن دسته از مشاغلی هست که کشور بریتانیا به آن نیاز دارد یا خیر. در حقیقت انگلستان از لحاظ پذیرش افراد مختلف در شغل‌های متفاوت توانسته است که موثر و مفید عمل کند که در مورد شغل‌های مهندسی بیشتر پوزیشن خالی وجود دارد.
شغل‌هایی که در ادامه معرفی میکنیم، جزو مشاغل مورد نیاز کانادا است که لیست بلند بالایی را شامل می‌شود:
• متخصص پشتیبانی آی‌تی
• متخصص پشتیبانی سیستم تعمیرات کامپیوتر
• مدیر فناوری و اطلاعات
• مدیر شبکه تعمیرات کامپیوتر
• مهندس خدمات یارانه‌ای
• مهندس سخت‌افزار
• رهبر پروژه
• مدیر شبکه
• مهندس نگهداری منابع سیستم
• برنامه‌نویسی
• طراحی وب متخصص تست نرم‌افزار
• برنامه‌ریزی حوزه مخابرات
• توسعه‌دهنده چندرسانه‌ای
• توسعه‌دهنده اینترنت
• مهندس ترافیک
• مهندس متالوژی
• مهندس پروژه
• مهندس آکوستیک
• مهندسی تکنولوژی
• تکنسین مکانیک
• مهندس راه‌اندازی پروژه
• تکنسین هواپیما
• مهندس دریانوردی
• مهندس مکانیک
• مهندس هوانوردی
• مهندس خودرو
• مهندس شهرسازی
• مهندس هوافضا
• مهندس ساختمان
• مشاوره خدمات ساختمانی
• نقشه‌برداری ساختمان
• مخابرات
• مهندس امواج کوتاه
• مهندسی الکترونیک
• مهندسی پخش
• نقشه بردار سیستم‌های الکترونیکی
• مهندس برق قدرت
• مهندس تجهیزات برق
• کنترل کیفی
• مهندس پرواز
• مهندس سیستم حرارت
• کارشناس برنامه‌ریزی
• کارشناس تضمین کیفیت
• مهندس راه آهن
• مدیر ساخت و ساز
• مدیر تولید
• مدیر عملیات
• مدیر مهندسی
البته فقط رشته‌های مهندسی و مدیریت نیست که جزو مشاغل مورد نیاز انگلستان به حساب می‌آیند. رشته‌های پزشکی و حوزه پزشکی هم در این کشور تقاضای زیادی دارند و درآمد آنها هم خوب است که شامل موارد زیر می‌شود:

مهاجرت به انگلستان با رشته پزشکی

• پزشک عمومی و متخصص بیهوشی
• مشاوره بیمارستان
• جراح
• رادیولوژیست
• روانپزشک
• متخصص اطفال
• داروساز
• متخصص شیمی دارویی
• پرستار
• متخصص حوزه‌های پیراپزشکی
• متخصص اورژانس
• متخصص سونوگرافی
• متخصصِ گفتار و درمان
• پزشک آمبولانس
• مدیر کلینیک
• ارتوپد
• دستیار جراح
• پاتولوژیست
• متخصص پزشکی قانون
• منشی پزشک
• دندانپزشک
اگر شغل حرفه‌ای و رشته تحصیلی شما مطابق با موارد بالا نیست، باز هم نباید ناامید باشید، زیرا مشاغل مورد نیاز در کشور انگلستان بسیار گسترده است؛ یعنی شما حتی می‌توانید به عنوان بازرس پلیس، معاون، منشی، معلم مدرسه، پشتیبان فنی، مدیر استخدام، مدیر منابع انسانی و مشاغل اینچنینی در کشور انگلستان مشغول به کار شوید. اگر می‌توانید از یک موسسه مهاجرتی مانند موسسه ما کمک بگیرید. بعضی از مشاغل مورد نیاز به صورت گسترده برایتان شرح داده خواهد شد و مشاوره به شما میگوید که گزینه خوبی برای کار در کشور انگلستان هستید یا خیر.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری جزو روش‌های رایج مهاجرتی به حساب می‌آید؛ اما فقط برای افرادی که ثروتمند هستند و از لحاظ مالی وضعیت بهتری نسبت به دیگران دارند، کاربرد دارد. در نتیجه اگر شما هم جزو این دسته‌بندی قرار می‌گیرید، بدانید که مهاجرت به انگلستان با عنوان سرمایه‌گذاری در این کشور می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای پیشرفت بیشترتان در زندگی باشد.
کشور انگلستان جزو کشورهای قدرتمند در زمینه اقتصادی به حساب می‌آید. اگر می‌خواهید سرمایه گذاری کنید، بدانید که کشور خوبی را انتخاب کرده‌اید. حتی بانک جهانی هم انگلستان را جزو بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری اعلام کرده است؛ پس دیگر با این مورد هیچ کشمکشی نخواهید داشت. مالیات برای ثبت شرکت در این کشور نسبت به کشورهای دیگر بسیار پایین‌تر است، در نهایت در نظر داشته باشید که سرمایه‌گذاری در انگلستان یعنی سرمایه‌گذاری در یکی از قوی‌ترین قطبهای سرمایه‌گذاری در جهان.

شرایط عمومی مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری چیست؟

زمانی که شما یک روش را برای مهاجرت انتخاب می‌کنید، با یکسری شرایط عمومی و کلی مواجه هستید. برخی از این شرایط برای سرمایه‌گذاری در کشور انگلستان شامل موارد زیر است:
• سن شما حداقل باید ۱۸ سال به بالا باشد.
• باید اثبات کنید که مالک سرمایه خودتان هستید.
• باید اثبات کنید که امکان استفاده از این سرمایه را دارید.
• باید اقدام به افتتاح حساب بانکی در کشور انگلستان کنید.
چه روش‌هایی برای سرمایه‌گذاری در کشور انگلستان وجود دارد؟
اگر قصد دارید که مهاجرت به انگلستان را از طریق روش سرمایه‌گذاری به انجام برسانید، بدانید که می‌توانید یک راه و روش درست را انتخاب کنید؛ مثلاً اینکه ملک بخرید یا خرید بیزینس انجام دهید و کارآفرینی کنید و اقدامات مشابه را به انجام برسانید که همگی روشهای مطمئنی هستند. البته روش‌های دیگرِ مهاجرتی به این کشور از طریق سرمایه‌گذاری هم وجود دارد که مهمترینِ آن مورد زیر است:

اخذ ویزای سرمایه گذاری یا ویزای Investor

یکی از گران‌ترین و پرهزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به انگلستان دقیقاً از طریق همین ویزا است. برای اینکه سرمایه اولیه لازم را برای کسب این ویزا داشته باشید، به دو میلیون پوند پول نیاز خواهید داشت. این ویزا مطابق سیستم امتیازبندی است که برای سرمایه‌گذاری شما حداقل باید ۷۵ امتیاز داشته باشید.

مهاجرت بیزینسی به انگلستان

مهاجرت بیزنسی به انگلیس

خیلی از شما ترجیح می‌دهید که مهاجرت به انگلستان از طریق خرید بیزینس داشته باشید. این هم جزو روش‌های سرمایه‌گذاری در انگلستان به حساب می‌آید اما سوال اینجاست که چگونه باید از این طریق مهاجرت داشته باشیم یا چه اقداماتی به انجام برسانیم که شانس ما برای مهاجرت به انگلستان از این طریق افزایش پیدا کند.
در حققیت خرید بیزینس در کشور انگلستان یکی از روش‌های مناسب برای مهاجرت به این کشور است اما بشرطی که شما سرمایه کافی را داشته باشید و بتوانید به صورت مستقل از این سرمایه استفاده کنید و در این کشور حرفی برای گفتن داشته باشید که باید پارامترها و فاکتورهای مختلفی را هم در نظر بگیرید. توانایی‌ها و مهارت‌های خود را داشته باشید تا با ویزای این کشور، بیزینس خود را به نحو احسن به انجام برسانید. البته شاید گاهی اوقات ویژگی‌های حقوقی و سختی کار هم اتفاق بیفتد اما بهرحال این می‌تواند یک راه مناسب و امن برای مهاجرت به کشور انگلستان باشد.
شرایط خرید بیزینس در انگلستان چیست؟
شاید خیلی از شما تصمیم گرفته‌اید که برای مهاجرت به انگلیس؛ بیزینس بخرید. در واقع باید بدانید که انتخاب خوبی برای راه‌اندازی کسب و کار کرده‌اید. شما قبل از اینکه اقدام به خرید بیزینس کنید، باید بدانید که انواع بیزینس‌ها شرایط متفاوتی دارند. باید با توجه به تخصص و حیطه کاری شما و سبک زندگی و علایقتان باشد تا از این طریق بتوانید در کشور انگلستان حرفی برای گفتن داشته باشید.
پس قبل از اینکه سرمایه‌گذاری کنید، اول نقاط قوت و ضعف، انتظارات، توانایی و مهارت‌های خود را مشخص کنید. سپس تصمیم بگیرید که میخواهید در چه محل و مکانی بیزینس خود را راه‌اندازی کنید و چه قیمتی را در نظر گرفته‌اید و چه سوابقی باید داشته‌ باشید تا بتوانید بیزینس را به بهترین شکل ممکن پیگیری کنید. اولین شرطی که برای خرید بیزینس انگلستان وجود دارد، این است که شما اثبات کنید سرمایه‌ متعلق به خود یا همسرتان است و هیچکس دیگری با شما شریک نیست.
مورد دوم اینکه کشور انگلستان یک مقصد عالی برای سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید. حتی می‌توانید با دیگران هم شریک شوید. به این صورت که اشخاص مختلف می‌توانند با شما تحقیق و تفحصاتی را انجام دهند تا سرمایه‌گذاری در انگلستان را به انجام برسانید و با یکدیگر همکاری کنید.
در نهایت اگر هنوز هم نمی‌دانید که خرید چه بیزینس‌هایی مناسب است یا اصلا باید از این روش صرفنظر کنید یا به مرحله اجرایی برسانید؛ بدانید که این روش هم مانند دیگر روش‌های مهاجرتی مزایا و معایب خودش را دارد. بسیار مهم است که شما در این زمینه کاملا هوشمندانه عمل کنید تا بتوانید سرمایه‌گذاری خوبی داشته باشید تا به موفقیت بالایی برسید.
مزایای خرید بیزینس در کشور انگلستان شامل موارد زیر است:
• می‌توانید کالاها و خدمات مورد تایید بازار را وارد عرصه فروش کنید.
• به فاینانس مالی و وضعیت اقتصادی و بودجه‌بندی دسترسی آسانی دارید.
• ثبات سیاسی و امنیتی لازم را در کشور انگلیس احساس خواهید کرد.
• می‌توانید از نیروهای متخصص و کار در کشور انگلستان کمک بگیرید.
• می‌توانید از برنامه تجاری یا بیزینس پلن و روش بازاریابی که از قبل فراهم شده استفاده کنید.
• همچنین در کشور انگلستان، محیطی پر از شور و انگیزه، خلاقیت و نوآوری را احساس می‌کنید.
معایب خرید بیزینس در انگلستان شامل موارد زیر است:
این روش می‌تواند معایبی را هم به همراه داشته باشد که باید واقع‌بینانه نگاه کنید و آنها را هم در نظر بگیرید که این معایب شامل موارد زیر است:
• نیاز به بودجه مالی خیلی بالا دارید که شاید خیلی از شما قادر به فراهم کردن آن نباشید.
• ممکن است که کارکنان از هیئت رئیسه جدید که شما هستید رضایت نداشته باشند.
• ممکن است وارد فروش بیزینس‌های کم بازده بشوید که سود بالایی ندارد.
• شاید پروسه خرید برای شما به مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد.
• شاید سازمان در برابر تغییرات جدید از خودش مقاومت نشان دهد که این کارتان را سخت می‌کند.
چگونه باید برای خرید بیزینس در انگلستان ویزا بگیریم؟
اگر تصمیم خود را برای مهاجرت گرفته‌اید و می‌خواهید مهاجرت به انگلستان از طریق خرید و فروش را به انجام برسانید، بدانید که شرایط اخذ ویزا در این روش متفاوت از روش‌های دیگر است. ویزایی که به شما تعلق می‌گیرد، با عنوان ویزای سرمایه‌گذاری به دست شما می‌رسد که در واقع عاملی برای اقامت موقت در این کشور به حساب می‌آید.
شما به عنوان سرمایه‌گذار در انگلستان بیزینس خریداری می‌کنید. بعد از اینکه ۵ سال سپری می‌شود و از اقامت شما می‌گذرد، برای اقامت دائم درخواست می‌دهید اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که ویزای سرمایه‌گذاری و ویزای کاری جزو ویزاهایی هستند که باید سیستم امتیازدهی را در آنها طی کنید. یعنی امتیاز شما باید یک حد معینی داشته باشد تا بتوانید وارد مراحل بعدی شوید. در سیستم سرمایه‌گذاری از ۱۰۰ امتیاز شما حداقل باید ۹۵ امتیاز کسب کنید.
برای اخذ این ویزا باید مدارک زیر را هم داشته باشید تا به شما ویزای انگلستان را بدهند:
• مدرک مسافرتی معتبر یا همان پاسپورت
• گواهی عدم سوءپیشینه
• نتایج تست بیماری سل
• ارائه حساب بانکی مستقل بلوکه شده در انگلستان
• دو میلیون پوند
• رسید پرداخت هزینه ویزای سرمایه‌گذاری
• شواهد و پرداخت هزینه‌های زندگی در کشور انگلستان
آیا می‌توانیم از طریق خرید بیزینس در کشور انگلستان تابعیت بگیریم؟
بدون شک یکی از سوالاتی که برای شما هم پیش می‌آید، این است که آیا امکان گرفتنِ تابعیت با خرید بیزینس وجود دارد؟ بله. در واقع روش‌های مختلفی است که شما بتوانید تبعه کشور انگلستان شوید و پاسپورت ارزشمند این کشور را داشته باشید‌ که یکی از آنها از طریق سرمایه‌گذاری، خرید بیزینس یا ملک است. البته دوره زمانی و مقدار سرمایه‌گذاری هم می‌تواند عاملی برای راحت‌تر شدن مسیر اخذ تابعیت باشد که معمولا در سه حالت زیر ارائه میشود:
• تابعیت کشور انگلستان بعد از دوسال سرمایه گذاری به مبلغ ۱۰ میلیون پوند.
• اخذ تابعیت انگلستان بعد از سه سال در صورت سرمایه‌گذاری ۵ میلیون پوند.
• اخذ تابعیت انگلستان بعد از ۵ سال در صورت سرمایه‌گذاری دو میلیون پوند.
مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت خود می‌تواند از راه‌های مهاجرتیِ سرمایه‌گذاری به حساب بیاید. اگر تصمیم خود را گرفته‌اید که از طریق ثبت شرکت به کشور انگلستان مهاجرت کنید، بدانید که قطعا از پسش برخواهید آمد؛ اما بهتر است از قبل در موردشان اطلاعات کافی داشته باشید تا این پروسه برایتان راحت تر و به بهترین شکل پیش برود. در این قسمت برایتان توضیح خواهیم داد که مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت چگونه خواهد بود. در واقع ثبت کردنِ شرکت جزو روشهای محبوب مهاجرت به حساب می‌آید و یک روش عالی و مطمئن برای سرمایه‌گذاری است. به شرطی که شما بدانید به کشوری مهاجرت می‌کنید که از لحاظ اقتصادی وضعیت بسیار خوبی دارد که انگلستان هم از این قاعده مستثنا نیست و شاید از لحاظ اقتصادی از بهترین کشورهای دنیا باشد.
چگونه باید از طریق ثبت شرکت اقامت بگیریم؟
اگر قصد مهاجرت به انگلستان را دارید، بدانید که می‌توانید از طریق ثبت شرکت در این کشور اقامت بگیرید. کافی است که به گرفتن اقامت سه ساله رضایت دهید. یکی از موارد اولیه بعد از مهاجرت سرمایه‌گذاران اخذ اقامت سه ساله است. بعد از اینکه این اقامت به پایان می‌رسد شما می‌توانید دو سال دیگر آن را تمدید کنید.
بعد از اینکه ۵ سال سپری شد، امکان دریافت اقامت دائم را دارید؛ البته به شرطی که تمام موارد مربوط به ثبت شرکت را به عالی‌ترین شکل ممکن رعایت کرده باشید و مالیات را به موقع پرداخت کرده باشید تا در روند کاری شما هیچ اشکال و مشکلی دیده نشود.
اگر میخواهید از طریق ثبت شرکت به انگلستان مهاجرت کنید، بدانید که مزایای زیادی را دریافت می‌کنید.
نمره آیلتس شما باید برابر با ۴ باشد. علاوه‌بر آن باید مدارکی را هم ارائه دهید. مدارکی مثل پاسپورت، سابقه کار و مدارک هویتی اهمیت بسیار زیادی دارد.
اگر میخواهید اقامت دائم بگیرید، حتما باید نامه عدم سوء پیشینه هم داشته باشید. دولت انگلستان حتما مدارکتان را بررسی میکند تا مطمئن شود که کاملاً دقیق ثبت شده و شما نیز خلاف مالی در گذشته نداشته‌اید.
بعد از اینکه این چند سال گذشت و آن را به مدت دو سال مجدد تمدید کردید، می‌توانید به صورت رسمی کسب و کارتان را راه بیندازید. البته به شرطی که توانایی پرداخت مالیات و بیمه را هم داشته باشید.

چند نوع شرکت را میتوانیم به ثبت برسانیم؟

وقتی که تصمیم می‌گیرید مهاجرت به انگلستان را انجام دهید و ثبت شرکت کنید، بسیار مهم است که بدانید چند نوع شرکت در انگلستان وجود دارند. در واقع شرکت‌های مختلفی هستند که شما می‌توانید در این کشور ثبت کنید که شامل موارد زیر می‌شود:

شرکت‌های سهامی خاص با مسئولیت محدود
این شرکت‌ها جزو شرکت‌های خصوصی به حساب می‌آیند. اگر می‌خواهید به انگلستان مهاجرت کنید؛ می‌توانید این نوع از شرکت‌ها را تاسیس کنید. در واقع می‌توانید فعالیت‌های مختلفی را به انجام برسانید و معاملات تجاری انجام دهید. شرکت سهامی خاص برای مهاجرت به انگلستان یک گزینه مناسب است اما مسئولیت‌های شما در این شرکت محدود است. از طرفی برای معاملات اجناس محدودیتی وجود ندارد و می‌توانید جزو سرمایه‌گزاران اصلی در کل جهان باشید و از یک سهامدار یا مدیر کمک بگیرید و مدیریت این شرکت را پیش ببرید.

شرکت با مسئولیت محدود
این هم یکی دیگر از انواع شرکت در انگلستان است که شباهت خیلی زیادی با شرکت‌های سهامی خاص دارد اما تفاوت آنها در این است که مدت زمان انتخابشان با یکدیگر متفاوت است. یعنی شما میتوانید این شرکت‌ها را با عنوان (مسئولیت محدود آماده به کار) در کشور انگلستان بشناسید و شروع به تاسیس آنها کنید.

شرکت سهامی عام
اگر قصد مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت را دارید، بدانید که یک نوع ثبت شرکت سهامی عام است و از این طریق می‌توانید یک شرکت ثبت کنید‌. این شرکت به صورت اشتراکی قابل تاسیس است، مانند همه انواع شرکت‌ها در کشور انگلستان در مدت زمان کوتاهی می‌توانید آن را تاسیس کنید اما باید بدانید که هیچ محدودیتی برای فعالیت در تمامی نقاط جهان برای این شرکت‌ها نیست و این جزو مزیت‌های این شرکت‌ها به حساب می‌آید. به خاطر همین است که شرکت سهامی عام طرفداران بیشتری دارد. فقط کافی است شما یک سرمایه اولیه زیاد داشته باشید. افرادی که خیلی ثروتمند هستند، بهتر است به تاسیس این شرکت‌ها بپردازند. معمولاً برای اداره آنها هم شما به دو مدیر و یک رییس اصلی نیازمند هستید.

شرکت مسئولیت محدود با گارانتی
این شرکت‌ها هم با ارگان‌ها، سازمان‌ها و نهادهای غیر انتفاعی در ارتباط هستند. می‌توانید آنها را همراه با گارانتی و ضمانت ثبت کنید. مراکز مختلف و باشگاه‌های ورزشی را میتوانید با انتخاب اعضای داخلی آنها تاسیس کنید، مسئولیت محدود داشته باشید و از این طریق مهاجرت به انگلستان را به انجام برسانید.

آیا این شرکت‌ها نیازمند پرداخت مالیات بالا هستند؟

شاید برای مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت سوال داشته باشید که چقدر باید مالیات پرداخت کنید. که اگر پرداخت مالیات سنگین باشد؛ از این روش منصرف شوید. . انگلستان در سال ۲۰۰۹، ۳۷ درصد مالیات دریافت می‌کرد. اما در سال ۲۰۱۳ این روند رو به کاهش بود‌ و بعد از دو سال یک ثبات ۳۳ درصدی به وجود آورد و از سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به بعد ۳۳ درصد ادامه پیدا کرد
اگر شما هم قصد مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت را دارید، حتماً باید نرخ مالیات همان سال را در نظر بگیرید. ظاهراً نرخ کنونی هم ۳۳ درصد است اما بهرحال مرکز مشاوره‌ای که به آنجا مراجعه می‌کنید، عدد دقیقی را به شما خواهد گفت و البته مدنظر قرار دهید که‌ با توجه به سرمایه‌گذاری در شرکتی که می‌خواهید تاسیس کنید، مالیات‌ها متفاوت خواهد بود‌‌.

برای طریق ثبت شرکت باید چه مراحلی را طی کنیم؟

اگر میخواهید ثبت شرکت انجام دهید و به انگلستان مهاجرت کنید، بسیار مهم است که بدانید مراحل مختلف چیست و چگونه باید آنها را پشت‌سر بگذارید. این پروسه و مراحل شامل موارد زیر می‌شود:
• باید مدارک اولیه را آماده کنید.
• نام اسناد داخلی و خارجی را کاملاً کنار یکدیگر بچینید‌.
• سپس نام اصلی و اسناد شرکت ارائه دهید‌.
• نوع شرکت انتخابی را با توجه به موارد ذکر شده مشخص کنید.
• عضو اصلی و اعضای شرکت را هم مشخص کنید.
• آدرس دقیق خیابان و محل قرارگیری دفتر را ارائه دهید.
• مُهر و تاییدیه‌های کشورهای مقصد را بگیرید‌.
• سپس نمایندگان وکیل را برای طی کردن مراحل دقیق و تجاری تعیین کنید.

مهاجرت به انگلستان از طریق خود اشتغالی

مهاجرت به انگلیس از طریق خوداشتغالی

شاید شما بخواهید از طریق راه و روش‌هایی مانند خود اشتغالی به کشور انگلستان مهاجرت کنید اما ندانید که چگونه باید این کار را به انجام برسانید. اول از همه باید برایتان توضیح دهیم که منظور از خوداشتغالی، راه‌هایی مثل سرمایه‌گذاری است. زمانی که شما سرمایه‌گذاری میکنید و ثبت شرکت انجام می‌دهید، انگار که کارآفرینی کرده‌اید و خودتان مشغول به کار شده‌اید. در واقع از این طریق برای خود شغل درست میکنید. جالب است بدانید که مهاجرت به انگلستان از طریق خود اشتغالی همان شرایطی را نیاز دارد که برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت یا سرمایه‌گذاری به آن نیاز دارید؛ پس تفاوتی با آن‌ها ندارد.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

روش‌های دیگری هم برای مهاجرت به کشورهای مختلف از جمله انگلستان وجود دارد که یکی از این روش‌ها از طریق پناهندگی است. شاید تصور کنید که پناهندگی می‌تواند آسان‌ترین و سریعترین روش باشد اما اشتباه نکنید و احساساتی تصمیم نگیرید. درست است که روش سریع برای اقامت دائم یا تابعیت کشور انگلستان همان پناهندگی است و از همان وهله اول تکلیفتان مشخص می‌شود، اما سختی‌های زیادی هم در این مسیر وجود دارد.
خیلی از مشاوران مهاجرتی این روش را توصیه نمی‌کنند، زیرا ممکن است بعد از مدتی پشیمان شوید و دیگر راهی برای برگشت نداشته باشید. اما بهرحال اگر تصمیم خود را برای پناهندگی گرفته‌اید، باید خودتان را آماده کنید. شاید بعد از پناهنده شدن به این کشور، دلتان بخواهد که به کشور خودتان برگردید اما دیگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید. باید به صراحت بگوییم که پر خطرترین و طولانی‌ترین روش در بین روش‌های مهاجرت به انگلستان هم این روش پناهندگی است و قوانین آن‌ها ویژه و متفاوت است. فقط افراد با شرایط خاص می‌توانند از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت کنند. برای مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی اول باید کشور خودتان را ترک کنید و به انگلستان سفر کنید.
بعد از اینکه به انگلستان می‌رسید باید ثابت کنید که امکان بازگشت به کشورتان برای شما وجود ندارد. علت آن هم می‌تواند ترس از آزار یا زندانی شدن باشد‌. اگر کشور انگلستان درخواست شما را بپذیرد، ادامه کار برایتان انجام خواهد شد. دلایل می‌تواند موارد مختلفی باشد. مثلاً دلایل مذهبی، ملیتی، اتفاقات سیاسی و نژادی قابل قبول است.
اگر شما جزو متقاضیان پناهندگی در انگلیس هستید، باید اثبات کنید که کشورتان به شما پناه نمی‌دهد و محل امنی برای بازگشت نیست. در نتیجه زمانی که به انگلیس وارد می‌شوید‌ باید درخواست پناهندگی خود را اعلام کنید که اگر شرایطی که گفتیم در شما صدق نکند، ممکن است با پناهندگیتان موافقت نشود. فقط قبل از اینکه به بریتانیا برسید، ممکن است به کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی بدهید که در چنین حالتی درخواست شما رد خواهد شد.‌ در واقع اگر قبل از اینکه به انگلستان برسید، در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی داده باشید، کارتان پیش نخواهد رفت.
اگر هم به عنوان متقاضی پناهندگی به انگلستان مهاجرت کرده‌اید و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال دارید، آنها هم باید برای پناهندگی ابلاغ کنند‌ که در غیر اینصورت به صورت جداگانه هرگز نمی‌توانید درخواست خود را پیگیری کنید.
بعد از اینکه شما درخواست پناهندگی می‌دهید، برایتان وقت ملاقات با اداره مهاجرت تعیین می‌کنند، سپس یک مصاحبه با مسئول پرونده انجام می‌شود و وضعیتتان مشخص می‌گردد. اطلاعات بیومتریک هم از شما گرفته خواهد شد؛ حتی اگر به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشید و نتوانید منظور خود را واضح و شفاف برسانید، مترجم برای شما می‌آورند و در عرض شش ماه بعد پاسخ نتیجه پناهندگی را دریافت خواهید کرد. اگر هم در این مدت زمان جایی برای زندگی در انگلستان داشته باشید، دفاتری هستند که به آنها screening می‌گویند که می‌توانید به آنجا مراجعه کنید و روند کاریتان را به انجام برسانید.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

احتمالا خیلی از شما با کلی تحقیق و بررسی نهایتا تصمیم بگیرید که از طریق تحصیل، کار یا سرمایه‌گذاری به کشور انگلستان وارد نشوید. در عوض تصمیم بگیرید مهاجرت به این کشور را از طریق ازدواج به انجام برسانید. در واقع مهاجرت به کشور انگلستان از طریق ازدواج هم جزو روش‌هایی است که می‌توانید آن را انجام دهید اما به شرطی که شرایط آن را داشته باشید. همچنین باید به دولت انگلستان اثبات کنید که فقط به خاطر مهاجرت ازدواج نکرده‌اید. ازدواج در این کشور می‌تواند به دو صورت مذهبی یا مدنی بین افراد اتفاق بیفتد. قانون ازدواج در انگلیس آداب و رسوم مخصوص به خودش را دارد.
اگر جزو افرادی هستید که می‌خواهید ازدواج مذهبی انجام دهید، باید یکسری مراسم مذهبی خاص هم برگزار کنید اما در مورد ازدواج مدنی می‌توانید به دفاتر ثبت احوال این کشور بروید و ازدواج خود را در آنجا به ثبت برسانید.
اگر یکی از شما زیر ۱۸ سال سن داشته باشید، حتما نیاز به رضایت والدیتان خواهد بود. اگر هم هر دوی شما به عنوان یک اتباع خارجی در این کشور قصد ازدواج داشته باشید، شرایط برایتان متفاوت خواهد بود که در این مقاله به طور مفصل در مورد این ویزا با شما صحبت خواهیم کرد‌.

برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج باید چه شرایطی داشته باشیم؟

اگر تصمیم خود را گرفته‌اید و می‌خواهید با یک فرد مقیم انگلیس ازدواج کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید که بتوانید خودتان هم به انگلستان مهاجرت کنید:
• باید اسپانسر و متقاضی در عقد، ازدواج یا شریک زندگی یکدیگر باشید.
• باید همدیگر را از قبل ملاقات کرده باشید.
• باید هر دو واقعا قصد زندگی مشترک با یکدیگر را داشته باشید.‌
• باید به عنوان فرد متقاضی تمکن مالی لازم را داشته باشید تا مخارج خود را تامین کنید و نیازمند دولت انگلستان نباشید.
• باید محل سکونت مناسبی را برای خودتان انتخاب کرده باشید.
آیا میتوان با ازدواج صوری اقامت انگلستان گرفت؟
ممکن است خیلی از شما وسوسه شده باشید و به خاطر این که بتوانید به انگلستان مهاجرت کنید؛ به این فکر کنید که ازدواج صوری انجام دهید؛ اما این کشور مانند هر کشور دیگری، همه این موارد را مدنظر قرار داده است. انجام این کار را هرگز توصیه نمی‌کنیم، زیرا بعد از مدتی همه چیز مشخص خواهد شد و شما باید به صورت چند مرحله‌ای ازدواج خود را تمدید کنید. به این دلیل که باید مدت زمان زیادی با آن فرد زندگی کنید و در نهایت هم در طول پروسه مهاجرتی مشخص میشود که ازدواج شما صوری است که مشکلات زیادی را در پی خواهد داشت. پس بهتر است که ریسک نکنید‌.
مزایای اخذ ویزای ازدواج چیست؟
شاید خیلی از شما هم برایتان سوال پیش آمده که چرا افراد زیادی به فکر گرفتنِ ویزای انگلستان از طریق ازدواج هستند و چه مزایایی برایشان دارد. در واقع اگر ویزای ازدواج یا ویزای شریک زندگی به صورت رسمی داشته باشید، مزایای زیادی شامل حالتان می‌شود که برخی از آنها عبارتند از:
• کمک هزینه جویندگان کار
• کمک هزینه بارداری
• کمک هزینه ناتوانی
• کمک هزینه اشتغال و پشتیبانی مبتنی بر حقوق بازنشستگی
• حقوق قانونی بیماری
• حقوق و دستمزد قانونی زایمان
این‌ها همه مزایایی است که شاید در خیلی از کشورهای دنیا وجود نداشته باشد؛ اما برای ازدواج در انگلستان می‌توانید از آن بهره ببرید.

مراحل مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج چگونه است؟

مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

شما به عنوان فردی که می‌خواهید از طریق ازدواج به کشور انگلستان مهاجرت کنید، حتما باید مراحل مهاجرت را بدانید. هر شهروندی که در انگلیس زندگی می‌کند یا اقامت دائمی کشور انگلستان را دارد، میتواند بعد از اینکه به سن قانونی رسید، با فردی ازدواج کند که از یک ملیت دیگر است و آن فرد هم توسط همسرش اقامت دائم بگیرد اما مراحل گرفتن ویزای ازدواج در انگلستان باید قبل از ورود همسر به کشور انگلیس انجام شود تا در این مسیر به مشکل بر نخورید و شما به عنوان شهروند انگلستانی شناخته شوید. اولین کاری که باید در این مسیر انجام دهید، این است که گواهی ازدواج خود را به سفارت نشان دهید که برای آن باید ۲۹۵ دلار هزینه پرداخت کنید. مراحل بعدی شامل موارد زیر است:
• برای اینکه ازدواج خود را به اثبات برسانید، باید گواهی و سندِ ازدواج ارائه دهید‌.
• بهتر است که همه مدارک ازدواج، فیلم‌ها و عکس‌های عروسی را به سفارت بدهید تا به طور دقیق بررسی شود.
• باید اثبات کنید برای اینکه یک زندگی مشترک عاشقانه داشته باشید با یکدیگر ازدواج کرده‌اید و هدف شما هرگز مهاجرت به انگلستان نبوده است‌.
• برای این که بتوانید ویزا بگیرید، باید کاملاً شفاف در مورد اهداف ازدواج خود صحبت کنید.
• اگر ازدواجِ اولی داشته‌اید، باید حتماً مدارک و گواهی دال بر طلاق یا فوت همسر اول را ارائه دهید و وضعیت ازدواج قبلی خود را مشخص کنید.
• باید اثبات کنید که تمکن مالی دارید و می‌توانید زندگی خود را بدون وابستگی به دولت انگلستان اداره کنید.
• باید اثبات کنید که درآمد شما حداقل در سال ۱۸۶۰۰ دلار است.
• حتماً باید ثابت کنید که توانایی پرداخت هزینه‌های مربوط به بیمه را دارید.
• باید زبان انگلیسی بلد باشید یا شرایط یادگیری آن را داشته باشید.
• باید مدارک مربوط به عدم سوء پیشینه یا جرم و جنایت زوجین به سفارت تحویل داده شود.
• پاسپورت قدیمی خود را تمدید کرده یا پاسپورت جدید گرفته باشید و آن را به سفارت بدهید.
• 7 روز قبل از اقدام برای اخذ ویزای ازدواج انگلستان باید به دفتر ثبت برنامه‌های ازدواج در انگلیس مراجعه کرده و در آنجا حضور پیدا کنید.
• باید محل اقامت برای هر دو نفر شما مشخص شده باشد.
• وضعیت مالک و مستاجر و تملک اهمیت خیلی زیادی ندارد، اما باید اثبات کنید که حداقل یک سال محل اقامت مشخصی دارید.
• زمانی که برای ویزای ازدواج انگلستان اقدام میکنید، نباید از هیچ کدام از خدمات خیریه کمک‌های دولتی استفاده کنید.
• برای اینکه صحت ازدواجتان تایید شود، ۲۸ روز فرصت دارید تا سندیات خود را به دفتر ثبت ازدواج تحویل بدهید.
• تاریخ برگزاری مراسم عروسی باید به طور دقیق مشخص شده باشد، چرا که نمی‌توانید تاریخ آن را تغییر دهید اما امکان تغییر محل عروسی وجود خواهد داشت.
اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد فرزند
یک روش دیگر هم برای اخذ اقامت انگلستان وجود دارد که از طریق تولد فرزند است. خیلی‌ها تلاش می‌کنند تا اقدامات مهاجرتی خود را به کشور انگلستان با تولد فرزندشان انجام دهند، زیرا باور دارند یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین راه های مهاجرت به انگلستان از این طریق است. در این قسمت بیشتر راجع به این موضوع صحبت خواهیم کرد. در واقع اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد فرزند در هر کشوری قواعد و قوانین مخصوص به خودش را دارد و شما حتما باید از آن پیروی کنید.
دو اصل بسیار معروف یعنی دو اصل خاک و خون در کشورهای مختلف حاکم است. بعضی از کشورها هر دو اصل را می‌پذیرند اما بعضی دیگر به صورت ترکیبی و بعضی فقط یک اصل را قبول دارند. قبل از سال ۱۹۸۳ هر بچه‌ای که در این کشور متولد می‌شد، از اصل خاک برایش استفاده می‌شد؛ یعنی طبق آن اصل، بلافاصله اقامت انگلستان را می‌گرفت اما بعد از سال ۱۹۸۳، اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد فرزند تغییراتی پیدا کرد و آن اصل را کنار گذاشتند و دیگر از اصل خون پیروی کردند.

قوانین اصل خون در انگلستان چگونه است؟

همانطور که بالاتر هم گفتیم، در مورد مهاجرت به انگلستان از طریق تولد فرزند، این کشور از اصل خون پیروی میکند. اصل خون بدین معنا است که اگر نوزادی در خارج از انگلستان متولد شده باشد، در صورتی که والدینش حق شهروندی خودشان را از حق شهروندی والدینشان به دست آورده باشند، به احتمال خیلی قوی موفق به دادن حق شهروندی به کودک خودشان نمی‌شوند.
اگر نوزادی خارج از خاک انگلستان به دنیا آمده باشد، باید حداقل یکی از والدین تابعیت انگلستان داشته باشند و بتوانند شهروندی انگلستان بگیرند.
اگر نوزادی خارج از انگلستان متولد شده باشد اما مثلا خدمت‌گذار دربار ملکه انگلیس باشد، می‌تواند اقامت انگلستان بگیرد.
اگر نوزاد خارج از انگلستان به دنیا بیاید و فقط پدرش تبعه انگلیسی داشته باشد، میتواند تابعیت انگلیسی بگیرد.
اگر نوزادی یک پدر مادر خارجی داشته باشد که تبعه اروپا یا انگلیس باشند و کودک انها در خاک انگلستان متولد شده باشد، شهروند انگلستان شناخته می‌شود.
اگر نوزاد از پدر مادر خارجی متولد شود که هیچ کدامشان در انگلستان نیستند، نمی‌تواند تبعه انگلیسی شود.
برای اینکه کودک شهروند انگلستان شناخته شود، علاوه بر تمام مواردی که در بالا گفتیم، باید ۱۰ سال هم در انگلستان ساکن باشد و در طول این ده سال فقط ۹۰ روز حق دارد که از خاک انگلستان دور بوده باشد. البته همه اینها در صورتی است که او بعد از ژوئیه سال ۱۹۸۳ به دنیا امده باشد.

برای مهاجرت به انگلیس چقدر پول لازم است؟

زمانی که شما می‌خواهید به هر کشور خارجی مهاجرت کنید، باید همه هزینه‌های لازم را پرداخت کنید. در مورد کشور انگلستان هم این مورد وجود دارد. در مورد هزینه مهاجرت به انگلستان باید بگوییم که این بخش یک مسئله بسیار مهم برای مهاجران تلقی می‌شود. اینکه شما چه نوع روشی را انتخاب کرده‌اید، باعث می‌شود تا هزینه‌هایتان متفاوت باشد.
برای سریع‌ترین روش؛ یعنی سرمایه‌گذاری باید بیشتر از بقیه پول خرج کنید اما به‌هرحال روش‌های مختلف هرکدام هزینه‌های مخصوص به خودشان را دارند، مثلاً در مورد هزینه تحصیل در انگلستان در مورد رشته‌های مختلف، شما وضعیت‌های متفاوتی خواهید داشت که باید چیزی بین ۱۰ تا ۲۶ هزار پوند در سال هزینه صرف کنید تا بتوانید تحصیلات خود را پشت سر بگذارید. در مورد اجاره آپارتمان در ماه هم باید بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ پوند را کنار بگذارید.

امتیاز مهاجرت به انگلستان چیست؟

زمانی که شما می‌خواهید به یک کشور خارجی مانند انگلستان مهاجرت کنید، موارد زیادی وجود دارد که باید آنها را مد نظر قرار دهید. مثلا اینکه برای بعضی از اقدامات مهاجرتی نیازمند محاسبه امتیاز مهاجرت به انگلستان هستید. حتما باید محاسبات مربوط به این امتیاز را در نظر بگیرید تا مطمئن باشید که می‌توانید گزینه خوبی برای مهاجرت به این کشور به حساب بیاید یا خیر. معمولا برای مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، کشور انگلستان برای شما ۱۰ امتیاز در نظر می‌گیرد. شما حداقل امتیاز لازم را باید کسب کنید تا بتوانید به مرحله بعدی بروید. در چنین شرایطی کشور انگلستان پروسه مهاجرتی شما را بررسی می‌کند و تشخیص میدهد که آیا گزینه مناسبی برای مهاجرت به این کشور هستید یا خیر.
اگر نتوانستید امتیاز مورد نیاز را کسب کنید، احتمال اینکه اپلای انگلیس بگیرید یا با مهاجرت شما موافقت شود بسیار پایین خواهد بود.

مدارک لازم برای مهاجرت به انگلستان چیست؟

در بالا برایتان توضیح دادیم که هر کدام از روش‌های مهاجرتی نیازمند ارائه چه مدارکی هستند. به طور کل زمانی که شما می‌خواهید به انگلستان مهاجرت کنید، یک سری مدارکی را باید ارائه دهید. اگر تصمیم بگیرید که از طریق روش تحصیل به این کشور مهاجرت کنید، قطعاً باید مدارک تحصیلی خود را برای تایید به سفارت تحویل دهید. اگر تصمیم بگیرید که از طریق کار مهاجرت کنید، ارائه مدارک مربوط به سوابق کاری، لازم و ضروری است. بهرحال هر روشی نیازمند این است که شما یک سری مدارک متناسب با آن را ارائه دهید. به طور کل مهاجرت به انگلستان نیازمند یکسری مدارک عمومی است که شامل موارد زیر می‌شود:
• مدرک زبان
• مدرک اثبات تمکن مالی برای خودتان و اعضای همراه با شما
• مدارک مربوط به مقاطع تحصیلی
• مدارک هویتی مانند پاسپورت و شناسنامه
• چند قطعه عکس ۳ در ۴ یا پاسپورتی
مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان چیست؟
زمانی که شما میخواهید به کشورهای خارجی سفر کنید، باید متناسب با همان جا مدرک زبان داشته باشید که زبان مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان، زبان انگلیسی است. اگر زبان انگلیسی را در سطح خوبی بلد باشید، بیشتر برای مهاجرت به این کشور شانس دارید. خوشبختانه کشور انگلستان جزو کشورهایی است که نیاز به مدرک زبان دیگری؛ غیر از انگلیسی ندارید. پس باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید و در کارتان هم عالی باشید.
اینکه کار خوبی در این کشور راه بیاندازید و مدرک زبان آیلتس یا تافل هم داشته باشید، می‌تواند بهترین و معتبرترین مدارک برای ارائه به کشور انگلستان باشد. علاوه ‌برآن شما باید برای تحصیل یا برای بعضی کارها نمره بیشتری در آزمون زبان بیاورید که در این باره بهتراست از وکیل مهاجرتی خود سوال کنید تا اطلاعات جامع‌تری بدست بیاورید.
در نهایت خبر خوش این که اگر می‌خواهید از طریق ازدواج مهاجرت به انگلستان را به انجام برسانید، نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید.

وکیل مهاجرت به انگلستان

تصور کنید که تصمیم خود را برای مهاجرت به انگلستان گرفته‌اید. بنظرتان آیا می‌توانید از همین اول؛ پروسه را خودتان به تنهایی پیش ببرید؟! شاید با خودتان فکر کنید که با مطالعه و تحقیق و پرس و جو از افراد باتجربه می‌توانید این کار را انجام دهید؛ اما در واقع مهاجرت به این سادگی‌ها که فکر میکنید نیست. برای انجام پروسه‌های مهاجرتی نیاز به وکیل مهاجرتی دارید.
وکیل مهاجرت به انگلستان همان فردی است که در این زمینه به شما مشاوره می‌دهد؛ یعنی اگر بخواهید اولین قدم برای مهاجرت را بردارید، می‌تواند به شما کمک کند و بگوید که چه اقداماتی را به انجام برسانید.
اگر وکیل یا مشاور وجود نداشته باشد، شما از همان اول سردرگم خواهید بود. از طرفی اقدامات مربوط به مهاجرت کارهای حقوقی دارد و نمیتوانید به تنهایی آنها را انجام دهید. بهتر است برای انجام کارهای حقوقی هم از همان اول به صورت اصولی پیش بروید و نگرانی خود را به حداقل ممکن برسانید.
اگر شما خودتان شروع به انجام پروسه مهاجرت کنید، نمی‌توانید با سرعت زیادی مراحل را پیش ببرید و خسارت هم خواهید دید.
بنابراین متوجه شدید که در این پروسه حتما باید از افراد متخصص کمک بگیرید که به آنها وکیل مهاجرت گفته می‌شود. وکیل مهاجرتی می‌تواند به شما مشاوره بدهد و تعیین کند که کدام روشِ مهاجرت به انگلستان برایتان مفیدتر است. پس راحت‌تر می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام روش را انتخاب کنید. اگر به دنبال وکیل و مشاور با تجربه در این زمینه هستید، باید بدانید که سایت ما یعنی موسسه مهرایین مخبری می‌تواند بهترین منبع برای کمک گرفتن باشد. اگر میخواهید اقدامات مهاجرتی را به انجام برسانید، از مشاورین باتجربه سایت ما استفاده کنید و از آنها کمک بگیرید. آنها میتوانند به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ دهند و کارهای حقوقی را برایتان به انجام برسانند.
اگر وکیل مهاجرتی نداشته باشید، در میانه راه به مشکل برمیخورید و نمی‌توانید اقدامات قانونی را درست و صحیح به انجام برسانید و همین باعث می‌شود که پروسه مهاجرتی شما به تعویق بیفتد. پس حتماً برای گرفتن وکیل مهاجرتی در اولین مراحل مهاجرت اقدام کنید.

راحت‌ترین راه مهاجرت به انگلستان کدام است؟

بدون شک تصور شما هم این است که یک سری روش‌ها راحت‌تر از دیگری هستند؛ اما باید به شما بگوییم که راحت‌ترین راه مهاجرت به انگلستان راهی است که برای شما کارآمد باشد‌. مثلاً فرض کنید که شما در مقطع لیسانس نمرات خوبی گرفته‌اید و در دانشگاه معتبری درس خوانده‌اید و می‌خواهید در مقطع فوق لیسانس تحصیل کنید. به نظر شما چه چیزی بهتر از مهاجرت تحصیلی به انگلستان می‌تواند برایتان مفید واقع شود؟ قطعا هیچ کدام از گزینه‌هایی که گفتیم به درد شما نمی‌خورد، جز مهاجرت تحصیلی. پس اگر می‌خواهید وضعیت خوبی را در کشور انگلستان تجربه کنید، مهاجرت تحصیلی برای شما مناسب‌تر خواهد بود. یا اینکه فرض کنید به دنبال یک شغل مناسب در رشته خودتان که پزشکی است می‌گردید؛ حتی اگر سابقه کار نداشته باشید هم باز در چنین حالتی شانستان برای پیدا کردن کار و مهاجرت کاری بیشتر خواهد بود. پس اگر چنین شرایطی داشته باشید هیچ‌چیز به اندازه مهاجرت کاری به انگلستان نمی‌تواند برای شما مناسب باشد.
بنابراین راحت‌‌ترین راه مهاجرت به انگلستان چیزی است که متناسب با شرایط خودتان باشد؛ شرایطی مانند وضعیت تحصیلی و سن و سال و میزان سرمایه و ….
مثلا خیلی از افرادی که ثروتمند هستند و می‌خواهند سرمایه‌گذاری مطمئنی در یک کشور خارجی را به انجام برسانند؛ باید مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کنند؛ زیرا می‌توانند از این طریق سرمایه خود را زنده نگه دارند و به اقتصاد کشور انگلستان هم کمک کنند و از مزایای خوبی بهره‌مند باشند. مهمتر از همه اینکه سرعت پروسه مهاجرتی آنها بسیار بالا است، زیرا تمام سرمایه خود را در کشور انگلستان به جریان می‌اندازند و راه مهاجرت برای آنها هموارتر خواهد بود.
پس اگر می‌خواهید بدانید که راحت‌ترین راه مهاجرت به انگلستان چیست، هم می‌توانید از دیگران تحقیق کنید و هم اینکه از تجربیات آنها استفاده کنید و هم اینکه شرایط خودتان را در نظر بگیرید. البته وکیل و مشاور مهاجرتی هم می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. اگر شرایط فعلی خود را برای او توصیح دهید، می‌تواند مشخص کند که چه راهی برای مهاجرت شما آسان‌تر است.

فرم ثبت‌نام مهاجرت به انگلستان چیست؟

احتمالا خیلی از شما در مورد فرم ثبت‌نام مهاجرت به انگلستان چیزهایی شنیده‌اید و میخواهید بدانید که دقیقا منظور از این فرم چیست. منظور از فرم ثبت‌نام، فرمی برای وارد کردن تمام اطلاعاتی است که شما به عنوان درخواست برای مهاجرت باید پر کنید.
فرمی که در آن تمام اطلاعات هویتی، تحصیلی و سابقه کاری خانوادگی به ثبت می‌رسد. شما با این فرم اولیه تقاضای خود را برای مهاجرت به کشور انگلستان اعلام میکنید. حتما این فرم را باید به سفارت تحویل بدهید . البته در مورد کشورهای مختلف شرایط متفاوت است؛ به طور مثال در مورد مهاجرت به انگلستان باید تمام این فرم‌ها را در مرحله اول تکمیل کنید و به سفارت تحویل دهید. اگر اطلاعات اولیه شما مورد قبول واقع شود، در مرحله بعد مدارکی را برایشان ارسال میکنید تا دیگر شرایط شما هم در این مسیر بررسی ‌شود.

سوالات متداول

آیا انگلستان برای کار گزینه خوبی است؟

شاید بسیاری از شما هنوز تردید داشته باشید. مثلا مردد هستید که آیا برای کار باید به کشورهای دیگر مثلاً کانادا مهاجرت کنید یا اینکه ریسک کنید و به انگلستان مهاجرت کنید. چراکه انگلستان شاید کمی شرایط سخت‌تری داشته باشد و کمتر افرادی تصمیم بگیرند که برای کار به این کشور مهاجرت کنند و در نتیجه در این مورد باید بگوییم که حق دارید کمی تردید داشته باشید که البته کاملا بی مورد است. در حقیقت انگلستان هم مانند کانادا به نیروی کار اهمیت بسیار زیادی می‌دهد. از وقتی که کرونا آمد، کشورهای مختلف حتی کشورهای پیشرفته ای مانند انگلستان با کمبود نیروی پزشک پرستار و خدمات درمانی مواجه شدند. این می‌تواند بهترین فرصت برای شما باشد که بتوانید تحصیلات خود را در این کشور پیشرفته به انجام برسانید و در آنجا کار پیدا کنید. پس نگران نباشید. انگلستان برای همه عنوان‌های شغلی و یا بهتر بگوییم برای اکثریت عنوان‌های شغلی کار دارد و شرایط خوبی را هم برای شما در نظر می‌گیرد.

آیا اروپا از لحاظ اقتصادی برای سرمایه‌گذاری گزینه امنی به حساب می‌آید؟

کشورهای اروپایی جزو کشورهای پیشرفته از نظر اقتصادی هستند. انگلستان هم همیشه در اقتصاد دنیا حرف اول را می‌زند و همیشه در این موضوع جزو کشورهایی است که پیشرو عمل می‌کند. پس اگر سرمایه به اندازه کافی دارید، برای سرمایه‌گذاری در این کشور هرگز نگران نباشید. مطمئن باشید اگر سرمایه‌تان را در این کشور به کار بگیرید، بعد از چند سال چند برابر خواهد شد. پس این می‌تواند یک روش مناسب برای افزایش ثروتتان باشد و راه و روش موثری به حساب می‌آید که بتوانید از طریق آن کسب و کار خود را گسترش دهید. فقط همه چیز بستگی به این دارد که قرار است چه مقدار سرمایه‌ای را برای چه کاری به این کشور وارد کنید و از چه طریقی این سرمایه‌گذاری را به انجام برسانید.

چقدر باید منتظر بمانیم تا سفارت نتیجه نهایی را به ما اعلام کند؟

وقتی که شما روشی را برای مهاجرت انتخاب می‌کنید؛ باید تمام مدارک لازم را به سفارت ارائه دهید. حتی بعد از مدتی ممکن است برایتان وقتِ مصاحبه تعیین کنند. در کل با وجود همه این مراحل و قرار ملاقاتها حدودا یک بازه زمانی مشخص برایتان در نظر می‌گیرند تا پاسخ نتیجه نهایی را به شما اعلام کنند. معمولاً حداکثر این بازه زمانی ۶ ماه است؛ یعنی بعد از شش ماه که از درخواستتان می‌گذرد، می‌توانید متوجه شوید که توانایی مهاجرت به انگلستان را دارید یا خیر.

آیا به عنوان خانواده دانشجو، ما هم می‌توانیم دریافت ویزای همراه داشته باشیم یا خیر؟

اگر شما همسر و فرزندِ دانشجو باشید، می‌توانید به واسطه همسرتان یا پدرتان ویزای دانشجویی بگیرید. البته فرزندانی که زیر ۱۸ سال هستند، چنین قابلیتی خواهند داشت. در نتیجه می‌توانید به صورت تمام وقت در کنار همسرتان باشید تا او تحصیلاتش را به پایان برساند. اما در این مدت شما به عنوان همسر دانشجو حق تحصیل یا کار در این کشور را ندارید اما فرزندان زیر ۱۸ سال در چنین مواردی می‌توانند تحصیل در مدارس را به انجام برسانند که این مزیت بسیار بزرگی به حساب می‌آید.

آیا درآمد کشور انگلستان به صرفه است؟

شما پس از مهاجرت به انگلستان نباید نگران هزینه‌های زندگی خود باشید؛ چراکه انگلستان یک کشور پیشرفته از لحاظ اقتصادی است‌ و در نتیجه از لحاظ درآمدی هم می‌تواند وضعیت بسیار خوبی برایتان داشته باشد. حداقل دریافتی و درآمد در هر شغل در کشور انگلستان ساعتی ۱۰ پوند و ماهیانه ۱۶۰۰ پوند است که با این مبلغ شما می‌توانید یک زندگی کاملا با کیفیت و استاندارد را در این کشور تجربه کنید.

چه مدرک زبانی برای انگلستان بیشتر مورد پذیرش قرار می‌گیرد؟

فرقی ندارد که چه روشی را انتخاب کرده‌اید. در هرصورت شما می‌توانید در همه آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی و آزمون آیلتس شرکت کنید که معمولاً جزو آزمون‌های رایج‌تر برای مهاجرت به انگلستان به حساب می‌آید؛ اگر آزمون تافل هم انجام دهید، می‌توانید برای مهاجرت تحصیلی به این کشور اقدام کنید و مورد قبول این کشور واقع شوید.

ویزای توریستی در کشور انگلستان چگونه است؟

شاید خیلی از شما بخواهید از ویزای توریستی انگلیس استفاده کنید. اگر ویزای توریستی بگیرید، می‌توانید در این کشور مدتی را زندگی کرده و گردش کنید. از دوستان و اعضای خانواده خود بازدید کنید. از طرفی هم اگر بخواهید برای درمان پزشکی به این کشور سفر کنید؛ باید این کار از طریق ویزای توریستی به انجام برسانید. حتی شانس این را دارید که در جلسات تجاری هم حضور پیدا کنید. از طرفی میتوانید در هرگونه برنامه هنری و آموزشی که ارائه می‌شود، شرکت کنید و این یک مزیت بسیار بزرگ در مورد ویزای توریستی انگلستان به حساب می‌آید.

آیا برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلستان باید شرایط سنی داشته باشیم؟

بله‌. برای مقطع کارشناسی ارشد در این کشور شرایط سنی وضع شده است. بهترین سن برای دریافت پذیرش تا ۲۳ سالگی است. یعنی اگر در این سن باشید، شانستان برای اخذ پذیرش بالاتر می‌رود. علت هم این است که در این سن کشور انگلستان متوجه می‌شود شما سریعا بعد از اخذ مدرک لیسانس برای فوق لیسانس اقدام کردید و به خاطر اینکه گپ تحصیلی یا وقفه تحصیل کوتاه‌تری دارید، شانستان بالاتر خواهد بود . بهرحال شرایط دیگری برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی در این کشور اهمیت دارد که مهمتر از شرایط سنی است. بهتر است شرایط دیگر را مطالعه کنید تا متوجه شوید که چگونه باید مهاجرت از این طریق را به انجام برسانید.

سخن پایانی

طبق اطلاعاتی که در این مقاله در اختیارتان قرار دادیم، متوجه شدید که روش‌های مهاجرت به انگلستان متفاوت است. اینکه شما می‌خواهید از طریق تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت، خرید بیزینس، پناهندگی، ازدواج تولد فرزند یا هر روش دیگری به انگلیس مهاجرت کنید؛ بستگی به خودتان، شرایطتان و وضعیت مالی‌تان دارد که افراد مختلف با شرایط متفاوت هم روش‌های مختلفی را برای مهاجرت به این کشور در نظر می‌گیرند. به طور کل در این مقاله متوجه شدید که انگلستان یک کشور پیشرفته از لحاظ اقتصادی و آموزشی است‌ و شما می‌توانید از طریق راه‌های مختلف به این کشور رفته و شرایط خوبی را تجربه کنید.
البته بالاتر هم برایتان توضیح دادیم که حتما باید در این زمینه وکیل مهاجرتی و مشاور داشته باشید تا بتوانند اقدامات حقوقی را برای شما به انجام برسانند و پروسه مهاجرت را بدون نقص و بدون اشکال برایتان پیش ببرند. موسسه مهاجرتی ما یعنی موسسه مهرآیین مخبری بهترین منبعی است که می‌توانید به آن مراجعه کنید و کمک بگیرید. بهتر است که برای تعیین وقت مشاوره و پرسیدن سوالاتتان حتما با ما تماس بگیرید و فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا مشاورین سایت در اسرع وقت اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دهند.

این مطلب برای شما مفید بود؟

به این مطلب امتیاز دهید!

میانگین امتیاز: 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

اولین کسی باشید که به این مطلب امتیاز می‌دهد!

اشتراک گذاری در:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا