دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

آخرین بروزرسانی: 27 تیر 1402

کانادا و تحصیل در مدارس این کشور

کشور کانادا یکی از کشورهایی در جهان است که سالانه افراد زیادی تقاضای تحصیل در آن را دارند. این کشور به دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی بسیار اهمیت می‌دهد و از این رو برای آن‌ها امکاناتی را در نظر گرفته است تا بتوانند تحصیلی بی‌دغدغه را تجربه کنند. اما آیا تحصیل در کانادا انتخابی برتر است؟ آیا مدارس این کشور امکانات متنوعی را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند؟ آیا امکان دریافت خوابگاه در این مدارس وجود دارد؟ در ادامه این مطلب از موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری قصد داریم تا بهترین مدارس کانادا برای تحصیل را مورد بررسی قرار داده و به این سوالات پاسخ دهیم.

بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

کشور کانادا همواره در جایگاه بالای علمی قرار داشته است. بنابراین می‌توان این موضوع را خاطرنشان کرد که مدارس این کشور از سطح بسیار بالای برخوردارند. مدارس کشور کانادا همواره انواع امکانات رفاهی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهند که از برخی آن‌ها می‌توان به انواع سالن‌های ورزشی اشاره کرد.

آشنایی با کشور کانادا و سیستم آموزشی آن

کشور کانادا در سال‌های اخیر همواره به عنوان یکی از برترین مقاصد ایرانیان برای تحصیل در تمام مقاطع به شمار رفته است. هزینه تحصیل در مدارس این کشور به نسبت دیگر کشورهای آمریکایی بسیار کمتر است و از این رو می‌تواند به عنوان گزینه‌ای مناسب برای تحصیل به شمار برود. بهترین مدارس کشور کانادا همواره تلاش دارند تا دانش‌آموزان برتر را به سوی خود جذب کنند و به همین خاطر تلاش کرده‌اند تا با در نظر گرفتن امکاناتی مانند کاهش هزینه تحصیل و اعطای ویزای تحصیلی به شکلی آسان‌تر، این دانش‌آموزان را به تحصیل در این مدارس ترغیب کنند.

اقتصاد کشور کانادا

اگر قصد انتخاب یکی از بهترین مدارس کانادا برای تحصیل را دارید، باید درباره واحدپول و ارزش‌مالی این کشور نیز اطلاعاتی داشته باشید تا اگر در آینده قصد کار کردن در این کشور را داشتید، به مشکل بر نخورید. ارز رایج کشور کانادا، دلار است. اما دلار این کشور با دلار آمریکا تفاوت‌هایی دارد و به آن دلار کانادا می‌گویند. همچنین اقتصاد کشور کانادا را هم می‌توان به عنوان یکی از پویاترین اقتصادهای جهان نامید.

بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

همچنین دانشجویان و دانش‌آموزان کشور کانادا این امکان را خواهند داشت تا بتوانند برای خود حساب بانکی ایجاد کنند. لازم به ذکر است که کشور کانادا به سیستم بانکداری جهانی متصل است و از این رو شما می‌توانید در کشورهای دیگری که به این سیستم متصل هستند، به حساب بانکی خود دسترسی داشته باشید. البته این موارد تنها بخشی از اقتصادی کشور کانادا هستند و تحصیل در بهترین مدارس این کشور مزایای دیگری نیز خواهد داشت.

اخذ بورسیه تحصیلی کشور کانادا

کشورکانادا یکی از کشورهایی است که می‌تواند با ارائه انواع مختلف بورسیه‌های تحصیل، هزینه‌های تحصیل در این کشور را کاهش بدهد. در نظر داشته باشید که دریافت بورسیه تحصیلی کشور کانادا منوط به شرایطی است که تنها برخی افراد می‌توانند برای دریافت آن‌ها اقدام کنند.

بورسیه‌های تحصیلی در کشور کانادا به طور کلی به دو نوع کامل و نیمه تقسیم می‌شوند. بورسیه تحصیلی نوع کامل این امکان را به دانشجویان و دانش‌آموزان می‌دهد تا بتواند بدون پرداخت هزینه شهریه، در بهترین مدارس کانادا تحصیل کنند.

نوع دیگر بورسیه تحصیلی، بورسیه تحصیلی کمک‌هزینه‌ای است. این نوع بورسیه این امکان را دارد تا بتواند بخشی از شهریه را برای دانش‌آموزان پرداخت کند. البته برخی از انواع بورسیه هم مبلغی را به عنوان کم خرج زندگی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

سطح علمی کشور کانادا برای تحصیل

اگر بخواهیم نگاهی به لیست برترین کشورهای جهان از لحاظر جایگاه علمی بیاندازیم، می‌توانیم کشور کانادا را در بخش‌های بالایی این لیست ببینیم. مدارس و دانشگاه‌های کشور کانادا همواره دارای بالاترین جایگاه‌های علمی هستند. به همین خاطر، برای پذیرش در مدارس این کشور، شرایطی در نظر گرفته شده است که تنها دانشجویان برتر بتوانند پذیرش آن را دریافت کنند.

بهترین مدارس کانادا برای تحصیل راحت‌تر، خوابگاه ارائه می‌دهند

بسیاری از مدارس کشور کانادا شرایط متنوعی را برای دانش‌آموزان خود در نظر می‌گیرند. یکی از این شرایط، خوابگاه است. تقریبا تمام مدارس شبانه‌روزی و برخی از مدارس روزانه کشور کانادا خوابگاه‌ها با شرایط متنوعی را ارائه می‌کنند.

خوابگاه می‌تواند برای دانش‌آموزان بسیار حائز اهمیت باشد. بهترین مدارس کانادا برای تحصیل همواره سعی دارند تا امکان دریافت خوابگاه را برای دانش‌آموزان خود فراهم کنند. اما بدیهی است که هزینه دریافت خوابگاه، جداگانه از شهریه خواهد بود و هزینه تحصیل در این کشور افزایش پیدا خواهد کرد.

شرایط پذیرش در مدارس کشور کانادا

مدارس کشور کانادا می‌توانند پلی مطمئن برای ورود به دانشگاه‌های این کشور باشند. اما شما پیش از انتخاب بهترین مدارس کانادا برای تحصیل، شرایط پذیرش در آن مدارس را بررسی کنید. در مدارس کشور کانادا دروس معمولا به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را داشته باشید، باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید، اما این مدرک برای تحصیل در مدارس کانادا نیاز نیست. البته شما می‌توانید در صورت تمایل دروس خود را به به زبان فرانسوی بخوانید.

اگر هم شما برای تحصیل در مدارس این کشور، تسلط کافی به یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسوی ندارید، می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزش این زبان‌ها، به تحصیل در مدارس کشور کانادا بپردازید. البته این مورد تنها برای مدارس خصوصی و برخی مدارس دولتی این کشور است و شما باید پیش از ثبت نام، از شرایط این دوره‌ها مطلع شوید.

از دیگر شرایط تحصیل در مدارس کشور کانادا، داشتن حداقل 10 سال سن است. همچنین خانواده شما نیز باید تمکن مالی خود را از بابت پرداخت شهریه یک سال شهریه مدرسه و هزینه‌های زندگی فرزند اثبات کنند. همچنین متقاضیان تحصیل در مدارس کشور کانادا باید بتوانند برای خود قیم در این کشور معرفی کنند که مشکلی از لحاظ اقامت نداشته باشند.

مزایای اخذ ویزای تحصیلی جهت تحصیل در بهترین مدارس کانادا

کشور کانادا همانطور که گفته شد، می‌تواند بسیار برای تحصیل دانش‌آموزان مناسب باشد. یکی از مواردی که تحصیل در مدارس کانادا را جذاب می‌کند، امکان اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. ویزای تحصیلی کشور کانادا این امکان را به شما خواهد داد تا بتوانید درست مانند یک شهروند کانادایی زندگی کنید. به عبارتی دیگر، شما با داشتن ویزای تحصیلی کشور کانادا، از حقوق کامل شهروندی این کشور برخوردار خواهید شد.

بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

از دیگر مزایای انتخاب بهترین مدارس کانادا برای تحصیل، امکان ورود راحت‌تر به دانشگاه‌های این کشور است. دانشگاه‌های کشور کانادا برای پذیرش دانشجویان خارجی شرایط کمی سختی را در نظر گرفته‌اند اما شما می‌توانید با تحصیل در مدارس کانادا، راه ورود خود را به دانشگاه‌های این کشور هموار کنید.

بررسی بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

همانطور که گفته شد، مدارس کشور کانادا از سطح علمی بالایی برخوردار هستند. اما در نظر داشته باشید که مدارس این کشور دارای رتبه‌بندی هستند. لذا اگر قصد تحصیل در کشور کانادا را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که یکی از بهترین مدارس کانادا برای تحصیل را انتخاب کنید. از این رو در این بخش قصد داریم تا بهترین مدارس کانادا را به شما معرفی کنیم.

دبیرستان تی اف اس؛ معرفی یکی از بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

مدرسه و دبیرستان تی اف اس (TFS) یکی از بهترین مدارس کانادا برای تحصیل که می‌توانید آن را انتخاب کنید. این مدرسه 70 ساله در تورنتو واقع شده است و دانش‌آموزان از 3 تا 17 سال می‌توانند در آن تحصیل کنند. سالانه هم در حدود 1300 نفر در این مدرسه تحصیل می‌کنند.

مدرسه تی اف اس یک مدرسه روزانه است و به همین خاطر، به دانش‌آموزان خود خوابگاه ارائه نمی‌دهد. این مدرسه دارای سالن‌های غذاخوری بزرگی است که می‌توانید در آن صبحانه و ناهار سرو کنید. دبیرستان تی اف اس علاوه بر درس، به تفریحات دانشجویان خود هم اهمیت بسیاری می‌دهد. بدین معنا که برای دانش‌آموزان این مدرسه انواع امکانات متنوعی در نظر گرفته شده است تا بتوانند علاوه بر درس، علاقه‌مندی‌های خود را هم دنبال کنند.

بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

مثلا در این مدرسه برای دانش‌آموزان انواع سالن‌های موسیقی برای سازهای مختلف ایجاد شده است. از این سازها نیز می‌توان به پیانو، ویالون، گیتار کلاسیک و الکتریک، فلوت و هارمونیکا اشاره کرد. همچنین سالن مخصوص اجراهای موسیقی هم در این مدرسه قرار دارد که به شما این امکان داده خواهد شد تا بتوانید در آن به صورت گروهی یا سلو برای جمع اجرا کنید.

مدرسه تی اف اس برای علاقه‌مندان به ورزش نیز می‌تواند انتخابی مناسب باشد. چرا که در این مدرسه انواع سالن‌های ورزشی قرار دارند و بیشتر رشته‌ها را پوشش می‌دهند. در این مدرسه شما می‌توانید انواع ورزش‌ها مانند تنیس، بدمینتون، دوندگی، دوچرخه‌سواری، فوتبال و والیبال را فرا بگیرید.

یکی از مواردی که تحصیل در مدرسه تی اف اس یعنی یکی از بهترین مدارس کانادا برای تحصیل را جذاب می‌کند، امکانات بهداشتی بالای این مدرسه است. مدرسه تی اف اس دارای یکی از برترین امکانات بهداشتی و درمانی در میان مدارس کشور کانادا و جهان است که می‌تواند وجه تمایز آن با دیگر مدارس باشد و به نوعی نداشتن خوابگاه را پوشش دهد.

دبیرستان بادوِل

دبیرستان بادوِل (bodwell)، یکی از بهترین مدارس کانادا برای تحصیل می‌باشد که نزدیک به 30 سال قدمت دارد. این مدرسه خصوصی، دخترانه و پسرانه است و دانش‌آموزان این امکان را خواهند داشت تا در این مدرسه به صورت شبانه‌روزی تحصیل کنند. این مدرسه در شهر ونکوور قرار دارد و مقاطع تحصیلی هشتم تا دوازدهم را پوشش می‌دهد.

دبیرستان بادوِل با 7 هکتار مساحت، یکی از بزرگ‌ترین مدارس کشور کانادا به شمار می‌رود و سالانه نیز برنامه‌های آموزشی متنوعی را برای دانش‌آموزان خود ارائه می‌دهد. همچنین دانش‌آموزان این مدرسه می‌تواند در کلاس‌ها و دوره‌های فوق برنامه این مدرسه شرکت کنند که در سه زمینه آموزشی، تفریحی و ورزشی ارائه می‌شوند.

بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

مدرسه بادوِل دارای انواع برنامه‌های ورزشی است که هرکدام دوره‌ها و سالن‌های مجزا دارند. علاقه‌مندان به ورزش‌های بدمینتون، بیسبال، بسکتبال، فوتبالف اسکی، هاکی روی یخ، راگبی، دو اسنوبرد، شنا، والیبال، وزنه‌برداری، تنیس، قایق‌سواری و لاکراس از جمله ورزش‌های این مدرسه هستند.

همچنین علاقه‌مندان به شطرنج هم می‌توانند در این مدرسه از امکانات مربوط به آن بهره‌مند شوند. ضمنا در این مدرسه امکانات متنوع دیگری نیز مانند کلاب شطرنج، کلاب بحث و گفت‌وگو، کلاب تئاتر و هنرهای دراماتیک، کلاب حفاظت از محیط زیست، کلاب ریاضی و کلاب موسیقی جاز در این مدرسه وجود دارند.

دبیرستان بادوِل در مجموع 580 دانش‌آموز در سال گذشته داشت که از این میان 450 نفر در بخش شبانه‌روزی آن بودند. به دلیل بین‌المللی بودن دبیرستان بادوول، در آن دانش‌آموزان مختلفی از 40 ملیت دیده می‌شوند.

مدرسه بادوول به ازای هر 12 نفر دانش‌آموز، 1 معلم را در نظر گرفته است. همچمین دروس در مدرسه بادوول به 5 زبان انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، ژاپنی و چینی ارائه می‌شوند. اما زبان اصلی تدریس در این مدرسه بین‌المللی انگلیسی است.

در خوابگاه‌های این مدرسه نیز سرپستانی قرار دارند که 24 ساعته برای ایجاد نظم و آرامش در این خوابگاه‌ها تلاش می‌کنند. خوابگاه‌های مدرسه بادوول تمام امکانات مورد نیاز برای دانش‌آموزان را برطرف می‌کنند. به عنوان مثال، در این مدرسه مکان‌های شست‌وشو وجود دارند که دانشجویان می‌توانند برای شست‌‌وشوی لباس‌های خود، از آن‌جا استفاده کنند.

مدرسه راهنمایی و ابتدایی دلتا؛ یکی از بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

مدرسه ابتدایی و راهنمایی دلتا (Delta)یکی از مدارس دولتی کشور کانادا است که همواره می‌تواند به عنوان یکی از برترین مدارس کشور کانادا به شمار برود. این مدرسه بیشر از 109 سال قدمت دارد و می‌توان آن را یکی از قدیمی‌ترین مدارس کانادا دانست.

این مدرسه در سال‌ گذشته در حدود 1200 دانش‌آموز داشت و بسیاری از آن‌ها هم بین‌المللی بودند. مدرسه دلتا دارای پیشینه‌ای قدرتمند از دید جایگاه علمی است و از این رو همواره به عنوان یکی از برترین مدارس کشور کانادا به شمار رفته است.

بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

در مدرسه دلتا امکانات متنوعی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. یکی از این امکانات، آزمایشگاه‌های متعددی هستند که در این مدرسه قرار دارند. مدرسه دلتا انواع آزمایشگاه‌های مختلف مربوط به علوم مختلف را در اختیار دارد و کادر آموزشی این مدرسه همواره برای آموزش دروس از این آموزشگاه‌ها بهره می‌برند.

همچنین دانش‌آموزان ورزشکار این مدرسه هم می‌توانند در کنار تحصیل خود، به تحصیل در رشته‌های ورزشی این مدرسه بپردازند. در این مدرسه امکانات متنوع و رزشی در اختیار دانش‌آموزان قرار داده شده است که می‌توان از جمله آن‌ها به سالن‌های مجزای فوتبال، والیبال، بسکتبال، راگبی و هاکی اشاره کرد.

ضمنا در مدرسه دلتا این امکان برای دانش‌آموزان وجود خواهد داشت تا بتوانند در انواع زمینه‌های موسیقی استعداد خود را شکوفا کنند. به عبارتی دیگر، در این مدرسه انواع سالن‌ها و کورس‌های فوق برنامه برای یادگیری موسیقی ایجاد شده‌اند که شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. از برخی سازهای قابل تدریس در این مدرسه هم می‌توان به گیتار، پیانو، ویالون و فلوت اشاره کرد.

تحصیل در مدرسه راهنمایی نوتردام

مدرسه راهنمایی نوتردام (Notre Dame) یکی از بهترین مدارس کانادا برای تحصیل است که شما می‌توانید با تحصیل در آن، به درجات علمی بالایی دست پیدا کنید. این مدرسه برای دانش‌آموزان رده سنی 9 تا 12 سال بسیار مناسب است و این دانش‌آموزان خارجی می‌توانند به راحتی در مدرسه نوتردام پذیرفته شوند.

مدرسه راهنمایی نوتردام این امکان را به شما خواهد داد تا بتوانید از خدمات ارائه خوابگاه آن استفاده کنید. مدرسه نوتردام مدرسه‌ای روزانه است و از این رو شما امکان استفاده از خدمات خوابگاهی را در این مدرسه نخواهید داشت.

بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

این مدرسه، کاتولیک است. بدین معنا که در مدرسه نوتره دام دختران و پسران به صورت جدا از هم تحصیل می‌کنند. با این حال سالانه در حدود 700 نفر در این مدرسه تحصیل می‌کنند و همواره از آن به عنوان یکی از برترین مدارس کشور کانادا یاد می‌شود.

شعار مدرسه کاتولیک نوتره دام این است: ” هرجا صحبت از افتخار و سربلندی باشد، نام من در آن‌جا می‌درخشد.”. مدرسه نوتره دام به دانش‌آموزان مستعد و توانا توجه ویژه‌ای دارد و از این رو همواره تلاش می‌کند تا آن‌ها را به تحصیل در این مدرسه ترغیب کند.

از امکانات ویژه مدرسه نوتره دام می‌توان به داشتن سایت آی تی اشاره کرد. سایت آی تی برای علاقه مندان به فناوری اطلاعات است که تمایل دارند تا در مدرسه و در کنار تحصیل خود، این رشته را هم یاد بگیرند. در مدرسه نوتره دام امکانات دیگری مانند کلاس خداشناسی یا آشپزی نیز وجود دارد و این بدین معناست که در این مدرسه آزادی اعقتادات امری عادیست.

یکی از مواردی که مدرسه راهنمایی و کاتولیک نوتره دام را در لیست بهترین مدارس کانادا برای تحصیل قرار می‌دهد، داشتن امکانات ورزشی متنوع با تنوع رشته بالا است. در این مدرسه شما به عنوان یکی از دانش‌آموزان این مدرسه، این امکان را خواهید داشت تا بتوانید از تمام ظرفیت‌های ورزشی این مدرسه استفاده کنید. از رشته‌های ورزشی متنوع این مدرسه هم می‌توان به فوتبال، راگبی، والیبال، بسکتبال، هاکی، و ورزش‌های دوندگی اشاره کرد.

مدرسه ابوتسفورد؛ در لیست بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

به جرئت می‌توان از جهات مختلفی مدرسه ابوستفورد (AbbotsFord) را در لیست بهترین مدارس کانادا برای تحصیل قرار داد. این مدرسه در ایالت بریتیش کلمبیا کانادا قرار دارد و سالانه افراد بسیاری سعی دارند تا در این مدرسه پذیرفته شوند. مدرسه ابوتسفورد دارای امکانات متنوعی است که از جمله این امکانات می‌توان به داشتن انواع مختلف سالن‌های ورزشی اشاره کرد.

بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

سالن‌های ورزشی در مدرسه ابوتسفورد به امکانات به روز تجهیز شده‌اند و دانش‌آموزان می‌توانند بدون پرداخت هزینه اضافی، از این سالن‌ها و امکانات آن‌ها بهره‌مند شوند. این مدرسه دولتی، این امکان را به شما خواهد داد تا بتوانید در انواع رشته‌های ورزشی مانند، بدمینتون، هاکی، راگبی، بیسبال و دیگر رشته‌های معروف جهانی ورزش کنید.

از دیگر امکانات مدرسه ابوتسفورد می‌توان به دانش آزمایشگاه‌های متنوع اشاره کرد. در این مدرسه شما می‌توانید در انواع علوم مختلف، به صورت تجربی به کسب علم بپردازید. به عبارتی دیگر، در این مدرسه انواع آزمایشگاه‌ها مناسب برای انواع علوم قرار دارند که شما می‌توانید با توجه به نیاز خود، در هرکدام آز آن‌ها به کسب علم بپردازید.

مدرسه رویال کراون؛ مدرسه با امکانات مناسب

مدرسه خصوصی رویال کراون (Royal Crown) را می‌توان بنا به دلایل در لیست بهرتین مدارس کانادا برای تحصیل قرار داد. این مدرسه به شما این امکان را خواهد داد تا بتواند در آن به تحصیل در مقطع دبیرستان بپردازید. به عبارتی دیگر، دختران و پسران بین 14 تا 17سال امکان تحصیل در این مدرسه را دارند.

این مدرسه سالانه در حدود 400 دانش‌آموز دارد که اغلب آن‌ها در نوبت شبانه‌روزی به تحصیل می‌پردازند. دانش‌آموزان شبانه‌روزی این مدرسه این امکان را خواهند داشت تا بتوانند از خدمات خوابگاهی مدرسه رویال کراون استفاده کنند.

بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

خوابگاه‌های مدرسه رویال کراون دارای امکانات متنوعی هستند که می‌توانند هر دانش‌آموزی را به تحصیل در این مدرسه و اقامت در این خوابگاه‌ها ترغیب کنند. یکی از امکانات ویژه این خوابگاه‌ها، امکان اقامت تنها 2 دانش‌آموز در هر اتاق است. هر دانش‌آموز می‌تواند حمام اختصاصی خود را در این مدرسه داشته باشید. همچنین در هر اتاق هم سیستم گرمایشی و سرمایشی اختصاصی وجود دارد.

در محل خوابگاه‌ها هم سالن‌های بدنسازی و استخرهای لوکس قرار دارند که دانش‌آموزان می‌توانند تنها با پرداخت هزینه کلی شهریه خوابگاه، از این خدمات بهره‌مند شوند. ضمنا در خوابگاه‌های این دانشگاه هم اتاق‌های اختصاصی شست‌وشوی لباس قرار دارند که شما می‌توانید در تمام روزهای هفته از آن‌ها استفاده کنید. بدیهی است که خوابگاه‌های مدرسه رویال کراون در محوطه آن قرار دارند و شما فاصله چندانی را با محیط مدرسه نخواهید داشت.

مدرسه برت چرچ؛ یکی از بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

مدرسه برت چرچ (Bret Church) یکی از برترین مدارس کشور کانادا است که می‌توانید آن را برای تحصیل انتخاب کنید. در این مدرسه 35 ساله انواع امکانات تفریحی، ورزشی و درسی وجود دارند که دانش‌آموزان می‌توانند با پرداخت شهریه از تمام امکانات آن بهره‌مند شوند.

یکی از مواردی که مدرسه برت چرچ را در لیست بهترین مدارس کانادا برای تحصیل قرار می‌دهد، داشتن دوره‌های فوق برنامه بازیگری و تئاتر است. در این مدرسه سالن بزرگ 373 نفری وجود دارد که تقریبا کل کانادا این سالن بزرگ را می‌شناسند. از این سالن برای انواع استفاده‌های حرفه‌ای نیز استفاده می‌شود. به طوری که در سال‌های اخیر تئاترهای بسیاری در این مدرسه اجرا شده‌اند.

بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

از نمونه تئاترهای اجرا شده در این مدرسه هم می‌توان به جادوگر آز، پیتر پن، آنی، گریس، مدرسه راهنمایی موزیکال، سیندرلا، خانواده آدامز و مروارید کوچک دیزنی اشاره کرد. همچنین در این مدرسه امکانات متنوع دیگری نیز برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است که از جمله این امکانات می‌توان به سالن‌های مختلف ورزشی اشاره کرد.

در مدرسه برت چرچ شما می‌توانید در انواع رشته‌های ورزشی فعالیت کرده و تیم‌های حرفه‌ای آن‌ها راه پیدا کنید. در نظر داشته باشید که هزینه استفاده از خدمات ورزشی این مدرسه برت چرچ روی شهریه تحصیلی است و نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای استفاده از این خدمات نیست.

انواع بورسیه‌های تحصیلی متداول در کشور کانادا

همانطور که گفته شد، مدارس کشور کانادا از شرایطی ویژه‌ای برای پذیرش دانش‌آموزان برخوردار هستند. یکی از این شرایط بورسیه تحصیلی است. بورسیه‌های تحصیلی کانادا این امکان را به شما خواهند داد تا بتوانید هزینه‌های تحصیلی خود را به صورت قابل توجهی کاهش بدهید. در ادامه نیز قصد داریم تا برترین انواع بورسیه را به شما معرفی کنیم.

بورسیه تحصیلی Niche No Essay

این نوع بورسیه تحصیلی برای دانش‌آموزان زیر 18 سال در نظر گرفته شده است به آن‌ها این امکان داد می‌شود تا بتوانند تا سقف 2000 هزار دلار از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را از این بورسیه دریافت کنند. البته در نظر داشته باشید که شما این مبلغ را به صورت ماهانه دریافت خواهید کرد.

بورسیه تحصیلی (A Voice For Cats)

شاید در ابتدا نام این بورسیه برای شما کمی تعجب برانگیز باشد. این بورسیه تحصیلی تنها به دانش‌آموزان بالای 13 سال ارائه می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند تا مقطع دبیرستان خود از این بورسیه استفاده کنند. این بورسیه برای شما تعهدات مختلفی را ایجاد خواهد کرد. یکی از انواع این تعهدات حمایت از حیوانات است. بدین معنا که شما باید در ازای دریافت این بورسیه، 20 سالعت به طور داوطلبانه فعالیت‌های حمایت از حیوانات را انجام بدهید. همچنین باید مقاله‌ای در حدود 500 کلمه هم درباره رفتار درست با گربه‌ها آماده و ارسال کنید.

بورسیه تحصیلی  (halsey)

بورسیه کمک هزنیه تحصیلی هالسی یکی دیگر از انواع بورسیه‌های تحصیلی در کشور کانادا است که می‌توانید با انتخاب بهترین مدارس کانادا برای تحصیل، برای دریافت این بورسیه اقدام کنید. این بورسیه تحصیلی مناسب دانش‌آموزان آکادمیک است و برای دریافت آن باید سوابق خیلی خوبی در این زمینه داشته باشید. لازم به ذکر است که بورسیه تحصیلی هاسی با توجه به شایستگی و نیاز مالی شما ارائه می‌شود و مبلغ آن متغیر خواهد بود.

بورسیه (Abbey Road)

این بورسیه تحصیلی به دانش‌آموزان دبیرستانی در کانادا تعلق می‌گیرد و شما با داشتن آن می‌توانید مبلغ 500 تا 1000 دلار را به صورت ماهانه دریافت کنید. البته دریافت این بورسیه تحصیلی نیز وابسته به شرایط و میزان شایستگی شما خواهد بود.

هزینه زندگی در کانادا برای یک دانش‌آموز و دانشجو

کشور کانادا می‌تواند به نسبت دیگر کشورهای اروپایی کمی گران به نظر برسد. ما هم در این بخش قصد داریم تا درباره هزینه اجاره و خرید خانه در کشور کانادا کمی صحبت کنیم. شما برای اجاره یک خانه تک خوابه در شهر سنت جان کانادا باید 810 دلار بپردازید. همین میزان شهریه برای یک خانه دو خوابه به 890 دلار می‌رسد.

هزینه اجاره خانه با شرایط یکسان در شهر ساسکاچوان در حدود 830 دلار برای خانه تک خوابه و 1010 دلار برای خانه دوخوابه خواهد بود. اگر هم قصد اقامت در شهره رژینا را دارید، باید به ترتیب 860 و 1080 دلار را برای اقامت در آپارتمان‌های تک و دو خوابه پرداخت کنید.

همچنین هزینه اجاره خانه در ایالات کبک نیز در حدود 880 و 1110 دلار برای شرایط یکسان خواهد بود. اما شهر ادمونتون هزینه‌ای بیشتر نسبت به شهرهای دیگر ذکر شده دارد و هزینه اجاره خانه در آن به 910 و 1200 دلار برای خانه‌های تک و دو خوابه است.

در شهر ابوتسفورد نیز هزینه دریافت خانه با همان شرایط به 950 و 1080 دلار کانادا می‌رسد. این در حالی است که هزینه اجاره خانه در شهر وینیپگ 970 و 1240 دلار است. البته این مبالغ به صورت میانگین هستند و ممکن است با توجه به شرایط خانه تغییر کنند.

اگر هم از تمکن مالی بالالیی برخوردار هستنید و قصد دارید تا در کانادا خانه خریداری کنید، بد نیست بدانید که خرید هر متر خانه یک خوابه در مرکز شهرهای کانادا در حدود 800 الی 1800 دلار با توجه به شهر و شرایط خانه خواهد بود.

این در حالی است که هزینه خرید یک خانه سه خوابه در مرکز شهر در حدود 1300 تا 3000 دلار خواهد بود. اگر هم قصد خرید در خارج از مرکز شهر را دارید، باید مبلغی در حدود 700 تا 1500 دلار کانادا را برای هر متر از یک خانه تک خوابه پرداخت کنید.

ارزیابی میانگین شهریه بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

هزینه تحصیل در مدرسه شبانه‌روزی بادوول در حدود 49375 دلار در هر سال تعیین شده است. هزینه اقدام برای ثبت نام در این مدرسه در حدود 300 دلار کانادا است. همچنین شهریه تحصیلی این مدرسه هم 17 هزار دلار تعیین شده است. این میزان شهریه، سالانه است و 6 ساعت درس را در روزهای دوشنبه تا جمعه را پوشش می‌دهد. همچنین در شنبه‌ها نیز 3 ساعت در رابطه با مشاغل مختلف در کشور کانادا و جهان صحبت خواهد شد.

هزینه دریافت خوابگاه در هر سال در این مدرسه نیز در حدود 14400 دلار است که شامل استفاده از تمام خدمات این خوابگاه‌ها خواهد شد. همچنین استفاده از خدمات فناوری اطلاعات در این مدرسه هم در حدود 400 دلار خواهد بود. لازم به ذکر است که شما با پرداخت این هزینه، لپتاپی را از سوی مدرسه دریافت خواهید کرد که باید پس از اتمام دوره تحصیل، آن‌را برگردانید.

در نظر داشته باشید که این هزینه‌ها به صورت نمونه گفته شدند. لازم به ذکر است که نرخ هزینه برای تحصیل در هر مدرسه به خصوص مدارس دولتی و خصوصی متفاوت خواهد بود. همچنین هزینه دریافت خوابگاه هم در این مدارس تغییر خواهد کرد.

سوالات متداول

در ادامه این بخش قصد داریم تا به ابهامات شما درباره بهترین مدارس کشور کانادا برای تحصیل بپردازیم.

آیا تحصیل در مدارس کانادا می‌تواند ورود به دانشگاه‌های این کشور را آسان کند؟

بله. تحصیل در مدارس کشور کانادا می‌تواند به دلیل اعتبار مدارک تحصیلی شما، ورودتان را به دانشگاه‌های این کشور آسان کند.

بهترین مدارس کانادا برای تحصیل کدامند؟

مدارس برت چرچ، ابوتسفورد، نوتره دام و بادوِل از برترین مدارس کانادا برای تحصیل هستند.

هزینه شهریه متوسط در مدارس کشور کانادا چقدر است؟

به طور متوسط، هزینه تحصیل در مدارس کشور کانادا در حدود 25 الی 40 هزار دلار خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که برخی مدارس شهریه‌ای گران‌تر هم دریافت می‌کنند.

مهاجرت تحصیلی آسان با موسسه مهرآیین مخبری

کشور کانادا یکی از کشورهایی در جهان است که به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید به راحتی از مدارس آن پذیرش بگیرید. مدارس کشور کانادا از جایگاه علمی بسیار بالایی برخوردار هستند و از این رو شما مدارک معتبر بین‌المللی را از مدارس این کشور دریافت خواهید کرد. همچنین به دلیل اعتبار مدارک تحصیلی کانادا، راه شما برای ورود به دانشگاه‌های این کشور بسیار هموارتر از متقاضیان خارجی دیگر خواهد بود. در نظر داشته باشید که شما می‌توانید در برخی موارد برای کاهش هزینه‌های تحصیل خود، یکی از انواع بورسیه‌های تحصیلی این کشور را انتخاب کنید.

موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری با چندین سال سابقه درخشان در انواع روندهای مهاجرتی این امکان را به شما خواهد داد تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به دریافت ویزای خود از هر نوعی اقدام کنید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در مدارس کشور کانادا با کارشناسان مجرب ما در این مجموعه تماس بگیرید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا