دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
بهترین-دانشگاه-داروسازی-جهان

بهترین دانشگاه داروسازی جهان

آخرین بروزرسانی: 8 خرداد 1402

بهترین دانشگاه داروسازی جهان را بر اساس رتبه‌بندی QS را با یکدیگر خواهیم شناخت. همچنین 25 تا از بهترین دانشگاه‌های داروسازی جهان بر اساس رتبه‌بندی موضوعی QS سال 2022 در جدولی همراه با نام کشور تنظیم شده است که به شما کمک می‌کند تا دانشگاه‌های برتر حوزه داروسازی را بهتر بشناسید. داروسازی از آن دسته رشته‌های پردرآمد و پر متقاضی است که تا حدودی گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های برتر رقابتی است. اگر دوست دارید در بهترین دانشگاه‌های داروسازی جهان تحصیل کنید، با موسسه مهاجرتی خانم دکتر مهرآیین مخبری (MMCF) تماس گرفته و از ما مشاوره‌های تخصصی و راهنمایی‌های دقیق جهت بررسی شرایط بخواهید.

بیشتر بخوانیم: خواندن مقاله تحصیل داروسازی در کانادا و تحصیل داروسازی در آمریکا برای شما مفید باشد.

فهرست مطالب:

دانشگاه موناش استرالیا (Monash University) بهترین دانشگاه داروسازی جهان

دانشگاه موناش برای اولین بار در رتبه بندی موضوعی دانشگاه‌های جهانی QS در سال 2022 در رشته داروسازی و فارماکولوژی رتبه یک را در سراسر جهان کسب کرده است و آن را به دانشگاه برتر استرالیا تبدیل کرده است. این اولین بار است که یک دانشگاه استرالیایی مقام برتر را در این رشته کسب می‌کند و موناش تنها دانشگاه استرالیا است که رتبه یک را در این نسخه از رتبه بندی دریافت کرده است و آن را به بالاترین عملکرد استرالیا در رتبه‌بندی موضوعی امسال تبدیل می‌کند.

تحصیل-دندانپزشکی-در-دانشگاه-موناش-استرالیا

رتبه‌بندی شماره یک بهترین نتیجه موناش در رتبه‌بندی سالانه موضوعات جهانی است. این نتیجه منجر به نمایش چشمگیر موناش در رتبه بندی با رتبه‌های برتر در آموزش (13)، پرستاری (14)، مهندسی معدن (22)، فلسفه و مهندسی – عمران و سازه (27)، و آناتومی و فیزیولوژی (29) امسال شد.

دانشگاه موناش در استرالیا در سال 1957 با پیشنهاد یک دانشگاه جدید ویکتوریایی که نیازهای آموزشی مردم در شهرک جدید را برآورده می‌کند، شروع به کار کرد. یک سال بعد جان بلومفیلد وزیر آموزش ویکتوریا رسماً این دانشگاه را قانونی کرد. سال‌های پس از آن دانشگاه موناش یک حرکت قوی به سمت تعالی و پیشرفت‌های مداوم در علم و فناوری را نشان داد.

دانشکده داروسازی دانشگاه موناش یکی از بهترین دانشکده‌های داروسازی در جهان است. دانشکده داروسازی ملبورن توسط انجمن داروسازی ویکتوریا، که در سال 1881 آغاز شد. تاریخچه دانشکده داروسازی تغییرات متعددی را برای انطباق با تحولات مفهومی جدید در بخش مراقبت‌های بهداشتی نشان می‌دهد. پیگیری مستمر دانشکده داروسازی برای تعالی دانشگاهی راه را برای شناخت جهانی آن هموار کرد. این دانشکده در حال حاضر به تربیت برخی از بهترین کارشناسان داروسازی شناخته شده در همه جا معروف است. دانشکده داروسازی دانشگاه موناش را در رده بالای دانشگاه‌های بین المللی که در این زمینه شناخته شده‌اند قرار داده است.

بهترین دانشگاه داروسازی جهان براساس رتبه‌بندی QS در سال 2022

در جدول زیر 25 تا از برترین دانشگاه‌های داروسازی بر اساس رتبه‌بندی QS در سال 2022 معرفی شده‌اند.

ملبورن، استرالیا Melbourne, Australia دانشگاه موناش Monash University 1
کمبریج، ایالات متحده آمریکا Cambridge, United States دانشگاه هاروارد Harvard University 2
آکسفورد، بریتانیا Oxford, United Kingdom دانشگاه آکسفورد University of Oxford 3
لندن، انگلستان London, United Kingdom UCL UCL 4
ناتینگهام، بریتانیا Nottingham, United Kingdom دانشگاه ناتینگهام University of Nottingham 5
کمبریج، بریتانیا Cambridge, United Kingdom دانشگاه کمبریج University of Cambridge 6
چپل هیل، ایالات متحده Chapel Hill, United States دانشگاه کارولینای شمالی، چپل هیل University of North Carolina, Chapel Hill 7
بالتیمور، ایالات متحده Baltimore, United States دانشگاه جان هاپکینز Johns Hopkins University 8
تورنتو، کانادا Toronto, Canada دانشگاه تورنتو University of Toronto 9
سن دیگو، ایالات متحده آمریکا San Diego, United States دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو (UCSD) University of California, San Diego (UCSD) 10
سانفرانسیسکو، ایالات متحده San Francisco, United States دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو University of California, San Francisco 11
سنگاپور Singapore دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) National University of Singapore (NUS) 12
لیدن، هلند Leiden, Netherlands دانشگاه لیدن Leiden University 13
منچستر، انگلیس Manchester, United Kingdom دانشگاه منچستر The University of Manchester 14=
سیدنی، استرالیا Sydney, Australia دانشگاه سیدنی The University of Sydney 14=
کپنهاگ، دانمارک Copenhagen, Denmark دانشگاه کپنهاگ University of Copenhagen 16
لندن، انگلستان London, United Kingdom کینگز کالج لندن King’s College London 17
نیوهیون، ایالات متحده آمریکا New Haven, United States دانشگاه ییل Yale University 18
آن آربور، ایالات متحده Ann Arbor, United States دانشگاه میشیگان-آن آربور University of Michigan-Ann Arbor 19
سئول، کره جنوبی Seoul, South Korea دانشگاه ملی سئول Seoul National University 20
استکهلم سوئد Stockholm, Sweden موسسه کارولینسکا Karolinska Institutet 21
زوریخ، سوییس Zürich, Switzerland ETH زوریخ – موسسه فناوری فدرال سوئیس ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology 22
لندن، انگلستان London, United Kingdom امپریال کالج لندن Imperial College London 23
وست لافایت، ایالات متحده West Lafayette, United States دانشگاه پوردو Purdue University 24
دوبلین، ایرلند Dublin, Ireland ترینیتی کالج دوبلین، دانشگاه دوبلین Trinity College Dublin, The University of Dublin 25

دانشگاه آکسفورد از بهترین دانشگاه‌های داروسازی جهان

دانشگاه آکسفورد در سال 1096 شروع به تدریس به دانشجویان انگلیسی کرد و به طور رسمی در سال 1167 زیر نظر هنری دوم تأسیس شد. آکسفورد در طول سال‌ها به توسعه رشته‌های مختلف خود ادامه داد و وضعیت خود را به عنوان یکی از موسسات آموزشی برتر برای رشته‌های تخصصی ارتقا داد.

دپارتمان فارماکولوژی آکسفورد در سال 1912 با تمرکز بر خواص درمانی داروها شروع به کار کرد. مدیران دپارتمان با تشویق دانشجویان و محققان خود به نوآوری در فارماکولوژی، استاندارد بالایی از یادگیری و تحقیق را در بخش فارماکولوژی تضمین کردند.

دانشگاه-آکسفورد-انگلستان

دپارتمان فارماکولوژی با موفقیت اختراعات پیشگامانه و دانش در این رشته را از طریق موسسات و امکانات تحقیقاتی تخصصی در آکسفورد ایجاد نمود. تحولات قابل توجه در داروسازی به رویکرد ایده‌آل بخش فارماکولوژی نسبت به پژوهش نسبت داده می‌شود. جای تعجب نیست که دپارتمان فارماکولوژی به یکی از دپارتمان‌های پیشرو در بریتانیا تبدیل شد و آکسفورد را به عنوان یکی از برترین دانشکده‌های داروسازی در جهان قرار داد.

دنشگاه هاروارد از بهترین دانشگاه‌های داروسازی جهان

دانشگاه هاروارد در سال 1936 به عنوان اولین کالج در مستعمرات آمریکا شروع به کار کرد و بعداً منشوری را دریافت کرد که این مؤسسه را در سال 1650 ادغام کرد. تاریخ هاروارد مملو از مردان و زنان است که نقش بزرگی در ساختن آمریکا امروزی ایفا کردند.

اگرچه دانشگاه هاروارد یک بخش اختصاصی برای اعطای مدرک برای تحصیل در رشته داروسازی ندارد، اما توانست سطح برتری را برای برنامه‌های فارغ التحصیل و گواهینامه خود در سطح یا حتی بالاتر از سایر موسسات ارتقا دهد. آموزش داروسازی در دانشکده پزشکی هاروارد ارائه می‌شود که در جهت پیشرفت دانشگاهیان و محققان این رشته همواره در تلاش است و گام‌های مهمی برمی‌دارد.

دانشکده پزشکی هاروارد که مجهز به بیمارستان‌های آموزشی و شرکت‌های وابسته است، تضمین می‌کند که تمام فارغ‌التحصیلانش تا زمانی که از رشته داروسازی فارغ‌التحصیل ‌شوند به خوبی آموزش خواهند دید. دانشگاه هاروارد در حال حاضر یکی از رتبه‌های برتر دانشگاه‌های بین المللی ارائه دهنده داروسازی در سراسر جهان را دارد.

بیشتر بخوانیم: خواندن مقاله لیست بهترین دانشگاه های آمریکا برای شما جذاب خواهد بود.

دانشگاه کمبریج از بهترین دانشگاه‌های داروسازی جهان

دانشگاه کمبریج یک موسسه مستقل است که در سال 1209 در جریان مهاجرت دانشمندان آکسفورد به کمبریج، در انگلستان آغاز به کار کرد. کمبریج قبل پیشتر از حمایت روحانیون و خانواده سلطنتی در آن زمان برخوردار بود و در طول سال‌ها به ارتقاء و توسعه خود پرداخت.

تحصیل-داروسازی-در-دانشگاه-کمبریج

دپارتمان فارماکولوژی دانشگاه کمبریج بر مکانیسم‌های اساسی که شامل آماده‌سازی و کاربرد دارو می‌شود تمرکز دارد و البته در عین حال بر ایجاد داروهای جدید نیز متمرکز است. همه چیز در این جهت برنامه‌ریزی شده است که اطمینان حاصل شود که تمام فارغ التحصیلان برنامه داروسازی به بهترین نحوه تربیت شوند و آموزش ببینند. نوآوری‌ها و پیشرفت‌های کمبریج، این دانشگاه را در گروه برتر موسساتی قرار داد که برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی داروسازی را در سطح جهانی ارائه می‌دهند.

دانشگاه ناتینگهام از بهترین دانشگاه‌های داروسازی جهان

دانشگاه ناتینگهام در سال 1881 افتتاح شد، ابتدا به عنوان یک کالج تاسیس گردید و در سال 1948 به دانشگاه تبدیل شد. این دانشگاه در نهایت دانشکده و پردیس‌های جدیدی را برای گنجاندن ارائه تعداد زیادی از رشته‌های متنوع در دانشگاه ایجاد کرد. دانشکده داروسازی بر آموزش داوطلبان برای نقش‌های احتمالی در مراقبت از بیمار، صنعت داروسازی یا تحقیقات در این زمینه تمرکز دارد. این دانشکده با موسسات ملی و بین‌المللی برای اطمینان از حداکثر یادگیری و تمرین عملی همکاری و مشارکت است.

تحصیل-داروسازی-در-دانشگاه-ناتینگهام

شعار دانشکده داروسازی راهنمایی صحیح و قرارگیری در مسیر درست متخصصان جوان داروسازی است که یکی از مزیت‌های کلیدی این دانشگاه است. حمایت کامل از سوی مدیریت دانشگاه و مشارکان، دانشمندان درجه یکی را تربیت کرده است. به همین دلیل است که دانشگاه ناتینگهام به طور پیوسته در بین بهترین دانشکده‌های داروسازی جهان قرار دارد.

دانشگاه کارولینای شمالی از بهترین دانشگاه‌های داروسازی جهان

ویلیام ریچاردسون دیوی، دانشگاه کارولینای شمالی را در چپل هیل (Chapel Hill) را طی یک قانون در سال 1789 تأسیس کرد و در سال 1793 به اولین دانشگاه دولتی کشور تبدیل شد. در سال 1795 تنها دانشگاهی بود که در آن زمان قادر به اعطای مدرک تحصیلی بود. چندین دانشکده در طول سال‌ها ایجاد و توسعه یافتند تا دانش و مهارت دانشجویان رشته‌های مختلف را تقویت کنند.

دانشکده داروسازی اشلمن (Eshelman School of Pharmacy) دانشگاه کارولینای شمالی در سال 1897 شروع به کار کرد که قدیمی‌ترین دانشکده در نوع خود در ایالات متحده است. مطابق با ماهیت داروسازی، دانشکده داروسازی اشلمن ارتباط نزدیکی با دانشکده پزشکی دارد و با آن همکاری می‌کند تا محدوده آموزش چند رشته‌ای را گسترش دهد و در نهایت خدمات بهتری ارائه دهد.

بیشتر بخوانیم: خواندن مقاله بهترین دانشگاه‌های پزشکی آمریکا می‌تواند برای شما مفید باشد.

تاریخچه دانشکده داروسازی اشلمن شامل چندین دهه پیشگامی در این حوزه، تربیت کارشناسان توانمند و ترویج تحقیقات نوآورانه است. این سطح از ثبات راه را برای به رسمیت شناختن دانشگاه در رتبه‌بندی‌های بین المللی هموار نموده است. جای تعجب نیست که چگونه دانشگاه کارولینای شمالی یکی از بهترین دانشگاه داروسازی جهان است.

دانشگاه کالج لندن (University College London) از بهترین دانشگاه‌های داروسازی جهان

دانشگاه کالج لندن در سال 1826 شروع به ترویج مطالعات چند رشته‌ای در جهت تعالی و تأثیرگذاری بر مسائل دنیای واقعی نمود. رویکرد این دانشگاه بکارگیری دانش برای بهبود جهان امروز و آینده است. در طول سال‌ها UCL مؤسسات بسیاری ایجاد کرده است که مأموریت آن‌ها نوآوری در مسیر خود به سوی دنیایی بهتر است.

دانشکده داروسازی UCL در سال 1842 به عنوان کالج انجمن داروسازی (College of Pharmaceutical Society) که توسط انجمن سلطنتی داروسازی بریتانیا تأسیس شد، شروع به کار کرد. کالج نام خود را تغییر داد و در سال 1949 در دانشگاه لندن به عنوان یک کالج مؤسس ادغام شد. سال‌ها تلاش برای کسب برتری، این دانشکده داروسازی را به یکی از دانشکده‌های رتبه برتر در انگلستان تبدیل نمود.

نوآوری‌های مختلف در این زمینه نیز باعث شناخت دانشکده داروسازی در سراسر جهان شد. بسیاری از کمک‌های آن بر روی پزشکی تأثیرات  مثبتی داشته است. دانشگاه کالج لندن رتبه خود را به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های داروسازی در سراسر جهان حفظ کرده است.

بیشتر بخوانیم: قطعا خواندن مقاله درآمد داروسازی در کانادا برای شما جذاب خواهد بود.

سخن پایانی

هدف موسسه مهاجرتی خانم دکتری مهرآیین مخبری (MMCF) کمک به متقاضیان و حمایت آن‌ها در رسیدن به اهداف تحصیلی و مهاجرتی و شغلی است. این مجموعه خدمات مختلفی را در کانادا و آمریکا ارائه می‌دهد. تیم متخصص مجموعه خانم دکتر مهرآیین مخبری  به شما در بدست آوردن اهداف مهاجرتی‌تان در کانادا و آمریکا  (تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و …) کمک خواهد کرد. این موسسه مهاجرتی خدمات خود را به ارائه مشاوره جامع اختصاص داده است. خدمات این موسسه در زمینه بررسی جامع اولیه، مشاوره در مورد الزامات مورد نیاز، انتخاب رشته در دانشگاه مورد نظر، مراحل درخواست و دریافت پذیرش، کمک به تسهیل فرایند ویزا، همراه شما خواهد بود.

سوالات متداول

[toggle title=”نام بهترین دانشگاه داروسازی جهان چیست و در کدام کشور قرار دارد؟” state=”close”]دانشگاه موناش استرالیا به انگلیسی Monash University توانسته است رتبه اول را در رتبه‌بندی موضوعی QS در سال 2022 به خود اختصاص داد.[/toggle]

[toggle title=”5 رتبه برتر دانشگاه‌های داروسازی جهان کدام‌اند؟” state=”close”]دانشگاه موناش استرالیا، دانشگاه هاروارد آمریکا ، دانشگاه آکسفورد بریتانیا، دانشگاه کالج لندن UCL و دانشگاه ناتینگهام 5 رتبه اول دانشگاه‌های برتر داروسازی در جهان را به خود اختصاص داده‌اند.[/toggle]

[toggle title=”برای تحصیل داروسازی به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در خارج از کشور چه کار باید بکنیم؟” state=”close”]پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران موسسه مهاجرتی خانم دکتر مهرآیین مخبری تماس گرفته تا آن‌ها مطابق با شرایط شما به شما مشاوره‌های تخصصی بدهند.[/toggle]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا