دسته‌بندی مطالب

آخرین مطالب

لوگو قوتر

موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری

لوکیشن

آدرس

تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت، برج سایه،  طبقه ۹، واحد ۲

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

نام و نام خانوادگی*
دوره‌های کوآپ کانادا

دوره‌های کوآپ کانادا

آخرین بروزرسانی: 17 خرداد 1402

آموزش Co-op که به آن آموزش مشترک نیز می‌گویند، برنامه‌ای است که در آن فرصتی برای کسب تجربه در دنیای واقعی مرتبط با رشته تحصیلی شما به دست می‌آید. معمولاً برنامه‌های مشارکتی به گونه‌ای طراحی می‌شوند که هر ترم تحصیلی در مؤسسه با یک ترم کار (یادگیری و آموزش عملی) متناوب گردد. دوره‌های کوآپ کانادا فرصتی بی نظیر برای بسیاری از دانشجویان بین المللی است که می‌خواهند تخصص، تجربه و مهارت را توامان کسب کنند. در واقع با کسب تجربه و مهارت در شرکت‌های بزرگ هم رفتار و تخصص حرفه‌ای را آموخته‌اند، هم با دریافت دستمزد کسب درآمد نموده‌اند و از همه مهم‌تر رزومه CV خود را قوی‌تر نموده‌اند. همچنین دوره‌های کوآپ مهندسی ارائه شده در دانشگاه‌ها و موسسات کانادا، راه ورود به بسیاری از شرکت‌های قدر همانند گوگل، فیسبوک و غیره را ایجاد نموده است.

با ما در موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری همراه باشید.

فهرست مطالب:

منظور از دوره‌های کوآپ کانادا چیست؟

کانادا کشوری است که اکثر دانشجویان هندی زمانی که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور می گیرند به آنجا می روند. در کنار بهترین شهرهای دانشجویی و زندگی دانشجویی، دوره های تعاونی در کانادا نیز جذابیت دارد. دوره های Co-op به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا مدارک تحصیلی را دنبال کنند که شرایط کاری و تحصیلی متناوب دارند.

دانشگاه‌های کانادا با شرکت‌های متعددی ارتباط دارند که دانشجویان را از دوره‌های تعاونی برای کار در دوره کاری خود استخدام می‌کنند.شرکت ها در ازای کار دانشجویان به آنها پول می دهند. دوره‌های کوآپ برای دوره‌های کارشناسی 5 ساله و برای دوره‌های کارشناسی ارشد 2 تا 3 سال است.

دوره‌های کوآپ کانادا

برای درک بهتر ساختار دوره تعاونی، بیایید به جدول زیر نگاه کنیم که ساختار دوره تعاونی دانشگاه واترلو را توضیح می دهد.متوسط دستمزدی که یک دانشجوی همیار دریافت می‌کند 21 دلار در ساعت است. اگر آنها 20 ساعت در هفته کار کنند، می توانند 5040 دلار در هر دوره کاری 3 ماهه کسب کنند. این رقم تقریبی است و در هر دوره متفاوت خواهد بود.

مزایای شرکت در دوره‌های کوآپ کانادا چیست؟

بیایید نگاهی بیندازیم به آنچه می توانید در حین انجام یک دوره کوآپ در کانادا به دست آورید:

تجربه کاری – دوره های تعاونی در کانادا به شما این امکان را می دهد که حداقل 8 ماه قبل از تکمیل دوره خود، تجربه کاری ارزشمندی کسب کنید.

فرصت‌های شغلی بهتر – زمانی که کارفرمایان می بینند که شما تجربه کاری بیشتری دارید، در مقایسه با همکاران همکارتان به شما مشاغل پردرآمدی پیشنهاد می شود.

پوشش هزینه های اولیه زندگی– کارفرمایان تعاونی برای ساعاتی که برای پوشش هزینه های روزانه شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی کافی است به شما پرداخت می کنند.

یاد بگیرید و اجرا کنید – در حالی که مفاهیم مرتبط با موضوع خود را در یک ترم یاد می گیرید، آنها را در شغل تعاونی خود در دوره کاری خود پیاده می کنید.

یادگیری حرفه ای – شما حتی قبل از فارغ التحصیلی یاد می گیرید که چگونه در فضای کاری، اخلاق تجاری و مهارت های ارتباطی رفتار کنید،.

توسعه مهارت‌های خاص رشته – اگر در معماری یک همکاری مشترک انجام می‌دهید، یاد می‌گیرید که چگونه یک سایت را همراه با رئیس خود در دوره کاری خود بخوانید. چنین آموخته هایی تنها پس از فارغ التحصیلی به شما می رسد.

دانشگاه‌های برتر برای گذراندن دوره‌های کوآپ کانادا کدام‌اند؟

کانادا یکی از کشورهایی است که دارای بزرگترین دوره های مشارکتی و همیاری در جهان است. دانشگاه ها فرهنگ مشارکت را برای شکل دادن به آموزش بهتر برای هر دانشجو ترویج می دهند. در اینجا لیستی از 10 دانشگاه برتر ارائه می شود که دوره های کوآپ را در کانادا ارائه می دهند.

تفاوت بین دوره‌های کوآپ کانادا و کارآموزی در کانادا چیست؟

دوره های کارآموزی نیز کارهای موقتی هستند که در دوران تحصیل در دانشگاه انجام می دهید. بنابراین چه چیزی آن را از دوره های کوآپ در کانادا متفاوت می کند؟

دوره کارآموزی کانادا دوره‌های کوآپ کانادا
دوره کارآموزی 2 یا 3 ماه طول می کشد. شرایط کار در دوره‌های مشارکتی 8 تا 12 ماه است.
ممکن است حقوق دریافت کنید یا حتی چیزی نگیرید. کارفرمایان کوآپ برای ساعاتی که کار می کنید به شما حقوق می دهند.
هرکسی می تواند برای کارآموزی و در هر زمانی درخواست دهد. فقط دانشجویان دوره‌های همکاری در طول دوره کاری مجاز به کار هستند.
در دوره های کارآموزی فقط تجربه کاری کسب می‌کنید. در دوره‌های کوآپ شما در طول ترم تحصیلی یاد می گیرید و در طول ترم کاری خود آن را اجرا می‌کنید.

چرا فقط تعداد کمی از دانشگاه‌ها دوره‌های کوآپ کانادا را ارائه می دهند؟

دوره های مشارکتی بخشی از یک سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و عملی می‌باشند. دانشگاه های کانادا ممکن است تغییر جهت به سمت یک سیستم کاملاً جدید را دشوار یا وقت‌گیر بدانند. ثانیاً یافتن شرکای صنعتی که مایل به استخدام دانشجویان مشارکتی یا همکار در دوره کاری باشند و همچنین به آنها دستمزد پرداخت کنند فرآیند خسته کننده‌ای است. چنین تغییری مستلزم هزینه های هنگفت و تغییر مدل تبلیغاتی دانشگاه است. دوره های کوآپ هزینه بیشتری نسبت به دوره های معمولی دارند. این یک عامل ناامید کننده برای بسیاری از دانشجویانی است که مایل به تحصیل در کانادا با فاند هستند.

الزامات اجازه کار کوآپ کانادا چیست؟

اگر اجازه تحصیل کانادا را دارید، می توانید برای مجوز کار مشارکتی برای کار به عنوان یک دانشجوی بین المللی در طول دوره های کوآپ خود در کانادا درخواست دهید. سایر شرایط عبارتند از:

  • در برنامه ای ثبت نام کرده اید که برای دریافت مدرک نیاز به کار دارد
  • نامه ای از DLI (موسسه یادگیری تعیین شده) که تأیید می کند که دانشجویان این دوره آموزشی در کانادا نیاز به کار دارند.
  • شرایط کاری حداکثر 50٪ یا کمتر از کل دوره را پوشش می دهد.

چگونه می توان موقعیت‌های دوره‌های کوآپ کانادا را پیدا کرد؟

هنگامی که برای یک دوره کوآپ در کانادا درخواست می دهید، نه تنها شما، بلکه کل کلاس شما به دنبال یک موقعیت کوآپ در دوره کاری خود هستند. بنابراین فضا برای یافتن یک موقعیت واقعاً رقابتی می شود. سه راه برای یافتن موقعیت‌های کوآپ خوب در کانادا وجود دارد که عبارتند از:

  • مشاور کوآپ – به مشاور کوآپ خود متصل شوید که از شما پشتیبانی می کند و در مورد موقعیت‌های مشارکتی موجود به شما اطلاع می دهد.
  • شبکه سازی – می توانید با مجربان نگرانی خود در میان بگذارید تا ببینید آیا آنها می توانند شما را به کارفرمایان خود توصیه کنند یا خیر.
  • فهرست‌های آنلاین – می‌توانید در فهرست‌های آنلاین در وب‌سایت دانشگاه خود یا پورتال‌های شخص ثالث جستجو کنید.

چه مجوزهایی که برای دوره‌های کوآپ کانادا نیاز است؟

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در UVic (دانشگاه ویکتوریا)، زمانی که پذیرش شما در یک برنامه مشارکتی تایید شد، از شما خواسته می شود که برای مجوز کار کوآپ اقدام کنید. قبل از اینکه بتوانید بصورت قانونی به عنوان دانشجوی کوآپ در کانادا کار کنید، باید مجوز کار مشارکتی داشته باشید.

شما همچنین به یک مجوز تحصیلی فعلی نیز نیاز دارید که در طول دوره کاری شما معتبر باشد. اگر مجوز تحصیل فعلی شما قبل از تکمیل مدرک منقضی شود، می توانید همزمان با درخواست مجوز کار در همان درخواست، آن را نیز تمدید کنید. لازم به ذکر است که مجوز کار کوآپ شما با مجوز کار خارج از دانشگاه یکسان نیست. فقط می‌توان از آن برای شرایط کار مشارکتی استفاده کرد که بخشی از برنامه مدرک شما می‌باشد. همچنین یادتان باشد که قبل از درخواست مجوز کار کوآپ ، باید در برنامه Co-op پذیرفته شده باشید.

معرفی بهترین دانشگاه‌ها برای دوره‌های کوآپ کانادا : دوره‌های کوآپ مهندسی

دوره کوآپ مهندسی دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو مسلما بهترین برنامه همکاری مهندسی را در سراسر کانادا دارد. و این آنها را به رقابتی‌ترین برنامه مهندسی در کل کانادا تبدیل می کند. در ادامه می‌خواهیم به سوال دانشگاه مهندسی واترلو چگونه کار می کند؟ پاسخ دهیم. با برنامه همکاری مهندسی دانشگاه واترلو، شما شروع به مطالعه چهار ماهه یا هشت ماهه می‌کنید که آنها آن را استریم چهار یا استریم 8 می نامند. سپس در پایان جریان انتخابی خود، یک همکاری را شروع می کنید. افراد در دفاتر کوآپ آنها بسیار خوب با هم در ارتباط هستند و برای کارآموزی شما بسیار مفید خواهد بود. واترلو تقریباً 100٪ درصد مشارکت در همه برنامه های کوآپ خود دارد.

به این معنی که به معنای واقعی کلمه، هر دانشجو از جمله سال‌های اول یک دوره کارآموزی می گیرد. هر ترم کاری و بعد از اولین ترم کاری، معمولاً به مدت چهار ماه به مدرسه می روید و سپس به مدت چهار ماه کار می کنید و سپس به مدت چهار ماه به مدرسه خواهید رفت.

دوره کوآپ مهندسی دانشگاه تورنتو

برای سال‌های اول مکان‌های زیادی برای سکونت وجود دارد و به طور کلی این موسسه بسیار خوبی است که در زمینه‌های زیادی تحقیق می‌کند. برنامه Co-op مهندسی دانشگاه تورنتو کمی با واترلو متفاوت است. زیرا در UOT یا ۱۲ ماهه یا ۱۶ ماهه مشارکت می گیرید و باید بعد از سال دوم یا سوم این کار را انجام دهید.

این بدان معناست که دانشجویان سال اول باید روی تحصیلات خود تمرکز کنند. اما در دو تابستان اول که کار نمی کنید، این بدان معنا نیست که هنوز نمی توانید به دنبال شغل مرتبط بگردید و سعی کنید در یک رشته مهندسی شغلی پیدا کنید. مشاغلی که در طول سال اول تحصیل به دست می آورید به احتمال زیاد به عنوان تعاونی در مدرک مهندسی شما به حساب نمی آیند.

بزرگترین حرفه ای دانشگاه تورنتو این است که درست در قلب تورنتو واقع شده است و تعداد زیادی بار، رستوران و کسب و کار وجود دارد که می توانید به آنها بروید و کاوش کنید.

شما همچنین توسط برخی از بزرگترین شرکت ها در کانادا احاطه شده اید که اغلب دوست دارند دانشجویان UOT را استخدام کنند. بنابراین اگر واقعاً می خواهید طعم زندگی در یک شهر بزرگ را بچشید، UOT می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد.

دوره کوآپ مهندسی دانشگاه بریتیش کلمبیا

برنامه همکاری مهندسی دانشگاه بریتیش کلمبیا کمی ترکیبی بین UOT و واترلو است. در UBC شما باید در سال دوم یا سوم برای برنامه Co-op درخواست دهید. و برخی الزامات دیگر این است که شما باید تمام وقت باشید و باید حداقل میانگین نمره 65 درصد را بدست آورید. علاوه بر این شما به مهارت‌های نوشتاری و کلامی قوی، انگیزه همکاری، تمایل به جابجایی، تعهد به طیف وسیعی از موقعیت‌های مرتبط نیاز دارید. این کمی محدودتر از سایر برنامه‌های مشارکتی سایر دانشگاه‌ها است. و اگر در این برنامه پذیرفته شوید، باید در چند کارگاه اجباری کوآپ که از اواخر اکتبر شروع می شود شرکت کنید.

دوره‌های کوآپ کانادا

البته این چیز بدی نیست زیرا بسیاری از دانشجویان می‌توانند برای بهبود رزومه و نامه‌های خود از آن استفاده کنند. اگر وارد دوره ‌های کوآپ کانادا در دانشگاه UBC شوید، دفتر مشارکتی آنها احتمالاً کمی بیشتر از UOT اما کمی کمتر از واترلو به شما مساعدت خواهند نمود. و برخی از نکات مثبت در مورد رفتن به UBC این است که محوطه دانشگاه آنها کاملاً جذاب و عالی است. و به طور کلی بریتیش کلمبیا استانی زیبا و مکانی عالی برای کار و زندگی و تحصیل است. بنابراین اگر مناظر را دوست دارید UBC مکان عالی برای رفتن است. پردیس ونکوور آنها در فاصله کمی از مرکز شهر است. بنابراین بسته به اینکه چقدر مایل به حمل و نقل هستید، می توانید به آنجا بروید و کمی کاوش کنید و همه سایت هایی را که برای دیدن وجود دارد ببینید.

برخی از مزایای دیگر که UBC واقعاً دوست دارد به آن‌ها ببالد این است که چقدر از همه جهات مدرسه‌ متنوعی است. در تجربه من، اکثر دانشکده های مهندسی در کانادا بسیار متنوع هستند و تعداد زیادی از افراد از تمام نقاط مختلف جهان در آن حضور دارند. و یکی از مهمترین نکات این است که UBC یکی از ارزان ترین برنامه‌های مهندسی Coop را ارائه می دهد.

دانشجویان دوره‌های کوآپ کانادا کجا  می‌توانند کار کنند؟

دانشجویان کوآپ دانشگاه واترلو برای طیف باورنکردنی از کارفرمایان، از شرکت‌های نوپا کوچک گرفته تا تمام سطوح دولتی، سازمان‌های غیرانتفاعی، و برخی از بزرگترین شرکت‌های جهان کار می‌کنند. اکثر دانشجویان در حوزه واترلو، منطقه تورنتو بزرگ (GTA) و اتاوا کار می کنند اما می توانند در جاهای دیگر نیز کار کنند.

Pfizer Facebook Alberta Cancer Research Institute
RBC Financial Group Ford Motor Company of Canada Amnesty International Canada
Suncor Energy Google Apple
Sun Life Financial Harvard Medical School Big Brothers Big Sisters of Canada
The Hospital for Sick Children Honda Canada Bloomberg
Tim Horton Children’s Foundation Hydro One Canadian Cancer Society
Toronto Transit Commission IBM Canada Canadian Space Agency
Toyota Motor Manufacturing Canada Intact Financial Centre for Addiction and Mental Health
United Nations Association in Canada Johnson & Johnson CERN – European Organization for Nuclear Research
University of Waterloo Labatt Breweries CIBC World Markets
Waterloo Region Museum LinkedIn City of Toronto
Peel Regional Police Microsoft Canada Diamond Schmitt Architects
WhatsApp Natural Resources Canada EllisDon Construction
Yelp Parks Canada Environment and Climate Change Canada
YMCA Canada Ontario Power Generation Ernst & Young LLP
Ontario Ministry of Health and Long-Term Care

سخن پایانی

دوره‌های کوآپ کانادا یک فرصت استثنایی برای تمام دانشجویان بین المللی است که کار حرفه‌ای و تخصصی را در کنار تحصیل تجربه کنند. دانشجویان بین المللی پذیرفته شده در دوره‌های کوآپ کانادا تجربه کار در شرکت‌های بزرگ را کسب خواهند کرد که این موضوع علاوه بر افزایش سطح مهارت آن‌ها و گرفتن دستمزد و داشتن درآمد، به قوی‌تر شدن رزومه‌ آن‌ها کمک خواهد کرد و حتی شانس گرفتن فرصت‌های شغلی عالی را بالا خواهد برد.

سوالات متداول پیرامون دوره‌های کوآپ کانادا

[toggle title=”متوسط دستمزد دانشجو در یک دوره کوآپ کانادا چقدر است؟” state=”close”]متوسط دستمزدی که یک دانشجوی همیار در هر ساعت دریافت می‌کند 21 دلار است.[/toggle]

[toggle title=”طول دوره کوآپ کانادا در مقطع کارشناسی چقدر است؟” state=”close”]دوره‌های کوآپ برای دوره‌های کارشناسی 5 ساله است.[/toggle]

[toggle title=”طول دوره کوآپ کانادا در مقطع کارشناسی ارشد چند ساله است؟” state=”close”]دوره کوآپ برای دوره‌های کارشناسی ارشد 2 تا 3 سال طول می‌کشد.[/toggle]

[toggle title=”آیا دوره کوآپ کانادا یک دوره کارآموزی محسوب می‌شود؟” state=”close”]خیر دوره‌های کوآپ طولانی‌تر هستند و شما به ازای هر ساعت کار دستمزد دریافت خواهید کرد.[/toggle]

[toggle title=”دوره کوآپ کانادا چیست؟” state=”close”]Co-op به معنای آموزش مشارکتی با شرایط کار و تحصیل است.[/toggle]

[toggle title=”آیا برای دوره‌های کوآپ کانادا به مجوز کار نیاز دارم؟” state=”close”]بله، برای دوره های دوره کوآپ در کانادا به مجوز کار مشترک همراه با مجوز دانشجویی کانادایی نیاز دارید.[/toggle]

[toggle title=”آیا من این امکان را دارم که شرایط کار دوره کوآپ را در سال دوم شروع کنم؟” state=”close”]بله، شما این امکان را دارید که شرایط کار کوآپ را در سال دوم دوره مشارکتی خود شروع کنید.[/toggle]

[toggle title=”چگونه می توانم مشاغل دوره کوآپ کانادا را پیدا کنم؟” state=”close”]می‌توانید از طریق فهرست‌های آنلاین، کمک دانشگاه یا شبکه‌سازی یک شغل کوآپ پیدا کنید.[/toggle]

[toggle title=”مدت کار دوره کوآپ چقدر است؟” state=”close”]مدت کار دوره کوآپ در کانادا می تواند 3 تا 4 ماه باشد.[/toggle]

[toggle title=”آیا باید در طول ترم دوره کوآپ شهریه پرداخت کنم؟” state=”close”]در حین انجام یک ترم کار کوآپ در کانادا نیازی به پرداخت شهریه ندارید، اما برای استفاده از خدمات دانشگاه باید هزینه ای را پرداخت کنید.[/toggle]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا