وکیل مهاجرت

امروزه میزان تقاضا برای مهاجرت به کشورهای  دیگر از هر زمان دیگری بیشتر شده است. از همین رو شما می‌توانید که یک مهاجرت عالی را به کشور مورد نظر خود تجربه کنید. برای اینکه شما بتوانید امور مربوط به اخذ ویزا و اقامت را پشت سر بگذارید، بهتر است که از وکیل مهاجرت برای این کار کمک بگیرید. تجربه این موضوع را ثابت کرده است که وکیل مهاجرت سرعت انجام امور مهاجرتی را به شدت بالا می‌برد. در نتیجه شما این فرصت را دارید که با یافتن بهترین وکیل مهاجرتی و استفاده از توانایی‌های او هر چه سریع‌تر به کشور مورد نظر خود مهاجرت کنید.

وظایف و خدمات وکیل مهاجرت چیست؟
در صورتی که شما بتوانید بهترین وکیل مهاجرتی در تهران را پیدا کنید، مطمئنا فرایند مهاجرت برای شما با سرعت بیشتری پیش می‌رود. خوشبختانه وکلا به خوبی با قوانین وضع شده در این مورد آشنایی دارند و آن‌ها را اجرایی می‌کنند. پیشبرد مراحل اداری مربوط به مهاجرت یک کار بسیار مهم و تخصصی است. خوشبختانه وظایف و خدمات وکیل به گونه‌ای است که درگیری شما را در این زمینه بسیار کم می‌کند. برای اینکه بهتر بدانید وکیل مهاجرتی چیست و چه وظایفی دارد، در ادامه به بررسی موردی وظایف خواهیم پرداخت.
1.    ثبت قرارداد قانونی با مهاجر
برای اینکه انجام امور مهاجرتی به وکیل سپرده شود، حتما باید یک قرارداد بین وکیل و مهاجر بسته شود. این قرارداد حتما باید شفافیت بالایی داشته  باشد. همچنین تمامی کارهایی که وکیل به وکالت از مهاجر انجام می‌دهد باید در این قسمت درج شود. از همین رو همه این موارد با جزئیات کامل و به‌صورت بند‌های مختلف در قرارداد ذکر می‌شود. وکیل وظیفه دارد که تمامی مفاد موجود در قرارداد را برای مهاجر توضیح دهد. از طرفی مهاجر هم باید آن را به‌صورت کامل مطالعه کند تا در صورت نبود مشکل آن را امضا نماید.
2.    برگزاری جلسه مشاوره برای مهاجر
یکی از کارهای مهمی که یک وکیل مهاجرت خوب انجام می‌دهد این است که یک جلسه مشاوره عالی برای فرد برگزار می‌کند. در این حالت شخص می‌تواند تمام نگرانی‌های خود در این زمینه را برطرف سازد. بدون شک مهاجرت برای  بسیاری از افراد استرس‌زا است. با این حال برگزاری یک جلسه مشاوره می‌تواند منجر به آرامش شخص شود. از همین رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما به ‌سراغ بهترین وکیل مهاجرتی بروید تا بهترین خدمات ممکن را دریافت کنید.
3.    انجام فرایند حقوقی و اداری مربوط به اخذ ویزا
بدون شک یکی از پرچالش‌ترین مسائل مهاجرتی دریافت ویزای کشور مقصد خواهد بود. زمانی که شما از وکیل مهاجرتی استفاده می‌کنید، فرایند اخذ ویزا برعهده ایشان خواهد بود. دریافت ویزا نیازمند گذراندن مراحل اداری و حقوقی متعددی است. به‌همین علت در اکثر اوقات فرد مهاجر نمی‌تواند به تنهایی این امور را پیش ببرد. مطمئنا در چنین وضعیتی یک وکیل مهاجرت خوب خدمات زیادی به شما خواهد داد.

4.    همراهی و ارتباط موثر با موکل در پیگیری امور مهاجرتی
وکیل مهاجرت وظیفه دارد که به‌طور پیوسته با موکل خود ارتباط داشته باشد و شرایط فعلی را برای او بازگو کند. در واقع هر گونه اقدامی که از طرف وکیل انجام می‌شود باید به اطلاع موکل برسد. چنانچه نظر موکل در طول پرونده تغییر کرد، وکیل باید با توجه به شرایط موکل خود در این باره تصمیم بگیرد. تجربه ثابت کرده است که ارتباط موثر بین مهاجر و وکیل سرعت پیشرفت پرونده را بالاتر می‌برد. از همین رو تلاش کنید تا با یک برنامه‌ریزی دقیق امور مهاجرتی خود را به‌طور دقیق پیش ببرید.
چه کسانی به وکیل مهاجرتی نیاز دارند؟
تمامی کسانی که قصد دارند که به یک کشور جدید مهاجرت کنند به وکیل مهاجرت نیاز خواهن داشت. از همین رو این افراد باید با یک برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده به سراغ  وکیل رسمی مهاجرت بروند. در حال حاضر بسیاری از دانشجویان علاقه‌مند تحصیل در سایر کشورها هستند. اخذ پذیرش دانشگاه‌های خارجی و گرفتن ویزای تحصیلی مستلزم آماده‌سازی مدارک و گذراندن مراحل مختلفی است که باید برای آن آمادگی کافی را داشته باشید. از همین رو این دسته از افراد به‌طور ویژه به وکیل نیاز خواهند داشت.
برخی دیگر از افراد هم دوست دارند برای کار به یک کشور دیگر بروند که در این حالت هم وکیل نیاز خواهد بود. در این بین نباید فراموش کرد که برخی از موقعیت‌ها مانند  ازدواج برای اخذ اقامت بسیار حساس است. از همین رو برای اینکه بتوانید مراحل را به‌راحتی پشت سر بگذارید، حتما به سراغ وکیل مهاجرتی خوب بروید. کسانی که در گذشته سابقه ریجکتی ویزا داشته‌اند حتما باید از وکیل مهاجرت استفاده کنند.
هزینه وکیل مهاجرتی چقدر است؟
یکی از مهم‌ترین  مسائلی که درباره کمک گرفتن از وکیل مهاجرت بیان می‌شود مربوط به مقدار هزینه آن است. به هر حال هر کس میزان توان مالی مشخصی دارد و باید برای برخورداری از خدمات هزینه مشخصی را به وکیل بپردازد. در حال حاضر هزینه وکیل یک عامل متغیر بوده و عوامل زیادی بر روی آن تاثیر می‌گذارند. از همین رو شما باید با توجه به شرایط خود نسبت به محاسبه هزینه اقدام کنید. در صورتی که شما تمامی مراحل کاری مهاجرت را به وکیل بسپارید، مطمئنا باید هزینه بیشتری را برای آن پرداخت کنید.
این در حالی است که برخی از  افراد فقط بخشی از امور خود را به وکیل می‌سپارند که در این صورت مبلغ حق‌الوکاله نیز کمتر می‌شود. اگر می‌خواهید که میزان هزینه شما در کمترین حالت ممکن باشد، می‌توانید از مشاوره وکیل بهره ببرید. در  این حالت فقط جلسات مشاوره و راهنمایی برای شما برگزار می‌شود و انجام بقیه مراحل بر عهده خود شما خواهد بود. ناگفته نماند که نوع پرونده مهاجرتی و درجه سختی آن در میزان حق‌الوکاله تاثیر دارد. از همین رو همه این فاکتورها را کنار هم قرار دهید و بهترین وکیل جهت مهاجرت را پیدا کنید.

وکیل مهاجرت در تهران

وکیل مهاجرت را باید از ایران بگیریم یا از کشور مقصد؟
امروزه شما می‌توانید وکیل مهاجرت لاتاری را در داخل یا خارج از کشور ببینید و قرارداد وکالت را با او امضا کنید. در حال حاضر شاهد آن هستیم که بسیاری از افراد بر سر دوراهی وکیل ایرانی و خارجی مانده‌اند و توان انتخاب بین این دو را ندارند. هر کدام از این حالت‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارد. به‌طور مثال معمولا وکیل خارجی تسلط بیشتری به قوانین کشور مقصد دارد. با این حال ارتباط‌گیری به وکلای خارجی کار سخت‌تری خواهد بود. از طرفی نباید فراموش کرد که معمولا  حق‌الوکاله وکیلان خارجی نسبت به ایرانی بیشتر است.
از همین رو اگر می‌خواهید از وکیل مهاجرتی خارجی استفاده کنید، باید خود را برای پرداخت هزینه‌های بالاتر آماده کنید. به‌طور کلی برخورداری از وکیل ایرانی سطح بالاتری از دسترسی را در اختیار شما قرار می‌دهد. البته شما خودتان باید شرایط را بسنجید و از بین موارد گفته شده بهترین گزینه را انتخاب کنید. برخی از تخصص‌ها همچون وکیل مهاجرت پناهندگی بیشتر توسط وکلای خارجی پیش می‌رود ولی ایرانیانی نیز هستند که این امور را به خوبی پیش می‌برند.
بهترین وکیل مهاجرتی باید دارای چه مجوز و ویژگی هایی باشد: نحوه تشخیص وکیل مهاجرتی خوب
امروزه بسیاری از افراد به دنبال بهترین وکیل مهاجرت هستند و راه‌های زیادی را برای یافتن آن بررسی می‌کنند. بدون شک یک وکیل مهاجرتی خوب ویژگی‌هایی دارد که با شناخت آن‌ها به بهترین نتایج دست پیدا می‌کنید. برای اینکه شناخت بهتری از این موارد داشته باشید، در ادامه ویژگی‌های وکیل مهارت خوب و کاربلد را بیان می‌کنیم.
داشتن مدرک تحصیلی وکالت از دانشگاه‌ معتبر
وقتی که درباره وکیل مهاجرت مشاوره رایگان صحبت می‌کنیم، مطمئنا ارزش مدرک تحصیلی فرد از هر چیز دیگری بیشتر اهمیت دارد. در حال حاضر شاهد آن هستیم که وکلای مهاجرت زیادی مشغول به کار هستند. هر چقدر که دانشگاه‌ محل تحصیل وکلا معتبرتر باشد، بدون شک مدرک تحصیلی آن‌ها هم ارزش بیشتری خواهد داشت. با توجه به اینکه سطح آموزش در دانشگاه‌های پیشرفته بسیار بالاست، فارغ‌التحصیلان آن هم معمولا مهارت بیشتری در امر وکالت دارند. از همین رو شما با یک برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند می‌توانید بهترین وکیل مهاجرت با مدرک معتبر را انتخاب کنید.

تسلط کامل به قوانین مهاجرتی کشور مقصد
در صورتی به دنبال وکیل مهاجرتی تحصیلی هستید، حتما قبل از هر چیز میزان تسلط فرد به قوانین را بسنجید. همانطور که می‌دانید هر کشور قوانین مهاجرتی خاص خود را دارد که وکیل خوب باید با این موارد به خوبی آشنا باشد. زمانی که یک فرد اطلاعات کافی را در این زمینه دارد می‌تواند از مفاد قانونی مختلف استفاده کرده و فرایند مهاجرت شما را تسریع کند. ذکر این نکته ضروری است که در سال‌های اخیر تعداد وکلای متخصص افزایش پیدا کرده است. در نتیجه شما می‌توانید با یک برنامه‌ریزی ویژه در این راستا اقدام کنید.
سابقه کار مناسب در پرونده‌های مهاجرتی قبلی
یکی از فاکتورهای مهمی که باید در تعیین وکیل مهاجرتی به آن دقت کرد، داشتن سابقه کار مناسب است. این بدان معناست که شما باید قبل از هر چیز رزومه وکیل را بررسی نمایید. چنانچه وکیل مهاجرت حقوق در پرونده‌های گذشته خود عملکرد موفقی داشته است، به احتمال بسیار زیاد از پرونده شما هم سربلند بیرون خواهد آمد. بسیاری از افراد بدون دقت به  سابقه کار وکیل پیش می‌روند که این کار نمی‌تواند نتایج خیلی خوبی برای آن‌ها داشته باشد. بدون شک کسانی که ده‌ها پرونده موفق داشته‌اند بهترین افراد برای مراجعه خواهند بود.
تسلط به زبان و فرهنگ کشور مقصد
یک از نکات مهم و تعیین‌کننده در انتخاب وکیل مهاجرتی خانم و آقا، میزان آشنایی فرد با زبان و فرهنگ کشور مقصد است. وقتی که یک وکیل به خوبی به زبان کشور مقصد مسلط باشد، مطمئنا فرایند اخذ ویزا بهترین عملکرد را خواهد داشت. همچنین آشنایی وکیل مهاجرت با فرهنگ کشور مقصد به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را در این میان بگیرید. در هر صورت شما می‌توانید با یک پلن دقیق و حساب شده بهترین وکیل مهاجرت را برای خود بیابید.
دریافت حق‌الوکاله مناسب و معقول
یکی از ویژگی‌های وکیل مهاجرتی خوب این است که حق‌الوکاله منصفانه‌ای از مهاجران دریافت می‌کند. از آنجایی که خود متقاضیان هزینه‌های زیادی برای مهاجرت دارند، مطمئن مقدار حق‌الوکاله برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد. به‌طور کلی یک وکیل خوب سعی می‌کند که یک تعرفه مصوب و منصفانه را از افراد دریافت کند. در صورتی که چنین فرایندی طی شود، مطمئنا بهترین نتیجه ممکن را برای شما خواهد داشت پس از آن غافل نشوید.

چه سوالاتی از وکیل مهاجرتی بپرسیم: مهمترین سوالاتی که باید بپرسید
برای اینکه شما بتوانید یک مهاجرت آسان و سریع داشته باشید، باید جزئیات زیادی را در نظر بگیرید.  تجربه این موضوع را ثابت کرده است که برخی از روش‌های مهاجرتی شما را با سوالات و دغدغه‌های زیادی روبرو  می‌کند. از همین رو باید برای پاسخگویی به این سوالات از وکیل خود کمک بگیرید. خوشبختانه امروزه وکیل مهاجرت از طریق ازدواج یا سایر وکلا آماده برطرف کردن این دغدغه‌ها هستند. تعدادی از مهم‌ترین سوالاتی که باید برای مهاجرت پرسیده شود در زیر آمده است.
·      آیا می‌توانم خانواده‌ام را هم به خارج ببرم؟
·      بهترین روش مهاجرت برای من کدام است؟
·      صدور ویزا برای من چقدر طول می‌کشد؟
·      برای حق‌الوکاله چه مبلغی باید پرداخت کنم؟
·      در طول پرونده چگونه با شما در ارتباط باشم؟
·      آیا کار ترجمه مدارک و اخذ مدرک زبان را هم انجام  می‌دهید؟
·      چطور می‌توانم سریع‌تر مهاجرت کنم؟
·      کدام کشور را برای مهاجرت من پیشنهاد می‌دهید؟
در صورتی که بتوانید پاسخ این موارد را به دست آورید، مطمئنا مسیر مهاجرت برای شما بسیار روشن‌تر خواهد شد. در نتیجه همیشه سعی کنید که به دنبال یک وکیل متخصص مهاجرت بروید تا بتواند همه این موارد را به‌طور کامل به شما بیاموزد.
مشکلات مهاجرت بدون وکیل
بسیاری از افراد سعی می‌کنند تا بدون کمک گرفتن از وکیل مراحل مهاجرت خود را طی کنند. این کار می‌توند سختی‌های زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد. در صورتی که آمادگی لازم برای رویارویی با مشکلات را ندارید، به هیچ وجه به سراغ مهاجرت بدون وکیل نروید. تجربه ثابت کرده است که انجام این کار می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند. برای درک بهتر این موضوع برخی از مسائلی که ممکن است برای شما پیش بیاید را بیان خواهیم کرد.
·      ریجکت شدن درخواست ویزا
·      افزایش هزینه‌ها
·      ترجمه مدارک به‌صورت اشتباه
·      صرف وقت زیاد برای آشنایی با مراحل مهاجرت
·      عدم آشنایی با قوانین کشور مقصد
·      آماده‌سازی و  ارسال اشتباه مدارک
در صورتی که هر کدام از مشکلات گفته شده برای شما به وجود بیاید، مسلما فرایند مهاجرتی با اختلال مواجه خواهد شد. از همین رو همیشه تلاش کنید تا با یک برنامه‌ریزی دقیق و حرفه‌ای بهترین وکیل مهاجرت را انتخاب کنید. مطمئنا در این حالت ضریب موفقیت شما در پرونده مورد نظر به شدت افزایش پیدا می‌کند.

مزایای داشتن وکیل مهاجرت

مزایای داشتن وکیل مهاجرت چیست؟
نقش وکیل مهاجرت در پرونده شما بسیار تعیین‌کننده است و نتیجه نهایی تا حد زیادی به آن بستگی دارد. در صورتی که شما از یک وکیل مهاجرتی خوب استفاده کنید، احتمال ریجکتی پرونده شما به مقدار زیادی کاهش پیدا می‌کند. از همین رو همیشه تلاش کنید تا بهترین وکیل مهاجرتی را برای خود انتخاب کنید. وقتی که شما یک وکیل خوب دارید، به خوبی با ویژگی‌های کشور مقصد خود آشنا خواهید شد. همچنین وکیل سعی می‌کند بر اساس شرایطی که دارید بهترین روش مهاجرتی را در اختیار شما قرار دهد. همچنین با داشتن وکیل کارهایی نظیر تنظیم وقت سفارت به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.
زمانی که کارهای خود را به وکیل مهاجرتی می‌سپارید، وقت آن را دارید که خود با خیال راحت مقدمات سفر را فراهم نمایید. همچنین با وجود وکیل این فرصت را دارید که مدارک را با سرعت بیشتری آماده کنید. به یاد داشته باشید که استفاده از یک وکیل خوب می‌تواند شانس شما را برای قبول صدور ویزا به طرز قابل توجهی افزایش دهد. در نتیجه حتما در این مورد برنامه‌ریزی درستی داشته باشید و به سراغ باسابقه‌ترین افراد در این زمینه بروید. مهاجرت به یک کشور دیگر آسان است اگر شما کار را به کاردان و متخصص بسپارید.
تفاوت وکیل مهاجرت با مشاور مهاجرت  چیست؟
یکی از سوالات رایجی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید تفاوت بین وکیل و مشاور مهاجرت است. هر کدام از این افراد وظایف و مسئولیت‌های مشخصی دارند که باید آن‌ها را به درستی انجام دهند. وکیل مهاجرت بر اساس اجازه موکل خود برای پیشبرد پرونده و آماده‌سازی مدارک اقدام می‌کند. این در حالی است که مشاور مهاجرت فقط خدمات مشاوره و راهنمایی را در اختیار شما قرار می‌دهد. از همین رو تمامی مراحل اداری پرونده باید توسط خود فرد پیگیری شود. معمولا اکثر مشاوران یک دوره آموزشی مخصوص گذرانده‌اند و دارای مدرک وکالت نیستند.
البته نباید فراموش کرد که برخی از وکلا هم در صورت نیاز شما خدمات مشاوره را ارائه می‌دهند. در نتیجه شما می‌توانید با توجه به شرایط شخصی خود بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. تجربه نشان می‌دهد که استفاده از وکیل مهاجرت ضریب موفقیت بیشتری نسبت به مشاور مهاجرت دارد. از همین رو اکثر مهاجرین سعی می‌کنند که با استفاده از برترین وکیل مهاجرتی سرعت کار خود را بالا ببرند. چنانچه یک برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند داشته باشید می‌توانید بهترین نتیجه ممکن را در این راستا به دست آورید.

نکات مهم در انتخاب وکیل مهاجرتی
اگر قصد دارید که امور مهاجرتی خود را به یک وکیل کاربلد بسپارید، بهتر است که همین امروز دست به کار شوید. در حال حاضر تعداد زیادی از وکلا مشغول به کار هستند که هر کدام از آن‌ها شرایط خاص خود را دارند. آنچه که در انتخاب وکیل مهاجرت بیش از هر چیزی اهمیت دارد، تبحر فرد در شیوه مهاجرت و کشور مدنظر شماست. به‌طور مثال اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، به سراغ گزینه‌هایی بروید که در مهاجرت به کانادا را تجربه بالایی دارند. بسیاری از افراد این سوال را می‌پرسند که روش استعلام وکیل مهاجرت کانادا چگونه است؟ خوشبختانه وکلا راه‌های ارتباطی زیادی تعیین کرده‌اند که می‌توان از آن استفاده کرد.
برخی از وکلا هم در یک  رشته مهاجرتی به خصوص مانند تحصیل یا ازدواج تخصص دارند. به‌طور مثال اگر قصد دارید که از طریق ازدواج مهاجرت کنید، حتما به سراغ وکیل متخصص در این زمینه بروید.  تحقیق و پرس‌وجو درباره عملکرد وکیل هم می‌تواند برای شما بسیار کمک‌کننده باشد. از همین رو همیشه تلاش کنید تا با اطلاعات به دست آمده گزینه‌های مختلف را مقایسه کرده و برترین مورد دست پیدا  کنید. مطمئنا با یک برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند می‌توانید یک روند مهاجرتی عالی را پشت سر بگذارید.
شماره وکیل مهاجرتی
با توجه به اینکه بسیاری از افراد برای امور مهاجرتی خود به‌دنبلا یک وکیل خوب هستند، معمولا شماره‌های وکیل مهاجرتی را پیدا می‌کنند تا با آن‌ها ارتباط درستی برقرار نمایند. تجربه این موضوع را ثابت کرده است که وکلای مهاجرتی در موسسات مختلفی  مشغول به کار هستند. از همین رو شما باید در این زمینه حساسیت بالایی به خرج دهید. با توجه به درخواست‌های زیادی که در این زمینه به وجود آمده است، موسسه مهاجرتی دکتر مهرآیین مخبری با داشتن وکلای مجرب و کارآزموده به کمک شما خواهد آمد. از همین رو اگر می‌خواهید که مسیر مهاجرت را با سرعت بالایی طی کنید، مطمئنا این موسسه بهترین خدماتر را برای شما ارائه می‌دهد.
در صورتی که سوال یا ابهام خاصی در این زمینه دارید حتما تلاش کنید تا با مطرح کردن آن بهترین پاسخ ممکن را دریافت کنید. وکلای موسسه دکتر مهرآیین مخبری شرایط هر کس را به‌صورت مجزا بررسی کرده و بهترین راهکار را برای او به‌ کار می‌بندند. این مجموعه همواره تلاش می‌کند تا بر اساس شرایط شخصی هر فرد بهترین راهکار مهاجرتی را در اختیار او قرار دهد. در نتیجه به شما هم توصیه می‌کنیم که با یک برنامه‌ریزی ویژه امور مهاجرتی خود را جلو ببرید.

سخن پایانی
مهاجرت به یک کشور جدید مطمئنا با دغدغه‌های زیادی همراه است که باید خود را برای آن آماده کنید. تجربه نشان می‌دهد که در طول سالیان اخیر متقاضیان مهاجرت افزایش یافته است. در نتیجه متقاضیان سعی می‌کنند تا با داشتن بهترین وکیل مهاجرت کار خود را برای اخذ ویزا آسان‌تر کنند. از همین رو موسسه دکتر مهرآیین مخبری تلاش می‌کند تا پرونده مهاجرتی متقاضیان خود را به سرعت پیش ببرد. از همین رو اگر به دنبال برترین وکلای مهاجرت هستید، ما در این موسسه در کنار شما خواهیم بود. از اینکه تا تا انتهای این مطلب مهم و کاربردی در کنار ما بودید از شما سپاسگزاریم.

دکمه بازگشت به بالا