ویزای آمریکا

شرایط اخذ ویزای آمریکا در سال 2023 به همراه مدارک و هزینه ها

کشور آمریکا یکی از کشورهایی است که امروزه افراد زیادی تقاضای دریافت ویزای آن را دارند و یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این کشور برای مهاجرت نیز همین است که هرساله تعداد زیادی از مهاجران را پذیرفته و ویزای آنها را صادر می‌کند. روش‌های مختلفی وجود دارد که با استفاده از هریک از آنها می‌توانید مراحل مربوط به دریافت ویزای خود را آغاز کرده و به این کشور مهاجرت کنید. اخذ ویزای آمریکا می‌تواند مزایای زیادی را نیز برای شما به همراه داشته باشد؛ ولی نباید فراموش کنید که هریک از این روش‌ها دارای شرایط مخصوص به خود هستند که بدون داشتن اطلاعات کافی درباره این موضوع اخذ ویزا برای شما کاری سخت و دشوار خواهد بود.
در ادامه این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره روش‌های مختلفی که برای دریافت ویزای آمریکا وجود دارد صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم علاقه‌مند به داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید.

روش‌های گرفتن ویزای آمریکا

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که علاقه‌مند به اخذ ویزای کشور آمریکا هستید حتما باید با انواع روش‌هایی که برای این کار وجود دارد آشنا شده و اطلاعاتی را درباره شرایط و مزایای هریک از آنها به دست بیاورید. در این بخش قصد داریم درباره برخی از شرایط و مدارک موردنیاز برای راه‌های مختلفی که می‌توانید برای اخذ ویزای آمریکا مورداستفاده قرار دهید صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را به شما ارائه دهیم.

ویزای تحصیلی آمریکا

یکی از روش‌های بسیار جذابی که برای دریافت ویزای آمریکا وجود دارد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است که می‌تواند از جهات مختلف برای شما مفید و سودمند باشد و به شما کمک کند تا بتوانید ویزای خود را به ساده‌ترین شکل ممکن دریافت کنید. یک مزیت بسیار مهم اخذ این نوع ویزا این است که شما نیازمند سرمایه زیادی نخواهید بود و با کمترین هزینه نیز می‌توانید ویزای خود را بگیرید. برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا در گام نخست شما باید نامه پذیرش خود را از یکی از دانشگاه‌های کشور آمریکا دریافت کنید. برای این کار نیز باید درخواست خود را به دانشگاه‌های مختلف این کشور ارسال کرده و در مصاحبه‌های حضوری آنها نیز شرکت کنید. پس از آنکه نامه پذیرش خود را گرفتید این اجازه به شما داده می‌شود تا مراحل اخذ ویزا را آغاز کنید.
دقت داشته باشید که اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا نیازمند مدارک خاصی نیز خواهد بود که از جمله این مدارک نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– مدارک تحصیلی دوره‌های تحصیلی قبلی که داشتید.
– ریزنمرات آخرین دوره تحصیلی
– نوشتن انگیزه‌نامه از هدف شما از مهاجرت تحصیلی به این کشور
– مدارک شخصی از جمله شناسنامه، کارت ملی و پاسپورت معتبر
– دو قطعه عکس با پس‌زمینه سفید که تصویر صورت شما به طور دقیق در آن آمده باشد.
– نامه‌ای مبنی بر تمکن مالی برای مهاجرت به کشور آمریکا
تحصیل در دانشگاه‌های کشور آمریکا و اخذ ویزای کانادا از این طریق می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که در بخش‌های بعدی درباره این مزایا نیز صحبت خواهیم کرد.

ویزای کاری آمریکا

ویزای کاری آمریکا از دیگر انواع ویزای این کشور به شمار می‌آید که در آن شما می‌توانید با کارکردن در این کشور ویزای خود را دریافت کنید. برای این کار نیز شما نیازمند دعوت‌نامه‌ای از یک کارفرما در کشور آمریکا خواهید بود. نکته مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که پیش از این‌که بخواهیم ویزای کاری خود را بگیرید ابتدا باید از طریق ویزای توریستی یا هریک از انواع ویزای این کشور وارد خاک کشور آمریکا شده و به دنبال یک موقعیت شغلی مناسب برای خود باشید. به‌این‌ترتیب می‌توانید دعوت‌نامه موردنیاز خود را دریافت کنید تا اجازه دریافت ویزای کاری این کشور نیز به شما اعطا شود.
برای دریافت ویزای آمریکا از طریق کارکردن در این کشور به مدارک زیر نیاز پیدا خواهید کرد:
– مدرک زبان از مهم‌ترین مدارکی است که برای اخذ این نوع ویزا به آن نیاز دارید.
– مدارک شغلی که نشان‌دهنده تخصص شما در موقعیت شغلی است که در آن استخدام شده‌اید.
– مدارک مربوط به ازدواج درصورتی‌که متاهل هستید.
– مدارک شخصی از جمله شناسنامه و کارت ملی و البته پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای اخذ ویزای کشور آمریکا باشد.
– رزومه‌ای که برای خود تهیه کرده‌اید و نشان‌دهنده سابقه کاری شما است.
– مدارک تحصیلی در حوزه‌ای که قصد کارکردن در آن را دارید.

ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا

سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا یکی از جذاب‌ترین روش‌هایی است که امروزه برای اخذ ویزای آمریکا وجود دارد و افراد زیادی هرساله از سراسر دنیا این روش را برای مهاجرت به این کشور انتخاب می‌کنند. درصورتی‌که شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دریافت ویزای سرمایه‌گذاری این کشور را دارید پیشنهاد ما به شما این است که حتما تلاش کنید تا سرمایه موردنیاز را تهیه کنید. افرادی که سرمایه کافی داشته باشند معمولا با چالش زیادی برای مهاجرت به این کشور مواجه نمی‌شوند و می‌توانند با کمترین میزان مدارک به این کشور مهاجرت کنند. از جمله مهم‌ترین مدارکی که در این زمینه به آن نیاز پیدا خواهید کرد نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– مدارک شناسایی که در بخش‌های قبلی نیز درباره آنها صحبت کردیم.
– مدارک شغلی مربوط به سابقه شغلی خود
– مدارک مربوط به تمکن مالی برای سرمایه‌گذاری در این کشور
– درصورتی‌که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارید باید مجوزهای موردنیاز را نیز دریافت کرده و در لیست مدارک خود قرار دهید.
مدارک تکمیلی‌تر و تخصصی‌تر در بخش‌های بعدی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی از دیگر انواع ویزای آمریکا به شمار می‌آید که به شما اجازه می‌دهد تا برای مدت‌زمانی محدود وارد خاک کشور آمریکا شده و به گردشگری در این کشور بپردازید. البته در خصوص این موضوع باید به این نکته دقت داشته باشید که اکثر افراد با هدف گردشگری این ویزا را دریافت نمی‌کنند. در واقع ویزای توریستی ویزایی است که به شما اجازه می‌دهد تا برای مدتی محدود در این کشور حضور داشته باشید و به فعالیت‌های روزانه خود در آمریکا بپردازید. حال ممکن است این فعالیت‌های شما شامل موارد متعددی باشد. به‌عنوان‌مثال شما با اخذ این نوع ویزا می‌توانید به دنبال پیداکردن یک موقعیت شغلی مناسب در کشور آمریکا باشید. از جمله مدارکی که برای اخذ این نوع ویزای آمریکا به آن نیاز پیدا خواهید کرد نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر
– دعوت‌نامه‌ای که از کشور آمریکا دریافت کرده‌اید.
– نامه مربوط به رزرو و خرید بلیت هواپیما به مقصد این کشور
– نامه هتل مبنی بر این‌که در طول اقامت خود هتلی را در این کشور رزرو کرده‌اید یا این‌که محلی برای اقامت دارید.
– بیمه‌نامه مسافرتی که جز مهم‌ترین مدارک برای اخذ ویزای توریستی این کشور به شمار می‌آید.
– نامه‌ای مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای سفر به این کشور را دارید.

ویزای درمانی آمریکا

کشور آمریکا از نظر پزشکی یکی از کشورهای پیشرفته در کل دنیا به شمار می‌آید که بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بزرگ و پیشرفته در آن قرار دارند و همین مسئله نیز باعث می‌شود تا هرساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای پیگیری درمان بیماری‌های خود وارد خاک این کشور شوند. یکی از انواع ویزای آمریکا که امروزه افراد زیادی تقاضای دریافت آن را دارند ویزای درمانی این کشور است. این نوع ویزا به افرادی اعطا می‌شود که بتوانند ثابت کنند دارای یک بیماری خاص بوده و برای درمان بیماری خود قصد ورود به خاک این کشور را دارند.
برای اخذ این نوع ویزا شما به مدارک زیر نیاز پیدا خواهید کرد:
– فرم درخواست برای درمان بیماری در این کشور
– رسید پرداخت هزینه‌های مربوط به اخذ ویزا
– نامه‌ای از بانک مبنی بر تمکن مالی به‌منظور پرداخت هزینه‌های درمانی در خاک این کشور
– پاسپورت و مدارک شخصی معتبر
– انگیزه‌نامه‌ای که هدف شما از سفر به این کشور را نشان دهد.
– نامه‌ای از پزشکی که در این کشور دارید
– مدارکی مبنی بر این‌که شما پس از درمان به کشور خود باز خواهید گشت.

ویزای ازدواج

ویزای ازدواج از دیگر ویزاهای کشور آمریکا به شمار می‌آید که به شما اجازه می‌دهد تا با ازدواج‌کردن با شخصی که اقامت این کشور را دارد شما هم بتوانید ویزای آمریکا را بگیرید. این روش یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کشور آمریکا و اخذ ویزای این کشور به شمار می‌آید. برای دریافت ویزای کشور آمریکا از این طریق نیز شما نیازمند مدارک خاصی از جمله مدارک زیر خواهید بود:
– مدارک شخصی
– پاسپورت معتبر
– در صورت امکان اخذ مدرک زبان یا اثبات تسلط به زبان انگلیسی
– مدارک مربوط به ازدواج
– مدارک همسر مبنی بر این‌که تمکن مالی لازم برای حمایت مالی از شما در کشور آمریکا را دارد.
با داشتن این مدارک شما می‌توانید مراحل مربوط به اخذ ویزای خود را آغاز کرده و درخواست خود را به سفارت و اداره مهاجرت این کشور تحویل دهید.

معرفی انواع ویزای آمریکا

در بخش قبلی درباره انواع روش‌هایی که برای اخذ ویزای آمریکا وجود داشت صحبت کرده و اطلاعاتی را به شما ارائه دادیم. حال در این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره انواع ویزای این کشور صحبت کرده و جزئیاتی را درباره شرایط و مدارک موردنیاز برای هریک از این ویزاها به شما ارائه دهیم:

ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا یکی از انواع ویزاهای این کشور است که به شما اجازه می‌دهد تا برای مدت‌زمانی کوتاه اقامت این کشور را داشته باشید و بتوانید وارد خاک این کشور شوید. معمولا مدت‌زمانی که شما اجازه حضور در خاک این کشور را خواهید داشت چندان زیاد نیست و به همین علت نیز این ویزا جز ویزاهای کوتاه‌مدت در کشور آمریکا به شمار می‌آید. معمولا افراد با اهداف مختلف از جمله شرکت در مراسمات و کنفرانس‌ها، شرکت در کلاس‌های کوتاه‌مدت یا بازدید از اقوام این نوع ویزای آمریکا را دریافت می‌کنند. البته باید دقت داشته باشید که خود ویزای توریستی کشور آمریکا دارای انواع مختلفی است. هریک از انواع این ویزاها دارای شرایط خاصی هستند که شامل موارد زیر خواهد بود:
ویزای B1: این نوع ویزا برای آن دسته از افرادی صادر می‌شود که قصد دارند با اهداف تجاری وارد خاک کشور آمریکا شوند. گاهی اوقات ممکن است شما قصد داشته باشید که معامله‌ای تجاری را در این کشور انجام دهید یا این‌که علاقه‌مند باشید تا قراردادی را در کشور آمریکا ثبت کنید. در چنین شرایطی می‌توانید ویزای توریستی B1 را دریافت کرده و مجوز ورود به خاک این کشور را در اختیار داشته باشید.
ویزای B2: این ویزا بیشتر برای آن دسته از افرادی است که قصد بازدید از اعضای خانواده یا گردش و تفریح در این کشور را دارند. از طرف دیگر شما برای موارد درمانی نیز می‌توانید ویزای B2 آمریکا را دریافت کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

ویزای فوری آمریکا

گاهی اوقات ممکن است شما عجله داشته باشید که ویزای خود را برای ورود به خاک کشور آمریکا دریافت کنید. در چنین شرایطی ویزای فوری آمریکا می‌تواند به کمک شما بیاید. البته اخذ این نوع ویزا دارای شرایط سختی است و به همین علت نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت آن حتما سعی کنید از خدمات ارائه شده توسط موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری استفاده کنید تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید. مدارک موردنیاز برای اخذ این ویزا تفاوتی با مدارک موردنیاز برای اخذ سایر انواع ویزاهای کشور آمریکا نخواهد داشت.

ویزای تحصیلی آمریکا

در خصوص مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای آمریکا از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در بخش‌های قبلی به طور مفصل صحبت کردیم. در خصوص مزایای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا باید به چند مزیت بسیار مهم دقت داشته باشید:
– شما می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های آمریکا برای کاهش هزینه‌های تحصیلی و زندگی خود در این کشور استفاده کنید.
– سطح علمی دانشگاه‌های کشور آمریکا بسیار بالاست و بهترین امکانات علمی در اختیار شما قرار می‌گیرد.
– پس از پذیرش در دانشگاه‌های این کشور مراحل اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا بسیار ساده است.
– پس از دوران تحصیل می‌توانید در این کشور کار کرده و از این طریق ویزای خود را تمدید کنید.
– در حین تحصیل در این کشور نیز امکان کار پاره‌وقت برای دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف وجود دارد.
یکی از مهم‌ترین شرایطی که برای اخذ نامه پذیرش از دانشگاه‌های این کشور و دریافت ویزای تحصیلی آن وجود دارد این است که شما حتما باید مدرک زبان خود را دریافت کرده باشید و حداقل نمره دانشگاه مدنظرتان را نیز گرفته باشید. از طرف دیگر دریافت میانگین نمره یا بالاتر از آن در آزمون GRE نیز می‌تواند شانس شما را برای دریافت ویزای تحصیلی کشور آمریکا به میزان زیادی افزایش دهد.

ویزای بازدید از اعضای خانواده

همان‌طور که از نام این ویزا پیداست به شما اجازه می‌دهد تا وارد خاک کشور آمریکا شده و از اعضای خانواده خود دیدن کنید. دقت داشته باشید که این نوع ویزا دارای اعتبار محدودی است و به همین علت نیز شما باید در زمان مناسب حتما درخواست خود را به ثبت برسانید و وارد خاک این کشور شوید. از جمله مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ این نوع ویزای آمریکا موردنیاز است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– مدارک شخصی از جمله شناسنامه و کارت ملی که بهتر است یک نسخه ترجمه شده از آنها نیز داشته باشید.
– پاسپورت معتبر که دارای اعتبار کافی برای سفر به کشور آمریکا باشد.
– دو قطعه عکس با پس‌زمینه سفید که تصویر صورت شما به طور مشخص در آن آمده باشد.
– مدارک مالی مبنی بر این‌که شما تمکن مالی لازم برای سفر به کشور آمریکا و بازدید از اقوام خود در این کشور را دارید.
– دعوت‌نامه‌ای که شما از اقوام خود در این کشور دریافت کرده‌اید.
– بیمه‌نامه مسافرتی که حتما باید پیش از سفر به کشور آمریکا آن را تهیه کرده باشید.
– در صورت داشتن مدرک زبان شانس شما برای اخذ این ویزا افزایش پیدا خواهد کرد.

ویزای شرکت در همایش

از دیگر انواع ویزای توریستی آمریکا که امروزه افراد زیادی اقدام به دریافت آن می‌کنند می‌توان به ویزای شرکت در همایش اشاره کرد. این نوع ویزا نیز برای آن دسته از افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در یک همایش کاری یا علمی در این کشور شرکت کنند و برای این کار به مجوز ورود به خاک کشور آمریکا نیاز دارند. تمامی مدارکی که در بخش‌های قبلی بیان کردیم در این نوع ویزا نیز موردنیاز هستند و علاوه‌برآن شما باید مدارکی مبنی بر این‌که همایش در چه تاریخی در کشور آمریکا برگزار می‌شود و این‌که شما به آن همایش دعوت شده‌اید یا خیر را نیز در لیست مدارکتان قرار دهید.

ویزای تجاری آمریکا

در بسیاری از موارد افراد علاقه‌مند هستند تا با کسب‌وکارها و شرکت‌هایی که در حال حاضر در کشور آمریکا فعالیت دارند همکاری‌های تجاری داشته باشند و معاملاتی را با آنها به انجام برسانند. ویزای تجاری آمریکا یکی از انواع ویزای این کشور است که به شما اجازه می‌دهد تا به این منظور بتوانید وارد خاک کشور کانادا شوید. دقت داشته باشید که این نوع ویزای آمریکا نیز از نوع ویزاهای کوتاه‌مدت به شمار می‌آید که دارای اعتبار محدودی است و در تاریخ مشخص شده شما باید خاک این کشور را ترک کنید. البته نباید فراموش کنید که در موارد خاص امکان تمدید اعتبار این نوع از ویزای کشور آمریکا نیز برای شما وجود خواهد داشت که می‌توانید از این امکان نیز نهایت استفاده را ببرید. از جمله مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ این نوع ویزای کشور آمریکا به آن نیاز پیدا خواهید کرد نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– مدارک شناسایی و مدارک شخصی
– پاسپورت معتبر و دو قطعه عکس پاسپورت
– مدارک مربوط به شغل و تجارتی که دارید و قصد دارید در آن حوزه در کشور آمریکا فعالیت تجاری انجام دهید.
– نامه‌ای از بانک مبنی بر این‌که تمکن مالی لازم برای سفر به این کشور را دارید.
– نامه عدم سوپیشینه که باید از مراجع قضایی معتبر دریافت کرده باشید و حتما نسخه ترجمه شده باشند.

ویزای درمانی

ویزای درمانی کشور آمریکا از جمله انواع ویزاهای این کشور است که به بیماران اعطا می‌شود تا بتوانند با ورود به خاک کشور آمریکا وارد مراکز پزشکی این کشور شده و مراحل درمانی خود را طی کنند. نکته بسیار مهمی که دراین‌خصوص وجود دارد این است که شما برای اخذ ویزای درمانی حتما باید مدارک پزشکی خود را در لیست مدارکتان قرار دهید. سایر مدارکی که به آن نیاز پیدا خواهید کرد شباهت زیادی به مدارک قبلی دارند و تنها مسئله‌ای که باید بدانید این است که وجود مدارک پزشکی مبنی بر بیماری که دارید لازم و ضروری خواهد بود.

ویزای کار آمریکا

در خصوص ویزای کار نیز در بخش به طور مفصل صحبت کرده و اطلاعات کاملی را درباره این نوع ویزا و مدارک موردنیاز برای آن در اختیار شما قرار دادیم. حال در این بخش قصد داریم کمی بیشتر درباره شرایط مربوط به اخذ این نوع ویزای آمریکا صحبت کنیم. به طور خاص باید بدانید که مهم‌ترین شرطی که برای دریافت ویزای کاری این کشور وجود دارد این است که در این کشور احساس نیاز به شما وجود داشته باشد. شما باید کارفرمایی را در کشور آمریکا پیدا کنید که یک موقعیت شغلی مناسب را برای شما ایجاد کند. شما با تخصصی که دارید می‌توانید ویزای کاری این کشور را دریافت کرده و اقامت آن را داشته باشید.
در کنار تمامی موارد تخصصی نباید فراموش کنید که تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان نیز حائز اهمیت خواهد بود که باید به آن توجه لازم را داشته باشید.

ویزای نامزدی

ویزای نامزدی از دیگر انواع ویزای آمریکا به شمار می‌آید که به افرادی که با یک شخص آمریکایی نامزد کرده‌اند اجازه می‌دهد تا وارد خاک این کشور شده و تا 90 روز با نامزد خود ازدواج کنند. دقت داشته باشید که این نوع ویزا با ویزای ازدواج تفاوت‌هایی دارد. با دریافت این ویزا شما تنها 90 روز اجازه حضور در خاک کشور کانادا را خواهید داشت. پس از ورود به خاک این کشور باید مراحل مربوط به ازدواج خود در خاک کشور آمریکا را پیگیری کنید. با ازدواج در خاک این کشور این اجازه به شما داده خواهد شد که ویزای ازدواج کشور آمریکا را دریافت کرده و از این طریق اقامت خود را بگیرید. پس دریافت ویزای نامزدی در واقع مقدمات مهاجرت شما به این کشور از طریق ازدواج را فراهم می‌کند. از جمله مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ این نوع ویزا به آن نیاز پیدا خواهید کرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– مدارک شخصی شما و نامزدتان
– پاسپورت معتبر
– بیمه‌نامه مسافرتی
– داشتن محلی برای زندگی
– مدارک مربوط به نامزدی

ویزای قربانیان قاچاق و جرم

امروزه دولت کشور آمریکا در یک اقدام انسان‌دوستانه شرایطی را فراهم کرده تا افراد بتوانند از طریق اثبات قربانی بودن قاچاق و جرایم مشابه ویزای این کشور را دریافت کنند. این نوع ویزا که با نام ویزای T نیز نامیده می‌شود یکی از روش‌هایی است که امروزه بسیاری از افرادی که به طریقی قربانی قاچاق یا جرایم مشابه شده‌اند از آن استفاده کرده و اقامت کشور آمریکا را دریافت می‌کنند. دریافت این نوع ویزا نیازمند مدارک خاصی نخواهد بود و شما تنها با داشتن مدارک شخصی خود نیز می‌‌توانید درخواستتان برای اخذ ویزای آمریکا را ارسال کنید. دقت داشته باشید که در این مسیر داشتن یک وکیل مهاجرتی می‌تواند به میزان زیادی به شما کمک کند تا شانس خود را برای اخذ این نوع ویزای کشور آمریکا افزایش دهید.

اخذ ویزای آمریکا از طریق لاتاری

برنده‌شدن لاتاری یکی از روش‌هایی است که امروزه بسیاری از افراد روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا بتوانند از این طریق ویزای آمریکا را بگیرند. اخذ ویزای کشور آمریکا از این طریق می‌تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. لاتاری در واقع برنامه‌ای است که در آن دولت کشور آمریکا به‌صورت کاملا تصادفی امکان اخذ ویزا را برای تعدادی از افراد فراهم می‌کند. این برنامه هرساله اجرا شده و افرادی مجوز دریافت ویزای این کشور را می‌گیرند. برای برنده‌شدن لاتاری شما در گام نخست باید به‌درستی در آن ثبت‌نام کرده و اطلاعات معتبر را وارد کنید. برای ثبت‌نام در این برنامه نیز شما تنها به مدارک شخصی خود از جمله شناسنامه، پاسپورت معتبر و دو قطعه عکس نیاز خواهید داشت. البته نباید فراموش کنید که فرم مخصوص مربوط به لاتاری را نیز با اطلاعات معتبر پر کنید تا در صورت برنده‌شدن مشکلی برای شما به وجود نیاید و بتوانید با موفقیت ویزای کشور آمریکا را بگیرید.

ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا

ویزای سرمایه‌گذاری از دیگر انواع ویزاهای کشور آمریکا به شمار می‌آید که همان‌طور که بیان کردیم در آن شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری در این کشور ویزای خود را بگیرید. روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در کشور آمریکا وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به ثبت شرکت، ویزای خود حمایتی، راه‌اندازی یک کسب‌وکار و کارآفرینی و … اشاره کرد. هریک از این روش‌ها دارای مزایای مخصوص به خود هستند که از طریق سایت موسسه مهاجرتی ما می‌توانید اطلاعات کاملی را درباره هریک از آنها به دست بیاورید. یکی از مهم‌ترین شروط برای اخذ این نوع ویزای آمریکا این است که شما حتما باید تمکن مالی لازم را داشته باشید و از طرفی یک طرح تجاری موفق را نیز برای کسب‌وکار یا شرکت خود ارائه دهید. روش دیگر برای سرمایه‌گذاری در این کشور نیز خرید ملک است که البته از طریق آن به‌تنهایی نمی‌توانید ویزا و اقامت خود را بگیرید.

ویزای نسبی و خانوادگی

نوع دیگری از انواع ویزاهای کشور آمریکا که امروزه می‌توانید اقدام به اخذ آن کنید ویزای نسبی یا خانوادگی است. این نوع ویزا به آن دسته از افرادی اعطا می‌شود که یکی از اعضای خانواده‌شان اقامت کشور آمریکا را گرفته و در این کشور زندگی می‌کند. او باید تمکن مالی لازم را داشته باشد تا بتواند از اعضای خانواده خود نیز در این کشور حمایت مالی کند. در صورت داشتن چنین تمکن مالی می‌تواند درخواست خود را برای اخذ ویزای نسبی و خانوادگی کشور به ثبت برساند. از جمله مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ این نوع ویزای آمریکا موردنیاز هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– مدارک شخصی دو طرف که حتما باید با یکدیگر رابطه خونی داشته باشند تا بتوانند ویزای نسبی را دریافت کنند.
– مدارک مربوط به تمکن مالی که حتما باید توسط یک موسسه مالی یا بانک معتبر مورد تایید قرار بگیرد.
– داشتن پاسپورت معتبر برای شخصی که قصد دریافت ویزای نسبی و خانوادگی را دارد.

ویزای آمریکا با دعوت‌نامه

در بسیاری از موارد شما برای اخذ ویزای آمریکا نیازمند دریافت یک دعوت‌نامه از این کشور خواهید بود. البته ممکن است نوع دعوت‌نامه‌ای که شما دریافت می‌کنید متفاوت باشد؛ ولی به‌طورکلی باید بدانید که داشتن دعوت‌نامه می‌تواند شانس شما را به میزان زیادی برای اخذ این نوع ویزا افزایش دهد. به‌عنوان‌مثال برای دریافت ویزای توریستی کشور آمریکا شما نیازمند دریافت دعوت‌نامه از یک آشنا در این کشور خواهید بود. اگر قصد شرکت در یک همایش یا برنامه دیگر را داشته باشید حتما مالک آن همایش یا برنامه باید دعوت‌نامه‌ای را برای شما ارسال کرده باشد. اگر قصد کارکردن و دریافت ویزای کاری آمریکا را دارید کارفرمای شما در این کشور حتما باید دعوت‌نامه‌ای کاری را برای شما ارسال کند تا با استفاده از آن دعوت‌نامه شما بتوانید به اداره مهاجرت و سفارت کشور کانادا مراجعه کنید.
زمانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارید نامه پذیرشی که از دانشگاه خود دریافت می‌کنید نقش همان دعوت‌نامه را برای شما ایفا خواهد کرد. پس پیشنهاد ما به شما این است که حتما سعی کنید برای ورود به این کشور و دریافت ویزای کشور آمریکا دعوت‌نامه‌ای را از یک شخص یا موسسه در این کشور دریافت کنید.

هزینه‌های ویزای آمریکا (قیمت ویزای آمریکا)

احتمالا یکی از سوالات بسیار مهمی که ممکن است برای شما هم به وجود آمده باشد در خصوص هزینه‌های ویزای آمریکاست که نگرانی‌هایی را برای برخی از افراد به وجود آورده است. اولین نکته‌ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که باتوجه‌به گرانی قیمت دلار در داخل کشور درهرصورت هزینه اخذ ویزا زمانی که به ریال محاسبه می‌شود هزینه بالایی خواهد بود. بااین‌حال اطلاع داشتن از قیمت دقیق ویزای آمریکا می‌تواند به میزان زیادی برای شما مفید و کاربردی باشد. نکته مهم دیگر این است که قیمت این ویزا هرساله تغییر می‌کند و به همین علت نیز بهتر است حتما از خدمات موسسه مهاجرتی ما استفاده کرده یا این‌که با مراجعه به سایت سفارت این کشور اطلاعات دقیق‌تری را درباره این هزینه‌ها به دست بیاورید.
قیمت ویزاهای غیر اقامتی کشور آمریکا معمولا بیشتر از 160 دلار نخواهد بود؛ ولی این قیمت هرساله تغییر می‌کند. از طرف دیگر قیمت ویزای کار موقت نیز قیمت مناسبی است و تنها با 195 دلار می‌توانید این ویزای کشور آمریکا را بگیرید. ویزای نامزدی 265 دلار هزینه برای شما به همراه خواهد داشت. ویزای بستگان از دیگر انواع ویزای کشور آمریکا به شمار می‌آید که در بخش‌های قبلی به طور خاص درباره آن صحبت کردیم. هزینه دریافت این ویزا کمی بالاتر از سایر انواع ویزاهای کشور آمریکاست و شما باید مبلغی معادل 532 دلار برای دریافت آن پرداخت کنید. ویزای همراه یکی از انواع ویزاهای این کشور است که برای اخذ آن شما نیازمند پرداخت مبلغی معادل 325 دلار خواهید بود. هزینه ویزای کار 345 دلار، هزینه ویزای لاتاری گرین کارت 330 دلار و در پایان هزینه تمدید ویزای کشور آمریکا نیز معادل 120 دلار آمریکا خواهد بود که باید این لیست هزینه‌ها را حتما در ذهن خود داشته باشید.

ویزای آمریکا برای ایرانیان

اکثر ایرانیانی که امروزه قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارند معمولا نگرانی‌های زیادی را در خصوص تحریم‌های صورت گرفته علیه ایرانیان تجربه می‌کنند. روابط نامناسبی که میان دو کشور ایران و آمریکا وجود دارد باعث شده تا سخت‌گیری‌های زیادی در زمینه صدور ویزای کشور آمریکا برای ایرانیان وجود داشته باشد؛ ولی نباید فراموش کنید که هنوز هم تعداد ایرانیانی که هرساله موفق می‌شوند تا ویزای آمریکا را بگیرند بسیار زیاد است که همین مسئله نشان می‌دهد شما هم می‌توانید ویزای خود را بگیرید و در این زمینه محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت. تنها نکته‌ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که مطمئن شوید شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای این کشور را دارید.
البته کمک‌گرفتن از افرادی که تجربه و تخصص کافی در این زمینه دارند نیز بدون شک می‌تواند تاثیر زیادی روی روند دریافت ویزای شما داشته باشد. یکی از بهترین گزینه‌هایی که برای این کار پیش روی شما قرار دارد استفاده از خدماتی است که توسط موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری در اختیارتان قرار می‌گیرد. با استفاده از این خدمات می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات مشاوره را در زمینه مهاجرت به کشور آمریکا دریافت کرده و به‌راحتی هرچه تمام ویزای این کشور را نیز دریافت کنید.

ویزای آمریکا برای سربازان سپاه

افرادی که دوران سربازی خود را در سپاه گذرانده‌اند معمولا چالش‌های بسیار جدی را در زمینه اخذ ویزای آمریکا تجربه می‌کنند و مشکلاتی که برای آنها در این مسیر به وجود می‌آید باعث می‌شود تا از مهاجرت به این کشور یا اخذ ویزای این کشور خودداری کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید امروزه دریافت ویزا برای این دسته از سربازان بسیار ساده‌تر شده و قوانینی که در این زمینه پیش‌ازاین وضع شده بود نیز برداشته شده است. به همین علت نیز افرادی که دوره سربازی خود را در سپاه گذرانده‌اند نیز می‌توانند امروزه درخواست خود را برای اخذ ویزای کشور آمریکا ارسال کرده و انتظار تایید درخواست خود را نیز داشته باشند.
این دسته از افراد برای اخذ ویزای خود به مدارک خاصی احتیاج ندارند و می‌توانند با همان مدارک عادی که در بخش‌های قبلی بیان کردیم درخواست خود را برای اخذ ویزای این کشور ارسال کنند. تنها نکته مهمی که در این زمینه باید به آن دقت داشته باشید این است که حتما تلاش کنید تا از یک مشاور حرفه‌ای در این زمینه مشورت بگیرید تا در طول مسیر دریافت ویزا با مشکل و چالش خاصی مواجه نشوید.

مراحل دریافت ویزای آمریکا

از جمله سوالات مهم دیگری که ممکن است در خصوص ویزای آمریکا برای افراد به وجود آمده باشد این است که برای اخذ ویزای این کشور چه مراحلی را باید طی کنیم؟ در این بخش قصد داریم پاسخ جامع و کاملی را به این سوال ارائه دهیم.
در اولین مرحله از اخذ ویزای کشور آمریکا شما باید مدارکی که در بخش‌های قبلی بیان کردیم را جمع‌آوری کنید. دقت داشته باشید که کامل‌بودن مدارک شما از اهمیت زیادی برای اخذ ویزای این کشور برخوردار است و به همین علت نیز شما باید سعی کنید تا مدارک خود را به‌صورت تکمیل شده جمع‌آوری کنید.
در مرحله بعدی باید فرم مربوط به اخذ ویزای این کشور را به‌صورت آنلاین پرکرده و ارسال کنید. در داخل این فرم نیز از شما اطلاعاتی خواسته می‌شود که این اطلاعات نیز حتما باید به‌صورت معتبر باشند و شما با نهایت دقت آن را تکمیل کنید. مرحله سوم از دریافت ویزای کشور آمریکا مربوط به پرداخت هزینه‌هایی است که در این زمینه وجود دارد. شما باید در این مرحله تمام هزینه‌های مربوط به دریافت ویزا را پرداخت کرده و رسید آن را نیز در لیست مدارک خود قرار دهید. به‌این‌ترتیب می‌توانید سایر مراحل مربوط به اخذ ویزا که بیشتر به‌صورت حضوری هستند را دنبال کنید.
در مرحله بعدی زمانی برای شما مشخص می‌شود که شما باید در مصاحبه حضوری شرکت کنید تا بتوانید از این طریق ویزای آمریکا را بگیرید. برای این کار باید به سفارت آمریکا در یکی از کشورهای اطراف مراجعه کرده و در جلسه مصاحبه شرکت کنید. دقت داشته باشید که برای دریافت ویزا حضور خودتان در این جلسه حضوری مصاحبه در سفارت کشور آمریکا لازم و ضروری است و به‌هیچ‌وجه نمی‌توان این مرحله را نادیده گرفت.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزا امریکا

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای آمریکا

در بخش‌های قبلی درباره مدارک تخصصی که برای اخذ ویزای آمریکا موردنیاز بودند صحبت کردیم. حال در این بخش قصد داریم مدارک عمومی موردنیاز برای دریافت ویزای کشور آمریکا را به شما معرفی کنیم. از جمله مهم‌ترین این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– پاسپورت معتبر که حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد و البته حداقل یک صفحه از آن نیز خالی باشد.
– دو قطعه عکس که حتما باید مانند عکس پاسپورت گرفته شده باشند و البته جز عکس‌های جدید شما بوده و در 6 ماه اخیر گرفته شده باشند.
– شناسنامه و کارت ملی از جمله مهم‌ترین مدارک شخصی هستند که شما برای اخذ ویزای کشور آمریکا به آنها نیاز پیدا خواهید کرد و در کنار خود این مدارک حتما باید یک کپی از آنها را نیز در لیست مدارکتان قرار دهید.
– سند ازدواج یا طلاق یکی دیگر از مدارک بسیار مهم برای آن دسته از افرادی است که متاهل هستند.
– برای آن دسته از آقایانی که قصد مهاجرت به کشور آمریکا و اخذ ویزای این کشور را دارند داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از جمله مهم‌ترین مدارک به شمار می‌آید که حتما باید آن را داشته باشید تا ویزای این کشور به شما اعطا شود.
– نامه تاییدیه مصاحبه نیز جز مدارک مهمی است که برای حضور در خاک این کشور و اخذ ویزا به آن نیاز دارید.
– تمامی فرم‌های موردنیاز برای اخذ ویزای آمریکا حتما باید کامل شده باشند و در لیست مدارک شما قرار گرفته باشند.
– رسیده پرداخت نیز آخرین مدرک مهمی است که برای اخذ ویزای این کشور به آن نیاز دارید.
با داشتن این مدارک شما می‌توانید مراحل مربوط به اخذ ویزای آمریکا را دنبال کرده و در نتیجه ویزای خود را با موفقیت دریافت کنید.

ریجکتی ویزای آمریکا و روش رفع آن

در برخی از مواقع ممکن است درخواست صدور ویزای آمریکا برای شما رد شود که به‌اصطلاح به آن ریجکت‌شدن نیز گفته می‌شود. در این شرایط شما باید با دلایل ریجکت‌شدن ویزای این کشور آشنا بوده و بتوانید این دلایل را برطرف کنید. در این بخش درباره برخی از مهم‌ترین این دلایل صحبت خواهیم کرد.
از جمله مهم‌ترین دلایلی که برای ریجکت‌شدن درخواست شما وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– شما هدف مشخصی از سفر به این کشور ندارید یا این‌که قصدتان بر اساس قوانین این کشور نبوده و غیرقانونی به شمار می‌آید.
– ناقص بودن هریک از مدارک از دیگر دلایلی است که باعث ریجکت‌شدن درخواست شما می‌شود که مهم‌ترین آنها پاسپورت شما خواهد بود.
– نداشتن نامه اقامت از مهم‌ترین دلایل ریجکت‌شدن است.
– اگر شما مدارک خود را به‌صورت جعلی در اختیار سفارت این کشور قرار داده باشید درخواست ویزای شما رد خواهد شد.
– درصورتی‌که نتوانید نیت خود برای بازگشت به کشورتان را اثبات کنید بازهم درخواست شما ریجکت می‌شود.
برای رفع ریجکتی در اولین قدم شما باید نامه ریجکت‌شدن درخواست خود را دریافت کرده و دلایل آن را بررسی کنید. در گام بعدی با کمک یک موسسه مهاجرتی تلاش کنید تا مشکلاتی که در نامه ذکر شده را برطرف کرده و دوباره درخواست خود را ارسال کنید. دقت داشته باشید که ارائه همان مدارک به یک کنسولگری دیگر به‌منظور دریافت ویزای آمریکا نتیجه مشابهی برای شما خواهد داشت و تنها زمان خود را تلف کرده‌اید.

معرفی موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری

زمانی که قصد دریافت ویزای آمریکا را دارید یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید به آن دقت داشته باشید دریافت یک مشاوره کاملا تخصصی است. برای این کار شما باید از میان موسسات مهاجرتی که در این زمینه فعالیت دارند بهترین گزینه را انتخاب کنید. موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری می‌‌تواند یکی از بهترین گزینه‌هایی باشد که برای این کار پیش روی شما قرار دارد. با استفاده از خدمات ارائه شده توسط این موسسه مهاجرتی شما می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات مشاوره را دریافت کرده و در مسیر دریافت ویزای کشور آمریکا قدم بردارید. نکته مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که کیفیت خدمات ارائه شده توسط این موسسه مهاجرتی بسیار بالاست؛ چراکه خود خانم مهرآیین مخبری در حال حاضر در کشور آمریکا اقامت دارد و از طرف دیگر هزینه استفاده از خدمات این موسسه مهاجرتی نیز در مقایسه با سایر موسساتی که در این زمینه فعالیت دارند مناسب‌تر است که به کاهش هزینه‌های شما کمک شایانی خواهد کرد.

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از پرتکرارترین سوالاتی که درباره دریافت ویزای آمریکا وجود دارد پاسخ دهیم.

با دریافت ویزای آمریکا تا چه مدت می‌توانیم در این کشور حضور داشته باشیم؟
این مسئله کاملا به اعتبار ویزای شما بستگی دارد که اعتبار ویزا نیز بر اساس نوع ویزایی که شما قصد دریافت آن را دارید تعیین می‌شود.

بهترین روش برای اخذ ویزای آمریکا کدام روش است؟
عوامل مختلفی روی تعیین بهترین روش برای اخذ ویزای این کشور تاثیرگذار هستند که از جمله آنها می‌توان به مواردی مانند شرایط شما، بودجه‌ای که برای اخذ ویزا دارید، مدارکی که برای این کار تهیه کرده‌اید و … اشاره کرد.

آیا امکان اخذ ویزا برای فرزندان نیز وجود دارد؟
بله با استفاده از ویزای همراه می‌توانید پس از دریافت ویزا و اقامت خود اقدامات لازم را انجام دهید تا ویزای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را نیز دریافت کرده و آنها را با خود به این کشور ببرید.

دریافت ویزای مهاجرتی ساده‌تر است یا غیرمهاجرتی؟
به‌طورکلی قوانین در حوزه ویزای مهاجرتی آمریکا سخت‌گیرانه‌تر هستند؛ ولی نباید فراموش کرد که شرایط شما می‌تواند به میزان زیادی روی این موضوع تاثیرگذار باشد.

آیا تمامی دانشجویان می‌توانند از بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های آمریکا برخوردار شوند؟
خیر تنها دانشجویانی که بتوانند استعدادهای تحصیلی خود را به اثبات برسانند می‌توانند اقدام به اخذ بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های این کشور کنند و سایر دانشجویانی که ویزای تحصیلی این کشور را می‌گیرند باید خودشان هزینه تحصیل در آمریکا را پرداخت کنند.

آیا هزینه دریافت ویزای کشور آمریکا زیاد است؟
خیر این هزینه چندان زیاد نیست؛ ولی نباید فراموش کرد که در هر روش معمولا هزینه‌های متفاوتی برای مهاجرت و دریافت ویزا وجود دارد.

آیا سرمایه‌گذاری در آمریکا یک روش مطمئن برای اخذ ویزای این کشور است؟
نمی‌توان گفت مطمئن؛ ولی شما در این روش شانس بسیار زیادی برای اخذ ویزای آمریکا خواهید داشت که می‌توانید از این شانس نهایت بهره را ببرید.

جلسه مصاحبه برای اخذ ویزا در ایران برگزار نمی‌شود؟
خیر برای شرکت در این جلسه شما باید به یکی از کشورهای همسایه مراجعه کرده و از طریق سفارت آمریکا در این کشورها در جلسه مصاحبه‌ای که برای شما تعیین شده شرکت کنید.

چگونه می‌توان شانس خود را برای دریافت ویزای آمریکا افزایش داد؟
سعی کنید تمامی مدارک را به‌صورت تکمیل شده آماده کنید، از خدمات موسسه مهاجرتی مهرآیین مخبری استفاده کرده و در جلسه مصاحبه نیز به‌خوبی صحبت کرده و انگیزه و هدف خود از سفر به این کشور را شرح دهید.

آیا با دریافت ویزای کار امکان دریافت ویزای همراه نیز وجود دارد؟
بله دولت کشور آمریکا این امکان را برای نیروهای کار مهاجر فراهم کرده تا بتوانند از طریق اخذ ویزای همراه اعضای خانواده خود را نیز به این کشور بیاورند و زندگی خوب و راحتی را در این کشور تجربه کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا